De Man van NergensSmizen UIT DE RADIO-WERELT DONDERDAG 11 DECEMBER 1830 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. t GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN DOOR HET IJS GEZAKT. Het eerste slachtoffer. In het Meppelsche kanaal, aldus wordt aan „De Tijd" uit Terapelkanaal bericht, is Zaterdag het achtjarige zoontje Hendrik van den autoverhuurder Focken door het ijs gezakt en verdronken. Het lijk is Maan dag gevonden. Lichter door rridden gebroken en gezonken. In de Maashaven te Rotterdam was men gisteravond bezig een anker van een ge wicht van 3500 K.G. over te brengen van een lichter aan boord van het stoomschip „Parkhaven". Plotseling stortte het anker van 6 M. hoogte naar beneden op den lich ter, die doormidden brak en oogenblikkelijk zonk. Men slaagde erin den schipper, die te water geraakte, te redden. GEHAWDSCHOENDE INBREKER IN EEN TUINSCHUUR. Op koffie en banket getracteerd. In deze koude dagen voert'de gang van menige huisvrouw naar het brandstoffen- schuurtje in den tuin. En zoo liep ook, al dus ve.telt de „Tel.", de echtgenoote van een kruidenier des avonds laat tegen elf uur naar het brandstoffenhok in den tuin achter den winkel in de Pieter Baststraat te Amsterdam' De vrouw trok een paar oude zakken weg, die in het schuurtje la gen, doch stiet plotseling een gil uit, want in plaats van de kolen te zien, rees eens klaps voor haar op eenvreemde man. Deze heer zag er, dit moet toegegeven worden, zeer zonderling uit. Zijn avondtoi let bestond uit schoenen met vilten zolen «n hij had handschoenen aan. Een Sherlock Holmes behoefde men niet te zijn, om ter stond de misdaad aan dezen man te ruiken, want de zonderlinge gast kon bezwaarlijk een behoorlijke en aannemelijke verkla ring afleggen omtrent de handschoenen en de vilten zolen. Gelukkig vrceg de vrouw er niet naar; zij gaf alleen maar een gil. De kruidenier, die net zijn zaak had ge sloten, kwam naar achteren en ook zijn oog viel op den zonderlingen gehandschoendcn heer, die klaarblijkelijk met zijn eigen fi guur verlegen stond. De man begon eens klaps luide te schreien; hij huilde tranen met tuiten en er was geen bedaren aan. Nu en dan stiet hij het woord honger uit. Toen werden de harten van den kruide nier en diens vrouw ten zeerste geroerd en zij noodden den gehandschoendcn gast in de huiskamer bij de kachel. Hij kreeg kof fie en brood en met het oog op den reeds verdwenen Sint Nicolaas kreeg hij een stuk banketletter als „toetjeHet liep al tegen middernacht toen men den bezoeker uitliet. De volgende gast was een rechercheur van het bureau Leidscheplein. Men had na melijk ontdekt, dat een geheimzinnig per soon over het hek van de H.B.S. in de Roe lof Hartstraat was geklommen en aan de achterzijde, vlak bij het aangrenzende huis van den goedigen kruidenier een stuk ge vlochten ijzerdraad- van het hek had stuk- geknipt. De man had het dus blijkbaar voorzien op de geldlade en misschien zelfs wel op boterletters van den kruidenier. In veiband met het achterlaten van sporen en met het oog op geruischloosheid ha'd de indringer zich van handschoenen en villen zolen voorzien. In elk geval waren de handschoenen en vilten zolen niet voor de koude, zooals het alleszins gastvrije echt paar misschien meende. Achteraf blijkt, dat de dader vroeger in de buurt heeft gewoond, zoodat, als de politie hem vindt, zij hem wel met den kruidenier en diens vrouw zal confronteeren. De kennismaking zal ditmaal dan zijn zonder koffie en zon der boterletters. Poging tot doodslag. De arbeider W. H. H. uit Barger Com- pascuum, is gevankelijk naar Assen over gebracht, verdacht van zedenmisdrijf 'en poging tot doodslag. FEUILLETON door VICTOR BRIDGES Vertaling van F. van Velsen. 50) Terwijl de voorbereidende maatregelen voor den wedstrijd werden getrolfen, liep ik met miss York een eindje om en keek zorgvuldig, of ik Billy kon ontdekken. Ik geloof niet, dat ik uitwendige symptomen van onrust aan den dag legde, maar mijn onderhoud van gisteren met Mercia had een onbehaaglijk gevoel bij mij gewekt en ik was natuurlijk zeer nieuwsgierig te hooren of Billy nog verdere ontdekkingen had te boeken. Bovendien voelde ik als het ware instinctmatig, dat het overhaaste vertrek van Maurice in verband stond met mijn aangelegenheid een feit, dat mijn onge rustheid geenszins verminderde. Van wièn anders kon hij bericht ontvangen hebben, dan van dien Da Costa, die, daar was ik zeker van, niemand anders was, dan mijn oude vriend „Francis?" Lady Baradell, tante Mary en Sir George kwamen naar buiten, juist toen de wed strijd een aanvang ging nemen. Baradell zelf, was door de overredingskracht van York er toe gebracht, om het criclietpak aan te trekken, ofschoon, zooals hij zelf vriendelijk opmerkte, hij zeker in geen Een gefingeerde overval. De vorige week hebben we gemeld, dat A. S. te Nieuwenhagen was overvallen cn beroofd van een bedrag van honderd vijf tig gulden. De marechaussée stelde een uitgebreid onderzoek in, met het gevolg, dat A. S. bekend heeft den overval gefingeerd te hebben. Nadat proces-verbaal was opgemaakt, werd hij op vrije voeten gesteld. Een 10-jarig meisje aangerand. Een afschuwelijk misdrijf heeft zich Dins dag, tegen den avond, in plan West te A'dam afgespeeld. Een man heeft, omstreeks 5 uur, op den Hoofdweg, een 10-jarig meisje, dat in deze buurt woont, aangesproken. Hij heeft het kind. daarna meegenomen naar een leeg staand 'huizenblok, op den Hoofdweg, bij den Pootjes weg, waar hij het in een onbe woonde Woning geweld heeft aangedaan. Het meisje heeft hij bewusteloos en deerlijk gewond achtergelaten. Later is de kleine weer bijgekomen en heeft zich met veel moeite naar huis begeven, waar het onmiddellijk onder dokters-behandeling moest gesteld, worden. Gistermorgen hebben de ouders aangifte gedaan bij de politie. Onmiddellijk heeft de Justitie met den politiedeskundige Van Ledden Hulsebos en den hoofdinspecteur Modderman, van het bureau De Ruijter- weg, een onderzoek in de bewuste woning ingesteld. De Justitie en de politie, die met grooten ijver het onderzoek voortzetten, hebben goede hoop den onverlaat te zullen arrestceren, daar een vrij nauwkeurig sig nalement van hem bekend is. Wraakneming? Naar het Hois van Bewaring te Mid delburg is overgebracht de werkman A. v. V. aldaar, die er van verdacht wordt enkele weken geleden in de tuinen van een drietal woningen, patronen in bosjes kachelhout te hebben verborgen. Er is re den aan wraakneming te denken. Een onguur sujet. De laatste dagen is te Monster een obscuur sujet aan den gang. De man noemt zich Carl van Bergen Henegouwen of ook wel Eduard Lamer. ..Hij tracht, door voor te geven dat hij een kosthuis zoekt, zich toegang tot de wo ningen te verschaffen. Wanneer hij be merkt, dat de vrouw alleen thuis is, tracht hij door geweld haar te dwingen niet na der te noemen handelingen te plegen. De man, die volgens zijn zeggen eleetri- cien is, is ongeveer vijf-en-twintig jaar oud; lang pl.m. 1.77 M. en heeft een donker uiterlijk. De burgemeester van Monster verzoekt, als de man zich ergens mocht aandienen, dadelijk de politie te willen waarschuwen. Na de steekpartij te Heerlerheide. J. E., die als een der slachtoffers van de steek- en schietpartij te Heerlerheide, in het ziekenhuis te Heerlen vertoefde, heeft Dinsdagavond kans gezien daaruit te ontvluchten. De politie was hem echter spoedig op het spoor en arresteerde hem in zijn woning te Heensbroek. J. E. is overgebracht naar Maastricht en ter beschikking van de Justitie gesteld. Raadselachtige brandstichter. Een arrestant, die wegens openbare dronkenschap door den gemeente-velT- wachter te Bathmen ter ontnuchtering in de cel was opgeborgen, stichtte daar brand door een. stroozak van het nachtleger in brand te steken. Toen het cachot met dichten rook gevuld, was riep de arrestant luidkeels door de tra lies om hulp. Dit was zijn redaing, want onmiddellijk kon hij worden bevrijd, ter wijl de smeulende stroomatras kon worden gebluscht. Hoe de arrestant vuur kon maken is een raadsel, daar hij tevoren met zorg was ge fouilleerd. B3B3— LB—J II— twaalf jaar een cricketkolf in zijn handen had gehad. De overigen van ons namen plaats in gemakkelijke rieten stoelen onder een paar groote iepen en maakten ernstige aanstalten, om het spel met ongeveinsde belangstelling te volgen. Lady Baradell keek met een uitdruk king van lichten spot naar haar echtge noot. „Charles ziet er heerlijk uit", zei ze tot Miss York. „Het pak van uw broeder past hem of 't hem is aangemeten. Ik hoop, dat hij zich niet te veel opwindt." „U moet niet met hem spot:en, lieve vriendin", zei tante Mary. „Ik vind het buitengewoon vriendelijk van hem, dat hij meespeelt. Hij geeft ons allen een bescha mend voorbeeld, vooral jou Stuart." „Charles", zei Lady Baradell, i,geeft al tijd een voorbeeld. Dat is zijn vak." Miss York lachte. „Geeft U ook wel eens een voorbeeld, mijnheer Northcote", vroeg zij, terwijl zij zich naar mij toekeerde. „Alleen maar in den vorm van een be leefde waarschuwing", zei ik, „maar het heeft precies dezelfde uitwerking." ..Mijnheer Northcote", viel Lady Bara dell zacht hierop in, „stelt zichze'f de wet. Het is een gemakkelijk systeem, als men er de noodige geesteskracht voor heeft." „Wie is dat, die daar aankomt?" vroeg tante Mary plotseling. Wij keken allen in c'e richting, waarheen zij haar hoofd wendde en daar kwam iemand het veld opgestapt, gekleed in eriTs flanel, dien ik onmiddellijk als mijn trou wen Billy herkende. Ik haastte mij een verklaring te geven. „Het is iemand, die in „De Ploeg" gelo geerd ishij heet Logan", zei ik. „Wij Liftkooi defect geraakt. Doordat Dinsdag een geleidingsboom van de liftkooi op de Staatsmijn „Wilhelmina", schacht I, brak, konden de arbeiders niet aan het werk gaan. Ook de arbeiders van Dinsdagavond en gistermorgen konden niet naar beneden. Men stelt echter alles in het werk cm het bedrijf Donderdag weer zijn gewonen gang te laten gaan. Polikliniek tijdelijk gesloten. De polikliniek van de inrichting voor ooglijdeis te Groningen is tijdelijk geslo ten omdat de hoogleeraar-directeur, prof. Rochat, zijn vier assistenten en een ver pleegster aan influenza lijden. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN VIJF METSELAARS TE NEW YORK GEDOOD. Dcor instorting van een steiger. Bij het bouwen van de tiende verdieping van een nieuw gebouw te New York stortto plotseling de steiger in. Vijf metselaars vielen in de diepte en werden op slag ge dood. Treinbotsing bij het station Bcrchem. Gistermiddag te omstreeks kwart voor vijf heeft bij het station Eerchem-Aniwer pen een botsing plaats gehad tusschen twee rangeerende personentreinen. Aan een der treinen was een wagon met gevan genen gekoppeld, 'die naar Turnhout moes ten worden overgebracht. Een der gevan genen werd bij de botsing zwaar gewend. Vier wagons werden grocter.deels vernield. Het treinverkeer ondervond belangrijke vertraging. HET MIST-RAADSEL. In verband met de mistramp te Engis en omgeving heeft het Brusselsche blad „La Nation Beige" een, onderhoud gehad mot dr. Gcdenr.e, diiecteur van de kliniek voor arbeidsongevallen te Brussel, die ter plaatse een onderzoek heeft ingesteld. Ook volgens hem zouden de sterfgeval len te wjjten zijn aan de werking van vul- canische gassen, door den mist vastgehou den. Boven het Maasdal moeten dn Vulcani- sche gassen tot condensatie gekomen zijn, hetgeen trouwens niet zco heel onwaar schijnlijk lijkt, daar de mist een sterken reuk van zwavel had. Een te Chokier bij Engis wonende Brus selsche industrieel verklaarde aan een ver slaggever van hetzelfde blad, dat hij reeds sinds jaien steeds last heeft van zijn adem halingsorganen, wanneer er mist hangt in het Maasdal, terwijl hij op andere plaat sen nooit hinder ondervindt van den mist. Deze industrieel, die reeds den minis ter van arbeid op dit eigenaardige ver schijnsel heeft gewezen, wijt de oorzaak hiervan aan de ontsnate gassen van de vele zich in de omgeving bevindende fa brieken van chemische producten. Een eigenaardige bijzonderheid is nog, dat in het hoenderpark van genoemden industrieel eiken winter een 200-tal kippen aan verslikking sterven. Professor Storm van Leeuwen van de universiteit van Leiden heeft verklaard, dat in den z.g. doodenden mist een stof meet aanwezig geweest zijn, welker aard nog onbekend is. Aan die stof, niet aan den mist, moeten de sterfgevallen worden toegeschreven. hebben hem ontmoet, toen wij op jacht waren en Maurice heeft mij gevraagd, hem uit te noodigen, om naar den wedstrijd te komen kijken." Tante Mary, een voorbeeld van gastvrij heid, was opgetogen. „O, wat leuk," zei ze. „Misschien wil mijnheer wel meespelen." „Ik geloof, dat hij het wel zou doen, als ik het hem vroeg", antwoordde ik onvoor zichtig, terwijl ik opstond. Eilly, die nooit last van verlegenheid heeft gehad, kwam recht naar ons toe loo- pen en nam zijn hoed af. Ik stelde hem in korte woorden aan het gezelschap voor. „Het doet mij zeer veel genoegen, dat »"I tijd heeft kunnen vilden, ons een be zoek te brongen, mijnheer Lugan", sprak tante Mary opgewekt en hartelijk. „Zou U misschien onze spelers willen helpen? Ka pitein York komt een man te kort en ik weet, dat hij verrukt zou zijn, als U in de bres zou willen springen." Ik bestudeerde met innerlijk genoegen het gelaat van Billy .„Ik vrees, dat ik van cricket niet veel terecht zal brengen", ant- woordde hij beleefd. „Om U de waarheid te zeggen, heb ik geen cricket meer gespeeld of zien spelen, sedert ik van school af ben. Maar ongetwijfeld speelt mijnheer North cote wel." „Mijnheer Northcote doet 't in het geheel niet", zei ik met een waarschuwenden blik tegen Eilly. „Hij kent zijn grenzen." ,,'n Buitensporig nederig mensch ben je toch, Northcote", zei Vane grinnikend, vooral op een snikhceten dag." Ons gesprek werd op dit oogenblik on derbroken door de verschijning van het Orbridge elftal, dat verloren had en nu in aller haast het veld verliet» Ik maakte van deze gelegenheid ge bruik, om de ontstane drukte te ontvluch- Prograrr.rra's voor Vrijdag 12 Dec, Huizen, 1875 M. (Uitsl. N. C. R. V.-uitzending). 8.15—9.30 Concert Gramofoonplaten. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.0012.00 Gramofoonplaten. 12.00—12.15 Politieberichten. 12.15—1230 Gramofoonplaten. 12.30—2.00 Concert. 2.003.30 Noorsch Gramofoonplatencon- cert. 3.305.00 Concert Amsterd. Vocaal Kwartet» 5.C0—5.15 Gramofoonplaten. 5.156.15 Orgelconcert. C. J. Bute uit de Groote Kerk te Zutphen. 6.45—7.15 Engelsche les. 7.157.45 A. J. Herwig: „Voorzorgs maatregel tegen den vorst bij het planten of bij pas geplante gewassen". 7.45—8.00 Politieberichten. 8.00—8.30 Concert Arnh. Orkest Ver. 8.309.00 Dr. C. G. B. ten Ca te: „Het deel van het ringen van in het wild leven de vcgels". 9.0010.30 Vervolg Concert. 10.CC—10.40 Vaz Dihs. 10.4011.30 Gramofoonplaten» Hilversum, 298 M. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Orgelspel Johan Jong. 10.00 Morgenwijding V. P. R. O. 10.15 Voordracht. Jo Sternheim. 10.30 Ziekenuurtje. 11.30 Concert V. A. R. A.-Septet. 12.C02.C0 Concert Omroeporkest. 2.00—2.30 Schooluitzending. 2.30—3.C0 Gramcfconplaten. 3.C0—4.C0 Conceit A. V. R. O.-Kwintet» 4.00 Orgelspel Johan Jong. 4.45 Kinderuuitje Jel'.e Trcelstra. 5.30 Ocneeit V. A. R. A.-orkest en Gra mofoonplaten. 7.C0 Actueel Allerlei door het N. V. V. 7.15 Litterair halfuurtje door A. M. Jong. 8.C0 Ds. F. W. J. v. d. Kieboom: „Karei de Groote". 8.30 Ooncert. 9.C0 Dr. J. Paardekooper: „Ethiek en Zakenleven." 9.30 Concert. 10.00 Persberichten. Vrijz. Godsd. Pers bureau. 10.03 Vaz Dias. 10.15 Mej. Dr. N. A. Bruining: „St. Ni co 1 aa s-1 cgend e n". 10.45 Conceit. 11.0012.CO Gramofoonplaten. D a v e n t r y, 1 5 5 4,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. In Engeland weer mist Boven het Kanaal en het Zuid-Oosten van Engeland kwam vandaag weder een dikke mist- opzetten, zocdat vele schepen hun reis niet konden vervolgen. E-lijk'baar maakt men zich ook in Enge land ongerust, dat de mist docdeiijke ge volgen .kan hebben. Do bladen wijzen er op, dat tijdens de mistweek het aantal gevallen van de adcmhalings-ziekten met ongeveer 25 pet. en dat der sterfgevallen met ruim 2 pet. is toegenomen. KERST-VIGILIE IN DUITSCHLAND. Winkelsluiting om 5 uur goedgekeurd. De sociaal-poii ieke rijksdagcommissie heeft giste:en het voorstel van de econo mische partij om de vervroegde winkelslui ting op den vooravond van Kerstmis af te schaffen, verworpen. Daarentegen werd een voorstel aange nomen, waardoor de winkelsluiting dien avond te 5 uur verplicht wordt, met uit zondering van de winkels, waar de levens- midde'on worden verkocht, die een uur la ter mogen sluiten en de café s die om 7 uur moeten sluiten, met dien verstande dat nog een half uur na den vastgestelden slui tingstijd degenen, die zich op het sluitings uur in de winkels, of in cafe's bevinden, be diend mogen worden. ten en na Billy gewenkt te hebben, mij te volgen ging ik een wandeling om het pa viljoen maken. „Ik ben blij, dat je heengegaan bent.", zei Billy, zoodra wij buiten het gehoor der anderen waren. „Ik heb nogal belangrijk nieuws voor je, oude jongen. En wat meer is, ik snak naar een sigaret." „Nu, dat treft, wij zullen even bij York aankloppen. Lady Baradel schijnt ons in het. oog le houden." Eilly keek mij onderzoekend aan. „Wie is Lady Baradell?" vroeg hij. „Ik geloof, dat je haar voor mij verborgen houdt. Is dat soms een oude vlam van je?" „Lady Baradell", antwoordde ik vrien delijk, „is een bijzonder mooie vrouw, maar zij staat niet in betrekking tot onze particuliere zorgen, ten minste niet offi cieel." „Dat begrijp ik", zei Billy. Wij vonden York bij den ingang van het paviljoen, blozend van opwinding en schit terend in zijn rood en gele sportblouse. Ik stelde hem Billy voor als den heer, die mij tegen de stroopers in het moeras had be schermd, en van dit onderwerp afstappend, feliciteerden wij York met zijn behaalde overwinning. „Jullie bent de helden van den dag", riep ik met de hand wuivend naar een groepje onder de boomen, waarna York wegslenterde met de bewering, dat hij bijzonder slecht gespeeld en veel pech had gehad. Billy en ik vervolgden onzen weg en vonden aan de andere zijde achter het veld e?n verlaten bank, waarop wij ons nederzetten. „Geen slecht nieuws, hoop ik, Billy?" vroeg ik nieuwsgierig. ,,'t Is niet bijzonder opvroolijkend", ant woordde hij met ernstige stem. „Ik vrees, 12.20 Concert» 12.50 Orgelspel Leonard H. Warner. I.50 Gramofoonplaten. 2.50 Uitzending voor scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing en Berichten. 7.00 Concert Brahms: Pianokwartet no.6 7.20 Lezingen. 8.05 „The Winter's Tale", tooneelspel v. Shakespeaie. 9.35 Berichten, koersen en lezing. 10.10 Concert. Kwintet, Percy Manches ter (tenor). II.2012.20 Dansmuziek. „Radio Paris". 1725 M 12.502.20 Gramofoonplaten. 4.05 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonplaten. 9.30 Concert. Cello en Orkest. Solist Ge rard Heltking. 9.50 „Shédórazadé" van Ravel. Orkest en solisten. Langeoberg. 473 M. 6.207.20 Gramofoonplaten. 10.00—10.15 Gramofoonplaten. 11.30 Gramofoonplaten. 12.251.50 Orkestconcert. 4.35—5.35 Concert. Orkest en piano. 7.05 Concert» Orkest en tenor. Intermez zo: Een-act er. 9.50—10.50 Orkestconcert. 10.50^-11.50 Dansmuziek (Gramofoonpl.) 11.5012.50 Concert. Orkest, sopraan en tenor. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Orkestconcert. 2.204.20 Ccnce.t. Orkest en zang. 4.20iZO Kinderuurtje. 7.208.50 Vaudevi.le. 8.30—9.00 Revue-uitzending. 9.C09.15 Cembalo-soii. 9.3510.25 Kamermuziek. Brussel, 508.5 M. 5.20 Trio-concert» 6.55 Gramofoonplaten. 8.35 G'once.t» 10.35 Berichten. 8.35 (338.2 M.) Concert georganiseerd dcor de R. A. R. O. V. Z e e s e n, 1635 M. 5.4011.20 Lezingen en lessen. 11.2012.15 Gramofoonplaten. 12.15—1.20 Eerichten. 1.201.50 Gramofoonplaten. 1.503.50 Lezingen en voordrachten. 3.C04.50 Conce.t. 4.50—7.15 Lezingen en lessen. 7.30 Syphcnieconcert. 9.35 Berichten en daarna tot 11.50 Dans muziek. DE GROENLAND-EXPEDITIE NIET VERONGELUKT. Het „Ham.burger Fiemdenblatt" publi- cce.t een tc-eg.cm, dat een zijner lezers gisteren van een der deelnemers aan de Duitsche Grcenland-expe„itie heeft ont vangen. Het te.egram was op 2 dezer op de Westkust van Greenland verzonnen. De vrees, dat de expeditie verongelukt was, is dus geiukkig ongegrond. ELECTRISCH SPOORWEGBEDRIJF OP MADAGASKAR. Op het groote Fransche eiland Madagas kar zal worden overgegaan lot geneele e.ectrilicatie van het spoorwegnet. De lo comotieven women thans met hout ge stookt, omdat sfee.iko.en op het eiland, niet aanwezig zijn. Aangezien echter de houtvoorraad schaarsca begint te worden en invoer van steenkolen de exploitatie van den spoorweg al te zeer zou belasten, heeft men bes.oten tot eiectrisch tiein- vervoer en wel op den ieods bestaanden 370 K.M. langen spoorweg van Tananarive naar de Oostkust en op den nog in aanleg zijnden spoorweg naar Betsileo. dat je dametje in een vuilen boel verzeild geraakt is." Mijn hart scheen te krimpen. „Er is echter nog niets ernstig aan de hand", liet hij er vlug op volgen, „maar die scha vuilen op „de Hollies" hebben op de een of andere wijze ontdekt, dat zij gisteren een onderhoud met jou heeft ge had en als ik mij niet sterk vergis, hebben zij haar opgesloten." „Hoe kon je dat alles te weten komen?" vroeg ik. „Door het raam", zei Billy. „Als het een weinig wijder open gestaan had, zou ik veel meeri gehoord hebben, maar die Zuid- Amerikanen schijnen bang voor een beetje versche lucht." Hij stak zijn pijn aan en blies gedurende eenige oogenblibken zwa re tabakswolken de lucht in. „Ik klom tegen de afvoerpijp op. Het was even gemakke lijk, als uit een boom te vallen." „Je bent een kraan, Billy", zei ik met warmte. „Wat zeiden ze eigenlijk?" „Ja, je weet, hoe die kere's koeterwalen half Spaansch, half Engelsch en alle maal tegeli'k. Zoover ik er uit wijs kon worden ik hing maar los tegen die pijp aan had iemand hun een boodschap ge zonden, dat jij en Mcreia dien middag sa men hadden doorgebracht. Zij waren er vercluive'd woest over en schenen er over te beraadslagen, wat zij met haar zouden doen. Die vent, die jou dat prikje heeft gegeven, was helsch. Als hij had moeten beslissen, had ik voor haar leven geen cent gegeven, maar gelukkig is die „huisknecht- vergiftiger" de baas daar. Hij beval, dat er op 't oogenblik geen geweld gebruikt mocht worden, en de anderen legden zich bij zijn beslissing neer." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 9