U- L- °- UIT DE RIJNSTREEK STOOMVAARTBERICHTEN DCNDERDAG 11 DECEMBER 1930 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 GEMEENTERAAD VAN BODEGRAVEN het voorstel niet kan aanvaard worden. De belastingbiljetten zijn uitgegeven, het geii gebruikt. Spr. zegt te meenen, dat de heer Lodder goed Hollaeidsch kan lezen. De heer Lodder: ,,dat dacht ik ook en toch twijfel ik er wel e?ns aan; stadhuistaal is soms niet erg duide ijk". De voorz. zegt^ dat de heer Lodder toch ook een weg aan te wijzen om die post van uitgaven weer te dekken. De heer v. Tongeren spreekt zich ern stig uit tegen het bestaande systeem en vraagt den voorzitter of er met de volgen de begrooting op gerekend is dat een fac- torcijfer is vastgesteld voor de straatbe lasting. Het gaat voornamelijk om het systeem (de heer Grimbergen: „de raad is er ingeloopen"). Na nog eenige discussie trekt de heer Eijkelenboom zijn voorstel weer in. Op 25 Aug. 1.1. vestigde zich te Katwijk Willem Schaap waarvan een zwakzinnige dochter in Ermelo wordt verpleegd. Het Burger ijk Armbestuur te Leiden draagt in de kosten bij 196. Door het vestigen van uit Leiden in deze gemeente komen de kos ten thans voor rekening van Katwijk. De Ned. Herv. Kerkeraad is bereid 104 per jaar bij te dragen; alzoo komt ten laste Ier gemeente 92.30 tot welk bedrag B. en W. den raad voorstellen in de verplegings- kasten bij te dragen. Aldus wordt besloten. Als lid der Commissie van Schooltoezicht treden periodiek af de heeren J. J. Kraal en G. van Duyn. B. en W. hebben n over leg met genoemde commissie de -'o gende voordracht opgemaakt: J. J. Kraal en mej. H. Wassenaar; het volgende weetal G. van Duyn en J. Yooye. Beide aftredende J. Kraal en G. v. Duyn worden herkozen. De Directie der Gemeente-Spaarbank hebben ter voorziening in de vacatures van commissarissen, welke door periodieke af treding op 1 Jan. 1931 zullen ontstaan, drie dubbe'tallen ingezonden, n.l. 1. L. .Ie Best aftr., en P. v. d. Gugten; 2. C. Kuyt Pzn. aftr. en N. J v. Duivenbode; 3. Kuyt aftr. en D. Parlevliet. De drie aftredenden worden herkozen. De navolgende personen vragen in '«"Oop te mogen hebben een hierna te loemen perceel bouwgrond. B. en W. stellen voor op de evenzoo hierachter te vermelden prijs aan dit verzoek te voldcen. De firma Vo.oys en Yerdoes een per ceel aan het 1ste Vuurbaakspad, groot pl.m. 549 M2. ad 6.50. De heer J. Houwaard een perceel aan de Da Waal Malefijtstraafc groot plma. 399 M2. prijs 5.— per M2. De heeren K. G. Schuitemaker en H. N. van Leeuwen een perceel aan de De Waal Malefh'straafc groot 294 M2. prijs 4.50 per M2. De heer G. Haasnoot een perceel aan de De Waal Malefijtstraat, groot 695 M2. ad 4.50. De heer N. J. v. Duivenbode een perceel aan deze'fde straat groot 378 M2. ad 4.50 Op alle deze verzoeken wordt goedgun stig beschikt. Put 6. Voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing en oen oo de invordering van schoolgelden voor L. O. en Ook dit punt gaat onder den namer door. Punt 7. Voorstel tot het verhuren der 8 wonineen der door de gemeente, vol gens besluit van den raad van 13 Oct. 1.1., aangekochte woningen aan de Duinstraat. Voorgesteld wordt deze woningen aan de tegenwoordige huurders en tegen denzelf den huurprijs als door den vorigen_ eige naar werd bedongen, te verhuren, in af wachting van nadere voorstellen tot af braak. Na een opheldering aan den. heer v. d. Bent wordt besloten volgens voorstel van B. en W. Voorste' tot het verleenen van een kre diet aan het electriciteitsbedrijf voor uit breidingswerken in het Zuiderkwartier. De kosten van het aanschaffen en leggen van kabels aldaar worden geschat op 2180, welk bedrag B. en W. vragen te tiunner beschikking te stellen, waartoe z. li. st wordt besloten. Uitbaggeren van den Rijn. Punt 9: Voorstel tot uitbaggeren van den Rijn. Bij gehouden peiling is vanaf voorbij het vePingterrein tot het Additioneele ka naal 600 M2. zand aangetroffen waardoor het verkeer van scheoen met een grooteren diepgang dan 1.75 M. gestremd is. Ook in het gelee'te Ophaalbrug tot aan het ka naal zit ongeveer 3350 M2. zand. Deze on diepten veroorzaken groote moeilijkheden voor 'n geregeld scheepvaartverkeer. B. en W. stellen voor bovenbedoelde uitdiepin gen waarvan de kosten worden geraamd op f 4500 thans ter hand te nemen en mitsdien vraagt dit col'ege hiervoor een crediet tot gemeld bedrag. Na eenige be spreking over de vraag of men dit werk zal laten aannemen en of het machinaal zal gebeuren of met de hand wordt be- s'oten inschrijving te houden en ails bet met de hand kan gebeuren dit te 'aten doen door Katwijksche arbeidskrachten. Punt 10. Voorstel tot verhooging van het voorschot aan de Katwijksche Bouw- vereeniging voor den bouw van 86 wonin gen. Een voorschot, vroeger toegesiaan is door verschillende omstandigheden, als de lange winter van 1928, plempen van de grond, het maken van hoogere borstwerin gen, enz onvoldoende gebleken. Daarom is aan de betrokken Ministers verzocht het- bouw voorschot te verhoogen wat mtus- bij besluit van 20 Oct. 1930 's toegestaan. B. en W. stellen thans voor deze verhoog de voorschotten ter beschikking van de Katwijksche Bouwvereeniging te stelen De heer P. Guyt spreekt er zijn leed we zen over uit-, dat zulks heeft kunnen ge beuren, want dat het de schuld der ge meente is. En de huurders zullen het moeten betalen. Spr. hoopt dat er voor een volgende maal tegen gewaakt zal wor den. Het voorstel wordt aangenomen. Punt 12 is een voorstel van B. en W. om heb pand Louwestraat 55, hetgeen eigen dom der gemeente is, af te breken Hier tegen is bij den raad geen bezwaar waar om hiertoe dan ook z. h. st. wordt beslo ten. Pont 13: voorstel tot het voeren van een rechtsgeding. Tegen Teun v. Dolft te Rijnsburg Ïb door de politie proces-verhaal opgemaakt omreden hij als bestuurder van een auto een trottoirband aan de Drieplae- senweg door roekeloos rijden, heeft be schadigd. Van D. is niet bereid de schade te herstellen. B. en W. geven den raad in overweging tegen v. Delft een *echtsvorde ring in te steden tot- vergoeding der scha de. Hiertoe wordt besloten. De verordening, regelende de samenr steling en het loon van het personeel ten dienste der gemeente-bedrijven is in de Raadsvergadering van 4 Juni '930 uitvoe rig besproken en vastgesteld. Als ntvioai- sel hiervan is thans door B. en W. voor den chef-fitter, den hoofd-meteropnemer en den boekhouder der gemeente-bedrijven een instructie ontworpen, die door den raad nog behoort te worden vastgesteld. Tot deze vaststelling wordt thans met alg. stemmen besloten. Het verkeer in Louwestraat en Nieuwsteeg. Punt 15: voorstel tot regeling van het verkeer in de Louwesiraat en Nieuwsteeg. Het gedeelte van de Louwestraat tusschen de Weeshuisstraat en de El eboogstecg is gemiddeld slechts 3.75 M. breed zoodat dikwijls klachten inkomen over het aan rijden van huizen der bewoners. De Nieuw steeg is ook slechts 3.75 M. breed en het zelfde euvel doet zich daar voor. Een min derheid van het college van B. en W. wenscht dat de Nieuwsteeg voor hei., ver keer met auto's gesloten wordt, doch is van meening dat de "gcheele Louwestraat voor het verkeer met al e voertuigen in beide richtingen moet blijven opengesteld. Het voorstel van de meerderheid is: de Nieuwsteeg te sluiten voor het verkeer met motorrijtuigen op meer dan twee wielen, in beide richtingen; het gedeelte van de Louwestraat, tusschen Elleboogsteeg en Weeshuisstraat te sluiten voor het verkeer met motorrijtuigen op meer dan 2 wielen, in de richting van de Voorstraat. Evenals bij B. en W. is er ten opzichte van deze aangelegenheid ook bij den raad geen eenstemmigheid. Met het advies van den Inspecteur van politie zijn meerdere leden, o.m. de heeren Guyt, Hueting en v. d. Bent het niet eens. De commissie voor verkeersregeling blijkt ook met gehoord te zijn. Mede ook hierom wordt dit punt aan gehouden tot de volgende raadsvergade ring. Punt 16. Voorstel tot vaststelling van 'n verordening tot verdeeling van de Gemeen te in stemdistricten. Tot heden was de ge meente verd-eeld in zes stemdistricten. In verband met de uitbreiding der gemeen te gedurende de laatste jaren, is het aan tal stemmen dat in elk dezer districten wordt uitgebracht, veel te groot. B. en W. zijn van oordeel dat het getal districten, teneinde een gelijkmatige verdeeling te verkrijgen, op 10 behoort te worden ge bracht waartoe B. en W. ad viseer en te besluiten. De raad gaat hiermede een stemmig mee. Een „schenking" voor een nieuwe haven. Voorstel tot aanvaarding eoner schen king. De heer A. v. d. Meij, Heerengracht te Leiden bei oogt in een langen brief aan Katwijk's Gemeentebestuur, dat het wel en wee van Katwijk hem, als zijnde van Katwijk's bicede, zeer ter harte gaat- Een zeehaven is volgens v. d. M. de oplossing om Katwijk groot te maken. Hiervan is de heer v. d. M. zoodanig overtuigd dat hij aan Katwijk's inwoners een voorbeeld heeft willen steden ter navolging en aan het gemeentebestuur voor de stichting van een zeehaven een gift gezonden, nl. een gulden, met verzoek deze schenking te willen aanvaarden. (De begroeting voor een zeehaven is zes millioen, Oorr.). De heer v. d. M. heelt de schenking ver gezeld doen gaan van een gedicht. Het verzoek werd aanvaard. Rondvraag. Naar aanleiding van de door den heer Guyt in de Raadsvergadering van 13 Oei. jl. gemaakte opmerking i. z. de oorzaak van een vertraging bij het verleenen van bouwvergunningen, deelen B. en W. mede, dat het langer uitblijven van sommige bouwvergunningen, dan gewenscht worut, niet altijd is toe te schrijven aan de om standigheid, dat de Schoonheidscommissie haar zittingen niet te Katwijk houdt voor wat de behandeling der aanvragen van Katwijksche bouwers betreft. De vertraging in het verleenen van een bepaalde bouwvergunning, vindt ook vaak haar oorzaak in het feit, dat de betrokken aanvrager soms vrij langen tijd laat voor bijgaan met het voldoen aan de uhnoodi- ging van de Schoonheidscommissie tot het inzenden van een gewijzigd ontwerp, waar bij met de gemaakte opmerkingen rekening gehouden wondt. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat de gemiddelde duur van behandeling van een 26-tal bouwaanvragen heeft be dragen 19 dagen, berekend naar den tijd, die na indiening voor het onderzoek door do Schoonheidscommissie en den Dienst van Gemeentewerken noodig is geweest. Scheuren in de kaaimuren van het P. H^Kanaal. Naar aanleiding van de door den heer M. v. d. Bent in de Raadsvergadering dd. 13 October jl. gestelde vraag, of het B. en W. bekend is, dat zich scheuren in den nieuwen kaaimuur langs het P. H.-Kanaal vertoonen, deelen B. en W. mede, dat op hun verzoek het advies-bureau voor civiel- ingenieurs-werken, Dir. Ir. P. H. V. Bon- gaerts, onder wiens leiding en toezicht be doelde kaaimuur is gebouwd, een onder zoek heeft ingesteld. Het rapport zegt, dat het ontstaan van gevaar absoluut is uitgesloten. Met her stelling wil men zoolang mogelijk wachten, totdat uit de gedragingen van dit gedeelte Woensdagmiddag vergaderde de Raad dezer gemeente. Ditmaal waren alle leden aanwezig. Het begon al „warm". Reeds aanstonds bij de opening der vergadering liepen de discussies een wei nig warm. Bij tie notulen wou de heer Ol demans een kleine aanvulling, die de voor zitter met noodig achtte. Deze werd dan ook niet aangebiacht. De heer Beijen was eerder van meening, dat de notulen wat te veel be vat. en en meende dat nl. door den voorzitter by de beoaaiueling van het T. JL L'.-subsidie met was gezegd dat het bedrag van J 4000.dat naar diens meening in kas was, bestemd was voor nieuwbouw. De voorzitter meende, dat wei gezegd te heb ben en Knoopte aan zijn antwoord de ver maling vast, dat zyn woorden in de vorige ve/gaueiing op een misverstand bezu.vtien. Jriy nao gemeend, dat de vorige penamg- meesieieaie van de '1'. R.-veieen. by haar altreden het betieurde dat J 4000.- aan contanten voor nieuwbouw bestemd, nu met daarvoor bestemd zouden woruen. Het beaof echter eokeie toezeggingen tc*t een bearag van J 4UUO.De neer Uldomans vat op deze wooruen vlam. De voorzitter nad niet mceten aigaan op verklaringen van de vroegere pemnngm. die meer on waarheid heeit gesproaen. Gm ue argu menten van uen voorzitter is siechts 500 aan de T. JL G.-veieen. gegeven, inpiaats van J 750.De zaak moet dus opnieuw woroen bezien. De voorzruzr ontkent dat Inutile. Niettemin is er voldoende geld in iu..s van vroegeie overschotten, oin het werk voort te Kunnen zetten. De gemeen te liP" lup-ig afwaenten. Nadat de notulen vastgesteld zijn en de hoer Ome-mans geiegenneid gekiegen heeit om te inteipeneei en aan het eind der zit ting over ae weiKloozensteun, komt de neer U. B. .bateiaan nog eens terug op den smaad, dio geworpen is op don naam van de vroegeie penningmeesteiesse van de T. B.-veieen. Dij wil daarover den heer Olden *-i s ïmerpelleeten aan het eu>d der zittiiig. De heer Uidemans wil ae bewijzen leveren in de volgende veigadering, doch de vergadering bestuit den neer Batelaan reeds nu rn de ge-.egenkeid tot interpeuee- ien te steJ.Tn. Under de ingekomen stukken bevond er zich alweer een om een Radio-distributie te mogen oprienten. Uok deze ging weer naar ne verzamelplaats van dergelytce ver zoeken „B. en W." Er is nu zoo langzamer hand voor elke straat wel een gegadigde. B. en W. wiiien er echter blijkbaar nog met aan. Een „Farizeeërs-bende". Ook is er een adres van de Alg. Trans port arbeidersbond, waarin geklaagd wordt dat haar lid T. Bianken geen steun ont vangt. Dat adres is denzelfden dag bin nen gekomen. Het is dus niet voor behan deling vatbaar en moet naar B. en W. De lieer Oldemans spréékt over „smoesjes" en wil wel behande.en. De heei Beijen steunt een voorstel, dat z. h. st. wordt aangeno men. De voorz. zet dan de zaak uiteen. Maandagavond is in de vergadering van JL en W. de steunaanvrage van B. aigehan- deild, hem is aangeboden in de werkver schaffing te werken, doch B. is nog niet versohenen. De heer Uidemans weet daar niets van, doch hij weet wel dat Blanken een week lang zonder inkomen geloopen heeft. Daarvoor moet hij 10 hebben. Dat wordt per motie voorges.eld. De voorz. vertelt dan dat Blanken Maandagmorgen om steun kwam, Maandagavond is de zaak besproken in B. en W. en Dinsdagmorgen is hom de beslissing medegedeeld. De Raad kon nu blijkbaar ook de redeneeringen dos heeien Uidemans niet volgen en voelde niets voor zijn motie. Toen deze niet ge steund werd Behold de heer Uidemans „Ea- rizeeërsbende wat hem een berisping be zorgde. Het voorstel v. d. Marei om de opcenten op onbebouwd af te schaffen werd nu wer kelijk aangenomen. De heer de Mars, die de vorige maal niet aanwezig was, deed de 6chaal overhellen. Tegen stemden de heeren B,n. Bateiaan, Olaemans, C. B. Ba telaan, Jongeneel en P. Batelaan. Enkele geldieeningen a 5 pet. zullen Worden geconverteerd in 4.5 pet. leeningen. muur met meer zekerheid de oorzaak kan worden vastgesteld. Zoo noodig zal, vóór de eindoplevering, door ontgravingen de muur nader worden onderzocht. De heer Eijkelenboom stelt thans de vraag tot welk bedrag van het blanco cre diet dat B. en W. van den raad kregen op 4 October 1929 voor verleende deskundige adviezen voor eenige havenwerken, thans is uitgegeven. De heer C. van Tongeren vraagt, waar aan het gemeentebestuur het recht ont leent om iemand via den aannemer te ver plichten zekere werkkrachten aan te ne men. De heer H. Parlevliet wijst er op dat het voorkomt, dat dronken kerels rond het po- litie-bureau loopen met de bedoeling het de politie lastig te maken. Hoe staat het, vraagt de heer Parlevliet, met de zwarte lijst. De heer v. d. Bent zegt, dat hem als lid der commissie van fabricage er niets van bekend was dat er peilingen hadden plaats gehad in den Rijn voor te verrichten uit diepingen. Wethouder Dubbeldam ant woordt dat zulks overhaast heeft plaats gehad als gevolg van het aan den grond zitten van schepen. De voorzitter zegt, dat het de heer v. d. Bent toch goed bekend kon zijn, want de pers, die tegenwoordig alles gced bij houdt, heeft van een en an der uitvoerige mededeelingen gedaan. De andere vragen worden beantwoord in volgende vergadering. Hierna sluiting met gebed. Twee perceelen bouwterrein aan de Nieu we Markt wordt verkocht tegen 5.per M2. Tot gemeentegeneesheer wordt be noemd dr. Beije. Tot lid der financieele commissi© wor den benoemd de heeren Bn Batelaan, Leli- veld en de Mars. In de lichtcommissie de heeren C. B. Batelaan en Beijen, in de slachthuiscommissie de heeren Jongeneel en de Vos. Voor elke vacature moest op verzoek van den heer Oldemans apart wor den gestemd. De toestand van het tegen- woordige raadhuis. B. en W. stellen naar aanleiding van de woorden van den heer Jongeneel in de vo rige vergadering voor een raadhuisoommis- sie te benoemen. De taak dezer commissie zal zijn een onderzoek in te stellen naar den toestand van het tegenwoordige raad huis en voorstellen in te dienen. Zij zal zich kunnen doen assisteeren door den ge meenteopzichter of door deskundigen van buiten. Op vragen zegt de voorzitter nog nader, dat zoowel van de diensten van een opzichter als van andere bouwkundigen kan gebruik gemaakt worden. Dat staat geheel aan de commissie. Vanzelfsprekend houdt deze opdracht in dat er een crediet voor deze zaak beschikbaar wordt gesteld. Het voorstel wordt z. h. b. aangenomon. Do heer Uidemans vraagt stemming voor elk der dne commissieleden afzonderlijk. Na twee stemmingen wordt als eerste lid gekozen d« heer Oldemans met 7 stemmen tegen 2 op den heer Jongeneel, 1 op den heer Beijen en 1 blanco. Tot tweede lid wordt bij eerste stemming gekozen de va der van de oommissie de heer Jongeneel, met 8 stemmen, tegen 2 op den heer Beijen en 1 bLanoo. Tot derde lid wordt gekozen de heer O. B. Batelaan met 8 stemmen, te gen twee op den heer Baan Batelaan en 1 blanco. De heer Batelaan verklaart geldi ge redenen te hebben om deze benoeming niet te kunnen aanvaarden, (applaus van den heer Oldemans). Een misplaatst applaus. De heer Beijen geeft in overweging zoo mogelijk, die bezwaren mede te deelen. De heer Batelaan zou dat liever niet doen, maar het applaus van den heer Oldemans noodzaakt hem ertoe. Die denkt misschien dat het is, omdat spr. niet met hem in een commissie zou willen zitten, maar daar gaat het niet om. Op medisch advies mag spr. niet meer werk op zich nemen en daarom meent hij te moeten bedanken. De heer Oldemans had al gehoord dat de heer C. B. Batelaan niet met hem in een com missie wilde zitten, maar van het tweede bezwaar wist hij niet. Dat vindt hij een farizeeschen streek. De voorz. verzoekt den spr. zijn medeleden niet te beleedigen. De heer Beijen waarschuwt eveneens op dien weg niet voort te gaan. De heer Olde mans spreek zijn minachting uit over een Raad die handelt als deze, lijnrecht in strijd met het gebed aan het begin. Inpiaats van den heer Batelaan wordt nu na 3 stemmin gen gekozen de heer Beijen. Op den heer C. B. Batelaan werd 1 stem uitgebracht en op de heer Baan Bateiaan 4 stemmen. De oude verord. op do schoolgelden voor de ambachtsteekenschool wordt opnieuw vastgesteld om de goedkeuring van Ged. Staten te verkrijgen. Aan de T. B. (J.-vereen. wordt verhuurd een terrein aan de Nieuwe Markt, voor ten tenkamp tegen den prijs van 1.per jaar. De heeien Beijen en Baan Batelaan prijzen het voorstel van B. en W. Tenslotte kan de heer Oldemans inter- pelleeren over de werkloozenzorg en werk verschaffing. Spr. meent dat hij gelijk zal krijgen dat er meer werkloosheid zal ko men dan B. en W. meenen. Hij zal het ech ter nu hebben over enkele gevalen. Enkele neemt hij op, waaruit blijken zou dat B. en W. de zaak niet goed aanpakken. Ook zou den de menschen met humaan worden be handeld. Spr. partijgenoote en partijgenoot v. d. Neut. hebben dat ondervonden. Ook de werkverschaffing zou niet in orde zijn. B. en W. moeten de menschen met Kerst mis en Nieuwjaar maar eens een paar mud kolen extra geven. De voorz. wijst er weer op dat deze zaken behooren bij B. en W. Daar wil hij alle leden gaarne inlichtin gen verstrekken. Echter niet in den Raad. De gevallen, die de heer Oldemans noem de, zijn pertinent onjuist weergegeven. De ze vraagt of ook die van zijn partijgenoot v. d. Neut onjuist zijn weergegeven. Wan neer de voorz. dat toestemt, zegt hij met verheffing van stem, meèr vertrouwen te hebben in zijn partijgenooten dan in een leugenachtigen voorz. De he or C. B. Batelaan den heer Olde mans bekapit'elde diens woorden aan hot adres van de vroegere penningmeesteresse van de T. B. O.-vereen. Mej. C. A. Batelaan De voorz. zegt, dat het misverstand geheel aan zijn zijde is. Hij meent, dat deze dame gesproken had over geld dat in bas was, terwijl het betrof geld dat nog slechts was toegezegd. De heer Oldemans maakte er zioh tenslotte vanaf door nog maar weer eens te beweren, dat dus niet de dame maar weer eens de Burgemeester gelogen heeft. Deze vindt het blijkbaar de moeite niet om daarop in te gaan en sluit de ver gadering. ALPHEN AAN DEN RIJN. Botsing. Mej. R, botste gisterenmid dag met haar rijwiel tegen een van de Hoflaan komende auto op, waardoor de achterruit van den wagen werd verbrijzeld en mej. R. zich zoodanig aan haar pols verwondde, dat zij zich onder geneeskun dige behandeling moest stellen. Verkooplng. De afslag van de bouw manswoning genaamd „Middelhoeve" mot bouw en weiland gelegen in den Nieuwkoop- schenpolder te Ter-Aar en de woning met schuur eveneens gelegen in gemelden pol der te Aarlander^een gehouden ten over staan van notaris H. B. J. v. d. Kreke te Aarlandcrveen in het hotel „De Vergulde Wagen" alhier is als volgt. De perceelen 1 tot on met 5 werden inmiddels uit de hand verkocht, terwijl perceel 6 in bod staande op 2500, werd afgemijnd op 800 door den heer O. v. Steyn te Aarlandervesn perc. 7. in bod staande op 1500 werd af gemijnd door dezelfde op 700 en per ceel 8 in bod staande op 1500 door den heer H. L. v. d. Geest te Hoogmade op 600. KOUDEKERK. Groene Kruis. - Vrijdag a.s. des avonds te 8 uur, zal op de bovenzaal van hotel de Bruin alhier de jaarlijksche algemeene ledenvergadering worden gehouden van de afd. Koudekerk van de Z.-H. Vereeniging „Het Groene Kruis". Dr. Vlaanderen al hier zal een onderwerp behandelen over de Heelkunde. Werkloozenzorg. Door het Burgerlijk Armbestuur zal voorloopig voortaan ieder© Vrijdagmiddag van 23 uur ten Gemeente huize alhier zitting worden gehouden voor hen die-ingevolge de bestaande regeling voor steun in aanmerking wenschen te ko men. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND J. P. COEN vertr. 10 Dec. van Batavia naar Amsterdam. JOHAN v. OLDENBARNEVELT (uitr.) pass. 9 Deo. Gibraltar. POELAU TELLO (thuisr.) pass. 9 Dec. Perim. KON. HOLL. LL0YD. FLANDRIA vertr. 10 Dec. van Amster dam naar Zuid-Amerika, GELRIA (thuisr.) wordt 12 Dec. voorm. 7 uur te IJmuiden verwacht. ORANIA (uitr.) vertr. 9 Dec, v. Santos. HOLLAND-AFRIKA-LIJN. BANDOENG (thuisr.) arr. 9 Dec. te P. Elisabeth. GK1JPSKERK (thuisr.) arr. 9 Dec. te Suez. NiEUWKERK (uitr.) pass. 9 Dec. Dun- geness. KLIPFONTEIN arr. 10 Dec, van Ham burg te Amsterdam. Ni AS (thuisr.) arr. 9 Dec. te Antwerpen. NIJKERK (thuisr.) vertr. 8 Dec. van Mo zambique naar Port Amelia. RIJPERKERK (uitr.) arr. 6 Dec. te Port Natal. HOLLAND—AMER IK A-LIJN. BILDERDIJK vertr. 10 Dec. van Rolt. naar Philadelphia. DINTËLD1JK, Rott. n. d. Pacifick., pas seerde 9 Dcc. Dover. EDAM, Rott. n. New Orleans vertr. 9 Dec. van Havana. GROOT.ENDIJK vertr. 10 Dec. van Rot terdam via Antwerpen n. N. Orleans. NIEUW AMSTERDAM, N. York-Am sterdam vertr. 10 Dec. 12 uur 's midd. 628 m. van Plymouth. VOLENDAM vertr. 9 Dec. van New York naar Rotterdam. HOLLAND—AUSTRAL IE-LIJN. AAGTEKERK arr. 10 Dec. van Bremen te Hamburg. AMELAND vertr. 10 Dec. van Bremen naar Hamburg. ARENDSKERK (uitr.) arr. 9 Dec. te Melbourne. H0LLAND-00ST-AZIE LIJN. OOSTKERK (thuisr.) vertr. 7 Dec. van Port Sweitenhain. RIOUW arr. 10 Dec. van Amsterdam te Hamburg. RONDO (uitr.) vertr. 8 Dec. v. Manilla. RUTTERDAMSCHE LL0YD. BUITENZORG (thuisr.) vertr. 10 Dec. van Belawan. 1NDRAPOBRA (thuisr.) pass. 10 Dec. Kaap del Arini. KOTA BOROE arr. 8 Dec. van Batavia te Soerabaya. KOTA PINANG (thuisr.) vertr. 10 Dec. van Singapore. MADiAN (thuisr.) vertr. 10 Doe. v. Gi braltar. SLAMAT (uitr.) vertr. 9 Dec. van Port Said. TJERIMAI (uitr.) arr. 9 Dec. te Sabory. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AGAMEMNON, JapanAmsterdam, vertr. 9 Dec. van Kobe. DIOMED, JapanRotterdam, vertr. 9 Dec. van Hong-Kong. MENTOR, arr. 8 Dec. van Rotterdam te Kobe. PA'i'RIA, vertr. 10 Deo. van Rotterdam naar Batavia. PEIS AN DER, Batavia via Londen naar Amst, pass. 10 Dec. Prawlepoint. POLYPHEMUS, Liverp.-Batavia, pass. 9 Dec. Perim. EMZETC0 LIJN. JONGE JOHANNA arr. 10 Dec. van Gandia, 1. v. Lond. te Rotterdam. KON. NED. ST00MB. MIJ. ALMELO (uitr.) arr. 7 Dec. te Valparaiso AMSTERDAM (uitr.) vertr. 8 Dec, van Caliao naar Mollendo. A RES vertr. 9 Dec. van Algiers naar Amsterdam. COLOMBIA (uitr.) arr. 10 Dec. t« Bar bados. COMMEWIJNE (thuisr.) 9 Dec. des nachts 12 uur te Havre; vertr. 10 Dec. 's- midcL 12 uur; 11 Dec. 's midd. ca. 12 uur te Amsterdam verwacht. DOR OS vertr. 9 Dec. van Tarragona naar Alicante.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7