UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK ACADEMIENIEUWS TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN UONDERDAG XI DECEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER naar waarnemingen in den morgen van 11 Dec. 1930, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst. 776.5 te Vardö. Laagste barometerst.: 734.4 te Vestmanoer Verwachting tot den avond van 12 Dec.: Krachtige tijdelijk wellicht stormachti ge Zuidelijke tot Westelijke wind. Betrok ken of zwaar bewolkt of regenbuien. Later mogelijk met tijdelijke opklaringen. Des nachts veel, overdag iets zachter. LUCHTTEMPERATUUR. 1.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Donderdagnamiddag 4.15 uur tot Vrijdagmorgen 7.31 uur. LEIMUIDEN. Bijz. Vrijw. Landslorm. Gisteravond had een bijeenkomst plaats van de Bijz. Vrijw. Landstorm afdeeling Leimuiden Kijnsaterwoude. De opkomst was bevredi gend. Gedurende den avond had er een schietwedstrijd plaats voor mooie prijzen, die onder toepasse iike woorden door ma joor Schel werden uitgereikt. Jammer was de edelachtb. heer burgemeester J. A. Bak huizen, een eerste, voorstander, verhinderd. STOMPWIJK. Inenting. B. en W. der gemeenten Stompwijk en Veur brengen ter alge meens kennis, dat op onderstaande dagen en plaatsen voor kinderen uit deze' gemeenten die m 1929 en 1930 zijn gebo ren, gelegenheid zal worden gegeven tofc kostelooze inenting en herinenting telkens des namiddags '.e 2 uur. I. Op Woensdag 17 December 1930 in de O. L. school aan den Veurschen Sraat- weg te Veur. II. Op Woensdag 17 December 1930 in de R. K. Jongensschool in de buurtschap Stompwijk. III. Op Donderdag 18 December 1030 In de voormalige school te Leidschendam (achter het Raadhuis). IV. Op Vrijdag 19 December 1930 in het R. K. Vereenigingsgebouw aan den Teen- weg. Het is noodzake'ijk, dat de ouders hun trouwboekje medebrengen. Auto tegen huis. Gistermorgen reed in de Damstraat te Veur een vrachtauto van den heer van E. uit Stompwijk, welke te veel uitweek, met een flinke vaart schuin tegen den voorgevel van den goud- en zilverwinkel van den heer van der V.; do aanrijding was zoo hevig, dat een gedeelte van den gevel, alsmede de helft van het raamkozijn er werd uitgereien. Persoon lijke onge'ukken kwamen niet voor. Van een en ander werd procesverbaal opge maakt. Z0ETERW0UDE. Werkverschaffing. Het aantal werk- loozen is de laatste dagen sterk toegeno men. Momenteel staan er nog 31 werkzoe kenden bij het correspondentschap der ar beidsbemiddeling ingeschreven. Elke week worden er gemiddeld 7 geplaatst bij de gemeentelijke werkverschaffing, hetwelk zich voornamelijk uitstrekt tot het verbe teren en onderhouden der wegen. Diphterie. Wederom zijn twee geval len van diphterie geconstateerd bij twee kinderen van 5 jaar aan den Hooge Rijndijk alhier. Miltvuur. Door den keuringsdienst is een geval van miltvuur waargenomen bij een rund. Het cadaver is op last van den burgemeester vervoerd geworden naar het abattoir te Leiden ter vernietiging. ZEVENHOVEN. Filrr.vertooning. In het Bondsgebouw wordt a.s Maandag nam. half 4 voor kin deren en 's avonds half 8 uur de film ver toont „Het is volbracht". Gevestigd: van Nieuwkoop L. v. d. Sluis, dienstbode; C. H. Bakker idem en A. G. Fokker. LEIDEN. Geslaagd: Candidaatsexamen Slavische taal en let terkunde mej. J. de Gunzburg (Amster dam); Doctoraal examen geneeskunde de hee- ren A. Commandeur (Berkhout), P. B. de Waard (Rotterdam) en C. Borgmeijer (den Haag); cand. examen rechtsgeleerdheid de hen- J. W. Th. Cohen Stuart (den Haag); C'and. examen godgeleerdheid de heer G. Cadeé (Avereest). HEEFT EEN LUCHTSCHIP PRACTISCHE WAARDE? In de Sunday Times schrijft Commandant Locker Lampson, lid van het Eogelsche Parlement, een artikel over luchtschepen en vliegmachines, waaruit wij om den to- gischen gedachtengang en veelzeggende waarheden een en ander overnemen. In een vorig artikel had hij het luchtschip een „geweldig stuk speelgoed" genoemd en is hierover aangevallen o.a. door mr. Cl. Winchester, die een expert is en wiens ondervinding en een boek, dat hij uitgaf, hom recht geven te critiseeren. Zijn argu ment echter, dat wij ons niet moeten be kommeren om het geld, dat wij spendeeren aan luchtschepen, omdat wij ergens an ders eveneens geweldige sommen verspil len, kan de schrijver niet accepteeren, en vervolgt dan: „Voor mij is de kwestie een zeer eenvoudige van luchtschepen tegen over vliegmachines. Het luchtschip is ma chine „lichter dan lucht", de vliegmachine 1 niet. Ik zal niet technisch worden en on- noodige details bespreken, zooals de on derverdeeling van luchtschepen in „zach te", half of geheel harde. Dit zijn momen teel onnoodige complicaties. Van oogen- blikkelijk belang zijn de relatieve voor- en nadeelen van een machine, welke lichter of zwaarder dan lucht weegt. No. 1. Wat kost een luchtschip? Men kan een kleine vliegmachine, waarmede ik laatst boven Londen vloog, bouwen voor 6000.Een luchtschip als de R 101 kan men voor niet minder bouwen dan 12.000.000.— en het jaarlijk8che onderhoud en slijtage komt ze ker op 250.000.Deze onkosten hebben geen betrekking op de vliegkosten zelf, die geweldig zijn, noch de schade aan het om hulsel, oonstructie of machines. Maar laten wij aannemen, dat deze uitgaven gedaan zijn. Voor welk doel kan het luchtschip benut worden om dit te rechtvaardigen? Het schip kan niet meer dragen dan een bepaald gewicht, en de levensduur is niet meer dan drie of vier jaar, ook al zou het nooit de hangar verlaten voor een tocht. Het materiaal, waarvan luchtschepen wor den gemaakt, verweert bij geweldige kou de of hitte en de verwering kan inwendig plotseling en onherstelbaar zijn. Wij ma ken dus een precaire en kostbare kolos sus, welke geen goederen kan vervoeren en zoodoende nooit hooge vrachtprijzen zal opbrengen en eveneens om de zelfde reden veel te duur zal zijn voor den ge middelden reiziger. Het kan alleen een middel zijn voor millionairs, niet om te reizen waarbeen zij willen, maar om met een luchtschip te gaan, alleen daarheen waar het schip toevallig kan landen. Een andere reden, waarom een luchtschip nooit naar genoegen kan zijn voor geregelde rei zigers is, dat het vertrekuur nooit zeker is. Ik herinner mij ongelukkige parle mentsleden, die meer dan eens waren 'uit- genooöigd naar een vlieghaven te komen voor een toer in een luchtschip en telkens tevergeefs werden teruggestuurd. Eens heb ben zij uren in het schip gezeten, geduldig den aftocht in het onbekende afwachtende. Hoe kan men aan Zeppelins eenige handels waarde toekennen, als zij niet in staat zijn volgens uurtabellen te reizen. Hebben bo vendien allen, die voor het bouwen van eén luchtschip pleiten er wel eens in geva ren? De ondervinding leert, dat luchtsche pen niet eens zoo confortabel zijn als vlieg machines. Het stuiten en schommelen en het onvermijdelijke zakken in „luchtzak ken" moet men ondergaan. De eenigste kans om de reizigers gelukkig te houden en het schip op regelmaat in slecht weer, is hen te behandelen alsof zij tot de be manning behooren, en hen van links naar rechts of van voren naar achteren te di- rigeeren, wanneer het luchtschip duikt en schudt. Maar de ernst van mijn opinie en die van anderen tegen luchtschepen is, dat zij uiterst gevaarlijk zijn. De redenen hier voor zijn duidelijk en overtuigend. Om een luchtschip te doen rijzen moet het gevuld worden met gas, lichter dan lucht. Dit gas doet het schip omhooggaan. Maar geen enkel gas, dat wij kennen is veel lichter. Om een evenredige hoeveelheid hefvermo gen te verkrijgen, heeft men geweldige vo lumen gas noodig. Daardoor is men verplicht schepen te maken van ontzaglijken inhoud om het verschil tusschen gas en lucht vol doende te maken voor het stijgvermogen. Met andere woorden, men moet een mon ster scheppen van meer dan 150.000 M3. om een 200 ton aan gewicht op te heffen, waar bij de machinerieën bijna de helft van het hefvermogen opeischen. Experts worden daardoor verplicht óf het volumen van het schip enorm uit te breiden tf de machines in te krimpen, wat eveneens gevaarlijk is, zoodat een kleine speling wordt gelaten voor een paar passagiers en verder niets. Ga nu na, wat men eigenlijk heeft. Een sigaarvormige reus, verdeeld in zeven of acht gedeelten, elk met een geweldige ballon gevuld met gas. Om het schip te doen rijzen moet iedere ballon gevuld en uitgezet worden Als het luchtschip stijgt, vermindert de druk evenredig, waardoor or gas moet worden uitgelaten. Dit echter is een zeer gevaarlijk experiment, want het vermindert het hefvermogen van het schip, welke vermogen tijdens de tocht niet aan gevuld kan worden. Men kan om deze re den nooit hoog varen, tenzij men het risico neemt van gasuitlaten, waardoor men ech ter bij het dalen in zwaarder lucht komt en neerstort. Een luchtschip kan dus slechts enkele honderden meters boven den grond verkeeren. Hiernaast zijn er nog de ge varen van het weer. Zelfs bij het prach tigste weer zal een luchtschip gelijk de Shenandoak onverwacht en onverklaarbaar tot totale vernietiging vervallen, want er zijn onzichtbare stroomingen en vreese- lijke eloctrische storingen in de meest wol- kenlooze en windstille lucht. Laten wij nu eens mooi helder weer aannemen, waar bij onverwacht mist komt opzetten. We ten critici wel, dat mist in één uur tijd het gewicht van een luchtschip kan doen toe nemen met tien ton? En wat als het plot seling daarna gaat vriezen, en het vocht over gaat in ijs, welk proces zich onbe perkt kan herhalen tot het luchtschip tien tallen tonnen weegt. Dit is geen fantasie, maar ondervinding van vliegeniers. Maar veronderstel, dat de moeilijkheden betref fende het weer volledig overwonnen kun nen worden, maar dat een of ander on geval het luchtschip tot landen noopt? Waar zal het ankeren? Er zijn geen zes plaatsen op aarde (en geen enkele er bui ten 1) waar de R 101 veilig had kunnen landen. Wat moet er met de opvarenden gebeuren? Een Zeppelin kan niet in de open lucht landen, een luchtschip kan geen haven met beschermende hangar binnen- loopen. Het kan niet de aarde naderen om te ankeren. Honderden personen zijn er noodig voor een landing en tientallen riskeeren hun leven bij ongunstige omstan digheden. Niets blijft het schip over dan tot een chaos omgezet te worden; de af stand tot de aarde is te klein om met ze ker succes een parachutesprong te onder nemen. Ik ben geen geboren defaitist, noch is dit een karaktertrek van ons volk, maar laten wij ons geld en ouzen tijd beter be steden dan aan een Shenandoak of R 101. Reeds zijn er vliegmachines gemaakt, wel ke hooger, sneller en verder kunnen rei zen en veel meer passagiers mee kunnen nemen dan eenig luchtschip. Laten wij ons toeleggen op monster-machines, welke kun nen concurreeren met de geweldige vlieg machine, door de Duitschers gemaakt, de Dornier DO X, een watervliegtuig, dat bij na 200 passagiers mede kan voeren en 150 K.M. per uur aflegt. Het is niet dat wij niet durven ondernemen, maar dat wij onze risico's in de goede richting nemen. LAATSTE BERICHTEN HET KERST-POSTVLIEGTUIG NAAR INDIE VERTROKKEN. Een lichte nevel hing hedenmorgen vroeg boven het v iegveld Schiphol. Tegen het aanbreken van den dag was al.'es in ge reedheid gebracht voor het vertrek van het zevende postvliegtuig van de K. L. M. naar Indië, de P. H.-A. E. O., dat naar men hoopt nog tijdig vóór Kerstmis de pest in Indië zal afleveren. De post, ditmaal niet minder dan 297'<3 K.G. wegende, en bijna 20 K.G. vrachtgoed, waren ingelan den. Het weer was echter zeer ongunstig om te vüegen en daardoor kwam het dat de bemanning van dit vliegtuig, de be stuurders P. Seer en J K. F. Kress en de werktuigkundige J. H. W. Crosfeld, eenige uren langer op Nederlandschen bodem bleef, dan in de bedoe ing had gelegen. Eerst tegen half tien was de nevel zoover opgetrokken en waren voor het vliegen gcede weerberichten ontvangen, iat tot den start kon worden besloten. De Leer Plesman, directeur van de K. L. M., wensch- te de bemanning een goede reis en te 9.35 uur startte de P. H.-A. E. O. voor de Kerstvlucht naar Indië. Daar het vertrek tengevolge van de weersomstandigheden later plaats had dan gewoonlijk, was er meer belangstel'ing voor den start dan bij het vertrek van de vorige vliegtuigen. Duitsche vlieger verdwaald. Uit Doetinchem wordt ons gemeld: Gisteravond heeft te Vethuizen onder de gemeente Bergh een Duitsche tweedekker een noodlanding gemaakt. De bestuurder verklaarde op weg te zijn van Brunswijk naar Keulen, doch door don mist te zijn verdwaald. Nader vernemen wij, dat het een school- vliegtuig is van de vliegschool te Bruns wijk, bestuurd door den vlieger Platzhas uit München. Bij de landing, die geschiedde in de weide van de weduwe Bongers bra ken propeller en onderstel. De machine wordt door marechaussees bewaakt en zal ter plaatse gedemonteerd worden. Oneerlijk advocaat Het O. M. bij de Haagsche Rechtbank eischte heden tegen den Haagschen advo caat mr. H. Veenstra, terzake van verduis tering van gelden ten nadeele van zijn cliënten, 3 jaar gevangenisstraf. Vuurgevecht met een rooverbende. PARIJS, 11 Dec. (V.D.) In Tripolis kwam het gisteren m het achterland van Sert tot een hevig vuurgevecht tusschen zwervende Afrikaanschc stammen on een rooverbende, bestaande uit leder van ver schillende stammen, die reeds geruimen tijd de streek onveilig maakt De bende had getracht verschillende dorpen te over vallen, waarbij zij door een gewapende troep bewoners van deze streek werd ver rast. Een groot aantal der anders vreed zame woestijnbewoners, wapende zich om de roovers te achtervolgen en na een ach tervolging over een gebied van ongeveer 100 K.M. werd de roovertroep ingehaald en ontstond een hevig vuurgevecht, waarbij vijftig roovers werden gedood en verschoi- denen hunner gewond. Zweedsche bezoeksters beroofd. LONDEN, 11 Dec. (V. D.) Twee Zweed sche irngedameB, die een bezoek aan En- gel.i' brachten, de dochters van den Zwee. schen graaf CJronstadt, Kamerheer in buitengewonen dienst aan het Hof te Stockholm, werden gisteren van al hun hebben en houden beroofd, terwijl^ zij thee dronken in een restaurant in Piccadily. De meisjes waren juist met hun auto, met al hun koffers er in, te Londen aange komen en de auto stond nog voor de deur van het hotel. Toen de koffers uitgoiader zouden worden, bleken zij reeds verdie nen te zijn. Behalve de geheele garderobe der beide Zweedsche bszoeksters, bevatten de koffers ook een juweelenkistje met voor een waarde van 400 pond sterling aan ju- weelen. Het schot in het Folketing. KOPENHAGEN, 11 December. (V. D. Na den aanslag op den Deenschen minis ter van sociale voorzorg Steincke heeft de politie gisteren nog 4 personen gearres teerd. Na verhoor is één hunner op vrije voeten gesteld, terwijl de anderen voor- loopig worden vastgehouden. Al'e 4 gear resteerden zijn communisten. De dader zelf, een zekere Jakobsen, bekent, dat hij de daad heeft voorbereid, doch beweert, dat hij slechts een protest-demonstratie had wi'len geven, om de aandacht te ves tigen op de nood der werkloozen en dat hij in geen geval op den minister bad willen schieten. Inderdaad is de kogel in het plafond van de zittingzaal van het Folketing gedrongen, terwijl de dader om den minister te raken omlaag had moeten schieten. Aardbeving in Turkije. PARIJS 11 Dec. (V.D.) Uit Angora wordt gemeld, dat gisteren in.de omgeving van Erzindszjan de bevolking werd opge schrikt door een hevige aardbeving. Alle verbindingen met het getroffen gebied zijn verbroken, zoodat men omtrent den om vang van de ramo en haar uitwerking in het onzekere verkeert. Avontuurlijke redding van goudgravers. NEW YORK 11 Dec. (V.D.) De goudgra ver Bob Ma-rten uit Alaska en de Duitsche vliegtuig-mecanicien Eniil Kading moesten op 11 October j.l. in het gebied van de Liard-rivier in Britsch Columbia een nood landing maken en aangezien men nadien niets meer van hen vernam, werden zij als verloren beschouwd. Thans zijn gij door den vlieger Watson na een gewaagde vlucht in gehee luitgeputten toestand ge vonden en naar White-Horse overgebracht. De piloot van het toestel van Marten, Cap tain Burke, had deontberingen, die de man nen in ed wildernis hadden geleden, niet kunnen doorstaan en was op 20 November tengevolge van uitputting overleden. Niet mjnder dan drie vliegers hebben bij de moeilijke reddings-expedities om de ver lorenen op te sporen, het leven verloren, zoodat de regeering zoowel van de Ver- eenigde Staten als van Canada verdere hulp-expedities had verboden. Antieke kostbaarbeden gevonden in de haven van Pyraeus. ATHENE, 11 Wecv. (Y. D.). Tijdons het bacgerv.erk in de At'.ieensche voorha ven Pyraeus, dat o.a. wordt u"$revoer<2 om le kunstvoorwerpep, die zich op den bo- een onderzoek in te stellen naar evenluee- dom der zee bevinden, heeft men meer dan zestig koslbare antiqui'.eiten naar bo ven gebracht. Het baggerwerk wordt syste matisch voortgezet. Haeberlin gekozen tot Bondspresident. BERN, 11 Dec. (V. D-). De Vereenig- de Zwitsersche Bondsvergadering, heeft tot bondspresident voor het jaar 1C31 geko zen den huidigen minister van Poli:ie en Ju8(ilie, H. Haeberlin. Tot vice-president van den Bondsraad werd gekozen oud-pre sident Motta. Voormalig Duitsch lazaret ontdekt onder een meisjespensionaat. PARIJS, 11 Dec. (V. D.) Onder een meis jespensionaat te Fouquieres-des-Lans heeft men op ongeveer 8 meter diepte een vol komen hygiënisch ingericht voormalig Duitsch lazaret ontdekt, van welks bestaan men tot nog toe niets afwist. De school, die in den loop der jaren te klein was ge worden, was in de afgeloopen weken ver groot geworden door het bijbouwen van een etage. Spoedig toonden zich scheuren in de muren, zoodat de bouw-inspectie van meening was, dat de fundamenten gezakt waren. Bij het onderzoek naar de funda^ menten werd het lazaret ontdekt, dat verdeeld was in een aantal groote zalen. Met het oog op gevaar voor instorting moest het schoolgebouw onmiddellijk ont ruimd worden- Een ontdekking die eveneens herinne ringen aan den wereldoorlog wakker roept, werd gedaan bij een bouwwerk te Neuf Chapel!e, waar de lijken van zes Duitsche soldaten werden gevonden. Men kan hen echter niet identificeeren, aange zien hun identiteitsplaatjes niet meer aan wezig waren. Het stoffe ijk overschot der Duitsche soldaten is overgedragen aan de militaire autoriteiten, die zorg zullen dra gen dat de lijken worden bijgezet cp een Duitsch soldatenkerkhof. BIOSCOPEN. Trianon: Goedgekeurd. Casino: Goedgekeurd voor .volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Goedgekeurd voor volwassenen. Steeg zal het eens probeeren. PARIJS, 11 December. (V. D.) President Doumergue heeft hedenmorgen den oud gouverneur-generaal van Algiers den ra- dicaal-soeialistischen senator Steeg offi cieel met de vorming van een nieuw ka binet belast, „lm Weften nichts Neues". BERLIJN, 11 December. (V. D.) Bij de besprekingen met de centrale filmkeurings commissie over de film „lm Westen nichts Neues" hebben zich, na de Duitsche copic te hebben gezien, zoowel de deskundige van het rijlcsweerministerie als van het rijksministerie van binnenlandsche zaken voor een verbod van de film uitgesproken. De vertegenwoordiger van het rijlcsweer ministerie verklaarde, dat het aanzien van de Duitsche weermacht, door deze film werd geschaad. Hierin ligt ook een nadeel voor het aanzien van het geheele Duir.sche volk naar buiten. De deskundige van het ministerie van binnenlandsche zaken was van meening, dat op de vraag of de film voor de openbare orde gevaarlijk is, beves tigend moet worden geantwoord. BERLIJN, 11 Dec. (V. D.) Hedenmiddag te 15.40 uur, nadat de vertegenwoordiger van de Universal Corporation had mede gedeeld, dat zijn maatschappij de film „lm Westen nichts Neues" voor Duitsch land introk, maakte de voorzitter van de rijksfi mkeuring8commis8ie bekend, dat de commissie van meening was dat de film het aanzien van Duitschland schaadt en dat derhalve de verdere opvoering van de film in Duitschland wordt verboden. GOUDA, 11 Dec. Vee. Aangevoerd in totaal 2137 stuks, waarvan 297 slachtvar- kens; vette van 23 ct. tot 24 ct. per pond leven 22 pet. korting; Londensche van 21 ct. tot 22 ct. per pond, levend met 2 pet. korting; zouters van 23 ct. tot 23l/3 ct. per pond, levend mot 2 pet. korting; 007 ma gere varkens 2540, 1114 biggen 8 12, 14 runderen 250—375, 43 nuchtere kalveren 1018, 49 schapen 18- -24, 13 bokken en geiten 36; handel alle soor ten matig. Kaas. Aanvoer 244 partijen kaas: prijzen le kw. met rijüsmerk 4043.50, 2e kw. idem 3539; handel ma'ig. Eieren. Aanvoer 188 partijen; kip eieren 5.50—8.50. eendeneieren 6.50, per 100 stuks; handel matig. Boter. Aanvoer 876 ponden; Goe- boter 0.80—0.90, weiboter 0.100.80, per pond; handel vlug. BODEGRAVEN, 10 Dec. Eierenveiling. Aanvoer 8103 stuks. Prijzen: kippeneieren 7.20—8 40, kuikeneieren 5.206.90, een deneieren 5.807.00 per 100 stuks; kippen 1.201.60 per stuk. VOORSCHOTEN, 10 Dec. Veiling V.P.V. Prijzen: kippeneieren 7.10—8.90, kuiken eieren 6.107.80 en eendeneieren 7.40 7.60 per 100 stuks; konijnen 1.101.70, kippen 0.451 65, hanen 1.50, duiven 1424 cent, eenden 1424 cent en huiden 10 cent per stuk. VEUR—LEIDSCHENDAM, 10 Dec. Vrije Veiling. Aangevoerd: 9817 kippeneieren 7.50—9.50, 407 eendeneieren 7.00—8.50 per 100 stuks; 47 kippen 0.402.25, 6 een den 0.70—1.20, 87 konijnen 0.404.65 en 30 duiven 12—36 cent per stuk. KATWIJK a. d. RIJN, 10 Dec. Groenten- veiling. Peen per 20 kg. 0.901.70, uien per 100 kg. 2.502.90, gelekool per 100 6.80—8.(50, Koodekool per 100 8.90—13.— Aanvoer: 230 kisten peen, 3400 kg. uien, 22C0 gelekool, £850 rooclekool. VOORSCHOTEN, 9 Dec. Vrije veiling. Prijzen: kippeneieren 8.10—9.00, en kui- kene;eren 7.10—8.00 per 100 stuks; kippen 0.801.50, hanen 0.902.25, konijnen 1.401.90 per stuk. WlööELNU 1 hKKI.VUKN (AMSTERDAM (Niet officieel). Berlijn 59.22l/? Londen 12.05i:>/1 New York 2.483',H Parijs 9.75:J/ Bruase 34.69"., Zwitserland 48.141 Milaan 13.00 Mad.-K 26.70 Oslo 66.42"., Kopenhagen 66.42".*. Mock holm 66.62"'.? Weinet 34.97"« Praai - 7.37 Boedapest Prolongatie U/20'0 (Niet Officieel). 45re STAATS'.OTERIJ. Trekking; var Dcndcrc'ae II Dec. 1930. 2e Kiasse. 4e Lllst. HOOGE PRIJZEN. 7737 1000. 14404 4GO. 13261 20O. Prijzen van f 30. 343 306 62 640 852 1474 1475 151-1 1576 1603 1764 1908 1986 2091 2231 2490 2517 2593 2603 2645 2994 3174 3257 3741 3881 3924 4666 4673 4686 4772 4788 489') 5017 5335 55'4 5551 5555 6257 6517 7221 7337 7403 7413 7445 7639 7778 7-15 8190 8430 856? 880 8882 8889 8S99 V.Jo 906- 9157 9272 9337 10294 10343 10447 11365 11555 11944 12123 12*19 12369 12813 13687 14156 14765 15206 1538.' 16004 16026 16052 16234 16242 1635 16678 16972 .7120 17675 18093 18271 18496 18557 13587 18798 18905 19270 19790 19805 20107 201 - 20673

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 3