STADSNIEUWS Nazl<Ai/an Uülètm^en SPORT UIT DE RIJNSTREEK WOENSDAG 10 DECEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 TER AAR. „De Hoop geleidt ons". Het onder werp „Centralisatie der 3 Groentenveilin- gcn" houdt nog steeds de gemoederen der tuinders' bezig en heeft de belangstelling van vele niet-tuinders, zoowel hier nis elders. En zoo valt het niet te verwonderen dat de gistermiddag in café ,,'t Centrum" ge houden jaarvergadering van alg. groenten- veiling „De Hoop geleidt ons" kortweg ge noemd ,,'t Anker" stond in het teeken van éénwording der veilingen. De overige agen dapunten zonken hierbij in het niet. De voorz., de heer Joh. Kroon, opende de vergadering mét een kort welkomst woord aan de 83 opgekomen leden. Nadat de notulen door den secretaris, den heer A. Kammeraat, waren voorgele zen, volgde diens jaarvers'ag. Hieruit bleek, dat in het jaar 1930 de omzet slechts bedroeg 170610.00 zijnde 100.000.00 minder dan in 1929. En dat terwijl het jaar 1929 ook reeds met een zwarte kool staat aangeteekend vaaiwege de slechte uitkom sten. De voorz. besprak hierop de aanvrage om steun voor de tuinbouw bij Ged. Sta ten ingediend, en deed mededeeling van het besprokene m de conferentie met de commissie uit Ged. Staten, welke de vorige weck ten Raadhuize werd gehouden. In middels Wordt reeds verlangend naar cre- diet uitgezien en het is zaak voortgang te maken met het samensmelten der veilings- vereenigingen tot één groote bond. Het bestuur wil den leden, nu er van de zijde van „St. Phocas" nog niet veel animo voor het, door de Centralisatiecommissie ont worpen plan schijnt te bestaan, nogmaals in de gelegenheid stellen zich uit te spre ken. Uit de gehouden stemming blijkt dat de leden homogeen zijn met het bestuur. Met bijna algemeene stemmen wordt besloten toe te treden tot de nieuw te vormen Centrale Vei ing. Daarna sluiting. Maria-Congregatie. Maandag was liet slot van het Triduum van de Maria-Con gregatie. Nu moesten de jongens en jonge mannen nog ingekleed worden. Evenais alle andere avonden, was de opkomst schit terend. Het koor, dat gevormd was door enkele leden van de Congregatie, verleen de weer haar hulp. Nadat allen hun insigne ontvangen had den en een ieder de opdracht gedaan had, werd een kort Lof gehouden. Daarna, sprak de kape'aan zijn tevre denheid uit over de massale opkomst ge durende het triduum van de jonge nan- nen. Dit schonk hem grooto voldoening," dat zij het groote nut inzien van .zoo'n Congregatie, en dat zij allen op zoon spontane wijze hebben meegewerkt. Hij hoopte en wenschte dat zij zoo voori mo gen bliiven gaan onder bescherming van de H. Maria. Na afloop van de plechtigheden gingen zij naar het Patronaatsgebouw. Eerst moesten zij hun insigne betalen, dat van de jongens kost 30 cent en van de Gezel len-leden die een medai le hadden, 25 cent. Ook waren er nog enkele ouders tegen woordig. De kapelaan vertoonde dezelfde film, als den vorigen avond. Deze viel geducht in den smaak bij de leden. Verder heerscii- te er den geheelen avond een aangename geest. Het was schitterend de manne'ijke Jeugd van Ter Aar daar verzameld te zien, na zoo'n p echtige inkleeding. Wij geloo- ven wel, dat bijna allen lid zijn 'an de Congregatie. Mochten er nog enkelen zijn, hopen we, dat ze ook niet langer ie?r aarzelen en aan den oproep van den Bis schop zullen gehoor geven. Ten slotte dankte de kapelaan alien nogmaals voor hun medewerking en hoopte dat zij blijven doen, wat zij beloofd hebben dezen avond. De heer Corn. Kroft, die tot hoofd prefect werd benoemd, dankte den kape laan voor de gezellige avond cn sprak Jen wensch uit, dat onder zijn bestuur do Con gregatie tot bloei moge komen. Hierna gingen allen zeer voldaan huiswaarts. VEUR. Gerrvbegrooting. Aan de gemeente- begrooting, dienst 1931 der gemeente Veur, welke ons werd ter hand gesteld, ont- leenen wij de volgende gegevens. De ontvangsten en uitgaven zijn ge raamd op ƒ197.205.07 voor den gewonen dienst en voor den kapitaaldienst resp. op 10.672.46 en 25.74 met een batig saldo van 10.240.45. In de memorie van toelichting zeggen B. en W. dat het gunstig resultaat dezer begrooting een gevolg is van de finan- cieelo verhouding tusschen Rijk en Ge meente. Ten behoeve van den in te stellen school- artsendienst is een bedrag uitgetrokken van 407.18. De subsidie van het Burg. Armbestuur is gebracht op 45.00 of f 700 meer dan over 1930. Ten behoeve van de gesubsideerde werkloozenkassen is een be drag voor subsidie uitgetrokken van 1500. De post onvoorzien bedraagt 19.737.55. Gasbegrooting. Aan de begrooting over 1931 van het Gasbedrijf ontleenen wij de volgende cijfers. De inkomsten en uitgaven zijn geraamd op 75665.51 1/2, terwijl de kapitaaldienst er als volgt uitziet: aan inkomsten, af schrijving 19200.32 1/2, kasgeldleening ƒ25000. Nadeelig slot 25.489.55 1/2las ten nadeelig slot 14994.88, uitk. aan de gem. wegens verpl. aflossing 14095, uit breiding en vernieuwing f 15000, aflossing kasgeldleening ƒ25000, totaal 69689.88. Het nadeelig saldo bedraagt 5437.80 1/2 De gaslevering bedroeg 52658.84. De op brengst van cokes en teer was 10279.90. De post onvoorzien bedraagt 6000, ter wijl als oninbaar staat aangegeven 200. Straatlantaarns waren er 76, waarvoor noodig 17068 M.3. Verkoop gas 399068 M3. Noodig zijn 1466 ton steenkolen, welke te vens nog opbrengen 923580 K.G. cokes en 73300 K.G. teer. De gemeente Voorburg le vert nog 55000 M.3 ten behoeve van den Westvlietweg. KATHOLIEK FILMCONGRES. In het gebouw Amicitia te 's-Graven- wege werd heden het Eerste Nationale Katholieke Filmcongres gehouden, onder voorzitterschap van pater J. Th. Weiter uit Amsterdam!. In zijn openingswoord gaf de voorzitter een overzicht van de beteekenis van de film op landen en volken. Spr wees er op, hoe, behoudens zeer enkele uitzonderingen, de films geen rekening houden met de chris telijke en katholieke levensbeschouwing, om van het beslist slechte en onzedelijke nog maar niet te spreken. Reeds te lang hebben de Katholieken zich afzijdig gehouden en nu is de tijd aan gebroken om een krachtig katholiek lichaam op te richten, dat het groote ge vaar der slechte film voor geloof en zeden te keeren en daarnaast om de groote kracht, die uitgaat van de goede film te bevorderen. Daarom moet samenwerking worden ge zocht. Men kan deze vinden in de Katho lieke Filmcentrale. Maar naast dit negatieve moet ook meer aandacht gewijd worden aan het po sitieve deel van het werk. Dit kan gevonden worden door het op richten van parochiecle bioscopen en door het steunen van goede, katholieke cineas ten. Vervolgens droeg pater Weiter het pre sidium over aan mr. A. Tepe, wethouder van Onderwijs te Leiden. Déze heette in de* allej eerste plaats den heer van Staveren, voorzitter van de Cen trale Filmkeuringscommissie welkom en huldigde hem voor zijn optreden en voor de medewerking, welke de katholieke film keuring bij het moeilijke werk steeds van hem. mocht ondervinden. Daarna werd een aanvang gemaakt met de bespreking van een aantal conclusies, welke door het congresbestuur waren op gesteld. De eerste conclusie luidt: Samenwerking van alle Katholieken op het gebied der- film is noodzakelijk: a. Om het zeer groote gevaar der slech te film voor geloof en zeden. b. Om de groote kracht tot verbreiding van het goede, dat uitgaat van de goede film. Een uitvoerige discussie ontspon zich over deze stelling, waarbij verschillende sprekers uiting gaven aan de moeilijkhe- dón, waarvoor men komt te staan, wanneer men een algemeene lijn moet vaststellen. De heer van Staveren merkte daarbij op, dat het aantal goede films inderdaad gering is. En wij moeten het toch niet al leen zoeken in het weren van het kwade maar ook in het streven naar het goede. Men kan een toestand niet verbeteren door het kwade er buiten te houden. Wij moeten denken aan het woord: Bestrijdt het kwade met het goede. Met algemeene stemmen vereenigde het congres zich tenslotte met de eerste con- j clusie. I Daarna kwam de tweede stelling in be spreking, j Zij luidt: Die aïgeheele samenwerking kan slechts bestaan in het moreel en financieel steu nen der Katholieke Filmcentrale, omdat: a. zij de eenige Katholieke Stichting is op dit gebied, goedgekeurd door het Door- j luchtig Episcopaat en wettelijk erkend door den minister op grond van artikel 20 der Bioscoopwet; b. haar organisatie geheel is ingericht om dit doel te bei eiken, want: b. 1. zij bezit een zeer veilige keurings organisatie b. 2. reeds hebben een vijftigtal biosco pen zich onuer haar toezicht gesteld, waar door zij zich verplicht hebben alleen de door de K.F.C. toelaatbare film te ver- toonen b. 3 zij wil met alle mogelijke middelen de vertooningen der moreel goede films bevorderen; b. 4. zij vormt het Nationaal fundament voor de Internationale Katholieke Film beweging. Ook hierover ontspon zich een langduri ge gedachtenwisseling. De heer Bulten vestigde daarbij de aan dacht op de noodzakelijkheid om het pu bliek te ontwikkelen, wat noodig is om goede films te kunnen genieten. Pastoor de Kleyn uit Tilburg uitte zijn ontevredenheid met de z.i. te slappe keu ring der K.F.O., welke vooral voor het Zuiden de oensuur niét streng genoeg kan handhaven. Vroeger, toen er nog een plaatselijke keuring was, werden er veel minder slechte films gedraaid dan thans. Burgemeester Verdijk wees er op, dat plaatselijke keuring, dikwijls overgaat in een beoordeeling van plaatselijke vvensche- lijkheid. Boven alles moeten wij echter de keuring vasthouden volgens katholieke normen, welke overal in het land aanvaard baar zijti. Uitvoerig sprak men daarna nog over de vraag of een keuring door één persoon dan wel door een college gewenscht is. Mr. Tepe deelde nog mede, op eon des betreffende vraag, dat de Filmgids in den tegenwoordigen vorm zal ophouden te be staan. (Wordt vervolgd). «Iklit (Vervolg lste blad, pag. 3). (Reclame) DE AMBTSAANVAARDING VAN PROF. DR. E. A. D. E. CARP. Buitengewone belangstelling. Prof. dr. E. A. D. E. Carp, die heden middag in het Groot Auditorium der Uni versiteit, zijn inaugureele rede hield ter ge'egenheid van zijn ambtsaanvaarding (zie lste blad) mocht daarbij buitengewo ne belangs'eling ondervinden. Slechts zelden zagen we het Groot Auditorium zoo vol met menschen en op nieuw bleek, dat deze zaal, hoe mooi en geschikt voor kleinere bijeenkomsten, voor dergelijke plechtigheden absoluut ongeschikt is. Prof. Carp sprak zijn met aandacht aanhoorde rede met zachte stem uit, zoo dat hij achterin ternauwernood kon ver staan worden, een gevolg tevens van het geroezemoes en gepraat in de gangen naast het Groot Auditorium. Van de curatoren waren aanwezig de president-curator, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, mr. P. E. Briët en jhr. E. von Fisenne, benevens de secretaris van cura toren, mr. Idenburg. Voorts gaven een 45-tal professoren en oud-professoren blijk van belangstelling. Onder deze laatsten merkten we o.ui. op prof. Jelgersma, voorganger van prof. Carp, prof. Nolen en prof. Kan. Verder waren nog aanwezig de hoog- eerw. heer A. H. M. J. Homulle, deken en pastoor alhier, pastoor Th. M. Beukers, de professoren van het Groot Seminarie Le Warmond P. Gioenen en J. P. Verhaar, rector J. R. Reijnen, moderator van Sanc- tus Augustinus. de kapelaans Nieveen v. Dijkum, van Schaik en Blok, beide iaat- sten uit Oegstgeest. Voorts merkten we tal van doctoren op uit de stad en uit Santpoort, leerlingen van prof. Jelgersma, benevens dr. Wee- bers uit Nijmegen, vroeger geneesheer hier ter stede, afgevaardigden der verschil lende studentencorporaties en vele dames en heeren studenten. Zeker wel 500 be langstellenden vulden de zaal, die ruimte biedt voor 375 personen. Na afloop der inauguree'e rede werd in Maison Bruyns een drukbezochte receptie gehouden. Geen bioscoopvoorste'lingen op Zondagmiddag. B. en W. dezer gemeente hebben aan de directie van het ,Luxor Theater het volgend schrijven gezonden: „Naar aan eiding van uw verzoek d.d. 13 November j.l. inzake het geven van bioscoopvoorstellingen, concerten en der gelijke vermakelijkheden op Zondagmid dag, deslen wij u mede, dat ons College geen termen aanwezig acht, om in de be staande gedragslijn thans wijziging te brengen". R. K. Jong-studenten-vereeniging St. Bortaverrtura. Gisteravond gaf in de groote zaal van „Concordia" de R. K. J. Stud. Ver. „St. Bo- naventura" een feestavond. Onder de aan wezigen waren o.a. de directeur der H. B. S., Pater Drs. B. de Goede, Pater G. Dol le, moderator der Ver., Pater dr. Bernsen en andere H.H Geestelijken, prof. Kees- om en leeraren der H. B. S. De praeses, de heer Kolstee, heette allen hartelijk welkom, waarna het strijkorkest de openingsmarsch speelde. Het stuk wat •hierna volgde „Samson en Moot', werd vlot gespeeld en oogstte dan ook een lang durig applaus De enkele entre-acten wer den op prettige wijze gevuld, waarna de avond besloten werd met een een-acter „De Doodenrit", welke eveneens bij de ouders en verdere genoodigden zeer in den smaak viel. De Moderator wekte allen op, donateur-(trice) te worden. Moge de spe- lers de volgende keer voor een beter be zette zaal spe'en. Voldaan over heo ver toonde keerden allen huis-waarts. Hedenmiddag te half twee bracht H. K. H. Prinses Juliana een bezoek aan het clubgebouw der V. V. S. L. aan het Rapen burg. Zondag a.s. wordt als besluit van de se rie-tocht, uitgeschreven door de Haagsche wamdelsport-vereeniging „De Vieidaag- sche" de 50 K.M. geloopen. Het vertrek is bepaald om 8 uur vanaf het café-restaurant de Kroon op het Spui te Den Haag. Ge loopen wordt via Rijswijk, Voorburg, Leid- schendam, Veur. Voorschoten, Leiden, Noordwijk, Katwijk, Wassenaar, terug naar de startplaats, alwaar te ongeveer 4 uur de diploma's en medailles zullen worden uitgereikt. Naar wij vernemen zal te ongeveer 11 uur Leiden bereikt zijn. Gistermorgen is een voor een groenten- wagen gespannen paard, bestuurd door A. C. H., wonend op de Oranjegracht, op den Hooge Rijndijk op hol geslagen. Het dier holde de Plantage in de Hoogewoerd op, om daarna de Rijnstraat in te loopen, waar de wagen tegen een huis botste. De be stuurder, die er al dien tijd op was blij ven zitten, sloeg tegen den grond, maar kwam er overigons zonder ernstig >etsel af. Er ging veel groenten verloren- Op den Zoeterwoudschen Singel ?s gis termorgen een driewielige bakfiets van den bakker v. N. te water gereden door dat de rem niet voldoende vast stond. Het brood werd waardeloos. Wederom is tegen een zestal studen ten proces verbaal opgemaakt wegens het volgen van colleges zonder dat daarvoor collegegeld is betaald. Historisch Concert. Sursum Corda. Het concert, dat het gemengd koor „Sursum Corda." gisterenavond gaf, bood iets bijzonders. Onder leiding van haar nieuwen geestdriftigen dirigent werden, begeleid door het Utrechtsch orke-st een serie werken uitgevoerd van voorgangers en tijdgenooten van Bach, om met twee cantates van den onsterilelijken Johann Se bastian den avond te voltooien. Een inlei ding in het tekstboekje geeft een overzicht, kort maar rijk van inhoud. Als solisten zon gen mevrouw Jo Vincent, sopraan en Max Kloos, bas. Verder werkten mede Piet Harteveld, viool, Joh. Vink, hobo, mejuf frouw Cor de Haas, cembalo, Johan de Jong, orgel en een harpiste niet vernoemd. Inderdaad begrijpen wij na alles wat wij hoorden en in ons opnamen, hoe Bach steunt op de groote mannen waarvan wij werken hoorden. Weekmann 16211674; Ivrieger 16491725; Zachow 16671712; Tunder 16141667. Het eeist werd het woord gegeven aan de beide solisten, die begeleid door strijkorkest en orgel Weck- mann's Cantate „Wie liegt die Stadt so Wüste" zongen. Blank teekende de klank rijke sopraanstQ.m van mevrouw Vincent zich af tegen cle donkere tonen van den bas, die ons aanvankelijk evenwel minder ge disponeerd leek te zijn. Door van der Hcrst, dirigeeiend op de cermbalo bege leid volgde nu een ontroerend mooi vrou wenkoor met sopraansolo van Ivrieger „Wq wilst du hin, weii's Abend ist". Heer lijk ingetogen en reine zang! Wat toon- vorming en voordracht aangaat was de uitvoering voortreffelijk. Hierna voor ge mengd koor, orkest, harp, cembalo en or gel geschreven de cantate „Herr wenn ich nur dich habe" van Handel's leermeester Zachow. Evenals Kriegers muziek, staande onder invloed van de Italiaansche kunst. Zeer devoot en vastberaden zong het intens gelcovig gezang omhoog, beurtelings door solisten en koor. Wij genoten de voor dracht naar den tekst, de opvatting, de manlijke vaart. Na de Symphonia zette het koor, eerst de vrouwen, daarna de mannen, de eerste strophe in van „Ein fester Burg ist unser Gott" van Franz Tunder, door Max Seif- fert bewerkt. Technisch is dit werk lang niet gemakkelijk; ook vonden wij het wat gerekt. Zoo hoorden wij de werken van de minder beroemd geworuen maar toch groo te contrapuntisten van midden 17e en 18e eeuw om tot slot de twee prachtige canta tes van Bach te bewonderen (1685—1750) „Ich habe genug" edel van vorm, fijn van visie, hoog van intentie, een meditatie over de Godde.ijke liefde en Kloos was de hoog staande verteloker van dit schoone lied. „Wacht auf ruft uns die Stimme", groot- scher, krachtiger en sterker genuanceerd. Ontzaglijk groot is Bach, als hij losraakt van zich zelf, zijn godsvrucht vrij omhoog stijgt in het Allerhoogste. Jo Vincent zin gend klaar en helder, zonder eenig zwoel acoent en Kloos, die zich aan Bach's geven de lyriek zoo gced eigent, zij beide hebben het beste van hun zangkunst gegeven. Met Anthon van der Horst, die wij is organist onder de eerste gelederen weten, hadden wij de eerste kennismaking als koor cn ensemble-leider. Aan zich zelf en aan zijn koor stelt hij eischen van vaardigheid en voordracht. Al slaagde nog niet alios (met name in het mannenkoor) reden is er om groote verwachting te hebben na wat wij hoorden, want wat van groote waarde is: dirigent van der Horst zal niet rusten voor de oneffenheden glad zijn en daar hij fijn aanvoelt, zal hij nog meer vermogen te geven van wat ons dezen avond trof, devo tie, beschouwing en doorleving vau de din gen, die Bach ontrcerend illustreert. Het orkest speelde met de grootste toewijding, hulde aan alle medewerkenden. Met waar deering denken wij terug aan het interes sant en stemmingsvol historisch concert. J. K. WATERPOLO Wintercompetitie H. Z. B. (dames). Z. I. A. N. ILeiden B. 41. WlÖSELNOI KKKINUKN (AMSTERDAM (Niet officieel). Berlijn 59.24 Londen 12.06' New York 2.48L, Parijs 9.753'", Brosse 34.69' /.witserland 48.13 Milaan 13.01 Uad.-u 27.30 Oslo 66.45 u>|>enhagen 66.45 ^ockliolm 66.62' 34.97' i 7.37 Boedapest Prolongatie U/2 °'0 ALPHEN ,AAN DEN RIJN. Geen blikjes vleesch meer ter keuring aangeboden. Maandagavond hield de vereeniging van den handeldrij venden en industrieelen middenstand voor Alphen aan den Rijn oil omstreken in het hotel „Centraal" een be langrijke ledenvergadering. Na de gebrui kelijke opening door den voorzittere, den heer D. Raaphorst werden de notulen van den secretaris onder dankzegging onveran derd vastgesteld. De ingekomen stukken bevatte een mededeeling van den bond omtrent de openstelling der winkels met het oog op Kerstmis van 1881 Dec. a.s. hoelang door het personeel zal mogen worden gearbeid in casu 62 uur per week en bovendien een mededeeling betreffende de a.s. wintercampagne omtrent het uit- noodigen van sprekers en het houden van lezingen. Een en ander werd in handen van het bestuur gesteld. Het volgende punt van de agenda bevatte de keuring van vleesch en vleesch waren in onze gemeente, cmtrent de toepassing van welke verorde ning in onze gemeente door tal van win keliers ernstige bezwaren zijn geopperd. Na een zeer langdurige discussie en gedach tenwisseling en uiteenzetting van den rechtskundig adviseur der vereeniging Mr. A. Kor ver werd ten slotte op voorstel van het bestuur besloten, vanaf heden geen blikje sverduurzanmd vleesch meer te la ten keuren of ter keuring aan te bieden en hiervan de keuring te weigeren, tenein de een uitspraak van den rechter uit te lokken, waarbij de vereeniging zich wat bel reft de kosten voor den betrokken win kelier, die eventueel zal worden verbali- seerd, garant stelt. Daar bovendien een geschil bestaat omtrent het begrip vleesch- waren, vleesch en verduurzaamd vleesch on waar bijv. spek, reuzel, vet etc. is te rangschikken werd op voorstel van het be stuur een commissie van onderzoek be noemd bestaande uit de heeren O. Vonk, F. Schmall en W. van Wijngaarden, die bij de betrekkelijke keuringsdiensten en auto riteiten hieromtrent een enquête zullen in stellen en bovendien zullen nagaan hoo de vleeschkeuringswet en verordeningen in andere plaatsen worden toegepast. Vervolgens komt aan de orde de oprich ting van een middens>andsi'ederatie. Na toelichting van dit punt door den heer La- res wordt besloten zich aan te sluiten bij de federatie die genaamd zal wordeu Mid denstandsfederatie „Rijn en Gouwe" en üihier gevestigd zal worden. Tevens werd na voorlezing na eenige bemerkingen het concept reglement vas.gesteld. Terwijl tot afgevaardigden die in het bestuur der fe deratie zitting zullen nemen na gehouden stemming cn herstemming werden gekozen de heeren Laros, v. d. Kolk en Honselaar. Omtrent punt 5 van de agenda wijziging postbestelling werd door uen voorzitter medegeueeid dal hij omtrent deze aange- legenneid met den voorzitter van do „Han ze een onderhoud had gehad bij den di recteur van het Postkantoor. in dit onder houd was hem door genoemden directeur medegedeeld, dat op verzoek van de groot industrie oen wijziging was gebracht in de postbestelling speciaal mei het oog om de ochtendbeste.iing te vervoegen. Door deze vervroeging moesten eveneens ook echter de andere bestellingen worden vervroegd. Lm echter de avondbestelling op het ver- zeek van den Middenstand weer te ver vroegen, zoodat de post die met den trein van des avonds 6 uur hier aankomt nog in de avondbestel.ing wordt opgenomen, bo- uoort bijna tot het onmogelijke. Genoemde directeur deed echter de toezegging dat bij een verzoek van beide ve.eenigingen, waarschijnlijk wel de mogelijkheid zal kun nen worden opengesteld dat belanghebben den hun post des avonds nog aan net post kantoor kunnen afhalen. Besloten werd dan ook aan belanghebbenden het zij lid of niet lid der midüenstandsvereenigiug of de „Hanze" de gelegenheid te geven zich onverwijld bij een der secretarissen de heeren G. van Kolk, Vijverstraat of A. D. van Vliet, Julianastraat op te geven om daarna een gezamenlijk verzoek in te die nen. Belanghebbenden worden dus aange raden zich onverwijld aan een der ge noemde adressen op te geven. Mededeelin- gen. Het vervolg verslag van den bond werd ui.gesteld tot de volgende vergade ring. Op voorstel van het bestuur weid de centrale wegens geen voldoende werk zaamheden opgeheven, daar hij eventueele belangen altijd nog de samenwerking met de „Hanze" kan worden gevraagd. Bij de rondvraag kwam nog in behan deling een geval van oneerlijke concur rentie of misleiding, terwijl door een an der lid een bemerking werd gemaakt over de route van de muziek ter gelegenheid van de winkelweek, hetwelk ook in het vervolg de> aandacht van het bes'uur zal hebben. Hierna niets moer aan de orde zijnde werd de zeer langdurige vergade ring door den voorzitter op de gebruike lijke wijze gesloten. Nieuwbouw Boerenleenbank. Naar de directie ons medeJeelt, heeft zich een co mité gevormd bestaande uit de hceicn A. van Bergen, P. Bunnik, Adr, den Hertog, J. Molenaar, B. Spreij, C. IJ. Ponsioen cn J. P. Liefhebber hetv. elk ter gelegenheid van de ingebruikneming van het nieuwe kantoorgebouw der Coöp. Boerenleenbank het bestuur een gedenkplaat zal aanbieden, met verzoek deze te plaatsen in de hal van het gebouw, waarvan de ingebruikneming ongeveer medio April kan tegemoet wor den gezien. Vorkooping. Het woon- en winkelhuis aan de Prins Hendrikstraat, voorheen be woond door wijlen mej. W. Steen, in bod gebracht, op 3200.werd gisteren op 600.— afgemijnd door J. Post te Leiden.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7