WOENSDAG 10 DECEMBER 1S30 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE SLAD - PAG. 6 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Auto tegen een huis gebotst. Twee personen ernstig gewond. Gisternacht is op den Sittarderweg te Heerlen een auto tegen het huis van den smid v. d. W. gebotst welke zoo hevig was, dat de linkerzijde van de auso ge heel werd verbrijzeld en de groote vitrine van den winkel en den gevel ernstig wer den beschadigd. Do twee inzittenden, zekeren G. en E. beidon uit Sittard werden ernstig gewond. Zij moesten naar het ziekenhuis te Heer len worden overgebracht. Gistermorgen was de heer G. nog steeds niet tot bewustzijn gekomen. De toestand van E. is minder ernstig. Auto tegen een boom gebotst. Ter hoogte van Quatre Bras op den Tiiburgschenweg is een door den heer L. bestuurde auto geslipt en tegen een boom gereden. De heer L. kwam er goed af, doch de heer A. van L. uit Vught, die mede in de auto zat, werd met een gapende schedel- wonde bewuste'oos opgenomen en naar het St. Elisabethsgesticht te Tilburg over gebracht, wa^r hem het H. Oliesel werd toegediend. Hij is nog steeds bewusteloos. Zijn toestand is ernstig. Tegen een meerpaal gevallen. Dinsdagochtend halftwaalf is aan den Trekweg te 's-Gravenhage de 15-jarige W. A. v. d. F., die met zijn vader op het loop- boord stond van een Rijnaak, waaruit ko len werden gelost voor de gasfabriek, uit gegleden en van boord ge val'en. De arme jongen sloeg met zijn hoofd tegen een meerpaal en verdween daarna in het wa ter van de Trek vliet. Onmiddellijk sprong de vader den knaap na en hij slaagde er in, hem naar boven te brengen. Helaas echter had de jongen bij zijn val een zoo ernstige hoofdwond bekomen, dat hij na genoeg op hetzelfde oogenblik bezweek. Het lijk is naar het Gemeentelijk Zieken huis aan den Zuidwal overgebracht. Tragisch ongeval. Te Vught is de echtgenoote van den heer v. S., terwijl deze naar een begra fenis was, van de trap gevallen en zonder tot bewustzijn te zijn gekomen overleden. Verdronken. Zaterdag is de stuurman A. v. Tilburg van de Stad Rotterdam van de Stoom- bootreederij Van der Schuyt op de thuis vaart naar Den Bosch op de Maas nabij Treurenberg overboord geslagen bij het scheppen van water en verdronken. Zijn lijk is nog niet gevonden. Ned. matroos te Boulogne verdronken. De Reederij Maatschappij No. 1 te Vlaardingen heeft bericat ontvangen, dat de 27-jarige C. B., gewoond hebbende te Scheveningen, matroos aan boord van den stoomlogger „Johanna" Vlaardingen V. L. 196. Zondagmorgen in de haven van Bou logne Bur Mer overboord is gevallen en verdronken. De mannen van een in de ha ven liggenden Katwijkschen logger hebben den Franschen waker, die het ongeval zag gebeuren en alarm maakte, niet begrepen. Het- slachtoffer laat een weduwe met twee kinderen achter. Met de hand tusschen brug en schuit. Een sleep van Den Haag naar Rotter dam ging bij de Oostpoort te Delft scheef door de doorvaart en stootte tegen de remming van de brug. Schipper Van Dijk raakte door den schok met zijn hand tusschen de remming van de brug en het schip, waardoor hem de onderarm zoo goed als afgekneld werd. Per politie-auto is hij naar het gasthuis overgebracht. De onderarm zal waarschijn lijk moeten worden geamputeerd. De voortvluchtige loopjongen gearresteerd. De politie heeft op aanwijzing van de Arnhemsche politie in een hotel te Am sterdam, gearresteerd en gevankelijk naar Arnhem overgebracht, den 17-jarigen T., die de vorige week met 4C00, toebehoo- rende aan het reisbureau Lindeman, al daar, waar hij in betrekking was, spoor loos verdween. Van het geld werd f 3000 nog in zijn bezit gevonden. Tevens zijn ge arresteerd G., met wien T. er vandoor is gegaan en twee vrouwen, met wie zij een deel van het verduisterd bedrag er door hebben gebracht. Onverbeterlijk. Door een mededeeling van zijn vroegere verloofde, is thans aau het licht gekomen, dat zekere Z. indertijd als kantoorbedien de in dienstbetrekking bij ©en firma te Zwolle, zich heett schuldig gemaakt aan verduistering van een bedrag van f 3900. Bij een nader onderzoek is gebleken, dat Z. zich in zijn nieuwe dienstbetrek king. te Weesp, heeft schuldig gemaakt aan hetzelfde delict, weshalve hij op last van den Officier van Justitie te Zwolle in het Huis van Bewaring is opgesloten. Een goede vangst. De politie te Ubbergen-Beek bij Nij megen heeft Dinsdag aangehouden en aan de politie te Nijmegen uitgeleverd H., wiens opsporing was verzocht in verband met verduisteringen te Nijmegen, te Groes- beek, te Bunge, te Tegelcn cn te Schoon hoven' gepleegd. Hij was door de justitie reeds eenige malen veroordeeld en zal aan haar worden nitgele-verd. Paard met wagen ontvreemd. Bij den slager v. d. \V. aan de Hoog straat te Eindhoven vervoegde zich een persoon, voorgevende knecht te zijn bij de wed. L. aan den Brocksehe weg a'daar, om een paard en wagen te huren. W. gaf den man het gevraagde mede, doch hoorde of zag niets meer van zijn span. Later bleek, dat de wed. L. van niets wist. Een politioneel onderzoek had tot resultaat dat de dader v. Zw., vroeger wonende te Herweynen, door de politie werd aange houden. Hij had het span te Veg'nel aan een woonwagenbewoner voor den prijs van 45 verkocht, v. Zw. is thans door de politie in verzekerde bewaring gesteld. DE VONDST TE UTRECHT. Een gevechtsvaartuig uit 800? De arbeiders bij een graafwerk aan de Van Hoornek'ade te Utrecht zijn op een diepte van ruim drie meter gestuit op een nog in tamelijk goeden toestand verkee- rend.e eeuwenoude schuil. Er wordt hier langs de Van Hoornekade (in 't verlengde van de Laan van Chartreuse) een water loop gegraven, zooals er op sommige an dere gedeelten van het Ondiep reeds be staan ten behoeve van de rioleering en om met behulp van duikersystemen en buis leidingen een verbinding tot stand te brengen met de stroompjes die op de Vecht loozen. Het houten lichaam van de schuit, waar op men ongeveer tor bodemhoogte stuitte (2.20 M. beneden het bestaande waterpeil) ligt schuin dwars in de versch gegraven watergang. De spitse, smalle kop ligt naar den zuidkant (zij-de Groen van Prinsterer- school). Deze voorsteven is reeds vrijwel geheel blootgelegd, De grondarbeiders zijn nu bezig aan het ontgraven van den ach tersteven, die aan de zijde van de Van Hoornekade (huizenrij) ligt, en zich ver moedelijk nog uitstrekt tot onder den bestaanden straatweg. Dat men hier, a'dus het „U. D." met een zeer oud vaartuig te doen had is o.a. vast gesteld door den sohee-psbouwer, den heer A. G. Schilp, die constateerde, dat het eikenhout niet gezaagd was, maar behakt, en niet met bijlen of houweelen, zooals ze tegenwoordig in zwang zijn, maar met werktuigen van een veel grover type. Het gebruik van eikenhout duidt er op, dat men materiaal uit de eigen streek heeft aangewend. De krommers of liggers, die de stevigte aan het schuitlichaam geven, zijn over het algemeen forscher dan ze nu bij pramen etc. worden toegepast. De huidige dikte- maten zijn meestal 10 X 10, maar bij dit antieke vaartuig zijn ze 15 X 15 c.M. Uit de bevindingen van prof. Van Vuu- ren, zoomede uit 't voorloopig onderzoek van onzen gemeente-arohivaris, dr. W. Schuylenburg, is thans reeds moge'ijk do herkomst van het vaartuig te dateeren tus schen de jaren 800 en 1000. De scherven van een potje, die vlak in de buurt gevon den zijn, moeten ook van omstreeks 900 da teeren. Op een geologische kaart van Utrecht in vroeger jaren is nog te zien, dat op het punt van de vondst een waterloop ge weest moet zijn Dit was een buurt met vele watergangen en eilandjes. Het oude vaartuig zal een lengte gehad hebben van pl.m. 20 meter. Dit is natuur lijk eerst nauwkeurig vast- te steden, wan neer ook de achtersteven ten vol'e is bloot gelegd. Bij het voortgraven is reeds ont dekt, dat de boorden aan de achterzijde veel hooger en breeder uitloopen dan het- middengedeelte van de schuit, en het is dus waarschijnlijk dat de achtersteven een sterk verhoogd gedeelte was. Men is zeer nieuwsgierig, of in dit achterstuk misschien nog bijzondere vondsten wor den gedaan. Het is niet ondenkbaar, dat hier aan de buitenzijde nog bijzonderheden van naam of dateering te ontdekken vallen. Het schip is tamelijk plat en laag van bouw, maar buitengewoon sterk. De zeer stevige constructie (o.a. de boomen. die aan de buitenzijde van de boorden ter hoogte van de waterlijn a s berg- of wrijf hout dienst doen) heeft reeds bij sommigen het vermoeden gewekt, dat het vaartuig zeewaardig zou zijn en vechtwaardig. Waarschijnlijk is dat- echter niet vanwege den lagen bouw. Vee'eer is aan te nemen, dat het vaartuig als binnenschip heeft dienst gedaan over de Vecht tusschen Mui den en Utrecht. De gewoonte heeft n.l. bestaan, dat de goederen, die overzee wer den aangevoerd, in de havenplaats Muiden op lichters werden overgebracht, om dan verder naar het binnenland te worden ge transporteerd. Het is heel best- mogelijk, dat men hier met een dusdanigen lichter te doen heeft. Wat het onderzoek verder ook nog zal uitwijzen en op'everen in ieder geval heeft men hier een interessante historische vondst gedaan. Het loont vol'edigde moeite om de schuit geheed uit te graven om te zien wat er verder nog van het schuit lichaam is overgebleven. Enkele brokstukken van het hout zijn vrijwel verkoold, maar het meerendeel be vindt zich nog in een gaven toestand. Was er voor dit schip iepen- of dennenhout ge bruikt, de toestand zou heel anders ge weest zijn, laat staan of er nog wel iets van gevonden ware ST. NICOLAAS ZORGT TOCH ALTIJD VOOR VERRASSINGEN. Het is St. Nicolaasavond en de familie J. v. P. in de Emmastraat te Loosduinen heeft zich gezellig in de huiskamer ver eend. om in huiselijken kring dezen avond met- elkaar genoegelijk door te brengen, zoo schrijft men aan de „Rott." Alleen de zestienjarige dochter des huizes voelt zich blijkbaar niet op haar gemak en als er ge beld wordt snelt ze de gang in naar de voordeur en komt even later mfct een hoogroode kleur de huiskamer binnen, tor sende een groote doos, waaruit een heer lijke taart in ham vorm te voorschijn komt, geadresseerd aan Miep, de jongste doch ter van 't gezin. Vader v. P. legt zijn courant neer en kijkt van de taart naar Miepje, die al roo- der en rooder wordt, en van Miepje naar de taart. Vader begrijpt en zwijgt. Moe der lacht, de oudste dochter kijkt zuur en broer Wim verkneutert zich reeds in het vooruitzicht van wat hun wacht. Het duurt niet lang of het kostelijk gebak wordt aangesneden en opgediend. Vader, die nog altijd doet of hij een weinig boos is en niet begrijpt, zegt: „Kom, laat <pns eens proeven of het smaakt". Maar zie, nauwelijks heeft hij een flink hapje van het gebak genomen of 't is nu zijn beurt om zoo rood als een kalkoensche haan te worden. Hij houdt den zakdoek voor z'n mond en spuwt en hoest, zoodat de tranen hem langs de wangen loopen. Het gebak blijkt niet met room en spijs gevuld te zijn, maar met een mengsel van potasch, zout, peper en alles wat zeer onsmakelijk is. Vader v. P. is woedend, hij kijkt zijn dochtertje aan, alsof hij haar wilde ver- s'inden, en zegt, dat als zij het nog eens durft te wagen om na de muziekles op Woensdagavond met dien langen slungel van de overzijde om te loopen, hij, baar vader, haar mores zal leeren Nog geen tien huizen verder zit bij de familie H. v. P., de oudste zoon des hui zes, te wachten op de dingen die komen zouden, en ergert zich Good als straks een hamtaart door het gezelschap verorberd wordt zonder dat er ook maar één is, die teekenen geeft iets bijzonders aan het ge bak te proeven. Even den bakker hier over opgebeld. „Wel gunst, mijnheer", zegt deze, „dan heeft mijn knecht vast en zeker de bestel ling verkeerd uitgevoerd". Wat er verder is gebeurd ten huize der families v. P. we ten we niet, evenmin of Miepje na de mu zieklessen nog een straatje omloopen zal. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN Auto door trein meegesleurd. Nabij den onbewaakten overweg Kallies- Neuwedel, niet ver van het dorpje Denzig, zoo wordt uit Stettin gemeld, is een auto van een koopman uit Rallies door een trein gegrepen en over een afstand van ruim honderd meter meegesleurd. De auto werd totaal vernield en de bestuurder en zijn moeder, die eveneens in den auto zat, zwaar gewond. Postauto verongelukt. Een autobus van de posterijen is bij Innsbruck door de gladheid van den weg langs een helling naar beneden gestort. De wagen bleef op 30 M. zwaar beschadigd liggen. Alle 15 inzittenden werden gewond; drie zwaargekwetsen moesten in het zieken huis worden opgenomen. Gewelf van een kerk in Westfalen Ingestort Gisteren is plotseling een deel van het gewelf van de parochiekerk te S^adtlohn (Westfalen) ingestort. Door de naar bene den stortende stukben steen, waarvan sommige meer dan 50 K.G. wogen, werd een groot gedeelte van het meubilair ver nield. Op het oogenblik van het ongeluk had geen godsdienstplechtigheid plaats, zoodat zich slechts weing personen in de kerk bevonden. Drie hunner werden gewond, waarvan een -zoo ernstig dat opneming in het zie kenhuis noodzakelijk bleek. De kerk werd voor het publiek gesloten. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend. Groote brand in een houtzagerij. Gisterennacht heeft te Pressel in Sak sen een groote brand gewoed in de hout zagerij van dr. Gereke, den rijksdagafge vaardigde der landvolkpartij. De houtzagerij ging geheel in vlammen op. Men vermoedt, dat de oorzaak brand stichting is. De schade is zeer groot. Mist en sneeuw in Engeland. In verscheiden deelen van Engeland is gisteren sneeuw gevallen, terwijl in Lon den en omgeving een dichte mist hing. Het treinverkeer ondervond hierdoor stagnatie, terwijl in de straten de lichten moesten worden ontstoken. Bij ongevallen ten ge volge van den mist zijn drie menschen om het leven gekomen. Soldaat schiet sergeant dood. Het N. T. A. meldt uit Lyon dat in een kazerne aldaar een soldaat, die van oor deel was, dat hij slecht werd behandeld, zijn sergeant doodgeschoten heeft. De vrouw van den segeant en een andere sol daat ,die den moordenaar wilden tegen houden, werden zwaar gewond. De moordenaar sloeg op de vlucht. Bommen vondst In de Pfalz. Te Pirmasens waar onlangs reeds een hoeveelheid bommen was ontdekt, die ver vaardigd waren door communisten, welke het fascisme wilden bestrijden, is door de politie bij haar voortgezet onderzoek een nieuwe werkplaats ontdekt, waar bommen vervaardigd werden. Een aantal bommen was reeds gereed, terwijl voorts nog materiaal ter vervaardi ging van nog meer bommen en granaten aanwezig was. Gedeeltelijk werden daarvoor oude uit den oorlogstijd afkomstige granaten van groot kaliber gebruikt. In verband hiermede zijn 24 personen, alle behoorende tot den communistischen antifascistischen bond, gearresteerd. Blij kens hun verklaringen werden de bommen vevaardigd om in een eventueelen burger oorlog dienst te doen. Missionarissen uit de gevangenschap verlost. Na een gevangenschap van zeven maan den zijn thans ook de twee priesters van de Iersche Missie-congregatie van den H. Columbanus, n.l. Pater Laffau en Pater Sinchan uit de handen der Chineesche roo- verg vrijgekocht. Deze missionarissen bebooren tot het Apostolisch Vicariaat van Hanyang. Lindsey voor den rechter. De zaak van rechter Lindsey, die zich wegens storing van de godsdienstoefening in de anglikaansche kathedraal van den H. Johannes te New York te verantwoorden zal hebben, zal Vrijdag as. voorkomen. De zaak schijnt in de Vereenigde Staten groote beroering te zullen verwekken. Vijfhonderd studenten van de Dartmouth- universiteit te Hanover in New-Hampshire '•bben een adres onderteekend, waarin legen de geweldadige verwijdering van rochter Lindsey uit de kathedraal gepro testeerd wordt. Onschuldig veroordeeld wegens moord. Uit Breslau wordt gemeld: In October 1929 werd de bakker Pohl wegens moord op zekere Louise Schutz .ver oordeeld tot 10 jaar tuchtuisstrah hoewel de man zijn onschuld volhield. Thans heeft een zekere arbeider Schie- weck, die ter dood veroordeeld 13 wegens moord op zijn van hem gescheiden echtge noote en op een keukenmeisje, bekend ook Louie Schulz te hebben vermoord. Het ingestelde onderzoek wees uit, dat Pohl inderdaad onschuldig was en dat Schieweck indertijd den moord op Louise Schulz heeft begaan. Do onmiddellijke vrijlating van Pohl, wiens straf op 16 Augustus 1930 begon, is thans bevolen. Zoabkof krankzinnig? Alexander Zoebkof, de gescheiden echt genoot van de overleden Duitsche prinses Victoria van Pruisen, die, nadat hij uit Duitschland werd uitgewezen, geruimen tijd in een restaurant in Luxemburg als spoeljongen werkzaam was, vertoont den laatsten tijd symptomen van krankzinnig heid, zoodat zijn familie ernsti? overweegt hem naar een sanatorium te laten over brengen en hem daarna definitief in een krankzinnigengesticht te laten opne- Boeren In Canada gebruiken hun gerst als brandstof. Uit Roland (Manitoba) wordt gemeld: De boeren, die thans minder dan een kwart dollar per schepel gerst ontvangen, gebrui ken hun gerst thans als brandstof. Dit komt hun, naar zij verklaren, goedkooper uit, dau het steken van hout of steenkool. Een schepel gerst is voldoende om een klein fornuis den geheelen dag brandend te houden. LISSE. Pensioenfonds b'oemistarbciders. Alle arbeiders in het bloembollen-, land- en tuinbouwbedrijf moeten zich voor het pen sioenfonds van een formulier voorzien voor zoover zij bij georganiseerde patroons of bij die welke het contract hebben geteekend werkzaam zijn. De besturen houden zitting op Donderdagavond 11 Dec. van 6—8 uur voor den leeftijd tot 25 jaar; op Zaterdag namiddag van 35 uur voor de leeftijden van 2545 jaar en op Dinsdagavond 16 Dec. van 68 uur voor de leeftijden boven 45 jaar in het Bondsgebouw. Zangvereen. „St. Gregorius". De R.K. Gemengde Zar.gveieemging „St. Grego rius" hield in een der zalen van het Bonds gebouw gisteravond haar tiende jaarverga dering onder presidium van den heer F. Beijssens. Deze opende de vergadering met den Ohristelijken groet en heette allen, in 't bijzonder den -nieuwen geees eiijken ad viseur, kapelaan Kuipers, van haite wel kom. Hij memoreerde in eenige goed geko zen woorden het 10-jarig bestaan dei ver- eeniging en hij vroeg de volle medewer king der leden cm de viering van het twee de lustrum goed te doen slagen, zoowel de kerkelijke viering als de feestavonden. Op de notulen waren geen aanmerkingen. Na het voorlezen hiervan bracht de secretaris een prachtig gestyleerd verslag uit van het wel en wee uit het afgeloopen 10-jarig tijd perk, waaruit o. m. bleek dat de vereeni- ging zich onder de kundige leiding van den heer Mizée heeft weten op te werken tot de afdeeling Uitmuntendheid. Uit het finantieel overzicht van den pen ningmeester bleek, dat dit beheer in goe de handen is. De aftredende bestuursleden werden herkozen, terwijl het bestuur werd uitge breid met twee vrouwelijke leden, waarvoor werden gekozen mej. M. Halfschepel en mej. R, Broekhof. In zijn slüitingswoord spoorde de voorzitter de leden aan allen propagandist te zijn en waar zij kunnen do nateurs aan te werven, waarna hij sloot met den Ohristelijken groet! Roodvonk. In do week van 30 Nov. tot en met 6 December jl. zijn binnen deze ge meente 4 gevallen, van roodvonk geconsta teerd. Rectificatie. In het verslag van de gehouden vergadering der Coöperatieve veilingsvereenigmg H. B. G. (G.A.) te Lisse is een fout geslopen. Be!reffende de omzet van het seizoen 1930 stond nl. als omzet vermeld een bedrag van 261.588.75 dit moet zijn 2.615.08S.75 (zeg ge twee millioen zes honderd vijftien duizend acht en tachtig gulden en 75 ct.) Het verschil lijkt ons te groot om dit on vermeld te laten. Kiesvoreeniging. Vrijdagavond a.s. te 8 uur vergadert de R. K. Kiesvereeniging. Als spreker treedt alsdan op Pastoor F. A. Burwinkel van Vogelenzang, oud-kape laan van Lisse. KATWIJK AAN DEN RIJN. Kiesvereeniging. Maandag s. zal de R. K. Kiesvereeniging „Plicht en Eenegezindheid" een ledenvergadering houden in het Parochiehuis. Op de agenda staat o.m. verkiezing van candidaten voor de groslijst der Prov. Statenverkiezing, en enkele besprekingen in verband met de dit voorjaar te houden gemeenteraadsverkie zing. „Katholiek Katwijk". Hiervoor aan gezocht door de pas opgerichte vereeniging „Katholiek Katwijk" zal do heer C. G. J. Alkemade te Noordwijk op Donderdag 18 Dec. des avonds te 8 uur in het Parochie huis een lezing houden met als onderwerp „De Bartholomeusnacht". Men houde vooral dien avond vrij. LEIDSCHENDAM. Vervallen verklaard van het raadslidmaatschap. Bij besluit van Ged. Staten van Zuid- Holland is de heer N. J. M. Willemsen vervallen verklaard a e lid van den raad der gemeente Leidschenda.m, daar hij handelde in strijd met artikel 24 der Ge meentewet. N00RDWIJKERH0UT. Geboren: Wilhelmina Maria Sophia, dochter vaé Nicolaas Geerlings en van Pe- troneila van Duin Clasina Maria, doch ter van Le'onardus A. Duivenvoorde en van Geertrui-da M. van Eeden Petro- nella Maria, dochter van Jacob Parievliet en van Johanna P. Lind'hout Johanna Jacoba, dochter van Johannes van Duin en van Maria M. den Dekker Karei Franciscus, zoo van Petrus V. van den Berg en van Elisabeth Ouwèrkerk 'iheresia Maria, dochter van Jacobus van der Ploeg en van Quirina Raaphorst Cor Marinus, zcon van Corneiis A. van Pariden en van Iheresia- D. Zwetsloot Corneiis Johan nes, zoon van Jacobus de Winter e.i van Johanna C. Gaastra Wilhelmina Maria, dochter van Willem van Wetten en van Catharir.a van den Burg Catharina doc-h ter van Mart-inus Geerlings en van Adriana van Kampen Cornelia Elisabeth, doch ter van Franciscus Salman en van Petro- nolla H. Mens Adriar.a Geer.ruiJa Jo hanna, d-oc-hter van Nicolaas Kors en van Mathilda G. de Klerk Petrus Johannes Adrianus, zcon van Adrianus P. W. van d-er Meer en van Anna Clemens Johan nes Corneiis Adrianus, zoon van Adrianus Duivenvoorde en van Geertruida van Eoode Arooldus Hendricus, zoon van Hubertus H. van Nobelen en van Huberdina Wij- na-nd-s. Overleden: Petronella G. Hoogland 44 jaar echtgenoote van Pieter Spreeuw Nicolaas van Maria 62 jaar Catharina van Lieshout 80 jaar wonende te Heemste de Margaretha P. van Dijk 42 jaar Jacoba van den Berg, 4 weken Corneiis Petrus van Maria 74 jaar Cornells van den En-de 80 jaar. Getrouwd C. S. van Noort, 25 jaar en Johanna W. van Gijlswijk 23 jaar Jo hannes van der Slot 28 jaar en W. A. Vrolijk 25 jaar J. de Groot £8 jaar en J. van Stijn 23 jaar Adrianus J. A. Baat- scn 27 jaar en Joh. M. van der Pleeg 24 jaar L. L. van den Bereken 27 jaar en Anna Engelberta van Noort 22 jaar. VOORHOUT. Bouwvergunning. B. en W. dezer ge meente hebben aan den heer P. C. van Werkhoven, alhier, vergunning verleend tot het bouwen van een garage langs de Bcekhorstlaan alhier. Uitvoerder van dit werk is de heer L. P. H. Vest er, aanne mer, alhier. WARMOND. Personalia. De agent van politie W. Kaak alhier is met ingang van 15 Decem ber a.s. door den heer Commissaris der Koningin in deze Provincie benoemd tot veldwachter dezer gemeente. Werkloozen. Het aantal werkloozen in deze gemeente is gestegen tot ruim 30. Van gemeentewegen wordt- zooveel moge lijk werk verschaft. Bevolking. Gedurende de maand No vember hebben zich in deze gemeente ge vestigd 12 mannen en 21 vrouwen, terwijl 12 mannen en 11 vrouwen de gemeente hebben verlaten zoodat dus een bevolkings toename is van 10 personen. Het aantal in woners dezer gemeente bedraagt op het oogenblik 3042. Warmundadwarsstraat De boomen, staande in de Warmundadwarsstraat, zijn van gemeentewege gerooid en de straat zal daar ter plaatse geheel worden opgeknapt. Het ligt in de bedoeling ook dat ged cc van de Warmundastrat hetwe'lc r bestraat is en in geheel onbegaanbare» toestand verkeert, te bestraten dezer zake overeenstemming met het Rijk is verkregen.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6