H.SlMGIlJS I Besiet ipocH 9 a en jtafslschls 10 dagen (De Groote Jaarlijksche Opruiming] SCUOENMII^ZIJN BINNENLAND UIT DE OMGEVING DINSDAG 9 DECEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDF BLAD PAG. 5 ■mi in het Grootst eti Goedkoopst HAARL.STRAAT f3$ TEi^«99 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiï NED. R.-K. VOLKSBOND. Centrale Raadsvergadering te Rotterdam. Gisteren werd in de bovenzaal van „het 1 Gouden Hoofd" te Rotterdam de centrale raadsvergadering gehouden van den Ned. R.-K. Volksbond onder voorzitterschap van den heer L. A. van Rooyen uit Amsterdam. Openingsrede. Deze wees in z'n openingswoord op eeni- ge belangrijke punten, waarbij de arbeiders beweging bijzonder geinteresseerd is, op de eerste plaats op het wetsontwerp Zie kenfondswet, door hetwelk, eenmaal wet geworden, alle verzekerden bij de Ziekte wet verplicht worden zich aan te sluiten bij een bij de wet toegelaten ziekenfonds. Het Centraal Bestuur heeft in samenwer king met bestaande R.-K. Ziekenfondsen de voorbereiding van een Dioc. fonds ter hand genomen. Met voldoening zij verder vermeld de verschijning van het voor-ontwerp bedrijfs- radenwet, waarmede onze katholieke mi nister Verschuur een eerste stap heeft ge zet op den weg voor de verwezenlijking van een der punten van het katholiek pro gram: de publiekrechtelijke bedrijfsorga nisatie. Een feit van groote beteekenis is ook de totstandkoming van de nieudwe indeeling van de kath. arbeidersoentrale n.l. de ar- beidersbahk. Verblijdend en veelbelovend is de alom waarneembare zucht naar zelf-ontwikkeling en de medewerking, die het Centraal Be stuur bij het organiseeren van ontwikke lingscursussen in stijgende mate mag on dervinden. Spr. wees op het program der vijf groote steden, waar voor de bestuurs raden zullen optreden, rector Bots, mr. C. Romme, mr. F. Bach, de Verbondsvoorzit ter de Bruyn en de bestuursleden Kuiper en Steinmetz. Bovendien zijn die afdeelingen aangezocht voor de jongeren een twee- jaarlijkschen cursus te doen houden. En hierbij sluiten zich aan de jaarlijksche door het Centraal Bestuur te geven twee cur susavonden. Voor de hervorming van het maatschappelijke is meerdere ontwikkeling en kadervorming een gebiedende eisch. Zoo heeft ook het Verbond het begre pen door het oprichten van een Centrale van ontwikkeling, waarvan het directeur- schaps op zich heeft genomen Pater mr. dr. D. Beaufort O.F.M. Verder wijdde spr. aandacht aan het werkloosheidsvraagstuk. In tegenstelling met druk op de overheidslichamen om de verbeteringen, die de arbeiders stuk voor stuk na jaren van actie en strijd hebben verkregen, te niet te doen moet alles worden gedaan bm door werkverruimng en alle mid delen, die de overheid ten dienste staan, het spook der werkloosheid te bestrijden. In dit verband wees spr. de arbeiders op hun plicht om zich te organiseeren ook in de kiesvereenigingen. Thans is het meer dan ooit ons aller plicht om de propaganda krachtig ter hand te nemen en nieuwe strijders aan te wer ven, en vooral de jongeren in onze gelede ren op te nemen. Toename ledental. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat de Bond in de eerste drie kwartalen van dit jaar met 1000 leden is vooruitge gaan. Opgericht werden afdeelingen "te Zandvoort, Bergschenhoek en Berkel. Van 3 tot 6 October zullen sociale studiedagen in het retraitenhuis te Bergen worden ge houden. Begrooting. Hierna kwam in behandeling de begroo ting voor het jaar 1931, sluitend op een bedrag van ƒ37.090 aan ontvangsten en uitgaven. Voor salaris aan bestuurders is uitgetrokken 14.687.50 (v.j. 8.700). Dit houdt verband met het aanstellen van twee nieuwe bestuurders in den loop van 1930, anderzijds in verband met het voorstel om de periodieke verhoogingen van 5 ja ren terug te brengen op 2 jaren. Dank zij de aanwas van nieuwe leden op 1 Januari a.s. hoopt men de 29.000 leden te zijn gepasseerd verwacht men zon der de reserve aan te spreken met de ge wone ontvangsten rond te komen. Dit laat ste in verband met de extra-kosten voor het ontwikkelingswerk en de sociale stu diedagen. De begrooting werd ten slotte onveran derd goedgekeurd. Hierna werd gepauzeerd. Voorstellen. Na de pauze kwam allereerst in bespre king een voorstel van de afdeeling Enk huizen: „De centrale Raadsvergadering be- spreke de wenschelijkheid om evenals in het Armbestuur ook in het Kerkbestuur, leden uit de Arbeidersklasse te doen be noemen". Van verschillende zijden wer- den verlangens in die richting kenbaar ge- j maakt. De heer Stein uit den Haag laakte den toestand, dat niet-confessioneelen direct j door Maatschappelijk Hulpbetoon worden geholpen, terwijl de confessioneelen eerst bij hun Armbestuur moeten aankloppen en slechts voor aanvullenden steun in aan merking komen. De geestelijk adviseur onderschreef het betoog, dat men moet trachten zitting te krijgen in de armbesturen. Ook erkende de geestelijk adviseur, dat de armenver- j zorging niet is zooals wij gaarne zouden zien, maar wij moeten niet trachten zoo maar de gewraakte clausule uit de Armen- wet te krijgen, want deze is er in gebracht om te gemoet te komen aan onze kath. opvatting omtrent armenverzorging. Naar aanleiding van een voorstel van de afdeeling Haarlem om geen voorzitter te benoemen uit de bij de organisatie in dienst zijnde gesalarieerde bestuurders, gaf de voorzitter als zijn meening, dat de voor zitter een vrijgestelde moet zijn, doch niet evens districtsbestuurder. De afdeeling Vlissingen stelt voor om in beginsel te besluiten, dat de voorzitter van het Centraal Bestuur een gesalarieerde bestuurder zal zijn. De voorzitter adviseert den afdeelingen Haarlem en Vlissingen haar voorstellen in te trekken, want volgend jaar komt toch waarschijnlijk de voorzittersvacature aan de orde en dan is het beter, dat de Centrale llaad nog niet gebonden is. Aldus wordt besloten. De lieer Hesselaars, voorzitter van den R. K. Bouwvakarbeidersbond te Amsterdam, dankte voor den moreelen en financieelen steun aan de steenzetters verleend. Hier door zijn zij in een zoodanige positie -ge bracht, dat zij voor niets meer behoeven te wijken. Hierna was het woord aan den geeste lijk adviseur, Rector Bots, uit Amsterdam, die 2ich bereid had verklaard een spreek beurt te vervullen over het onderwerp: „Wordt de Kath. Gemeenschapsgedachte bedreigd door onze sociale organisaties?" Inleiding van Rector Bots. Er is alle aanleiding tot groote voldoe ning over het leven en werken van onzen diocesanen Volksbond. Een gunstig verschijnsel in ons Bonds- leven is een nieuwe drang naar ontwikke ling. Heel bemoedigend lijkt het me ook, dat onze Volksbonden op verscheidene plaatsen als centrale der kath. arbeideis steeds meer eene positie van groeiende be teekenis innemen. De katholieke sociale actie is een levens voorwaarde voor ons godsdienstig leven. Er is nu eenmaal een nauw verband tusschen stoffelijke omstandigheden en innerlijk leven. Het leven moet zoo zijn, dat de doorsnêe menschen met middelmatige deugd daarbij den moed kunnen bewaren en, als de stoffelijke behoeften in het nauw komen, verwachten' de menschen,' en te recht, dat ook de Kerk hun eischen om verbetering zal ondersteunen. Het zou schrikkelijk zijn, als socialisme of com munisme die welvaart zouden brengen, die de Katholieke Kerk krachtens haar roeping en beginsel had moeten brengen. En steeds met kracht frank en vrij heeft bevorderd. Maar het ongeluk is, dat men in vele lan den niet naar de Pausen heeft geluisterd en als gevolg daarvan een groot deel der katholieke arbeiders met de godsdienstige praktijk gebroken heeft. Kort geleden hield Kardinaal Von Faul- haber, de Aartsbisschop van München, een toespraak, waarin Z.Em. zeide: „Voor ons, Katholieken, is de gemeen schapsgedachte een geloofspunt, iets heiligs dus, iets lichtende, een sociale levenswaar de ook -voor onzen tijd. Maar, zoo ging hij verder, min of meer ben ik bezorgd of niet het overgroot aantal vereenigingen en or ganisaties afbreuk doet aan de katholieke gemeenschapsgedachte. Men kan n.l. door louter vereenigingen de verbindingen met de gemeenschap verliezen. De veiesnigin- gen op zich zelf zijn goed, zijn door den tijd geboden. Doch zij moeten geen verstrooid- staande veld-kapellen zijn. Zij moeten ne ven-kapellen van den grooten dom blijven, steeds met het uitzicht naar het hoogaltaar gericht en overwelfd door den "grooten koe pel van de gemeenschap der heiligen. Onze volksgemeenschap moet meer zijn dan eene vereeniging van louter materiee- len aard. Aldus moeten bruggen der liefde geslagen worden tuschen hen, die hetzelfde Evangelie lezen en dezelfde psalmen bid den. Aldus moeten boeren en industrie- arbeidersj burgers en studenten, arbeiders en studeerende jeugd, middenstand en hoo- gere stand elkaar de hand reiken en zeggen: Broeder, jouw leven is 't mijne, jouw dood zou mijn dood zijn. Die in de stad en de industrie moeben 'n hart hebben voor de zorgen van het volk van het land en omgekeerd. Dan zal de verzekering van de oogstloozen op het land even zeer als noodzakelijk worden erkend als de verzekering der werkloozen in de stad". Geven deze woorden ons geen aanleiding tot zelf-onderzoek? Hoo staat het met on ze hoog-geroemde solidariteit? Het gevaar is niet denkbeeldig, dat ook wij door onze vereenigingen de verbinding met de gemeenschap zouden gaan verlie zen. Wat is daartegen te doen? Terwijl wij Katholieken, actie voeren naar buiten, moeten we er al onze zorg aan besteden Katholieü te blijven van binnen. Daarom nauwer contact tusschen de sociale en godsdienstige vereenigingen. Met een dankwoord van den voorzitter werd de vergadering hierna gesloten. „Msbd." HltLECOM. Nieuwbouw Openbare Werken. Ook dit gebouw is zoo juist onder de kap geko men. Het maakt een zeer goeden indruk en staat op een mooi front. Als men be denkt dat hieraan na de Feesten, dus be gin October pas kon worden begonnen, behoeft niet te worden gezegd, dat er hard gewerkt wordt. Dit is echter mede in het belang van den aannemer. Er zal den ge- heelen winter aan kunnen worden doorge werkt. De Weeresteiristraat Nauwelijks is het Rijk met de meeste bewoners dezer straat inzake de wcgverbreeding tot over eenstemming gekomen, of er wordt met man en macht aangepakt. Bij Emcndata en over Villa Nova gaat het hard, terwijl het Rijk doet bestraten en'de gemeente de rioleerwerken verzorgt. Het Badhuis. Het badhuis is onder den kap, zoodat ook bij komende vorst rustig kan worden doorgewerkt. Het ge bouw heeft een sierlijke; entree en een aar dig 'torentje, dat als ventilator dienst zal doen. Het overige gedeelte toont gedrukt, heeft iets van een klein dorpskerkje. De hocge kosten schijnen den bouw letterlijk en figuurlijk te hebben gedrukt. Hopen we, dat het straks bii ppening mee zal vallen. Hand geknold. Gistermiddag geraakte mej. Rovers, in dienst bij Stoomwasscherij Gebrs. van Ulden aan de Wilhelminalaan alhier, met een harer handen tusschen een machine. Mede dcor den schrik ontstond van de meisjes een angstig gegil. De aan wezige Directeur zette onmiddellijk alle machines stil, bevrijdde de getroffene uit haar gevaarlijke positie en telefoneerde Dr Versluys. Deze kwam vrijwel onmiddellijk er. verbond de kwetsuren. Het ongeluk is best afgeloopen. De getroffene, die in on dertrouw is, zou juist deze week voor net laatst in betrekking zijn. Conflicten. Opniéuw is er een conflict tusschen1 de gemeente en een aannemer alhier inzake nieuwbouw. Een bouwwerk is op poliüefaevei stilgelegd. De aannemer wijt het gebrek aan samenwerkintr aan 'fc toezicht en acht het stilleggen ongemoti veerd. Hij heeft als gevolg daarvan een tiental gezellen ontslagen, waaronder zeven gezinshoofden. Deze hebben zich per adres tot B. en W. gewend, daar zij door het con flict brcodeloos staan. Hopen we, dat ten spoedigste een vergelijk getroffen wordt. H00GMADE. Zangers-jubileum. Zondag was het 40 jaar geleden dat de heer Johannes Jansen als lid van he' zangkoor was toe getreden en dat deze dag niet ongemerkt zou voorbij gaan. was reeds geruimen tijd te merken. Om 10 uur werd de plechtige Hoogmis opgedragen door den zeereerw. heer pas toor J. M. Borsboom, to-t intentie van den jubilaris. Door het zangkoor, dat voor dezsn keer stund onder de leiding van den heer E. Oudshoorn, werd op verdiensie- üjke wijze gezongen: Missa Öp. 1 van W. Heidt. Na het Evangelie sprak de pastoor den jubilaris in hartelijke woorden toe en feliciteerde hem met zijn 40-jarig zangers schap en dankte hem voor alles, wat hij in dien tijd a s lid en ook ais directeur* voor liet koor gedaan had, om den luister in Gods Huis zoo hoog mogelijk op te voe ren. Maar ook en vooral voor zijn voor beeld en zijn daden, waardoor anderen werden gesticht. Dat dit niet alleen in de parochie Hoogmade bekend is, blijkt wel hieruit, dat hei Z. H. den Paus heeft be haagd hem het gouden kruis „Pro Ecclesia et Pontifice" te verleenen. De pastoor spelde den jubilaris dit kruis op de borst. Na de Hoogmis werd gezongen de Ju- bilé-Cantate van Besouwen, waarvan de so i werden ge-zongen door de heeren Th Baak en J. C. v. Tol. Den geheelen dag ontbrak het niet aan belangstelling van zangers uit omliggende parochies en ingezetenen. 's Avonds werd in de zaal van den heer N. Obdam de huldiging van den jubilaris voortgezet-, want daar waren tegenwoordig de pastoor met het Kerkbestuur, de leden van het zangkoor met hunne dames en eenige oud-zangers en genoodigden. Bij het binnentreden werd hem een wel komstlied toegezongen waarna zijneerw. nogmaa s een toespraak hield. Vervolgens werden verschillende toe spraken gehouden en zangnummers uitge voerd tot aller vroolijkheidd. Door den heer J. C. v. Tol werd de jubilaris namens de leden toegsproken en bedankt voor alles wat hij voor hen had gedaan en hoe hij in moeilijke tijden teeds het koor had bijgestaan en ook a's direc teur steeds een goed en waardig voorbeeld had gegeven. Als dank daarvoor bood spr. een schrijf bureau aan. Spr. besloot met den wensch, dat hij nog lang voor het zangkoor van de parochie Hoogmade behouden mag blij ven. Door den heer Jac. Jansen, zoon van den jubilaris, werd dank gezegd aan pas toor, kerkbestuur en leden van het zang koor en aan allen, voor hetgeen zij voor zijn vader hadden gedaan om dezen dag voor hem onvergetelijk te maken. Daarna, zichtbaar aangedaan, dankte de jubilaris allen voor dezen schoonen dag. Als Katholiek heeft hij niet meer ge>daan, dan hij verplicht was. Verder werd de avond in vrooÜjke stemming doorgebracht en wel zoo, dat de kachelpijp zich ook niet langer op haar plaats kon houden en zich tusschen de gasten begaf! KATWIJK AAN DEN RIJN. Bloembollencultuur. Gisteravond hield de afdeeling Katwijk van de Algemeene Vereeniging voor BI jembollencultuur een ledenvergadering in hotel „De Roskam". De voorzitter, de heer Nic. Bos, richtte een woord van welkom tot do aanwezigen en gaf daarna oen kort overzicht over de bloembollenteelt in het afgeloopen seizoen, Over het algemeen zijn de uitkomsten dit jaar heel wat minder gunstig dan het vo rige jaar. Niet de gewassen .op zich zelf deze waren beter. Maar de prijzen waren heel wat lager. Toch is er reden tot vre- denbeid. De teelt was loonend en dat wil in dezen tijd van malaise heel wat zeggen en geeft zeker reden tot dankbaarheid. Dit jaar is gebleken, dat de uitbreiding van de narcissenteelt hier aanhoudt. En kele zijn ook begonnen met de teelt v. hya- cinthen. Deze gewassen stonden best. Wel een bewijs, dat de Katwijksche gronden zich ook voor hyacinthenteelt uitstekend leen en. Hierna kreeg de secretaris, de heer T. Noort, gelegenheid de notulen te lezen, welke werden goedgekeurd. Het volgende punt van de agenda was de bespreking van den beschrijvingsbrief der Algemeene Vergadering, welke 15 Dec. a.s gehouden staat te worden. Op voorstel van het bestuur werd besloten om bij de candidaatstelling van het. hoofdbestuur te steunen de candidatuur van Ernst H. Kre- lage te Haarlem, aftredend voorzitter, en voorts van de heeren J. Valkering Tzn. te Limmen en J. C. v d. Meer te Noordwijk. Over het voorstel van het hoofdbestuur orn een regeling t-e treffen, teneinde het plegen van fraude tegen te gaan, ontspon zich een langdurige bespreking. Ten slotte werd besloten aan de afgevaardigden vrij mandaat te verleenen. Voorts werd besloten te steunen een voorstel om te komen tot oprichting van een keuringsdienst voor te veld staande tulpen. De kosten zullen gedragen worden door hen, die er gebruik van maken. Ten slotte deed de voorzitter mededee- ling omtrent de uitvoering van het plan om door de leerlingen der hoogste klassen der lagere school hebben in bloei te doen trekken. Er zijn 89 deelnemers. Er bestaat dus groote animo. De datum van de ten toonstelling is voorloopig vastgesteld on 25 Febr. in de schuur van den heer Nic. Bos. Van dr. Hueting was bij het bestuur een waardeerend schrijven ingekomen met de toezegging een prijs beschikbaar te zullen s'ellen. De voorzitter sprak de hoop uit, dat dit goede voorbeeld navolging zal vin den. Tot afgevaardigden aar de Alg. Vergade ring werden gekozen de heeren Nic .Bos en T. Noort en tot plaatsvervangers de hee ren G. v. d. Perk en C. Boskamp. Na de gebruikelijke rondvraag volgde de sluiting. Stemdistricten. Naar we vernemen zal Katwijk aan den Rijn bij de eerstvol gende verkiezing bestaan uit twee stern- districten. Voorheen was Katwijk-Rijn een district. Tot stemdistrict I zullen dan be- hooren: Wassenaarschen weg Oostzijde, Achterweg Oostzijde, Noord-wijksche weg Oostzijde en voorts alle andere ten Oos ten daarvan gelegen straten en wegen. Tot stemdistrict II behooren dan Wassenaar- sche weg Westzijde, Achterweg Westzijde en voorts alle andere ten Westen daarvan gelegen straten en wegen. VEUR. Geboren: Johannes Cornells z. van S. A. van Brecht en A. M. Campfens. LISSE. Jubileerende zangvereoniging. Onze R. K. Gemengde Zangveieeniging „St. Gre- gorius" zal op 16 December a.s. 10 jaren bestaan. De oprichting had plaats onder liet Adviseurschap van kapelaan A. A. v. d. Berg, toenmaals Geestelijk Adviseur van den R. K. Volksbond, waarvan St. Grego- rius een onderafdeeling is. In dit tienjarig tijdperk heeft deze vereeniging zich op het gebied der zangkunst krach!ig weten te ontwikkelen en vooral sinds zij de heer W. Mizée uit Leiden als Directeur heeft. Wie uit Lisse kent niet dc R. K. Zangver eeniging St. Gregorius? Har$ jaarlijksche uilvoeringen zijn avonden van waar kunst genot voor eiken zangliefhebber. Moet er worden opgetreden ter opluistering van liefdadige doeleinden, geheel belangloos stelt St. Gregorius zich beschikbaar. Ston den de vorige jaarlijksche uitvoeringen op hoog peil, de laatste was in een woord schitterend. Thans heeft zij iets heel bij zonders in studie genomen en wel het zang- snel „Roso Marie" van S. Vlessing, waar van de opvoering zal plaats hebben op 7 en 8 Januari e.k. ter herdenking van het tweede lustrum. Kosten noch moeiten zijn gespaard om deze uitvoeringavonden van waar kunstgenot te smaken. Aansporen om de zes avonden te bezoeken komt ons over bodig voor, daar het steeds bij de plaatsen- /erkoop storm loopt. Inlusschen kan men zich wel opgeven als Donateur om jaarlijks van een goede plaats verzekerd te zijn! Kath. Jonge Middenstands-Vereen. Op een bijeenkomst van de Kath. Jonge Middenstandvereen. hield Kap. Kuipers een lezing over de orde „De Ster uit het Oosten". Mevr. Annie Besant, aldus spreker, sticht te deze orde, welke is een samenraapsel uit verschillende godsdiensten uit het mystieke Oosten, voornamelijk uit Britsch- Indië. De Westerling, vroeger afkeerig van al wat Oostersch was, neemt tegenwoordig al de godsdienst der Oosterlingen over. Spr. beschreef de persoon van Chrisna- murti. Het conflict tusschen deze laatste en mevr. Besant; het ontstaan der Vrije Kath. Kerk, welke leer op zuiver theoso- i phische grondslag berust, doch die zich niet ontziet de Kath. Kerk in alles na te bootsen, en wier stichting ten doel heeft de Kath. Kerk te bestrijden. Het was een leerzame lezing, die zeer in den smaak viel, getuige het luide applaus, dat spreker ten deel viel. Met een goed gekozen dankwoord van den voorzitter werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. NOOTDORP. Voetbal. Zondag speelde D. I. O. II een spannende wedstrijd tegen „De Vlin ders" I, van Honselersdijk. Precies 2 uur blaast scheidsrechter beginnen en beide ploegen wegen tegen elkaar op. De bal werd van het eene doel op het andere ge speeld, zoodat de keepers dikwij s op hun post- moesten zijn. Na esn kwartier ge speeld te hebben, krijgt D. I. O. den bal en er volgde nu een mooi samenspel, een hard schot volgde en met esn hoera zat de bal in het doel der „Viinders" (10). Nu volgde ook van de „Vlinders" mooi spel en ongeveer 10 min. voor rust, vliegt ook de bal in het Nootdorpsche doel (1—1). Rust kwam met dezen stand. Nu de strijd wederom een aanvang had genomen, werd met veel animo gespeeld en vooral het doei der „Vlinders" was dik wijls in gevaar. Maar hoe er ook gewerkt werd, er werd door geen van beide par tijen een punt meer behaald, «oodat ook het einde kwam met een gelijk spel. D. I. O. I speelde een wedstrijd tegen D. O. V. II te Delft. D. I. O. behaalde de overwinning met- 30. Beide wedstrijden werden gespeeld voor de competitie. ROELOFARENDSVEEN. D.O S.—B.S.M. 6—5. Met korfbalcijfers wist D.O.S. dezen wedstrijd te winnen. In den beginne dach ten we, dat D.O.S. een klinkende overwin ning zou behalen, want al spoedig weten ze de leiding te nemen, terwijl even later No. *2 in het net vliegt. Na cenige weder- zijdsche aanvallen weet D.O.S. de derde goal te maken. Ook B.S.M. probeert het eens, doch door over of naast schieten gaan hun kansen verloren, en als de rust aan breekt heeft D.O.S een 30 voorsorong. Na revatting is het te zien, dat B.S.M. het lang nog niet gewonnen geeft De hun toegewezen penalty, wordt in een doelpunt omgezet (S-^l), doch D.O.S. scoorde op nieuw (4—1); Dan komt B.S.M. geweldig opzetten, en <ie D.O S.-achterhoede heeft handen vol werk. Als een der achterspelers op het laatste moment wil redden plaats hij in eigen doel (4—2). B.S.M. maakt dan 4—3, doch als D.O.S. een corner krijgt toegewe zen wordt deze schitterend in een doel punt omgezet (53), terwijl even later de stand G3 wordt. Nu begint B.S.M. pas op op te zetten en zijn ze bijna niet meer te houden, al spoedig is het 65, terwijl ze steeds voor het D.O.S.-doel zweven. Maar de Koning is in vorm en laat zich niet meer passeeren. Wel probeert B.S.M. het nog eens met een jiaar harde schoten, maar hij stopt alles schitterend, zoodat het ein de van dezen spannenden wedstrijd onveran derd aanbrak. STOMPWIJK. Gemeenteraad. Donderdagavond te 7.15 uur komt de Raad der gemeente Stompwijk in openbare vergadering bijeen. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stuk ken. 3. Vischrecht M. M. van Veen. 4. Voorstel tot verleenen van subsidie aan de 's-Gra-venhaagsche vereeniging tot be strijding van tuberculose (consultatiebu reau). 5. Verzoek om subsidie door Ge westelijke Landstormcommissio Z. H. W. met afwijzend praeadvies van B. en W. 6. Verzoek R. K. Vakbonden te Stompwijk- Veur inzake werkeloozen etc. 7. Voorstel tob aanschaffing van een brandkast voor gezamen'ijke rekening met de gemeente Veur (voor de secretarie). 8. Voorloopige vastste ling gemeenterekening, dienst 1929. 9. Behandeling gemeentebegrooting, dienst 1931. 10. Verder voorkomende zaken. Ondertrouwd: Hubertus Wilhel mus Goeman en Adriana Vermeer. Overleden: Arnoldus Kool 60 j. RIJNSBURG. Verkoop. Het perceel bouwgrond, ge legen naast Bloemenlust, groot pl.m. 3000 M., is bij openbare verkoop namens de er van wijlen mej. wed. den Haan, overge gaan in handen van „Bloemenlust" voor 8829.—. WOUBRUGGE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is opgeroepen tegen Donderdag 11 dezer voorm. 9.30 uur De voorzitter heeft in die vergadering zeer gewichtige mede- deelingen te doen. Woningbouw. Dc bouw van 16 wonin gen voor de bouw vereeniging is gegund aan de laagste inschrijvers, ie heeren Groen en Bregman te Benthuizen voor 37.400. Inenting. De inenting zal plaats héb ben op 10 December a.s. te Woubrugge des nam. 2 uur te Hoogmade na-m. 2.30, in het gemeentelocaal aldaar.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5