Abdijsiroop 3 Een hoester heeft Abdijsiroop noodig! ZATERDAG 6 DECEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD RAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Oude man overreden en gedood. Gistermiddag is te Heerlen de een-en- zeventigjarige P. L. te Heerlerheide door een auto uit Schinnen overreden en ge dood. Den bestuurder treft geen schuld. Ernstige botsing Een zwaar gewonde. Gisteren heeft in den polder Walenburg op Texel tengevolge van den dikken mist een botsing plaats gehad tusschen een mo torrijwiel en den vrachtauto van den heer J. van Lenten. De motorrijder de 19-jarige J. de Jong werd van zijn rijwielgeslin gerd en werd getroffen door een uit den auto stekende ijzeren pin, waaraan hij bleef hangen. In hoogst bedenkelijken toe stand is hij naar het ziekenhuis te Den Helder overgebracht. Vrachtauto door afsluit- boomen gereden. Gisteravond is op den spoorweg-over gang tusschen Venlo en Kaldenkerken de chauffeur van een vrachtauto met volg- wagen tegen de afsluitboomen gereden, die gesloten waren omdat een trein naderde. De auto reed door beide zware ijzeren boo men, die verbrijzeld werden. Onmiddellijk heeft wegpersoneel de boomstukken van de spoorlijn genomen, zöodat de aanstor mende trein vrij kon passeeren. De chauf feur, tegen wien proces-verbaal is opge haakt, verklaarde dat hij door de verblin dende lichten van een aan de overzijde voor de boomen wachtende auto het geslo ten zijn niet heeft opgemerkt. Auto te water. De inzit tenden gered. Gistermiddag is een geneesheer uit Edam, vergezeld van een kennis, per auto op weg van Amsterdam naar eerstgenoem de plaats, op den weg langs het Broeker- meer, bij het uitwijken voor een vracht wagen geslipt en in het Broekenneer gere den. De wagen kwam met de vier wielen naar boven in het. water terecht. Van alle kanten schoot hulp toe en met vereende krachten slaagde men er in de auto te doen kantelen, waardoor de beide inzittenden konden worden bevrijd. De geneesheer had reeds het bewustzijn -verloren, doch men slaagde er in de levensgeesten op te wek ken. De andere inzittende was nog bij ken nis toen hij werd gered. De dame is haar geheugen kwijt. De dame, die Donderdagavond met een auto van den heer Liem Bi In te Delft in de Provinciale Vaart is ge reel én,-is gis termorgen bij kennis gekomen. Waarschijnlijk door den schrik is .zij haar geheugen gedeeltelijk kwijt.'Zij lis een Duitsche en noemt zich Duggers-wSohnei- der. Haar adres in Den Haag'kan zij niet met juistheid zeggen. Onder hollende paarden gedood. Te Krewerd geraakte de boerenarbeider P. B. onder hollende paarden en werd op slag gedood. De ongelukkige laat vrouw en zes jonge kinderen na. Inbraak in het stadhuis te Heerlen. Gisternacht is ingebroken in het stad huis te Heerlen. Door een ruit in te druk ken, kwamen de dieven in het kantoor van den gemeente-ontvanger. Hier hebben zij getracht de brandkast te loceeren, het geen niet is gelukt. Vervolgens zijn zij door het intrappen van een paneel binnengedrongen in de ka mer van B. en W., waar een eiken kast werd geforceerd, maar blijkbaar niets van hun gading werd aangetroffen. Op de eerste verlieping, waar zich de meeste afdeelinge bevinden, werd alles doorzocht en tal van lesenaars opengebro ken. Hierna zijn de daders, door het verbre ken van een porte-brisée, in het kantoor van den inspecteur der gemeente-financiën gekomen, evenwel zonder iets mede te ne men. Geld, waarna blijkbaar werd gezocht, was nergens te vinden. Dezelfde daders hebben ook een bezoek gebracht a,an het gebouw van den gemeen telijken autobusdienst, doch daar wordt niets vermist. Ten slotte is nog ingebroken in de wo ning van S., waar tachtig gulden is ont vreemd. Het onderzoek is in vollen gang. Men meent een spoor van de daders te hebben gevonden. Een uitstekende vangst voor de Heerlensche recherche. De Heerlensche recherche is er gister middag is geslaagd de daders van de in braak in het Gemeentehuis te Heerlen aan te kouden. Het zijn de twintigjarige lós werkman H. J.^ v. L. en de twintigjarige mijnwerker L. *J. K., beiden te Heerlen woonachtig. Bij het verhoor bleek, dat het tweetal zich ook schuldig heeft gemaakt aan de inbraken in de Gemeente Autobus garage, in het Grand Hotel, in het Sana torium, in een tweetal villa's op den Mo lenberg en waarschijnlijk nog eenige andere diefstallen. Motorboot met vee gezonken. Donderdagmiddag is op het N.-H. ka naal bij Koedijk, ter hoogte van de kerk, ten gevolge van den mist, de Texelsche mo torboot „Marsdiep" in aanvaring gekomen met de motorboot van den heer J. Licht hart, welke van Schagerbrug kwam en met vee beladen was voor het abattoir te Alk maar. Deze laatste boot werd aan den kop getroffen; dóórdat de machinekamer waterdicht is, is alleen het- voorschip ge zonken, terwijl het achterschip boven wa ter steekt. Het vee werd gered en door een passeerende boot mee naar Alkmaar genomen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, de „Marsdiep" is doorgevaren naar Texel. Een kind aangerand. Een 12-jarig meisje uit Bergen op Zoom werd. Dinsdagavond, toen zij zich naar huis wilde begeven, door een man, die per rijwiel haar tegemoet kwam gereden aangesproken. Kort daarop wierp hij het kind tegen den grond en wilde haar een prop in den mond duwen. Het kind ver weerde zich eri beet den man in de hand. Gelukkig kwam terzelfder tijd iemand daar langs, waardoor de man, op het hooren van voetstappen, de vlucht nam. Het meisje is daarop naar haar woning gebracht en de marechaussees werd met het gebeurde in kennis gesteld. Woensdag en Donder dag hebben de marechaussees geholpen door familieleden van 't kind, de stad en de omgeving doorzocht, doch tot nog toe zon der resultaat. Krankzinnige ontvlucht. De ongeveer veertigjarige oud-Winscho- ter P. A. is Maandag uit het krankzinni gengesticht „Dennenóord" te Zuidlaren ont vlucht. Men vermoedt, dat hij, die in 1927 zijn broer Roelf met een ijzer doodsloeg, zich nabij Winschoten ophoudt. De politie zoekt hém in alle richtingen. De bevolking is bang voor dezen man, die jaren lang een „holbewoner" was. Nader wordt uit Groningen'gemeld, dat P. A. gistermiddag in de omgeving van het gesticht is aangehouden. Smokkelen van verdoovingsmiddelen. Den laatsten tijd wordt een levendige handel in verdoovingsartikelen gedreven, met name vooral in cocaine, van Duitsch- land naar ons land. Het brandpunt van de bijeenkomsten der internationale smokkelbenden blijkt Aken te zijn, waar de politie reeds meei"- ma.len. handelaars in cocaine op heeterdaad betrapte, op het oogenblik, dat zij over den verkoop aan het onderhandelen wa ren en waarbij flinke hoeveelheden in be slag genomen werdén. De bende is wijdvertakt en heeft ook vele relaties in Zuid-Ximburg. Nog voor en kele dagen werd een. inwoner uit Kerkrade te Aken gearresteerd, toén hij 200 gram cocaine bijzich droeg, terwijl in den loop dezer week te Maujrach, een gehucht on der den rook van Kerkrade gelegen, een bekend cocaine-smokkelaar werd aange houden. V De politie blijkt uitstekend op de hoog te zijg met het doen en laten van de co- caine-smokkelaars .en smokkelaarsters, wier gangen nauwkeurig worden gespied. De handelaars in cócairfè treden buitenge woon geraffineerd op. Dat bleek nog dezer dagen, toen een complot van vijf personen, Nederlanders en Duitschers, onder wie een vrouw uit Gangëltj: aan een echtpaar uit Spekholzerheide Kerkrade cocaine had willen verkoopen tej: waarde van 2000. Bij de aflevering van hét product te Maas tricht aan de kooper^, bleek de cocaine veel overeenkomst ,te hebben met aard appelmeel. Het bedrog ,:;^erd tijdig ont dekt. De vijf personen %erden, de een na den ander, gearresi.ëéfcL,en zijn Woensdag van uit Kerkrade naar 'Maastricht overge bracht en in het Huis Jfran Bewaring inge sloten. SINTER KL A AS MOR GEN. Jacht op een smokkelauto. Gisteren hebben de Duitsche douanen een vergeefsche jacht gemaakt op een Hol- landsche smokkelauto. Op den Provincia len weg Nieuwstadt (L.) naar Isenbruch (D.) passeerde een, luxe-auto in kalme vaart. Een tweetal Duitsche kommieze» sommeerde 'den chauffeur te stoppen. De chauffeur ging hiermu niet accoord, inte gendeel hij gaf „voi- gas" en wist te pas- seeren. De kommiezen maakten thans ge bruik van hun revolvers en losten een twintigtal schoten op de auto. Deze ver dween onbekommerd, in een snel tempo in dc richting van Heiitsberg. Het bleek, dat de auto gepantserd was! Van fietsknecht tot pakhuisknecht. Hij wilde trouwen^; Daarvoor komt het een en ander kijken |gëld, een aanminnige vrouw, en wat dies Riteer zij. Tot aan den heugelijken dag detfyiéchtveibintenis was zijn titel fieisknecht jj'ij'.den wijnhandelaar B. aan de Wolphaertsbocht te Rotterdam. Dien gedenkwaardigèn datum metamor- phoseerde de fietsknecht D. v. d. P. in een pakhuisknecht. Hij had dus promotie ge maakt bij den wijnhandelaar B. Men zou nu dankbaarheid y&Qjrachten. Misschien was P. ook wel zeer'dankbaar, maar de verleiding sprak sterker. Als hij in het pak huis scharrelde tusschen de zeer groote hoeveelheid wijn en zijn blikken liet gaan langs de uitgestrekte rijen bestofte fles- schen kwam hij tot de conclusië, dat, als hij nu eens een paarfleschjes meenam, niemandt dit zou mérken. Zoo gedacht, zoo gedaan. Hij zette- een paar flesschen in een donker hoekje en bij het naar huis gaan nam hij ze meé; Het ging gemakke lijk en de voorraad slonk niet zichtbaar. Daarom werd de jongèman overmoedig. El- ken dag nam hij flesschen mee, die hij dan aan den groentenhandelaar Z. uit zijn buurt verkocht voor' keel te lagen prijs. De baas ging lont ruiken en speurde als een up:to-date detective zijn huis af. In een duister hoekje vónd hij een flesch. Dat was een aanwijzing. Het bewijs volgt op de gebruikelijke wijze* bij het verhoor op het politie bureau. De pakhuisknecht en de gropntenhandelaaf vielen door de mand en werden in bewaring gesteld. Toen bij beiden een huiszoeking werd ingesteld, vond men leege, halfvolle en nog ong- schonden flesschen. De „Sinterklaasdrukte" en Warenhuis diefstallen. Herhaaldelijk zijn'in de laatste dagen de groote warenhuizen het gewillig gebied ge weest, waarop winkeldievegges haar han digheid beproefden. Waakzame oogen spiedden echter naar slinksche handen, en vele malen zijn zij, die op deze wijze St. Nicolaas-geschenken wolden bemachtigen, betrapt. Donderdag werd te Rotterdam een Roo- senclaalsche juffrouw aangehouden, die blijkbaar had overwogen, dat de Boven- Moerdijkers zich gemakkelijker lieten be stelen dan de beneden-Moerdijkers. Zij sloeg echter de plank ver mis, want toen zij op haar manier inkoopen deed, werd zij op heeterdaad betrapt. Een aantal da mes-artikelen werd "op haar gevonden. Na opgemaakt proces-verbaal is zij weer naar huis gezonden. Als Gij hoest als Uw ontstokenJceel U het spreken moeilijk maakt'als lj(v borst vol slijm zit. dat mtt tos wi| k^cn. als U 't slapen wordt belet door hoestbuien of het gevoel alsof ef een'blok op Uw borst ligt: dan hebf G(| Abdijsiroop ncodig. Een balsem voor Uw borst. Abdijsiroop heeft door hapr overtuigende resultaten zich vanzelf eed weg gebaand. Wordt door hare aangenaam slijo>Óp!os- sende. verzachtende hoeststillendéwerking geroemd Dij: Hoest. Bronchitis, Asthma. ..Voor de Borst" Alom verkrijgbaar. Prijs F|. 1.50. F1.275. FT. 4.50 AKKER's Gebruik buitenshuis Abdijsiroop-Bonbons (60 ct). Dan bespoedigt Ge Uw genezing. ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolde Abdijsiroop) EEN „SOCIALISTISCHE" DIENSTBODE Ze kon goed met kinderen omgaan. Men herinnert zich, dat propagandisten der S.D.A.P., ook Duitsche dienstmeisjes op het petitionnement tegen het Vlootplan lieten teekenen. Toch schijnen er ook Hollandsche dienst boden te zijn, die er socialistische „begin selen" op na houden! „Partijgenoot" J. Mebius, ambtenaar van het Bureau voor Arbeidsrecht te Amers foort, schrijft aan „Het Volk": Wij kregen dezer dagen onderstaand ge tuigschrift, afgegeven door een mevrouw, echtgenoote van een kapitein-adjudant der infanterie, in handen en meenen, dat het de moeite loont, het aan de vergetelheid te ontrukken. De namen laten wij weg: heeft bij mij als 2e meisje gediend van 1 December 1929 tot 1 Novemler 1930. Zij heeft veel tact om met kinderen om te gaan; is eerlijk en fatsoenlijk. Haar socialistische beginselen zullen echter dikwijls aan een blijvend goede ver standhouding met hare werkgeefster in den weg staan. (Volgt onderteekening). „Het Volk" teekent hierbij aan: „Vóel tact om met kinderen om te gaan? eerlijk en fatsoenlijk. Aldus heeft het 2é meisje bijna een jaar lang haar werkgeef ster gediend. En toch heeft „mevrouw" den moed het meisje dit, voor de socialiste loffelijke, maar voor het dienstmeisje on gunstige getuigschrift mee te gevem „Dik wijls" kunnen meiischen, die voor verstan dig willen doorgaan, toch heel kleinzielig zijn!" Is „Het Kapitalisme" van Mairx niet wat te zware kost voor meisjes, die met een kookboek moeten omgaan? BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN D00DELIJKE MIST NABIJ LUIK. 43 plotselinge sterfgevallen. In de omgeving van Engis, een dorp tus schen Luik en Huy, zijn gisterochtend 16 personen tusschen 3 tot 70 jaar oud, die aan asthma leden, plotseling gestorven. Gisteren heerschte in deze streek een dichte mist voorwerpen op een Meter afstand, waren niet meer te onderscheiden en men neemt aan, dat de mist ver mengd was met giftige gassen van onbe kenden oorsprong. Volgens eon bericht in een der Belgi sche bladen is ook veel vee aan de geheim zinnige vergiftiging ten offer gevallen. Enkele bladen vermoeden, dat de gas sen afkomstig waren uit de zinkfabrieken in de omgeving, doch deze liggen reeds ge- ruimen tijd stil. In het geheel werden er 43 sterfgevallen gemeld uit 5 verschillende gemeenten. De boeren brengen hun vee als voor zorgsmaatregel in de keukens. De medici weten nog geen verklaring te geven van dit raadselachtige verschijnsel. ZWARE MIST BOVEN LONDEN. De scheepvaart op de Theems stopgezet. Boven Londen en ZuidEngeland hing gis teren een nevel, zoo zwaar als in geen ja ren is voorgekomen. Straten en winkelza ken waren den geheelen dag verlicht. Zelfs tegen het middaguur viel er geen verbete ring waar te nemen. De treinen uit de voorsteden arriveerden met groote vertra ging; het scheep.vartverkeer op de Theems ligt geheel stil. De Amerikaansc.he passagiersschepen „Curania" en „Merchant" en de Levant- stoomer „Orvieto" bleven vanwege den mist in het dok liggen. Het stoomschip „Picard" van de lijn op Duinkerken, ligt met 50 passagiers in de Theems voor an ker en kon voorloopig de reis niet voort zetten. Reuter bericht, dat er volgens een ofacieele verklaring weinig hoop be staat, dat er spoedig verbetering zal in treden. Van Yarmouth tot Portland hangt aan één stuk een zware mist. Uok het Kcderlanclscnc s.s. „jonan van Oldenbarnevclt", dat uit Southhampton naar Batavia zou vertrekken, ligt nog steeds voor anker. TANKAUTO STEEKT HUIS IN BRAND. Chauffeur en baby omgekomen. In de nabijheid van Stockholm is een tankauto, waarin 3000 liter benzine was geladen, in een bocht omgeslagen en tegen een huis terechtgekomen. De benzine ont plofte en stak het huis in brand, dat geheel afbrandde. De bewoners brachten zich in veiligheid door uit de ramen te springen, doch een kindje van twee maanden kon niet meer door de moeder gered worden en kwam in de vlammen om. De chauffeur werd ge dood en zijn begeleider zwaar gewond. Gewoonlijk gaat men niet over een nacht ijs. Deze op timist waagde zieh echter, nadat het een nacht gevroren had, op de gladde ijsbaan van het ijsclubterrein te Amsterdam.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 9