UIT DE OMGEVING ZATERDAG 6 DECEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 Af DEELING LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND Deze rubriek verschijnt des Zaterdags om de veertien uagen. Brieven, vragen en mededeelingen te richten aan één der redactieleden: Mejuffrouw Jo van der Laan, Rgnsburgerweg 20, Leiden; Zr. L van den Abeelen, Willem de Zwijger laan 25, Uegstgeest; Mevr. Fehmers—Boer Knottnerus, Warmonderweg 37 ZATERDAG 6 DECEMBER 1930. Feestdag van St. Nicolaas. St. Nicolaas, bisschop van Myra en Oi- lioië, verkondigde het geloof in Jezus Christus, waarvoor hij ook leed onder de vervolging van Diocletianus. In 325 j. n. Chr. op de kerkvergadering van Nicca ver dedigde hij met 318 priesters de Godheid van Jezus Christus tegen de ketterij van Arius. Wij vragen hem, verlost te worden van het eeuwige vuur, zooals hij op wonder dadige wijze drie officieren van Constan- tijn redde, die onrechtvaardig veroordeeld, waren tot den vuurdood. Vanda-ar dat Sint Nicolaas wordt afgebeeld met due kinderen en wij hem vereeren als den grooten kindervriend. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Insigne. Door de algemeene Fede ratie van R. K. Vrouwenbonden is in haar vergadering van September 1.1. besloten tot aanneming van het internationaal in signe ook voor Nederland. Dit insigne is over de geheele wereld gelijk. Het is rond van wit emaille met een verguld, stralend kruisje, waaromheen de woorden: In hoe signo vinces. (In dit teeken zult gij overwinnen). Het bestuur spoort alle leden aan dit insigne aan te schaffen en minstens bij de vergaderingen te dragen. De prijs bedraagt 1.Verkrijgbaar op de vergaderingen of bij de penningmeesteresse, mevr. J. WitteHessels, Hoogewoerd 179. Propaganda. Leidsche Katholieke vrouwen! Gij herinnert u het artikel van onzen geestelijk adviseur, Rector Reijnen, in de rubriek van 8 November 1.1. Wij moe ten een leger vormen. En waar blijven nu de velen, die nog buiten onzen Bond staan, om dat leger mede te helpen vormen, om dat leger zoo groot mogelijk te maken? Waar blijven zij? Onze propagandisten staan klaar! Met veel ijver zu'.len zij erop uittrekken om nieuwe leden te werven. Maak het haar gemakkelijk. Gij zelf zijt er toch reeds van overtuigd, dat gij lid van den R.' K. Vrou wenbond, van uwen bond zijn moet, neen zelf reeds lang had moeten zijn. Vul daar om terstond bij aanbieding het- formulier in. Of nog beter, meld u zelf reeds te vo ren aan bij een der bestuursleden, of wol bij een der leden van de propagandaclub. Voor degenen, welke het nog niet weten mochten, zij nog eens vermeld, dat de minimum-contributie 1.50 bedraagt. Voor bijzondere gevallen kan hiervan worden afgeweken. Een hoogere bijdrage zullen wij echter zeer waardeeren. - Laat bovendien buiten de gewone pro pagandisten elk lid nu eens propagandist zijn. Wij stellen voor het aanbrengen van nieuwe leden een herinnering beschikbaar, en wel voor het aanbrengen van één nieuw lid het keurig uitgevoerde kalendertje zan onzen Bond voor 1931, van twee leden het boven beschreven bondsinsigne, van drie leden het kalendertje en insigne te zamen en van meer leden nog een aardige ver rassing. Dus aan den slag! Cursus huisverpleging. De deelneem sters aan dezen cursus gelieven erop te rekenen, dat de cursus begin Januari aan vangt. Er zijn thans 23 deelneemsters. Mochten nog meerdere dames zich wen- schen aan te sluiten, dan is spoedige op gave noodig. De cursus wordt geleid door den zeergel. heer dr. W. J. Simons. Moedercursus. Deze cursus zal ge leid worden door Zuster I. van den Abee len en is voor jonge meisjes en jonge vi wen zeer nuttig en leerzaam. Ook deze cursus zal begin Januari aanvangen en in 8 lessen gegeven worden. Voor deelname er aan is spoedige opgave noodig. Inlich tingen verstrekt mevr. Manders, Oegst- geesterlaan 12. Tel. 292. Kookdemonstratie. Hiervoor hebben zich 14 leden opgegeven. De demonstraties zullen binnen korten tijd aanvangen, waar van aan de dee'neemsters bericht zal wor den gezonden. Bij spoedige opgave is ver dere deelname nog mogelijk. Bestuursverkiezing. In de vergade ring van 15 Januari treden mevr. Mande-s en mevr. Melief periodiek af, doch zijn beiden herkiesbaar. Namen der nieuwe candidaten met *nin- stens 10 handteekeningen kunnen bij d< secretaresse, mej. H. M. M. v. d. Meer, Nassaulaan, Oegstgeest, ingestuurd worden tot uiterlijk 2 Jan. 1931. R. K. VER. „HULP IN DE HUIS HOUDING EN BABY". OirJerafd. R. K. Vrouwenbond. Napraatje. In ieder gezellig huisgezin wordt, als er een feestje is geweest den volgenden dag beslist een napraatje gehouden, men bespreekt nog eens alles wat geweest is; en daar er in onze vereeniging ook onderling <o'n gezellige verstandhouding bestaat leek bet mij wel aardig toe, een napraatje te houden over onze 3-daagsch© kermis en verloting. Ik moet dan beginnen met te schrijven, dat al onze dames erg in hun nopjes waren over den afloop. Er heeft geheerscht eon heerlijk Roomsche geest, geen wanklank is gehoord, allen, dames en leden, jonge dames en heeren hadden vroolijke prettige gezichten, jammer dat niet meerdere be zoeksters en bezoekers er van hebben ge noten, maar degenen, die er geweest zijn, roemden 't geheel, om strijd. Vooreerst de openingsavond, in de re ceptiezaal beneden, het welkomstwoord van onze presidente, het openingswoord van onzen zeereerw geestel. adviseur, daarna de optocht naar boven waar zijneerw. werd opgewacht door één der jongedames die de schaar aanbood voor het door te knippen lint der afsluiting, toen 't hoera, t-oen de deuren geopend werden en allen de keurige „Kermishal" binnentraden. Vriendelijke helpsters en helpers in vischtent, schiettent, hengeltent, theetent, Jaapie Riketik, postkantoor en die allen trachtten om strijd de portemonnaie der bezoekes en bezoeksters lichter te maken, maar er waren ook reuzenprijzen te ver dienen, voor elk wat wils. De wieg met uitzetjes voor onze baby's werd gedemonstreerd, want daar moest vooral de reclame van uitgaan, daardoor moesten er meer donatrices en donateurs geworven worden, want ieder, die nu met eigen oogen heeft aanschouwd, wat onze arme moedertjes voor hunne baby's ont vangen, begrijpt nu zeker wel, dat daar veel geld voor noodig is en dat er dezen winter met die steeds stijgende werkloos heid veel gevraagd en geholpen zal moeten worden. Dat is ook begrepen geworden door het damesclubje, dat zoo ijverig voor onze kleintjes naait, haakt en breit. Deze jonge dames verrasttten ons met een groote collectie babykleertjes in diverse kleuren, schattig om te zien en nog heer lijker voor ons, om dit alles als Kerstge schenk te mogen weggeven, op 't geboor tefeest van het Kleine Jezus-kindje, aan Zijn misdeelde vriendjes. Na dit alles bezichtigd te hebben vroeg de jongedames-bediening der poffertjes kraam de aandacht (zoo'n echte kraam was er nog nooit geweest), met helder witte schortjes aan, helderwitte mutsjes op de vriendelijke meisjeskopjes, vroegen zij u, om de versch gebakken poffers eens te komen proeven tegen zooveel vriende ijk- heid kon zelfs geen Nurks op en telkens werden dan ook de gezellige zitjes in de kraam door andere bezoekers bezet en alom hoorden wij: Ze waren heerlijk die poffers. De leveranciers, de familie van Veen, Breestraat, hoek Mandenmakers- steeg heeft er dan ook alle eer van. Al die pret en gezel'igheid werd nog ver hoogd door de opwekkende muziek van de P. K. Club, waaraan dan ook een welver diende hulde niet onthouden mag worden. Van de Zaterdagmiddag was de „pop penkast" de clou, jammer dat het weer niet meewerkte, anders waren er beslist meerdere kinderen dan de 50, die er ge weest zijn, komen kijken naar onze leutige Jan Klaassen en Katrijn, de matroos, boer en boerin met hunne aardige dansjes, naar alle verdere familieleden van onzen Jan, die al'en zoo aardig hun rolletjes gespeeld hebben en niet te vergeten onze goeie Fee, die door haar aardige voordracht .an 't slot nog 't geld deed toestroomen in de mandjes der vertoonsters en vertooners. 't Viel zoo in den smaak, dat de vertoo ning Zaterdag en Zondasrmiddag twee maal telkens plaats had. Hierna hgort een woord van dank gericht aan onze presi dente van den R. K. Vrouwenbond, die 2 maal per week haar huis disponibel stel de, om dat woelige groepje te ontvangen om te repeteeren. Zaterdagavond was tamelijk kalm, ook al vanwege het slechte weer en den in gang Aalmarkt, maar daar is niets tegen te doen en de muziek hield er toch de goede gesteldheid in. Zondagavond heeft de kroon op ons werk gezet, 't Viel mede dat vele Katholieken in de pauze van de film „Moederweelde" naar boven kwamen om te zien, hoe daar getracht werd geld bijeen te zamelen om ook in arme gezinnen, die groote gebeur tenis tot een „oudervreugd" te maken. Ieders moeder 't zij rijk of arm heeft 't kindje, dat zij van O. L. Heer krijgt _o, zoo hartelijk lief en zou zelf 't a'lernoodig- ste willen missen om 't haar baby te ge ven. Eindelijk kwam ten slotte de verloting. Twee heeren der politie betraden 't po dium, lot en prijs werd getrokken en door de dames aangeteekend, de aanwezigen, die hun lot konden toonen konden de prij zen terstond medenemen. De overgebleven konden worden afgehaald bij ondergetee- kende Hooge Rijndijk 76. Op de 7o'gendc no.s zijn prijzen gevallen, die nog niet zijn afgehaald. Kijkt u dus allen uw 'oten nog eens goed na. No. 15, 35, 104, 128. 294, 302, 400, 422, 500, 545, 597, 598, 599, 626, 629, 673, 729, 768, 807, 817, 892, 916 en 980. Deze prij- GESCHIEDENIS DER ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. 1919 (Vervolg). Op 9 Mei d.a.v. werd de Vereeniging ver rast met een hoogst belangrijke tijding van geheel anderen aard, een tijding die onge twijfeld van verstrekkenclen invloed zou zijn voor. het geheele Kolpingswerk. Op genoemde onvergetelijke datum dan verscheen een Bisschoppelijk schrijven be vattend in het kort samengevat de navol gende bepalingen: 1. De jongelieden van 17 jaar worden door de respectieve patronaten recht streeks overgebracht naar de bestaande of op te richten Gezellen-Vereeniging. 2. De St. Josep's-Gezellen van 21 jaar kunnen, die van 25 jaar moeten over gaan naar den R. K. Volksbond. 3. De Afdeeling Gehuwden te Leiden moet worden opgeheven. Men vergunne ons op te merken, dat dit Historisch Schrijven, van het standpunt dei- Kerkelijke Overheid prachtig bedoeld en theoretisch zeer wel uitvoerbaar be schouwd, in den b.oezem der Leidsche Ge zellen-Vereeniging met ietwat gemengde gevoelens werd ontvangen. Aan die gevoe lens is later op waardige wijze uiting ge geven, met volkomen inachtneming der verschuldigde gehoorzaamheid en eerbied voor het hoogste Gezag; iets, waaraan als het Kolpingszonen betreft wel nie mand zal twijfelen. Gevolg dezer pogingen is dan ook geweest, dat eenige maanden daarna voor Leiden een andere beslissing werd gegeven. Gaan wij thans verder en bezien wij dan objectief den min-rooskleurigen, neen, b e- narden toestand onzer goede en eer biedwaardige Gezellen-Vereeniging. Moest het haar dan niet toelachen als een wel kome redding toen het Kerkbestuur van St. Petrus de oprichting van een Joiï- genspatronaat overwegend den wensch te kennen gaf, het Gezellenhuis te willen koopen Wij gelooven zonder voorbehoud, ook al stond het niet beschreven, dat d- Raad van Jestuur, alvorens tot verkoop te be sluiten, veel en ernstig heeft beraadslaagd over zoo'n alles beslissenden stap. Evenwelde nood was ten top ge stegenen het aanbod in z'n geheel beschouwd was werkelijk voor beide partijen uitermate bevredigend te noemen. Zoo kwam dan op 15 October 1919 het koopcontract tot stand.... en zou met in gang van 1 Juli 1920 On s Huis worden, het Gebouw van het a.s. St. Petrus Patro naat. Bijzonder aangenaam en van groote be- teekenis was zeker wel voor de Gezellen- Vereeniging de veelzeggende clausule in het koop-contract, dat z ij en zulks op hoogst billijke voorwaarden te allen tijde de „eerst-bevoorrechte" Huurster van heel het Gebouw zou zijn. Dat beteekende in dit verband gezien; ('t is ons een lust, deze uiteenzetting te mogen geven), dat de St. Joseph's Gezellen- Vereeniging onmiddellijk na de restauratie het heele Gebouw weer precies zoo zou gaan bewonen, als ware het haar eigendom gebleven. Vanzelf sjiekend, dat de Vereeni ging als compensatie voor den „mensch- lievenden" huurphijs gaarne haar eigen meubilair en inventaris óók voor Patro naatsdoeleinden beschikbaar stelde zonder de minste vergoeding. Zoo was dan weer het eind des jaars nabij en heusch ook zonder viering van het 32e Stichtingsfeest zou d i t jaar zeer zeker onvergetelijk blijven. De Geschiedschrijver, alvorens dit be- teekcnisvolle jaar af te sluiten, acht het zich een dure plicht voor nu en later met dankbaarheid, eerbied en hulde te gewagen van de ontzettend zwaren arbeid God zij dank met prachtig succes bekroond die vooral in dit jaar verricht werd door den Raad van Bestuur onzer Vereeniging. Dit alles memoreerend rijst voor onze oogen onze „schitterend' eenvoudige Praeses v. Veen, die tleh de ziel en de drijfkracht was bij de oplossing van het reddingsprobleem onzer Vereeni ging. En moet er dan ook nog aan her innerd, dat bijna heel zijn vijfjarig praesi- dium gewijd werd aan leniging of opbeu ring in zoo velerlei nooden onzer veel be proefde Vereeniging! Edele, onbaatzuch tige Praeses v. Veen!, indien er ooit zwak ken of onwetenden waren, die blijk gaven, u niet te begrijpen; ofschoon uw priester- hart voor aden wijd geopend was en met de beste bedoelingen allen geleid heeft, danGod loone het u. Goddank, echter, goede Praees, velen uwer Oud-Gezellen, die u innig dankbaar zijn en blijven, die volkomen beseffen en waardeeren de groo te waarde van uw voorzichtig en juist ge zien boleid. En het feit, dat dit van nu af voor immer in deze Geschiedenis staat ge boekstaafd, is al een heel buitengewone voldoening voor schrijver dezes, die nu eerst ten volle verantwoord de be schrijving van het jaar 1919 kan beëindi gen. DE GEZELLEN-VEREENIGING ALS OPVOEDKUNDIG INSTITUUT. VII. De opvoeding tot degelijk christen was het thema, in onze voorafgaande stukjes uiteengezet. Maar het is ook duidelijk en springt meteen in het oog, dat de Gez.- Vor. in samenwerking met en onder lei ding van den praeses noodzakelijk komt tot wat we mógen noemen de techni- sche en sociale opvoeding van den jongeman. Met deze technische opvoeding bedoelen wij de vergrooting van de beroepswaardig heid van den gezel in de inrichtingen van vakonderwijs, want het program geeft als tweede soort van opvoeding deze idee: „de medeleden door ideeëele en practi- scho middelen met de idee van den beroeps arbeid vervullen in tegenstelling met de socialistische opvatting van den arbeid- alleen-om-loon, om daardoor den zedelijk- ken grond te leggen tot een nieuwen op bouw naar beroepsstanden van het econo misch en maatschappelijk leven". Onafwijsbaar behoort tot deze opvoeding de vakopleiding; alleen zij, die hun vak ver staan, kunnen er eerbied voor hebben. Vandaar dat door de Gez.-Ver. gestreefd wordt naar een zoo goed mogelijke vakop leiding. Ouderen onder de gezellen weten nog wel met welk een enthousiasme het teekenonderwijs werd beoefend en hoe vruchtbaar de tentoonstellingen konden werken. Het schitterend resultaat, dat thans de Gezellen-Vereenigingen van Am sterdam, Rotterdam, Den Haag etc. mot hun onderwijs behalen doet bij ons de vraagoprijzen: „is dat in Leiden niet meer mogelijk?" Moeten we onze jongemannen onderwijs laten halen op welke school dan ook? Zeker, we erkennen dankbaar de cur sussen in esperanto en boekhouden, maar vakonderwijs in velerlei richting lijkt ons even noodzakelijk. De plaatselijke ambacht zen kunnen nog worden afgehaald tot uiterlijk Zaterdag 14 Dec. a.s. maar dan vervallen ze ook onherroepelijk aan de vereeniging. De hoofdprijs ,'t Zilver roomstel" is ge vallen op no. 603; proficiat aan de geluk kige wins i er. Nu rest mij nog dit napraatje te sluiten met uit naam van bestuur en leden aan allen dank te zeggen, die ons zoo wel willend hebben geholpen, dat verloting en kermis een succes is geworden op ge bied van reclame en finantieel. Onze vereengiing bij u aan te bevelen, vooral aan diegenen, die nog geen dona trice of donateur zijn is ook een deel van het doel van dit napraatje, mogen er ve len zijn, die ons in dit mooie werk willen steunen, dan kunnen we dankbaar '-erug zien op ons streven en vele gezinnen hel- pen. Zet op uw lijstje voor St. Nicolaas bo venaan: Hooge Rijndijk 76 en verrast ons dan met een briefkaart als volgt: „Ik word donatrice, donateur voor. p. jaar van de R. K. Ver. „Hulp in de huishouding en baby". M. SWART. WAT SINTERKLAAS AL DOET! Wie van u heeft wel eens een Sinter klaas meegemaakt en kreeg een pakje van een onbekende? 't Was gewoonlijk een bekende onbe kende, maar niettemin alleen Sinterklaas kon bedankt worden. Stel u nu voor de gezinnen, waar vader en moeder niet de kans zien, om de kin deren zelfs het allernoodzake ijkste te ge ven. Jantje had hoog noodig een trui van Sinterklaas moeten hebben, Pietje een stevige broek en Beppie een paar warme wollen kousen. En door een onbekende wordt het ver langde gestuurd 't- Is bijna oen -aadiel. Wie heeft 't gedaan'? Sinterklaas wii wel de gever zijn Maar dan past hier ook een woord van 'nnigen dank aan de bereidwillige dames, die Sin- terk.aas in de gelegenheid gesteld heb ben, om die vreugde te kunnen brengen In menig moederoog zal een traan ge blonken hebben, bij het zien van al dat mooie en degelijke goed. Wij kunnen met de giften tevreden zijn. Laat dit een aansporing zijn voor de da mes, die wel wilden geven, maar 't tot op heden verzuimd hebben. Met Kerstmis is 't ook weer welkom. Namens Sancta Veronica, L. POLLMANN SCHOONDERGANG secretaresse. VRAGENRUBRIEK. De vorige week bij kennissen in Den Haag vertoevende kwam het gesprek op de actie van den R. K. Vrouwenbond, afd. den Haag. Met belangstelling vernam ik dat daar voor de leden theemiddagen gegeven worden, waarop een of andere spreekster of spreker een actueel onderwerp behan delt, wat tot een vruchtbare en prettige gedachtenwisseling voert. De te behande len onderwerpen mogen ook door de leden worden aangevraagd. En nu denk ik aan de vele onderwerpen, die ons vrouwen zoo interesseeren. Zegels plakken, ziektewet, belasting, kinderopvoeding, lectuur, warenkennis, va- cantiehuizen enz. Hoe dikwijls zeggen we niet: „Ik wilde dat iemand mij daar nu eens iets over vertelde Wie van mijn mede'eden voelt iets voor dit plan? Wij moeten als Roomsche Vrouwen het idee van ons afzetten, dat is toch niets voor ons. Overal en altijd valt er iets te leeren. Ik denk dat de Redactie wel zoo vrien delijk zal zijn, een plaatsje in_ de rubriek af te staan, voor bijvalsbetuigingen, even goed als zij mij de gelegenheid gaf, dit nieuwe idee met u te bepraten. Een lid van den R. K. Vrouwen bond. school levert veel goeds en die zouden we niet willen vervangen met avondcursussen, absoluut niet, maar we beoogen het aan vullend nijverheidsonderwijs van b.v. hout snijwerk en teekenen. Ook hieraan schenke men aandacht! Er is echter nog iets, dat we niet voor bij mogen loopen en waarvan het noodig is klaar en duidelijk onze* meening te zeg gen. Er wordt door leeken (men vergeve ons deze uitdrukking) wel eens beweerd dat wij de leden uit de vakbonden houden. Ja, we beleven van alles, maar zijn zoo vrij naar voren te brengen dat van iemand, die zich als lid der vereeniging opgeeft, als zeer bizondere wensch gevraagd wordt, lid van een resp. vakbond te worden. Het is een onwaarheid dat we er „zoo maar over heen stappen", doek niemand zal 't ons euvel duiden, dat wij als voornaamste eisch hebben het lidmaatschap der stands organisatie, wat nimmer het lidmaatschap der vakbonden uitsluit. Beiden hebben elkander noodig en passen ineen als twee raderen. Op dat punt zijn we nooit ten ach ter gebleven en gaarne geven we belang hebbenden de verzekering, dat elke poging om leden voor de vakbonden te winnen door ons steeds gesteund zal worden. Wat nog meer van de leden gevraagd wordt, willen we in de volgende artikelen behandelen en ongetwijfeld zal elk gezel de conclusie trokken, dat het lidmaatschap niet met ontspanning wordt vervuld. We moeben onze mede-menschen doen zien de geheele vervolmaking van ons christen zijn, want men vergete niet, dat tegenwoor dig op ons, katholieken, de oogen zijn ge richt. Allen, die den arbeid zien om-loon- alleen voelen de leegte van hun leven en uit de donkerten van hunne harten komt hun de vraag op de lippen: waarom en waarvoor al dat werk? Want in iedere mensch leeft het groot verlangen naar hoo- ger loon dan enkel geld en aan u, katholie ke jongeren, den taak, licht te brengen in deze voor velen zoo donkere en heillooze gedachten. S. M. Afdeeling Gehuwden. Zondag a.s. te acht uur wordt in de St. Lode wij kskerk een H. Mis opgedragen voor H. van der Vélden, in leven Commissaris van de afd. Gehuwden onzer Vereeniging. Dinsdag a.s. heeft de maandvergadering plaats voor de afd. Gehuwden. Retraite Kerstmis a.s. Nu deze berichten ter perse gaan is onze Kerstretraite, bestaande uit 57 plaatsen, geheel bezet, Eventueele liefhebbers wen den zich tot den penningmeester der Re traiteclub om te vernemen of er voor hen nog een plaatsje beschikbaar komen kan. WASSENAAR. Aanbesteding. Door Burgemeester en Wethouders der gemeente Wassenaar werd hedenmorgen aanbesteed het bouwen van een school voor openbaar en voor christe lijk lager onderwijs op een terrein aan de Bloemcamplaan. Ingeschreven werd als volgt: 1. N.V. voorheen H. Boel te Den Haag voor 137.700.—; 2. L. A. Nagtegaal te Doorn 136.500.3. J. Dubbeldam te Voorburg ƒ134.900.4. fa. van Duijn en Vink te Noordwijk 133.494.5. N.V. v.-h. fa. G. Nollen te Den Haag 131.452.6. M. K. de Groot te Heeren veen 131.000. 7. C. M. Deerenberg te Alphen a. d. Rijn 130.000.8. H. J. de Baan te Den Haag 129.950.9. C. van der Veen te Den Haag 127.500.10. L. Raaijmakers te Wouw ƒ126.800.— 11. A. van der Hoek te Den Haag 126.200.12. G. J. van Oost- merssen te Den Haag 124.300.13. fa. J. Knijtenburg te Harlingen 123.880.14. N. V. v. d. Wel en Bax te Wassenaar 122.600.—; 15. J. N. Kranenburg te Delft 121.400.16. J. J. Remmerswaal te Was senaar 120.000.17. A. C. Leijen te Was senaar 120.000.18. C. M. van Latum te Alkmaar ƒ120.000.— 19. N.V. v.-h. W. Vis ser en Zn. te Wassenaar 119.525.20. R. G. Verboog te Wassenaar 119.288. 21. W; Thunissen te Heemstede 118.900. 22. P. Kort en C. van der Wiel te Noord- wijk 117.883.— 23. J. Warnaar en W. Hoogstraten te Leiden 117.000.24. A. Has pers te Wassenaar 115.500.25. A. M. de Vetten te Den Haag 115.390.26. C. van der Vliet té Den Haag 115.250. 27. F. L. Smit to Wassenaar 112.750. 28. A. Voordouw te Zwammerdam 107.500.29. Venhoven en Evers te Heemstede 106.484.30. fa. Zwanenburg en van der Bent te Katwijk a. Zee 104.480.De gunning werd aangehouden. Geslipt. Op den Rijksstraatweg nabij den Deijl is een vrachtauto tengevolge van de gladheid geslipt, waardoor hij met een andere auto in botsing kwain. Het ongeval liep met eenige nxaterieele schade af. Door de koude. Gistermorgen is een juffrouw, die te fiets uit Voorschoten kwam, op den Kerkdam door de koude bevangen. Bewusteloos werd zij in het waehtlokaal van de tram gebracht, waar zij na eenigen tijd weder bijkwam. Geboren: Johanna Josina, d. van H. van Beelen en J. Bergman. Adriaan, z. van H. W. Bos en W. C. Henkes. Jo hannes Cornelis, z. van J. L. van Vliet en H. P. M. Grundeken. Overleden: A. J. van der Kroft 40 j., och tg. van M. G. van der Kroft. K. Th. G. Lange 58 j., echtg. van J. Visser. E. Vreeswijk 56 j., wede. van W. Vergeer. D. J. Hoogerbeets 29 j., echtgenoote van J. W. Coit.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6