ACADEMIENÏEUWS TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN ZATERDAG 6 DECEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER naar waarnemingen in den morgen van 6 Dec. 1930, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 766.te Breslau. Laagste barometerst.: 743.3 te Akureyri. Verwachting tot den avond van 7 Dec.: Zwakke tot matige Zuid-Westelijke tot Zuidelijke of Zuid-Oostelijke wind. Nevelig tot zwaar bewolkt of betrokken. Waar schijnlijk eenige regen. Zachter. LUCHTTEMPERATUUR. 1.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Zaterdagnamiddag 4.17 uur tot Zondagmorgen 7.26 uur; van Zondagnamid dag 4.16 uur tot Maandagmorgen 7.27 uur. Tentoonstelling Joh. Nicolaas. De kuntsschilder Joh. Nicolaas heeft Woens dag in een der bovenzalen van Artis Aemula op de Pietersk.gracht alhier, een tentoonstelling geopend van zijn schilderijen, etsen en teekemn- gen. Langs de wanden hangen zijn Holland- sche en Indische stukken. Zij verraden den Nog niet lang geleden schreven wij reeds een uitvoerig feuilleton over dezen schilder en zijn kunst, die, hoofdzakelijk in 'andschap pen en portretten, Hollandsche en Indische in drukken geven, en wij bespraken toen reeds eenige zijner meest markante stukken. Nu is alles intusschen slechts een klein gedeelte van zijn vele werk overziohteiijk tentoongesteld. Wij zien er de aquarellen van Bali, die tem pels laten zien en kampongs, alles frisch en licht van kleur. Bijzonder expressief zijn de Javaansche en Madoereesche koppen, waaronder opvalt, die van den Madoereeschen chauufeur. Hij staat voor je met zijn zelfgerold strootje in zijn mond. Dat strootje heeft hij zelf gerold, onge twijfeld en het hangt op typisch achtelooze wijze tusschen zijn lippen. Het is of hij je aanhoort, terwijl je hem op dracht geeft de wagen te laten voorkomen en naar een bepaalde plaats te rijden. Het zelfde leven tintelt in zijn stilleven van Indisch fruit. Achter de doöreéngerolde Indi sche vruchten steekt de-schaal, die nu op een kant ligt. omhoog. Die schaal is een koperen pan en die pan zou je gaarne willen bezitten, maar alleen zoo n pan, zoo een schaal van koper. Hij is niet nieuw meer, maar heeft iets van dat mooie oude, die zachtdcffe glans, dat weemoedige, dat vele oude dingen zoo mooi maakt. En daar voor is het fruit blijven liggen, na tuurlijk, levend. Er is veel van Indië, waar deze schilder een deel van zijn leven verbleef, dat hij opnam in zijn ziel en meedroeg in 't hart naar Holland. De grootste wand der tentoonstellingszaal is geheel ingenomen door stukken uit zijn Jn- dischen tijd. Ik zie nu nog, dat weldadige, stille vis- schersdorp bij Soerabaja, met de grijsgetinte huisjes, het kalme water en de wijde verte India heeft aan Nicolaas veel gegeven; het heeft zijn blik verruimd in d«r overstroomde rijstvelden, de komende regen en de reuzen- bergen, in de palmboomen en de wouden, in de kampongs en de velden. Maar ook zijn Hollandsche tijd geeft veel moois. Het huisje in de sneeuw is nog wel steeds een van zijn beste werken, die sneeuw, op het dak en juist in den hoek op het deksel van den regenton. Het heeft pas gesneeuwd, alles is nog onbetreden en men ziet dan ook geen mensch. Dan noemen wij nog het groote stuk, de mo lens bij Amsterdam, de mooie waterpartij in de Boerenwetering, zijn stillevens van fu'pen en van sneeuwballen en dat frissche aquarel van anemonen. Uit Leiden zien we een aardige doorkijk in de Vrouwenkerksteeg met de koepel van de Marekerk en indien u ons toestaat dit bij de afdeeling Leiden onder te brengen het geschilderd portret van onzen medewerker Troubadour. Nicolaas toont zich hier een veelzijdig ta lent, vooral in zijn wisselingen van licht en donker, in zijn kleurschakeeringen, die bij ieder stuk weer anders zijn. Verder zijn er nog een 35 mooie etsen en enkele houtsneden. De tentoonstelling duurt tot 15 December, is geopend van 1012 en van 26 uur en is zeker een langdurig bezoek wel waard. St. Vincentius-Vereenlging. Maandagavond te 8 uur zal in het Vin- centiusgcbouw Hooglandsche Kerkgracht 32, een ?lcemecne verge Herin? worden ge houden voor de leden der St. Vinoentius- vereen ng. M-' verzoekt om de leden arn de belangrijkheid- dezer vergadering te willen herinneren. Collecten. Morgen vraagt het R.-K. Armbestuur om geldelijken steun aan de parochianen van de Hartebrug-parochie en de St. Jo- seph-parochie. Het behoeft niet gezegd, dat bij de col lecten, die morgen in genoemde parochies zullen worden gehouden, gerekend mag en tnoel worden op de milde liefdadigheid ran allen 1 WELDADIGHEIDS-POSTZEGELS. Voor de achtste maal zal nu -veer de verkoop plaats hebben over heel ons va derland van Weldadigheids-Postzegels en Prentbriefkaarten, 't Gaat hierbij om een prachtig stuk sociaal werk, werk van barm hartigheid jegens het misdeé'de kind, waaraan ieder kan en wil meewerken. Wij zien ze voor ons, de duizenden zie ken en zwakken, prae-tuberculeuzen, ach terlijken, zwakzinnigen, verwaarloosden, misdadigen, gebrekkigen, blinden, dooven en doofstommen. Weet gij, dat verleden jaar in één maand op deze wijze bijna 165.000 is bijeenge bracht, welke som aan 60.000 kinderen ten goede is gekomen? Er wordt geklaagd over malaise en er is alle reden voor. Hier echter kan ;eder helpen. Tusschen 10 December en 9 Ja nuari kan ieder wel één of meer oostzo- gels koopen, zonder dat hij daarvoor groo te uitgaven behoeft te doen. Als ieder mee helpt, maken ook hier vele kleinen ^én groote. Dit jaar moeten we de 2 ton ha'en! De postzegels worden verkocht van ll'j, 5, 6 en 121/a cent respectievelijk voor 3, 8, 10 en 16 cent, terwijl de twee prachtige series prentbriefkaarten, ie&er van 6 stuks, 35 cent kesten. Aan alle postkantoren zijn de postze gels te koop. In 't Leidsche Hoofdpost kantoor staat in de voorhal een postzegel- bent, waar de Weldadigheids postzegels, alsook de prentbriefkaarten verkrijgbaar zijn. Ondergeteekenden wekken allen op als één man dit werk te steunen. Het Comité voor den Verkoop der Wel dadigheidspostzegels Leiden en Omge ving: Eereleden: Mevrouw van de Sande BakhuyzenGericke; mevrouw Reimerin- gervan Vollenhoven; Ds. J. W. Groot En- zerink, Voorzitter; mevrouw C. Smitsde Wit, Secretaresse; J. van Zanten, Penning meester; mej. D. Burgersdijk; mej.W. Cau, mej. D. Coebergh; mevrouw Fliehe— van Griethuis-en; J. Hanralh; A. van der Meer; mr. P. A. van Toorenburg; mej. M. S. van IJsselsteijn; A. J. van Gerrevink, Oegstgeest; mevrouw SchokkingMeteler- kamp, Katwijk; mevrouw van de Mortel Michiels van Ivessenich, Noord wijk; me vrouw WapVerwer, Zoeterwoude; K. Brug, Leiderdorp; mej. J. Notenboom, Val kenburg; H. L. van Deft, Warmond; J. E. Boddens Hosaug, Woubrugge; M. J. E. Kwint, Koudekerk; Zuster J. Boer, Ha- zerswoude; C. van den Berg, Oude-Wete- ring; J. Bosschieter, Rijnsburg; mevrouw KrijkampHonders, Sassenheim; mej. M. Bleijs, VeurLeidschendam. Instituut voor Tropische Geneeskunde. Naar wij vernemen, ligt het in de be doeling om de gedurende de Indische \veek in het 'instituut voor Tropische Ge neeskunde gehouden tentoonstelling op tropisch-geneeskundig en tropisoh-hygië- nisch gebied permanent te maken en haar voor studenten en andere belangstellen den eiken Vrijdagmiddag van 24 uur toegankelijk te stellen De heer M. Boelee. agent van politie 2e klasse alhier, ingedeeld bij de afdee ling verkeer, is met ingang van 4 Decem ber a.s. benoemd bij de politie te Be verwijk. De heer Boelee was 11 Septem ber 1927 hier in dienst gekomen. Ten behoeve van toeristen en vreemde lingen die onze stad en haar omstreken in zoo giooten getale bezoeken, plaatste de Algemeene Nederlandsche Wielrijders- bond meer bekend onder den naam A.N. W.B., weder een drietal wegwijzerbor- den. Zoo werd er een duidelijk bord ge plaatst op den hoek van den Stations weg en den Rijnsburgersingel, teneinde via dien singel toeristen den weg- te wij zen naar Warmond. Op den hoek van den M'aresingel en de Haarlemmervaar', verrees eveneens een bord. Bovendien kwam er een wegwijzer op den hoek van de Prinsessekade en de Haarlemmerstraat, teneinde den vreem deling, komende van het station, den weg te wijzen voor de richting Utrecht en voor de richting Warmond. De A N.W.B.. welke reeds zooveel goed werk op dit gebied verrichtte, heeft door het plaatsen van deze drie wegwijzers weder in een behoefte voorzien. Moge dit voor velen, die ongetwijfeld gebruik maken van deze nuttige wegwij zers, aanleiding zijn, zich als lid van den AN.W.B. op te geven, waardoor bereikt wordt, dat er nog veel werk op dit gebied kan geschieden. Hedennacht is de 24-jarige koopman J. v. B. uit Oegstgeest op den RijnB- burgei'weg met zijn auto tegen een licht mast gereden. De radiateur werd zwaar beschadigd, zoodat de wagen moest wor den weggesleept. De bestuurder kwam er goed af. De heer J. Beun, onderwijzer lete klase bij het openbaar Westersch Lager Onderwijs in Indië, heeft den dienst met pensioen verlaten. Naar aanleiding van een door burge meester en Wethouders van Leiden gehou den aanbesteding is de levering van school- beboeften en handwerkartikelen ten behoe ve van de verschillende inrichtingen van Onderwijs in die gemeente, voor het jaar 1931, opgedragen, voor wat betreft a. Schoolbehoeftèn, aan: de firma L. F. Servaas en Zn.de hee- ren N. G. Zandvliet, L. Demmenie, W. F. Kors en G. C. Bleys, allen- te' Leiden en aan den heer N. Samsom te Alphen aan den Rijn b Handwerkartikelen aan: de firma's Wijrmobel en Chevallier en de Wed. W. Overduin beiden te Leiden en den heer B. de Koning, eveneens alhier. BIOSCOPEN. Casino De beroemde zanger Richard Tauber, die onlangs in Casino zooveel publiek trok in de rolprent: „Ich glaub' nie mehr an eine Frau", verschijnt deze week opnieuw in genoemd theater op het witte doek en dat in „Den weg naar roem", een film, die alhier nog nooit is- vertoond. Was „Ich glaub' nie mehr an eine Frau" als filmwerk van weinig beteekenis en moest de zang het slechte scenario redden, in deze nieuwe film is dit geenszins het ge val, want hierin staat ook het spel op hoog peil. Gaf hij in eerstgenoemde film slechts eenige liederen ten beste, nu hoo- ren we hem in de rol van Toni Lechner den ganschen avond. Allereerst als koor zanger in de dorpskerk, waar hij gedurende de Mis zingt; dan in de boerenherberg, waar een Berlijnsch impressario hem bij toeval ontdekt en hem overreedt met hem naar Berlijn te gaan; Later in de Berlijn- sche opera, waar hij door zijn zang de hoogste triomfen viert en eindelijk weer in zijn dorpskerk, waar hij toevallig bin nentreedt en waar juist het huwelijk vol trokken wordt van een jeugdvriendin, die hem vroeger had lief gehad en wier huwe lijk hij opluistert met zijn zang om daarna in Amerika verderen rcem te gaan inoog- sten. Toni Lechner, de onbekende boeren jongen uit het Beiersche bergdorp heeft den weg naar roem met succes afgelegd. Een eerste-klasse film met streng lo gisch verband en eenvoudig van inhoud; een film, die zoowel' door muziek en zang als door hoogstaand spel,'waar kunstgenot biedt en die we daarom zonder voorbe houd ieder kunnen aanbevelen te gaan zien. Ook het voorprogramma is uitstekend ver zorgd, zoodat we zonder overdrijving mo gen zeggen, dat Casino deze week kan bogen op een prachtprogramma. Trianon. Napoleon! Voor de zooveelste maal! Maar nu een Napoleon, geboren uit een heel bijzondere visie van den Franschen cineast, Abel Gance, die hem zag, niet geheel en al. zooals de ge schiedschrijvers hem opnietiw voor onze oo&en hebben geschapen, maar zooals hij zag zijn eerzucht en zijn moed, zijn karakter en zijn ziel in het donkere kleed der historie. Napoleon in zijn jeugd, op Corsica, in Frankrijk en tijdens zijn veldtocht in Italië. Overal de rustelooze, die geen rust zocht, die immer hooger streefde naar zijn ideaal. Om hem heen, de wilde én woelige tijd van het directoire, Robesspierre, dié steeds onder nieuwe terdoodveroordèelihgen zijn handleeke- ning zet, eerst voluit, 'tenslotte M. R. slecnts, er zijn er zooveel, die vallen moeten onder de valbijl van Dr. Guillotiri. Danton, de volksmenner, die door hetzelfde M. R. sneeft onder de bijl; Marat, de wilde, die sterft door de hand van een meisje. Saint Juste, de wreedaard, de openbare aan klager, wiens hoofd gelijktijdig valt met dat van Robespierre en dan weer Napoleon, cïie alles durft en alles doet, die van wanhopige en gedemoraliseerde soldaten een overwinnend leger maakt. Het is overweldigend zooals Abel Gance deze figuur van Napoleon in zich zelf gezien heeft en in deze film levend maakt. Wel neemt de revolutie in deze film een groote plaats in, maar straks zal de figuur van Napoleon er grooter door uitkomen. Het is wel niet alles waarheid, zooals de verbijsterende tocht van Bonaparte in storm en noodweer, heel alleen in een visschersscheepje met als zeil de Fransche vlag, van Corcisa naar Frankrijk. Maar er is eerlijk gewerkt, waar mogelijk begeleiden de, historische woorden van Napoleon de film ds tekst en het overige wordt ook niet als waarheid voorgesteld. En telkens klinkt weèr op de Marseillaise: „Allons, enfants de la Patrie, le jour de gloire est arrivé", totdat de stap naar het keizerschap is gezet met de glorieuse veld tocht in Italië. Zoo eindigt de film. Het is een film, die een diepen en breeden kijk geeft op de groote figuur van dezen man, een film, die hem ontleedt, en die enthou siasme wekken zal. Vooraf gaan het journaal en een aardige teekenfilm. Lu.ior. De naam „Rheinlandmadel", deze week als hoofdfilm voorkomend in het Luxor- pregramma, zegt reeds aanstonds, dat hier weer iet-s vroolijks, iets pittigs Duitsch te aanschouwen wordt gegeven. Zij, die Duitschland, die het Rijnland kennen, we ten wat dat zeggen wil. „Rheinlandmadel" is een geestige comedie met Rijnlandsche liedjes, mooi natuurschoon en knap film spel. We zien er verder in tafereelen uit den Keulschen carnavalstoet in al zijn luister en tenslotte het verhaal zelf: de geschiedenis van een meisjesstudent, die door te groote uitgaven met enkele vrien dinnen een muziekkapel vormt om de te korten te dekken. Dan is er een aardige jongeling-student, zoon van een rijk indus trieel, die met de „musicienne" in aanra king komt zonder te weten dat zij ook „studente" is. Daarin zit wel iéts onwaarschijnlijks wijl de studentenhuizen aan elkaar gren zen, maar dat nemen we er bij. Tenslotte, natuurlijk de yadei van den jongeling, die voor zijn zoon een bestudeerde vrouw ver langt, totdat eenige chemische formules uit haar aanteekeningeen de zoo ge- wenschte ontknooping brengen. De tweede hoofdfilm heet „Eenzaam", het verhaal van een jongen en een meisje, die elkaar vinden, verliezen, en weervin den. Prachtige momenten geven in deze film sterke staaltjes van filmopname-kunst. LEIDEN. Geslaagd: doctoraal-examen wis- en natuurkunde (hoofdvak wiskunde) de heer E. Lips (Breda); Voor het examen apothekers-assistent slaagde mej. P. Rintel (Amersfoort). STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND CHR. HUÏGENS (uitr.) vertr. 3 Dec. v. Singapore. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT (uitr.) wordt te Southampton opgehouden door mist. KONINGIN DER NEDERLANDEN, (thuisr.) arr. 5 Dec. voorm. 6 u, te Genua. KON. HOLL LLOYD. EEMLAND (thuisr.) vertr. 4 Dec. van Montevideo. HOLLAND-AFRIKA-LIJN. BANDOENG (thuisr.) arr. 4 Dec. te East London. GRIJPSKERK (thuisr.) pass. 5 Dec. Perim. RANDFONTEIN vertr. 5 Dec. van Am- sterda mnaar Oost-Afrika via P. Said. RIJPERKERK (thuisr.) vertr. 5 Dec. v. Lowrenzo Marques naar Port Natal. SUMATRA (thuisr.) vertr. 5 Dec. van Marsei''e naar Genua. HOLLAND—AMER IK A-LIJN. NOORDERDIJK vertr. 4 Dec. van New York naar Rotterdam. HOLLAND—BR ITSCH-IND IE-LI JN. KOUDEKERK vertr. 4 Dec. van Karachi MEERKERK (thuisr.) vertr. 4 Dec. van Colombo. TEXEL (thuisr.) vertr. 4 Dec. van Oran. HOLLAND—AUSTRAL IE-LI JN. AMELAND (thuisr.) 5 Dec. geankerd bij Dycklichtschip (bij Duink). HOLLAND—WEST-AFRI KA-LIJN. HAARLEM arr. 5 Dec. van Hamburg te Amsterdam. REGGESTROOM (uitr.) vertr. 4 Dec. v. La-s Palmas. Berichten in een groot gedeelte van onze vorige oplage reeds geplaatst. TWEEDE KAMER. De motie-E bels (afschaffing accijns op geslacht) is heden verworpen met 43 tegen 39 stemmen. Dc motie-K etelaar (afdoende verbe tering voor oude gepensionneorden door herziening pensioenwetten) is verworpen met 51 tegen 32 stemmen. De motie-Ter Laan (wijziging K. B. betreffende oude pensioenen) door wegne ming beperkende bepalingen is verworpen met 53 tegen 31 stemmen. De motie-D e Visser (afschaffing ban- derolle-systëem tabaksbelasting) is verwor pen met 52 legen 32 stemmen. De motie-O u d (afschaffing opcenten grondbelasting voor het ongebouwde) aan genomen met 48 tegen 27 stemmen. LAATSTE BERICHTEN OVERVAL IN EEN POSTKANTOOR. Een gemaskerle rraakt zich meesier van waardebrieven. Toen hedenmorgen te 10 min. over half acht de postbeambte, die belast is met het openen van het bijkantoor van de pos terijen, gevestigd Kerkstraat 152—156 na bij de Spiegelstraat te Amsterdam als ge woon het kantoor betrad, heeft hij niet kunnen vermoeden, we k avontuur hem ce wachten stond. Het is de gewoonte, dat de postbeambte, die het kantoor het eerst binnengaat, de trommels en postpakketten in ontvangst neemt, die door een ruto van het hoofdkantoor der posterijen naar de bijkantoren wordt gebracht.' Toen de bewuste postbeambte hedenmorgen deze trommels en postpakketten in ontvangst- had genomen en de deur van het kantoor weer had gesloten, begaf hij zich naar de kleedkamer om zich te verk'eeden. Op een gegeven oogenb ik stond plotseling een man achter hem, die zijn gelaat met een masker had bedekt en een revolver in ie hand had. De gemaskerde sommeerde den hevig ontstelden postbeamb e de handen omhoog te steken, waarna hij hem ndor bedreiging met den revolver dwong zich ie begeven naar- een kolenke'der. De post beambte moest aan dit bevel voldoen, waarop de aan val1 er de kelder sloot. Toen eenigen tijd later de werkster verscheen, die elkfen dag het kantoor schoon noudt, werd de deur van het kantoor voor haar niet geopend. Zij vermoedde dat er iets niet in orde was, waarop zij de buren heeft gewaarschuwd. Een werkman van een in de buurt ge legen werkplaats begaf zich daarop naar de achterzijde van het gebouw. Hij be reikte het kantoor door over een afdak te klimmen. Ach(er het gebouw gekomen, hoorde hij hulpgeroep van den opges'oteu beambte. De man sloeg daaroo een ruitje io en slaagde er in den postbeambte te bevrij den. Uit een onmiddellijk ingesteld on derzoek bleek, dat in den gang van het kantoor twee postzakken waren openge scheurd. De po'itie en pest autoriteiten werden gewaarschuwd. Uit de postzakken werden 32 z.g. waardebrieven vermist. Een van deze brieven had een aangegeven waarde van 3000. Hoe groot de buit van den dader is, kon op het oogenblik nog niet worden vastgesteld. Er is iok ge tracht de beide posttrommels te openen, doch dit is nier gelukt. Men vermoedt, dat de dader zich heeft laten ins'uiten in bet kolenhok en daar gedurende den nacht op den postbeambte heeft gewacht. De commissaris van politie, de heer de Jong, heeft reeds hedenmorgen vroeg ter plaatse een onderzoek ingesteld. Elk spoor van den dader ontbreekt tot dusver. Duizend gulden verdwenen. Donderdagnacht is op de slaapkamer van de weduwe D. filiaalhoudster van de firma Jamin te Roermond, uit een geld kistje een bedrag van 1000 verdwenen, 's Middags was het geld neg in het kistje Van den diefstal werd aangifte gedaan bij de politie, die een onderzoek insteide, tot nu toe echter zonder resultaat. BIOSCOPEN. Tianon: Goedgekeurd. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd'voor volwassenen. DE D00DELIJKE MIST BIJ LUIK. Hedenmorgen opgetrokken. LUIK, 6 Dec. (V. D.). Het onderzoek naar den geheimzinnigen doodelijken mist in de omgeving van Luik is nog in vol len gang. Door bijna alle geneesheeren, die aan het onderzoek deelnemen wordt >evstigd, d^t de oorzaak der verstikking geweten moet worden aan den mist en niet aan verstikkende gassen, die uit fa- fa ricksschoorsteenen ontsnapt zouden zijn. Ook het parket heeft de zaak in handen genomen en stelt eveneens een onderzoek in. Hedenmorgen was de mist eindelijk opgetrokken tot groote verlichting van de angstige bevolking, die hoopt, dat hier door aan de geheimzinnige epidemie een einde zal zijn gekomen. Nog tientallen personen worden in ziekenhuizen ver pleegd. Bovendien zijn in de Maasvallei nog een 30-tal stuks vee eveneens tenge volge van den mist .omgekomen. Frankrijk het land der kabinetscrisissen. PARIJS, 6 December. (V. D.) In ver band met den val van het kabinet-Tar- dieu is het interessant er aan te herinne ren, dat de thans te vormen regeering de 86ste regeering zal zijn, die Frankrijk in de laatste 60 jaar heeft gehad. Van Fe bruari 1871 tot December 1930 had de Republiek 12 presidenten, die in totaal 85 ministeries hebben gevormd. President Doumergue is thans bezig aan de vorming van zijn 15e kabinet en houdt hiermede een record. LEIDEN, 6 Dec. Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksbo'er (controle) 1.55, prima boerenboter 1.45—1.55, goe de boerenbeter 1.301.40 per kg. Aange voerd 29/8 en 11/16 vaten, v egende 680 kg. Handel vlug. Turfmarkt van 1 tot en met 6 Dec. Aangevoerd 610.000 stuks langeturf, prijs 8.00—8.50 per 1000 stuks. Eieren. Totale aanvoer 3783 stuks. De prijzen waren: kippeneieren 8.00—9.00, eendeneieren 5.80—6.40 en kuikeneieren 5.95—7.00 per 100 stuks. Handel matig. WOUBRUGGE, 5 Dec. Eierenveiling. Aanvoer 27 partijen: kippeneieren 7.20— 9.00 en eendeneieren 5.506.20 per 100 stuks; boter 1.28—1.44 per kg.; roodekool 5.per 100 stuks. R0EL0FARENDSVEEN, 5 Dec. Groontenvoiling. Tomalen 0.409.10 per 100 pondkropsla Q,30—6.00 per 100 krop, bloemkool 1112 cent per stuk. AARLANDERVEEN, 5 Dec. Eierenvei ling. Aangevoerd 2211 stuks. Prijzen: kip peneieren 5.609.00, eendeneieren 5.80 6.10 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 5 Dec. Groenten- veiling. Bloemkool I per 100 6.4010. peen per 20 kg. 1.001.70, uien per 100 kg. 2.10—2.90, gelekool per 100 6.10 7.50, roodekool per 100 6.608.00. Aan voer: 700 bloemkool, 100 kisten peen, 600 kg. uien, 2100 roodekool, 24U0. gelekool. NOOTDORP, 5 Dec. Eierenveiling. Aanvoer: 2300 stuks. Prijzen: kippen eieren 7.00—10.25, en eendeneieren 8.15 8.35 per 100 stuks; hanen 1.601.65 en kippen 0.501.00 per stuk; kaas 45 cent per pond. ALPHEN a. d. RIJN, 4 Dec. Eierenvei ling. Aanvoer 2950 stuks. Prijzen: kippen- eie.en 6.50—8.80 en eendeneieren 6.10 6.70 per 100 stuks. 5 Dec. Groentenveiling. Per 100 kg.: peren Louwtjes -22.appelen, zcet 23.50 24.00, peen 3.40—8.60, spruitkool I 13.90—16.30, spruitkool II 8.008.50, per 100 bos: selderie 3.804 50, boerenkool 4.00—6.10, andijvie 2.103.10; Per tOO stuks: bloemkool I 16.0020.00, bloem kool II 11.00—13.50, savoyekool 6.00 6.80, groenekool 5.506.30. BOSKOOP, 6 Dec. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 50 75 cent, Golden Ophelia 0S01.60, Mar cel Rouycr 1.50, Hadley 0.80—1.60, Clau dius Pernet 0.75—1.40, Columbia 0.65— 1.10, Butterfly 0.S0—1.50, Mac Keiler 0.75—1.50, Wilh. Kordes 1.30—3.00, Ro- salandia 0.901.80, Pierson 4080 cent, Phoebe 1.50—2.10, Kilham 0.75—1.50. Diversen: Chrysanten, grootbloemig '12—19 cont per stuk, idem tros 23—49 cent per bos. WlöttELNUl KKKINHKN (AMSTERDAM* (Niet officieel). Berlijn 59.25 Londen 12 061/.,. New York 2.48' Parijs 9.769 Brusse 34.69 /.witeerland 43.15 Milaan l ;;oil/0 Mad.lf 27.55 Oslo fi 6.4:5'/., Ko|>enhagen 66.4 1 Stockholm 66.67l/r We*ne? t 34.971/.*, Praaj 7.36:</4 Boedapest BEURSOVERZICHT. Een gedrukte stemming hecrschte he denmorgen ter beurze met weinig zaken Margarine Unies waren flauw, evena's V. A.'s. De Industrieelen waren overigens prijshoudend. Rubbers en Tabakken even eens prijshoudend. Koninkl. Olie ets vas ter. Scheepv. en Mijnwaarden verlaten. Amerikanen weinig veranderd.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 3