De Man van Nergensïraizen DONDERDAG 4 DECEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD BAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN PONT OMGESLAGEN OP DE MAAS. De opvarenden gered. Gistermiddag omstreeks half twee is de pont tusschen Katwijk en Mook gezonken. Op de pont bevonden zich twee zware vrachtauto's, een van de Shell en een van een houtfirma uit Mill. Van den kant had men gewaarschuwd, dat de pont te zwaar geladen was. Toch voer men over. Maar toen men het mid den van de rivier naderde schepte de pont water en kantelde. De auio's verdwenen in de diepte en ook de vijf personen, die zich op de pond be vonden geraakten te water. Van beide oevers schoten terstond in bootjes helpers toe, die er in slaagden de opvarenden te redden. De pont, welke omgeslagen was, dreef nog een paar honderd meter de Maas af en stiet toen tegen een pijler van de Maas brug, waarna zij zonk. Waaraan de opvarenden hun leven te danken hebben. Dat het ongeval met de gierpont tus schen Katwijk en Mook zoo goed is afge- loopen en geen menschenlevens te betreu ren zijn is te danken aan de tegenwoordig heid van geest van den chauffeur van een der vrachtauto's. Deze auto was geladen met boomen. Toen de chauffeur zag, dat de pont het niet hield, gooide hij de kettin gen van zijn auto los, waardoor de boomen van den wagen vielen en in de rivier te recht kwamen. De opvarenden konden zich aan deze boomen vasthouden en er op klimmen. Zij zijn, zooals gemeld, met bootjes gered. Nader vernemen wij nog, dat de pont weer boven is komen drijven en afgedreven is in de richting Grave. KRANIGE REDDING OP ZEE. Tijdens stormweer. Te Schiedam is binnengekomen het Noor- sche stoomschip „Ruth", welk schip Zon dag 1.1. op de Noordzee zwaar weer heeft doorstaan. De toestand was van dien aard, dat de kapitein zich verplicht zag een gedeelte van zijn deklading papierhout over boord te werpen. Hiertoe moesten de sjorringSj waarmede de deklading gesjord was, ge kapt worden. De eerste en derde stuurman namen op zich dit gevaarlijke werk uit te voeren. Terwijl zij hiermee aan de loefzijde, be zig waren, geraakte door een onverwachte slingering een gedeelte van den deklast los. De derde stuurman wist door een vlug gen sprong het gevaar te ontwijken en bleef aan een stut van het hekwerk van het bruggendek bangen. De eerste stuur man echter werd met de rollende massa papierhout in zee gesleurd. Het zware weer maakte het onmogelijk een boot uit te zetten. Inmiddels had de drenkeling twee rollen papierhout weten te grijpen, waarop hij bleef drijven. Toen het schip ongeveer vijftig meter van den drenkeling verwijderd was, sprong de derde stuurman met een lijn om het lichaam en een reddingsboei in de hand in zee. Ka lang worstelen wist hij zoo dicht bij den drenkeling te komen, dat hij dezen den reddingsboei kon toereiken. Door mid del van de lijn werden beide mannen naar het schip getrokken en met behulp van een stormladder en touwen aan boord ge haald. Over boord geslagen. Het Duitsche stoomschip Trifels sein de, dat op de hoogte van Egmond één der opvarenden vermist werd. Anderen schepen werd verzocht een goede uitkijk naar den vermiste te houden, omdat aangenomen wordt, dat hij ongemerkt over boord geslagen is. Verdronken. De 7-jarige J. de B. van het in de Waalhaven te Rotterdam liggende sleep- schip „Hendrika', is aldaar over boord geslagen. De politie is onmidellijk gaan dreggen en heeft het jongetje na onge veer 20 minuten opgehaald. Ofschoon langdurige pogingen zijn aangewend om de levensgeesten weer op te wekken, slaagde men daar niet in. Het 'lijkje is naar Crooswijk overgebracht. Dinsdagavond is het gezin van G. Klainveld te Zegveld getroffen door een treurig ongeval. De vrouw van K. had haar oudste dochtertje uitgestuurd om bij den bakker brood te gaan halen. Toen het meisje na verloop van ongeveer een kwartier nog niet terug was gekeerd, werd de moeder ongerust en ging het kind zoeken. De buurvrouw van K., die inmiddels was toe~eloopen, zag het meisje spoedig in de Wetering drijven. Toen men het kind op het droge had, kon men slechts den dood constateeren. Fabrisksbrand te Delft. Gisteravond heeft in de fabriek van d" N.V. NederlanJsche Rönlgen-Apparaten- fabriek, gevestigd in de voormalige Rijks- construciiewerkplaats te Delft een hevige brand gewoed. De politie brandweer, die spoedig met twee motorspuiten ter plaatse was, heeft het vuur met 6 stralen gebluscht. De brand is beperkt gebleven tot de afdeeling lak- kerij. De werkplaats brandde geheel uit. Verschillende machinerieën, afgewerkte producten en materiaal gingen verloren, zoodat de schade vrij aanzienlijk is j deze wordt door verzekering gedekt.™ De brand is ontstaan doordat een der werklieden een brandenden lucifer heeft weggeworpen. DE DIEFSTAL TE STAMPERSGAT. De kantoorbediende en diens broer aangehouden. Omtrent de raadselachtige verdw'ijning van uugeveer i4/.buu uic eon geiuzai aei Coöperatieve fc>ui.Kexiai,rieic „uinteiooid te stampersgat, vernemen wij nog het voigenae ivenagen tijd nadat de bediende G. de geldzak op liet kantoor der Goöp. tóuiker- fabnek „uinteioordte dlam^eisgat had achtergelaten, Werd deze geopend en deed men de ontdekking, dat ile /.ak niets an ders bevatte, dan krantenpapier, netjes verpakt in bundeltjes, kiezel en een partij ijzeren ringen. Bij nader ondeizoek bleea het bovendien een andere zak te zijn, dan de oorspronkelijke en geen zegel te bevatten G. kan hiervan geen uitleg ge ven en wist slechts het relaas van zijn reis te doen. Onmiddellijk werd de marechaussee te Steenbergen, onder welke gemeente de fabriek ressorteert, met de verdwijning van liet geld in kennis gesteld. Tegen G kwamen zoo veel bezwarende feiten aan hetlicht, dat men hem spoedig in verze kerde bewaring stelde. Dinsdag heeft de brigade-commandant der Koninklijke Ma rechaussee te Steenbergen, de heer Ver hagen, er luoht van gekregen, dat de broer van den kantoor-employé, A. G., de voor ©enige weken door de directie de fabriek ontslagen C. G., Maandagmiddag op het tijdstip dat de genoemde .nin.oo looper met het geld van de Bank der fir ma Van Gil se kwam, zich op de markt te Roozendaal bevond. Deze C. G. was nadien met de boot vanuit Willemstad naar Rotterdam ver- tiokken. De marechausse reisde hem pe; auto achterna en trof "hem inderdaad te Dordrecht op de boot. Hij werd nan Steenbergen overgebracht evenals zijn broer, ontkende hij iets met de ve.dwij- ning van het geld te maken te hebben Hij kon evenwel geen verklaring geven van zijn aanwezigneid op de markt te Roozendaal op Maandagmiddag. Het on derzoek wordt met kracht voortgezet. De commandant der Kon M*1 echaussee te Steeenbergen heeft een belooning van f 500 uitgeloofd voor degenen, die aan FEUILLETON door VICTOR BRIDGES Vertaling van F. van Velsen. 44) p „Groote hemelriep York, „wat moet dat beleekenen?" Hij greep den hoed en begon de beschadiging met groote belang stelling te onderzoeken, terwijl Sir George met niet minder nieuwsgierigheid over zijn schouder het belangwekkende voorwerp gadesloeg. „Het beteekent", antwoordde ik „een schade van minstens vijf en twintig shil ling. 't Is een van de beste van Lincoln en Bennet". Toen begon ik, Maurice voortdu rend vriendelijk aankijkend, mijn veelbewo gen en onderhoudend verblijf op het eiland in geuren en kleuren le vertellen. Toen ik mijn verhaal geëindigd had, ont stond er een korte stilte, die einde r sir George werd verbroken en hem met zijn bekende scherpzinnigheid, de koe bij de horens deed grijpen. ,.M m maar dat is moordaanslag, koelbloedige moordaanslag", hakkelde hij van opwinding. ,.lk zou het eerder als hoedenvernieling beschrijven", zei ik koel „maar de bedoe ling schijnt tamelijk duidelijk geweest te zijn Maurice, wien het nog nïe: gelukt was de vieze stuwing van bloed en gal, van zijn gelaat naar de plaats van herkomst terug te dringen, onderbrak mij met een vloek. ,,'t Zijn natuurlijk die ver.doekte moeras- jagers geweest", riep hij. „Ik heb vroeger ook wel eens ruzie met hen gehad, maar zooiets had ik nooit verwacht." „Wat bedoel ie?" vroeg York terwijl hij van den hoek naar Maurice keek. „Ik bedoe', dat er troepen schobbejak ken geregeld langs de kust "dwalen en in eendenjacht hun bestaan zoeken. Men had mij al voor hen gewaarschuwd, toen ik deze buitenplaats kocht. Die kerels den ken, dat het moeras hun eigendom is en niemand anders het recht heeft er te schieten. Ik heb al heel wat staaltjes van hun brutaliteit gehoord, maar ik heb nooit kunnen denken, dat zij tot zoo iets in staat waren." Nu wendde hij zich tot mij. „Beste kerel", sprak hij, „ik kan je niet zeggen, hoe zeer het mij spijt, dat ik je heb uil - genoodigd om op jacht te gaan." Ik dacht, dat ik hem precies kon zeggen hoeveel spijt hij had, maar ik vergenoegde er mij mede, zijn hand, welke hij mij karte- 'ijk toestak, te drukken. „Wees maar niet bekommerd, Maurice", zei ik. „Dergelijke kleine voorvallen komen meermalen voor." „Je neemt het bijzonder kalm op, North- cote", viel sir George uit. „Als 't mij over komen was, zou ik de geheele vervloekte omgeving hebben laten arresteeeren, dat bezweer ik je." „Ik zal de zaak in handen van de poli tie stellen", zei Maurice. „Zou je denken, dat je die twee kerelds kan herkennen?" Ik zou graag ja gezegd hebben, alleen maar, om de uitwerking op zijn gelaat te zien. maar ik bedacht, dat het een beetje gevaarlijk was, dit te beweren, met het oog op een onvermijdelijke aanraking met de politie. wijzingen kunnen geven, welke leiden tot opsporing van het verdwenen geld en aan houding en ye.roordeeling der verdachten. Naar wij nog vernemen, was de fa briek tot een bedrag van f 40.000 verze kerd tegen diefstal van geldbedragen op het traject StampersgatOud Gastel Roozendaal. DE ROOFOVERVAL TE BOEKELO. Een verdachte gearresteerd. Door de recherche te Amsterdam is al daar één der verdachte personen van den roofoverval te Boekclo bij den alleenwo- nenden 65-jarigen landbouwer W. A., die na gebonden te zijn van ruim f 500 werd be roofd, aangehouden en naar Lonneker over gebracht. Hij is ter beschiklring van de Justitie gesteld en naar Almelo overge bracht. Met de auto van een deurwaarder er tusschen uit. Verleden week werd te Maastricht de auto van den deurwaarder Oh, H. R. G. ontvreemd en bleven zoowel dader als auto onvindbaar. Door een zeer gelukkige omstandigheid kreeg de Maastrichtsche re< herc-he de daders te pakken. Bij het Postkantoor op het Vrijthof werden Dinsdagmorgen twee rijwielen ge stolen en onmiddellijk oa de aangifte be gat zich de rechercheur K. met een motor op weg en reed op den Mee. ssenerweg een tweetal knapen achterna, die gezeten waren op de twee gestolen rijwielen. Het waren de achttien-jarige W. en de zestien-jarige H. M., van wie de laatste zich wegens diefstal van een rijwiel in den loop van deze week voor de Maastricht sche Rechtbank heeft te verantwoorden. De achttien-jarige W. viel spoedig door de mand en verklaarde eveneens de auto van den deurwaarder gestolen te heb ben. Hij is met den wagen gaan rond rijden, laadde op verschillende plaatsen zijn vriendjes op totdat op den Soharner- weg het illustere gezelschap panne kreeg en de wagen niet meer voort wildeH De reparatie zal minstens enkele honderden guldens kosten. In de auto werd nog een oproeping ten name van W. gevonden, om te verschijnen voor den Kantonrechter, ten einde zich voor een overtreding te verantwoorden. De beide jeugdige dieven werden aan gehouden en voorgeleid voor den Offi cier van Justitie. Oplichting. De winkelier R. van den Nieuwen Bin nenweg te Rotterdam, heeft bij de politie aangi-te gedaan, dat te zijnen nadeele een nem onbekende man vier filmapparaten heelt verduisterd, welke een waarde ver tegenwoordigden van ongeveer 800 gulden. Deze man was bij hem gekomen met de mededeeling, dat hij een kennis een film apparaat cadeau wilde; doen. Hij verzocht een keus te mogen maken uit vier apparaten, di» in een der twee torenhuizen aan het Mathenessenplein op zicht moesten worden bezoigd. De loop jongen is bij het torenhuis opgewacht door een man, die in gezelschap was van een ander. Deze twee mannen zijn met de filmappa raten in de lift gestapt, de jongen zou met de volgende lilt naar boven gaan. In derdaad is even later de iiftkoker weer naar beneden gekomen, en de jongen is naar de bovensie verdieping vertrokken. Toen hij echter daar aankwam, was van de mannen niets meer te zien. Waarschijn lijk hebben zij zich over de trappen uit de voelen gemaakt. Een arme rijkaard. In April jl. vestigde zich te Ede een zekere M., komende uit Zuid-Afrika. Ge durende zijn verblijf te Ede maakte hij den indruk het volstrekt niet breed te hebben. Thans is hij overleden, en toen bleek het, dat hij nog een aardig kapi taaltje kon overlaten aan zijn verwanten. Men beweert zelfs van ongeveer f 20.000. „Ik zou er niet op durven zweren", zei ik, „maar die hulpvaardige vreemdeling uit „De Ploeg" zal 't wel kunnen. Hij zag hen beter dan ik." Dit zou, dacht ik, zonder Billy te com- promitteeren, Maurice op z'n minst een onaangenaam kwartiertje bezorgen. „Nu, ik vind het schandelijk", barstte Vane los, „meer dan schandelijk, 't Is alle maal de schuld van de regeering, die de verschillende klassen tegen elkaar opzet. Als het mij te doen stond, schoot ik ze al len zonder uitzondering neer." Het was mij niet geheel duidelijk, wie de denkbeeldige slachtoffers van Sir George waren, doch zijn opvatting kwam mij nog al redelijk voor. „Misschien zou het wel de voorkeur ver- dieren, er vanavond niet verder over te spreken", stelde ik voor. „Tk vind het niet noodig, om voor een hoed het geheele huis in rep en roer te brengen." Het gelaat van Maurice verhelderde eenigszins. „Je hebt gelijk, Stuart", zei hij. „De da mes zouden er maar zenuwachtig van wor den. Wij zullen morgenochtend direct naar Woodford gaan en met den commissaris spreken. Ik zal zorgen, dat die schurken opgespoord worden, reken daar vast op." Met doze geruststellende verzekering gingen wij van elkaar, om ons voor het diner te ïrieeden. De maaltijd en ook het overige gedeelte van den avond ging aan oenaam voorbij. Lady Baradell en Miss York waren zeer spraakzaam en plaagden ons met onze karig gevulde wcitasschen, welke bet resultaat waren van onze groolsch opgezette expeditie en die slechts drie eerden bevatten. Ik had wel ec"S willen weten, wat zij gezegd zouden hebben als zij geweten had UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 5 December. Huizen. 1 87 5 M. (Uitsluitend KR O-uitzending). 8.00—9.15 Gramofoonpl. 11.3012.00 Godsd. Halfuurtje. 12.00-i-12.15 Politieber. 12.151.45 Concert KRO-kwintet. I.452.00 Gramofoonpl. 2.002.45 Kookcursus. 2.45—3.45 KRO-orkest. 3.45—4.15 Verzorging v. d. Zender, 4.154.30 Gramofoonpl. 4.30—5.45 KRO-orkest. 5.456.45 Gramofoonpl. 6.45—7.15 Eng. les. 7.14—7.45 P. Heilker: .De geschiedenis van het Esperanto. 7.458.00 Politieber. 8.00—12.00 Cab. avond ter geleg. van St Nicolaas, m. m. v. KRO-orkest, Fr. Bouw meester, St. Fontaine. J. Bacilek, Ant. v. Duinkerken, ca. 9.00 Vaz Dias. H i I v e r s um 298 M. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht Cees Bakker. 10.30 Ziekenuurtje. II.30 Gramofoonpl. 12.002.00 Concert Omroeporkest. 2.052.30 Schooluitzeuding. 2.303.00 Gramofoonpl. 3.004.00 Concert AVRO-kwintet. 4.00 Orgelspel Johan Jong. 4.30 St. Nicolaas-Vertelling. 5.00 Concert VARA-Orkest. 5.30 St. Nicolaas bij Fam. Mulder. 6.00 Vervolg Concert. 6.30 Uitsl. Fotogr. Wedstrijd in bijzijn van St. Nicolaas. 6.45 Concert VARA-Orkest. 7.15 Sinterklaas en Teun de Klepper man bij de Pomp te Nergenshuizen. 7.30 Sinterklaas bij het VARA-orkost. 8.00—9.30 St. Nicolaas-Avond-Programma 9.30 Hoorspel: „Het Huishouden van Jan Steen" door het Groot Volkstooneel. 11.00 Gramofoonpl. 12.00 Sluiting. Oaventry, 1554.4 fcl 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Concert. 12.50 Orgelconcert. 1.50 Gramofoonpl. 2.50 Uitz. voor scholen. Een buitenkansje. Een inwoner van Uden heeft van een Engelschen lord, dio tijdens den wereld oorlog in het vluchtelingenkamp te Uden vertoefde, en door hem geholpen werd, een groot bedrag, naar men zegt f 146.000. geërfd. Een zeldzaam huwelijk. Gisterenmorgen is te Arnhem het huwe lijk voltrokken van een bruidspaar, dat te zamen 162 jaar telt. De bruidegom, die vijf jaar weduwnaar is en meer dan vijftig jaar met zijn vorige vrouw was ge huwd, is ruim 84 jaar oud. De bruid, die steeds ongehuwd was. is 78 jaar. Er was veel belangstelling. Goede buren. Twee buren te Loosduinen hadden om een kleinigheid onaangenaamheden met elkander gekregen. Daar de kwestie al een paar jaar oud was, zou men denken: tijd slijt, ook nijd. Maar hier was het blijkbaar anders. Althans, buurman A. schijnt nog steeds zijn woede tegen buur- man B niet te kunnen verkroppen. Buur- man B. heeft n.l. een huis te huur of te koop en heeft dit per bord aan zijn woning deen bekend maken, en om nu zijn buurman de gelegenheid te ontnemen hier- iD te slagen, heeft buurman A. op zijn erf, vlak aan den weg een bord geplaatst, waarop het volgend kreupelrijm: den, welke buit er mogelijk trog bovendien thuisgebracht had kunnen worden. Ik ging vroeg naar bed en voor de va riatie bracht ik een nacht zonder avontu ren door. Ik was zoo gewoon geraakt, aan onderhoudende schoone vrouwen en scher mutselende moordenaars, dat ik mij wer kelijk verwaarloosd gevoelde. Was de avond kalm geweest, de dag be loofde beweging genoeg met zich mede te brengen. Met deze overweging troostte ik mij en stelde mij, gerust gesteld, ter dis- posit ie van Morpheus. Onze gang naar het politebureau werd den volgenden morgen aan het ontbijt zeer handig ter sprake gebracht. „Zeg, Stuart, ik moet voor zaken even naar Woodford", kondigde Maurice aan. Er volgde een koor van protesten in den dameslvoek. „Ja, maar wij hebben hun beloofd, revan che te geven op het tenisvcld", zei Miss York. „ik wist niet, dat er in Woodford iets op zakeiijk gebied te doen was. Ik dacht, dat de menschen er niets anders deden dan op de hoehen van de straten over politiek praten", zei Lady Baradell. „O, 't is njet zoo'n tijdroovende bood schap", zei Maurice. „Wij rijden er met het wagentje heen en om elf uur zijn wij weer terug." „Als je gaat", zei tante Mary, „wil je dan bij Cooper marmelade bestellen. Je wilt het hem wel helpen onthouden niet waar, Stuart? Maurice vergeet alles." Ik gaf de stellige belofte, dat de marme lade prompt op tijd bezorgd zou worden en met deze twee zoo uiteenloopende bood schappen voor ons, gingen wij na het ont bijt n:et de dogcar er op uit. Maurice, men de en scheen zeer weinig haast te maken. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing en Berichten. 7.00 Zang door M. Bonin en J. Thorne. 7.20 Lezingen. 8.05 „If". Tooneelstuk vau Lord Dunsany. 9.35 Berichten. 10.10 Concert. 11.2012.20 Dansmuziek. P a r ij t ..R a d i o P a r I 1725 M. 12.502.20 GramofoonpL 4.05 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Causerie met muzik. illustratie. 9.05 Concert. Orkets en cello. 9.50 Concert. Orkest, orgel en soliste. Langenberg, 473 M. 6.207.20 Gramofoonpl. 10.0010.15 Gramofoonpl. 11.30 Gramofoonpl. 12.251.50 Orkestconcert. 4.355.35 Orkestconcert. 6.35—8.00 „Sankt Nikolaus kommt". 8.209.30 Orkestconcert. Intermezzo: „Ohristkinds Erdenreise". Sprookjes-Opera van Gustav Kneip. Daarna: Berichten èn tot 11.20: Orkestconcert. K a I u n d bo r g, 1153 M. 11.201.20 Orkestconcert. 2.204.20 Orkestconcert en zang. 4.205.00 Kinderuurtje. 7.40—8.05 Viool-recital door Henriques. 8.05—8.55 „Brogeke Skaebner". Vertel ling van W. v. Hollander. 8.559.05 Lezing. 9.25—9.45 Vocale duetten. 9.4510.20 Piano-duetten. Brussel, 508,5 M- 5.20 Trio-concert. 6.50 Gramofoonpl.» 9.05 Orkestconcert. 8.35 (338,2 M.) Concert georganiseerd door de SAROV. Z e e s e n, 1635 M. 5.457.00 Lezingen, daarna vroegcon- cert. 9.5011.20 Voordrachten. 11.20—12.15 Gramofoonpl. 12.15—12.50 Berichten. 12.50 Berichten en daarna Gramofoonpl. 1.503.50 Voordrachten. 3.504.50 Middagconcert Leipzig. 4.507.15 Lezingen. 7.20 Operette „Die singende Venus" van Gustac Beer en Fritz Lunzer. Daarna Po pulair concert. Wie wil huren of koopen. Heeft steeds kans er in te loopen. Onderzoek dus op uw gemak, En aanvaard geen kat in den zak. Ook huren op langer termijn, Zou zeker een strop kunnen zijn. Dus nogmaals opgepast, En breng u zelf niet onbewust in last. Buurman B. heeft er de politie bijge haald, maar strafLaar is het feit niet zoodat tot vermaak van buurman B. het bord nog in den tuin prijkt. „Vad.". De nieuwe pensiongast, die met koffie op bed gewekt wilde worden, maar heb zóó letterlijk niet bedoeld had. „Ik hoop, dat de politie er in slagen zal, de schurken te pakken, zonder veel ophef te maken", zei hij, terwijl hij het paard een harden slag met de zweep gaf." Ik twijfelde er geenszins aan, dat niets hem meer zou ergeren. „Wij zullen er het beste maar van ho pen", zei ik vriendelijk. „Tk zie niet tegen 'n weinisje moeke op, als ik je kan helpen, deze omgeving van dat gespuis te zuive ren." Ik twijfelde er niet aan, of hij was dank baar voor mijn grootmocdigueid. maar hij bracht zijn gevoelens niet onder woorden. Wij spraken onderweg niet veel meer en hadden weldra het politiebureau van Wood ford bereikt, waar een agent, die de wacht scheen te hebben, het trottoir overstak en het paard bij den teugel greep. Juist kwam er een hoofdagent met een tamelijk suffe- ris gezicht den hoofdingang uit slenteren. Hij bracht langzaam twee vingers in con tact met zijn helm, toen hij Maurice her kende. „ïs de commissaris binnen?" vroeg mijn neef. De politieman werd opeens wakken. „Ze ker, mijnheer, juist gekomen, een halve mi nuut geleden. Wenscht U hem te spreken, mijnheer?" Maurice knikte en stapte uit het rijtuig; ik volgde hem en samen gingen wij, vooraf gegaan door den dienaar der orde het ge bouw der gerechtigheid binnen. De commissaris, een groote man met een zeer gezond voorkomen, zat aan een bu- reu ijverig te schrijven. Toen wij binnen kwamen legde hij zijn pen met een zucht neer en veegde zijn vi.n ers op dat gedeel te van zijn broek af dat door de slippen van zijn jas bedekt werd. (Wordt vervol"

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 9