UIT DE RIJNSTREEK UIT DE OMGEVING DONDERDAG 4 DECEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 GEMEENTERAAD VAN KOUDEKERK RIJNSATERWOUDE. IJsclub. Jaarvergadering van de IJs club „Eenracht maakt Macht" te Rijnsa- terwoude op Dinsdag 2 December des avonds te half .acht uur. Deze vergadering was zeer goed bezocht, hoogstwaarschijn lijk in verband met de gratis verloting wel ke na de vergadering gehouden werd. De voorzitter de heer F. W. Nijbakker, open de deze vergadering met een hartelijk woord van welkom aan de aanwezigon. Spreker bracht mede namens zijn vrouw hun hartelijken dank over voor de blijken van belangstelling bij zijn zilveren huwe lijksfeest van zijn medebestuursleden on dervonden. Tevens voor het stoffelijk hul deblijk hun aangeboden. Hierna verzocht de voorzitter de secretaris, de heer Visser, de notulen der vorige vergadering voor te lezen, welke onveranderd werden vastge steld. Daarna werd door den secretaris het jaarverslag uitgebracht waaruit bleek dat er bijna 100 leden waren. Hierna volgde verkiezing van vier aftredende bestuursle den n.l. S. J. Visser, W. Dorrepa-al, J. E. Hartveld en J. W. de Boer. Alle heeren werden met groole meerderheid van stem men herkozen en namen hun benoeming aan Hierna volgde verkiezing van een bestuurs lid in de vacature G. A. Heenk. Met groo- te meerderheid van stemmen werd geko zen de heer W. Timmers. Daar deze niet ter vergadering aanwezig was zal hij met zijn benoeming in kennis worden gesteld. Daarna volgde verslag van den penning meester, den heer P. v. d. Meer, waaruit bleek dat in de kas van de IJsclub aanwe zig was een bedrag van 142.12. De kas der werkverschaffing bevatte ƒ51.38. Zoo dat blijkt, mocht er winter komen, men weer eenige wedstrijden geven kan. De be grooting voor het dienstjaar 19301931 werd zonder op- of aanmerkingen aangeno men en goedgekeurd. Besloten werd een afgevaardigde te zenden naar de Alge- meene Vergadering van de Zuid-Holland- sche IJsbond. Waar tevens door den afge vaardigde aan het bestuur van voornoem den bond zal gewezen worden op de mooie gelegenheid voor het houden van wedstrij den op het Braassemermeer. Hierna werd overgegaan tot een gratis verloting, waar van de prijs werd gewonnen uoor den heer C. Krelage, zijnde een paar mooie Friesche schaatsen. Daarna rondvraag waarvan door niemand gebruik werd gemaakt, waarop de voorzitter onder een woord van dank voor de opkomst de vergadering sloot. Zeldzaam. Het mocht de heeren K. Mokkenstorm en J. Timmers in de Vier Ambachtspolder gelukken met den zegen een edelkarper te bemachtigen van bijna 15 pond. Dit is voor een polder een groote zeldzaamheid. Verschillende personen be zichtigden die zeldzame vischje. NOOTDORP. Groene Kruis. Dinsdag hield de ver- eeniigng „Het Groene Kruis" een alge meene vergadering in'de zaal bij den heer A. v. d. Marei. De opkomst was niet groot. De heer A. Post opende deze veragdering met een woord van welkom tot de aanwezige leden, en gaf te kennen, dat hij dezen avond meer leden aanwezig had verwacht. Spr. gaf het woord aan den secretaris, den heer C'astelein. Deze las de notulen van de vo rige vergadering, welke onveranderd wer den goedgekeurd. Nu was de vergadering gekomen aan het doel der bijeenkomst, n.l. het bespreken van de opzegging van het contract van de wijkverpleging door het „Groene Kruis", te Pijnacker. De heer Post vroeg een voorstel van de leden, of met de wijkverpleging moet worden doorgegaan of niet. De heer van de Marei zegt, dat het bestuur met een voorstel moet komen, maar spr. verlangt toch ook een Zuster van de wijkverpleging. De heer P. 't Hart wil probeeren een Zuster te krijgen van Bethel of St. Hippolitus-stichting van Delft voor een heel jaar, tenminste wanneer de. kas dit toelaat, zonder contributie te verhoo- gen. De heer A. Tetteroo vindt dit voor stel goed, maar wil met 3 maanden gelijk opzeggen. Het bestuur is het met het voor stel van Tetteroo eens. Over dit onderwerp werd een mondelinge stemming gehouden. Alle stemden vóór. Het bestuur zal zorgen voor een andere Zuster. Van de rondvraag werd weinig gebruik gemaakt. Hierna slui ting door den voorzitter. SASSENHEIM. Geboren: Hendrica Cornelia Maria d. v. F. H. Homan en S. J. van Winsen. Wilhelm z. v. D. L. Reijngoud en I. Snel. Gerardus Johannes Jacobus z. v. C. Berg man en A. M. J. Bontje. Jacoba d. v. D. Knetsch en J. Keyzer. Overleden: Quirina Maria Ruygrok 2 maanden d. v. J. P. Ruygrok en J. K. v. d. Salm. Anna Meyer, wed. v. J. Korte- kaas 75 jaar. Ondertrouwd: Teunis van den Boom 56 j. en Geertje Moerkerkaen 49 j. Gevestigd: Antonia Maesch van Billerbeck (D.). Clara Noordermeer Bij dorpstraat 27 van den Helder. Robbert van Ommering van Hazerswoude. Dirk Molema en gezin van Haarlemmermeer. V er trokken: Hendrik Leendert du Boeueff naar Leiden. Jilles Schoneveld naar Warmond. Teunis van Dam naar Harderwijk. Jacob van der Laan naar Alphen aan den Rijn. RIJPWETERING. Aciub. Dinsdagavond hield deze 'eniging haar 30ste jaarvergadering in hei café „Rustoord' alhier. Behalve het volledig bestuur waren 44 leden ter ver gadering aanwezig. Te ruim half aeht. worA de bijeenkomst, door den voorzitter met een woord van welkom geopend. Met ge noegen kon spreker er op wijzen, dat de kas, die in den strengen winter 1928— 29 zoo'n zware aderlating had ondergaan, door den milden winter, die daarop volgde weer op verhaal was gekomen, zoodat voorioopig hieromtrent geen ongerustheid behoeft te bestaan. Tevens wees de voor zitter er nog op, hoe in de buitengewone algemeene vergadering den vorigen win ter werd besloten tot aansluiting bij den Z. H. Ijsbond en hoe die aansluiting voor onze ijsolub gebracht heeft de verzekering tegen ongevallen op het ijs van alle werk nemers en tevens van alle leden der club beneden den leeftijd van 65 jaar. De notulen der twee laatste algemeene vergaderingen werden hierna door den secretaris voorgelezen en ongewijzigd goed gekeurd en vastgesteld. Dan verkreeg de penningmeester het woord tot het uitbrengen van het finan- tieel verslag. Hieruit bleek, dat de ont vangsten met het batig saldo van het vo rig jaar hadden bedragen 334.22'l3, de uitgaven 39.70, zoodat er thans een voordeelig saldo in kas is van 294.52"a. De heeren G. P. Waasdorp, P. v. d. Geest en G. Borst hiertoe door den voorzitter uitgenoodigd, verklaarden bij monde van den heer v. d. Geest dat al'e bescheiden in orde waren bevonden, waarna de pen ningmeester met een woord van dank voor zijn accuraat beheer werd gedechargeerd. Vervolgens las de secretaris voor een deel der hem toegezonden notulen der ver gadering van afgevaardigden der verschil lende afdeelingen van den Z. H. IJsbond, welke-half November-1.1. te s-Gravenhage is gehouden. .Speciaal werd de aandacht der 'eden gevraagd voor alles, wat op be doelde vergadering betreffende de verze kering was verhandeld en dat dus ook voor de leden der aangesloten clubs van groot belang is. Tevens deed de secretaris het voorstel om op kosten van de kas in 't vervolg een afgevaardigde naar derge lijke vergaderingen te zenden, welk voor stel met algemeene stemmen werd aan vaard. Dan kwam aan de orde een voorstel van het bestuur om in he) bestaande reg ement een kleine wijziging te brengen, waardoor het houden van ijsfeesten en wedstrijden ook mogelijk wordt, wanneer dit niet uit sluitend gaat om levensmiddelen ten voor- deele van de armen. De wijziging werd overeenkomstig het bestuursvoorstel door de aanwezigen aangenomen en er zal nu zoo spoedig mogelijk op het aldus gewij zigde reglement Koninklijke goedkeuring worden gevraagd. Eindelijk kwam de bestuursverkiezing, die bij eerste stemming de bes'issing bracht; de aftredende leden, de heeren C. v. Haestregt, H. Duivenvoorde Jzn. en C. Jagers werden met groote meerderheid herkozen. Ten slotte kon worden overgegaan tot de rondvraag, waarbij de heer Th. Straat hof de vraag ste-'de of de werknemers bij ijsgelegenheid dubbel verzekerd ziijn en dus bij een ongeluk dubbele uitkering zullen krijgen. Immers voor hen geldt de eisch, dat zij lid zijn van de ijsclub en als zoodanig wordt voo.r hen premie betaald, terwijl tevens premie voor hen wordt be taald a s werknemer. De meeningen over de consequenties hiervan loopen uiteen en ook van de bestuurstafel kan men op deze vraag niet met beslistheid antwoorden, zoodat. beloofd wordt, deze vraag op de eerstvolgende vergadering van afgevaar digden van den bond ter tafel te brengen. Hiermede was de agenda afgehandeld en was de verloting aan de orde, waarbij c'e prijzen in volgorde werden gewonnen door de volgende heeren: 1. N. Borst, 2. P. v. d. Geest, 3. Th. Straathof. 4. P. L. Straat hof, 5. J. Bax, 6. J. Zandbergen, 7. H. Dui venvoorde. De voor dames aangekochte prijs viel ten deel aan mej. J. v. Egmond. Met een woord van dank voor de op komst sloot nu de voorzitter de vergade ring. WARMOND. Personalia. Als onderwijzeres bij de R.-K. Meisjesschool alhier is benoemd mej. B. E. C. v. Leeuwen te Bloemendaal. Gevonden. Bij de politie is aangifte gedaan van het vinden van een groote da mesbont met grijze voering. Gevestigd: J. C. v. d. Schuur van Sassenheim. P. W. Arnouts van 's-Gra venhage. C. M. J. ten Ham van IJssel- stein. L. S. M. Volleberg van Zoeter- woude. A. A. Rijnbeek van Kamerik. E. Schoneveld van Amerika. P. Koen- raad van Ned. Oost-Ind.ië. J. Jumelet van Rijn6aterwoude. R. Seheringa van Leek. Vertrokken: M. C. van Stijn naar Den Helder. M. v. d. Boom naar Den Haag. T. J. M. Tonio naar 's-Hertogen- bosch. L. Eineder naar Duitschland. J. B. M. Blankors naar Nootdorp. M. Wilbrink naar Sassenheim. W. C. Deen naar Dordrecht. G. v. d. Kolk naar W.- Indië. J. O. M. de Bruyn naar Oostburg. Geboren: Leonardus Jacobus Maria zoon van Ch. v. d. Drift en J. Sikking. Johanna Maria Sophia d. van J. P. de Haas en M. J. v. Haastrecht. Petrus Al- phonsius z. van H. v. Hulst en C. M. Kop pers. Alida Hilhelmina Frederika d. van J. Zwaan en A. W. F. Klein. Christianus Hendrikus z. van G. J. v. Leeuwen en J. M. den Hollander. Gehuwd: Theodorus Groen in 't Woud jm. 25 j. en C. M. Zwetsloot 27 j. J. Roest 25 j. en J. C. v. d. Schuur 20 j. P. Th. Elslgeest 25 j. en C. C. van Leeuwen 27 j. H. v. Velzen 20 j. en R. J. M. v. d. Linden 22 j. Overleden: G. L. Plasmeyer 78 j. Th. J. v. d. Lans 51 j. "Alida Marsman 67 jaar. ALPHEN AAN DEN RIJN. Een aardig kinderfeest. De R. K. Volksbond vierde gisteren haar jaar- lijksch St. Nicolaasfeest. Omstreeks 3 uur waren in de zaal der St. Josephvereeniging een 190 kinderen bijeen, vol verwachting, wat de goede Sint hen brengen zou. On der de verdere aanwezigen waren het be stuur van den R. K. V. B. en tal van ge- noodigden. Het feest werd ingezet met een openingswoord door den voorzitter, waarin hij o.m. den wensch uitsprak, dat in het afgeloopen jaar de godsdienstzin, het gedrag en vlijt der kinderen vorderin gen zou hebben gemaakt. Hij besloot zijn woorden met een beroep op gehoorzaam heid en orde van de jeugd om de feestvie ring goed te doen slagen. Ongeveei half vier arriveerde dan de goede Sint per auto aan de zaal, waar hij door de com missie en den Kauelaan binnen werd ge leid. Bij zijn binnentreden in de zaal werd St. Nicolaas door de jeugd een lied toegezongen en toen de groote kinder vriend in een troonzetel had plaats geno men, sprak de voorzitter der commissie hem eenige welgekozen begroetingswoor den toe. Dan ging plots het tooneelscherm omhoog en vertoonde zich voor de ver raste blikken der kinderen een keur van geschenken op het podium. De goede Sint nam hierna het woord, om de kinderen er op te wijzen, dat zij de godsdienstzin, gehoorzaamheid en vlijt en ook vooral de naastenliefde moeten be oefenen en door hun goed gedrag als echte Roomsche kinderen anderen moeten stich ten. De jeugd werd vervolgens onthaald cp versnaperingen, waarna aan ieder per soonlijk door St. Nicolaas een geschenk werd overhandigd. Dat onder deze omstan digheden de St. Nicolaas-stemming bij de jeugd de overhand kreeg, laat zich be grijpen. De voorzitter der commissie kon dan ook terecht in zijn slotwoord spreken van een uitstekend geslaagd St. NicolaasfeestHij bracht verdiende dank aan alien die tot het welslagen er van hadden medege werkt. AARLANDERVEEN. Propagandaclub. Dinsdagavond hield de propagandaclub St. Petrus en Paulus haar tweede cursusavond, geleid door den geestelijk adviseur, pastoor A. J. M. Ro geveen. Deze onderhield de cursisten dezen avond over de Encycliek „Rerum Nova- Mochten toch alle jonge Volksboriuers gebruik maken van deze leerzame lessen van den Adviseur. „Kennis is Macht" is de oud-Holland- sche spreuk. Ook, en juist, sociale kennis zal iedere jongeman die zijn toekomst in 't modern leven voor zich heeft, nood'.g hebben. NIEUWKOOP. Personalia. Bij de te Haarlem gehou den examens 'Stenografie slaagden ^oor kantoorstenograaf (130 lettergr per min.) onze plaatsgenooten mej. D. Zeijderveld en de heer M. Aannaars, opgeleid aan de Erk. Pontschool, Alphen a. d. Rijn. Fiets gevonden. De sigarenwinkelier B. in de Emmalaan heeft een onbeheerd rijwiel voor zijn etalage gevonden. Inlich tingen hieromtrent verstrekt de politie. Aanbesteding. Uitslag van de op 8 December 1930 gehouden aanbesteding van het uitbreiden der Oranjeschool te Alphen a .d. Rijn: J. v. Wieringen, Alphen a. d. Rijn 5363; L. v. Beusekom, idem f 55)65; A. v. Dam, idem 5979; H. Oudenes, idem 6237; C. de Raat, idem ƒ6310; W v. Beieren, idem 6400; J. Tolk, idem ƒ6495; C. M. Derenberg, idem 6995; D. Donker, idem 7575; K. A. Meyer, Koudekerk ƒ7599; R. de Jong, Alphen a. d. Rijn 7940. Posterijen. Lijst van onbestelbare brie ven en briefkaarten van welke de afzenders onbekend zijn terugontvangen in de 2e helft der maand November 1930. Brieven binnenland: Laterna, A'dam; Latema, A'dam. 1 Briefkaart zonder adres. Geboren: Antonia, d. van J. de Jong en L. Ouweneel. Antonius Adrianus, z. van J. A. Vianen en M. Leliveld Bor- nardus Jacobus, z. van H. de Beer en G. Kas. Antonia Cornelia, d. van H. Pie- tersen en A. Th. van der Zwet. Overleden: M. C. van Rijk, 58 j., echtgenoote van W. van Koert. M. Warmerdam 46 j., echtgenoote van E. J. Pouw. NIEUWVEEN. Vergadering van den gemeenteraad op Dinsdag 2 Dec. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter is de Burgemeester. Na opening met ambtsgebed worden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Uit de ingekomen stukken blijkt o.a. dat het maxium-aantal vergunningen volgens de Drankwet bij Koninklijk Besluit is be paald op 3. Verder is zoo juist ingekomen een voor stel van den heer Lieverse om ter bestrij ding van d§ werkloosheid een gedeelte van den Hondsdijk te doen bestraten. De Voorzitter stelt voor dit stuk in handen te stellen van B. en W. om prae- advics. De heer van der Lee is voor dit voor stel, mits de bestrating beter wordt dan op Meerwijk. De voorzitter zegt, dat thans op deze zaak niet kan wordtn ingegaan; het voor stel had 2 x 24 uur vóór de vergadering moeten worden ingeleverd. Overeenkom stig het voorstel des voorzitters wordt hierna besloten. Verder deelt de voorzitter mede als ant woord op een in een vorige vergadering gedaan verzoek van het lid Lieverse, dat B. en W. indien de Gemeente verplicht wordt een terrein voor de lichamelijke oefening in te richten, dat ook willen open stellen voor sport- en speelterrein. Op dit oogenblik kan over deze zaak echter geen beslissing genomen worden. Wat de onlangs gestelde vraag van het lid van Egmond betreft hoe B. en 'W. den ken over de oprichting van een ophaal dienst van aseh en vuil, antwoordt de voorzitter dat den dienst bedoeld was voor de bewoners van den Hoogew^rd aan de landzijde. Het is dus geen algemeen be lang, doch een belang van enkelen. Er zou zeker dan een vergoeding moeten worden gevraagd. In dit geval kunnen de betrokkenon zioh evengoed met elkander verstaan. Bovendien willen B. en W. eerst eens gaarne zien hoe de gemeente er finantieel voor klimt te staan. En verder zijn er zaken die voorgaan, waarbij zij denken aan de voorziening van betere archiefber ging voor den secretaris. De heer v. Egmond had zich deze zaak eenvoudig gedacht, nl. door aanbesteding. In de polderreglementen zal een verbods bepaling van het werpen van vuil e.d. in de sloten enz. worden opgenomen. Een ophaaldienst zal niet zooveel kosten. De voorzitter juicht toe dat een derge lijke verbodsbepaling komt. De kosten zul len niet meevallen, en steeds hooger wor den. De heer van der Lee gelooft dat dit zal meevallen. De heer van der Sterre geeft in overweging in de Bouwverorde ning te bepalen dat bij nieuwe woningen een vuilnisbak moet worden gemaakt. De voorzitter wil dit overwegen, doch deze eisch zal dan ook voor bestaanden moeten worden gesteld. Verder wijst de voorzitter erop dat de steunregeling nog geldt en het Burgerlijk Armbestuur bevoegd blijft deze toe te pas sen.. Verder wordt, na toelichting van den voorzitter, besloten tot het aangaan van een dading met de provincie Zuid-Holland en met de wed. Post te Hazerswoude, be treffende de grenzen van terrein bij de brug. De heer van Egmond vraagt of deze van invloed zijn op de grootte van het te ver- koopen terrein, waarop de voorzitter ont kennend antwoordt. Aan de orde is het voorstel tot het ver- leenen van een crediet groot 1200.— voor een serre achte de dokterswoning en een voorstel om de wedde van den gemeente geneesheer in verband hiermede te wijzi gen. Voor een paar jaar is er eerst een gara ge bijgebouwd, waarvoor de heer Vlaande ren 70.— per jaar betaalt. Ook voor deze serre zou hij willen bijdragen, zoodat met. goedvinden van genoemden heer wordt voorgesteld de wedde bedragende 100.— ingaande 1 Januari a.s. in te houden en alleen vrije woning toe te kennen. De heer de Jong vraagt, of de oude serre niet kan worden hersteld. De heer Van der Lee zegt, dat vroeger een woning is gebouwd, omdat zich anders geen arts hier zou vestigen. Nu is de toe stand anders. Beter is daarom dat de dok ter zelf de kosten draagt. De heer v. Egmond vraagt waarom dit punt niet is behandeld bij de begroeting voor 1931, verder of het bedrag van 1200 niet zal worden overschreden. De voorzitter antwoordt dat de oude serre vele gebreken heeft en een nieuwe bouwen de eenige afdoende oplossing is. Dit punt kon niet bij de begrooting wor den behandeld omdat de heer Vlaanderen zich eerst bereid verklaard heeft jaarlijks in de kosten bij fe dragen. Het zou niet juist zijn in de wedde zonder overleg met hem, wijziging te brengen, omdat, hij op deze voorwaarden benoemd is. Omtrent de kosten wil spr. straks nog enkele mede- deelingen doen. Het crediet wordt hierna z. h. st. verleend. Hierna wordt vastgesteld een verorde ning, waarin alle gemeentelijke strafveror deningen opnieuw van kracht worden ver klaard, welke verordening eenmaal in de 5 jaren worden vastgesteld. De zekerheid van den administrateur van het waterleidingbedrijf wordt opnieuw geregeld en bepaald op 900.Er zal genoegen worden genomen met een zeker heidstelling van twee borgen. Het voorstel om den Alg. Nederl. Wiel- rijdersbond jaarlijks 10.subsidie toe te kennen wordt na toeliohting door den voorzitter aangenomen. Aan de orde komt het voorstel om voor 2000.deel te nemen in het kapitaal deT Bank voor Nederl. Gemeenten. De Voorz. zegt dat de Gemeente door loopend met deze instelling zaken doet on tot nu toe slechts het Rijk voor de helft en de Provincie en enkele gemeenten deelna men. De belegging is uiterst veilig. Eerst later zal over de dekking worden beslist. Aldus wordt besloten. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur en het Burgerlijk Wees- en Armenhuis wordt benoemd: de heer N. P. Slegtenhorst met 5 stemmen, 1 stem blanco en 1 op J. Veth en tot lid der plaatselijke co-mmissie van toezicht op het Lager Ondevwijs de heer J. Jongeneel met 6 stemmen en 1 op den heer v. de Sterre. Vastgesteld worden hierna twee beslui ten tot wijziging der begrooting voor 1930 en 193li waarbij o.a. bedragen worden uit getrokken voor nieuwe schoolbanken en voor de volkstelling. De heer Van der Lee vraagt of het per soneel voor de volkstelling al benoemd is. De Voorz. zegt dat het secretaiieperso- neel daarvoor is aangewezen. Hierna wordt besloten de tijdelijke aan- stelliug van den heer B. van Wijk te Al phen aan den Rijn als keuringsveearts om te zetten in een vaste, ingaande 1 Ja- uuari a.s. Aldus wordt besloten. Eveneens wordt besloten de tijdelijk aanstelling van G. van Ommering als brug- knocht ingaande 1 Januari a.s. te wijzigen m een vaste. De heer Van der Lee zegt, dat hij on langs des morgen vroeg gemerkt heeft dat het hek aan de zijde van het brughuisje open was. De voorzitter acht dit verzuim zeer klein. De voorzitter zegt daarop dat hij op nieuw aan H. M. de Koningin moet verzoe ken om te Leiden te mogen wonen. Daar over wordt '8 Raads advies verlangd. Be sloten wordt gunstig te adviseeren. Rondvraag. De heer Van der Lee vraagt of hot niet mogelijk is maatregelen vast te stellen ter voorkoming van het verbranden van vee in stallen. De voorzitter zal hierover het oordeel van de brandmeesters vragen. De heer Van der Lee zegt, dat het beter is bij brand de klok te luiden, dan gebruik te maken van hoornblazers. De voorzitter zegt dat beide maatrege len goed kunnen zijn; de eenige oplossing zou zijn een tweetal airenes, doch deze zijn zeer duur. De heer de Jong vraagt of de steunre geling van kracht is; dat schijnt niet alge meen bekend te zijn. De voorzitter antwoordt dat het Burger lijk Armbestuur zeker bevoegd is ingeval van werkloosheid te ondersteunen. Het beoordeelt zelfstandig. De regeling door den Raad vastgesteld is slechts een leidraad. Er heeft zich slechts één persoon aange meld. De heer de Jong vraagt of de subsidie aan het fanfarecorps over 1930 reeds is uitbetaald; de voorzitter zegt dat daartoe besloten is door B. en W. De heer de Jong zegt dat de bestrating bij Meerwijk en in de Dorpsstraat niet goed is ingelegd. Er is te weinig zand ge bruikt. Ook de heeren van der Lee en Lie verse uitten zich in dien geest. De voorzitter zegt, dat de bestrating in de Dorpsstraat reeds vrijwel in orde is. Dat er te weinig zand is gebruikt betwij felt spr., want de architect had toch ruime ervaring op dit gebied met het groote stra tenplan. Wellicht kunnen werkloozen deze be strating thans in orde brengen. De heer van Egmond wijst nog op een noodzakelijke kleine verlaging van het Paardepad in den Leijenoordschen weg. Daarna sluiting. en een van Linschoten komende. De een voor de ander scheen veel haast te hebben om zijn kaas ter markt te brengen. Beide reden in het zelfde tempo brugwaarf* eu wilden hier ook tegelijkertijd' over Dat gaat nu eenmaal niet. Op de brug gekomen raakten de wagens zoo vast in elkaar, dat geen van tweeën meer vooruit kon. De verkeersagent gelastte beide paarden uit te spannen, waarna men poogde de brikken los te krijgen. Een poging, die niet zoo gauw lukte, waarom do agent, om het ko mische van het geval, maar voorsteldp, de kaashandelaars op de brug te laten ko men. Met behulp van een 6-taJ personen en ten koste van groote inspanning, slaagde men er na een kwartier in het zaakje te ontwarren. Beide boeren spoedden zich daarna weer verder. De Linschoter boer zal voortaan wel onthouden, dat rechts de voorrang heeft. Plotseling overleden. Woendagnaraid- dag j.l. overleed plotseling te Langeraar, op 73-jarigen leeftijd, de heer B. Rekelhof. De ontslapene was ruim dertig jaar voor zitter van het Kerkbestuur. Bovendien was hij secretaris van het schoolbestuur en regent van de St. Nicolaas-Hoeve. Het schielijke overlijden van den heer Rekelhof bracht in onze gemeente groote consternatie teweeg. „Ons Doel". Woensdagavond j.l. had in hotel „Schreuder" de door de plaatse lijke schietvereen. „Ons Doel", uitgeschre ven wedstrijd plaats in het prijsschieten Vijf prijzen waren uitgeloofd. De uitslag was: le pr. W. Spekman, 2S5 punten; 2e pr. J. Spekman, 279 punfen: 3e pr. P. van Egmond, 279 punten4e pr. A .van Veen, 278 punten; 5e pr. P. Kok. 276 punten. Geboren: Johanna d. van Arn. J. van den IJssel en A. Kooyman. Overleden: Hendrina Schui'ing 87 j. Frederika Keunekamp 72 j. Johannes WOERDEN. Personalia. Mej. S. A. Minkema, al hier, slaagde aan de Universiteit te Am sterdam voor het candidaats examen in de Romaansche Taal en Letterkunde. Motorfiets in brand. In de garage van den heer R. in de Achterstraat raakte door het overslaan van een vonk een mo torfiets in brand. Met behulp van een brandblus'ch«.pparaat kon een agent van politic de vlammen uitdooven. De motor kreeg slechts weinig schade. Eenige kneehls die hun jassen erover geworpen hadden, hielden hiervan slechts de brandende res ten over. Haastige spoed.... Op de Snellebrug staat 's Woensdagsmorgens een verkeers agent gestationneerd om het verkeer naar de kaasmarkt in regelmatige banen te lei den. Op een oogenblik van weinig diukte naderden Woensdagmorgen twee kaasbrik-

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7