NED. OOST-IND1E SPORT WAARSCHUWING, SPOOR'S :/V het etiket, LUCHTVAART KERKNIEUWS VRAGENBUS UUNDERDAG 4 DECEMBER 1930 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN TRAM EN TREIN IN BOTSING TE LENINGRAD. 28 passagiers gedood. Uit Leningrad wordt gemeld: Gisteren heeft bij een spoorwegovergang een bot sing plaats gehad tusschen een tramwagen en een trein. Acht en twintig trampassa giers werden hierbij gedood en negentien gewond. DUITSCH MOTORSCHIP OP DE ROTSEN GELOOPEN. De 14 opvarenden in levensgevaar. Het Duitsohe motorschip Hedwig (oen boot van 960 br. reg. ton) heeft bij het Pratas Rif tusschen de Ohineesohe kust en de Philippijnen schipbreuk geleden en door middel van s.o.s.-seinen om hulp ge vraagd. Een Britsche torpedojager is uit gezonden om hulp te verleenen. Naar wordt medegedeeld is de boot niet meer te redden en ook de bemanning, die uit veertien konpen bestaat, bevindt zich in groot gevaar. VERIJDELDE AANSLAG TE DORTMUND. Op den Nederlandschen Consul Lampe. Gistermorgen heeft zich op het Neder- landsche consulaat te Dortmund een opzien barend incident afgespeeld. De 27-jarige student Kurt Winkelmann, is n.l. onopge merkt de vertrekken van 't consulaat bin nengedrongen; hij sloeg een ruit in van de deur, die naar het dienstvertrek van den consul, den heer T. Gr Lampe, leidt en verwijderde zich vervolgens. De vice-con sul de heer Schmidt, en een bode van het consulaat, die Winkelmann nazetten, wer den door den aanvaller met bedreigingen overladen. Op de laatste trede van de trap kwam de opgewonden jongeman te vallen. Hij sprong echter ijlings weer op en loste eenige schoten uit een revolver, die geen van allen doel troffen. Hierna vluchtte hij door de Rosentalgasse het huis Sonnen- scheigasse no. 5 binnen, waar hij zich in een closet opsloot. Een in dit huis woonachtige politiebe ambte werd door zijn vrouw van het bin nendringen van den man in kennis gesteld. Toen de politiebeambte met geweld de deur had geopend en den indringer de re volver wilcle afnemen, loste deze opnieuw een schot, dat eveneens miste. Het inmid dels ter plaatse aangekomen „Ueberfall- kommando" van de politie slaagde er in den zich wanhopig verzettenden student te ontwapenen en weg te voeren. Bij het verhoor verklaarde Winkelmann dat hij den Nederlandschen consul uit wraak voor in Nederland ondervonden on aangenaamheden had willen vermoorden. Het bleek, dat de student sinds langen tijd zenuwziek was. Hij was eenigen tijd gele den uit een sanatorium vertrokken en had zich naar Nederland begeven waar hij on geveer veertien dagen vertoefde tot hij te Amsterdam door een agent, wiens aan dacht getrokken werd door het zonderlin ge gedrag van den jongeman, werd gear resteerd. Hij werd gefouilleerd, waarbij een revolver en een hamer op hem werden ge vonden, die door de Amsterdamsche politie in beslag werden genomen. Ook zijn bagage welke zich aan het Centraal Station in depot bevond, werd gevisiteerd. In verband met een en ander werd WinkeTmann op be val van de Nederlandsche autoriteiten over de grens gezet. Te Dortmund diende hij bij den Neder landschen consul een eisch tot schadever goeding in voor de voorwerpen, welke in Nederland in beslag waren genomen. Aan liet consulaat verklaarde men zich echter daartoe niet bevoegd en de eisch werd af gewezen. De student geraakte door een en ander in een toestand van groote opge wondenheid en hij vatte het voornemen op, den consul van het leven te berooven. Ten einde aan dit voornemen gevolg te geven, bad hij reeds gisteren de ruiten van het dienstvertrek van den consul ingegooid. Hij wachtte den consul op, doch deze ver scheen niet. Gisteren wilde hij nogmaals trachten de daad ten uitvoer te brengen. Winkelmann bevindt zich thans in ver zekerde bewaring. Het zal echter waar schijnlijk niet tot een proces komen, daar de ongelukkige als waanzinig moet wor den beschouwd. Hij zal in een krankzin nigengesticht worden opgenomen. „Tel." MOLESTATIE VAN EEN AARTSBISSCHOP. Vensterruiten van een klooster ingegooid. Gisterenavond hebben te Liverpool be toogingen plaats gehad door een menigte van 200 personen, die trachtte den aarts bisschop te verhinderen, zich naar het Notre-Danie-klooster te begeven, waar hij en prijsuitdeeling zou houden. Toen do aartsbisschop er nochtans in was ge slaagd het klooster binnen te gaan. wierp de menigte de vensterruiten met steenen hl. Later op den avond verhinderde een volksmenigte het vervoer van meubilair van een oud naar een nieuw presbyterium. De menigte wierp zich op den chauffeur van de vrachtauto en dwong hem, onver- riehterzake terug te keeren. Toen de po litie ter plaatse verscheen, verspreidde de menigte zich. Trotzky niet te Oslo. In verband met het hardnekkig gerucht, volgens hetwelk de voormalige Russische volkscommissaris Trotzky in een der Oslo- sche hotels zou logeeren, wordt nader ver namen, dat deze berichten van allen grond ontbloot zijn. Het betreft hier slechts een verkleed student. WATERSNOOD-PROCESSEN Tegen de openbare besturen. In den gemeenteraad van Antwerpen is de openbare macht in het bijzon der de polderbesturen veiantwooiaehjk gesteld voor de gevolgen der jongste overstroomingen. De bewoners en de industrieelen van den ondergeloopen polder van Hoboken (bij Antwerpen) hebben deze uitspraak in hun ooren geknoopt en zijn thans in dien zin een gerechtelijke actie begonnen tot schadevergoeding en mede om de betrokken besturen waarschijnlijk krach tiger aan te sporen, om toch eindelijk eens afdoende maatregelen te nemen. De „American Petroleum Cy", de „Uni versa! Oil Cy", de Mij. „Atlas" en de „Société Anglo Beige pour la fabrication des' vernis anglais" hebben heb bestuur van den oplder Hoboken, den Belgischen staat, de ministers van scheepvaart en vervoer en van openbare werken, de na tionale Mij. van Belgische Spoorwegen en de provincie Antwerpen voor de rechtbank gedaagd. De firma's, die bewezen honderd dui zenden francs schade te hebben, verkla ren, dat de dijken door deze liohamen slecht werden onderhouden en gerepa reerd en het polderbestuur van Hoboken heeft sedert 1913 niets meer aan de dijken laten uitvoeren, alhoewel het ieder jaar vinsten heeft uitgekeerd. De provincie Antwerpen wordt gedaagd, omdat zij volgens het keizerlijk decreet van 11 Januari 1811 (de jongste wetgeving op dit gebied) mede verantwoordelijk is voor het slechte onderhoud en de onvol doende versterkingen sedert de over stroomingen van 1928 Nog verse 11 andere fabrieken en bewoners zullen deze week een proces beginnen tegen de genoemde organen. Ook de Etad Antwerpen zou aansprakelijk gesteld worden. MILLIOEN DOLLAR VOOR NEW- YORKS WERKL00ZEN. Gift van Rockefeller Sons. John D. Rockefeller Sons hebben een millioen dollar ter beschikking gesteld van het comicé tot steunverleening aan werk- loozen te New-York. Hierdoor is het be drag, waarover het comité beschikt, geste gen tot 4.136.000 dollar. Het comité tracht zes millioen dollar bijeen te krijgen; het gelooft, met behulp hiervan den geheelen winter werk te kunnen verschaffen aan 15.000 personen. Overval op een geldtransport. Op den straatweg tusschen Kubei en Cahuli in Roemenië is een wagen, waarin een bedrag van 400.000 Lei belastinggelden welk transport voor Kisjeneff bestemd was, door gewapende bandieten overvallen. De voerman, die zich te weer stelde, werd neergeschoten, waarna de bandieten zich van het gelei meester maakten en spoorloos verdwenen. Domheid en luiheid bij de Russische Telegraaf beambten. Het in Taschkent verschijnende Sovjet blad „Prawda Wostoka" het officies e or gaan van het Centraal comité der commu nistische partij van de Sovjet-staten in Midden-Azië bevat een uitvoerig bericht over de diep-treurige toestanden die er heerschen op het telegraafkantoor in Taschkent, zoodat het Sovjet-orgaan eischt dat er zoo spoedig mogelijk eens een flinke opruiming wordt gehouden. In de laatste drie maanden zijn er meer dan 10.000 telegrammen niet besteld geworden, daarbij waren honderden zeer gewichtige regeeringstelegrammen bestemd voor de Sovjet-autoriteiten die belast waren met de graa ninzam eling. Maar het was niet alleen luiheid en lijntrekkerij die op het kantoor onder het personeel hoogtij vierde, maar ook verre gaande domheid en ongelooflijke onwetend heid van de beambten. Zoo is het b.v. voor gekomen dat een telegram aan Rykow, dat geadresseerd was: „Rykow, Raad van Ar beid en Verdediging Moscou" als onbe stelbaar werd teruggezonden met de be merking: „Wegens onvoldoende adressee- ring". Thans is men bezig om de schade te herstellen die door het verdwijnen van of- ficieele regeeringste'egrammen is ontstaan. Een der beambten verklaarde aan den redacteur van de Prawda Wostoka dat toe standen als die op het Telegraafkantoor te Taschkent werden aangetroffen „alleen vergeleken kunnen worden met den berich tendienst van de oude Chaldeers die hun boodschappen met kameelruiters of ossen drijvers meegaven''. In Taschkent werden de telegrammen gewoon met de post bezorgd en dat ge schiedde nog zoo langzaam mogelijk. De Prawda Wostoka eischt dat de schul digen streng zullen worden gestraft: bij onderzoek zal wel' blijken dat de oppositie hier weer de hand in het spel heeft. Een kerk waar kinderen gerust mogen schreien. Men heeft te Los Angelos in de kerk iets nieuws ingevoerd. Binnen in de kerk heeft men een afzonderlijke ruimte gemaakt die zoo absoluut alle geluid dempt, dat de moeders die hun kinderen niet alleen thuis kunnen laten, ze gerust mee naar de kerk kunnen nemen. Al schreeuwen ze nog zoo hard dan zullen de overige kerkbezoekers er geen last van hebben. Deze afzonderlijke ruimte heeft aan de voorzijde een dikken glazen wand, zoodat de moeders de kerk en het altaar kunnen overzien, terwijl een luidspreker de muziek en de preek voor hen overbrengt- Een klooster bedreigd. Het oudste klooster van den Heiligen Franciscus van Assisië in Mezarata, dat onder de regeering van Paus *Urbanus IV in het jaar 1263 werd gesticht, heeft ten gevolge van de laatste aardbeving in de Marken zooveel geleden dat het dreigt in te storten. De gebouwen die meer dan 700 jaar oud zijn moesten ontruimd worden, terwijl de kloosterkerk buiten gebruik is gesteld. Een 14-jarige fantast. Gisteren heeft zich in een woning van een leeraar te Dahlem bij Berlijn een op zienbarend toonel afgespeeld. Toen de ec'htgenoote van den leeraar na een wan deling thuis kwam, hoorde zij op de bo venverdieping iemand loopen. Plotseling kwam een jongen van een jaar of 14 de trap af met opgeheven re volver en riep haar toej Handen op of ik schiet. Op hetzelfde oogenblik schoot hij reeds, doch zonder de dame te treffen. Hij vluchtte daarop in een kamer, waar de inmiddels toegesnelde buren hem von den. met een kogel in het hoofd. Men bracht hem ijlings naar een zieken-huis, maar daar bleek hij reeds overleden. Men neemt aan, dat de knaap, Hans Rosenberg, die sinds drie dagen uit de woning van zijn ouders verdwenen was, een diefstal had willen plegen. De jeug dige gymnasiast was. naar bekend was, zeer fantastisch aangelegd. Bij het verla ten van de ouderlijke woning had hij een Indiaansch kostuum meegenomen, bene vens een revolver met munitie uit het schrijfbureau van zijn vader. Pest op de Tengger. Aneta seint uit Soerebaja: De „Indische Courant" meldt, dat in drie dessa's, gele gen op de Noordelijke helling van de Teng ger, pest is uitgebroken. Door het dadelijk treffen van maatregelen wordt gehoopt uit breiding van de ziekte, welke enkele slachtoffers maakte, te beperken. HOCKEY Daar enkele concurrente fatói ten Jmzi stopflssschen, niet Mosterd gevuld in den nn 1 biTntjbn, geett onze naam in den bodem der flesch N voldoende GARANTIE voor kwaliteit. ALLEEN nevenstaand Haj waarborgt de bekende NEDERLANDSCH DAMESELFTAL— AUSTRALIË 1-3. Gistermiddag had in het Olympisch Sta dion te Amsterdam, een hockeywedstrijd plaats tusschen een Nederland sch dames elftal en een Australische ploeg, welke laatsten reeds gedurende een aantal maan den een tournee door Europa maakt. In Engeland verlorèn de Australische da mes alle wedstrijden, daarna werd in Bel gië gespeeld, waar zij de Belgische dames versloegen. J.l. Zondag werd te Keulen de stick gekruist met de Duitsche dames, van wie zij met 32 verloren Haar laatste wedstrijd van deze tournee is op een, volkomen verdiende zege uicge- loopen. Als groote verschillen tusschen het spel der Australische dames en dat der Hollandsche zouden wij de volgende willen memoree ren: De Australische dames speelden min stens een klasse beter, waar het snelheid, en stoktechniek betreft. Het was verras send hoe de kleine kwieke speelstertjes zich haar kansen wisten te scheppen inor goed samenspel, waarbij steeds ervoor ge zorgd werd, dat de vleugels een werkzaam aandeel hadden. Daarentegen waren de Hollandsche dames vaak steeds iets te laat bij den bal. De stickveering der Austra liërs was vee] beter dan die der onzen, het gebeurde herhaaldelijk, dat een onzer dames over den bal heenmaaide of let kleine witte ding niet bij zich kon houden. Dit onderdeel van het spel was bij onze tegenstandsters veel beter verzorgd. Als derde verschil zouden we kunnen noemen het feit, dat de Australische ploeg veel meer één geheel vormde. Vooral de mid den-linie verstond haar taak, waar het Let voeden der voorhoede en het steunen .van de verdediging betrof, uitstekend. Typisch was, dat bijna alle Hollandsche speelsters een „hoofd" grooter waren dan de bezoek sters. In de Hollandsche ploeg vonden w'j mej. Hofland wel een der besten, jammer was het, dat zij te weinig te doen kreeg Mej. Canters verdeelde het spel vrij goed, ter wijl zij eenige malen harde en scherpe schoten op doe-1 heeft gelost. Mej. Rollin Couquerque en mej. Josselin de Jong vorm den een goede verdediging, die hee-J wat aanvallen van de snelle gced-samenspelon- de Australische voorhoede heeft weten te onderbreken. Mej. Molhuyzen in het' doel trad vooral in de eerste helft eenige malen reddend op door uitloopen gevaarlijker si tuaties te voorkomen. Bij de Australische dames viel het spel op van de doelverdedigster Tacewell. Do mid-half Taylor had een goede opvatting van haar aak en voortdurend steunde zij haar voorhoede door vlak achter hel aan- valskwintet zich op te stellen. In de voor hoede speelde mrs. Macrae, die in eiken wedstrijd van de tournee, zoo gced heeft gespeeld, een frissche vlotte partij, terwijl zij bovendien over een hard schot beschikte. De wedstrijd. Een honderd toeschouwsters en toeschou wers waren aanwezig, toen de ontmoeting aanving. De elftallen waren als volgt sa mengesteld: Australië. Doel: Tacewell. Achter: Wicks en Charlesworth. Midden: Ramsay, Taylor, Foster. Voor: Brickland, Cashmore, mrs. Ma- I crae, Bloore, Mac. Kay. Nederland. Doel: Molhuyzen (HOC). Achter: Josselin de Jong (RW) en Rol lin Couquerque (HOC). Midden: Eilers (Amsterdam), Breukel- man (HOC), Holt (Hilversum). Voor: Polano (HOC), Leeuwenberg (R W), Canters (Arnhem), Bauduin (Arn) en Hofland (Het Gooi). De Australische dames hebben in den aanvang het beste van het spel, voortdu rend zwermen zij om het doel van mej. Molhuyzen. Na tien minuten weet het kitr tige speelstertjè mrs. Macrae met een hard schot te scoren (10). Even te voren had mej. Buckland bijna succes gehad met een hard hoog schot, dat juist uit ging. De bewegelijke, snelle Australische speel sters blijven voorloopig nog het beste van het spel behouden. Langzamerhand weet onze middenlinio zich te herstellen en dan wordt het een vrijwel gelijkopgaande strijd. Na een snelle ren van mej. Polano schiet mej. Cancers hard in. Het schot wordt gestopt, waarna mej. Hofland een kans krijgt, doch weder om houdt miss Tacewell haar doel schoon. Vooral ook in dit opzicht moeten onze da mes nog heel wat leeren. Als mej. Hofland onverwachw doorbreekt geeft zij vlak voor doel over aan mej. Canters, die fraai den gelijkmaker scoort (l1). Vlak voor rust voorkomt mej. Josselin de Jong nog een doelpunt, door een hoog schot van mrs. Macrae met de hand uit het doel te houden. Na de pauze krijgt mej. Canters een kans, doch het harde schot wordt door de Australische keeper gestopt. Ook nu kan men niet direct spreken van een meerdex- heid van een der partijen, doch het blijkt spoedig, dat de Australische dames door sneile uitvallen veel gevaarlijker zijn. Een maal schiet mrs. Macrae voor open doel net naast, doch eenige minuten later is de stand 21 in het voordeel van de gas ten als mrs. Macrae fraai onhoudb.aar scoort. Holland komt nu even enthousiast op zetten aan geestdrift ontbrak hei. haar eigenlijk den geheelen wedstrijd niet doch voor doel wil het niet lukken Even voor het einde doelpunt Bloore, wederom na een snelle aanval der voorhoede. Haar schot was onhoudbaar voor mej. Mo'huy- zen. Hierna is het spoedig einde en heeft de Australische damesploeg haar laacsten wedstrijd volkomen verdiend gewonnen. SPORT VAN ONZEN TIJD. Naar nieuwe wegen? Het Internationaal Bureau voor Sport- paedagogie te Lausanne heeft eenige Ja gen geleden bekend gemaakt, dat dit Bu reau een door Baron Pierre de Coubertin opgestelde „Wet voor de reorganisatie Jer sport" langs diplomatieken weg aan de re geeringen van alle landen zal doen toe komen. Wij ontvingen de officieels tekst van dit document. Wij ontleenen er het vol gende aan: Verklaard wordt dat de verwijten, Jie men tegenwoordig tegen de moderne sport- beweging heeft, de volgende drie oorzaken hebben: Een te groote lichamelijke in spanning; het niet in acht nemen van de geestelijke waarden en het toenemen van den zakengeest en winstzucht. Degenen, die de verschillende takken van sport beoefe nen, kan men hiervan geen verwijt maken, maar de schuldigen zijn te vinden bij de ouders, leeraren, offieieele instellingen, lei ders van bonden en de pers. In dit document worden als tegen-maat regelen de volgende genoemd: Nauwkeurig vastleggen van het verschil tusschen lichamelijke oefeningen en spor tieve opvoeding aan den eenen kant sportieve opvoeding en wedstrijd aan den anderen kant. Het instellen van een examen naar Zweedsch voorbeeld, in verband met de moeilijkheidsgraad, den ouderdom en het geslacht, een en ander met betrekking tot de verschillende takken van sport. Het houden van internationale kampioen schappen slechts om de twee jaar, bij voorkeur in het eerste en derde jaar van iedere Olympiade. Verbod van alle wedstrijden, die georga niseerd worden door hotels en dergelijke instellingen, bovendien die wedstrijden, welke in verband staan met tentoonstel lingen en publieke feesten. Verbod van alle spelen, die een overbo dige herhaling van de Olympische Spelen zouden kunnen zijn, tevens die Spelen, welke een rassen-, politieken- of een gods dienstig karakter dragen. Verbod van alle bokswedstrijden om geldprijzen. Invoering van dezelfle soort toesteloefe- ningen bij de afzonderlijke lakken van sport. Zooveel mogelijk éénheid in de zooge naamde „Turnorganisaties" en „Sportor ganisaties". Vastgelegd moet worden het verschil tusschen gymnastiek- en sportleeraren aan den eenen kant en professionals aan den anderen kant. Hierbij zijn de eerste slechts professionals in den tak van sport, waarin zij onderwijs geven, in andere takken van sport kunnen zij amateur zijn. Verbod van de toelating van vrouwen aan wedstrijden voor mannen (dit artikel laat aan dui lelijkheid wel iets te wenschen over). Aangedrongen zal worden bij de ste den om geen stadions voor uitsluitend spor tieve wedstrijden te doen bouwen en in de plaats daarvan het doen inrichten van ge bouwen naar voorbeeld van de oud-Griek- sche gymnasia op modernen grondslag. Verbod van publieke wedstrijden voor jeuadige personen onder de 16 jaar. Het stichten van scholieren- sportbon den, hier kunnen uil sluitend scholieren aan wedstrijden, die door deze bonden worden georganiseerd deelnemen. Verlaging van de leeftijdsgrens in ver band met het lid worden van de padvin dersbeweging. Ontwikkeling van het medische sportwe- zen, dat zich meer met de gezonden als met de zieken moet bemoeien, en vooral bij de verschillende personen aan de psychische eigenschappen hun aandacht schenken. In alle mogelijke opzichten moet er voor ge zorgd worden, dat de bevordering voor lichamelijke oefeningen voor volwassenen met kracht ter hand wordt genomen, in tegenstelling in dit verband met de jon geren, die zich in dit opzicht meer zullen moeten intoomen. Aanvulling van de padvindersopvoeding door invoering van voordrachten over as tronomie, algemeene geschiedenis en aard rijkskunde. Het peil van de sportpers omhoog te brengen door berichten op te nemen over buitenlandsche politieke gebeurtenissen en belangrijke wereld-voorvallen. Militair vliegtuig in een sloot. Op een wieland achter het Diaconessen- huis te Utrecht heeft gisterenmiddag een militair vliegtuig wegens eer motorsto ring een noodlanding gemaakt. Het toe stel geraakte ten gevolge van de beperkte ruimte in een sloot; het werd echter niet beschadigd. Personeel der luchtvaartaf- deeling te Soesterberg heeft de machine weer op het droge gebracht. De inzitten den blevén ongedeerd. ZALIGVERKLARING VAN EEN CHIRURG. Voorbeeldig leven van opoffering. Kardinaal Ascale-si heeft te Napels de offieieele erkenning verricht van hel stof felijk overschot van den beroemden Katho lieken chirurg Giuseppe Moscatx, in leven professor aan de Koninklijke universiteit te Napels, ixx verband. met zijn eventueele canonisatie. Prof. Moscati is pas 3 jaar geleden over leden. Reeds dadelijk ging er een roep van heiligheid over hem onder het volk. Hij leefde slechts voor zijn mederoen- schen en verloochende volkomen zichzel- ven. Slechts één geluk kende hij: het lijden zijner medemenschen te verzachten en licht te brengen in de zielen. Daarbij was hij op wetenschappelijk ge bied een autoriteit. Bij de identificatie van zijn lijk waren talrijke prelaten, maar ook meer dan 490 zijner beroepscollega's verschenen. Men gelooft, dat het proces der zalig verklaring van den professor een vlot ver loop zal hebben. Kerkccnsecratie te Rotterdam. Gisteren is de kerk van de H. Familie aan den Bergsingel te Rotterdam door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem, mgr. J. D. J. Aengenent, geconsacreerd. Des morgens te half acht vingen de plechtigheden aan. Hierbij assisteerden pastoor C. N. J. Meijsing en pastoor E. Helmer als diaken en subdiaken. Pastoor G. Kuys, rector C. J. Hesp, kapelaan P. J. Maas en kapelaan P. J. Aarts vervulden de lagere assistenties. Cantores waren ka pelaan Boomgaard en kapelaan J. A. Stij kerman, diaconus pastoor J. J. M. van Vastenhoven en ceremoniarius de secreta ris J. v. d. Tuyn. Om half elf begon de plechtige pontifi cale H. Mis. Hierbij assisteerden als troon- diaken pastoor W. Dirken en pastoor.L. J. Boogmans, terwijl pastoor C. J. Duivcstcyn presbytei--assistens was. De o\erige func ties waren als bij de consecratie. Op het altaar had nog plaats genoxnen de deken van Rotterdam kanunnik J. W. Heeswijk. In de kerk waren aanwezig de architect Jos. Cuypers en de oud-kerkmeester bur gemeester Stulemeyer van Schiedam, als mede de heer Nivard, katholiek wethou der van Rotterdam. Na de H. Mis hield mgr. Aengenent een toespraak, waarin mgr. er op wees dat dwor de consecratie dit gebouw nu voorgoed de woning van God was gewoi'den, die hier zal wonen als Koning, als Vader en als Heiland. Vraag: Zoudt u mij kunnen inlichten omtrent de loten van het Paleis v. Volks vlijt te Amsterdam? Hebben zij nog waarde? Antwoord: Deze loten worden nog geregeld uitge'oot. Wij meenen, dat die van 10 ook geregeld worden uitbetaald. (Herplaatst wegens misstelling).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10