KERKNIEUWS UIT DE OMGEVING SPORT LUCHTVAART De Man van Nergenshuizen DINSDAG 2 DECEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD FAG. 9 TRAPPISTEN BELUISTEREN DE GRAMOFOONPLAAT. Ontroerd door den Gregoriaanschen Zang. Men schrijft aan de „Tijd": Op het eerste gezicht schijnt het een vreemde combinatie: Trappisten en gra- mofoonplaat. Cisterciënsers ofwel Trappisten in hun statig wit habijt met zwart scapu'ier, wier gemeenschapstaai de stilzwijgendheid is, die in den dagelijkschen omgang hun stem en geluid niet anders gebruiken dan in koorgebed en koorgezang, nooit met elkaar spreken, nooit vleesch gebruiken, hoogst zelden eens mogen rooken bij een feeste lijke gelegenheid, al die monniken, aan de wereld afgestorven, zaten genoeglijk ver- eenigd, met bijzondere toestemming druk pratend en rookend, in een der sobere zalen van de priory te Tegelen (L.) het oogenblik af te wachten om gramofoon platen te beluisteren. Platen met Gregoriaanschen zang, opge nomen in de abdij St. Pierre van de eerw. paters Benedictijnen te Solesmes en bij de eerw. Fraters Franciscanen te Venray. De Gregoriaansche Muziekhandel „Can tate Domino" te 's-Gravenhage had aan de communiteit een demonstratie aange boden van deze platen, en onder absolute stilte hebben al die eerwaarde jongelingen en mannen, waarbij meerdere pracht- asceten-koppen, met een kleine pauze vier achtereenvo'gende uren onder gespannen aandacht de heerlijke Gregoriaansche ge zangen van Solesmes en Venray beluisterd, dubbel genietend van hun sigaar of pijp. Hoe kwamen die monniken, zoo bekend en vertrouwd met de liturgie, onder den indruk van de praeht-Graduale: „Christus factus est" van Witten Donderdag en ,.Te- nebrae factae sunt" uit de Donkere Met ten; hoe ontsoonnen zich hun gelaatstrek ken bij de blijde alleluja's van Paasch- Zate-rdag en de Sequentie „Victimae Pa- schal i"; wat een geestelijke bij d schap straalde uit hun oogen bij het blijde „Ju bilate Deo" met zijn prachtige lange neu- menreeks, zoo schitterend in één adem on der prachtige adembeheersching uitgeju beld. Hoe kwamen die eerwaarde mannen, zoo vertrouwd met den Gregoriaanschen zang, onder de frissche bekoring ran de mooie Franciscaansche liederen op Hollandschen tekst, gecomponeerd door den eminenten emancipator dr. Caecilianus Huigens. Hol- landsche geestelijke liederen op Grego riaans ch rhythm e. Het luid applaus bij het einde der de monstratie was voorzeker een bewijs, dat die Cisterciënsers genoten hadden van een vriien middag bij hoog geestelijk genot. Het werd 5 uur, Vespertijd, cn toen trad het silentium weer in. waarschijnlijk voor geruimen tijd. N00RDWIJK. Werkloosheid. Het aantal werkloozen, dat bij de arbeidsbeurs van onze gemeente staat ingeschreven bedraagt reeds 153, waarvan landarbeiders 47, losse arbeiders 12, visschers 14, timmerlieden 21, metse laars 5, opperlieden 14, stucadoors 2, schil ders 16, boekdrukkers 1, straatmakers 1, kantoorpersoneel 1, loodgieters 1, werksters 1 en jongens 17. De „Veseta" terreinen. Naar wij ver nemen is door Ged. Staten goedkeuring verleend op het verkavelingsplan van de terreinen „Vesta", zoodat met- de bebou wing van dit terrein wel spoedig zal kun nen worden begonnen. Bouwen. Aan J. Warinenhoven is ver gunning verleend voor het bouwen van een lunchroom met bovenwoning aan de School straat en aan G. van Rhijn.voor het bou wen van een woonhuis met vergaderzalen in de Hoofdstraat. TER AAR. DE CENTRALISATIE DER VEILINGEN. Een oproep van het Hoofdbestuur van den L. T. B. Door het hoofdbestuur van den R.-K. Diocesanen Land- en Tuinbouwbond is een vergadering bijeengeroepen van alle R.-K. Tuinders aan wie zij het volgende schrij ven richten: „Het is U bekend, dat de bestaande toe stand van drie veilingen te Langeraar niet in het belang is van de tuinders. Er is daarom een commissie in het leven geroe pen, die zich onder ander tot taak heeft gesteld ééne veiling te stichten. Deze commissie heeft zich hiervoor tot het hoofdbestuur van den L. T. B. gewend, met het verzoek om advies. Ook dit ad vies is U uit de nieuwsbladen bekend. Uit de mededeclingen van de commissie en van andere vooraanstaande personen uit Langeraar is ons gebleken, dat de strek king van dit advies niet voldoende bekend is. Het hoofdbestuur van den L. T. B. acht het hoogst noodzakelijk voor de goede gang van zaken, dat. deze sti-ekking in rui mer kring bekend wordt, vooral onder de Roomsch Katholieke tuinders. Het hoofd bestuur noodigt u daarom dringend uit tot bijwoning van cen vergadering, waarop een en ander zal worden uitgelegd. Deze vergadering zal worden gehouden op Donderdag 4 December a.s. om 3 uirr in het Patronaatsgebouw te Langeraar. Op uw aller aanwezigheid stellen wij hoogen prijs. HET HOOFDBESTUUR." HILLEGOM. Een herinnering. De planttijd voor onze bolgewassen is bijna voorbij. Daarom willen wij thans éven herinneren aan de prijsvraag onzer afd. voor Bloembollen cultuur. De idee is wel aanlokkelijk en dit klemt te meer, wijl zij zich niet bepaalt tot de leden dier organisaties. De bedoe ling is dat men laat zien, wat een voor- jaarstuin vermag. De Hillegommerbrug. De laatste 40 palen voor het westelijk deel der nieuwe brug worden ingeheid. Indien geen vorst periode spoedig intreedt, hebben we den langsten tijd getobd. Er wordt wel ge klaagd, dat 't werk zoolang duurt, doch ook hier staan de beste stuurlui aan den wal. De aannemer had grooten tegenslag, hetgeen niet was te voorzien.' Men kan zich een denkbeeld vormen van het geweldige werk als men weet dat er voor dit werk 180.000 K.G. cement noodig is, verder 40.000 K.G. grint, 10.000 K.G betonijzer, verder de ijzeren balken voor het dek, terwijl de brug gebouwd is op 160 palen van 6 M. lengte en ter dikte van 40 cM. KATWIJK AAN DEN RIJN. Een duiker aan 't werk. Voor de her stelling aan de vorige week aangevaren „Rooversbrug" was een duiker noodig. Iets dergelijks, een duiker in zijn eigenaardig costuum, krijgt men hier niet zoo spoedig te zien. Er is daarom bij deze werken veel en velerlei belangstelling van het publiek, vooral van de jeugd, die zooiets heel leuk vindt. WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE KEULEN. Gisteren waren de gebroeders van Kem pen en het koppel PijnenburgFranken stein geweldig actief, zoodat ze verschillen de tegenstanders achter zich lieten. Jach ten hadden er ook voortdurend plaats. De stand gisterenavond om 10 uur was als volgt: 1. RauschHürtgen 95 punten; op een ronde: 2 Gebr. van Kempen 196 punten; twee ronden achter 3 RiegerKroschel 60 punten en 4. DammSchron 56 punten. MOTORRIJDEN Een duurrit over 25.000 K.M. Naar alle waarschijnlijkheid zal Vrijdag 5 December a.s. des middags 12 uur te Bussum het startschot vallen voor een duurrit van 25.000 K.M. in ons land, een evenement, dat voor motorrijdend Neder land buitengewoon belangrijk kan worden geacht. De firma N.V. „Wander" te Assen, im- portrice voor Nederland van het motorrij wiel „New Imperial" heeft nl. het plan op gevat een 25.000 K.M. duurrit te houden met dit motorrijwiel, type „Blauwe Prins" standaard 350 c.c. Het traject, dat 250 K.M. lang is loopt van Bussum naar Amersfoort, Zwolle, De venter, Arnhem, Amersfoort terug naar Bussum. Er wordt dag en nacht door gere den en men zal trachten 1000 K.M. in het etmaal af te leggen, zoodat dus viermaal in dit tijdsbestek de route wordt afgelegd. In totaal duurt de rit dus minstens 25 dagen en nachten. Reparaties enz. kunnen onderweg geschieden. Een drietal in ons land zeer bekende motorrijders zal om beurten de „Blauwe Prins" besturen, ge durende 6 uren, dus op elk traject wisselen de rijders elkaar af. Het zijn: A. P. van Hamersveld, Bussum, P. van Dinter, Arn hem en G. Timmer, Assen. Deze duurrit staat onder technische controle van de Koninklijke Nederland- sche Motorrijders Vereeniging (K.N.M.V.). Middelpunt der organisatie is Hotel „Ro- zeboom" .te Bussum, waar de start plaats vindt. SCHAKEN Om het kampioenschap van Leiden. Voor dezen wedstrijd hebben de volgen de spelers ingeschreven: W. Demmendal, Leiderdorp, W. H. Bosscha, G. Bosscha, Ir. J. J. G. van Hoek, M. M. Segaar, Dr. C. H. Hins, Mr. C. J. Goudsmit, P. L. J. Ras- sers, M. Bloem, J. G. van Eijbergen, G. Schoppen, A. G. de Bléoourt, J. M. Volders M. W. Scheltema, J. Tjajsma, S. P. Ouwer- kerk, Leiderdorp, Arie van Klaveren, Lei derdorp, E. v. d. Valk eii P. v. d. Hoeven, Zoeterwoude, J. E. Stol, A. L. de Wolf, G. van Herk, Th. van Wijk, P. van Ommen, A. H. van Eisen en J. J; Akkerman. Waar de woonplaats niet is vermeld, is deze te Leiden. Nog een volle week voor de sluitingsdag tum zijn dus reeds 261 spelers ingeschreven, waaronder vele der sterkste spelers. Waar de opgaven van Voorschoten en Wassenaar nog moeten;,inkomen, zal het aantal deelnemers dit jaar de 30 wel over schrijden. Het zal voor de commissie, die met de regeling van den wedstrijd is be last, niet zoo gemakkelijk zijn voor een behoorlijke en snelle afwikkeling te zor gen. A.s. Dinsdag 9 December is de laatste dag voor de inschrijving des avonds wordt de indeeling opgemaakt en de eerste partij moet gespeeld worden op Vrijdag 12 Dec. in één der bovenzalen van „In den Vergul den Turk". i 1 .i VLIEGTUIG NEERGESTORT. Vier kinderen gedood, vier zwaar gewond. Uit Edmonton in Canada wordt gemeld dat te Chipewyan een vliegtuig, dat was opgestegen voor een korte oefenvlucht van geringe hoogte naar beneden 6tortte en te recht kwam te midden van een groep spe lende kinderen. Vier kinderen werden op slag gedood en vier werden zwaar gewond. De piloot en de waarnemer kwamen onge deerd uit het beschadigde toestel. WATERVLIEGTUIG NEERGESTORT. Drie zwaar gewonden. Uit Orbetello (Italië) wordt gemeld: Het watervliegtuig Savoia 55 is Zaterdag kort na den start neergestort. De benzinetank vatte vlam. De vier' inzittenden konden zich weliswaar redden maar kregen zware brandwonden. De marconist is aan zijn verwondingen overleden. Het toestel is verbrand. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdag 3 Dec. Huizen, 1875 M. N. C. R. V.-uitzending. 8.159.30 Morgenconcert. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.0012.00 Harmonium bespeling. 12.0012.15 Politieberichten. 12.1512.30 Gramofoonplaten. 12.302.00 Solistenconcert. 2.002.45 Deel I van Concert „Hol- landsch Harpkwartet" Mej. Corry Riet veld (viool), Mej. Phia Berghout (harp), Henk J. Borghout (cello), Abr. Martijn (harmonium). 2.453.15 Lezen van Chr. Lectuur. 3.15—4.00 Vervolg Concert. 4.005.00 Kinderkoor „Nieuwekerkbe geleiding W. Abraham. Soliste Mevr. Steen Blankenstein (sopraan), begel. S. Jansen. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.006.45 Landbouwuurtje. 6.457.15 Dr. G. Esselink: Ons bestaan een worsteling om het leven. 7.157.45 Cursus Electrotechniek P. B. N. A. 8.00—10.00 Leger des Heils. Samenkomst met orkest en koor. 10.0011.10 Vaz Dias. 10.1011.00 Gramofoonplaten. H i 1 v e r s um 298 M. (V.A.R.A-uitzending). 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding (V. P. R. O.). 10.15 Orgelspel Johan Jong. 10.30 P. J. Kers: Onze keuken. 11.00 Mej. F. Meijboom: De verpleging van zuigelingen. 11.30 Gramofoonplaten. 12.00 Concert Gramofoonplaten en V. A. R. A.-Septet. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Maak het zelf cursus. 4.00 Vocaal Concert. Dick Weiman (bas, bariton) Johan Jong (piano). 4.30 Kindervertellingen Oom Frans. 5.00 Vraaghalfuurtje. 5.45 Concert V. A. R. A.-orkest en Gra mofoonplaten. 6.50 Mandoline-cursus. 7.20 W. H. Vliegen: Oorsprong, geschie denis en hedendaagsche stand der socialis tische beweging. 7.45 Aecordeon-muziek. 8.05 Concert V. A. R. A.-orkest. 8.35 Accordeonmuziek. 8.50 Hoorspel: Joh. D. verovert de we reld" van Friedr. Wolf, op te voeren door het Groot Volkstooneel. 9.50 Concert V. A. R. A.-orkest. 10.20 Vaz Dias. 10.30 Vervolg Concert. 11.00 Gramofoonplaten. 12.00 Sluiting. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Gramofooijplaten. I.20 Orkestconcert. 2.20 Concert N. Desmond (sopraan), D. Carver (bariton). 2.50 Uitzending voor scholen. 3.50 Concert. E. Forst (alt). Brandjel- kovitch (viool). E. Munro (piano). 5.05 Orgelspel door R. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsberichten. 6.55 Berichten. 7.00 Zang door M. Bonin en J. Thorne. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.20 Concert. Orkest, B. Moiseivitch (piano). 9.20 Berichten. 9.35 Vervolg* concert. 10.10 Lezing. 10.25 Berichten. 10.30 Kwintet. II.2012.20 Dansmuziek. P a r ij s „R a d i o P a r i s". 1725 M. 12.502.20 Gramofoonplaten. 4.05 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonplaten. 9.05 Tweede bedrijf van „Der Rosenkava- lier", van Rich Strauss. L a n g e n b e r g, 473 M. 6.207.20 Gramofoonplaten. 10.4011.20 Muziekuitzending v. scholen. 11.30 Gramofoonplaten. 12.251.50 Concert Orkest en bas. 4.355.35 Orkestooncert. 7.058.00 Koorconcert. 8.309.40 Orkestconcert. 9.50 Bij de Zesdaagsche te Keulen. Daar na tot 11.20 Dansmuziek. K a 1 u n d b o r g, 1153 M. 2.504.50 Orkestconcert en voordracht. 7.401.20 Radio-Bal. Ouderwetsohe en moderne dansmuziek. Refrein-zang. Brussel, 508,5 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 Concert. 8.35 Concert. Orkest en zang. Toespraak Z e e s e n, 1635 M. 5.457.00 Lezingen, daarna vroegconcert 8.2011.20 Lezingen. 11.2012.15 Gramofoonplaten. 12.151.20 Lezingen. 1.202.20 Gramofoonplaten. 2.203.50 Leizngen. 3.504.50 Middagconcert uit Hamburg. 4.507.15 Lezingen. 7.20 Opera-uitzending ,,Un Ballo in Ma- chera" van Verdi uit het Nat. Theater, München. 10.05 Weerbericht. Daarna Dansmuziek. HET S.S. „OVIDIA" dat in zinkenden toestand verkeerde in den Atlantischen Oceaan en welk schip noodsignalen uitzond, wel ke door het s.s. „Mauretania" worden opgevangen. De „Mauretania" stoomde onverwijld ter hulpe en mocht het genoegen smaken de opvarenden van de „Ovidia" te redden. FEUILLETON door VICTOR BRIDGES Vertaling van F. van Velsen. 42) Van de smalle streep land links werd juist een bootje in de kreek gestuurd. Er waren twee mannen in en zelfs op dien afstand kon ik onderscheiden, dat de eene zonder eenigen twijfel de Italiaansche heer was, over wien Billy gesproken had. Der, andere, die een geweer in zijn hand had, herkende ik als mijn vriend uit Park-Lane. Voor een scheeven roeier deed de groo- te kerel de boot tamelijk goed vooruit gaan. Hij stevende vrij vlug door de kreek in mijn richting. De roeier zat gebukt tus- schen zijn riemen en de passagier hield zijn geweer klaar voor onmiddellijk ge bruik. Blijkbaar kwamen zij hun werk af maken. Met een tevreden glimlach schoof ik een weinig achteruit en verstopte mij achter een dikken rietbos, waarna ik mijn geweer zoover vooruit stak, dat slechts het. uitein de van den loop gelijk met den buitenkant van het riet was. Geen geval van genade of barmhartigheid beroerde ook maar hel minst mijn hart, niettegenstaande ik per soonlijk weinig wrok legen mijn bezoekers koesterde. Het was Northcote en niet mij, dien zij in werkelijkheid trachtten neer te schieten en de redenen, welke hun daar toe noopten, waren zeer gegrond wa schijnlijk. Desondanks was het mijn va^ voornemen, ze beiden zoo zorgvuldig moge lijk neer te leggen, zoodra zij maar even onder behoorlijk bereik van mijn zwaar jachtgeweer kwamen. Indien ik van moord aangeklaagd zou worden, dan had ik mijn doorschoten hoed als getuige a décharge en per slot van rekening, als een zekere dood aan den eenen kant van de weeg schaal ligt, heeft het geen nut zich over den anderen te bekommeren, 't Was wettige zelfverdediging. Zij kwamen al dichter en dichterbij en ik zag den roeier naar het eiland sturen, terwijl de andere met zijn vinger aan den trekker van zijn geweer zijn hoofd in alle richtingen van het eiland heen en weer draaide. Voor een ondeelbaar oogenblik meende ik, dat mijn truc ontdekt was en ik haalde den haan over, zonder verdere dingen af te wachten. Juist in die seconde tusschen overhalen en afschieten, klonk het krakend geluid van een Mauserpistoolschot en zag ik een grooten splinter aan den linkerkant van den boot, vlak bij den roeier afvliegen. Met een vloek draaide de groote kerel de boot om en roeide wat hij roeien kon te rug, terwijl de ander zijn geweer omhoog hief en een paar schoten afvuurde in de- vermeende richting, vanwaar de kogel kwam. Ik verzeker U, dat ik geen tijd bet ver loren gaan. Ik trok mij uit mijn hinderlaag terug en kroop zoo vlug mogelijk door het riet naar het uiteinde van het eiland en daar zag ik, zooals ik verwachtte, mijn trouwe Billy. Hij had zijn riemen binnen gehaald en lag op zijn knieën in zijn boot, met zijn reuzenpistool op de teleurgestelde vluchte lingen te mikken. „Schei maar uit, Billyriep ik jubelend. Onmiddellijk ging het pistool omlaag en het volgende oogenblik uitte hij een victo- riekreet en stuurde zijn bootje naar het eiland. „Verdraaid, Jack!" riep hij, toen de boot aan wal stootte. „Ik dacht heusch, dat ze je ditmaal te pakken hadden. Kijk die el- lendelinge eens Hij wees naar de kreek, waar onze ge wezen aanvallers zich uit de voeten maak ten, en wel met een drift en snelheid die hen bij een roeiwedstrijd zeker in aanmer king hadden doen komen, voor het kam pioenschap. Dan ging hij op een bos riet zitten en brak in schaterlachen uit. „Goede hemel", hijgde hij, want hij was nog niet geheel op adem na zijn lachbui. „Jack, m'n jongen, ze zijn met jou nog niet klaar als ze willen schieten. Je hebt er mij ook in laten loopen. Ik zou gezwo ren hebben, dat ze je den kogel hadden gegeven." „Als je daar niet gepatrouilleerd had, Billy", zei ik, zou ik hen zeker neergescho ten hebben. Jij hebt het gelukkig ver ijdeld, dat ik bloed moest vergieten." „Ik had ze zelf ook wel kunnen raken", lachte hij. „Die Zuid-Amerikaan met zijn geweer was heelemaal de kluts kwijt. Hoe is alles toch in zijn werk gegaan?" Ik verschafte hem zoo kort mogelijk de verschillende feiten. „Het was een voorop gesteld plan", ein digde ik, „dat lijdt geen twijfel. Zij zou den mij dood gevonden hebben, als ik ooit gevonden zou zijn. Guarez en zijn mak ker zouden verdwenen zijn en Maurice, die een prachtig alibi kon aantoonen, zou universeel erfgenaam geweest zijn. 't Is me een rare wereld, Billy". „Dat is zeker", zei Billy hoofdschud dend, „maar gelukkig wordt er nog al eens een bok geschoten. Ik zag het geheele ver loop. Ik meerde mijn boot vast aan den zeekant bij die bocht daar, en klauterde tot den bovenrand. Ik zag je naar het eilandje overvaren en ik wilde juist naar je toekomen, om je gezelschap te houden, toen die gemeene schurk dat schot op je loste. Ik dacht dat je er geweest was, Jack. Je maakte die luchtsprong zoo dui- velsch natuurlijk, dat ik er werkelijk in liep." „Ik hoop, dat je bedroefd was", zei ik. „Bedroefd V' lachte Billy. „Ik moet je zeggen, dat ik razend was; als je niet als een duiveltje in een doosje te voorschijn was gekomen, zou ik in mijn blinde woede die twee Zuid-Amerikan.en meer lood ge geven hebben dan tien zulke schavuiten kunnen bergen." „Ik ben blij, dat je het niet gedaan hebt, Billy", antwoordde ik, „want ik ben voor nemens als het noodig is, zelf iets in dien geest te doen." Toen keek ik op mijn horloge. ,,'t Is half zeven", zei ik. „Dat is het uur, waarop de eenden behooreu te komen, maar ik vrees, dat zij bang geworden zijn." „Dat geloof ik ook", zei Billy. „Als ik eend was, bleef ik de eerste veertien da gen hier uit de buurt. Je moest met mij meegaan naar den hoek, dan gaan wij dwars door het veld. naar Woodford en drinken daar samen een borrel. Je kan gemakkelijk om acht uur thuis zijn." „Goed", zei ik. „Als ik een beetje laat ben, zal het mijnheer in spanning houden. Het is niet waarschijnlijk, dat hij zijn handlangers heeft gezien, dus zal het voor hem een aangename verrassing zijn, als ik gezond en wel kom binnenvallen." Ik liet mijn boot aan haar lot over. (Ik was niet in een stemming om de drijvers van Maurice eenige overbodige moeite te besparen) en wij staken in de boot van Bil ly van wal en roeiden vlug naar de kreek. Er was geen spoor van onze vrienden te vinden, maar het geluid van ver verwijder de schoten, bewees ons, dat mijn jachtge- nooten druk met de eenden bezig waren. „Ik zou wel eens willen weten, of Mau rice raak schiet", zei ik grinnikend. „Hij moet ongetwijfeld onze schoten gehoord hebben en ik veronderstel, dat hij denkt, dat het spel is gewonnen. Mij dunkt, -,t moet wel eenigszins op iemands zenuwen werken, zoo pardoes een fortuin te be machtigen." ,,'t Is anders geen fortuintje, om de ge»- volgen af te moeten wachten", verklaarde Billy, 't Zou me wel een pond waard zijn, zijn gezicht le zien, als je thuis komt." We legden de boot aan de andere zijde van den hoek vast en gingen dwars door het veld en over de spoorlijn naar Wood ford. Wij bleven een half uurtje in „Dc Ploeg", waar wij een paar glazen sherry dronken en over onze toekomstige cam pagne praatten. „Er gaat niets boven troef uitspelen", zei ik. „Zoodra ik thuis kom, zal ik met de deur in huis vallen en zeggen, dat iemand rc- probeerd heeft mij dood te schieten. Ik ben verlangend te hooren, wat Maurice er van zal zeggen." „Billy knikte. „Dat is do goede tactiek", antwoordde hij. „Als je niets zegt, begrijpt hij, dat je hem verdenkt. Je moet uit jcf troeven halen wat er in zit en afwachten, wat er gebeurt." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 9