DINSDAG 2 DECEMBER 1930 RIJNSBURG. GEMEENTERAAD. De niet-goedgekeurde begrooting. De Raad dezer gemeente kwam Vrijdag in spoedeischende vergadering bijeen. De voorzitter, burgemeester J. L. Bos- schieter, opende de vergadering met gebed. Afwezig was met kennisgeving C. D. v. d. Vijver. Door den voorzitter werd mededeeling gedaan van een ingekomen schrijven van den Raad van State, inzake de bij dit Col lege aanhangig gemaakte kwestie van 't niet goedkeuren der Gemeentebegrooling dienst 1930 door Gedep. Staten. In dit schrijven wordt mededeeling gedaan, van de behandeling dezer zaak op Woensdag 3 Dec. a.s. des voorm. 10.30 u., waarbij alsdan gelegenheid zal zijn, door iemand daartoe door den Raad gemachtigd, het standpunt van den Raad nader toe te lichten en te verdedigen. Weth. S. Schoneveld merkt op, dat het wellicht wenschelijk is, den Raad mede deeling te doen, van het door Ged. Staten ingediende verweer, alsook van hetgeen door den burgemeester zelf tegen het stand punt van den Raad is aangevoerd. Van beide stukken zijn afschriften aanwezig, zoodat men daarvan kennis kan nemen. Naar aanleiding van dit verzoek leest de voorzitter beide stukken voor. Door wethouder S. Schoneveld wordt vervolgens opgemerkt, dat het niet in zijn bedoeling ligt een breede discussie over deze kwestie te houden, maar deze stelt er wel prijs op, te constateeren, dat èn in het verweer van Ged. Staten en in het schrijven van den burgemeester, de Raad beschuldigd wordt, van een onjuiste voor stelling der feiten, wat naar zijn oordeel eigenlijk is uitgesloten, omdat de Raad precies en juist heeft aangegeven, zooals de toestand werkelijk is. Dr. H. G. Jonker merkt op, dat deze spoedeischende vergadering niet noodig was geweest, omdat naar zijn oordeel, in de vorige veragdering, de geheele afwikke ling van deze zaak óók het zenden van een vertegenwoordiger van den Raad, was op gedragen aan B. en AV. Meerdere leden bleken deze meening toegedaan. De voorz. merkt op, dat door den Raaa wel de wenschelijkheid was naar voren ge bracht, de zaak mondeling toe te lichten en te verdedigen, maar geen persoon als vertegenwoordiger werd aangewezen, en dit ook niet werd opgedragen of overgela ten aan B. en W. Dr. H. G. Jonker vraagt of het niet be ter is, iemand buiten den Raad en buiten het College van B. en W. als vertegenwoor diger aan te wijzen, welk voorstel wethou der S. Schoneveld ondersteunt. Wethouder S. Sohoneveld en Dr. ,H. G. Jonker stellen daarop voor, hiervoor aan te zoeken mr. Sibmaoher van Nooten, re dacteur van „De Gemeentestem", te Den Haag, waartoe wordt besloten, terwijl wethouder S. Schoneveld wordt aangewe zen als plaatsvervanger. Op voorstel van Dr. H. G. Jonker werd nog besloten wethouder S. Schoneveld op te dragon zich onverwijld in verbinding te stellen met den heer van Nooten en hem alle stukken ter zake betrekking hebbende ter hand te stellen. Na de rondvraag volgde hierop sluiting door den voorzitter. ALKEMADE. Geboren: Wilhelmina Gerarda d. van J. P. Zandvliet en J. C. van Leeuwen Johanna Anconetta d- van C. B. l'Ami en M. Vermeij Cornelia Helena d. van C. van Beek en H. C. van Klink Helena Bertha d. van E. Keller en L. J. Jansz. Gehuwd: Wilhelmus Loos jm. 22 j. en Cornelia Maria de Jong jd. 17 j. Johan nes van Wieringen jm. 26 j. en Korina Oor- ne ia Hiilenaar jd. 22 j. Ne-lis Jacobus Los jm. 23 j. en Marijtje van der Zwan jd. 24 j. NOOTDORP. Voetbal. Zondag speelde D. I. O. een wedstrijd tegen E. S. D. O. II van 's-Gra- v-enhage. Deze wedstrijd had te 2 uur moe ten beginnen en er had voor de competitie moeten worden gespeeld. Er werd een half uur op den scheidsrechter gewacht, maar deze kwam niet opdagen. Om 2.30 werd dan een begin gemaakt met een vriend- schappelijken wedstrijd. D. I. O. deed den aftrap en de bal schoot reeds ver door het veld. Het bleek een zware strijd te wor den, want beurtelings waren beide doelen in gevaar en menige vlugge aanval werd even vlug onschadelijk gemaakt. Geruimen tijd. werd gespeeld, totdat D. I. O. den bal kreeg en met een hoera het spel 10 stond. Ook rust kwam met dezen stand. Na rust werd met veel animo gespeeld en ook nu hadden de keepers druk werk. Zoo werd gespeeld tot 7 min. voor 't einde. D. I. O. kreeg den bal en met een schot van G. v. Hagen stond het spel 20. Nadat de bal wederom was uitgeschopt, werkte C. v. Leeuwen den bal nog eens in het doel der tegenpartij. Het einde kwam met 30 voor D. I. O. D. I. O. II speelde een coinp et it ie-wed strijd tegen „De Jagers" te Den Haag. D. I. O. verloor met 50. OUD-ADE. Auto-ongeval. Zaterdagavond had een aanrijding plaats, dat wonder boven won der goed is afgeloopen. De heer M. ko mende uit Rijpwetering reed onder Oud- Ade de brug aldaar aan en geraakte ver volgens gedeeltelijk met zijn auto in de sloot. De autobus van de firma Maarse en Kroone heeft de auto uit de sloot getrok ken. Gelukkig bekwamen de inzittenden geen letsel, terwijl de auto slechts licht be schadigd was. De oorzaak is gelegen in den zwaren mist. M. zegde toe de schade aan de brug te zullen betalen. NOORDWIJK. Een belangrijke vergadering van de Kath. Landarbeiders. Gisteravond hield „St. Hyacinthus" in het Juvenaat haar jaarvergadering. Mo gen zij steeds bogen op een flink vergade- ringbezoek, op de 13e verjaring van deze afd. van St. Deus Dedit, spande dit toch wel de kroon, daar hierbij een 200-tal le den tegenwoordig waren. De Voorzitter, de heer Jac. Zwarts, sprak dan ook bij de ope ning zijn volle tevredenheid hierover uit, waaruit hij tevens mocht concludeeren van een goede organisatiegeest onder de land arbeiders in Noord wijk. Na lezing der notulen bracht de Secre taris een keurig jaarverslag uit, waaruit wij aanstippen dat in het afgeloopen jaar 4 districts- en 11 bestuurs- en 7 ledenverga deringen zijn gehouden. In he' pfeeVn^eu jaar is tevens een nieuw collectief contract met eenige goede verbeteringen tot stand gekomen, o.a. het pensioenfonds en een verdere doorvoering van den vrijen Zater dagmiddag. Door de ijverige bemoeiingen van de Prooaganda-club is het ledental ge stegen tot bijna 300. Verder werd er in ge memoreerd het vertrek van kap. W. Nijs- sen, die als Geest. Adv. vele jaren de stuw kracht voor de vereeniging is geweest, waaraan de wensoh werd toegevoegd dat kap. Heemskerk, de nieuwe Geest. Adv., veel zou bijdragen tot den verderen bloei van St. Hyacinthus. Het jaarverslag van den penningmeester over 11 maanden gaf aan, een inkomsten van 10758.36. Het boekjaar 1930 gaf aan een voordeelig saldo van 194.45, de reserve bedraagt 724.90, hetwelk alzoo een bezitting vormt van 919.35. In bovengenoemd boekjaar was aan werkloozen steun uitgekeerd 3999. De voorzitter deelde thans mede, dat er in Noordwijk meer onder socialistische ele menten een neiging loopt om een werkloo- zen-demonstratie te doen houden, waartoe zij ook trachten de katholieke arbeiders aan te zetten. Hoewel er redenen zijn tot ontevredenheid, waarschuwde spr. met klem er tegen aan deze demonstratie deel te nemen. Mocht men er toe overgaan zelf te demonstreeren, dan zouden zij dit doen op een waardige katholieke wijze, waarbij het bestuur alsdan op aller medewerking zou rekenen. De werkloozen-commissie, be staande uit de afgevaardigden der arbei ders-organisaties, hadden dezen zomer een flink werk-object bij B. en W. voorgedra gen, doch daar wilde men dit niet acceptee ren, om reden dat B. en W. genoeg werk voor de werkverschaffing hadden. Thans is spreker wel ietwat teleurgesteld, want al veel werkloozen loopen er in Noordwijk, doch het werk door B. en W. op het oog, een nieuwe verkeersweg naar Zee en een grondwerk aan de v. d. Bergh-stichting groot 22000.is wel in voorbereiding, doch nog niet uitgewerkt en goedgekeurd. Spr. vertrouwde echter, dat met het laatst genoemde werk uiterlijk 15 December be gonnen kan worden. De bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van de heeren H. de Haas, Job Vink, J. A. Caapers en W. v. d. Berg had tot uitslag,'dat waar geen tegencandidaten zijn gesteld, de aftredenden met algemeé- ne stemmen werden herkozen. Als controle-commissie werden benoemd de heeren N. van Bohemen en J. Berbee, waaraan nog een bestuurslid zal .worden bijgevoegd. Bij de rondvraag bracht een der leden naar voren, dat in verband met de werkverschaffing een demonstratie niet wenschelijk was, doch zou willen aanra den, dat de werkloozen hun wandeling eenige keeren per dag zouden uitstrekken tot voorbij het Raadhuis, waarvan zijns inziens invloed genoeg zou uitgaan. De voorzitter was het met den vorigen spr. gansoh niet eens en vond zoo zachtjesaan een demonstratie zelf noodzakelijk. Spr. noemde het een schande, dat het Gemeen tebestuur het werk, hun door de organi satie voorgelegd, niet aanvaard heeft, daar dan zeker niemand zonder werk behoefde te loopen dezen winter. In verband met het pensioensfonds wilde de Voorzitter er nog even op wijzen, dat lang niet alle arbeiders hiervoor in aanmer king komen, omreden er nog veel patroons niet georganiseerd zijn en bijgevolg ook het contract niet hebben geteekend en daarom is het zoo hard noodig, dat alle leden propagandist zijn om alle landarbei ders georganiseerd te krijgen. Wanneer dit feit mocht worden, kan er ook bewerkstel ligd worden, dat alle patroons het contract zullen teekenen, waarmede zij alsdan te vens teekènen voor den pensioensregeling. De Geest. Adv., die thans nog even op de vergadering verscheen, werd door den voorzitter met enkele hartelijke woorden verwelkomd en een kleine verrassing aan geboden. De Geest. Adv. dankte voor de hem ge boden attentie en kon niet nalaten zijn groote verwondering uit te spreken over het kolossale vergadering-bezoek, waaruit wel spreekt de bloei der afdeeling. Z. E. hoopte, dat dit ook in de toekomst zoo moge zijn en St Hyacinthus steeds in bloei moge toenemen. In zijn sluitingswoord wekte de Voorz. allen op, lid der Kies ver eeniging te worden. Na een groote verlo ting van landbouwgereedschappen, werden de niet-prijswinnaars allen voorzien van een zakje sigaren, waarna de voorzitter deze goed geslaagde vergadering met den Ohr. groet sloot. De collecte voor Wedu wen-steun bracht op 5. R0EL0FARENDSVEEN. Poging tot inbraak. Zondagavond is getracht in te breken bij den heer J. H. alhier. Gelukkig was de heer J. H. zelf thuis en door het lawaai dat gemaakt werd trad H. naar buiten, waarop Hij eenige hem inbekende personen zag wegvluchten. De politie stelt een onderzoek in. DE LEIDSCHE COURANT Ergerlijke baldadigheid. Zaterdagavond hebben tot nog toe onbe kend gebleven jongelui de aardigheid uit gehaald om in de regenput, welke bestemd is voor huishoude ijk gebruik en de eenige watervoorziening in deze gemeente is, pe troleum te werpen, waardoor deze put to taal bedorven is. We kunnen niet nalaten onze groote ergernis hierover uit te spre ken. Nog kort geleden mochten wij klagen over gepleegde baldadigheden, waardoor de woningbouwvereeniging schade is toe gebracht; thans betreft het wederom een woning van deze vereeniging. De heer J. A. heeft bij de politie van dit vandalisme aangifte gedaan en het is te hopen da-t de daders opgespoord zullen kunnen worden. RIJNSATERWOUDE. Vleeschkeuring. Ingevolge de Vleesch- keuringsdienst werd alhier over de maand November ter secretarie aangegeven: 2 koeien bedrijfsslachting, 1 koe nood slach ting, voorw. goedgek., 1 koe huiss 9 var kens huissl., 1 var'ken tot 50 K.G., 1 schaap en 1 kalf, noodsl. voorw. goedgek., 1 big noodsl. voorw. goedgek. 140 K.G. rund- vlesoh invoer. Aan keurloon werd ontvan gen een bedrag van J 61. Geboren: Cornelia Elisabeth Adria- na d. van J. S. Visser en A. A. de Haas Adriana Cornelia Adriana d. van A. C. Rijkelijkhuizen en C. A. Stigter (sinds Juni weduwe). Vertrokken: G. van Luiing naar Haarlemmermeer. Gevestigd: A. Angenent en gezin van Woubrugge P. Kneppers van Voor schoten Th. C. J. Kne ange van Haar lem H. Schellingerhout van Voorscho ten P. Schellingerhout van Valkenburg D. Schellingerhout van Alphen aan den Rijn. WASSENAAR. Vreemdelingen-inwoners. Meermalen werd ons de vraag gesteld, hoe groot het aantal vreemdelingen, dat in de gemeente woonachtig is, wel is. Tengevolge van de werkzaamheden voor de volkstel'ing zijn wij thans in staat eenige gegevens te pu- bliceeren. In totaal zijn hier gevestigd 689 vreem delingen en 7 personen 2onder nationali teit. Onder het aantal vreemdelingen zijn: 2 Amerikanen, 470 Duitschers, 130 Oosten rijkers, 35 Engelschen, 9 Zwitsers, 4 Italia nen, 1 Serviër, 17 Tsjechen, 4 Denen, 1 Noor, 3 Polen, 1 Canadees, 3 Belgen, 6 Hongaren, 1 Roemeen, 1 Joego-Slaviër, 1 Let'ander. Zoo men ziet, zijn bijna alle nationali teiten vertegenwoordigd. INGEZONDEN STUKKEN „Goej bedoeld, maar slecht gezegd"? In „De Leidsche Oourant" van Zaterdag j.l. geeft de Redactie in een driestar een uitleg aan de woorden van den heer G. Kndvelder die o.a. zou gezegd heblDen: „Geen eigendom mag bestaan zonder ar beid, terwijl de arbeid een recht op eigen dom geeft". De redactie meent dan de bedoeling van dezen spr. te moeten verduidelijken met een voorbeeld: „Wie kan rentenieren mag zich daardoor vrij achten van arbeid om geld te verdienen, maar niet van den arbeid in 't algemeen. Indien het zoo bedoeld was zou de heer Kn. uiting hebben gegeven aan een „mooie Katholieke gedachte". Heb is niet mijn bedoeling een uitvoerig debat over de, in bovenstaande uitleg op gesloten meening aan te vangen; het zou allicht te veel p aatsmimte vragen. Alleen een enkele opmerking. Indien iemand een vermogen heeft, laten we b.v. aannemen geërfd van zijn vader, die dit vermogen door arbeid verworven heeft (tegen dit erven oa. gaat het niet, dit. kunnen de redacties van „Residentie bode" en „De Leidsche Courant" gerust aannemen) dan heeft hij het eigendoms recht hierover, d. w. z. het recht van ge bruik en verbruik. Hij kan er b.v. een stuk grond van koopen en dit bewerken, of een fabriek bouwen en zich als ondernemer daardoor een inkomen verschaffen of zich als boorden winkelier in een zaak vestigen, in ieder geval het daarin gestoken kapitaal door zrijn arbeid en dat zijner mede werkers vruchtdragend maken. Hij kan het vermogen ook opbergen in een brand kast en er eiken dag zooveel afnemen als voor zijn onderhoud noodig is. Dat alles doethij echter niet want hij is een ver standig en slim man, hij gaat dus rente nieren d. w. z. hij koopt b.v. aandeelen in een of andere onderneming, welke onder neming kan hem niets schelen, of het een Engelsche oliemaatschappij of een Russi sche machinefabriek of een Amerikaan- sche filmfabriek is, is van minder belang, als de aandeelen maar goed zijn en een flinke rente opbrengen. Dit komt dus daar op neer dat anderen door hun arbeid in die onderneming het geld vruchtdragend maken, de rentenier ontvangt dus in den vorm van rente of dividenden een deel van de arbeidsprestatie van anderen. Dit is dus een nieuwe eigendomsver werving voor den kapitaalbezitter, zon der dat hij daarvoor eenigen arbeid ver richt, dan misschien eenige keeren per jaar de rentecouponnetjes te laten knip pen. Dat hij onafhankelijk van deze bezits verwerving voor de gemeenschap arbeidt doet nie-ts ter zake; of het mooi is hangt nog van omstandigheden af. Ik meen in de woorden van den heer Kn. dan ook een verzet te lezen tegen deze soort bezitsver werving, n.l. door uitsluitend belegging ontstaan, zonder eenige arbeidsprestatie. Het heeft me eenigszins verwonderd dat de Red. L. C. met het grootste gemak hierover heenstapt.. wie kan „rentenieren" daardoor vrij acht van arbeid en dit schijn baar heel normaal acht. Ik meen dat juist de interpretaties die de Red. L. C. aan de woorden van den heer Kn. en andere sprekers in sommige gevallen geeft, aanleiding kan zijn de be grippen over kapitaal enz. nog verwarder en duisterder te maken. De redactie dank ik beleefd voor de afgestane plaatsruimte. BART. Leiden, St. Andreas 1930. Uit het bovenstaande blijkt wel, dat de bedoelde rede van den heer K. (of althans het verslag er van) niet zoo bijzonder dui delijk is geweest. Als de veronderstelling van den inzender juist is en de heer K. bedoeld heeft, te verklaren, dat men geen geld mag verdienen uit kapitaal, zonder dat men er voor werkt, dan heeft hij uit gesproken de wensche ijkheid van een ge heel andere maatschappij, dan de nu be staande. In de nu bestaande maatschappij kan een matige rente uit kapitaal bezit met in zich ongeoorloofd worden geacht; deze kan wel door de omstan digheden ongewenscht en beslist af keurenswaardig worden. Wij meenen met deze korte uiteenzet ting te kunnen volstaan, daar de inzender ten slotte, niet heeft aangevallen wat wij wel hebben gezegd. Red. Een „Kwakel"-storm te Katwijk te wachten. Mijnheer de redacteur. Vergun mij een plaatsje in uw veel ge lezen blad over bovenstaand onderwerp. Heel Katwijk is opgeschrikt door een bericht in de Leidsche Courant met de mededeeling: „De stormbal hangt voor Kat-wijk a. d. Rijn uit". Dit bericht is door alen met vreezen en beven en verschil lende gewaarwordingen ontvangen. Wat toch is het geval. Indertijd is door den Raad va-n Katwijk besloten een kost bare brug te bouwen op een zeer ongele gen plaats ni. de Turfmarkt, waardoor het verkeer in een chaos wordt geleid, waarvan de viersprongen Voorstraat-Turf markt en Achterweg-van Egmondstraat de brandpunten zijn, terwijl de oprit Over- rijnbrug en de hoek Sandtlaan en Over ran voor het verkeer en publiek moord dadig kunnen zrijn door hun ongunstige ligging. Had men indertijd een brug kun nen maken ter plaatse van de bestaande brambrug en een kwakel gelegd aan de Turfmarkt of Bruggestraat dan was m.i. de zaak opgelost, het verkeer Leiden RijnsburgKatwijk a. ZeeValkenburg- Wassenaar om het dorp heen geleid, en had men met de N. Z. H. Mij. kunnen vol staan met de bediening van één brugwach ter terwijl door verhooging van de opritten en de brug ook aan de eischen van de scheepvaart eenigszins was tegemoet ge komen. Dit schijnt echter gestuit te zijn op de halsstarrigheid tot het weigeren van alle medewerking der Trammaatschappij, waartegen de capaciteit van B. en W., den Raad en de geheele overheid niet schijnt opgewassen te zijn, daar de Mij. in het andere verkeer een concurrent of collega ziet, die men iedere ooncessie of bevoor rechting moet weigeren als hot deelgenoot wil worden in het betreden van haar eigen dom. Nu voorzag de Kwakel eenigszins in een behoefte door de verbinding met den overkant voor voetgangers mogelijk te ma ken, waarvan ook wielrijders, die§ tegen moeite niet opzagen, gebruik maakten. Doch door haar bouwvalligheid werd door den Raad geadviseerd deze te verwijderen tot ergernis en ongerief van het publiek, dat deze verbinding afgesneden ziet en gesommeerd wordt om te loopen, als bo vendien de brug voor hun neus niet wordt opgehaald, wat voor hen verdere stagnatie in het verkeer teweeg brengt. Voor de le den van den Raad wordt het nu een moei lijk probleem. Stemmen zij tegen dan ver smijten zij het zuur verdiende geld der be'astingbetalers voor iets wat geen op lossing is daar een Kwakel middeleeuwsch en geheel uit den tijd is, terwijl, nemen zij de vriendelijke raad van B. en W. ter harte en stemmen zij voot, het een storm, orkaan of lawine van verontwaardiging over hun arme hoofdjes zal doen losbar sten, want zooals terecht wordt geseind: de stormbal hangt voor Katwijk a. d. Rijn uit als waarschuwing voor de bestuurderen van Katwijks scheepken. Het praeadvies van B. en W. adviseert afwijzend op het verzoek tot herstel te beschikken omdat dit s'echts een gang van enkele minuten zou besparen en de kosten van 7800 gulden niet rechtvaardigt. Ergo is het een „lui mirakel", die met dat eindje om te loopen 7800 gulden, zegge: acht en zeventig hon derd gulden, kan verdienen en het nog vertikt. A'ler hoop is nu gevestigd op de helderziendheid van den Raad, om tot een bevredigende oplossing te komen, maar rooskleurig is de toestand niet. Typisch is het dat in hetzelfde blad wordt gewaagd van de voorgenomen p'annen omtrent den weg Noordwijk—Wassenaar buiten Kat wijk a. d. Rijn om. Duizenden guldens zijn besteed om den weg te verbeteren, hoewel de toestand veel te wenschen overlaat en nog niet ideaal is. Is het nu plotseling voor het doorgaand verkeer waardeloos geworden on zullen duizenden weder wor den besteed, als het geen millioenen wordt, om het verkeer buiten het dorp om te 'eg- gen terwijl aan den anderen kant van het dorp duizenden worden besteed om het verkeersmonster binnen de veste te drin gen. Ziet u, mijnheer de redacteur, dit is iets wat mijn brein niet kan verwerken en ik vrees dat de toestand nimmer Up to date zal worden en 'veel geld zal kosten. U nogmaals hartelijk dank zeggend voor de verleende vrijheid. Hoogachtend, F. DE GRAAFF. Katwijk a. d. Rijn, 1 Dec. 1930. TWEEDE BLAD - PAG. 7 Gevaarlijke vischstroopers in de knel. Warmond, 30 Nov. 1930. Dezer dagen heeft de politie van War mond een goede vangst gehad; reeds vele malen had ik erge last van een bekende bende stroopers, gevaarlijke lui, die tot al les in staat zijn. Nu zijn die lui door het rusteloos zoeken van den gemeente-veld wachter Kaak op heeterdaad betrapt. Hem was ter oore gekomen, dat er Vrijdagnacht zou gestroopt worden in mijn polder in Zwanenburg. Toen heeft hij de Rijksveld wachter Jacobs van Warmond en v. d. Stel van Oegstgecst gewaarschuwd en toen zijn zij met hun drieën er 's nachts op uitge gaan en hebben de stroopers toen gegre pen en alles afgenomen, Gelukkig waren zij met Hun drieën, want de stroopers waren allen gewapend. Eerst toen Jacobs schoot, gaven zij zich over. Ik zou u dit niet ge schreven hebben, maar een belooning wil den zij niet hebben en ik vond toch: eere wien eere toekomt. Mijn dank VAN SCHIE, landbouwer. Boerderij „Do Eenzaamheid", Lage-land, Warmond. De verkeersregeling te Rijnsburg. Het is mij opgevallen, dat er in de ge meente Rijnsburg nog wol eens gecontro leerd wordt door de politie voor overtre dingen van maximum-snelheid of te link- sche bochten nemen. Nu is mijns inziens dat ook wel ten zeer ste te respecteeren. Zou het nu ook niet wenschelijk wezen, wanneer de gemeente veldwachter eens een keertje meer in de Tramstraat een kijkje gaat nemen, om daar de voertuigen-parkeering eens gade te slaan. Aangezien het dikwijls voorkomt, dat er auto's, handkarren, paard en wa gens enz. enz. 't zij links van de straat, twee voertuigen naast of tegenover elkaar geplaatst worden, en ook nogal te vaak op de hoeken of bochten van de straat, waardoor het drukke verkeer in de Tram straat belemmerd of gevaarlijk wordt. Hopende, dat de politie het in acht zal nemen en dat daar nu eens verandering in komt, aangezien het niet te begrijpen is hoe of het daar soms nog goed terecht komt met het verkeer. Een chauffeur, die 10 of 11 keer per dag door de gemeente Rijnsburg rijdt. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND CHRISTIAAN HUYGENS (uitr.) arr. 1 Dec. te Sabang. POELAU TELLO (thuisr.) vertr. 29 Nov. van Sabang. TABINTA (thuisr.) vertr. 29 Nov. van Batavia. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. LOCHMONAR, Vanc.-Rotterdam, vertr. 28 Nov. van Los Angeles. LOCHGOIL, Rotterdum-Vanc., vertr. 29 Nov. van Cristobal. NAGARA, Newport n. Seattle, vertr. 27 Nov. van Cristobal. NOORDER'DIJK arr. 30 Nov. van New port News te New York. ROTTERDAM, Rotterdam naar New- York, vertr. 29 Nov. van Southampton. VOLENDAM vertr. 1 Doc. van Vera Cruz naar New York. HOLLAND—BR ITSCH-INDIE-LIJN. MEERKERK (thuisr.) vertr. 1 Dec. van Madras. SCHIEKERK (uitr.) vertr. 30 Nov. van Rangoon. STREEFKERK arr. 1 Dec. van Bremen te Hamburg. HOLLAND—AFRI KA-LIJN. ALDABI arr. 1 Dec. van Hamburg te Rotterdam. ROT. ÓDAM-ZU tWS IA ALCHIBA (uitr.) pass. 29 Nov. Madeira STOOMVAART MIJ. OCEAAN. DIOMBD, Japan-Rotterdam, vertr. 1 Dec. van Tsingtao. ROTTERDAMSCHE LL0YD. GAROET (uitr.) vertr. 30 Nov. vap Port Said. KOTA AGOENG (uitr.) pass. 29 Nov. Point de Galle. KOTA BAROE (uitr.) arr. 1 Dec. te Sin gapore. MADIOEN (thuisr.) vertr. 30 Nov. van Dieddah. SLAMAT (uitr.) pass. 30 Nov. Finisterre TJERIMAI (uitr.) pass. 30 Nov. Perim. KON. NED. ST00MB. MIJ. VENEZUELA vertr. 1 Dec. van Amster dam naar Hamburg. KON. H0LL. LLOYD. IVO (uitr.) vertr. 30 Nov. van Madeira. EMZETC0 LIJN. JONGE ANTHONY, Rotterdam v. d. Middell. Zee, pass. 30 Nov. Finisterre. JONGE JACOBUS arr. 30 Nov. van Barcelona te Genua. Een man, die voor zijn vrouw geen kip- peboutje met de vingers mag eten, moet vindingrijk zijn om het hooge verbod te ontduiken.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7