UIT DE RIJNSTREEK KERKNIEUWS FAILLISSEMENTEN VRIJDAG 28 NOVEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 KATWIJK AAN DEN RIJN. Tooneel. Gisteravond gaf de R.-K. Tooneelvereeniigng „Nut en Genoegen" onderafdeeling van den R.-K. Volksbond een uitvoering ter gelegenheid van de vie ring van het. Patroonsfeest van ,.St. Willi- brord. Namens den voorzitter sprak Pas toor Schiphorst hot openingswoord, waarbij Z.E. wees op de noodzakelijkheid van het lidmaatschap der R.-K. organisatie. Het verheugde Z.E. zoovele» thans aanwezig te zien en bierbij thans zoovele dames te zien, die zich anders, door het afwezig zijn hunner mannen tengevolge van het organi satieleven. zooveel moeten getroosten. Z.E. wensehte allen een zeer genoegelijken avond. Na het zingen van hel Bondslied werd vertolkt het blijspel in drie bedrij ven „De Üniverseele Erfgenaam". Dit ge beurde op een wijze, die onberispelijk mag genoemd worden. De rollen waren in goe de handen, en allen waren rolvast. Een flink applaus viel de- spelers na ieder be drijf .ton deel. Ten slotte kregen we het kluchtspel in een bedrijf „Corruptie", dat aan meer jongere dilettanten was toever trouwd. Ook zij hadden een dankbaar audi torium en oogstten een flink applaus. De Z.E. heer Pastoor sprak het slotwoord en dankte de verschillende spelers voor den m ooien avond, de aanwezigen geschonken. Tevens den heer v. d. Val li voor de piano muziek tijdens de pauzen ten gehoore ge bracht. Dankbaar toog men huiswaarts, in de verwachting spoedig weer een derge lijke avond te kunnen bijwonen. De aanvaring. Bij nader onderzoek be treffende de overvaring van het pont veer bij „Roo vers brug" is gebleken, dat het on geval zich ais volgt heeft toegedragen: De veerman had juist eenige personen overge zet en keerde met de pont terug. Gelukkig wat ditmaal de pont leeg anders was het ongeluk niet te overzien geweest. Het was te 7 uur, dus nog eenigszins duister. De schuit voer, inplaats van door de openin gen van het draaibare gedeelte die gere geld open staan omdat er toch niet over geloopen mag worden on de brug ook niet gesloten kan worden wegens de aanva ring van vorige week, door een zijgaten, dus tamelijk dioht bij den wal. Een reden te meer om voorzichtig te doen. Inplaats van halve kracht te varen ging zulks full speed, de motorschuit nam het staaldraad van de pont en sleept dit mee, even later kantelde de pont, de veerman gekleed met oliejas te water. Hij wist zich als goed zwemmer boven te houdep en een aldaar liggende schipper kwam spoedig met een boot te hulp om hem midden in het kanaal op te pikken. Door den snellen gang van de motorschuit en omdat de staaldraad van het veer zeer deugdelijk was, werd een der zware palen waaraan die draad beves tigd is, afgebroken, de ander uit den grond gerukt. Nog zij opgemerkt clat de veerman v. Duivenbode de schipper nog tijdig toe riep „Achteruit". Dit om het ergste nog te voorkomen. Hieraan bleek te laat gevolg te zijn gegeven. Intusschen ondervonden vele tuinders en landbouwers er de noodige hinder van, omdat het veerpont voorloopig buiten werking is geeteld en men dus weer een zeer grooten omweg moet maken. Zanderij. Nu de zanderij in „De Noord" is opgeheven, heerscht er in de zanderij aan den Wassenaarschen weg een groote bedrijvigheid. De haven aan den Valkenburgschen weg ligt geregeld vol •chepen van allerlei maat. LISSE. Harmonie „Adolf Kolping". Gisteren en Woensdagavond gaf de R. K. Harmonie „Adolf Kolping" voor heeren donateurs en kunstlievende leden in het patronaatsge bouw haar 4e jaarlijksche uitvoering. De zaal was tot in de uiterste hoeken bezet. Dit verwondert ons geenszins, want elk mu ziekliefhebber woont gaarne een concert van „A. K." bij. Deze vereeniging heeft dan ook na hare reorganisatie, onder de kundige leiding van den heer G. Dik uit Leiden, in de afgelegde vier jaren snelle vorderingen gemaakt. De leden geven blijk van ernstig willen en dit wordt door do nateurs en kunstlievende leden gewaar deerd I Te ongeveer 8 uur opende de voorzitter, de heer J. v. d. Voort, de feestvergadering en heette de eerw. geestelijkheid, directeur Dik en alle aanwezigen van harte weikom. Hij memoreerde in 't kort het behaalde succes op 't concours te Rotterdam, n.l. een wisselbeker en lauwerkrans, waardoor zeer duidelijk blijkt, dat „A. K." met ren- zenschreden vooruit gaat. Een woord van dank bracht hij op de eerste plaais aan den bekwamen directeur, maar ook aan de ijverige leden, die blijk geven van ernstig willen. Hij deelde vervolgens mede, dat het programma ook vermeldt een saxo- phoon-octet. Dit zal worden uitgevoerd door 4 heeren uit Leiden, 2 uit Warmond, wien hij hartelijk vewelkomde, en de twee saxophonisten van „Adolf Kolping". In no. 2 door dit Octet zal de heer Machen uit Warmond op den Waldhoorn de solo spelen. Nadat hij allen een genoegelijken avond had toegewonscht, zette de harmo nie zich neder om het programma af te gehoore: 1. Marche Vieux Camarades van gehoore: 1. Marche Vieuse Camarades van C„ Feeke; 2. Ouverture Le Rocher Fantai- sie van Francois Pouy; 3. Fantasie Chry- santheme van F. Mertano; 4. Ouverture Symphonie Secret De Sphinx van G Go- denne en 5. Marche volle Wind van Fr. Francoise. De nos. 3 en 4 waren de con coursnummers. Uitstekend werd er ge speeld en uit het stormachtig applaus trekken we de conclusie, dat het concert in alle opzichten heeft voldaan. Het saxo- phone-Octet „Brnuwaver Di Kere Mobr" had drie nos. op het programma en wel Herfstemming2. Kerstavond en 3. De eerste wandeling, allen van G. Dik, die ook hier de leiding had. Ook deze nummers oogsten een warm applaus. Na-een korte pauze kregen we het hu moristische gedeelte, hetwelk werd uitge voerd door het duo Hellman en Latnan uit Leiden. Aan deze heeren is dit volko men toevertrouwd. We kregen achtereen volgens te hooren: 1. De Taxi-chauffeur, duet; 2. Joh. Laman in zijn repertoire; 3. Terug van een vergadering van de Visch- club, duet; 4. Carl. J. Hallman in zijn re pertoire en 5. Een les in de Krijgskunde in den goeden ouden tijd, duet. Onbedaar lijk is er gelachen en donderend was hot applaus enwelverdiend. Tusschen deze nummers door had een verloting plaats om een drietal mooie prijzen. Na het afwerken van dit mooie programma bracht de voorzitter een woord van dank aan directeur Dik, aan de Harmonie, aan de saxophonisten en humoristen en voorts aan allen, die hadden medegewerkt deze 4e uitvoering zoo schitterend te doen sla gen. Na allen te hebben aangespoord de katholieke Harmonie moreel en finantieel te blijven steunen, sloot hij deze schitte rend geslaagde uitvoering. te noodigen. Wat de oprichting van een federatie van vereenigingen betrof, merkte hij op, dat het initiatief hiervoor beter zou kunnen uitgaan van de R. K. Garde. De heer Wubbe deelde tenslotte nog mede, dat een reorganisatie van het Weekblad voor Roomsch Wassenaar in voorbereiding is. Onder dankzegging voor de opkomst en den aangenamen toon der aanwezigen werd daarop de vergadering gesloten. IJsvereeniging. Donderdagavond hield de Wassenaarsche I Jsvereeniging haar jaarlijksche algemeene vergadering in oafé Beijersbergen. De voorz., de heer C. van Tol, opende deze met een kort woord van welkom, waarbij hij zijn vreugde uitsprak over de groote opkomst. Aangezien de secretaris nog niet aan wezig was werd de penningmeester, de lieer J. Stijnis, gelegenheid gegeven verslag "uit le brengen van het gehouden beheer. Hieruit bleek, dab over het afgeloopen vereenigingsjaar de inkomsten hadden be dragen 671.12 1/2 de utigaven 16.60 1/2 zoodat er een batig saldo was van 654.52 1/2. Door de commissie, benoemd voor het nazien der boeken en bescheiden, werd vervolgens verslag uitgebracht, bij monde van den heer H. Brouwer. De bescheiden bleken in volkomen orde te zijn bevonden weshalve werd voorge steld den penningmeester, den heer Stijnis, décharge te verleenen. Do notulen van de vorige algemeene vergadering werden hierna zonder aan merkingen vastgesteld. Het jaarverslag gaf verder geen stof tot bespreking. Er bleek uit, dat het ledental, hetwelk ten vorige jare 322 bedroeg, thans reeds tot 350 was gestegen, dank zij de activiteit van den penningmeester. Vervolgens waa aan de orde de verkie zing van vier bestuursleden wegens perio dieke aftreding van de heeren C. van Tol en G. A. Henkes en wegens het bedanken van de heeren A. van Noort en A. Homan. Bij eerste stemmig werden met groote meerderheid herkozen de beide aftredende heeren C. van Tol en G. A. Henkes en ge kozen de heer Remmerswaal. Bij een nieu we vrije stemming werd alsnog gekozen de heer G. van Aken. Bij de rondvraag werd de wenschelijk- heid betoogd om een controlecommissie in het leven te roepen, welke op geregelde tijdens den penningmeester zou kunnen controleeren. Hierover ontspon zich een uitvoerige discussie. Eenige leden vonden controle op den tegenwoordigen functionharis over bodig terwijl anderen het als een zaak van goed beheer beschouwden. Ten slotte wera als de meening der vergadering uitgespro ken, dat bij het thans gevoerde beheer een commissie die voortdurend den penning meester controleert overbodig kan worden geacht. Aangedrongen werd nu als de kas der vereeniging zulks toelaat om materieel aan te schaffen voor verlichting en afzetting van de banen. Besloten werd de brug welke aan de Haagsche Schouw is opgeslagen te benut ten voor de beide bruggen over de Zijlwa- tering. Door den voorzitter werd nog medege deeld, dat het bestuur had besloten voor gehuwde leden dameskaarten ter beschik king te stellen. Door een der leden werd gevraagd of het niet mogelijk was, om een nationale hardrijderij te organiseeren. Na eenige discussie deed het bestuur de toezegging, dat dit voorstel zal worden overwogen. Ton slotte bracht de voorzitter dank aan het afgetreden bestuurslid, den heer J. van Noort, voor de aan de vereeniging bewezen diensten, waarna de vergadering I met een geanimeerde verloting werd beslo ten. Personalia. Tot onderwijzeres aan de lagere R. K. Meisjesschool is benoemd I mej. A. G. A. A. van Meer te den Haag. Personalia. Mej. A. G. A. A. van Meer i te 's-Gravenhage is met ingang van 1 Dc- I cember a.s. benoemd tot onderwijzeres aan de R.-K. Meisjesschool alhier. Auto te water. Woensdagavond reed de heer J. R. alhier met zijn auto langs de Wetering toen hij ter hoogte van den sla- ger W. van Staveren plotseling voor een i wielrijder moest uitwijken. Hierbij ge- j raakte hij de macht over zijn stuur kwijt en ging daardoor aan het slingeren, met j het gevolg, dat hij ten slotte in het water terecht kwam. De auto b'eef gelukkig nog op een stoep hangen, zoodat R. zich spoe- I dig op den vasten wal kon begeven. Later in don avond is de auto weer op het droge gebracht. ALPHEN AAN DEN RIJN. Auto in 't water gereden. Op den Kortsteekterweg is gisteravond de auto H 79259, waarin een gezelschap van 9 per sonen was gezeten, door de duisternis in het water gereden. Alle inzittenden ge raakten mede te water. Een hunner werd licht gewond. De auto was afkomstig uit Rotterdam en op weg naar Nieuwveen. De auto werd met een kraanwagen van den heer van Beuningen te Bodegraven uit het water gehaald en zal, wegens min der goede financieele omstandigheid waar in den bestuurder verkeert gratis door den heer v. B. worden hersteld. Aanrijding. Gisteravond werd op den I Gouwsluischewcg de 13-jarige C. H. uit Wassenaar aangereden door een motorrij der. Hij zelf kwam met den schrik vrij, zija rijwiel werd beschadigd. De schade zal waarschijnlijk onderling worden geregeld. Tuberculöse-bestrijding. De speldjes- dag, gisteren gehouden ten bate van het Sanatorium „Zonnegloren" heeft 251.20 opgebracht. Werkloosheid. Als werkloos staan in geschreven: 1 autogeenlasschev, 1 chauf feur, 17 betonwerkers, 5S fabrieksarbeiders 1 grondwerker, 1 kantoorbediende, 1 klin ker, 45 losse arbeiders, 1 machinedraaier, 1 ma chinebankwerkear, S metselaars, 11' opperlieden, 10 scheepmakers. 2 scheeps timmerlieden, 6 schippers, 1 sigarenmaker, 14 timmerlieden en 3 ijzerwerkers. BODEGRAVEN. B. V. Landstorm. Woensdagavond hield de B. V. L. een propaganda-vergade- ring in Hotel van Rossum. De voorzitter*, dr. Bcije, opende de ver gadering en heette allen welkom. Vervol gens hield de heer Th. F. M. Sohaepman, lid van de Tweede Kamer, een gloedvolle rede, waarin hij hoofdzakelijk wees op de gevaren van het bolsjewisme en spoorde vooral aan lid te worden van den B. V. L. Ook werd het woord gevoerd door den heer J. E. Boddens Hosang, Burgemeester van Woubrugge, die evenals de heeren H. Majoor en J. P. Boots, de B. V. L. warm aanbeval. Luit. D. J. Karres, secr. Gewes telijke Landstorm Commissie, prees vooral in den landstorm de afd. Bodegraven. Hij sprak over het onderling verband en over de positie van de afd. Bodegraven. Hij was zeer voldaan over den leider, den lieer Kees v. d. Veer. Ook spraken nog kapit. v. d. Zand en luit. Bordwijk. In de pauze werden eenige liederen zeer verdienstelijk gezongen door de dames Mevr. Karres-Massink en mej. Riek Har donk. met pianobegeleiidng van jonkvrouw J. Wittewaal v. Stoetwegen. De plaatselijke leider, daarna het woord voerend, wendde alle loftuiging tot hem gericht op den voorzitter en de commissie van bijstand, alsook op de leden. Hij dank te de dames voor de heex'lijke muziek en bood haar bloemen aan. De heer J. v. d. Giesen, 2e voorzitter, dankte allen en sloot de vergadering. NIEUWKOOP. Ontginningsbedrijf. Donderdag brach ten de Directeur van Gemeentewerken en de Directeur van den Gemeentelijken Rei nigingsdienst der stad Groningen, namens hun Gemeentebestuur en bezoek aan het Gemeentelijk Ontginningsbedrijf, teneinde te rapporteeren over de mógelijkheid om op gelijke wijze het stedelijk vuil naar bui ten af te voeren. 140. ,,'t Is om tureluursch te worden, 'n Men8oh droogt heelemaal uit. En die mooie andijvie...." „Als jij eens een dag niet in je tuintje kan werden, dan.. Himmel. daar heb je den Pater al". Toen haar man veertig jaar geleden in Quitschland werkte, had hij haar gevonden. Himmel, mich in plaats van mij, en nog zoo'n paar heeft ze nooit kunnen verloeren» „Himmel, daar heb je den Pater al". „Ge'ukkig, Pater. Ik ben blij dat er wat afleiding komt. Ik besterf 't nog, als ik langer in huis moet zitten. Al je vrienden en kennissen, zoo menschen van onzen leef tijd, blijven natuurlijk binnen en ik moet. den ganschen dag tegen mijn vrouw aankij ken, een oude sok van mij die ze zit te stoppen en een kat op haar schoot, die zijn oogen nog dicht knijpt ook". „Veertig jaar geleden, in West-falen, kon je niet uitgekeken komen. Maar ja, Pater, zoo gaat het. Nu ziet hij liever zijn andij- vieplantjes". En de twee glunderen eens tegen mekaar, 't Was een leuk tooneeltje. En wij heb ben heel wat af gebabbeld. We werden bijna nog familie van elkaar. Ze weten nu precies hoe zij het Missiehuis kunnen helpen. Volgende week moet ik er weer heen. Frau Else heeft mij heel handig uit gehoord omtrent mijn lievelingskost. We zullen grauwe erwten met spek eten. Dat zal het feestmaal worden waarmee wij hun goede bedoelingen zullen bezegelen. Er zullen spijkers met koppen geslagen worden. Wat zullen daarna die erwten lekker smaken! Father LEFEBER, St. Ronifacius-Missiehuis Directeur. Hoorn, postrek. 120937. Dit Missiehuis heeft rechtspersoonlijk heid onder den titel: De Stichting het Sint-Bonifacius-Missiehuis te Hoorn. Goed noteeren, Notaris. Uitgesproken: C. P. van der Jagt, tuinder, U i t- hoorn. Cur.: mr. J. Thors. P. M. van der Jagt, tuinder, Uit hoorn. Cur.: als boven. Je bent vannacht op geweest en hebt aan do deur gemorreld. Wilde je wat? Ach, dat was louter oude gewoonte. Ik wilde even zien of alles veilig gesloten was. OUDEWETERING. Muziekuitvoering. Gisteravond gaf de muziekvereeniging „Eruditio" onder lei ding van haar kundigen directeur, den heer Joh. C. Geyp te Leiden, haar najaars uitvoering in Hotel van den Bosch. De zaal was goed bezet. Wegens het vertrek van den voorzitter, den heer P. du Pau, stond de feestviering onder leiding van den 2den voorzitter, den heer H. Jonkman. Deze opende den avond met een kort wel komstwoord, hetgeen hij in het- bijzonder richtte tot den e ere-voorzitter, dokter A. van der Bijl, die met zijne echtgenoote aanwezig was. Hij deed tevens voorlezing van een telegram van den voorzitter den heer P. du Pau. Hierna- werd onmiddellijk begonnen met- de afwerking van het mu zikale gedeelte van den avond. Directeur Geyp en zijn mannen vingen aan met de Marsch „In 't Geweer" va-n Kessels. Dit nummer maakte al dadelijk een goeden indruk. Achtereenvolgens werden nu een 5-tal nummers uitgevoerd, waarvan ons de Ouverture Bellatrix, de Wals Mathilda en de Fantasie La- Bergère, het meeste kon den bekooren. Duidelijk bleek, dat de di recteur zijn mannetjes .door en door kent en deze op hun beurt toonden zich zeer volgzaam. De stukken werden met veel charme voorgedragen en een klaterend applaus weerklonk telkenmale na ieder nummer. Hierna werd een korte pauze van ongeveer 15 minuten gehouden. Van deze gelegenheid werd gebruik gemaakt om een verloting te houden ten bate van de kas der vereeniging. Door verschillende ingezetenen waren aardige prijsjes beschik baar gesteld. Er was een reuze snijkoek, een groote pop van speculaas, enz., voorts verschillende pakjes havermout en zakjes kippenvoer van de fabriek „Muskator" en als grootste attractie een levende haan. De *200 loten waren spoedig verkocht. Na afloop va-n den verkoop der loten werd het muziek-programma- afgewerkt, met de ver- eenigingsmarsch „Eruditio Musica", gecom poneerd door den heer Geyp, de Ouverture Aus Bord-s de La Verne en tot slot de Marsch Simple com me Bonjour". Ook met deze nummers werd groot succes geoogst. Hiermede was het eerste gede-é'te va-n het programma geëindigd. Ten duidelijkste is gebleken, dat er se dert de vorige uitvoering uitstekende vor deringen zijn gemaakt, hetgeen behalve aan den studie-zin van de leden toch wel voor het voornaamste deel te danken zal zijn aan de krachtige leiding van den heer Geyp. Dit corps belooft zeker nog veel goeds voor de toekomst, vooral omdat de meeste leden nog jeugdig zijn en dus nog veel en gemakkelijk kunnen aan'eeren. In de nu volgende pauze werd de verloting gehouden. Deze had een vlot en prettig verloop en menig aanwezige werd met een aardige prijs verrast. Na de pauze trad voor het eerst te Oude wetering het duo Busch voor het voet-licht. Al terstond had dit duo met zijn aardige nummers het publiek op zijn hand. Het eerste liedje op de Ford was buitengewoon aardig en werd bijzonder goed vertolkt. Na een groot aantal aardige moppen werd vooi*tgegaan met het karakterstukje Leer om Leer, waarbij de capaciteiten van het duo zeer duidelijk bleken. Het derde num mer bestond uit „Kim je zingen,' zing dan mee" AUe populaire wijsjes werden uit volle borst meegezongen, zoodat hiermede de goede stemming nog verhoogd werd. Bij dit nummer viel ook de Italiaansche Sere nade zeer in den smaak. Tot slot kregen we „Rosa's Geheeim". Ook hierom is har telijk gelachen en toen de heer Busch na afloop van het repertoire een „tot weer ziens" toeriep werd deze wensch met een spontaan applaus onderstreept. Het duo heeft dan ook wel succes gehad. Het was alles zeer beschaafd en vol gezonden hu mor. Na afloop van het programma werd nog enkele uurtjes op de lustige muziek van den pianist menig dansje gemaakt en de goede stemming bleef, zooals trouwens niet eens gezegd behoeft te worden tot het einde bewaard. „Eruditio" kan met genoegen op dezen avond terugzien en de aankondiging van den voorzitter, dat met. Februari nogmaals een uitvoering zal wor den gegeven, zal menigeen aangenaam zijn. R0EL0FARENDSVEEN. Vernielzucht. Gedurende de laatste j dagen zijn aan verschillende huizen in de i Goog alhier ernstige vernielingen toege bracht. Van een der woningen werden de j afvoerpijpen van het hemelwater afgerukt, terwijl elders een houten hek tegen den grond geworpen is. Nog meerdere kleinere baldadigheden zijn gepleegd. Het ware te wenschen, dat deze vernielzuchtige daders konden worden opgespoord en dat ieder bewoner het zijne er toe zal bijdragen om deze baldadigheden te voorkomen. Het ligt toch voor de hand, dat. de exploitatie van deze woningen, welke toch reeds bij zonder kostbaar is. door al deze vernielin gen nog meer wordt belast, zoodat indien er geen paal en perk wordt gesteld aan deze ergernis-wekkende baldadigheid, de mogelijkheid niet zou zijn uitgesloten, dat het bestuur van de woningbouwvereniging de huren zou moeten verhoogen, hetgeen toch wel door niemand gewenscht zal wor den. Doelmatig Hoe doelmatig is de giraffe toegerust: fcijne hooge gestalte, zijn Jiuid* teckenüTg, zijn teldang, xijn brecde hoeyen l bear^frvoordeq Winferjas warm zijn maar opk model en'moojRran stof, want II dr*£gt graag een mooie jas en II weet, dat anderen II graag goed gekleed zien. Een Winterjas met Kreymborg-Coupe, is warm en mooi tesamen. Daarom al s II een nieuwe winterjas moet hebben, denkt er dan vooral omKreymborg-coupe 1 Kreymborg HAARLEiffifflERSTR. 143 WASSENAAR. Kiesvereniging. De R. K. Kiesver- eeniging „Recht en Plicht" hield gisteren avond een vergadering in het Patronaats gebouw. De voorzitter, de heer P. M. Wesseling, heette de aanwezigen welkom en sprak er zijn. vreugde over uit, dat zooveel leden, aanwezig waren. Verder was het hem aan genaam den wethouder en twee leden va-n den gemeenteraad te mogen begroeten. De heer G. P. G. van Leeuwen bracht vervolgens een zeer uitvoerig verslag uit van het verhandelde in de vergaderingen van den Kamer- en Statenkieskring. Daar bij gaf hij een uitvoerige uiteenzetting van het door de. Kamercentrale ingenomen standpunt, om pogingen aan te wenden tot steun aan het voorbereidend lager onder wijs. De voorzitter bracht den heer van Leeu wen dank voor zijn uiteenzetting. In ver band met het. door den heer van Leeuwen op de vergadering van de Kamercentrale gesprokene ten aanzien van de Dorpshui zen, werd door een der aanwezigen een nadere uitleg gevraagd. De heer van Leeuwen voldeed aan dit •verzoek. Hij wees er op, dab er in verschil lende gemeenten, zooals in onze gemeente, dergelijke inrichtingen bestaan. Zij stellen zich ten doel de kinderen nuttig en aange naam bezig te houden buiten schooltijd. Zij werken evenwel op neutralen grondslag en daarom is het goed, immer waakzaam te blijven. Naar aanleiding van deze mededeeling, werd de vraag gesteld, of voor de Katho lieken hier ook een arbeidsveld lag. Voor schoolgaande kinderen zou het nuttig zijn, als ze buiten de schooltijden een Katho lieke inrichting zouden kunnen bezoeken. Gevraagd werd of het bestuur wellicht dit onderwerp in studie wilde nemen. De voorzitter was bevreesd, dat de kos ten te hoog zouden worden. Daarop werd geantwoord, dat, waar in Wassenaar voor het doel geschikte lokalen aanwezig zijn, de kosten geen onoverkomelijk bezwaar zouden kunnen zijn. Besloten werd in overleg met andere vereenigingen de mogelijkheid van oprich ting van een dergelijk instituut te over wegen. Medegedeeld werd vervolgens, dat het bestuur zal trachten in dezen winter een of meer lezingen te doen houden. Vervolgens werd overgegaan tot de sa menstelling van de stembureaux voor de verkiezing van candidaten voor de Staten en den Gemeenteraad. In de gemeente zul len vier bureaux worden gevestigd, n.l. in het- Patronaatsgebouw, aan den Deijl, aan de Driesprong en in het Roomhuis. Besloten werd drie candidaten te stellen voor de groslijst ter verkiezing van leden der Provinciale Staten. Voor twee van de drie plaatsen werden gesteld de beide af tredende heeren H. Bader uit Sassenheim en mr. Bolsius uit Leiden. Als derde can- d-idaat meende de vergadering een inge zetene dezer gemeente te moeten voor dragen. Heb bestuur was van oordeel, dat hiervoor in aanmerking kwam de heer G. P. G. van Leeuwen. Na eenige discussie werd een stemming gehouden, waarvan de uitslag was, da-t de heer van Leeuwen met 53 van de 59 gel dig uitgebrachte stemmen werd verkozen. De heer van Leeuwen vroeg en verkreeg een bedenktijd van één dag. Bij de rondvraag gaf de heer Wubbe het bestuur in overweging, om alle R. K. raadsleden uit te noodigen tot het houden van een lezing over gemeentepolitiek, voorts, om pogingen aan te wenden tot slichting van een federatie van alle Ka tholieke vereenigingen in deze gemeente, 'eneinde zaken van algemeen belang goed te kunnen behartigen. Door een ander lid werd gewezen op de naar zijne meening minder goede exploitatie van het Week blad van Roomsch Wassenaar. De voorzitter antwoordde, dat het be stuur reeds besloten had, om de leden va-n den raad voor het houden van lezingen uit

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6