ACADEMIENIEUWS STADSNIEUWS ELKE HEER TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN H. VAN POLANEN, Begrafenissen JONOtpAlfÈ VRIJDAG 28 NOVEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BAROMETER TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen van 28 Nov. 1930, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 762.7 te Memel. Laagste barometerst.: 743.1 te Rochefort. Verwachting tot den avond van 29 Nov.: Matige Oostelijke tot Noordelijke, later wellicht Noord-Westelijke wind. Betrokken tot gedeeltelijk bewolkt. Mogelijk eenige regen. Weinig verandering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. 9.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Vrijdagnamiddag 4.21 uur tot Zaterdagmorgen 7.14 uur. LEIDEN. Geslaagd: Cand. ex. Ind. Recht mej. L. Nanning (Den Haag); Econ. doct.-ex. de heer K. F. Ebling (Schiedam); Bevorderd tot doctor in de Rechtsge leerdheid op proefschrift getiteld: „Eeni ge beschouwingen over credietverzekering de heer J. Morst geboren te 's-Gravenhage. Bevorderd tot arts de heeren: G. A. Metz (H'dr.m), G. G. J. Mettrop (Den Haag) en mejuffrouw J. J. de Does (O e g s t- geest-. Arts-examen eerste gedeelte mejuffrouw P. van Suchtelen (den Haag) en de heeren L. J. Kloprogge (Leiden) en W. V/. d"e Regt (R'dam). LEIDSCHE KAPPERSCLUB „HULP EN VRIENDSCHAP". Het gouden feest. Na een succesvol kapconcours op 12 en 13 October j.l. in de groote Stadsgehoor zaal ais inleiding, luidt morgen, Zaterdag 29 November, bovengenoemde vereeniging haar 50-jarig feest in. Voor deze vereeni ging een feit van beteekenis en voor het bestuur en leden aanleiding te over dit jubileum waardig te herdenken. Zooals in andere vakken, is ook het kap- persbedrijf van vóór 50 jaren wei een groote tegenstelling met dat van tegen woordig. Toen een bescheiden voorkamer tje, tot salon ingericht en een primitief ameublementje als inventaris. Werktijden van 's morgens 7 tot 's avonds 10 uur, Zaterdags van 's morgens 7 tot 's nachts 1 uur en bovendien 's Zondags van 8 tot 1 uur. De tarieven waren bedroevend laag en zoo gaf het kappersbedrijf een bescheiden bestaan. Hierin eenige verbetering te bren gen was de reden van het oprichten der vereeniging. Op 29 November 1880 werden de kappers en barbiers te Leiden opgeroepen ter be spreking en wel per advertentie, die luid de als volgt: „H.H. Kappers en Barbiers worden „uitgenoodigd tot een bijeenkomst ter „bespreking van een Vereeniging op „Maandag 29 November 1880 's avonds „te 8 uuren. Lokaal Beestenmarkt 28 „bij de Wed. v. Tol." Ter verduidelijking diene, dat op dit adres thans is gevestigd de Autogarage L.a.v.o. Op die bijeenkomst aanschouwde de L. K. C. het levenslicht onder het devies „Hulp en Vriendschap". De toenmalige voorzitter, ijverig voor stander van Zondagsrust, plaatste Diet het bestuur dit punt op het werkprogram en heel wat hoofdbreken en tegenslagen heeft het gekost voordat de overtuiging doordrong, dat dit niet alleen een recht matige eisch, maar ook een gezinsbelang was en eindelijk werd, na jaren van vol hardenden arbeid, het doel bereikt. Bemoeiing van Overheidswege bestond in die dagen nog niet. Opgericht werd een Ondersteunings fonds, een Weduwefonds en verzekering tegen ziekte voor personeel. Van de verzekering voor Ziekenhuis- verpleging, waartoe in de loop der jaren werd overgegaan, wordt door do leden van nu de vruchten geplukt, terwijl bovendien nu de ondersteunende bedragen belangrijk liooger zijn, in overeenstemming met dezen tijd, en gebaseerd op goeden grondslag. In 1893, bij gelegenheid van het 12 ?-<- jarig bestaan werd het nieuwe vaandel door een dames-comité onthuld. In 1912 werd tot 9-uur-sluiting der kap perssalons te dezer stede besloten. In 1918 droeg de voorzitter, de heer W. T. Tegelaar, die jaren lang de hamer had gehanteerd, deze over aan den heer F. J. Cornelisse, die niet minder dan zijn voor ganger steeds voor de belangen der leden heeft gearbeid. Toen de mode, het korte haar voor de dames voorschreef, werd in November 1927 in de groote Stadsgehoorzaal het eer- apprecieert een practised cadeau als: *N OVERHEMD f 'N DAS I 'N PULL-ÓVERj 'N WOLLEN VEST 'N CACHj 'N sjaa: 'N PAAB 'X PA AH 'N Dooa ;NEjp HANDSCHOENEN SLOBKOUSEN DOËKEX ZAKDOËK uit HET BOORDENHUIS A. KLAASSENS VISCHMARKT 7 ste kapconcours gehouden en het succes daarmede behaald was voor het bestuur aanleiding tot oprichting van een dames- kapclub als onderafdeeling, welke op 6 Mei 1929 werd opgericht en waartoe verschei dene dames als lid toetraden. Ook de kappers uit de omliggende ge meenten toonden als lid of donateur be langstelling voor de L. K. C. Zóó is de vereeniging gegroeid tot ver betering van het vak, tot vriend schappelij ken omgang. Kort geleden sloot de L. K. CJ. zich aan bij de Federatie van Kapperspa- troonsvereenigingen „Zetel Arnhem" Als inzet van het gouden feest werd in de vorige maand een kapconcours gehou den bij welke gelegenheid de heer A. Stell- feld te Antwerpen tot eerelid der L. K. C. werd benoemd als welverdiende hulde voor diens belanglooze bemoeiingen en mede leven. A.s. Zondag 30 November zal het bestuur van 3 tot 4.30 uur in de Oranjezaal van Café Restaurant „de Harmonie" Breestraat 16, recipieereA. VEREENIGING TOT BEVORDERING DE BOUWKUNST. H. Martin over Vincent van Gogh. In het Nutsgebouw vergaderde gister avond de Vereeniging tot Bevordering dei- Bouwkunst. Om ongeveer 8.15 uur opende de voorzit ter, dc heer J. A. Verhoog, de bijeenkomst met een woord van welkom tot de aanwe zigen, vooral tot den heer H. Martin, oud directeur van het Friesch museum, van wien men over het leven en werken van Vincent van Gogh, aldus de voorz., zeker iets moois mocht verwachten. Na het voorlezen der notulen door den secretaris, den heer F. Wempe, gaf de voor- ziter het woord aan den heer H. Martin. Spr. vangt aan met een korte uiteenzet ting van het begrip kunst. De kunstenaar staat tusschen de natuur en het kunstwerk in en men moet de visie van den kunstenaar trachten te voelen. Spr. meent, dat de groote massa Van Gogh niet gemakkelijk zal begrijpen. Spr. beschrijft dan het leven van dezen schilder, die in 1853 te Zundert als zoon van een dominee geboren werd. Als kind is hij lastig, wordt hij psycho- paath, niet in juridischen zin, maar wispel turig, met steeds nieuwe idedalen. Als kind heeft hij in 't geheel geen tee- kenaanleg, hij doorloopt de dorpsschool te Zundert en moet, 16 jaar oud, een beroep kiezen. Hij komt in de kunsthandel van zijn oom te Den Haag en werkt daar met toe- wijding_ onder Tersteege en gaat in 1873 naar diens kunsthandel in Londen. Hier begint hij kleine schetsjes te ma ken. Hij verlieft zich daar op Ursula, de dochter van zijn pensionhoudster, die ech ter reeds verloofd is. Hij wordt nu stiller en somber en zoekt zijn troost in de Angli- caansche godsdienst. In 1874 gaat hij naar Parijs, maar keert spoedig naar Londen terug. In 1875 gaat hij echter voorgoed naar Parijs. Hij voelt zich daar niet thuis, en als hij met Kerst mis verlof neemt, wordt hij ontslagen en zijn oom breekt met hem. Nu wordt zijn broer Theo zijn raads- Hij wil zich nuttig maken en wordt nu eerst helper van een Methodistendominee in de sloppen van Londen. Hij wordt ziek en moet uit dat milieu weg. Hij werkt dan eenige maanden in een boekhandel in Dordrecht en gaat dan theologie studec- ren in Amsterdam, waar lïij lessen krijgt van Mendes da Costa. Hij moet die studie echter opgeven en gaat nu naar de oplei dingsschool voor evangelisatie te Brussel om ten slotte aangesteld te worden als hulpprediker in het mijngebied in België, in de beruchte Borinage. Daar geeft hij zich* geheel aan zijn werk en leeft haast van droog brood. Hij wordt fanatiek en lijdt zelfs gebrek. Later begint hier zijn strijd tusschen twijfel en geloof, welke strijd ten slotte een uitweg vindt in het teekenen waaraan hij nu behoefte krijgt.. Dan gaat hij naar Etten, waar zijn ouders nu wonen en verblijft daar acht gelukkige maanden. Hij wordt nu zeer productief en gaat naar Den Haag. Hij wil zich geven aan iemand en heeft daarom behoefte aan een levensgezellin, maar alles mislukt, hij voelt zich eenzaam en verongelijkt en voelt zich een paria worden. Theo blijft hem steunen. Dan gaat hij naar Drente, weer naar huis, naar Antwerpen om te studeeren aan de Academie en vandaar naar Parijs, waar Theo woont, en waar hij in 1888 een zenuwcrisis doormaakt. Hij wordt dan ze nuwpatiënt en als hij zich in een vlaag in zijn oor snijdt wordt hij opgenomen in een ziekenhuis. Als hij daaruit terugkomt wordt hij uitgejouwd door de kinderen en gemeden door de buren. èK Hij voelt zich als een opgejaagd dier en gaat voor een jaar naar een krankzinni gengesticht. Hij schildert ook daar, maar met een droef en somber palet. Als hij daaruit terugkomt schijnt het beter met hem te gaan, maar in een vlaag van verstandsverbijstering pleegt hij zelf moord in 1S90. Hij verwondt zich door een revolver schot en sterft na twee dagen. Zoo zijn de feiten van zijn leven, die de heer H. Martin verhaalde, maar hij heeft meer gedaan, hij heeft van van Gogh een diepgaande ziels-analyse gegeven, een be schrijving van zijn tragisch en somber le ven dat op zoo jammerlijke wijze eindigde. Uit elke periode van v. Gogh's leven liet spr. diens werk zien, daarbij beschrij vend de invloed zijner zielsberoeringen op het werk uit dien lijd, waarbij hij tevens de waarde zijner werken aantoonde. De voorzitter sprak aan het einde tot den heer Martin een hartelijk woord van dank. Nadat eenige nieuwe leden waren gebal loteerd, volgden de vragenbus en de rond vraag, waarna de voorzitter de vergadering sloot. De Commissaris van Politie te Leiden verzoekt de personen, wien op 26 November 1.1. des namiddags omstreeks uur, ver moedelijk in de omgeving van de Krau- welsteeg alhier door een man een transport-rijwiel te koop is aangeboden, zich te vervoegen aan het Bureau van Po litie aldaar (Afdeeling Recherche), teneinde inlichtingen te geven. Ten nadeele van den heer O in de Ves- testraat is gisteren door een onbevoegde de muntgasmeter geledigd. Bij de politie zijn inlichtingen te beko men omtrent twee rijwielen, onbeheerd ge vonden op Hooigracht en Breestraat. LAATSTE BERICHTEN TWEEDE KAMER. De motie-Braat verworpen. De Tweede Kamer heeft heden de gister avond door den heer Braat ingediende mo tie voor afschaffing van den Zomertijd ver worpen met 52 tegen 6 stemmen. Voor stemden: Braat, Kersten. Van Dis, Zandt, Severijn en Duymaer van Twist. DE ONGUNSTIGE TOESTAND IN DEN LANDBOUW. Zooals reeds dezer dagen is gemeld, hebben de organisaties van werkgevers en werknemers in het landbouwbedrijf be sloten tot samenwerking, om te komen tot steunmaatregelen van regeeringswege. Tot dit doel is een commissie gevormd uit de navolgende organisaties: alle werk geversbonden in do provincie Groningen, het Kon. Ned. Landbouw-Comiié. den R. Iv. Boeren- en Tuindersbond, de Chr. Boeren bond en de Moderne R. K. en Cfcr. Landar- beiderabonden. Deze commissie heeft Woensdag j.l. in het gebouw der Tweede Kamer besprekin gen gevoerd met de R.-K., Soc.-D., A.-R., Chr.-H., V.-D. en Lib. Kamerfracties. Hierbij is uitvoerig de ongunstige posi tie in het landbouwbedrijf in het licht ge steld en met aandrang gepleit voor hei met spoed bevorderen van de noodig geachte steunmaatregelen. DE P0STVLUCHTEN NAAR INDIE. Het 4e postvliegtuig met de vliegeniers Frijns en Booth en den mecanicien Bruine- stein aan boord heeft hedenmorgen zijn retourvlucht naar Europa aangevangen. Het toestal vertrok om 6.10 uur van het vliegveld Tjiiilitan te Batavia. De heer Hans Martin, secretaris van de K. L. M. die een studiereis heeft gemaakt langs de route der Indië-vluchten, zal met dit toe stel naar Holland terugkeeren. DE HEER VAN TIJEN TE BATAVIA AANGEKOMEN. Een voorspoedige reis. De heer v. Tijen is hedenmiddag op het vliegveld Tjiiilitan te Batavia geland. Er bestond groote belangstelling. Hiermede heeft de heer v. Tijen, de eerste Holland- sche solo-vlucht AmsterdamBatavia vol bracht. De kleine zilverkleurige „Adelaar" heeft hem in staat gesteld zijn vlucht van Am sterdam naar Batavia in G weken te vol brengen, hoewel zijn werkelijke vliegtijd slechts weinig staat -Roven de tijden van de vliegtuigen in den geregelden luchtpost dienst op Indië. Hierdoor hield de heer van Tijen voldoenden tijd over om zijn zaken te behartigen. Overal in Indië werd hulde ge bracht aan den moedigen Hollander, wiens vlucht heeft aangetoond welke mogelijkhe den er open staan voor de particuliere luchtvaart vooi- het uitbreiden van zaken relaties. De kosten van deze reis zijn practisoh dezelfde als die welke een gewone zaken reis zou hebben meegebracht. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Auto door trein gegrepen. Hedenmiddag vond te Epe op den on- bewaakten overweg nabij het Weertspark een ernstig ongeval plaats. De van Zwolle komende motortrein, die te 12.55 te Epe arriveert, reed bij dezen overweg op een vrachtauto van de expeditie-firma W. Jon ker .De chauffeur W. Schreur was met zijn wagen den overweg reeds gedeeltelijk gepasseerd, toen de trein den wagen van achteren greep. De auto werd een eind meegesleurd, doch de machinist van den trein wist dezen door krachtig remmen spoedig tot stilstand te brengen. Een zekere A. v. d. Wal, die naast den chauffeur van de auto had gezeten, werd door de voor ruit geworpen en,liep ernstige verwondin gen op. De materiale schade, zoowel aan de auto als aan den motorwagen is aan zienlijk. Ook de seininrichting langs den spoorweg was door het ongeluk defect ge raakt. Ter plaatse waar het ongeval ge beurde, is het uitzicht op de spoorbaan en op den onbewaakten overweg geheel vrij. ONREGELMATIGHEDEN BIJ DE GRONINGER DISC0NT0BANK. De directeur in bewaring gesteld. De directeur van het bijkantoor der Han dels- en Landbouwbank te Groningen, M. II. W., die tevens directeur is van de Gro ninger Discontobank, is gisteren aange houden en na verhoor door den rechter commissaris in bewaring gesteld. Hij wordt verdacht van het plegen van onregelmatigheden in de administraties van beide banken. HAAGSCHE POLITIERECHTER. De politierechter mr. van Laer veroor deelde lieden den 23-jarigen tuindersknecht J. A. Schutte te Veur, die van zijn pa^ troon W. aldaar een portemonnaie tuhou- dende ongeveer 30 wegnam, wegens dief stal tot 3 maanden gevangenisstraf voor waardelijk met 3 jaar proeftijd. Den 34-jarigen reiziger, J. H. B. uit Am sterdam, die oen rijwiel, dat hij te Lei den had gekocht op afbetaling, verduister de, tot twee maanden gevangenisstraf. Op Zondagavond 14 September jl., ont stond op de Iloogewoerd te Leiden een opstootje veroorzaakt door zekeren P. A. P., 30 jaar, los werkman, te Voorhout, die wegens hinderlijk gedrag uit een bioscoop was verwijderd. Toen hij daarop door een tweetal politiebeambten in burgerkleedin£ werd aangemaand, zich rustig te verwijde ren heeft hij, na eerst den agent P. een stomp in het gezicht te hebben gegeven, zich hevig tegen de politie verzet, waarbij hem dc kleeren van het bovenlichaam wer den afgescheurd. Wegens wederspannigheid had verd. zich heden te verantwoorden. Verd. beweerde in staat van dronken schap te hebben gehandeld. Het O. M. waargenomen door Mr. J. Blok eischte wegens mishandeling en we derspannigheid, drie weken gevangenisstraf Mr. Bekker, verd. verdedigend, zeide dat hier geen opzet aanwezig is geweest. Verd. wist niet met politie te doen te hebben. Mr. van Laer legde 8 dagen gevangenis straf op. Ordeverstoring van de raadsvergadering. Dc Amsterdamsche Rechtbank deed he den uitspraak in de strafzaak tegen de vier werklieden E. H., A. L. K., C. M., en B. C. Iv., die terecht hadden gestaan wegens het verstoren van een geoorloofde open bare vergadering. Zij hadden resp. op 24 April, 7 en 8 Mei tijdens de Amsterdamsche gemeenteraadsvergadering door roepen de orde verstoord. De vier verdachten werden elk veroor deeld tot een gevangenisstraf van drie da gen. Het O. M. had tegen ieder het maximum (14 dagen gevangenisstraf) gevorderd. INBRAAKPOGING TE 0SS VERIJDELD. 'Een der inbrekers gearresteerd. Dezer dagen was de marechaussee te i Oss een plan tot inbraak in de villa van den fabrikant M. Hes, gelegen in de nabij- heid van het station, op het spoor geko- i men. Gisteravond hadden zich, teneinde dit plan te verijdelen en de daders te arres teeren, twee marechaussees in het huis, waarvan de bewoners afwezig waren, ver dekt opgesteld. Hun verwachting werd be- waarheid( toen hedennacht aan de achter zijde van het huis twee inbrekers versche nen, om zich toegang tot de villa te ver schaffen. Zij sneden daartoe een ruit van i den glazen tuindeur open en stapten het huis binnen. Toen tot hun niet geringe schrik de marechaussees plotseling te voor- j schijn traden, trok eeti der indringers een revolver en loste een schot jop de politie mannen. Een der marechaussees de 30-jarige Peters, werd getroffen in de linkerspols- slagader. Onmiddellijk daarop kozen de beide mannen het hazenpad. Er ontstond een achtervolging waarbij een der dieven, een zekere Blommers, werd gegrepen en gearresteerd. De ander wist te ontkomen, i De gewonde marechaussee is na verbon- j den te zijn naar het ziekenhuis te Den I Bosch overgebracht. Zijn toestand is niet gevaarlijk. Men neemt aan, hier te doen te hebban gehad met twee leden van een bende, die zich ook aan de onlangs hier plaats gehad hebbende gemaskerde roof overval heeft schuldig gemaakt. Verdronken. Do IS-jarige M. H., die gisterenmiddag van Erlecom bij Beek naar Nijmegen fiet ste, is tengevolge van de gladheid van den weg in het door kwelwater overstroomde hooigebied in een sloot gereden en ver dronken. Dr. Willem Mengelberg. Gisterenavond is dr. Willem Mengelberg uit Rome te Amsterdam teruggekeerd en heeft vanmorgen zijn werkzaamheden aan het Concertgebouw hervat. Het eerste con cert in dit seizoen onder zijn leiding zal Zondag a.s. plaats hebben, en gewijd zijn aan werken van J. S. Bach. DE KOUDE IN DE VEREEN. STATEN. Reeds dertig slachtoffers. NEW YORK, 28 Nov. (Y.D.). Een koude golf heerscht op het oogenblik practisch over de geheele Vereenigde Staten. Op sommige plaatsen is zooveel sneeuw ge vallen, dat het verkeer er door onderbro ken wordt. In totaal zijn dertig personen tengevolge van de hevige koude overleden. Hedenmorgen was in de omgeving van 6e Rocky ^fountains de temperatuur gesiegen, Het meest onverwacht kwam de koude in t Zuiden der Vereenigde Staten. Zelfs in Florida heeft het gesneeuwd en de bad plaatsen met hun Riviera-klxmaat, hadden een wintersch aanzien. AARDBEVING IN CHILI. NEW YORK, 28 Nov. (Y.D.). Uit Co- quimbo in Chili wordt gemeld, dat aldaar gisteren eenige krachtige aardschokken werden waargenomen. Eenige gebouwen werden beschadigd, en er ontstond een brand, waardoor oen der grootste zakenge- bouwen van de stad geheel werd vernield. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. LEIDEN, 28 Nov. Vee. Aangevoerd: 743 runderen, 80 kalveren, 1046 schapen, 649 varkens, 793 biggen, 8 paarden en 9 bokken en geiten. Prijzen: 21 stieren 240385; 134 kalf- en melkkoeien 230110, handel flauw; 298 varekoeien 195375, handel vlug; 219 vette ossen en koeien 230—435, schoon aan de haak 68100 cent; 71 gras kalveren 40—145; 10 vette kalveren 60 120 schoon aan de haak 100130 cent; 70 nuchtere kaleveren 1121; 700 vette schapen j 2442, en 346 weideschapen 22 34, handel traag; 559 mestvarkeus 15 42, 30 Londensche varkens 4043 cent en 40 Zouters 4546 per kg. levend gewicht, handel matig: 793 biggen 612, 8 paar den 120235, 9 bokken en geiten 412. Kaas. Aangevoerd 63 partijen. Be steed werd voor: le soort Goudsche kaas 43J46, 2o soort 3042, le soort Leidsche kaas 4345, 2e soort 1042 per 50 kg. Handel voor Gondsche en Leidsche kaas matig. Aan de Stadswaag gewogen 44 par tijen, 1502 stuks. 1260# kg. Goudsche kaas 56 en Leidsche kaas 9 partijen. LEEUWARDEN, 28 Nov. Vee. Aanvoer: 40 enterstieren 200345; 56 twenterstie- ren j 3-45410; 262 vette koeien 220400 74—104 cent per kg.; 279 melk- en kalf- koeien 210110; 248 pinken 160—120; 34 vete kalveren 45110; 642 graskalvc- ren 70140; 135 nuchtere kalveren 10 17; 224 vette schapen 27—40; 61 weide- schapen 2433 456 lammeren 2229; 978 vete varkens 50110, 4248 cent per kg., zouters 4445 cent idem; 55 magero varkens 28—50; 256 kleine biggen .t 9 15; 40 bokken en geiten; 32 paarden. To taal 3798 stuks. Boter. Mijnbote r 1.49—1.48—1.12, Veilingsprijs 1.181.11. Aanvoer 12 der den, 38 zesden en 4 twaalfden. Commissie- noteering 1.50. Eieren. Kippeneieren 10500 kg. 6.59.5 cent per stukj, handelsprijs 1.25—1.50 per kg.: Eendeneieren 350 kg. 7.58 cent per stuk, handelsprijs 8595 cent per kg. Kaas. Sleutelkaas 3543 cent, nagel kaas 3233 cent, oudakaas 2961 cent. Edammerkaas 2763 cent. Aanvoer 36653 kilo. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Echtgenoote en Jer kinderen zorgzame Moeder, in den ouder dom van 52 jaaj^ Mej. JOHANNA MARIA VIN/ geb/KEMPEN. Uit aller naam» //CA. VINK 'en kinderen/ lor Aaf, 26 jfyov. 1930T De plóchfirfe Uitkaart »vaarna begi^fenis zal plaats hebben in de Parochiekerk van de UH. Petrus en Paulus, :>p Zaterdag 29 Novem ber te 9 uur OUDE RIJN 184 Koster „Mon Père" Kork, belast zich met hot uitvoeron van zoowel in als buiten de stad Op het fabriekskantoor van de Zilverfabriek „Voorschoten" bestaat ge legenheid tol giaatsing van een j I __4186 voor administratieve bezig heden. Een nuttig en aangenaam GESCHENK DE Giii Lage Pasvori bediej Dames-,heeren- Kinder-Pantoffels Grootste sorteering MORSCHSTR. 41

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 3