TELEGRAMMEN WOENSDAG 26 NOVEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BAROMETER naar waarnemingen in den morgen van 26 Nov. 1930, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste bar ome te rat.: 760.8 te Vardö. Laagste barometerst.731.2 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 27 Nov.: Matige Zuidelijke tob Zuid-Westelijke wind. Zwaar bewolkt met tijdelijke opkla ring. Waarschijnlijk regenbuien. Iets kou der. LUCHTTEMPERATUUR. 10.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Woensdagnamiddag 4.23 uur tot Donderdagmorgen 7.10 uur. Tentoonstelling op Endegeest. Dinsdagmiddag werd op Endegeest we der een tentoonstelling (met verkoop) ge opend van voorwerpen, die door patiënten vervaardigd zijn. Ditmaal is deze tentoon stelling in hel gymnastiekgebouw der in richting en betreffen het voorwerpen, die door de kinderen van de afdeeling Voor geest gemaakt zijn. De vrij ruime zaal bleek haast te klein om alles te bevatten op verscheidene groote tafels waren de tallooze artikelen op smaakvolle wijze ge- etaleerd, terwijl bloemen en groen, o.a. eenige fraaie palmen uit de kassen van Rhijngeest het geheel een feestelijk aan zien geven. Van de meisjes vinden we er zeer fraaie borduurwerken en nuttige hand werken: vooral kussens in moderne kleuren en patronen, tafelkleedjes, tafelloopers, lampekappen, gebreid babygocd, enz.van de jongens karton- en houtsnijwerk, zaag- werk, rietvlechtwerk, voorwerpen van boetseerklei, timmerwerk, weefwerk; al lerlei artikelen voor de practijk, zoowel als luxe-voorwerpen, veel speelgoed o.a. poppen-ameublement, verschillende dieren op wielen, bruggen, trams, enz. Voorts co- cos-uiatten en borstelwerk. De geneesheer-directeur, dr. Stuurman, constateerde in zijn openingsrede met ge noegen, dat or ook ditmaal wederom zulke fraaie artikelen aanwezig zijn, waarvan vele naar nieuwe ontwerpen en volgens nieuwe methoden. Hieruit blijkt dat deze arbeid geen sleurwerk wordt, maar dat het onderwijzend en verplegend personeel steeds met animo dit mooie werk doet. Spreker bracht dank aan allen die er aan medegewerkt hebben: Dr. Querido, Zr. Wolmerstet en de overige zusters, den hoofdonderwijzer v. Sermondt, de onder wijzeressen Meykamp en de Wekker, de fröbeldames Marie, Picard en Schophuy- Moge het weer een beetje meewerken om deze tentoonstelling een druk bezoek te bezorgen De tentoonstelling is nog tot en met Vrijdag geopend, 's middags van 2 tot 5 uur. De prijzen zijn, in verband mof de malaise laag gesteld, zeker geen bazar- of fancy-fair-prijzen. Toch hoopt men op een batig saldo dat*ten behoeve van de patiënten die de voorwerpen gemaakt heb ben, wordt besteed. R. K. Gemengde Zangvereeniging „Pulchri Studio". Bovengenoemde vereeniging die hier ter stede bestaat, wil het een en ander eens onder 't oog brengen van Leiden's Katho lieken, door middel van do „Leidscho Cou rant". O ja, ik hoor de menschon al tegen elkan der zeggen: daar heb je weer een vereeni ging, die iets te vertellen heeft, evenals de andere vereenigingen. De naam „Pulchri Studio" heeft, zoowel in als buiten de stad, een goeden naam. Zij, die met „Pul chri Studio" al eens hebben kennis ge maakt, weten wel, dat zij dien naam eer aan doet. Verschillende uitvoeringen die reeds door „Pulchri Studio" zijn gegeven ook voor charitatieve doeleinden hebben steeds een hooge waardeering van de be zoekers kunnen weg dragen. Ook op concoursen is zij een graag ge ziene vereeniging, al is zij voor andere ver- eenigingen een lastige tegenstander, want zij, die tegen „Pulchri Studio" moeten kam pen, zeggen al van te voren: daar heb je niet veel kans tegen, want zij zijn op bijna ieder concours do lste prijswinnaars. Dat blijkt ook wel hieruit, dat zij met 5 con coursen, vanaf de 4de afdeeling tot in de afdeeling uitmuntendheid is opgeklommen. Laat ik eens een blik terugwerpen, over een gehouden concours te Rotterdam, toen wij na een schitterende overgang vanuit de 4de afdeeling, voor 't eerst in de 3de afdeeling uitkwamen. Daar werden 4 prij zen behaald, n.l. een lste prijs, directeurs prijs, eereprijs (gouden medaille) voor het hoogst aantal punten over het geheele con cours, tevens nog een extra prijs voor het meest aantal punten in de 3de afdeeling. met nog een compliment van het „St. Hil- degardus-bestuur", dat dit concours had uitgeschreven. Enkele maanden daarna in Haarlem hebben wij door een ongelukkigen samenloop van omstandigheden geen prijs behaald. Maar over dat geval waren we echter spoedig heen, want enkele maanden later werd er op een ander concours weer een lste prijs behaald, wel een bewijs, dat „Pulchri Studio" het toch wel kan!! Juni 1.1. kwam zij voor het eerst in de eerste afdeeling uit en wel te Gouda, daar behaalden wij voor het eerst een 2de prijs, maar voor zoo'n afdeeling wae dat heusch nog geen schande, te meer, daar wij maar 4 punten te kort kwamen voor een 'sten prijs. Zes weken daarna behaalde „Pulchri" op het Leidsch Politie-concours wederom een lste prijs. Zoo is „Pulchri Studio" dan gekomen aan het begin der hoogste af deelingen en het volgend jaar hoopt zij te Schiedam in de afdeeling uitmuntendheid uit te ko men. Dat is een afdeeling, waarmede niet te spotten valt; daar moet nog meer ge presteerd worden; daar zullen de eisohen nog hooger gesteld worden, maar ook in die afdeeling zullen wij een goed figuur slaan, want daar zal onze directeur wel voor zorgen, hij, die het jonge plantje tot een machtigen boom heeft doen opgroeien. Ja, aan den heer Th. van Niekerk heeft de vereeniging veel te danken. Maar ook de leden zelf werken er aan mede, ten eerste door hun trouw repetitiebezoek, ten tweede door de saamhoorigheid. Er heerscht in do vereeniging een band, die men maar zelden vindt. Dan hebben wij sinds een goed jaa» den Weleerw. heer A. Kramer als geestelijk bestuurder in ons midden gekregen (in do plaats van Pastoor Brouwer), die in den korten tijd, dat Zijneerw. in ons midden vertoeft, een zeer goeden indruk over „Pulchri Studio" heeft gekregen. Na deze uiteenzetting blijkt toch wel, dat voor goede geschoolde zangers en zan geressen, geen beletsel meer aanwezig is, thans ook lid te worden van „Pulchri Stu dio". Daarom, dames en heeren, gij die den"*leeftijd van 16 jaren bereikt hebc, u kunt lid worden. Gij behoeft toch niet lan ger lid te worden of te blijven van een neu trale vereeniging, nu er zoo'n katholieke vereeniging in Leiden bestaat. Helaas zijn er nog maar al te veel lid van een n i e t- katholieke vereeniging. lederen Vrijdag avond van 8.1510.15 uur houdt „Pulchri Studio" repetitie in het gebouw van den Ned. R. K. Volksbond, Steenschuur 15. Ambtsaanvaarding dr. H. D. Kloosterman. Dr. H. D. Kloosterman, benoemd tot lector in de wis- en natuurkunde aan de Universiteit alhier, om onderwijs te geven in de wiskunde voor chemici en de functie leer, ^als opvolger van dr. J. Droste, heeft hedenmiddag zijn ambt aanvaard met het "houden van een rede in het klein audito rium over: de geschiedenis der Ideaal- theorie. Bescherming van slachtoffers in den Naaimachinehandel. De in de Pers aangekondigde zitting in de Arbeidsbeurs alhier heeft gisterenavond een vlot verloop gehad. Het verzamelde materiaal was zeer be langwekkend, terwijl buitengewoon waarde volle mededeelingen werden gedaan. Uitteraard was het niet de bedoeling om den bona-fide handel ook maar op eenigerlei wijze te belemmeren. Gezien echter de meer en meer aan het daglicht komeudg feiten werd besloten de volgende week Dinsdag om 7 uur wederom in het Gebouw van den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken, Levendaal. al hier een zitting te houden, ten einde be langhebbenden opnieuw gelegenheid to ge ven hun ervaringen mede te deelen. Ook in hun eigen belang wordt een ieder die met een strafvervolging bedreigd wordt of bedreigd is aangeraden op de zitting te verschijnen. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 1866. N. Parlevüet, Katwijk a. Zee, v. d. Vegtstraat 2. Reederij en haringhandel. Bijv. uitgeoef. bedr.: te vens nettenfabricatie, gevestigd: Tram straat 67. 4473. ..De Volharding", Alphen a. d. Rijn, Wilhelminaslr. 25b rood, vereeniging voor ziekenhuisverp eging. Uittr. 2e voorz.: H. E. Dallinga, Alphen a. d. Rijn. Uittr. Ie secr.: C. J. Halm. idem. Uittr. penningm.: W. Best, idem. Uittr. comm.: C. den Uyl, idem en R. Kerkhoven, idem N. secr.- penningm.: A. van Emmerik, idem. N. 2e voorz.: G. Verkley, idem. N. 2e secr.: H. de Jong, idem. N. Comm.: W. Best, idem. Met de werkzaamheden, die in verband staan met de verbreeding dér Zijlp'odïts- brug, is door den aannemer, de firma J. Zitman, reeds èen aanvang genomen. Voor voetgangers en. rijwielen is een noodbrug aangebracht. Vanwege de Stedelijke fabrieken van Gas en Electriciteit worden thans vanaf de brug nabij den Hotuzaagmolen van de firma Noordman aan den Haagweg tot aan de brug even voor de Vink een 16-tal eiec- trische lantaarns geplaatst ter vervanging der Gaslantaarns. Deze vervanging worde zeer toegejuicht, daar de gasverlichting wel iets te wenschen overliet-. Voor het machinistenexamen diploma A. is te 's-Gravenhage geslaagd de heer W. A. Verboog, alhier. MUZIEK. Leidsche Kunstkring „Voor Allen". Garne willen wij nog even verwijzen naar de advertentie in ons blad, waarin de Leidsche Kunstkring „Voor Allen" mede- deeling doet van de Paedagogische Con certen. Deze Concerten zijn onder leiding van den heer Andriessen een uitstekend mid del om muziekliefhebbers meer op de hoog te te brengen van de verschillende sona ten enz. en dus geschikt voor oud en jong. SPORT SCHAKEN De competitie van den Ned. Schaakbond. Gisteravond was het le tiental van de schaakclub „Inter Noos" te Boskoop de gast van het Leidsch Schaakgenootschap voor het spelen van een wedstrijd tegen het 2e tiental. De wedstrijd werd ditmaal gespeeld in Café Neuf a. d. Breestraat. De vol'edige uitslag is als volgt: L. S. G. IIBoskoop I. J. G. v. EybergcnG. de Bruin y.y3 D. de JongA. Sytzema y3y3 Dr. J. F. Sirks—W. de Ruyter 01 G. Schoppen—D. Graatsma 10 A. G. de BlécourtJ. J. Kooy 1O J. M. Volders—J. Kooy 10 M. W. ScheltemaH. Trimp 10 B. J. WittenbergD. v. Otterloo 01 L. J. RuttenW. Geers 10 Ir. H. N. Fra-nsoisC. P. de Ruyter 01 Totaal 64 zoodat het Leidsoh Schaakgenootschap II hiermede zijn tweede overwinning be haalde. De competitie van den Schaakbond voor Leiden en Omstreken. Leiderdorp— Wassenaar. De uitslag van een wedstrijd, te Wasse naar gespeeld tusschen bovengenoemde schaakclub „Inter Nos" te Boskoop de dorp 4punt behaalde en Wassenaar 3y punt. Leiderdorp heeft derhalve een klei nen voorsprong, doch de twee afgebroken partijen, die boide eenigszins gunstiger voor Wassenaar staan, kunnen hierin nog wijziging brengen. Een gelijk spel is ook mogelijk. Boskoop IIVoorschoten I 37. Op denzelfden avond, dat Boskoop I te gen L. S. G. II speelde, trok Boskoop II naar Voorschoten, om daar een wedstrijd te spelen voor den Schaakbond voor Lei den en Omstreken. De uitslag was een flinke overwinning voor Voorschoten. Voorschoten behaalde 7 punten, Boskoop 3 punten. LAATSTE BERICHTEN TWEEDE KAMER De motie-Bakker Nort betreffende de tandtechnici (verlenging termijn bevoegd heid voor afgewezen tandtechnici) wordt verworpen met 6127 stemmen. De motie-De Vries Bruins betreffende schadevergoeding aan tandtechnici, die in het bezit wgren van het visum van 1925, doch bij het laatste examen werden afge wezen, werd verworpen met 53—25 stem men. De motie-Brautigam (voorschotregeling aan de Kon. Holl. Lloyd gedurende 1931 in afwachting van resultaat van onderzoek of reorganisatie mogelijk is) wordtj aangeno men met 6426 stemmen. Op verzoek van Minister Verschuur wordt de behandeling van liet betreffende wetsontwerp geschorst opdat minister zich kan beraden of en in hoever gevolg kan worden gegeven aan de in de motie uitge sproken wensch. Hierna is aan de orde de onderwijsbe- gr 00 ting. HET HOOGE WATER DREIGENDE DIJKDOORBRAAK BIJ L0BITH. Een ernstige verzakking ge constateerd. Men tracht een ramp te voorkomen. In den dijk langs den Rijn in de onmid dellijke nabijheid van de Duitsche grens bij Lobith dreigt een ernstige doorbiaak, welke een ramp kan worden voor de daar achter liggende dorpen. In den afgeloopen nacht is een ernstige verzakking geconstateerd, terwijl op ver schillende plaatsen de dijk begon te sc ..cu- ren. Onmiddellijk nadat hedennacht de burgemeester der gemeente Herwen en Aerdt, de heer B. Bruns, was gewaar schuwd, heeft deze de noodige maatrege len genomen om te trachten een ramp te voorkomen. Hedenmorgen vroeg heeft de" burgemees ter te Lobith eenige schepen gerequireord om werkvolk naar de bedreigde plaats in den dijk te zenden. Ook van Duitsche zijde wordt voor de verzakkingen op Duitsch gebied waar deze ook optreden aansluiten de aan den dijk op Nederlandsch grondge bied, werkvolk gezonden. Bovendien is op verzoek van den burgemeester in afwach ting van de komst van ingenieurs van den rijkswaterstaat in overleg met den Duit- schen douane-dienst hedenmorgen vroeg de geheele scheepvaart tusschen Lobhb en Emmerik stopgezet. De heer Bruns heeft verder hedennior gen alle autoriteiten in den omtrek, onder wie de gemeentebesturen van de in go- vaar verkeerende plaatsen gewaarschuwd. De commissaris van de Koningin in de pro vincie Gelderland, de heer S. baron van Heemstra, werd eveneens hedenmorgen op de hoogte gesteld van den toestand. Baron van Heemstra was reeds te 9 uur heden morgen in Lobith aangekomen om persoon lijk den toestand in oogenschouw te nemen. Intusschen wordt met man en macht aan den dijk gewerkt om de dreigende door braak te voorkomen. Naar de burgemeester ons mededeelde, is het een dubbeltje op z'n kant of het gelukken zal. Gelukkig wordt uit Keulen val gemeld. Het water van den Rijn valt daar thans een halve centimeter per uur. Het gevaar wijkt langzaam. De bijzondere V. D.-correspondent- te Lobith telefoneerde hedenmiddag te 1 uur: Liet de toestand van den band ijk van den Rijn nabij de Duitsche grens, zich hedenmorgen zeer dreigend aanzien, he denmiddag tegen 1 uur hac men goede hoop, het gevaar te kunnen keeren. De burgemeester van Herwen en Aard had, zooals reeds in het kort gemeld, heden ochtend vroeg alle mogelijke maatregelen genomen om den dijk, die dreigde te be zwijken, te versterken. De plaats van de •dreigende doorbraak is zeer moeijijk te bereiken, daar tengevolge van den hoo- gen waterstand do geheele omgeving van Lobtih onder wator staat. De Gravenwaard is geheel vol geloopen. Met donderend geweld stroomt het water door den ouden Rijnmond, en om de plaats van het gevaar te bereiken, moet men of over Emmerik reizen of tegen den sterken stroom op per boot naar de Duitsche grens varen. De gevaarlijke plaats is gelegen tusschen de Duitsch- Nederlandsoh grens en de Hollandsok- Duitsche steenfabrieken, die op 100 M. afstand van de grens zijn gevestigd. Uit de Gravenwaard moesten 5 gezinen wegens het hooge water hun woningen verjaten, en deze famiies zijn door tus- sohenkomst van den burgemeester van Herwen en Aard in huize Aerdt onder gebracht. Hedenmorgen is ook de Osse- waard beginnen vol te loopen. Men heeft geen vrees voor persoonlijke ongelukken, docli het 'water veroorzaakt vooral in verband met de werkzaamhid tot ver sterking van den dijk groote overlast. Onder leiding van den Commissaris der Koningin, den hoofd-ingenieur des Com bes, uit Nijmegen en andere ingenieurs, is den geheelen morgen hard gewerkt om het gevaar te keeren. Gebleken is. dat onder den dijk een geweldig kwelgat was ontstaan, waardoor het water onder den dijk doorstroomde. Dekkleeden en zei len en vooraj zakken worden bij de boe ren gerequireerd, om den dijk te verster ken. Men heeft thans goede hoop, dat men een doorbraak zal kunnen voorkomen. Toch heeft men alle maatregelen geno men, indien het nog zoover mocht komen. Troepen worden ter assistentie gereed gehouden. HET VERKEER NIJMEGEN—DEN BOSCH GESTREMD. Gisterenavond bereikte de Beersche Maas den Elftweg Le Grave, die* een on derdeel is van den grooten verkeersweg NijmegenGraveDen Bosch. Het water staat 65 c.M. hoog. De stand van de Maas bedroeg vannacht en ook heden morgen 11.05 M. boven N.A.P. Hoewel het water thans- niet meer stijgt, is nog niet te zeggen, wanneer een val van de Maas is te verwachten. Het verkeer tus schen Nijmegen en Den Bosch staat thans geheel stil. ERNSTIGE BOTSING. Hedenmorgen te ruim half twaajf wilde de chauffeur van een zwaar beladen vrachtauto op het Mercatorplein te Am sterdam, zijn wagen tusschen een aan het eindpunt gestationneerden tramwagen van lijn 7 en een andere vrachtauto, welke tegen het trottoir stond, doorsturen. De beschikbare ruimte bleek echter voor deZe manoeuvre te smal te zijn, met het gevolg, dat de auto met het voorbalcon van de tram in botsing kwam. De stoot was zoo herig, dat van de tram de voorste wielen buiten de rails kwamen te staan, terwijl daarenboven het voorbalcon zwaar werd gehavend. Behalve dat het gedeeltelijk werd uitgescheurd, braken ook de ruiten voor de bestuurdersplaats. Van de stil staande vrachtauto werd een spatbord af gerukt; ook de aanrijdende auto werd vrij ernstig beschadigd. De tramwagen is, na op de rails te zijn gebracht, naar de remise gereden. Van een en ander is proces-verbaal op gemakt; persoonlijke ongevallen kwamen niet voor Verduistering. De politie te 's-Gravenhage heeft in ar rest gesteld den öl-jarigen T. H., reiziger bij de vleeschgrossiersfirma gebrs. \Y. in de derde v. d. Kunstraat, die zich bij de politie gemeld had wegens verduistering van omstreeks 600 ten nadeele dier fir ma. Hij zeide het geld opgemaakt te heb ben met wedden, voornamelijk op wed rennen. Hij heeft zich vroeger ook al eens aan verduisteringen schuldig gemaakt. Kind verbrand. In het Ziekenhuis aan den Zuid wal te 's-Gravenhage is overleden het 1 1/2-jarig jongetje T. B., gewoond hebbend aan den Z.-O.-Buitensingel. Het kind was thuis op een emmer heet water gevallen, waardoor het ernstige brandwonden had gekregen. HEVIGE AARDBEVING IN JAPAN Aantal slachtofers op 150 geschat. NEW-YORK, 26 November (V.D.) Vol gens hier uit Toki ontvangen telegrammen heeft Woensdagmorgen in de provincie Isu ten Zuiden van Toki een hevige aardbeving plaats gehad. De ramp heeft tal van slacht offers geëischt. Bijna alle plaatsen van het schiereiland Isu, waaronder de bekendste bad plaatsen van Japan zijn min of meer verwoest. Men vreest, dat nog meer aardschokken zul len volgen. LONDEN, 26 November (V.D.) Naar uit Tokio wordt gemeld, wordt het aantal dooden in het Japansche aardbevingsgebied op onge veer 150 geraamd. Ook te Tokio, dat onge veer 160 K.M. van het centrum van het aard bevingsgebied verwijderd ligt, evenals in Yoko hama werden hedenmorgen te 4 uur (Japan sche tijd) hevige aardschokken waargenomen In Mischima en Numazu zijn vele gebouwen ingestort. Het tramverkeer in deze steden moest worden gestaakt. Daar de telefoon- en telegraafverbindingen zijn gestoord, komen de Kijzonderheden niet psoedig door. In verschillende dorpen is ten gevolge van de aardbeving brand uitgebroken. Vele huizen zijn een prooi der vlammen ge worden. Uit Tokio zijn onmiddellijk hulpexpe dities naar het aardbevingsgebied gezonden. Op vele plaatsen zijn de spoorwegverbindingen vernield. Reeds 220 dooden bij de aardbeving. LONDEN. 26 Nov. (V. D.) Het totaal aantal slachtoffers van de aardbevings ramp in Japan bedraagt, naar uit Tokio gemeld wordt, volgens een voorioopige schatting van heb Japansche ministerie van Binnenlatidsche Zaken 220. Verder zijn er 43 gewonden en worden nog drie perso nen vermist. Volgens de bladen bedraagt het aantal gewonden echter ongeveer 500. Driehon derd huizen werden verwoest. In de stad Mischima zijn 120 huizen en de gevangenis .ugestort. Slechts drie gevangenen Konutu gered worden. In de badplaats Na-goka werden 20 personen gedood. In Atarni wer den vijf onderwijzers tengevolge van een aardverschuiving als gevolg van de aard beving gedood. In Jumota werd een regee- ringsgebouw verwoest. In Tokio en Yoko hama is de waterleiding tengevolge van de aardbeving gesprongen. Duizenden in woners vluchtten op straat, toen de aard beving gevoeld werd. BEREUGUER OVER DEN TOESTAND IN SPANJE PARIJS, 26 November (V.D.) De Spaan- sche inister-president generaal Berenguer heeft een correspndent van het „Journal" een interview toegestaan, waarin hij verklaarde, dat in tegenstelling tot de berichten, die de ronde deden, te Madrid geen troepen waren samengetrokken, omdat men gevreesd zou heb ben, dat het garnizoen van Madrid tegen de regeering in opstand zou komen. Alleen de ci viele garde was in de hoofdstad samengetrok ken om de batterijen te bewaken en de brood voorziening van de bevolking intact te houden. Generaal Berenguer schreef het ontstaan der gerichten hieraan toe, dat evenals elk jaar ook nu eenige honderden soldaten naar de hoofdstad zijn overgebracht om dienst te doen bij de opleiding der recruten. De Spaanschc minister-president sprak verder absoluut te gen, dat er onder de officieren een beweging zou bestaan, tegen den koning of tegen de regeering, Natuurlijk waren er in het Spaan- sche leger en onder de Spaansche officieren republikeinen, zooals er in het Fransche leger waarschijnlijk wel royalisten zouden zijn. Dit wekte echter in Spanje evenmin als in Frank rijk eenige ongerustheid. Ook van de commu nistische beweging viel volgens den minister president niets te vreezen. De activisten waren voornamelijk te zoeken onder de anarchisten, die de andere arbeiders hun besluiten opdringen. Koude en sneeuwstormen in de Vereenigde Staten. NEW YORK, 26 Nov. (V.D.) Een felle koudegolf, die zich van heb Westen naar het Oosten dwars over de Vereenigde Sta ten beweegt, heeft reeds 20 slachtoffers ge- eisoht, die tengevolge van de plotselinge hevige vorst doodvroren. Te Atlanta in den staat George en in de Rocky Mountains is de vorst zeer fel, en zelfs in het Zuiden, waar het zelden vriest daalt de tempera tuur 's nacht onder nul. 488e o i AATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 26 Nov. 1930. le Klasse. 3e Lilst. MOOGE PRIJZEN. 19298 1500 637 803 f 1000. 945S 128S1 J 4 14708 16311 200. 12478 13280 17857 20651 10O. Prijzen vai n 20. 63 140 220 236 355 399 408 433 466 482 518 534 543 586 617 644 667 698 751 765 857 946 999 1003 1052 12R0 1286 1303 1307 1398 1400 1413 143S 1522 1537 1848 1861 1872 1885 1903 1920 1933 1939 1940 1941 1948 1958 1972 2010 205S 2061 211S 2199 2224 2312 2405 2409 2427 2452 2478 2548 2581 2594 2625 2689 2693 2698 2756 2760 2781 2893 2995 3112 3142 3155 3170 3200 3328 3331 3371 3391 3440 344' 3492 3499 3511 3574 3606 3628 3744 37S6 3839 3844 3866 3898 3906 4002 4032 4094 4203 4311 4326 4331 4365 4396 4443 4452 4605 4657 4675 4706 4722 4743 4780 4829 489.3 4919 5078 5113 5330 5357 5450 5474 5504 5657 5794 5802 5826 5964 5975 6031 6034 6070 6246 6274 6280 6371 6383 6602 6603 6705 6707 6748 6764 6800 6802 687? 6877 6943 7077 7144 7184 7203 7237 7253 7339 7351 7474 7502 7571 7622 7681 77 If' 7716 7757 7777 7858 7931 8017 8148 8167 S175 8224 8263 8284 8363 S379 8477 8480 8554 8588 8608 8613 8668 8698 8709 8756 8858 8884 9094 9096 9101 9106 9111 9115 9164 9213 9221 9270 9321 9402 9465 9544 9552 9589 9614 9654 973.' 9738 9778 9798 9917 9920 9975 9976 9982 9991 10056 10075 10124 10128 10148 10159 10174 10195 10238 10278 10279 10307 10362 10363 10367 10443 16456 10485 10541 10568 10579 10633 10702 10713 10741 10747 10796 10825 10829 10919 10985 11003 11044 11081 11091 11111 11135 11172 11305 11307 11352 11407 11433 11436 11509 11586 11608 11680 11710 11739 11802 11921 12002 12020 12043 12096 12105 121S0 12194 12221 12238 12385 12465 12521 12637 12643 12648 12667 12754 12795 12877 12901 12917 12974 13114 13122 13149 13286 13293 13305 13347 13403 13473 13507 13664 13683 1.3753 13827 13850 13856 13888 13979 13992 14032 14040 14065 14115 14117 14163 14193 14236 14237 14243 14244 14254 14259 14282 14285 14294 14342 14346 14372 14376 14452 14508 14545 14583 14599 14600 14622 14690 14695 14711 14814 14824 14964 15012 15019 15023 15032 15056 15139 15297 15331 15355 15408 15445 15547 15590 15621 15679 15792 15336 15843 15910 15928 15970 16018 16076 16131 16143 16231 16282 16284 16314 16339 16437 16452 16454 16486 16525 16620 16638 16666 16828 16857 16907 16915 16920 17020 17053 17090 17113 17116 17149 17164 17195 17254 17282 17302 17352 17369 17377 17390 17395 17407 17428 17433 17495 17506 17594 17596 17604 17692 17713 17807 17849 17S82 17888 17908 17940 17956 17962 18043 18066 18069 18091 18168 18177 1S185 18248 1830ri t18306 18329 18352 18393 18401 18418 18443 18516 18615 18770 187 79 18793 18892 18941 18953 18966 19075 10096 19144 19163 19306 19333 19380 19404 19544 19595 19630 19676 19685 19718 19727 19817 19838 10910 19911 19026 20095 20126 20189 20207 20320 20.359 20397 20409 20435 20486 20501 20520 20576 20600 20637 20648 20698 20773 20812 20821 20879 20887 20968 20995 V e r b e 11 Bring le Klasse, 2c Lijst 18789 m/z 18739.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 3