TELEGRAMMEN MAANDAG 24 NOVEMBER 1930 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER naar waarnemingen in den morgen van 23 Nov. 1930, medegedeeld, door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 767.9 te Münohen. Laagste barometerst.: 726.8 te Isafjord. Verwachting tot dcft avond van 24 Nov.: Meest krachtige, tijdelijk stormachtige Zuidelijke tot Zuid-Westelijke of Westelij ke wind. Betrokken of zwaar bewolkt met regenbuien. Overdag wellicht tijdelijk op klarend. Des nachts veel zachter, overdag iets zachter. LUCHTTEMPERATUUR. 5.6 gr. 0. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Maandagnamiddag 4.24 uur tot Dinsdagmorgen 7.08 uur. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Hot Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt seinde hedenmorgen te 11.40 uur aan alle posten: „Wordt verwacht storm uit het Zuid- Westen". LAATSTE BERICHTEN DE KONINGIN. H. M. de Koningin, heeft gisteren, ko mende per auto van Het Loo, een bezoek gebracht aan H. M. de Koningin-Moeder, ten wier paleize aan het Lange Voorhout Hare Majesteit bleef overnachten. Zooals men weet was het gisteren veer tig jaar geleden dat Z. M. Koning Willem IIf op het Loo overleed. De Koningin is hedenochtend weder naar het Loo teruggekeerd. HET DERDE RETOUR VLIEGTUIG UIT INDIE WEER THUIS. Hedenmiddag te 12.14 uur is het derde retourpostvliegtuig uit Indië, de PH.AEN. vlot op Schiphol geland. De Directeur van de K. L. M. de heer Plesman, heeft de vliegers Duimelaar en Parmentier en den mecanicien Kotte, die de bemanning van het vliegtuig vormden, begroet. Onmiddellijk na aankomst werd de post uit Indië naar de stad gevoerd om te wor den gedistribueerd. HET VIJFDE POSTVLIEGTUIG TE MEDAN. Aneta Vaz Dias meldt, dat volgens bij de K. L. M. ontvangen bericht het vijfde postvliegtuig de PH.AGA. Maandagoch tend te 5.47 uur uit Bangkok is vertrokken en Maandagmiddag te 12.33 uur te Medan is aangekomen. Aan boord is alles wel. Morgen verder. De economische crisis en de R.-K. Werkgeversvereniging. Ter gelegenheid van het derde lustrum van de Alg. K.-K. Werkgeversvereniging werd heden in hotel „De Tweede Steden" in Den Haag een congres gehouden, dat gewijd was aan de economische crisis. Aanwezig waren o.m. minister Ver schuur, mr. Heringa, chef van de afd. han del en nijverheid van het ministerie van Arbeid, H. en N., de heer Verbeek, voor zitter K. v. K. te 's-Gravenhage, mgr. No- lens, leider van de R.-K. Tweede Kamer fractie, vele leden dier fractie en verschil lende andere Kamerledon. Verder mr. Hooft, als vertegenwoordi ger van den minister van Buitenlandsche Zaken, dr. Fonk namens de DuiLsche Zen- trumgpartei, mr. H. Schilt, Platteau en O. Baert, namens het Belgische werkgevers verbond, terwijl nog enkele vertegenwoor digers uit Frankrijk werden verwacht. Do heer J. P. Asselbergs, voorzitter der A.R.K.W.V., opende het congres. Prof. dr. F. A. Weve sprak de herden kingsrede uit. In den namiddag was „de ©economische crisis" een onderwerp van bespreking. Wij geven morgen een verslag van deze door een onzer redacteuren bijgewoonde vergadering. Nieuw Juvenaat der Paters Augustijnen ingewijd. Hedenmorgen is aan het nieuwe Juve- naat der E.E. P.P. Augustijnen to Venlo do nieuwe kapel door den hoogeerw. Pater Provinciaal der Orde dr. S. Mackaaij plech tig ingewijd. Door dr. Mackaay werd voor de leerlingen en belangstellenden een 'plechtige Hoogmis opgedragen. STORM EN HOOG WATER. De scheepvaart bij de Oranje sluizen. Uit Sohellingwoudo wordt gemeld: Nadat gistermidag om 5 uur het schut ten bij do Oranjesluizen was gestaakt, is dit hedenmorgen om half 6 weer hervat. De heepvaart van binnen naar buiten on- rvindt eenige vertraging. Van den ande ren kant is er in het geheel geen scheep vaart. De hoogste stand van het Zuider zeewater werd hedennacht 12 uur geno teerd, toen het 1.62 m. bedroeg. Hedenmorgen 9 uur was de stand 0.80 M. boven N.A.P. Hoog water rond Breda. Breda ligt te midden van een groote wa- torvlakto. Aan alle kanten staan uitge strekte landerijen blank. Tusschen Ginne- ken en Breda zijn verscheidene straten overstroomd waardoor o.a. een Christelijke school moest worden gesloten. Verschillen de beekjes en riviertjes zijn buiten hun oevers getreden. Ook ten Noorden en Westen van Breda staan veel landerijen onder water. Do grachten en singels in "de stad staan abnoraal hoog. De storm heeft hier Zaterdagavond een slachtoffer geëiseht. Omstreeks s uur kwam do 2S-jarige kruidenier A. W v. P. aan de Parkkade om de daar liggende' schippers zijn koopwaar te brengen. Hij moest op vier naast elkaar liggende sche pen klanten bedienen, doch is slechto oo do eerste drie geweest. Tusehen het derde en vierde schip is hij vermoodelijk door den storm op zij geworpen en mis gestapt Het loeien van den wind heeft zijn hulpgeroep overstemd. Gistermorgen is zijn lijk door de politie opgehaald. Het eiland Marken onder water geloopen. Uit Marken wordt gemold: Door den Noordwester storm is het eiland Marken onder water geloopen. He dennacht om 12.20 werd de hoogste stand bereikt, n.l. 1.66 M. boven N.A.P. De wind is daarna gaan liggen,'waardoor geon scha de is aangericht aan de huizen. De vis- schersvloot was in de haven. Het water zak:e en hedenmorgen bedroeg de stand l M. boven N. A. P. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Brouwershaven verrast. Uit Brouwershaven wordt gemeld: In den nacht van Zaterdag op Zondag werden de bewoners in de woningen, die aan de Haven staan, verrast door het snel wassende zeewater. Voordat de bewoners in do gelegenheid waren, vloedplanken voor do deuren te brengen, stroomde het water de huizen binnen. Het water staat in som migo woningen ongeveer een halve Meter hoog. Door den storm te water gereden. De koopman V. K. te Sluis kwam Zater dagavond omstreeks 11 uur langs het ka naal Brugge—Sluis per fiets. Vermoedelijk door den feilen storm is bij te water "e- raakt. Zijn lijk werd Zondag door den schipper Delmé gevonden. De fieta van K. lag aan den kant van den weg. ERNSTIGE AUTOBOTSING. Eén doode, vier gewonden. Hedeu morgeu omstreeks 10 uur heeft op den nieuwen Straatweg nabij de Vechtbrug nabij Muiden een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Twee luxe auto's kwamen met elkaar in botsing. Doordat beide of althans een van beide auto's oen zeer snelle vaart had, was de botsing buiienge- woon hevig. Een der auto's vloog tenge volge vau cie botsing in brand. Het vuur greep zoo sne! oui zich heen, dat do be stuurder van den wagen niet meer uit de auto kon komen. De man werd cruotendeels verbrand uit den wagen gehaald Nadat dr. Mekerk uit Muiden de eerste geneeskun dige hulp en pastoor Koevoets, eveneens uit Muiden, geestelijken bijstand hau ver leend, werd de ongelukkige naar Amster dam overgebracht. Een der andere inzit tenden brak een been en kreeg een ern stige hoofdwonde. Hij en nog twee andere personen werden naar de Majella-stichting te Bus8um overgebracht. Nader vernemen wij nog het volgende: De heer P. Ingelse uit Buasum was met zijn wagen naar Amsterdam geweest om een monteur van zijn fabriek te halen. Hij was op den terugweg naar Bussem, toen hij nabij de Vechtbrug in botsing kwam met de auto van den heer F. Wei- ter uit Klaten (Java) die tijdelijk hier te lande vertoeft. De botsing was zeer hevig en beide wagens werden nagenoeg geheel verwoest. De auto van den heer Ingelse vloog direct na de botsing iu brand. De heer Ingelse, die den wagen bestuurde, brak een been en kreeg een ernstige hoofd wonde. Hij is in de Majellastichting te Bussum opgenomen. De monteur, J. M. J. van Giessen uit ochiedam, ib verbrand. Toon hij uit den wagon gehaald was, leefde hij nog, doch hij is later in het Burgerziekonhuis te Am sterdam, waarheen hij werd vervoerd, overleden. In den wagen van den heer Wel ter zaten nog de dames Sanders en Doelman. De heer Wei ter en de beide dames, kregen met-ernstige verwondingen. De heer W. ea mej. S. zullen eenige dagen in de Ma- jellastichfing te Bussum moeten blijven, terwijl mej. Doelman nadat zij in dit zie kenhuis was geholpen, onmiddellijk weer kon vertrokken. botsing tusschen auto en motor. Een Leidsch motorrijder ernstig gewond Hedenmorgen omstreeks S uur heeft op den Rottordamschen neg bij Delft een ernstige botsing plaats gehad tusschen een auto en een motor. De auto, bestuurd door den heer Langemaat uit Den Haag, kwam uit de richting Rotterdam en moest uitwij ken voor een wielrijder. Daarbij kwam de auto ui bosling met den motorrijder Roe- Hna'n.lft£eldon',die uit de rich- eérd i, °Ver den wes Geslin gerd. Hij bekwam een gebroken arm on ernstige hoofd wonden. Do-auto werd zwaar beschadigd. De bestuurder bekwam geen letsel. Do heer Roelandscn werd naar liet gasthuis vervoerd. De auto is door een kraanwagen van den heer J. de Graaf weg gesleept. De Delftsche politic heeft de zaak ui onderzoek. EEN TREMMER VAN DE LOCOMOTIEF GETROKKEN. In het ziekenhuis overleden. Kwaadwiligheid in 't spel? Uit Goes wordt ons gemeld: Op het i baanvak Terneuzen—St. Nicolaas van de I Spoorweg-Mij. Terneuzen—Mecbelon heeft nabij Clinge Zondagavond een ernstig on geluk plaats gehad. Een tremmer is van den locomotief getrokken, waardoor hij zoodanig kwam te vallen, dat hij een sche delbreuk bekwam en den ruggegraat brak. De man is naar het ziekenhuis te Hulst overgebracht, waar hij hedenmorgen is over leden. Men vermoedt dat hier kwaadwillig heid in het spel is. Nekkramp. Bij het 6-jarig zoontje van den heer H. Kampyon te Nieuw-Wolda. is nekkramp geconstateerd. Het kind is naar het zie kenhuis te Groningen vervoerd Twee arrestanten ontvlucht. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn de 22-jarige Joh. v. Engelen en de 17-ja- rige H. Gerrits, beiden woonwagenbewo ners uit het politiebureau te Tubbergen ontvlucht. De beide personen zijn beruchte inbiekers en waren in arrest gesteld in verband met een naohtelijken overval on geveer 14 dagen geleden. Woonhuis uitgebrand. Uit Veenendaal wordt ons gemeld: Za terdagavond is het woonhuis van den landbouwer H. van Brugge aan de School straat onder Edervecn totaal uitgebrand. De zoon van den heer v. Brugge had zich met een petroleumlamp naar boven bege ven. Op onverklaarbare wijze kwam hij te vallen. De lamp viel stuk, waardoor de op zolder aanwezige voorraad hooi vlam vatte. Eenige oogenblikken later stond het huis in lichte laaie. Van den inboedel kon niets worden gered. Een en ander was laag verzekerd. Boot terecht. De kapitein van de hedenmorgen te Schcllingwoude binnengekomen Lemmer boot deelde mede, dat hij voor de Lemmer- haven drijvende had aangetroffen oen boot, bemand met een persoon. Waarschijnlijk is de boot een onderlosser van de Zuider zeewerken en betreft het hier het schip, dat gisterenmorgen door den vuurtoren wachter op de Ven op ongeveer 3 Kilome ter Noordoost van dezen vuurtoren met de noodvlag in top werd gesignaleerd. HET VERGAAN VAN DE „LOUISE LE0NARDT". Geen der 30 opvarenden gered? HAMBURG 24 November. (V.D.) Om trent het vergaan in de Elbo-monding van het Hamburgsohe stooniechip „Louiso Leo. nardt" wordt nog gemeld, dat gisteravond te Cuxhaven SOS-signaleu van het schip waren opgevangen. Een ter assistentie uit- geloopen bergingsvaartuig kon tengevolge van de hevige branding het gestrande schip echter niet bereiken. Het vanmorgen vroeg uitgeloopen bergingsvaartuig „Her mes" constateerde, dat de „Louise Leo- nardt" totaal verloren is. Het schip had een lading kali voor Amerika &Rn boord. Er is weinig hoop dat iemand van de 30 opvarenden er het leven heeft afgebracht. Tornado teistert Hollywood. NEW YORK 24 November. (V.D.) Holly wood is hedenmorgen vroeg geteisterd door een hevige tornado. Vele huizen /ou den totaal zijn vernield. Tot nog toe wer den 6 dooden geborgen en werden 20 per- sonen gewond. De schade zou ongeveer 1 millioen dollar bedragen. WiöSELNO'i EEK1 NliEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.231'2 Londen 12.061 New York 2.48!/-> Parijs «mm9.781/4 Brusse 34.641 /2 Zwitserland 4S.15i/2 Milaan 13.01 Mad.it 27.80 Oslo 66.47i/o Kopenhagen 66.47i/2 Stockholm 66.721/a We ine1 85.— i 7.37 BoedapestV Prolongatie II/4 BEURSOVERZICHT. De affaire ter beurze had vandaag eeni ge uitbreiding ondergaan, doch de tend enz was beslist flauw. In do eerste plaats had den Kon. Olie ernstig van aanbod te lijdon en na lager inzet daalden de koersen tot. het laagste peil, dat de vorige weken werd bereikt. Amerikanen hadden een beperkte markt en ondergingen weinig wijziging. Van de Industrieolen traden Margarine Unies weer op den voorgrond. Het fonds was aangeboden en daalde zelfs een ©ogen blik beneden 200 pet., waarna een herstel intrad. Philips wederom lager evenals Accoustieken. Aku's boden goed weer stand. In de Suikers was het ook al niet gunstig gesteld. H.V.A.'s verloren een 10-tal pets. en diverse minder courante soorten brachten het er niet beter af. Rubbers ge drukt, ofschoon de Rubberprijzen goed ge handhaafd bleef en de Engelsche voorraden juist volgens raming waren toegenomen. Tabakken oveneensgedrukt en de voor naamste Sumatra-soorten leden niet onbe langrijke verliezen. Scheepv. stil. Sclieepv. Unies leger. Mijnwaarden veronachtzaamd. Amerikanen hadden een kleine markt uiet overwegend lager koersen. POPULARITEIT. Wat wordt er tegenwoordig al niet ge daan om aan de massa to behagen! Te Parijs schijnt de straat op zich al niet woe lig genoeg te zijn, met alle denkbare mid delen wordt er nieuw tumult bij gefanta seerd. Zeeroovers, aviateurs, Middeneeuw- sche jofferen, markiezen en bekoorlijke ge schaakte jonge dochters worden meer dan levensgroot boven den ingang van de bios copen opgehangen. Het zijn dikwijls heelc scènes uit het Afrikaanscho oerwoud, die bengelend aan ijzerdraad boven onze hoof den zich afspelen. Neen, de voetgangers kunnen heusch uiet klagen, dat men zich niet om hen bekommert. We zijn weer ge worden als kleine kinderen, die met pop penspel aangetrokken en gewonnen wor den. Kort geleden zond een theater om ®en nieuwe operette populair te maken, een oude landauer van 1880, bespannen umt twee paarden en een koetsier met glim mende hooge zijden op den bok over do boulevards en dc Champs-Elysées versperd door auto's en de zes wassen poppen, voor stellend een ouderwetsche bruiloft onder de luchtige sluiers hadden een uitbundig succes, doch slechts voorbijgaand. Terwijl de poppen in de uitstalkasten zich D'et verplaatsen en wij ze kunnen bewonderen van 's morgens tot 's avonds en van 's avonds tot 's morgens onder de helle avondverlichting. Onlangs zijn ze bijna overal vernieuwd om ze aan de moderne smaak aan te passen. En nu bedoel ik hier absoluut niet die afschuwelijke schemati sche koppen, rood als gekookte kreeften en vlak als zeehondenkoppen en voorzien van slechts één oog, één klein wit oogje als het knoopje van je overhemd. Neen, er is een oneindige afstand tusehen tatsocnlijkc modepoppen en dergelijke monsterachtig heden, die bolsjewistische vogel verschrik kers (uiterst links op wassen-koppen-gp- bied) en goddank, verliezen die éénoogige apachen eiken dag nieuw terrein. Neon, ik heb het hier over de modepoppen 1111 de confectiewinkels, die een menscheiijke snuit hebben als u en ik en dio we kunneu beschouwen als een soort stomme en on beweeglijke menschheid in galakieercn. Tot voor korten tijd ik moet het eerlijk erkennen schenen zij geslagen te /ijn met congenitale domheid. Zij glimlachten allen met dezelfde imbeciele zelfvoldane glimlach, de vingers van de rechterhand uitgespreid als in onbegrijpelijke verbazing en de pink van de linkerhand heel delicaat in de hoogte gestoken. Mijn hemel, wat za gen ze er toen uit! De oogen in een vage verte gericht, te zoetelijk vriendelijk ^ok, interesseerden zij zich klaarblijkelijk niet in het minst voor onze arme voorbijgaande wereld. Zij volgden hun droomen van ooin- mercieele dwazen in extase voor een denk beeldig confectiepakje. Gelukkig zijn ze nu totaal veranderd en sprankelt over hun physionomio een glimp van verstandelijk heid. Er zijn er zeker nog, die glimlachen, maar het is een geestig lachje, zoo op de wijze van een goedmoedig humorist, die de comedie daar voor hem op straat rustig af kijkt. Anderen en het zijn er velen zien er bezorgd uit en verraden de zor gen van den Kleinen man. Het schouwspel van het trottoir boezemt hen klaarblijke lijk persoonlijke opmerkingen in. in eon uitstalkast van de boulevard des Italiens grijnslachte Foujita, de beroemde Fuujita, van plezier dat de raióinetjes voor ncm blijven stilstaan of met luchtige «tapjes voorbij hippen en naast hem doet Paul LJ <i- ret, oprichter van het be<oemde modeh ns, uiterst grimmig, omdat ze te veel opge dirkt zijn. En weik een sarcasme om da lippen van Eignoret, den acteur, die daar vlak naast hen staat en genoeg van de gunsten van het publiek genoten heeft om er zich niets meer va# aan té trekken. Want en dit is een andere nieuwigheid het zijn bekende persoonlijkheden, die men tegenwoordig door poppon van pa pier-machó uitbeeldt om een colbertje of een bontjas te doen uitkomen. De bekende menschen zijn zeer zeker niet altijd e^n Adonis of munten niet uit door de slankheid van een Maurice Chevalier. Maar enfin, of liever, des te beter, want de dikkerds heb ben ook hun confectiepakjes noodig en dus ook corpulente modellen voor hun omvang geschikt. En bovendien als de modepop de een of andere omvangrijke en joviale komiek voorstelt als Pauloy, den vervult ie zijn taak heel goeden vult tegelijkertijd zijn colbertje. Sterren moeten we hebban, niet als sterren! De anonymi, het narnc- looze vee, interesseert ons niet meer: wij eischen „azen"overal, in de uitstalkasten van de winkelpaleizen, zoowel als op het schouwtooncel van de wereld. Een confec tiewinkel kan het publiek niet meer aan trekken, tenzij hij minstens een half dozijn „menschen van den dag" in zijn uitstalkus. ten heeft staan. Ze zijn dus volgestopt met luitjes die lachen, het uitproesten zelfs, den nuchteren uithangen of den stouterd, ver rassing of afgunst siinuleerend, en dat alles om onze aandacht te trekken onze kost bare aandacht. Natuurlijk spolen de ar tiesten de eerste rol in deze moderne ver tooning. Of men het betreurt of niet, de gunst van het Parijsche volk gaat op de eerste plaats uit naar de acteurs en bij voorkeur naar de komieke acteurs. Het treurspel vindt geen kampioenen in de mo derne reclame (trouwens weinige meer aan de Comédie Frainjaise). De alt ijd-vrodijke Saint-Granier, Pauloy, de dikkerd, Jules Berry, Biscot, Dranom zijn de favorieten. Ook komt men hier of daar twee of drie kamerleden tegen men kan werkelijk- de aanwezigheid van enkele vroolijkc ty pes in hun eerbiedwaardige corporatie niet ontkennen bovendien sommige sports men. Na Lindbergh zullen Coetes en Bel- lonte de blijdschap van de etalagistcn uit maken voor de regenjassen-klaar-om-mee- te-nemen tegen 268 franks en het colborl- naar-raaat tegen 695 franks. Langen tijd werden de beroemde perso nen bezongen. Later deed men ze teekenen in gulden boeken tot glorie van een bor- BI0SC0PEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. City: Niet afgekeurd voor volwassenen. relmerk of een onrookbare sigaar» Alles uit de mode. De ware populariteit einde 1930 is do modepop-populariteit. Van dc deksels van sigarenkisten en de liederen- albums van Montmartre is ze overgegaan naar de uitstalkasten dor boulevards. Jaren lang is zeer zokor onbedreigd de populairste man van Parijs geweest Mau rice Chevallier. Den laatsten tijd echter begint die volksgunst min of meer te tanen en wanneer men de modepoppen tot eenig criterium wil nemen, dan is ze bijna tot nul gereduceerd. Zeer zeker verdringen zich op het oogenblik nog eiken avond duizen den voor het theater van het Chatelet, waar Maurice voor zijn vertrek naar Ame rika nog eenige gastvoorstellingen geeft. Nog steeds staan er na afloop voor den artiestenuitgang honderden te wachten om een handteekening machtig te wor den onder het portert op het programma, waar men tevens lezon kan, door wie Mau rice is gekapt, wie hem zijn schoenen heeft geleverd, wie zijn kleermaker en hoeden- leverancier is. Maar het is toch niet meer dat! En het is Chevaliers eigen schuld. Zijn populariteit is eenigBzins tiranniek gewor den. Hij laat zioh te veel leiden door de Amerikaansche barnum-methodes. Parijs heeft niettegenstaande alleg toch nog een zeker maatgevoel behouden, een natuurlijk instinct voor tact. En daarmede lijnrecht in strijd zijn zijn „posen" de pa thetische redevoeringen van dien braven en misschien lichtelijk-naieven knaap elke keer, dat hij naar Amerika vertrekt en elke keer, dat hij er vandaan komt. „Paname! O! mijn vrienden van Pana- me! Mijn hart breekt, als ik zo vorlaton moet. Oude baas (dit tot zijn impressario) alle Parijzenaars, alle Parijsche moiskes omhelzen kan ik niet, laat ik jou tenmin ste aan mijn hart drukken of wel: „Paname, dierbaar Paname, eindelijk zie ik je terug! Maar je weet toch wel, dat het nooit mijn bedoeling is geweest je te vergeten. Ik heb je een sohuld van dank baarheid te betalen en ik kon ze voldoen door tegen zooveel papierfrank „Valenti ne" voor je te zingen, terwijl ik daargiuus zooveel dollars verdien. Nogmaals wil ik langs de boorden van de Seine worden toe gejuicht door het volk van Parijs, dat ik zoozeer heb liefgehad". (Vrij naar Napo leon!) Dat alles is wel een beetje overdreven. En ten laatste hebben de vrienden van Pa name bij zich zelf opgemerkt: „After all is die verbanning toch vrij willig en er zit oen stevige compensatie aan vast. Waarom zou Chevallier Parijs verlaten als het hem zoo bedroeft? Hij zal ons toch niet wijs willen maken, dat hij een van die landverhuizers is aan wio 0011 stiefmoederlijk land het noodzakelijke ont houdt, zelfs een tikjo ovcrvlood?" Dit is de doren, die Maurice tijdens zijn tegenwoordig verblijf tusschen do ontel bare aangeboden rozen heeft geprikt. En het gevolg is geweest, dat Chevalier nu weinig prijkt tusschen de modepoppen van de Parijsche warenhuizen, en dat de twee de rollen van vroeger nu op het eerste plan van de volksgunst staan en ons tegen- grijnzen met de min of meer verstandige uitdrukking van hun wassen gezichten. J. W. KOLKMAN (Niet Officieel). 45i® STAATSLO iLKIJ. Trekking vuil Maandag 24 Nov. 1930. Ie Klasse Ie Lijst. HOOGE PRIJZEN. 10426 5000. 4002 2000.' 5970 13230 16337 f 400. 2794 9842 200. 972 1250 3428 7051 11848 11980 17847 100. Prijzen van 20 81 S3 179 233 254 272 290 306 412 457 609 700 731 733 818 828 918 993 1028 1040 1067 1358 1372 1432 1448 1501 1519 1528 1591 1635 1669 17U3 1714 1810 1857 1869 2003 2039 2095 2163 2175 2250 2296 2309 2400 2451 2508 2523 2626 2661 2673 2753 2815 2884 2904 2989 3003 3066 3141 3195 3345 3264 3338 3362 3418 3442 3491 3531 3572 3579 3671 3764 3808 3869 3995 3997 4015 4057 4064 4073 4161 4169 4180 4229 4241 4246 4252 4309 4356 4461 4479 4505 4526 4554 4590 4596 4671 4747 4973 4984 5004 5038 5051 5053 5069 5072 5131 5146 5156 5220 5231 5298 5299 5343 5360 5372 5588 5612 5625 5639 5662 5674 5827 5830 5869 5S73 5906 5908 5976 5977 5990 5993 6613 6083 6128 6148 6210 6236 6264 6309 6353 6395 6575 6581 6629 6654 6677 6702 6716 6722 6725 6773 6776 6786 6805 6858 6861 6885 6934 6948 6974 7023 7032 7076 7098 7138 7315 7393 7524 7525 7573 7649 7734 7745 7749 7844 7851 7936 7944 7949 7988 8040 8043 8186 8213 8217 8271 8295 8320 8384 8395 8434 8444 8450 8502 8673 8755 8785 8861 8911 8940 8980 9178 9282 9294 9324 9341 9358 9415 9431 9440 9460 9577 9586 9719 9774 9807 9814 9822 9863 9878 9891 9941 9946 10001 10002 10009 10019 10030 10032 10067 10092 10104 10236 102S5 10288 10332 10364 10469 10563 10678 10683 10698 10706 10731 10749 10802 10810 10841 10846 10892 10950 11006 11070 11078 11143 11151 11169 11194 11283 11384 11391 11404 11477 11488 11512 11605 11624 11651 11679 11784 11794 11856 11905 11909 11915 11926 11928 11940 11950 11996 12045 12080 12082 12090 12109 12146 12222 12320 12410 12434 12442 12549 12578 12585 12587 12620 12630 12665 12676 12711 12955 12984 13153 13168 13469 13491 13508 13530 13572 13604 13633 13643 13692 13731 13736 13772 13837 13840 13845 13946 13968 13987 14073 14009 14107 14129 14149 14161 14215 14216 14155 14277 14278 14313 14336 14338 14429 14495 14572 14637 14650 14812 14826 14831 14850 14884 14885 15017 15126 15134 15163 15209 15221 15379 15435 15455 15520 15561 15580 15608 15614 15624 15653 15702 15742 15763 15765 15770 15794 15954 15963 15988 16019 16126 16171 16237 16363 16381 16407 16442 16496 16511 16573 16604 16625 16712 16721 16842 17015 17096 17152 17160 17183 17265 17271 17291 17328 17344 17361 17396 17405 17472 17480 17499 17534 17564 17598 17662 17685 17802 17926 17952 17971 17983 17985 lflOO 18121 18123 18134 18161 18169 18298 18374 18344 8550 18643 18663 18701 18766 18768 18777 18300 18808 18871 18904 18048 18086 18997 19009 19021 19048 19074 19164 19242 19313 19352 19506 19516 19628 19632 19639 19883 |9912 19940 2004© 20084 20170 20191 20209 20212 20216 20267 ic.284 20306 20370 20422 20438 90488 2051® 20561 20598 20606 20620 20631 20652 20682 20722 20725 K-73? 207*4 20907 20944 20952 20071 20984

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 3