:ATERDAG 22 NOVEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 WASSENAAR. Geboren Rob, zoon van P. Pfunt A. E. van den Stoenhoven Adrian us Leonardus Gerardus, zoon van H. J. J. Al- bers—M. A. Langeveld Henrica Antoi nette, dochter van H. J. 0. TendelooM. A. Grondhout Hendrik Willem, zoon van H. W. van BrakelN. E. Nell. Overleden Henri Anthony Pieter Huibert Mac Gillavry, 46 jaar ongehuwd Anna Maria Catharina, 54 jaar, echtge- noote van J. F. Schreiner's-G ra vend ijk, Ondertrouwd: P. A. HitzertE. M. Schreiner J. KniphorstC. A. Kis sing B. J. Bosman—-L. M. Geelhoed - M. v. d. AbeeleB. van 't Veen. Voor de Amsterdamsche steenzetters. De hier ter plaatse gehouden collecte voor tie Amsterdamsohe steenzetters heeft 179.70 opgebracht. De broodprijs. De broodprijs is alhier met 1 cent verlaagd. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Met een maar ma tigen aanvoer zijn de prijzen niet best te noemen. Voor Roode en Rose Ceboutan- jers wordt betaald per 100 70—90 cent, tros Chrysanten 2040 cent per bos, groo- te eenbloemige chrysanten per stuk 1316 cent, Peper per mand 2.40—2.80, Rozen per bos van 20 stuks: Claudius Pernet 70 —90 cent, Butterfly 0.90—1.10, Edith He len 1.401.60, Rosalandia 0.901.10, Hadley 1.201.40, Golden Ophelia 0.90 1.10, Verschillende kweekers hebben de eerste tulpen thans in de trekkassen ge plaatst. De variëteiten Due van Thol, Scar let en Witte due maximus komen hiervoor in aanmerking. VOORHOUT. Kiesvereeniging. Gisteravond verga derde de R.-K. Kiesvereenising „Eensge zindheid" in het café „De Bonte Koe", al hier. De voorzitter, de heer H. A. Allard, opende de vergadering met den Chr. groet en heette alle aanwezigen welkom. Hij herinnerde er aan, dat in het komende sei zoen er veel werk zou zijn te doen in ver band met de verkiezingen voor Provin ciale staten en Gemeenteraad. Niettegen staande dat heeft het bestuur gemeend om in den loop van den winter wederom een ontwikkelingsavond te organiseeren en dan indien dit mogelijk is de weleerw. heer Pater de Greeve te laten spreken over een of ander onderwerp. Vervolgens las de secretaris, de heer F. M. Angevaare, de notulen van de vorige vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd. Aan de orde kwam thans de behande ling der agenda's van de vergaderingen van den Partijraad en van de Kamer-Cen trale. De voorzitter stelde voor mede te gaan met het voorstel van de zusterafdeeling Schiebroek. inzake de gelijkstelling van 't voorbereidend lager onderwijs, welke voor stel spreker nader toelichtte. De heer C. Werkhoven vindt het niet ge- wenschfe om de afgevaardigden 'een bin dend mandaat mede te geven. De voorzitter verklaarde dat dit niet in zijn bedoeling lag, doch constateerde al leen dat de kiesvereeniging van Voorhout ten volle instemt met- het voorstel van ge noemde kiesvereeniging. Do afgevaardigden kunnen dus altijd een ander standpunt in nemen, wanneer deze zaak op een andere wijze zal worden opgelost. Overeenkomstig het voorstel van den voorz. werd zonder hoofdelijke stemming besloten. Eveneens werd zonder hoofdelijke stem ming medegegaan met het voorstel 'an de Sta ten-Cent ra le Middelburg, om de stand- plaatsaftrek van rijksambtenaren weg te werken. Ook dit voorstel werd door den voorzitter nader toegelicht. Thans kwam ter sprake het voorstel van dezelfde Staten-Centraie om hier in Nederland eveneens een onderhandelings tarief voor den invoer van buitenlandsche artikelen, in te voeren. De voorzitter achtte dit punl van groot belang en vroeg wat de vergadering hier van dacht, omdat hij op handelsgebied niet zoo bijzonder goed thuis is. De heer P. van Reisen verklaarde, dat in het voorstel oogensohijnlijk veel goeds was, doch men moet ook de gevolgen er van onder oogen zien. Spreker maande tot voorzichtigheid aan. De heer W. van der Laan kan zieh het voorstel zeer goed indenken, omdat dit te genmaatregelen zijn voor den uitvoer van Nederland naar vreemde landen. Spreker toonde dit aan met verschillende voorbeel den, zooals het menggebocl der tarwe enz. Tegenmaatregelen zijn altijd goed, doch kunnen vooral voor ons land niet altijd worden toegepast. Wanneer men de eene groep van personen zou helpen, maakt men het voor andere groepen wederom onmogelijk. Spreker besloot evenals de heer Van Reisen en drong op voorzichtigheid hieromtrent aan. De voorzitter constateerde aldus en waarmede de vergadering accoord ging, dat de afgevaardigden in deze een zeer gereserveerde houding moesten aannemen. Het'volgende punt der agenda was: Candidaatstelling voor de a.s. Statenver kiezingen. Alvorens hierop in te gaan deelde de voorzitter mede, dat dgenen, die aan de .te houden stemmingen in de kiesvereeni ging voor leden van de Provinciale Staten ol Gemeenteraad willen deelnemen, voor 31 December 1930 lid moeten zijn. Personen die voor 15 Mei 1931 25 jaar worden kun-' nen dus ook deze stemming deelnemen, mits zij zich vóór of op 31 December a.s. als lid van de kiesvereeniging opgeven. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat er 6 candidaten kunnen worden ge steld voor meergenoemde Provinciale Sta tenverkiezing. Uit de vergadering werden de heeren H. Bader te Sassenheim, mr. E. M. J. Bolsius te Leiden, W. van der Laan te Voorhout, B. N. Loerakker te Hillegom, prof. dr. J. A. Veraart te 's-Gravenhage en G. Bulten te Voorhout, genoemd en gesteld als candi- daat voor de Provinciale Staten dezer pro vincie. De voorzitter deelde voorts mede, dat voor deze verkiezing in de kiesvereeniging driemaal gestemd zal worden en wel 11 en 25 Januari 1931 en op 8 Februari 1931. In het Patronaatsgebouw zal hiervoor ge legenheid worden gegevn uit de H.H. Mis sen en het Lof en bij het stembureau bij v. Velzen uit de Hoogmis en uit het Lof. Door de vergadering werd goedgevonden, de het bestuur der Kiesvereeniging de stembureaux voor deze verkiezing zal aanwijzen. Ten slotte spoorde de voorzitter de le den aan om bij de stemmingen goed op te komen. Bij de rondvraag las de voorzitter het verslag voor, uitgebracht door den afge vaardigde, den heer ir. G. J. Heijmeijer, van de j.l. gehouden vergadering der Sta- ten-Centrale. De heer C. van Werkhoven opperde het denkbeeld om de candidaten te laten spre ken voor de microfoon, zulks om te voorko men het verspreiden van strooibiljetten en dergelijken. Spreker vond dit een mooi propagandamiddel, waarvan onze tegen standers ook veel gebruik maken. De voorzitter gevoelde wel voor dit denkbeeld mits het gebruikt wordt als propagandamiddel voor de verkiezing der Provinciale Staten. De heer W. van der Laan is het hiermede niet eens. Uit het gesprokene van den heer van Werkhoven heeft spreker begrepen, dat hiermede bedoeld wordt het bestrijden van de candidaten onderling. Dit gaat z.i. niet op, waarmede de heeren v. Reisen en van der Voet instemden. De voorzitter ging in dit geval ook niet met het voorstel van den heer van Werk hoven mee. Spreker veronderstelde, dat van Werkhoven dit bedoelde als algemeen propagandamiddel en niet voor onderlinge bestrijding. De heer van der Laan komt nog even terug op de standplaatsaftrek. De voorzit ter heeft in zijn toelichting gezegd dat het leven in de stad goedkooper was dan hier en dat de spoorwegen zelfs markt kaarten afgaf. Spreker betreurde dit ten zeerste omdat de artikelen, welke men op het platteland krijgen kan even duur zijn als in de stad. De voorzitter weerlegde deze bewering en beweerde hiermede niet de bedoeling te hebben gehad voor de gewone ver- bruiksartikelen, doch alleen voor die arti kelen, welke op het platteland niet ver krijgbaar zijn. Bovendien vedstrekte de spoorwegen slechts alleen aan haar perso neel marktkaarten, waarmede hij den duur- deren levensstandaard wilde aantoonen. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring met den Chr. groet. HILLEGOM. Geboren: z. van G. de WagtSchip per d. van W. KorbeeVan der Voet z. van M. J. MartensWernke. Ondertrouwd: J. IJ. Stelma en A. D. v. Dijk. Overleden: K. Gildemeyer m. 61 j. LEIMUIDEN. Iets anders dan ridderlijk. De inbraak bij den pastoor te Leimuiden is niet gefingeerd: niemand die hierom trent nu nóg eenige twijfel zou kunnen koesteren. Maar.... als dat vast staat, dan moeten degenen, die een dergelijke beschuldiging hebben uitgesproken of geënsceneerd, nu ook eerlijk bekennen, ongelijk te hebben gehad. Zulks is niet gedaan, zooals men weet, door den hoofdman in deze campagne den heer v. Tol. Wij komen hierop niet nader terug. Deze persoon make nu maar voor zichzelf uit, wat hij heeft te doen of te latenMaar van een ongelijk-bekennen is ook niets gebleken in het „Volk", het sociaal-democratisch orgaan, dat de pu blieke opinie moet voorlichten, objectief en eerlijk Indertijd heeft, het „Volk", in een groot artikel met schreeuwende kop, vastgesteld, dat een onpartijdig justitioneel onderzoek zeer gewenscht was. Niet uitgesproken, maar tusschen de regels dóór werd dui delijk te lezen gegeven, dat de pastoor een inbraak zou hebben gefingeerd. De zaak is anders uitgekomen, de pas toor is, dank zij heb flinke optreden van burgemeester Bakhuizen (niet-katholiek), volkomen gerehabiliteerd. Ook „Het Volk" was op de vergadering van j.l. Dinsdag, waar de burgemeester een verklaring van de zaak gaf. En wat doet nu „Het Volk"? vraagt de „N. H. Crt." „In een oppervlakkig artikel geeft het blad het verloop van de verga dering weer. Wel neemt het de moeite op te merken „een aantal opmerkingen van den burgemeester laten we voor wat ze zijn", maar overigens, geen woord van excuus, geen ruiterlijke erkenning, niets.." Dat isiets anders dan ridderlijk VOORSCHOTEN. Heropening slagerij. Gisteravond her opende de heer A. C. van der Poel, slager aan den Rijndijk No. 54 alhier, zijn nieu wen winkel, die een grondige restauratie had ondergaan. De vele bloemstukken, die gezonden waren door vrienden en kennis sen en blijk gaven van medeleven, gaven aan den nieuwen winkel in vleeschwaren een zeer aantrekkelijk aanzien en waren tusschen de geslachte dieren keurig ge rangschikt. De nieuwe winkel, geheel inge richt naar de hygiënische, eischen des tijds, ziet er met haar kleurige betegeling en haar prachtig plafond en nieuwe koelcel, zeer schoon uit en getuigt van goeden smaak. Veel succes zij den ondernemer toegewenscht in zijn bedrijf TER AAR. DE EENE VEILING IN GEVAAR. St Phocas dreigt de samenwerking te verbreken. Vrijdagavond werd in het Gymnastiek lokaal van de Chr. Nat. School te Aardam een vergadering gehouden voor alle tuin ders. Mr. Hugenholtz opende de vergadering met een woord van welkom. Spr. releveert verder, dat het comité niet stil heeft ge zeten in dezen tijd. Het heeft van drie be staande vereenigingen een schrijven ont vangen, dat zij in princiep zijn vóór eene veiling, maar niet onder dezelfde voor waarden. St. Phocas onder de voorwaar den van Rector Kok's advies, doch hier over heeft het Comité verschillende infor maties genomen, maar er blijkt, dat er niet ééne veiling in Nederland is die deze basis heeft. Spr. hoopt dat de besprekin gen dezen avond vruchtdragend mogen zijn. De heer Lemkes zet nu de besprekingen voort. Eerst leest spr. een sohrijven voor van den Voorz. van St. Phocas, dat' deze de convocaties niet aan de leden heeft rondgestuurd, daar de tijd hiervoor te kort was, want Donderdagavond heeft hij ze pas ontvangen. Doch de heer Lemkes merkt op, dat dit eerder had moe', en wor den bericht, maar niet vlak voor een ver gadering, want de heer Jonker had er nog een sohrijven bijgedaan, met het verzoek, indien de voorz. de uitnoodigingen niet kon rondbrengen, de convocaties weer "te rug te bezorgen, doch dit is ook niet ge beurd. Spr. uit zijn spijt, dat de Phoca's- leden er niet zijn. Vervolgens zet de heer Lemkes de be sprekingen nog eens uitvoerig uiteen, daaT het hier een zeer delicate kwestie is. Het Comité heeft het advies van Rector Kok uitvoerig besproken. Het heeft zelfs de moeite getroost om nog eens naar Rector Kok toe te gaan, doch deze heeft ver klaard, dat hij aan zij nadvïes, aan die eisch moest vasthouden. Hoe komen wij nu tot een bevredigende oplossing voor alle tuinders! Eerst heeft het comité verschil lende groote veilingen, en organen aange schreven, of zij daar als basis hebben de grondslag, die Rector Kok stelt, doch nie mand heeft dezen grondslag als één veiling in Gouda. Ook hebben zij geinformeerd bij het centraal bureaux van veilingen bij den secretaris Mr. Niemoller, die Katholiek is, doch deze heeft geschreven, dat er geen- veilingen zijn op deze-Q. grondslag. Spr. zou het nu jammer vinden, dat om deze kwes tie, de scheuring in Ter Aar blijft be staan. Wij moeten alle tuinders hebben, en om deze te krijgen, heeft het Comité een middenweg gevonden, nl. van de veilingen een N. V. le maken, dan kan ieder R. IC. lid blijven van zijn eigen standsorganisa tie. De heer Jonker dringt er nogmaals op aan, in dezen tijd, zich te organiseeren in de eigen standorganisaties; het moet een moreele plicht zijn voor een ieder. Dit moeten zij uit eigen initiatief doen. W'j weten allen, dat e*n Nederlander niet ge dwongen wil zijn. Spreker wil eerst een veiling oprichten. De heer Lemkes deelt nog mede, dat, mocht er een N.V. opgericht worden, dit gratis gedaan wordt door een notaris. Nu wordt er een kleine pauze gegeven. Hierna vraagt de heer Ph. Levarth het woord. Spr. is in principe voor eene veiling Welke gedragslijn St. Phocas vólgt kan liij niet begrijpen, z. i. een verkeerde. Om een N.V. op te richten "Zóu spr. eerst gaarnè eens de werking willen weten. Voorts vraagt spr.: waar gaan we dan veilen, dit is een groote vraag. De heer Lemkes ze£ uiteen, hoe een N.V. werkt. De plaats waar we gaan veilen, komt later aan de orde. Voorop staat het bij het comité, alle dri^ de vereenigingen ge lijk te behandelen, niét de een of de an dere veiling uit te schakelen. Spr. be treurt het nogmaals; dat er geen Phocas- leden zijn. Dan konden zij deze eerlijke be sprekingen volgen, want om wat. te berei ken, moet men een open kaari spelen. Spr. zal aan alle leden van St. Phocas een cir culaire sturen, waarin nauwkeurig uiteen gezet wordt, wat alhier vanavond bespro ken is, en dan kunnen zij zich persoonlijk uitspreken. Spr. dringt er nogmaals op aan om correct te blijven. De heer P. Hoogervorst Kzn. sprak zijn leedwezen uit, dat hij als enkeling van S"i. Phooas hier tegenwoordig was. Hij laakt de houding van St. Phocas. Dit is niet de weg om de eenheid^ die zoo hard noodig is hier in Ter-Aar, te bevorderen. Spreker vindt 't jammer, dat de L. T. B. clausule nu een sta-in-den-weg is, om eene veiling te stichten. Sprekerstaat nog niet duide lijk tegenover een N.V. De heer Lemkes zegt, dat wij een N.V. genomen hebben, om iets nieuws te schep pen, waaraan een ieder mee kan doen. Dit is een middenweg, en wanneer wij deze bewandelen, komt het voor elkaar. Bij den heer A. P. Uitewaal staat voor op: eerst de standsorganisatie en dan de veiling, willen wij alle Katholieken krij gen. Anders gelooft spr. niet dat het ge- wenschte doel bereikt wordt. De heer Lemkes licht nu nog eens goed de situatie toe. Het Comité is hier geko men, om de toestand in Ter-Aar te verbe teren, nl. het Veilingwezen, dus wij moeten probeeren alle tuinders in eene veiling bij elkaar te krijgen, maar niet om leden te gaan winnen voor den L. T. B. en de Chr. Boerenbond, om die sterker te gaan ma ken, neen om eene veiling te krijgen. De heer Jac. Lek zegt, dat wij zitten te houden met het lidmaatschap van den L. T. B. De heer Lemkes antwoordt, dat wij door een N.V. op te richten, niet de men schel) „los" willen rukken van den L. T. B. In geen geval! Neenj wordt lid van uw or ganisatie. Maar wij moeten hier ons eigen belang zien, we moeten werken voor ons gezin. De heer Lek zou gaarne een weg willen zoeken, die een ieder bewandelen kan. Nu wij die clausule er niet in opnemen, krijgen wij de ééne veiling niet. De heer Joh. Kroon antwoordt: indien de clausule er in opgenomen wordt, krijgt men ook de ééne veiling niet. De heer Hugenholtz vindt, dat wij niet meer verdeeldheid moeten gaan zaaien. Wij moeten eene veiling krijgen, daarvoor zijn we hiergekomen, maar niet om den L. T. B. grooter te maken, hoe gaarne spr. ook zou willen, dat eenieder zich vereenigde in zijn eigen standsorganisatie De heer Eikelenboom zegt, dat wij hier terdege het financieele vraagstuk moeten bezien. Het is een groote plicht voor ons gezin te zorgen. Spr. is zeer ingenomen met het advies van het Comité. De heer H. van Emmerik, als Bestuurs lid van St. Phocas, acht het een plicht om zich te vereenigen in zijn eigen organisa tie. Verder juicht spreker het toe, dat er een circulaire naar de tuinders van St. Phocas gestuurd zal worden, met de plan nen die dezen avond besproken worden. Volgens spr. zullen er verscheidenen mee accoord gaan, want zegt spr. indien St. Phooas niet medewerkt, is hij bang dat de R. K. Veil. Ver. Tuindersbelang en de Hoop geleidt Ons wel mede zullen gaan met het plan, dan moet St. Phocas wel mee gaan. De heer Hugenholtz vindt dat het nu ontvouwde plan het beste is om tot een oplossing te komen in Ter-Aar, en niet wanneer wij in de Statuten die clausule zetten van den L. T. B. De heer P. Post vraagt eenige inlichtin gen omtrent de finantien van een N.V. Dit wordt een belangrijk punt voor het comité, om het goed onder de oogen te zien. De heer Lemkes wil nu de plannen van het comité laten bespreken in de leden vergadering van de twee veilingen, en deze dan in stemming brengen. De uitslag zal ten spoedigste worden toegezonden aan het Comité. Wat St. Phocas betreft, de leden zullen allen een circulaire krijgen, uitvoerig om schreven, al wat er besproken is, en de plannen. Dan kunnen de leden zich ook persoonlijk uitspreken. De heer Esveld wilde eerst nog een ver gadering van de bestaande drie veilingver- eeniging besturen met het comité. De heer Hoogervorst dringt er op aan, zoo spoedig mogelijk door te werken. Niemand meer het woord vragende, dankt de heer Mr. Hugenholtz, de aanwe zigen voor hun medewerking. Spr. hoopt, dat de besprekingen tot éen goed resultaat mogen komen, om alle tuinders te krijgen bij elkaar in de N.V. Hierna sluiting. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND. AFD. LEIDEN. (Secretariaat Leliestraat 7). Zondag 9 November, Bidstond R. K. Kerkhof te 1 uur. Zondag Sohaalcollecte in de portalen der Kerken na iedere H. Mis. Zondag wordt in alle R. K. Kerken een H. Mis opgedragen voor de overleden le den van den Ned. R. K. Volksbond, afdee ling Leiden. Maandag. Rechtskundig Bureau van 6.30 8 uur voor de leden van de afd. Leiden en Omstreken. Bondsgebouw Steenschuur no. 15. Zij die gebruik maken van het Rechts kundig Bureau worden verzocht op tijd aan wezig te zijn. Voor leden van buiten de stad rijwiel stalling in het Bondsgebouw. Maandag. Bestuursvergadering lot. Ra- phaël 8 uur. Dinsdag Ledenvergadering Land- en Tuinbouwarb. St. Deus Dedit. Opkomst noodzakelijk 8 uur. Dinsdag Grafische Studieclub gewone tijd. Dinsdag. Bestuur R. K. Bouwvakarbei ders, zitting van 78 uur. Kantoor boven. Woensdag. Ledenvergadering R. K. Volksbond. Spreker de heer A. Angenent. Donderdag. Ontspanningsavond voor de werkloozen met him vrouw of meisje. (Al leen Bondsleden). Gebouw Steenschuur 15 Donderdag. Repetitie Rederijkerskamer „Vondel"'. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging Pulchri Studio 8 uur, tevens aan melden van nieuwe leden. Zaterc ay .s e k 7 uur. Sluiting kantoor precies 8 uur. Bibliotheek van 7.308.30 uur. Brandstoffencommissie houdt zitting van 78 uur in het kantoor. Iedere Zondagavond ontspanning voor de Bondsleden vanaf 6 uur in de groote zaal, prijsbiljarten en pr'ijsjassen. «NTERPAROCHIëELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIG ING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in- se' jven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen IIIeD Maandag van de maand, 's avonds om half 9 in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag te 8 uur in de St. Lodewijkskerk algcmeene H. Communie voor de retraite club St. Clemens Maria Hofbauer. Zondag is de zaal geopend van 12.30 2.30 en van 7.tot 10.15 uur; verplichte bijeenkomst van 8.159.45. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting St. Joseph Spaarkas, welke wordt waar genomen door de heeren C. de Goede en O. Bik. Van 11.30 uur bibliotheek. Na het Lof prijsbiljarten en voortzetting kaartcon- cours. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. Te S.30 uur op de bovenzaal cursus in Es peranto. 8.15 uur kegelclub „Alle Negen". Dinsdag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. Woensdag 8.15 uur repetitie Liedertafel „Sebastian Schaeffer". Donderdag bijeenkomst voor de leden van 8—10.15 uur. Van 8—9 uur in de Bestuurskamer zit ting R. K. Arbeidsbeurs voor Jongelingen. Telefoon 1168. Vrijdag. Symphonie Frans Schweitzer repetitie om 8.30 uur. Van 8—10 uur turnclub Oranje-Zwart lokaal Pieterskerkhof. Allen op tijd aanwezig. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15 uur. 8.15 uur kegelclub de Poedelaars. Iederen Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Leesbibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. lederen Zondag van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. Verdere mededeelingen: Denkt er om, retraitanten, 't geld voor de retraite geeft de hoogste rente. Gezellen, nog 3 plaatsen zijn onbezet voor de Kerstretraite. Baast u! ST.-PETRUS-PATRONAAT. Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Afdeeling Leerlingen van de St Joseph's Gezellen- Vereeniging, Augustus 1887September 1920). Zaterdag Leesbibliotheek van 89 uur. Zondag half 5 Patronaat voor beide af- deelingen. R. K. PATR0NATENB0ND (District Leiden). Secretariaat: Heerenstrrat 23. Donderdag van 8 tot 9 uur R. K. Ar beidsbeurs voor onze Patronaatsjongens in het Gebouw der St. Joseph's-Gezellen- Vereeniging, Rapenburg 52. Tel. 1168. ST. ANT0NIUS-PATR0NAAT. Hartebrug. Zondag onder de H. Mis van half acht algeaneene H. Communie voor het bestuur en de leden van het patronaat, alsook voor de leden van de Congregatie (ook jon gens). 's Middag te half 5 vergadering van de leden der Derde Orde in het Patro naatsgebouw. Maandag te 8 uur bijeenkomst gezellen. Woensdag, 8 uur, tooneelrepetitie. Donderdag 810. uur bijeenkomst Ge zellen. Zaterdag van 67 bibliotheek, betaling der contributie, gelegenheid tot sparen en retraitefonds. SINT FRANCISCUS LIEFDEWERK. Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zondag 910 uur H. Mis met predikatie 1010.15 uur ontbijt; 10.1510.45 uur bij zonder godsdienstonderricht ter voorberei ding voor de 1ste H. Communie, 10.15 11.30 uur Recreatie Afd. I 5.306.00 uur godsdienstonderricht, Afd. II, III en IV 66.30 uur Lof; 6.307 uur Apolog. Afd. I; 6.307.30 uur recreatie Afd. II, III en IV; 78.30 uur Recreatie Afd. I. Maandag 5.306.30 Spaarbank en biblio theek; 8.009.30 Handteekenen. Dinsdag 6.157.30 Vlecht- en kartonna gewerk; 7.30—8.45 Lijn, projectie- en ma- chineteeken; 8.459.00 Recreatie. Woensdag 4.305.45 uur Vlecht en Kar- tonagewerk; 6.457.30 Zang; 7.308.00 Lof. van 8.008.30 uur recreatie afd. I, II, IEt; afd. I tot 9 uur. Donderdag 7.308.45 uur Bouwkundig teekenen, Sloyd, 8.459.00 Recreatie. Vrijdag 8.309.00 uur Debatingclub, 9.00 9.30 Recreatie. Zaterdag 6.00—7.00 Gymnastiek jongste afdeeling; 7.008.00 idem hoogste afdee ling; 8.0010.00 Recreatie, afd. I. ZITA-VEREENIGING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag, Woensdag en Donder dag van 810.30 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8—10.30 uur. Bemiddelings-bureau. Inschrijving voor dienstboden kosteloos. Voor werkgeefsters wordt berekend 1.25 bij inschrijving en 1.25 bij plaatsing van een meisje. Het bureau is geopend iederen werkdag, be halve Zaterdag, van 9.3011 uur des morgens. R. K. REIDANSCLUB „UTILE DULCI" Maandagavond half 9 uur repetitie (Mare). Nieuwe leden zijn van harte welkom! Nu moeten wij dicht bij huis zijn. Die wolken komen mij bekend voor.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10