ÜHÜ BONS MF KOOPT BIJ WAALS VRIJDAG 21 NOVEMBER 1930 DE LE1DSCHE COURANT fWEEDE BLAD PAG. 8 N00RDWIJK. IJsclub. De Noordwijksche IJsclub hield gisteravond in Café Flora haar jaar vergadering, waarvoor groote belangstel- ling bestond. Het was daarom voor den voorzitter, den heer M. Gooi, een waar ge noegen, zooveel leden in de feestelijk ver sierde zaal van Flora te mogen welkom heetten. Hoewel er in den vorigen winter geon sterk ijs is geweest, was het lodental stationair gebleven, terwijl het bestuur is blijven werken in cdn geest, zooals het zich had voorgesteld. Een verzuim wilde spr. nog gaarne herstellen, door een woord van dank te richten tot de Noordwijksche Reddingsbrigade voor haar belanglooze medewerking, hetwelke de IJsclub op hoo- gen prijs stelt. De notulen werden "ïierna onveranderd vastgesteld, evenzoo het keu rig jaarverslag, waaruit een opgewekt ver- eenigingsleven sprak. Dankbaar gewaagde dit verslag, dat waar de voorzitter voorne mens was deze functie neer te leggen, hij hierop is teruggekomen. De kascommissic bijraonde van den heer F. H. v. Spanje, bracht verslag uit van het onderzoek en deed dit met veel genoegen, daar boeken en bescheiden in de pieest volmaakte or de waren bevonden. Als batig saldo was thans aanwezig 127.40. Door den voor zitter werd vervolgens medegedeeld, dat behoudens goedkeuring van Rijnland, bij een volgende ijsperiode, een verlichte ijs baan zal worden gemaakt op de Spalisloat, i dit met medewerking van den heer v. Oord. Voor de leden bestaat thans tevens j gelegenheid zioh te verzekeren tegen on- 1 gelukken, als men deze bekomt op de door i den Zuid-Hollandsche Bond aangelegde banen. Diegenen, die hierop wenschen in te gaan, betalen 10 oent extra contributie per jaar. De bestuursverkiezing had tot uitslag, dat de aftredende keeren P. H, v. d. Voort en G. Steenvoorden werden her kozen en als nieuw bestuurslid de heer C. v. Dam. Ten opzichte van den heer v. d. Voort, sprak de voorz. nog een apart woord van dank voor de vele werkzaamheden, door hem verricht als penningmeestei ge durende bijna. 25 jaren. In de rondvraag bracht de heer v. d. Lippen nog de wenscli naar voren om bij eventueel sterk ijs. ook een wedstrijd te willen organiseeren op langen baan b.v. 1 K.M. Zoo dit zal gaan. t beloofde hij gaarne zijn beste beentje hier- bij nog eens voor,te zetten. Het bestuur i zegde toe dit voorstel gaarne in overweging te willen nemen. Door den heer Just Imt- j horn was een aanwijzer vervaardigd, voor I de controleering bij aankomst bij wedstrij den, welke hij bij deze gelegenheid aan de verecniging cadeau deed, waarvoor hem een dankbaar applaus werd gebracht. Geduren- I de den verderen loop van den avond werd 1 in een aanschauwelijaen wedstrijd door de aanwezige dames getoond de deugdelijk heid van het instrument, hetwelk voor de vereeniging een prachtige aanwist is. De voorzitter sprak hierna nog enkele woorden van dank tot de kas-controle en stembu- reaux, waarmede het officieele van dezen avond was beëindigd. Thans kwam aan het woord de wedstrijd-commissie, welke heeft getoond naast een wedstrijd ook een goe den en gezelligen feestavond te kunnen or ganiseeren. Geruimen tijd bleven dan ook de aanwezigen nog gezellig bijeen. H00GMADE. Volksbond. Donderdagavond hield de afd. Hoogmade in café Opdam een buiten gewone vergadering, welke in hoofdzaak ten doel had de Jeugdorganisatie. De voorzitter, de heer L. Lieverse, opende de vagedering met den chr. groet en heette allen welkom, inzonder de heer v. d. Akker, die als spreker zou optreden. Spr. betreur de het, dat er nu geen vrouwen aanwezig waren, waartoe een dringend verzoek was gedaan. Daarna werd het Bondslied gezongen. Door den heer v. d. Akker werd duidelijk uiteengezet het noodige en het nuttige van georganiseerd zijn op christelijken grond slag. Ook hij was teleurgesteld, dat er geen voruwen aanwezig waren, want de vrouw en moeder heeft zooveel invloed op het huisgezin en vooral op de jeugd en hier konden zij dan het noodigen van het ver- eenigingsleven van naderbij beschouwen en het nuttige ervan inzien. Doel van de vergadering was ook om te bespreken de jongelingen zoo vroeg moge lijk van sociale zaken kennis te laten ver krijgen, hoe in de Maatschappij te hande len en welk recht men in de Maatschap pij heeft. De jongelingen moeten ook lid worden van de Maria-Congregatie en later van de St. Joseph-Gezellen en H. Familie. De voorzitter dankte den spreker en onderstreepte diens woorden, want wel 70 pet. zal, als het zoo door gaat, op den vreemde moeten gaan werken. De geestelijke adviseur stemde in met het gesprokene en vond het ook jammer, dat er geen vrouwen aanwezig waren, maar verzocht de aanwezigen om toch vooral thuis propaganda te maken. Spr. deelde mede, dat vandaag de tee- kening voor de nieuw te bouwen kerk was kalar gekomen en in de pastorie was te bezichtigen. Als dan eenmaal de kerk klaar was, had men in de hulpkerk een zaal, waar lezingen en ontspanning kon worden gegeven. De voorz. spoorde nogmaals aan, dat de genen, die aan het St. Nicolaasfeest wen schen deel te nemen, zich spoedig aanmel den, opdat niemand vergeten worde. De collecte op den feestavond voor het Vaan delfonds had f 10.03'A opgebracht. Spr. dankte allen voor de opkomst en sloot met den chr. groet de vergadering. UIT DE RlJHdi Kr.£.S ZOETERWOUDE (DORP). Voor de Amsierdarrsche steenzetters. In de beide R.-K. kerken aan de Zuidbuurt en aan .den Vrouwenweg werd Zondag 1.1. een collecte gehouden tot steunverleening aan de R.-K. steenzetters in Amsterdam, welke collecten tezamen hebben opge bracht de som van 133.93. IEDEREEN KAN IN HET BEZIT KOMEN VAN: Een zeer fraaie gepagineerde Rookfauteuil met zijden damast kussens. 2e. Een artistieke zijden Schemerlamp. 3e. Een Ie kwaliteit Leidsche Wollen Deken. Een bezoekster qnzer magazijnen zeide dezer dagen: Als iedereen toch eens wist wat hier allemaal te vinden is, zoo mooi en toch zoo voordeelig, dan zou deze groote zaak nog veel te klein zijn Deze uitdrukking hebben wij in onze ooren geknoopt, teneinde nu aan onze zaak nog meer bekendheid te geven, geven wij tot een beperkt aantal zooals U hierboven vindt afgedrukt. Deze bons zijn genummerd. De nummers van de bons, die recht geven op de bovenvermelde premies zijn door een Pers-commissie vastgesteld en berusten in een door deze commissie verzegelde enveloppe. Deze enveloppe zal ZATERDAG 6 DECEMBER, om 10 uur 's morgens worden geopend, waarbij ieder belangstellende gaarne wordt verwacht. Tot dit tijdstip zal de enve loppe bij de geëtaleerde premies blijven gedeponeerd. Voor de gere gelde bezoekers onzer magazijnen is deze reclame dus zeer aantrek kelijk, terwijl het voor diegenen, die wij nog niet tot onze vaste cliëntèle mogen rekenen zeker een reden is tot aangename kennis making, Tot 6 DECEMBER geldt dus meer dan ooit het devies: raa ZOETERWOUDE. R. K. Kiesvereeniging. Eergisteravond hield de R. K. Kiesvereeniging ,.Ons Room- sche Vaandel" een ledenvergadering in het Patronaatsgebouw aan den Hcoge Rijn dijk, onder leiding van den voorzitter, den heer J. Schouten. In zijn openingswoord spreekt de voorzitter een woord van wel kom en stelt voor het toegevoegde agenda punt: „Candidaatstelling voor leden van de Provinciale Staten" te behandelen na punt 5. De secretaris, de heer N. v. d. Poe], leest de uitgebreide notulen, waarop de heer v. d. Valk aanmerkingen wil maken. Na eenige discussie tusschen den voorzitter en den heer v. d. Valk worden de notion zonder eenige wijziging goedgekeurd. Hierna volgde mededeelingen van het bestuur, waarbij de gelegenheid werd ge geven voor nieuwe leden om zich aan te melden als lid; tevens werd er door den voorzitter op gewezen, dat, wanneer men het volgende jaar zijn rechten als lid wil laten gelden, men voor 31 December inge schreven moet zijn. Over het bij volmacht stemmen gaf de voorzitter een uiteenzet ting; het bleek wel dat het niet zoo een voudig is daarvan gebruik te maken. Wan neer soms personen hiervoor in aanmer king komen, dan kunnen deze bij het be stuur worden opgegeven. Door den heer van Mil werd verslag uit gebracht als afgevaardigde naar de Ka mer-centrale, waarop door den heer v. d. Valk verschillende aanmerkingen werden gemaakt. Na eenige discussie tusschen den voorzitter en den heer v. d. Valk werd door den heer v. Mil duidelijk gemaakt, dat den heer v. d. V. een verslag zou wil len uit de oude doos, waarvan reeds vroe ger een verslag gegeven was. Dit werd tenslotte door den heer v. d. V. ingezien. Als afgevaardigde naar de Staten-centraie werd verslag uitgebracht door den heer Jac. v. Leeuwen Az. De voorzitter dankte de afgevaardigden voor hunne verslagen en voor den tijd welke zij daarvoor beschikbaar stelde. Hierna volgde behandeling der agenda voor de algemeene vergadering der Kamer centrale en de agenda der op 28 en 29 No vember a.s. te houden vergadering van den Partijraad. De verschillende agenda punten werden door den voorzitter toege licht. Het toegevoegde agenda-punt Verd hierna behandeld. Allen hadden de gele genheid candidaten te noemen, waarna met algemeene stemmen werd besloten de aftredende heeren Bader van Sassenheim en Bolsius van Leiden als candidaat in Ic dienen. Vervolgens werd met meerderheid van stemmen besloten nog 4 candidaten op te geven en wel: de heeren J. P. de Bruin te Zoeterwoude, C. P. en C. P. J. Paarde- kooper beiden te Oegstgeest en J. Groe ne wegen te Zoetermeer. De voorzitter wenschte de heer de Bruin geluk met het succes op dezen avond, waarop de heer de Bruin de vergadering dankte voor het vertrouwen in hem gesteld. Wanneer het echter werkelijkheid zou worden, wat hij echter niet kon veronderstellen, dan zou hij voorzoover hij kon en het nuttig en noodig was, de belangen van Zoeterwoude niet vergeten. Bond vraag. Hiervan werd een ruim ge bruik gemaakt. De heer Jac. van Leeuwen Az. meende even te moeben rechtzetten de bewering, welke bij de bespreking van candidaten door den heer Stadhouder was geuit, als zou in den gemeenteraad zoo maar een, twee, drie de rooilijn voor den Hooge Rijndijk zijn aangenomen; dit is met juist. Het is nog maar een ontwerpveror dening, deze moet nog, nadat alle bezw aren zijn gehoord, officieel worden vastgesteld. De heer Jac. van Leeuwen Johz. vindt het niet de goede manier zooals de candi daatstelling is verloopen; hij zou meer leiding van het bestuur wenschen, terwijl de leden dan b.v. ook door schriftelijke candidaatstelling de gelegenheid hadden. De heer v. d. Valk vraagt, hoe het staat met de Zusters van de Goede Herder, zijn deze lid ja of neen? De heer de Groot vraagt, of de nieuwe wijken voldoende be werkt zijn, omdat daar versohillende per sonen zullen wonen die lid kunnen zijn. Do heer Stadhouder vraagt, of het bestuur a! een reglement van de kath. fractie heeft ontvangen. De heer van Mil vraagt of er nog mogelijkheid zou bestaan het regle ment van den Statenkieskring te wijzigen in dien zin, dat bij de candidaatstelling voor de Prov. Staten slechts eenmaal gestemd zou behoeven te worden. Achtereenvolgens beantwoordde de voor zitter de gestelde vragen. In antwoord op den heer v. Leeuwen meent spr. dat die rooilijn-kwestie in de fractie op vriend schappelijke manier moet worden uitge maakt; aan den heer Jac. v. Leeuwen Johz. geeft hij toe, dat bij deze candidaat stelling niet veel leiding door het bestuur is gegeven, maar spr. meent dat het in dit geval wel aan de leden kon worden over gelaten. Anders had er een aparte verga dering voor moeten worden belegd, en dit achtte de voorzitter niet noodig. In ant woord op den heer v. d. Valk betredende de Zusters van de Goede Herder zegt de voorzitter, dat dit goed geregeld is. Allo kiesgerechtigden van het klooster „ds Goede Herder" zijn lid van de Kiesvereeni ging. In verband met de manier waarop de heer v. d. Valk de vraag stelde, meent GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJKERHOUT Vergadering van den Gemeenteraad van Noordwijkerhout Woensdagmiddag te twee uur. Aanwezig alle leden, behalve de heer van Parera, die met kennisgeving wegens ziekte afwezig is. Voorzitter de Burgemeester. De voorz. opent de vergadering met gebed. De voorz. merkt op, dat dit de eerste werkvergadering is, die in het nieuwe ge meentehuis wordt gehouden en wil deze gelegenheid benutten om een extra woord van dank te zeggen aan den secretaris en zijn staf voor hetgeen deze in de afgeloo- pen maanden hebben gepresteerd. Het is een heel werk geweest om alles behoorlijk van het oude naar het nieuwe gemeente huis over te brengen niet al'een, maar ook om alles hier behoorlijk te ordenen. Spe ciaal de ordening van het archief heeft veel tijd en moeite gekost, doch op den dag der opening van het raadhuis was alles keurig in orde. Spr. verzocht den secre taris daarvoor den dank van het gemeen tebestuur wel te willen aanvaarden en diens dank ook aan zijne medewerkers te willen overbrengen. Verder constateert spr. met voldoening, dab van de ge'eg^nheid om het raadhuis te bezichtigen in zoo ruime mate gebruik is gemaakt. Mocht daaraan behoefte be staan, dan wil spr. het raadhuis nog wel een avond voor bezichtiging open stellen doch dan moet dit door geïnteresseerden schriftelijk worden aangevraagd. Het is geen bezwaar, dab ééne aanvrage door een aantal personen wordt geteekend. De secretaris, op zijn verzoek het woord erlangende, zegt den voorzitter gaarne dank voor zijne vriendelijke woorden. Hij hoopt in de toekomst ook gaarne zijn lpeste krachten te geven voor de gemeente en met den voorzitter prettig samen te wer ken. De voorz. wijdt vervolgens een woord van hulde aan de nagedachtenis van den kortelings overleden chef van politie Ver geer. Spr. herinnert er aan, dat hij Ver geer steeds heeft gewaardeerd als een onkreukbaar eerlijk, ijverig en plichtsge trouw politieman en dat is de beste lof, die hij hem kan geven. Moge God hem de eeuwige rust geven. De secretaris leest daarop de notulen der vorige zitting voor, die onveranderd worden gearresteerd. Aan de orde komt thans het eerste punt der agenda: Ingekomen stukken. Op het verzoek van de Gewestelijke Landstormcommissie om een subsidie van 25 wordt gunstig beschikt. Eveneens wordt na eenige discussie in verband met een desbetreffend verzoek besloten aan den A. N. W. B. over 1931 een subsidie van 25 toe te kennen. Diverse resoluties van Ged. Staten tot goedkeuring van raadsbesluiten worden voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen is voorts een schrijven van den adjudant van dienst van H. M. de Ko ningin, waarbij deze namens Hare Majes teit dank betuigt aan den Raad.der ge meente Noordwijkerhout en de vertegen woordigers van alle groepen der bevolking bijeen bij de plechtige opening van het nieuwe gemeentehuis voor de gevoelens neergelegd in het telegram'van 13 Novem ber j.l. Het Raadsbesluit van 17 Maart 1930 tot overdracht van 12 woningen aan de Zee straat aan de R. K. Woningbouw vereeni ging „Sint Antonius van Padua" wordt op verlangen van den Minister van Arbeid eenigszins gewijzigd. Daar enkele wijzigingsverordeningen van de verordening op het havengeld slechts tot 1 Januari 1931 zijn goedgekeurd, wordt een nieuwe verordening vastgesteld, waar in alle wijzigingen zijn verwerkt. Het ha ven- en kadegeld blijft daarbij onveran derd. Aangeboden worden de rekeningen van het grondbedrijf, dienst 1929 en de ge meenterekening, dienst 1929. Deze zullen door een commissie van drie leden worden onderzocht. Na een drietal stemmingen worden daar toe gekozen de heeren Jhr. Gevers, L. M. van Noort en E. Oostdam Jac.zn. Aangeboden worden de begrooting van het grondbedrijf, dienst 1931 en de gemeen- tebegrooting dienst 1931. Op voorstel van B. en W. wordt de in de vorige vergadering vastgestelde veror dening „Electriciteitsbelasting Heerenweg ca.." aldus gewijzigd, dat zij die aansluit- belasting betalen geen reductie krijgen van de belasting te betalen per strekkende Meter. Besloten wordt om ingaande 1 Januari 1931 aan de provincie Zuid-Hol'and in eigendom, beheer en onderhoud over te dragen den 's-Gravendamschen weg, den Wassenaarschen weg, een gedeelte van den Regenvlietweg en de Beeldaan. Aan de N.-H. gemeente wordt een ge deelte van het Kerkplein in gebruik gege ven voor het aanleggen van een kelder voor centrale verwarming tegen een recog nitie van 0.25 per jaar. Tot heden telde de gemeente 3 stemdis- tricten. Het eerste stemdistrict is in den loop der jaren zoo omvangrijk geworden, dat het meer dan 1000 kiezers telt. Dit is in strijd met de kiesrechtvoorschriften, daarom wordt op voorstel van B. en W. het eerste stemdistrict gesplitst in 2 stem- districten. Besloten wordt een tweetal electrische lantaarns te plaatsen in den Ruigenhoek en op het Julianaplein. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten aan de weduwe van den chef-agent van politie Th. Vergeer drie maanden sa laris na diens overlijden toe te kennen. In verband met de ingebruikneming van de kluis in het nieuwe gemeentehuis wordt de instructie van den gemeente-ontvanger gewijzigd. Aan J. W. v. d. Klugt worden 2, aan C. Duivenvoorde 1 en aan J. Duivenvoorde 1 losplaats verhuurd tegen den prijs van 20 per losplaats voor 3 jaren, ingaande 1 Januari a.s. Besloten wordt aan de R. K. Woning bouw vereeniging „Sint Antonius van Padua" een voorschot te gev^n voor den bouw van 12 woningen aan de Nieuwe Duinstraat onder voorbehoud, dat omtrent de ruiling van grond met de gemeente overeenstemming wordt verkregen. De heer L. M. van Noort klaagt over het hard rijden van auto's in de kom van het dorp. Tevens klaagt deze spreker over de li- gustrumihaag langs de terreinen der firma van Janssen en Philippo aan den Brunt- weg, die in strijd met de politieverordening te hoog wordt gehouden. De heer Passchier vraagt, wanneer de Dorpsingang wordt bestraat. De heer A. H. van Noort klaagt er over, dat Leiden zoo slecht opschiet met- electri- citeitsaansluitingen. Men kan het wel spoe diger gedaan krijgen, maar dan moet 1.50 voor een spoedaansluiting worden be taald. De voorz. antwoordt den heer L. M. van Noort, dat hij de aandacht der politie op de overtreding der maximumsnelheid zal vestigen. Wat de betreffende haag aangaat, dit zal worden onderzocht en overtreder zal zoo noodig worden aangeschreven. Den heer Paschier antwoordt spreker dat. het aanleggen van den dorpsringweg is uitgesteld, omdat van den winter werk-, loozen daarbij behulpzaam kunnen zijn. Wat. de klachten van den heer A. H. van Noort aangaat, spreker zal deswege met Leiden in overleg treden. Daarna wordt de openbare zitting ge sloten en overgegaan in geheim comité. de heer de Bruyn openlijk te moeten vor klaren, dat de voorzitter deze zaak keurig en tot volle tevredenheid van het bestuur heeft geregeld, waarvoor wij hem op de laatstgehouden bestuursvergadering reeds hebben bedankt. Aan den heer de Groot wordt medege deeld, dat verschillende nieuwe leden z'jn ingeschreven, doch dat er misschien nog meer moeten worden aangezocht. Dit is echter reeds in het bestuur besproken. In antwoord aan den heer Stadhouder wordt medegedeeld, dat het reglement van de kath. fractie nog niet is ontvangen, waarop de heer St. zegt hiervoor te zullen zorgen. Betreffende de vraag reglemente wijziging Staten-kieskring meent de voor zitter, dat voor deze verkiezing de tijd tekort is. De heer A. C. Paardekcoper meent, dat er zijn die misbruik maken vau de goedheid van den voorzitter, door ver schillende dingen te bespreken welke hier niet thuis behooren, waardoor de vergade ringen onnoodig lang duren, waarop de heer Stadhouder den voorzitter bedankt voor zijn leiding, met den wensch dat hij op denzelfden voet zal blijven doorgaan. Hierna wordt deze vergadering met een woord van dank voor 4e goede toon, waar op de verschillende discussies zijn gevoegd, door den voorzitter op de gebruikelijke wijze gesloten. Waar waren de auto's gebleven? Eeni ge heeren die per auto naar de vergadering der Kiesvereeniging waren gekomen cd hun auto op de laan naar het Patronaat hadden laten staan, kwamen na afloop tot de ontdekking dat hun wagen was ver dwenen. Na eenig zoeken werden de auto's weer gevonden. HAZERSW0UDE. Geboren: Arina d. van D. Quartel on J. Hogewoning. Anthonius Petrus z. van A. akker en E. H. Baak. Jacobus z. van A. v. Veen en A. van Elswijk. Ondertrouwd: A. Bremmer 22 j. en A. Marchand 21 j. Gehuwd: J. de Graaf 26 j. en H. C. de Bruin 22 i. Biien. «Hoeviei Kilometers moesten de nijvere bijen j^iegcó, hoeveel dujéen- pen bloemen bedoeken Ëden groote* korf kunfcenl vuj|ên met (en o^noeiy^boning ifoe; moeicè zorg om ^ïetrs tot sta&d te bren gén tellen/in den regel weinig mëe. Waardóór onze nienwste modellen zoo welgeslaagd "jn maakt/Voor U niets uit, maénrhet feit, dat deze frarae elegante winter- J jagscn met Kreymborg- ^bupe iets bijzonders "zijn, daar dient U wel op te letten, want U draagt immers graag een mooie winterjas l Het wordt nu wel hoog tijd voor nieuwe winter- klceding, denkt er dan om: Kreymborg-coupe! Kreymborg HaarBemmerstraaf 143

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6