GEEFT IETS BLIJVENDS! H. I. PIERROT J til Uitat) M 0 IB «Mil Onze leii LEDERWAREN en REISARTIKELEN aie's - Koffers - Reisnéceissaires UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK ACADEMIENÏEUWS TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN VRIJDAG 21 NOVEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER 0mmrc TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen van 21 Nov. 1930, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.762.5 te Toulouse en Marseille. Laagste barometerst.: 734.8 te Lerwick. Verwachting tot den avond van 22 Nov.: Meest krachtige, wellicht stormachtige Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind, be trokken tot zwaar bewolkt, tijdelijk regen later opklarend, weinig verandering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. 10.5 gr. O. LICHT OP VOOR FIETSERS Van Vrijdagnamiddag 4.28 uur tot Zaterdagmorgen 7.02 uur. DE VERKOOP VAN NAAIMACHINES. Waarschuwing tegen misbruik. Het Secretariaat van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, de secretaris van den Armenraad, de Ryka- Agent der Reclasseering, het bestuur van het Protestantsch Bureau voor Sociale Ad viezen en de heer J. P. Creyghton, voor zitter van de St. Vinoentius-Vereeniging, allen te Leiden, verzoeken ons, ter be scherming van het publiek en van den bona fide handel opneming van het volgende: Het blijkt meer en meer dat zekere on dernemingen, die zich in het bijzonder op den verkoop van naaimachines toeleggen, zich niet ontzien om van den nijpenden toestand, waarin thans menig gezin ver keert, misbruik te maken. Eenigen tijd geleden is nog aan het dag licht gekomen dat een hier ter stede woon achtig koopman, die geregeld naaimachi nes tegen bijzonder lage prijzen te koop aanbiedt, deze machines tegen 1/4 van de waarde betrok van werkeloozen, aan wie doze artikelen in huurkoop waren toever trouwd, niettegenstaande aan den opkoo- per het feit van huurkoop was medege deeld. Het is misschien nuttig particulieren, die te goeder trouw op dergelijke goedkoo- pe aanbiedingen willen ingaan, er ernstig op te wijzen, dat de eigenaar van het ver duisterde het reoht heeft de naaimachine van een ieder, die haar onder zijn berusting mocht hebben, terug te vorderen zonder tot vergoeding van schade of terugbetaling van prijs gehouden te zijn. Zooals de een dezer dagen in de pers verschenen waarschuwing van den Leid- schen Armenraad vermeldde, maken bepaal de provisie-reizigers er hun werk van aan niet koopkrachtige lieden op de meest ge raffineerde wijze goederen op afbetaling op te dringen en het delict verduistering uit te lokken. Het behoeft geen betoog dat de bona fide handel door die handelingen oneerlijke concurrentie ondervindt en dat bedoelde praktijken menig fatsoenlijk gezin tot wan hoopsdaden brengen. Het wordt meer „en meer bekend dat, do Strafrechter rekening houdt met de licht vaardige wijze waarop vele termijnzaken crediet verstrekken en dat de Officier van Justitie bepaalde klachten wegens ver duistering van in huurkoop gegeven goe deren niet vervolgt. In elk geval is het wenschelijk zooveel mogelijk herhaling van de gesignaleerde praktijken te voorkomen en den bona-frden handel tegen deze uitwassen van het volks- credietwezen te beschermen. In verband met het bovenstaande wordt een ieder verzocht die hiermede sympathi seert of inlichtingen omtrent die laakbare handeling kan verstrekken zijn naam en adres schriftelijk op te geven aan het adres: Cobetstraat no. 70 te Leiden. De hierbovengenoemde instellingen en personen verklaren zich gaarne bereid den genen die het slachtoffer van bedoelde praktijken zijn geworden, naar vermogen van dienst te zijn. In het begin van de volgende week zul len op een nader aan te kondigen avond in het gebouw van den Gemeentelijken Dienst voor Sociale aken, Garenmarkt te Leiden, bezoeken worden afgewachteen commis sie, waarin waarschijnlijk enkele juristen zullen zitting nemen, zal aldaar de klach ten en mededeelingen aanhcoren en van advies dienen. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 3333. Leidsche Coöp. Drukkers Associatie „Luctor et Emergo", Leiden, Nieuwsteeg 9. Uittr. Penniogm- Adm.A. Lar.gczaal, Leiden. Uittr. Voorz. S. Rozier, Leiden. Uittr. Comm.: J. M. Jansen, Leiden. N. Voorz.-Admin.: C. S. Rozier, Leiden. N. Penningm.: J. M. Jan sen, Leiden. 122. Distilleerderij de Fransche Kroon v.-h. Hartevelt en Zoon, Leiden, Lange- gracht 5567. Uittr. Gevolm.: W. J. van der Heyden, Leiden. 3288. Melksalon „De Krans", Leiden, Heerenstraat 3. Uittr. E.: Wed. P. M. van Leeuwen-van der Salm, Leiden. N i e iww e insch ij vingen: 5631. N.V. Leidsche Drukkerij, in oprichting, Leiden, als steeds het ALLERNIEUWSTE op het gebied van: Bijouterieën, Gouda-Plateel, Tollenaar-Tin. Zeer uitgebreide Collectie UURWERKEN, ook Modern Architectuur ENORME KfUZE IN: s«i THEE-, TAFEL- en ONTBIJTSERVIEZEN - GERO-ARTIKELEN ïotiestt LEEGVÉRK0ÖP wegens VERKOOP HUIS Maarsmanssteeg 7-14-21 Telef. 630 en 1293. Morschsingel 1415. Venn.: G. O. van Rijnswou, Leiden en A. van Hulsteijn, Voor burg. 5632. Naamlooze Venootschap Maat schappij van Onroerend Goed Bevea, Noordwijk, Hoofdstraat 44. Dir.: O. Ver loop Jzn., Noordwijk a. Zee. Comm.: C. Th. van den Berg, Noordwijk-Binnen; A C. W. Alkemade, Noordwijk-Binnen; Th C. Alkemade, Noordwijk-Binnen; G. L. van den Berg, Noordwijk a. Zee; E. en J. Ver loop Jzn., Noordwijk a. Zee. Maatsch. kap. 75.000 waarvan geplaatst en gestort: 15.500.—. 5633. Th. P. Beulink, Leiden, Hooge MorSchweg 58, banketbakkerij. E.: Th. P. Beulink, Leiden. 5634. IJmuider Vischhandel, Leiden, ..Noordeinde 51. E.: O. J. F. Ryperman, Leiden. BOUWMEESTER REVUE „TURF IN JE RANSEL". November-maand is revue-maand. Dat, is sinds overoude tijden zoo het geval ge weest; „de" revue komt in November in Leiden. Iedereen weet dat en men reser veert er een avondje voor. Waarom ditmaal de revue „Turf in je ransel" heet, is een volmaakt raadsel, maar je moet van een revue geen al te zware logische consequenties verwachten. Het is al mooi, als er een draad doorheen loopt. Vorig jaar in „Wonder boven Wonder" heette het, dat er een draad moest zijn, maar deze was ver te zoeken; thans is deze draad extra versterkt en is dan ook inderdaad te bespeuren. Deze draad is een Chineesche draad. Er is n.l. een rijke Chinees mooie Chinee sche gewaden, een droomfantasie, een I kleurensymphonie maar deze Chinees I is te rijk en geld brengt geen geluk, zijn geluksvaas is stuk en daarom eischt hij van zijn beste vriend Chang dat deze hem dooden zal binnen zes maanden. In dit dreigende doodsgevaar zal hij zijn laatste sensatie zoeken. Maar gelukkig is er neg een menschelijke lotus-bloem op wien de rijke King Fo verliefd wordt. Hij gaat zijn leven verzekeren bij twee verzekerings agenten, die niemand minder zijn dan Bu- ziau en Nieuwenhuyzen. Hij wil thans le ven en gelukkig zijn, maar helaas, Chang is afgereisd en waar hem zoo gauw te vin den om hem te vertellen, dat hij niet meer aan zijn eed gebonden is. De rijke Chinees gaat thans op weg naar Europa, vergezeld van de vrouw van Chang, die den toepasselijken naam van Tang-Tang draagt (ook wel genaamd Hen- riette Davids) en Tim en Jim, de verzeke ringsagenten. Dat reizen geeft aan de „girls" natuurlijk gereede aanleiding om tegen een spoorbrug-achtergrond spoortje te spelen. En de landen, welke het gezel schap in Europa ziet, worden tot persoon lijkheden omgetooverd, in fantastische ge waden, welke alom de bewondering afdwin gen. Intuschen is het van winter zomer geworden en ook deze twee jaargetijden worden in een feeërieke kleedij ons voor oogen gesteld. Voordat evenwel de zaak „in orde" komt, beleven de reizigers het noodige. Eén van hen wordt kellner en dat blijkt Biiziau te zijn. Heerlijk, zooals hij weet om te springen met een weerbarstig tafeltje.Een ander treedt op als Al Jolson, de neger-zanger, het is Henrietta Davids, die zwart afgeeft en intusschen geeft Nieuwen huyzen allerlei schimpscheuten op Leidsche toestanden: de verkeerspolitie, de bestra ting, de stadhuisplannen en de overweg aan het static.i. Buziau toont weer eens z'n onnavolgbaar talent door als dienstmeisje te fungeeren, doch wij betwijfelen of hij op deze manier het dienstbode-vraagstuk zal oplossen! Maar enfin, soit!! Een heel aardige vondst is de levende beeldengroep, een leuke combinatie van beeldbouwkunst, film en tooneel. Aan het slot een solo-danseresje en het gelukkige einde. Deze revue is weer een lust voor de oogen, vol fraaie costumeering en vol aar dige tooneeltrucs. Van Buziau en Nieuwen huyzen behoeven we waarlijk niets meer te zeggen; zij zijn onbetaalbaar. Het geheel bezorgt u een amusantcn avond. RIJNSBURG. Tuinbouw. Er is nog steeds geen re den voor optimisme. De uitkomsten der tuinbouwbedrijven, het kan w-sl met eenige zekerheid reeds nu geconstateerd wordén al zijn we nog niet op het einde van het seizoen, zullen ook nu, evenals in 1929, en mogelijk zelfs nog veel erger, voor 1930 slecht zijn. De grovere producten, en daar bestaat de teelt voornamelijk uit, hebben geen of weinig waarde en de finantieele uitkomst is dikwijls bedroevend. De om zet aan de gr oenten veiling bijv. is bijna 50 pot. lager dan op denzelfden datum vau 1929. En beterschap is nog niet in zicht en kan moeilijk meer redding brengen. Eoode en gelekool kan niet meer dan 6.909.60 in eerste kwaliteit opbrengen. Uien is weinig handel in, prijs slecht, van 2.102.60 per 100 kg. Waspeen is goed gevraagd en gaat voor 5.809.50 per 100 kg. TER-AAR. Wagen met schoolkinderen gekanteld. Woensdagmorgen had even over Katten- brug een ongeluk plaats, dat wonderbaar lijk goed is afgeloopen. De heer P. v. d. Zon van de Geerdijk wilde met paard en wagen, waariu 18 schoolkinderen, naar de R. K. school te Langeraar rijden. Het paard, dat blijkbaar niet erg in zijn humeur was, toonde zich halsstarrig en liep plotseling achteruit. De wagen raakte van den rijweg en kan telde in de wegsloot. Een paniek ontstond onder de kinderen. Op het geschreeuw schoten spoedig eenige buren toe. Wonder boven wonder kwamen allen met een nat pak en de schrik vrij. Lichamelijk letsel had niemand opgeloopen. Slechts de wagen liep tamelijk veel schade op. VOORHOUT. Volksbond. Gisteravond heeft de Volksbond een herhaling gegeven van de viering van het patroonsfeest. Er was weer veel belangstelling en de avond had een prettig verloop. Wij omgen wel een woord van hulde brengen aan den grimeur den heer Th x>- len uit Leiden. Z0ETERW0UDE (DORP). Volksbond. Gisterenavond hield bo vengenoemde afd. een feest vergadering ter viering van het Patroonsfeest. Aan de op roeping hadden velen gehoor gegeven, zoo dat de zaal van het Patronaat aan den Sohenkelweg tamelijk goed bezet wa«. Aan alle niet-georganiseerde arbeiders vras een circulaire gericht om ook op de zen feestavond te komen. Hun werd de gelegenheid geopend ook kennis te maken met hetgeen onze Bond de leden biedt. Ve len van hen waren dan ook dezan avond aanwezig. De voorzitter opende de verga de ring met den Chr. groet en sprak zijn vreugde uit, dat hier zoovelen aanwezig waren. Spr. dankt hen voor hunne tegen woordigheid. Uit volle borst werd daarna het Bonds lied gezongen, waarna de Geest. Adviseur het woord verkreeg tot het uitspreken van zijn feestrede. Deze begon met te wijzen op één der kwalen van onzen tijd, nl. het ondermijnen van het gezag. Hoe in onzen tijd, waar het communisme hoe langer hoe brutaler den kop op steekt en wij zelf ons niet kunnen vrijpleiten van inbreuk te maken op het gezag, hoe die tijd voor het opkomend jonge geslacht vaak zoo verderfelijk is. In hoe vele gezinnen vraagt spr. gebeurt het soms, dat er over kerkelijke en wereld lijke Overheid gesproken wordt, op een wijze, die alle afkeuring verdient. Dit alles laat bij kinderen en vooral de rijpere jeugd een nadeeligen invloed achter. Ook zij zullen op him beurt hetzelfde doen, maar dan in veel heviger mate. De oorzaak hiervan is meestal, dat de ouderen de ge hoorzaamheid aan het gezag verloren heb ben. En hoe kan men zijn kind iets leeren, wat men zelf niet doet? Leert dan van onzen Patroon „St. Willibrord", datgene waaraan onze maatschappij zoo'n behoefte heeft nl. de gehoorzaamheid. Hij bracht ons het H. Geloof zooals de Paus hem dat leerde. In Rome liet hij zich wijden tot Bisschop. En deze groote heilige was ge hoorzaam als een kind. Laten wij hem tot voorbeeld nemen bij alle omstandigheden in ons leven. Wat hebben Paus en Bis schoppen al reeds dikwijls als hunnen uit- drukkelijken wil te kennen gegeven: Ka tholieken vereenigt u, in katholieke bon den, en als we dan rondom ons zien en we vinden daar nog menschen met gezond verstand, die zioh noemen goed Katholiek en booh niet georganiseerd zijn. dan zegt spr. het Z. D. H. Mgr. Aengenent na: dat zulke menschen in hun plicht van gehoor zaamheid aan het gezag te kort schieten en geen volwaardige Katholieken zijn. Spr. hoopt dan ook dat de niet-leden zich zul len opgeven nog dezen avond en spreekt den wensch uit, dat deze avond, behalvo een prettige ook nog een nuttige zal zijn. Zes nieuwe leden gaven zioh op en er zullen er nog wel meer volgen. Daarna werd gezongen „Het Strijdlied". Hierna werd een zeer korte pauze ge-houden en gaf de Lelie-Bioscoop uit Leiden twee buitengewoon mooie films waarvan allen genoten hebben. Vooral de zesacter „De Held van het Circus" was bijzonder aar dig. Na een slotwoord en een woord van dank aan allen, die hebben medegewerkt om dezen genoeglijken avond mogelijk te maken, sloot de voorzitter deze prettige feestavond met. den Chr. groet. De collec te voor „Hulp in Nood" bracht op 8.14. BODEGRAVEN. Arbeidsbeurs. Bij de arbeidsbeurs al hier staan heden ingeschreven als werk loos: 1 carrosseriebouwer, 5 timmerlieden, 1 kellner, 4 opperlieden, 2 metselaars, 6 losse werklieden, 1 schippersknecht, i sto ker en 1 fabrieksarbeider; inlichtingen worden gaarne aan H. H. Werkgevers ver strekt. Bouwen. Aan A. A. C. van den Oudenrij is door B. en W. vergunning ver leend tot den bouw van een schuurtje voor rekening van den heer J. van Aalst, Geboren Catharina Francina, doch ter van P. M. Kwakkenbos en A. Wijfje Anna Maria Margaretha, dochter van G. van der Wilt en van A. H. M. van Leeuwen. Overleden Catharina Francina Kwakkenbos oud 1 dag. Ondertrouwd: M. J. Beunder 26 jaar en C. A. Poot 25 jaar. Getrouwd: D. W. Smalbraak 26 jaar en M. C. de Jongh 26 jaar. Gevestigd W. A. Rijnbeek, dienst bode, van Kamerik. Vertrokken: jSI. H. Kuipers, ka pelaan, naar Lisse J. van Klaveren, bakkersknecht, naar Montfoort. A. A. Sjoorda, zonder beroep, naar Katwijk. LEIDEN. Geslaagd: doctoraal-examen Wis en Natuurkande met hoofdvak scheikunde de heeren J. W. Pette (den Haag) en J. van Heiningen (Koudekerk a. d. R ij n); Arts-examen le gedeelte de heeren W. O. Brouwer (O e g s t g e e st), C. R. N de Boer (Hoogewoud N.-H.), G. H. Dekker (Scheveningen). Bevorderd zijn tot arts de heeren W. M. B. Bok (den Haag) en L. A. van Walraven (Rotterdam). Bevorderd tot doctor in de Letteren en Wijsbegeerte, op proefschrift getiteld: „Remarques sur l'emploi du subjonctif dans „Flamenca" Roman provencal du XIIlo siècle", mejuffrouw A. E. Huysman, gebo ren te Le i d e n; idem tot doctor in de rechtsgeleerdheid,, op proefschrift getiteld: „Levering van on roerende zaken te Leiden", de heer J. W. Verburgt, geboren te Herveld. DE DO X TE SANTANDER GEDAALD. Vrij sterke tegenwind. PARIJS, 21 November. (V. D.). Lit Santander wordt gemeld, dat de DO X aldaar is neergestreken. De vlicgboot was tengevolge van het siechle weer twee da gen langer in Bordeaux opghouden. Hoewel ook op den dag van het vertrek uit Bor deaux de weerberichten niet zeer gunstig waren, meende de commandant Christian sen den tocht te moeten wagen. Bij het vertrek uit Bordeaux had de DO X 11 pas sagiers aan boord en er was een groote hoeveelheid benzine, nl.. 16.000 liter, inge nomen om op alle eventualiteiten voorbe reid te zijn. Te ruim 10 uur des morgens startte do DO X en zette koers naar den Oceaan. De DO X werd op het eerste ge deelte van de vlucht naar la Coruna, dat het einddoel was, doch niet werd bereikt, vergezeld door twee watervliegtuigen. Op een hoogte van ruim 200 M. vloog de DO X langs het strand. Er moest tegen een vrij sterken wind worden gevlogen, die later op den dag nog in hevigheid toenam. Te ruim 12 uur vloog de DO X over Bayonne, waar de uitloopers van de Yyrenaeën in zicht kwamen. Van hieraf werd koers gezet naar het Westen en werd de tegenwind sterker. Het weer is veel slechter geworden en de zee is woest. Naar I 'j aankomst in Santander werd medegedeeld, lag de DO X ondanks den hevigen wind rustig in de lucht, Tengevolge van den hevigen tegen wind kon echter geen groote snelheid wor den ontwikkeld. Te ruim 1 uur 's middags kwam Santander in zicht. Commandant Christiansen achttd het in verband met de weersomstandigheden en met het feit, dat la Coruna niet meer vóór het invallen van de duisternis zou kunnen worden be reikt, gewenscht te Santander een tus- schenlanding te maken. De DO X vloog evenwel over de stad en streek toen op zee neer. Ondanks den hevigen golfslag slaag de de daling volkomen. Een nieuwe dictatuur in Spanje? PARIJS 21 November. (V.D.) In aanslui ting aan de verklaringen van Berengeur wordt thans gemeld, dat de koning van Spanje voornemens zou zijn een nieuwe militaire dictatuur in te stellen, waarover hij met den leider der Spaansche veilig heidspolitie, generaal Mola, heeft gecon fereerd. Er zou naar de „Populaire" meldt, een militair directorium worden ingesteld. Verder verluidt, dat de minister-president Beenguer den koning zou hebben mede gedeeld, dat hij de verantwoordelijkheid voor het instellen van een militaire dicta tuur niet kan aanvaarden. LEIDEN, 21 Nov. Vee. Aanvoer: 805 runderen, 67 kalveren, 806 schapen, 402 varkens, 754 biggen, 5 paarden, 2 veulens en 8 bokken en geiten. Prijzen: 21 stieren 230—400; 126 kalf- en melkkoeien 225 415, handel matig; 318 varekoeien 180 390, handel vlug; 231 vette ossen en koeien 235440, schoon aan de haak 68 105 cent, handel matig; 109 graskalveren 40130; 13 vette kalveren 55110, schoon aan de haak 100135 oent; 54 nuchtere kalveren 1323; 256 vette scha pen 3344 en 550 weideschapen 22— 37, handel traag; 337 mestvarkens 1536 30 Londensche varkens 4044 cent per kg. levend gewicht en Zouters 4548 cent id. handel traag; 754 biggen 6—12. 5 paar den 95220; 8 bokken en geiten 310 Kaas. Aangevoerd 65 partijen, w. o. 53 partijen Goudsche on 12 partijen Leid sche kaas. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas 4345, 2e soort 3842. le soort Leidsche kaas 4448, ©n 2e soort 4043 per 50 kg. Handel voor Goudsche en Leidsche kaas matig. Aan de Stads waag gewogen 43 partijen, 1437 stuks, 12512 kg. LEEUWARDEN, 21 Nov. Vee. Aanvoer 38 enterstiereft 200350, 56 twenterstic- ren 350—450 308 vette koeien 200—400 85—104 cent per kg.; 310 melk- en kalf- koeien 210410; 290 pinken 160240, 22 vette kalveren 45—110; 1238 graskal- veren 70145; 108 nuchtere kalveren 1018; 205 vette schapen 2740, 15 weideschapen 2434; 463 lammeren 22 29, 962 vette varkens 50110, 4550 cent per kg.Zouters 4749 cent per kg. 48 magere varkens 2850, 379 kleine big gen 915, 39 bokken en geiten, 26 paar den, totaal 4642 stuks. Boter. Mijnboter 1.531.211.1-1, veilingprijs 1.301.18, commissienotee- ring 1.60. Eieren. Kippeneieren 9500 kg. 79.5 cent per stuk, bandelsprijs 1.25—1.50 per leg.; eendeneieren 250 kg. 7.58 cent ppr stuk, handelsprijs 85100 cent per leg. Kaas. Sleutelkaas 3341 cent, Gou dakaas 1562 cent Edammerkaas 23- V- cent. Aanvoer 37148 kg. WISÖELNOTEKRINGEN (AMSTERDAM (Niet offieieelX Berlijn 59.231 /2 Londen 12.07'j New York 2.48.58 Farijs 9.76" 1H Brusse 34.60-/., /.witserland 48.181/Ó Milaan 13.01"., MacLif 28.30 Oslo 66.451 Kopenhagen 66.45'/., Stockholm 66.66 '/.j We-uw 34.991/" Praa^ 7.371 /0 Boedapest Prolongatie l1/^D/2°'o BEURSOVERZICHT. Van gisteren. De affaire ter beurze was heden totaal onbeteekenend en het waren feitelijk alleen Kon. Olies, die een regelmatigen handel te zien gaven. De tendenz was t. o. v. gis teren iets verbeterd, doch van een koers- herstel was niet veel te bemreken. Ter beurzo verluidt, dat de Kon. met oen 4.3 pet. obligatie-emissie zal komen tegen een koers van 96.5 pet. om te voorzien in dc middelen, benoodigd voor de betaling van het interim dividend, waarmede enke'e tientallen milloenen guldens gemoeid zijn. Het bestuur heeft echter ontkend derge lijke voornemens te koesteren. De buiten landsche soorten golden eerder wat lagci, De Industrieelen waren zeer kalm. Philips liepen na iets lager inzet weer tot 220 op. Margarine Unies haalden het gisteren geleden verlies weer in. Aku's bleven op peil. De Acooustieken waren nauwelijks veranderd. Voor Suikers bestond een gun stige tendenz ondanks de lagere noteerin- gen uit New York en Londen. H. V. A.s monteerden tot boven 280 en ook verschil lende minder courante soorten liepen wat. De verwachtingen dat de a.s. .suikerconfe rentie gunstige resultaten zal opleveren, zijn dus wel hoog gespannen. Rubbers niet slecht van toon, daa-r de rubberprijs va&t blijft en een kleine verbetering in het markt-sentiment blijkt te zijn gekomen. Tabakken kalm en eerder wat lager. Mijn- waarden en Scheepv. veronachtzaamd. Op de Amerikaansche afd. werden Nevada's druk verhandeld op iets hooger niveau.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 3