BINNENLAND RECHTZAKEN UIT DE OMGEVING DONDERDAG 20 EMBER 1930 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 DE RIJKSMIDDELEN. De cijfers van den Staat der Rijksmidde- en over October toonen aan dat de gunst Ier tijdens reeds in maandelijksche ont vangsten te voorschijn treedt. De cijfers over October en over de eerste tien maan den van het loopende jaar, met hun ver- mindering van 3,161,300 tegenover ver leden jaar. bewijzen dit. Er zijn thans nog maar zes middelen, welker opbrengst boven die van een jaar geleden is gebleven. Onder deze neemt de dividend- en tantièmebelasting de hoogste plaats in. Na over September een achter stand van 859.700 te hebben vertoond, komt deze belasting nu op eens met een vermeerdering van ƒ706.800 voor den dag. De overige vermeerderingen op den staat behooren alle tot de groep der ac- cijnsen. In de eerste plaats is het de ta baksaccijns, waarvan het acres sedert 1 Januari tot 2.317.900 stijgt. De jenever- accijns gaf zelfs 225.000 meer, nadat Sep tember ook reeds een voorsprong van 179.000 had vertoond. Bij het bier was er een vooruitgang van 85.000, zoodat er in l ien maanden een accres van 945.500 uitstond. Ook de wijnaccijus heeft in Oc- ober nog een klein accres 2288) gege- ven, al blijven er nadeelige verschillen se dert 1 Januari van 60.000. Bij de suiker is de vooruitgang tot ƒ56.000 beperkt ge bleven, doch in hoofdzaak als een gevolg blijkbaar van de zeer groole afleveringen enkele maanden geleden vanwege het be kende suikerwetje, is er bij dit anders toch maar zeer geleidelijk stijgende middel een accres ontstaan van nagenoeg 6 millioen. De accijnzen op geslacht en zout gaven in October verminderingen van resp. 215.000 en 17.000. Voorts is te consta- teeren een vermindering van 1.842.000 bij de successierechten. Kleine stijgingen zijn waar te nemen bij de inkomstenbelasting zelfs van 5.214000 en ook bij de vermogensbelasting, het per soneel en de grondbelasting. De malaise doet zich sterk gevoelen bij de registratierechten, die 1,088.200 min der gaven dan verleden jaar. De kleinere kapitaalsuitgiflen voor naamlooze vennoot schappen en de veel geringere overdrach ten van onroerend goed doen hier wel sterk hun invloed gelden. Bij de zegelrechten wordt het nadeelige versohil van 822.800 over October voor verreweg het grootste gedeelte verklaard door den achteruitgang van 703.000 bij de beursbelasling. De ach terstand sedert 1 Januari van 2.895.000 wordt zelfs geheel en al verklaard door de ƒ3.671.000 mindere inkomsten uit de beurs- belasting. De invoerrechten hebben in October ƒ316,500 minder opgebracht. Het statis- tiekrecht loopt steeds verder achteruit en kwam na de daling van 98,800 in Octo ber voor die maand op een peil, dat se dert 1923 niet bereikt is. Voor tien maan den bedraagt het nadeelige verschil 456.000 .En bij de loodsgelden was er te genover 1929 een daling van 41.900 bij een achterstand voor tien maanden van 148.800. De resultaten sedert het begin des jaars zijn heel wat minder bemoedigend dan al leen uit het nadeelige verschil van 3.369.000 over alle gewone middelen bij el kaar zou zijn af te leiden. Daarbij komt dat ook aan inkomsten voor het *leeningsfonds nog 5.3 millioen minder werd ontvangen, al maken de ontvangsten ten bate van het wegenfonds met een stijging van 1.6 mil lioen nog een goed figuur. „Vad." DE PRIJZENPOLITIEK DER STAATSMIJNEN. Strijdig met de Nederlandsche belangen. De heer J. D. de Kok, lid van de Prov. Staten van Zuid-Holland en als kweeker groot afnemer van Staatsmijnko^en, voor zitter of bestuurslid van onderscheiden organisaties van tuinders, heeft tot de Tweede Kamer een adres gericht, waarin hij, ge.ezen de door het Kamérlid Bierema gestelde vragen betreffende de prijzenpo litiek van de Staatsmijnen en het daarop door den Minister van Waterstaat gege ven antwoord, het volgende opmerkt. Dat door de tuinders in hun intensieve bedrijven jaarlijks duizenden tonnen steen kolen van de Staatsmijnen worden afge nomen; de contractprijzen voor levering seizoen 1930-1931 met 1.per ton voor magerfijnkolen en met 0.50 per ton voor vetfijnkolen zijn verhoogd; de prijzen voor genoemde industriekolen alzoo sinds 1929 voor magerfijnko'en met 2.75 per ton en voor vetfijnkolen met 0175 per ton ver hoogd zijn geworden, niettegenstaande door de Staatsmijnen in 1928 meer dan 8.000.000 en in 1929 meer dan 11.000.000 winst werd gemaakt. Dat toch geacht kan worden, dat door de conventie betreffende prijzenpolitiek met omliggende landen die prijsverhooging zelfs in de huidige voor ons bedrijfsleven zeer ongunstige economische omstandig heden nog mogelijk geworden is, niette genstaande toch op de internationale ko- lenmarkt weder een prijsdaling is ingetre den. Dat de conventie oorzaak is, dat mil- lienen guldens van het Nederlandsche volk ten goede komen aan de buitenlandsche mijnindustrie, terwijl het buitenland niet aarzelt de producten der Nederlandsche industrie van Land- en Tuinbouw op alle mogelijke manieren te belasten. Dat daarom zijns inziens deze conventie als strijdig met het belang van het Neder landsche volk in zijn geheel, zoowel voor werkgevers als voor werknemers, geacht moet worden, daar het bedrijfsleven ge troffen wordt en ernstig schade lijdt. Dat de industrie en ook de intensieve tuinbouw door het hierboven gememoreer de wordt getroffen, terwijl de tijdsomstan digheden toch al moeilijk zijn. Dat de bestaande crisis door dergelijke maatregelen eer verscherpt wordt in plaats van verminderd, waardoor ner saldo de Staatsmijnen door hun afnemers verliezen zullen lijden, hetzij door non-betaling, het zij door goote vermindering der afname. Dat zijns inziens daarom het gegeven antwoord door Zijne Excellentie op de vra gen van genoemd Kamerlid onjuist geacht moet worden en in strijd met de werke lijkheid. FRANKRIJKS INVOERVERBOD VAN NED. FOKVEE. Vanwege het mond- en klauwzeer. Bij de hoofdinspectie van den weten- schappelijken en veterinairen dienst van het Fransche departement van Landbouw heeft men on6 het volgende medegedeeld: „Men behoeft zich in Nederland vol strekt niet ongerust te maken over de door ons genomen maatregelen. Als wij de invoervergunningen voor fokvee hebben opgeschort, dan is dit alleen wegens de heersehende epidemie van mond- en klauw zeer in Nederland, die, naar wij nagingen, reeds drie infectiehaarden in Frankrijk heeft verwekt. Onze verbodsbepaling is dus slechts van tijdelijken aard en wordt weer opgeheven, zoodra de gezondheids toestand van het vee in Nederland verbe tering heeft ondergaan". Intus8ehen geeft het departement wèl toestemming voor den invoer van eenige absoluut noodzakelijke fokstieren, waar van de sanitaire contro'e overigens mindet moeilijkheden geeft dan die van het overige vee. Op onze vraag, of er geen protectionis tisch angeltje in het ziekte excuus schuilt en men de bedoeling heeft, de eigen fok kers eenzijdig te bevoordeelen, antwoord de men: „Het is volstrekt niet onze bedoe ling, ons van het Nederlandsch fokvee los te maken. Nooit voerde Nederland zooveel in als in den laatsten tijd, en wij worden nu nog overstelpt door massa's aanvrager van Fransche landbouwvereenigingen voor den invoer van genoemd vee. De reeds toegestane bewilligingen gaan ongewij zigd door. Voor de rest wachten wij tot. de besmettingskansen minder dreigend zijn". „Tel." GEEN LEGER IN NEDERLAND! Reuter seint ons, dat gisteren in het Engelsche Lagerhuis aan den minister van Buitenlandsche Zaken, Henderson, ge vraagd werd, waarom er geen militaire-, marine- of luchtvaartattachés worden aan gesteld bij het Engelsche gezantschap te Moskou. Henderson zeide, dat een van de redenen de wensch was om te bezuinigen. Do conservatief Ashley antwoordde: „Als dat waar is, waarom roepen wij onze militaire attachés niet terug uit Neder land, waar er in het geheel geen leger be staat?" Henderson zweeg. Blijkbaar meenen sommige Engelschen nog steeds, dat ze zich de luxe kunnen permitteeren over het buitenland zoo goed als niets te weten„Vad." R. K. VROUWENBOND BISDOM HAARLEM. Algemeene bestuursvergadering. Te Amsterdam kwam het bestuur van den diocesanen Vrouwenbond in het Bis dom Haarlem onder voorzitterschap van mej. T. Post in algemeene vergadering bijeen. Medegedeeld werd o.m., dat bij de Fe deratie plannen bestaan, in April een land dag te houden in 's-Hertogenbosch. Mevr. ZeggerTucker deed eenige me dedeelingen over het rustfonds, terwijl mej. Peters verslag deed van het Sobrië- tas-Congre8 in Utrecht, waar zij den Bond vertegenwoordigde. Het bestuur, dat wegens statutenwijzi ging moest aftreden, werd in zijn geheel herkozen. Als nieuw lid werd daaraan toe gevoegd mevr. SchlüterDe Nijs, uit Mid delburg, als vertegenwoordigster van Zee land. Aan de orde kwam daarna een voorstel van het dageüjksch bestuur, om dezen win ter in de afdee'ingen de vraag te overwe gen of het zitting nemen van vrouwen in schoolbesturen nuttig en gewenscht is. Besloten werd, dat de afdeelingen zul len onderzoeken, hoe het in de verschillen de plaatsen ten dezen is gesteld. Na de lunch volgde een voorstel Haar lem: Een reorganisatie van den Vrouwen bond in den geest van het rapport der Studieclub „St. Pau'a", n.l. het vormen van clubs en onderaf deelingen in den Bond. Het Dioc. Bestuur stelde voor, aan de hand van het, rapport een leiddraad in groepvorming te ontwerpen voor de afdee lingen. Dit voorstel werd aangenomen, waarna ook het rapport werd aanvaard. Te 's^Gravenhage is overleden in den ouderdom van 67 jaren de heer ir. G. J. F. vanVrijberghe de Coning h, oud-hoofdingenieur bij de Ned. Spoor wegen. Met vernietiging van de afwijzende beschikking van den Raad van Wieringen, hebben Ged. Staten van Noord-Holland beslist, dat de geweigerde medewerking voor den bouw van een R. K. School alsnog dient te worden verleend. Het plan, Zandvoort te verrijken met- een pier trekt in die gemeente zeer veel belangstelling. Het comité voor de pier hield dezer dagen een bespreking met leden van het college van B. en W. Aan „H. Dgbl." werd verzekerd, dat de meer derheid van het college genegen is om het plan te steunen als inderdaad blijkt, dat het be'ang van de badplaat-s daarmede wordt bevorderd. Te Hoorn is overleden de heer J. Bree-baart Dzn., burgemeester der gemeen te Hoogwoud. De gemeenteraad van Delft heeft gisternamiddag, na bespreking in comité- generaal besloten aan de warmoeziersver- eeniging „De Delftsche Groentenveiling" voor 40.000 te verkoopen 5 8/10 H.A. wei land, gelegen nabij de veiling, behoorende bij de Marlotshoeve. EEN KEURINGSGEVAL. Verschil tusschen keuring in Uithoorn en Amsterdam. Voor den kantonrechter mr. Hiltermann werd de strafzaak voortgezet tegen don slager K. en den expediteur H., die terecht stonden, verdacht van het overtreden der vleeschkeuringswet en de Amsterdamsche politieverordening, door het invoeren in le gemeente Amsterdam van niet aan hel Amsterdamsch abattoir gekeurd vlee3eh. Deze zaak had op 5 November gediend en was toen uitgesteld om alsnog als ge tuige te hooren den inspecteur van de Volksgezondheid, dr. J. A. Klauwer. Beide verdachten bekenden, doch het vleesch was te Uithoorn goedgekeurd, en laarna te Amsterdam ingevoerd en in be slag genomen in een van de vier winkols aldaar, van den exportslager S. te Uil hoorn. Volgens de gemeentelijke verorde ning moet aan het Amsterdamsche abattoir opnieuw keuring platas hebben. Mr. Witteman, de verdediger, merkte op, dat in het bedrijf van S. omstreeks 2000 koeien per jaar worden geslacht, op dit aantal is het aantal afkeuringen uiterst gering. In het rapport door get. Veenstra uit gebracht, wijst deze er op, dat de slacbts- firma S. reeds lang wordt verdacht clan destien vleesch in te voeren. S. zou dik wijls wrak vee opkoopen. De heer dr. Driessen, directeur van het Uithoornsche abattoir, werd als getuigo gehoord. Ongeveer 50.000 keuringen wor den door hem per jaar verricht, terwijl hij weinig hulp heeft. Get. had het vleesch onvoorwaardelijk goedgekeurd. Van de 2000 door mij voor export naar Amsterdam gekeurde koeien zijn er slechts 5 later afgekeurd. Mr. Aberson: Dat zegt niets, dit vleesch is ook in een winkel in beslag genomen zonder eerst te Amsterdam te zijn ge keurd. Get. zou ook Zaterdag het vleesch niot meer hebben gekeurd, doch hij bleef van meening, dat het niet afkomstig was van een ziek dier. De Kantonrechter: Is er geen uniformi teit in keuring. De heer Veenstra: In Amsterdam wordt streng gekeurd. De Kantonrechter: Daarmee kunnen wij ons gelukkig prijzen. De ambtenaar van het O. M., mr. Aber son, achtte den frauduleuzen invoer be wezen. Met het oog op het veelvuldig voor komen hiervan achtte spr. een strengere straf noodig dan op de overtreding maxi maal in gesteld. Met toepassing van artikel 23bis W. v. Str. Vord. eischte het O. M. tegen elk der verdachten 50 boete. De verdediger, mr. Witteman, betoogde, dat van invoer van ongekeurd, vleesch geen sprake is, maar dat er slechts een ver schil van opvatting tusschen de keurings diensten bestaat. Bij voortzetting van het verhoor van dr. Klauwer, insp. van dé Volksgezondheid, bevestigde get., dat men te Uithoorn wel wat te gemakkelijk is met de keuring. Get. meende, dat het vleesch te Uithoorn niet onvoorwaardelijk had mogen worden goed gekeurd. Hierop was weer het. woord aan heo O. M. die bij zijn eisch persisteerde. De verdediger, mr. Witteman, achtte de overtreding niet ernstig en noemde he: ge val opgeblazen. Spr. eischte clementie. De Kantonrechter zal 3 December schriftelijk vonnis wijzen. RIJNSBURG. Bankgebouw Coöp. Boerenleenbank. Gistermiddag te 2 uur had de opening plaats van het nieuwe Bankgebouw der Coöp. Boerenleenbank. Bij deze plechtig heid voerden het woord de burgemeestv, de heer J. L. Bosschieter; de vertegen woordiger van de Ring van Boerenleen banken in de Bloembollenstreek, de heer Tj. Kuijpers; de directeur van de Coöp. Centrale Baiffeisenbank te Utrecht, de heer mr. O. Gezelle Meerburg en de heer F. Kralt, directeur van de plaatselijke Boe renleenbank. HILLEGOM. GEMEENTERAAD. De Raad vergaderde Woensdagmiddag te 1.45 uur. Wethouder Klaver woonde deze zitting weer bij en werd door den voorzitter geluk gewenscht met zijn her stel. Besloten werd een subsidie te geven aan de Chr. Gymnastiekvereen. ,Jahn". Een verzoek van het schoolbestuur St. Joseph om stichting van een gymnastiek lokaal werd afgewezen, met het oog op plannen tot centralisatie van het gymnas- tdek-onderwijs. Na langdurige discussie werd besloten de brug in de Pastobrslaan over te nemen en te verbreed en; de kosten worden geraamd op 7000.Tegen stemde wethouder Klaver en de heer Mes kers. Kleine diefstallen. Hot blijkt den laatsten tijd aan de Leidsohestraat. niet richtig in de avonduren. Als leveranciers hun fiets met brood of boodschappen voor het hek van het huis hunner klanten la ten staan, ten einde deze te bedienen, ge beurt het meermalen, dat als zij terugko men, er brood of boodschappen worden vermist. Gisteravond werden nl. weer een 5-tal brooden uit den fietsmand van bak ker Boon vermist, benevens het brood kleedje. Het is dus raadzaam, daar uiterst voorzichtig te zijn. LISSE. Roodvonk. In de week van 9 tot en met 15 November j.l. is binnen deze ge meente een geval van roodvonk geconsta teerd. Vaccinatie. Op Dinsdag, 2 December a.B., zal op de gewone spreekuren van de geneeskundigen, alhier, de gelegenheid worden gegeven tot kostelooze inenting en herinenting. Volkstelling. Tot volkstel'er voor de 11de algemeene volkstelling dezer ge meente zijn aangewezen de heeren C. van Voorst, P. N. Kuene, H. vau Waveren, O. Strik, Th. Kapel, A. Floor, L. Algera, A. J. Schrama, mej. C. J den Blanken en den heer J. H. L&ndkroon. SASSENHEIM. Tooneel, Dinsdag- en Woensdagavond gaf de tooneelvereeniging een uitvoering ten eigen bate in het K. S. A.-gebouw. Bei de avonden waren buiten verwachting be zet. Het dansorkest van den heer Visser uit Leiden opende met eenige vroolijke populaire nummers, welke door de aanwe zigen gaarne werden aanhoord, hetgeen bleek uit het hartelijk applaus. Do dilet tanten hadden ditmaal een drama in vier bedrijven voor hun rekening genomen, ge titeld „Kroonprins en Martelaar", een ge beurtenis uit den tijd van de omwenteling in Frankrijk. De vertolking hiervan was zeer goed verzorgd, alhoewel het dialect bij dit op hoog peil staand stuk erg naar voren kwam. Aangezien de vereenigiug nog jong is, kenmerkten toch verschillende hee ren zich door goed spel en het bleek dat Dinsdagmorgen kwam de gemeenteraad in openbare zitting bijeen ten gemeente huize. Voorzitter de burgemeester j'hr. K. W. L. de Muralt. Afwezig met kennisgeving de heeren Hoogervorst, Apeldoorn en Kroon. De voorz. opent de vergadering met voorlezing van het gebed. Goedgevonden wordt de notulen tot een volgende vergadering uit te stellen. Hooge schoolgelden. Ingekomen is een schrijven van den heer C. W. v. d. Hoorn Jzn., om vermin dering van schoo'geldheffing. Voor 4 kin deren moet hij 80 betalen, waarlegen hij bezwaren heeft vooral in verband met de malaise in het tuinbouwbedrijf. De voorz. zegt dat de schoolgelden ge heven worden naar de Rijksinkomsten en deze toch wel zuiver zijn. Dit veranderen kan niet, daar dan het geheele kohier verlaagd moet. worden. Spr. stelt voor dit in het college van B. en W. nader te be spreken. Wordt goedgevonden. Een schrijven van de Elf Gemeenten, dat de stichting de Waterleiding, officieel is opgericht. Vervolgens een schrijven van de R. K. Landarbeidersbond, ,St. Deus Dedit" Wordt tot nadere bespreking uitgesteld. Een algemeene begraafplaats. De voorz. brengt de algemeen begraaf plaats in bespreking En is een globale berekening gemaakt van de kosten voor aanleg en aankoop van grond. Het perceel wat de Raad op het oog heeft, en waar naar de berekeningen gemaakt zijn, is naast de Wed. Bosland n.l. het gedeelte dat nu nog bosch is. De gemeente wil 482 roede koopen voor den prijs van 10 per Roe de met do verdere kosten van ophooging enz. komt het totaal op 27470.00. Dq heer Hendrikse vindt het bedrag wel wat hoog. De heer v. d. Weiden zou, indien de Raad besluit tot dit plan, gaarne weten hoe de uitvoering zal geschieden; spr. pleit voor werkvolk uit de gemeente. De voorz. zegt dat dit terdege de aan dacht van B. en W. getrokken heeft en dat er ook rekening mee gehouden zal wor den, doch als het zoo ver is, komen B. en W. met de uitvoering der plannen ter tafel in den Raad. Het ontworpen plan is mooi. Met algemeene stemmen wordt beslo ten tot het aanleggen van de begraafplaats volgens het plan van B. en W. Crisis en steun. Dan brengt de voorz. de crisis ter spra ke. B. en W. stellen alles in het werk om op een of andere manier in aanmerking te komen voor steun. Spr. vindt de regeling in Noord-Holland mooi en B. en W. heb ben ook een verzoekschrift aan de Prov. Staten van Zuid-Holland gezonden, om in zij steeds meer met hun regisseur berei ken. Décor en costuums gaven een schitte rend effect. De Geest. Adviseur, kapelaan Veld'huyse, dankte na afloop voor het ge bódens en hoopte, flat de vereeniging steeds Crescendo moge gaan en nog dik werf voor het voetlicht moge komen. De grimeering was in handen van den heer Langend ijk uit Noord wijk en was keurig verzorgd. Na de pauze werd een succesnummer opgevoerd nl. een revue geschreven door den regiseur Corn. v. Zeist uit Noordwijk, welke was getiteld „Het bezoek van de Sultan van Makkelakkie aan Sassenheim" Hiervoor was de medewerking noodig van enkele dames, die beurtelings het wel on wee van Sassenheim lieten hooren. Het was een geestige revue, waarom uitbundig gelachen is. Aan het slot van de revue werd het vereenigingsleven uitgebeeld en uitgesproken, datgeen wat Herw. Levens kracht kan doen om het leed te verzachten van tuberculoselijders. Een woord van lof aan de spelers voor de vertolking en aan den regisseur voor de aardige gedachte! De avonden behoorden hiermede tot het verleden; het tooneelgezelschap kan met genoegen op deze avonden terugzien. Na nog eenige muzieknummers en een walsje, ging ieder voldaan huiswaarts. Gunning. Het bouwen van twee woonhuizen aan de Kerklaan voor reke ning van de gemeente en M. Benschop, is opgedragen aan de Firma A. v. Duijn en Vink uit Noordwijk. VOORHOUT. Volksbond. Gisteravond vierde de afdec ing Voorhout van den R. K. Volks bond haar patroonsfeest in het Patro naatsgebouw, alhier. De voorz., de heer F. M. Angevaare, opende deze bijeenkomst met een kort maar krachtig welkomstwoord, waarin hij het patroonsfeest herdacht, In het. bijzon der heette hij welkom kapelaan Rijk, den Burgemeester en de Wethouders Van der Laan en Van Reisen. Hierna voerde de onderafdeeling tooneel van dezen bond „De eeuwige strijd" op, een spel uit het leven, in drie bedrijven. Tijdens de pauze werd een collecte ge houden voor de R. K. Leesbibliotheek, on derafdeeling van den R. K. Volksbond, wel.be een bedrag van ruim 21 ople verde. Vervolgens werd door genoemde too neelvereeniging nog opgevoerd „De in braak", een crimineele schets in één be drijf (2 tafereelcn). Zoo wel het eerste stuk als het tweede werd goed door de tooneelisten vertolkt en met een krachtdadig applaus beloond. Hierna sloot de voorz. dezen avond met een dankwoord aan de genoodigden, aan de leden voor hun opkomst, aan de afdee- ling tooneel voor hun medewerking en een extra woord van dank voor het gecollec teerde bedrag ten bate van de R. K. Lees bibliotheek. VAN TER AAR aanmerking te komen voor steunregelin- gen in deze crisis. Dit schrijven werd door de geheele Raad goedgekeurd; de heer Kammeraat prees het werk van B. en W. Begrootingscritiek. De heer Hendrikse vraagt eenige na dere uit-eggingen o.a. van de post volks telling en verder vindt spr. de post politie zeer hoog. Spr. zou gaarne een wijziging zien in de jaarwedden van het politie personeel. De voorz. zegt dat dit geregeld wordt door Ged. Staten. De heer Hendrikse wil t.z.t, een voor stel doen aan Ged. Staten, en verlaging van deze jaarwedde. De heer Kammeraat vindt de post onder steuning werkloozen wel wat laag, al is deze met 1000 verhoogd. De heer Hendrikse vindt de post te hoog, vooral daar er vorige keer gesproken is over beroepswerkloozen. De voorz. zegt dat hier in Ter Aar wei nig of geen misbruik gemaakt wordt van het trekken van steun. De heer Kammeraat wil de post nog met 1000 verhoogd zien. De presentiegelden. De heer Holscher merkt op dat er op de begrooting 100 geplaatst is voor presen tiegelden. De voorz. zegt dat B. en W. het begin se! van het vorige jaar willen handhaven, het vorig jaar hadden B. en W. deze post gebracht op 200, maar wegens de slech te toestanden, hebben zij deze post tot de helft verminderd. De heer Kammeraat kan er zijn goed keuring niet aan geven. De heer Holscher i6 voor de post 100 voor presentiegelden. Deze post wordt aan genomen met 7 stemmen. De heer Kamme raat stemde alleen tegen. Met a'gemeene stemmen wordt de be grooting goedgekeurd. De inkomsten en uitgaven worden vast gesteld op 101654.551 /2van den kapi taaldienst resp. op 7015.10 eri 3710.10. Batig saldo 3305 09. De begrooting van het Electr. bedrijf werd eveneens goedgekeurd. Rondvraag. Bij de rondvraag gaf de heer Kamrne raat B. en W. in overweging, om bij de verlichting bij de Hoeksche Aar, de lan taarns zoo te plaatsen, dat het licht op den weg straalt en niet in het wilde weg, voor al daar deze weg nogal eenige bochten heeft en gevaarlijk is. B. en W. hebben dit onder de oogen gezien. Tenslotte brengt de voorz. de rooilijn ter sprake van de nieuwe Prov. weg bij de Aardam. Deze wordt vastgesteld op 7 M. van de grens van den weg. Hierna sluit de voorz. de verga de rins:.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7