SPOOR's MOSTERD SPORT LUCHTVAART FAILLISSEMENTEN DONDERDAG 20 EMBER 1930 -rf- DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 INBRAAK IN DE KERK TE ST. PIETER Schermende handen vergrijpen zich aan het Tabernakel. In den nacht van Dinsdag op Woensdag hebben inbrekers zich toegang verschaft tot de kerk te St. Pieter nabij Maastricht. Onmiddellijk is er 's ochtends door de recherche een onderzoek ingesteld. Men ontdekte, dat de inbrekers niets ont vreemd hadden, doch wel heeft men, vol gens do „L. K." gepoogd, het tabernakel open te breken, wat niet is gelukt. Veertien dagen geleden is het nog al eens voorgekomen, dat indringers de kerk binnenkwamen en zich vergrepen aan de offerblokken. Sindsdien heeft de pastoor eiken avond de blokken gelicht, zoodat er toch nooit veel zou kunnen worden gesto len. De vorige maal waren de insluipers door de sacristie de kerk binnengekomen. Inbraak. Gisternacht hebben dieven te Elsloo (L.) bij den landbouwer W. Wouters, ingebro ken en uit een bed op de slaapkamer een geldkistje, inhoudende ongeveer 500, ont vreemd. Later heeft men het ledige kistje in een stal teruggevonden. De dieven zijn onbekend gebleven. Winkeldieven te Rotterdam. Gedurende de Laatste weken worden te Rotterdam geregeld winkeldiefstallen ge pleegd. In hoofdzaak worden dameshoe den, tasschen, portemonnaies, bontvellen, dekens, fototoestellen en snuisterijen ge stolen. Het viel den laatsten tijd op, dat er voornamelijk hoeden ontvreemd werden en nog gisteren zijn in drie verschillende winkels in de binnenstad zes dameshoeden gestolen. In een winkel aan de Goudsche- wagenstraat vermiste men gisteren vier hoeden en het toeval wilde, dat een bur ger had waargenomen, dat een paar jon gens de hoeden wegnamen. De man is de jongens achterna geloopen, tot hij twee agenten van politie tegenkwam, wien hij de jonge dieven heeft aangewezen. Zij werden aangehouden en naar het politie bureau aan de Meermanstraat gebracht, waar zij onmiddellijk aan een scherp ver hoor werden onderworpen en door de mand vielen. Het bleken te zijn de 17-jarige D. L. en de 14-jarige M. d. J., J. i. 't H. en A. B. Alle vier zijn in bewaring gesteld. Uit hun verklaringen bleek, dat zij de gestolen goederen naar twee vrouwen brachten, die hun een gering bedrag voor de gestolen waar betaalden. Deze beide vrouwen, de 38-jarige G. v. d. S. en de 37- jarige A. V.V., zijn terzake heling in be waring gesteld. Vermoedelijk zal nog een vijfde jongen wegens diefstal worden aan gehouden. Bankbiljetten gestolen. Iemand heeft aangifte gedaan van ver missing van ongeveer 1120 aan bankbil jetten, we'ke hij vermoedelijk op een schrijflessenaar in de hal van het rijks girokantoor te Amsterdam heeft laten lig gen. Na 22 jaar de spraak teruggekregen. Te Oudorp (N.-H.) was de 50-jarige mej. M. Vennik sedert 27 jaar lijdende aan een zenuwziekte, met het gevolg, dat zij onge veer 22 jaar geleden haar spraak verloor. Gisteren werd zij zóó door maagkramp ge kweld, dat zij een luiden kreet van pijn uit stiet. Het bleek, dat zij haar stem terugge kregen had. Hoewel zij langzaam en moei lijk sprak, was de vrouw duidelijk te ver staan. ,„Hbld." Drieling geboren. In het gezin van de familie Meinders te Smilde werd een drieling geboren, nd. twee jongens en een meisje. Moeder en kinderen maken het goed. Een gezegend toeval. Op het gehucht Locht onder de ge meente Exel (L.) wonen de gebroeders Driessen, beiden gehuwd, in dezelfde hui zing. Bij beide broers werd het gezin op denzelfden dag en nagenoeg op hetzelfde uur verrijkt met een frisschen jongen zoon. Dit is pas geschied, of daar komt uit het nabije dorp Hechtel de tijding, dat bij den derden broer ook op hetzelfde uur een flinke zoon geboren is. De ouders van de gebroeders D., die bij hen inwonen, werden dus op een dag en op bijna hetzelfde tijdstip driemaal groot vader en grootmoeder! BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN SCHIP OP DE SCHELDE BIJ ANTWERPEN GEZONKEN. Vijf personen verdronken. Gistermiddag woedde op de Schelde voor Antwerpen een geweldige storm, er stond een krachtige wind en de regen stroomde neer. De „Continental Freighter'' (een En- gelsch schip van 530 ton), komende uit Boom met een lading steen, voer om kwart voor zessen langs loods 29, gelegen tus- -schen de Kattendijk- en de Napoleon- sluis, op welke plaats de rivier een bocht maakt. Uit de tegenovergestelde richting kwam de „Hebbele" van de Goole Steam- shipping Company, aanvaren, die, vermoe delijk als gevolg van het slechte weer in botsing kwam m«t de „Continental Freighter". Laatstg .noemd schip werd in de flank geraakt, kreeg een grot lek en brak bijna direct daarna in tweeën. Bin nen enkele minuten was de „Continental Freighter" gezonken. In de omgeving bevond zich een bootje met douane-beambten, dafc onmiddellijk naar de plaats van de aanvaring koers zette en ondanks de dichte duisternis hulp verleende. Vijf leden der bemanning konden opgepikt worden, doch later bleek, dat de overige vijf man verdronken waren. De „Hebble" werd aan een naburige ka de gemeerd en onder politietoezicht ge steld. De rivierpolitie zal morgenochtend ee onderzoek instellen. Van het. gezonken vaartuig, dat in de vaargeul ligt, steekt alleen nog maar de mast boven het water uit. Hoewel de geul ter plaatse bij hoog water zestien meter diep is, kan het wrak ge\aar voor de scheepvaart opleveren, terwijl het door zijn ligging bij een zandplaat ook de verzan ding ter plaatse zou kunnen bevorderen. „Tel." Overstroomingen in Honoloeloe. Reuter seint uit New-York: Een gewel dige stortregen heeft in het Noorden van Honoloeloe groote overstroomingen te weeg gebracht. Vier personen zijn verdron ken. OKLAHOMA OPNIEUW GETEISTERD. Een wervelstorm maakt talrijke slachtoffers. De staat Oklahoma is opnieuw door een wervelstorm bezocht, die vooral de gemeen te Bethany zwaar geteisterd heeft. Volgens de voorloopige berichten zijn 18 personen om het leven gekomen en 150 gewond. Een groot aantal huizen is verwoest, zoo dat meer dan 800 personen dakloos zijn ge worden. De verbindingen zijn gedeeltelijk onderbroken. Een Reutertelegram meldt nog, dat he vige regen het reddingswerk ernstig be lemmert. In de straten van het stadje Bethany (een 12-tal K.M. ten Westen van Oklaho- ma-city gelegen) staat het water hier en daar dertig centimeter hoog. De storm heeft in het naburige plaatsje Camel een schol verwoest. Twee kinderen werden gedood. De onderwijzeres werd ge wond. Storm boven de Ionische Zee. Boven de Ionische Zee heeft gedurende 48 uur een hevige storm gewoed, die o.a. te Syracuse groote schade heeft aange richt In de haven werden tal van schepen vernield. Een aantal zeelieden is door ver drinking om het leven gekomen. Ook de in de kuststreek te velde staande gewassen hebben ernstig te lijden gehad. WEDEROM VERZEKERINGS- ZWENDEL. Door middel van een lijk. In September brandde te Bartenstein (Duitschland) een meubelfabriek af, waar bij onder de puinhoopen een verkoold lijk werd gevonden, dat op grond van enkele voorwerpen, oa. van een horloge, als dat van den eigenaar der fabnek, een zekeren Saffran, werd geidenlificeerd. De hooge verzekeringspremie werd dan ook aan de vrouw van Saffran uitbetaald. Later rezen echter vermoedens, dat Saf fran zich nog in leven bevond. Deze ver moedens bleken waarheid te zijn en de vorige week werd Saffran dan ook in den trein van Berlijn naar Hamburg gearres teerd. Daar niemand vermist werd, nam men aanvankelijk aan, dat Saffran zich een lijk had weten te verschaffen en dit voor zijn doel had gebruikt. Gisteren heeft Saffran echter bekend, dat een moord is gepleegd. In den nacht van 13 September waren hij en zijn be drijfsleider Kipnick speciaal voor dit doel met een auto er op uitgegaan. Op den straatweg van Stürlack naar Queden had den zij een boerenarbeider aangetroffen, die door Kipnick doodgeschoten zou zijn. Het lijk werd daarop in een extra voor dit doel meegenomen kleed gewikkeld en eerst in een meubelfabriek te Rastenburg geborgen. Den volgenden avond hebben zij het lijk daarop naar de fabriek gebracht, in de kleeren een horloge en andere aan Saffran toebehoorende voorwerpen gestoken, het iijk vervolgens met benzine begoten en de fabriek in brand gestoken. Kipnick, die met Saffran werd gecon fronteerd, loochent echter alle schuld. De justitie stelt thans een onderzoek in, of in de aangegeven buurt een arbeideT wordt vermist. EEN SCHANDAALPROCES IN LITAUEN. Men meldt ons uit Kowno: Tegen den rechter van instructie van Ponewesch mr. Stockus, is een proces ge voerd, dat in de rechtskundige wereld een geweldig opzien heeft te weeg gebracht. Mr. Stockus wordt namelijk gerechtelijk vervolgd wegens poging tot omkooperij. Hij had in zijn kantoor op de rechtbank een „spaarpotje" opgehangen en alle cliënten werden gedwongen „tot instand houding van de kanselarij" daarin een bij drage te storten. De opbrengst verdeelde de rechter met zijn ambtenaren. Bij zijn verdediging verklaarde mr. Stockus, dat de ambtenaren aan de recht bank zoo slechts betaald werden, dat er een middel gevonden moest worden om hun steun te verleenen. De rechtbank veroordeelde mr. Stockus tot een gevangenisstraf van 2 jaar en 6 maanden. Massavergiftiging door het gebruik van bedorven kaas. Te Veles (Joego-Slavië) zijn 30 personen, na het gebruik van bedorven kaas, onder verschijnselen die op vergiftiging wezen, ziek geworden. 18 hunner verkeeren in le vensgevaar. BRANDSTICHTING IN HET CASINO VAN AJACCI0. In den nacht van Zondag op Maandag werd tegen twee uur brand ontdekt in den vleugel, waarin zich de speelzaal bevindt van het casino te Ajaccio, op het eiland Corsica. Een nachtwaker, die den brand ontdek te, maakte alarm, waarop brandweer, mi litairen en personeel, het vuur trachtten te blusschen, hetgeen na geruimen tijd ge lukte, niet echter dan nadat het vuur ern stige verwoestingen had aangericht- De schade wordt geraamd op meer dan een millioeu franc- Het ingestelde onderzoek deed het ver moeden rijzen, dat de brand te wijten was aan kwaadwilligheid. Inderdaad heeft men in de speelzaal 25 liter bussen gevuld met benzine gevonden, die door de brandstich ters in de speelzaal moeten zijn gebracht na het sluitingsuur. Het casino te Ajaccio is een gemeente lijk casino, dat twee jaar geleden gebouwd werd. Evenals elk'jaar werd het op 24 Oc tober gesloten, om op 24 November als het winterseizoen officieel wordt ingeluid, her opend te worden. Consul vermoord. Op 14 dezer is nabij Asjabad (20 K.M. van de Perzische grens) de Afghaansche consul te Tasjkent op zijn terugreis naar Perzië vermoord en beroofd. De dader is gevat. De Sovjetregeering heeft den Afghaan- schen consul te Moskóu haar leedwezen betuigd. Gevecht in een trein. Gisteren werden onder bewaking van twee beambten vier motorbandieten van Winchester naar Princetown overgebracht. De gevangenen hadden de handboeien aan. Desondanks wierpen zij zich op een gegeven moment op hun bewakers, die het onderspit zouden hebben gedolven, wan neer niet een treinconducteur te hulp was geschoten. Een der bandieten wist zich los te rukken en uit den trein te springen. Hij was op slag dood. ZORG VOOR VOLKSGEZONDHEID EN MISSIE. Bestuurswaardeering voor missionarissen. De gouverneur-generaal van Fransch- W'est-Afrika heeft aan de .verschillende Dislrictsbesturen een schrijven gericht, waarin te kennen gegeven wordt, dat men, om do volksgezondheid in de kolonie te bevorderen, ook gebruik mag maken van de inrichtingen der missionarissen. De missionarisen hebben toch in Ober volta reeds vijf apotheken, die onder lei ding staan van de dokters, die in de nabij heid wonen. Kan men voor het verzorgen der zieken ook geen gebruik maken van de hulp der godsdienstige congregaties, die zich op dit gebied zeer verdienstelijk maken? Een der pas-opgerichte congregaties heeft zelfs in haar regel opgenomen, dat de congrega tie verplicht is om voor de hygiëne bij de inlanders zorg te dragen. Wannoer men weet, dat de regeering van Noord-Afrika tientallen jaren lang niets deed voor de congregaties, die zich verdienstelijk maakten, en met hen niet wilde samenwerken, maar zelf een gezond heidsdienst inrichtte, die veel kostbaarder maar niet beter was, dan mag men zeer te vreden zijn over het veranderde inzicht van den gouverneur-generaal, die thans naar Algiers verplaatst is, waar hij het nieuwe systeem ongetwijfeld ook wil door voeren. De Missie heeft voor de volksgezondheid der inboorlingen ontzaglijk veel gedaan: in iederen missiepost van Senegambië b.v. is een modern ingerichte apotheek. MICHAEL, KONING DER ZIGEUNERS. Sticht volksscholen en wil een volksgymnasium oprichten. Michael Krojek werd in 1878 in de ge meente Biela bij Tarnow geboren, als zoon van den koning der Zigeuners in Polen, wiens paleis een woonwagen was, door ma gere paarden over de bijna onbegaanbare wegen getrokken van dorp tot dorp. Half naakt, evenals zijn kameraadjes, placht Michael naast den wagen te loopen. Jaren lang leerde hij alle geneugten, m*ar ook alle bitterheid kennen van het ongebonden leven der nomaden, die hun schamel be staan bijeenschraapten met ketellappen en mandenvlechten. Michael werd dit leven tje ten slotte moede: zijn hart werd ge trokken naar een meer arbeidzaam en de gelijk bestaan. Hij ging in de leer bij een echten ketelmaker en legde met succes de gezellenproef af. Op twintigjarigen leef tijd ging hij als eerzaam handwerksgezel op stap, werkte in fabrieken en wist zich met taaie volharding in zijn vak steeds verder te bekwamen. Hij arbeidde in Duitschland, Frankrijk en Engeland. Naast groote liefde voor arbeid, koes terde hij diepe genegenheid voor zijn ver achte en diep gezonken stamgenooten. Steeds meer kwam hij tot de overtuiging, dat zij niet langer in dien toestand mogen blijven. Daarom besloot hij al het mogelij ke te doen om ook bij hen liefde voor don arbeid, voor eerlijkheid en een zedelijk le ven te wekken. Toen.Polen na den oorlog een zelfstan dige staat werd, keerde Michael terug en trok als reizend prediker van kampvuur naar kampvuur om het gemoed van zijn stamgenooten te bewerken. Hij sprak hun over gelijkheid, achting voor zich zelf en anderen, verbetering van hun levensstan daard en wist zich een groot en aanhang te venverven. Dit jaar is Michael zijn vader als koning der Poolsche Zigeuners opgevolgd. Van deze positie heeft hij gebruik ge maakt, een ketelfabriek te koopen, waar hij ruim 500 Zigeuners aan het werk heeft. In Teschen en Solkowice zijn volgens de ..Fi-ankf. Ztg." volksscholen gesticht voor Zigeuners; Michael's liefste wensoh is thans een volksgymnasium in Posen te stichten voor Zigeuners, die studeeren wil len. Vellicht dat hij slaagt; het heet, dat Michael de geldmiddelen althans er voor heeft, hij is nl. een rijk man. Maar reeds wordt zijn positie belaagd; een oudere bloedverwant, Johann Kwiek, beweert, dat. hij recht heeft op de koninklij ke waardigheid. Michael heeft getracht zijn tegenstander onschadelijk te makentwaalf Zigeuners overvielen onlangs Kwiek en namen hem al zijn schatten af, ten bedrage van 500 zloty. Waarover de volgelingen van den pretendent wraak namen door Michael's gemalin een halsketen van 200 zloty te ontnemen. Niettegenstaande zijn vooruitstrevende denkbeelden is koning Michael er dus blijk baar nog niet. in geslaagd de praktijk aan de schoone theorie toe te passen. Intusschen kan het streven van „koning" Michael van groote beteekenis worden voor zijn ongelukkig zwerversvolk, indien hij werkelijk er in slaagt het liefde voor an dere zeden bij te brengen. De stenotypsten krijgen een patroon heilige. Ok de stenotypisten krijgen him patroon heilige, n.l. de H. Genesius van Aries, die ook reeds als patroon der advocaten wordt vereerd. De H. Genesius was oorspronke lijk soldaat, maar daar hij zeer goed kon schrijven werd hij benoemd tot secretaris van den Magistraat van Arle-s. In het jaar 303 (volgens sommigen in 308) stierf hij den marteldood voor het geloof. Hij was er bij tegenwoordig dat er een strafbepa ling tegen de christenen werd afgekon digd. Toen wierp hij zijn lessenaar voor de voeten van de magistraten neer en ging heen. Later werd hij gearresteerd en te rechtgesteld. ZWEMMEN Nederlandsche zwemsters naar Zuid-Afrika. Met de „Batavier II" zijn gisteravond de vier Nederlandsche zwemsters, welke de Hollandsche kleuren in Zuid-Afrika gaan I verdedigen, Zus Braun, Jeanne Grendel, Puok Overs-loot (allen O. D. Z.) en Coba Huybers (Het Y) naar Londe-n vertrokken, vanwaar zij via Southampton per s.s. „Windsor Castle" naar Kaapstad door zul len reizen. Zij komen daar 8 December aan en maken dan de volgende tournee: Kaapstad 815 Dec.; Port Elizabeth 1620 Dec.; East London 20—25 Dec.; Bloemfontein 26 Dec.1 Jan.; Durban 28 Jan.; Johannesburg 915 Jan.; Pretoria 1518 Jan.; Rhodesia 2030 Jan.; Kimber- ley 24 Febr.; Kaapstad 5—6 Febr. Zij denken op 25 Februari in Rotterdam terug te komen. Als leidster van den tocht treedt op Mevrouw Braun. Een uur voor het vertrek hebben de zwemsters receptie gehouden in Hotel „Central", waar zij eerst werden toegesproken door den heer Kellenbach, voorzitter van den Nedeiiand- schen Zwem bond, die gewaagde van de be zwaren, welke aan deze tocht verbonden zijn geweest, doch waar men overheen, ge stapt was om der wille van de propaganda. Spr. bracht hulde aan mevrouw Braun, aan wie de N. Z. B. met volle gerustheid haar leden toevertrouwt. Hij eindigde met de beste wenschen voor dezen tocht. De heer G. Blitz van het Y heeft zijn clubge- noote goede reis en veel succes gewenscht. Mevr. Triebei8, penningmeesteresse van den N. Z. B. heeft zich speciaal tot mevr. Braun gericht. De heer Vijverberg, direc teur van de Overdekte Zweminrichting heeft zijn goede wenschen vergezeld doen gaan van vier kistjes Eau de Cologne. I Tenslotte heeft de heer F. Tordoir namens j de Rotterdamsehe zwemmers en zwemlief- hebbers hulde gebracht aan mevrouw J Braun, wier werk het is zwemsters op te leiden en dit zoo gedaan heeft, dat deze over de geheele wereld bekend zijn gewor den. Velen hebben tenslotte persoonlijk afscheid van de zwemsters genomen. I Aan de boot had zioh een groot aantal O. D. Z.-vrienden opgesteld, die met veel gewuif en hoera-geroep de vertrekkenden uitgeleide hebben gedaan. WATERPOLO DE EINDBESLISSING PROMOTIE- DEGRADATIE EERSTE KLASSE. De wedstrijd G. Z. C.—S. V. H. I S. V. H. was gisteravond met een groet aantal supporters naar Den Haag geko men, aangezien de Goudsche Zwem Club geen mededeeling had gedaan niet te zul len verschijnen. Toen het tijdstip van aan vang was verstreken, werd officieel vast gesteld, dat G. Z. C. niet was verschenen. Hoogstwaarschijnlijk is S. V. H. nu eer ste klasse geworden, daar de wedstrijd door de polooommissie was vastgesteld. COMPETITIE HAAGSCHE ZWEMB0ND. H.Z. en P.C. Ill—De Zijl 6—0. Voor de wintercompetitie van den Haag- J schen Zwembond heeft gisteravond in de Overdekte Zwem- en Bandinrichting „De Regentes" de ontmoeting plaats gehad tus- schen het derde zevental van de H. Z. en P. C. en De Zijl. De gastheeren waren steeds in de meer derheid en doelpuntten voor de rust twee maal daarna nog viermaal. SCHERMEN Leidsche Politie Sportvereeniging. De scherm wed strijd welke gisteravond in de zaal van het Politiebureau werd ge houden tusschen „Arena Studiosorum 1' en L. P. S. V. I is door Arena met 106 partijen, 36 ontvangen en 50 gegeven tou- ché's gewonnen. De heer v. Duuren zorgde door een bui tengewoon goede leiding voor ©en vlot verloop. De wedstrijd welke hedenavond zou worden gehouden tusschen Arena II en L. P. S. V. II is wegens verhindering van „Arena" uitgesteld tot Dinsdagavond 25 November. BALANS VAN DE ZEPPELIN- TOCHTEN. Rentabiliteit gebleken. Het luchtschip „Graf Zeppelin" zal dit jaar geen nieuwe tochten meer onderne men. Gedurende de wintermaanden wordt het gas uitgelaten en het schip grondig nagezien. Het luchtschip heeft tot nu toe 155 toch ten gemaakt, 231.000 K.M. afgelegd, 6278 passagiers en 5.530.000 colli aan poststuk- keu en vrachtgoederen vervoerd. Dr. Eckener verklaarde, dat he£ lucht schip zijn volle bruikbaarheid heeft bewe zen en ook den grootsten moeilijkheden zonder averij te boven is gekomen. Do finantieele resultaten zijn bevredigend i de inkomsten hebben de kosten gedek zoodat de rentabiliteit van het schip is gebleken. De groote tochten zijn het kost baarste geweest, daar men op de verschil lende plaatsen, waar geland werd, anker- masten had moeten bouwen; in de toe komst vallen echter dergelijke kosten weg Dr. Eckener hoopt verder zonder subsidie te kunnen uitkomen. Het program voor 1931 staat nog niet vast. De tooht naar de Noordpool hangt af van de ontwikkeling van den economi- sohen toestand. Met den bouw van een nieuw luchtschip, de L. Z. 128, zal spoedig worden begonnen. »Tel."" DE DO X NOG NIET GESTART. Men seint uit Parijs, d.d. 19 Nove-mbei: Naar uit Bordeaux gemeld wordt is de DO X ook heden nog niet naar Spanje ver trokken. Dr. Dornier en de conimffBdant hadden beslist, dat niet gestart zou wor den in verband met den buitengewoon slechten toostend van het weer. Te Bordeaux hangt een dichten nevel, terwijl ook de weersvooruitzichten ongun stig zijn. De Engelsohe bladen melden dat de der de officier van de DO X vóór het vlieg- schip uit Calshot naar Bordeaux vertrok, een rekening van 't Eng. luchtvaartminis terie heeft gekregen tot een totaal bedrag van 11.000 pd.st. In Hollandsche wateren, zoo zegt het bericht, waren de Duitschers tot op zekpre hoogte gasten. Zij zullen dat ook in Fransche, Spaansche, Portugeesche en Amerikaansche wateren zijn. Maar in Engeland zijn zij het niet geweest. Elke boot die naar de DO X toeging, e^k telefonisch gesprek voor de Duitschers, elke dienst die hun bewezen \ierd, is be rekend. Zelfs voor de booten die manschap pen van de Engelscho koninklijke lucht macht en hun vrouwen naar de DO X brachten, opdat zij haar konden bezichti gen, moest worden betaald. Uitgesproken: L. Th. Commandeur, bloembollenhande laar, Aalsmeer. Cur. mr. J. A. P. C. ten Bokkel, Haarlem. J. Berbee Pzn., bloembollenhandelaar, L i s s e. Cur. mr. F. J. Gerritsen, Haar lem. Jac. van Zeist, ijzerhandelaar, L i s s e. Cur. mr. G. E. Mellema, Haarlem. Opgeheven: W. F. Koning, Leiden. Hande'svennootschap onder de firma Handelskweekerij „Jan van Galen", H i 1- legom, Handelsvennootschap o. d. firma Kwee- kerij „Haightor", H i 11 e g o m. J. Th. Gijselaar, H i 11 e g o m. Wat hebt je met het kwartje gedaan, dat ik je gegeven heb om zoet de wonder olie in te nemen. Een dubbeltje heb ik versnoept; 5 cent heb ik in mijn spaarpot gedaan en de andere 10 cent heb ik aan klein Jan gege ven, omdat hij voor mij de wonderolie in geslikt heeft.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6