KERKNIEUWS De Man van Nergenshuizen UIT DE OMGEVING WOENSDAG 19 NOVEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 NEDERLAND EN DE INLANDSCHE CLERUS. 900 studenten op de seminaria. In tien jaar tijds 117 priesters. De Nederlandsche afdeeling van het St. Petrus Liefdewerk geeft dezer dagen haar 20ste vlugschrift. Het vlugschrift mag er zijn, het toont duidelijk wat onder Gods Zegen en de krachtige leiding, eerst van dr. (later mgr.) Jan Smit en thans van mgr. Rector Th. Bekkers van uit Nederland is bereikt. Immer heeft de Kerk in de missielanden gedacht aan de opleiding van inlanders tot- het Priesterschap. Was dit ook niet St. Wil'ibrord's grootste zorg? Hoe zou het anders mogelijk zijn dat we thans reeds meer dan 4000 inlandsche priesters heb ben. De opleiding zelf is dus niet iet-s nieuws, wel de weloverwogen en directe toeleg om den inlandsche clerus zelfstandig te maken en aldus eigen inlandsche. kerkdistricten te vormen. Dat toch is de definitieve ves tiging der Kerk. Dat is vooral het werk geweest- der twee laatste Pausen, geholpen door onzen Ne- derlandschen Kardinaal. In de laatste 12 jaren werden door de Propaganda een twintigtal inlandsche Kerkdistricten opgericht, werden minstens 100 seminaries opgericht of vergroot, zoo dat er nu meer dan 300 zijn, met een ge zamenlijke bevolking van meer dan 10.000 studenten. 5000 van die studenten komen op reke ning van S. P. L. (St. Petrus Liefdewerk) en van die 5000 neemt Nederland er 900 voor zijn rekening. Dus voor bijna 20 pet. neemt Nederland deel aan deze wereld- missioneering door middel van een inland sche geestelijkheid. Mooie cijfers voorwaar, temeer waar we reeds kunnen wijzen op 117 studenten die in den loop der laatste tien jaren het H. Priesterschap hebben ontvangen. Katholiek Nederland gaf zoodoende aan 44 missie landen 117 medehelpers uit eigen volk. Het laatste half jaar schonk Nederland nog 66 nieuwe studenten door middel van nieuw gestichte Beurzen 2500) of Wel- doenersbijdragen 250 per jaar geduren de minstens 6 jaar). „Niet uit grootspraak", zegt Mgr. Bek kers, „sommen wij dit alles op, maar om dat het teekenen zijn van geestdrift die aansteekt". Moge dit doel ook werkelijk bereikt wor den en het schoone voorbeeld door tien duizenden leden en honderden Weldoeners in Nederland gegeven, anderen aansporen ook mede te werken door middel van dit- providentieel Liefdewerk aan de uitbrei ding van het Rijk Gods op aarde, volgens de richtlijnen aangegeven door den H. Vader in Rome. Wie meer hieromtrent wil vernemen of op welke wijze ook dit werk wil steunen richtte zich tot een der diocesane direc teuren; voor het Aartsbisdom Utrecht: tot kapelaan Ant. de Wit, Wa'burgsplein 1, Arnhem; voor Breda: tot Mgr. J. M. van Oers, Begijnhof, Breda: voor Haarlem: tot Rector H. J. M. Peenerkorn, Keizers gracht 67, Amsterdam (C); voor's-Herto- genbosch: tot Rector A. Vingerhoets, Lan ge Nieuwstraat 191, Tilburg; voor Roer mond: tot prof. dr. Fr. Féron, Groot Se minarie, Roermond. BENOEMINGEN, In het aartsbisdom. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heert benoemd tot pastoor te Hooglander veen den weleerw heer J. M. Kniep en tot Pastoor te Bredevoort den weleerw. heer W. Boerma. De visitatiereis van Pater Hazebroek. De Hoogeerw. Pater Regalatus Haze broek, provinciaal der Franciscanen, is, naar eeD speciaal Aneta-telegram ons meldt, van een reis, welke veertien dagen duurde, in Batavia teruggekeerd. Hij had op dezen tocht zeer veel mooie en.veelbe lovende indrukken opgedaan voor even tueel e uitbreiding van de Franciscaansche missie. „Msbd." FEUILLETON door VICTOR BRIDGES Vertaling van F. van Velsen. 31) Ik begon het te betreuren, dat ik op mijn zwerftochten door Zuid-Amerika nooit tot 't feestterrein in kwestie was doorgedron gen. Al wat ik er van wist was, dat de waardige inwoners van San Luca, na twee jaren in den nijpenden greep van den schandelijken vrijbuiter Ignace Prado te hebben gezucht, er in geslaagd waren, hem en zijn paleis in de lucht te doen vliegen en een president te kiezen, die meer met hun smaak overeenkwam. Waarschijnlijk had Northcote met dien schurk in betrek king gestaan en indien dit zoo was, dan bestond er voor het gedrag van mijnheer Guarez en die andere heeren, die zoo ver langend waren, mij te vermoorden, wel eenige reden ter verontschuldiging. De gedachte, dat ik plotseling vermoord kon worden, deed mij op eens op mijn hoe- Je zijn. Ik had het huis van Sangatte in no'n wirwar van emoties verlaten, dat het iet tot mij doorgedrongen was, hoe bui- lengewoon dwaas het van mij was, op dit uur van den nacht alleen naar huis te wan delen. WASSENAAR. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Dinsdagavond hield bovengen, vereeni- ging een ledenvergadering in het Dorps huis. Door den voorzitter, d heer Pol derman werd deze vergadering geopend. Spreker drukte zijn genoegen uit dat zoo veel léden tegenwoordig waren en dat er zooveel mooie bloemen en planten stonden tentoongesteld. Deze November-vergade- ringen zijn steeds zeer belangrijk en de bloemen ter keuring mooi daar dit de maand der Chrysanten is. Spr. eindigt met den wensch, dat op deze vergadering we der een prettige- toon zal heerschen. Hierna leest de secretaris d heer Jac. van Vugt, de notulen voor die zonder op- of aanmerkingen woiden vastgesteld. Eenige ingekomen stukken worden ter tafel gebracht, o.a. een schrijven van het aftredend bestuurslid de heer J. H. Kolff, waarin deze zijn leedwezen uitdrukt deze voor hem laatste vergadering als bestuurs lid niet te kunnen bijwonen doch waarbij wordt verzekerd, dat de vereeniging steeds op zijn warme belangstelling zal kunnen rekenen, en hij steeds het we'zijn der ver eeniging zal blijven ter harte nemen. Vervolgens wordt namens de Jury door den heer van Vugt verslag uitgebracht van de gehouden keuring voor de prijsvragen zoowel voor het puntensi-elsel. Aan den heer D. de Gans, tuinbaas bij den heer D. T. Ruys werd voor zijne uit gebreide en schitterende inzending den wisselbeker toegekend (vorig jaar winnaar de heer J H. Lourens). terwijl verder door de heeren J. Anderson en J. H. Lourens een 1ste. prijs werd verdiend. Voor het puntenstelsel werden toegekend aan den heer D. de Gans: 1 Isolarna 8 punten; 1 begonia Gloire de Lorraine de Rotchild 10 p.; 1 Begonia Konkurrent 10 p.; 1 idem Ec'ips 10 p.; 1 idem Clibrands Pink 10 p.; 1 idem wit (nieuw soort) 10 p.; 1 Dendrobium 10 p.; 1 Phaleenopris 10 p.; 1 capcicum Annuum Little gem. 10 p.; 1 capcicum Prins of Wales 10 p 1 capcicum Lampion 10 p.; 1 cyclame seringenkleur 10 p.; 1 idem wit 10 p.; 1 idem rood 10 p.; 2 potten Freesia's Rifraits Alba Jura 8 p.; 1 TnHandria Lindenai 10 p.; 1 coleus Ver- schoffeltru 10 p.; 1 Rehneltianus 10 p.; aan den heer Heijselaar 1 cyclaam ge kweekt in stekpot- 10 p.; 2 cyclamen J. H. Lourens 10 p.; terwijl ter opluistering was een belangrijke inzending van den heer Aartse benevens een vaas met 20 soorten Chrysanten door den heer D. de Gans, en een vaas grootbloemige Chrysanten van den heer Lourens. Bij de bestuursverkiezing wordt de af tredende penningmeester, de heer D. Th. Ruys met algemeene stemmen herkozen terwijl de heer Polderman eveneens met groote meerderheid tot voorzitter werd herkozen. Voor de vacature J. H. Kolff wordt door het bestuur als candidaat gesteld de heer Jhr. W. K. von Weiier die na gehouden stemming met overgroote meerderheid tot bestuurslid werd gekozen. De heer Polder man dankt voor het in hem gestelde ver trouwen en hoopt dit- niet te beschamen en zal trachten het voorzitters'ohap naar beste weten weder waar te nemen. Na de pauze worden de prijzen aan de prijswinnaars ter hand gesteld vergezeld van een boekwerkje, over den kweek van Chrysanthemums. Daarna- brengt hij dank voor de vele inzendingen ook aan den heer Aartse voor de mooie inzending buiten mededinging en de jury voor de gehouden keuring. Door den heer Aartse wordt bij de rond vraag een mededeeling gedaan omtrent de wijze van opening der teekencursus. Hier over ontspint zich een uitvoerige discus sie, waarna wordt besloten het besluit van de Commissie van Toezicht niet goed te keuren. Verder wordt- gevraagd in voorkomende gevallen bij lezingen de agenda of zeer te bekorten desnoods geheel weg te laten, daar een en ander de lezingen zeer ten goede zal komen, desnoods om op lezingen een uur vroeger te begiunen. Het bestuur zal dit voorstel in overweging nemen. Nadat nog eenige huishoudelijke zaken werden besproken sluit de voorzitter on der dankzegging deze goed geslaagde ver gadering. Verbeeld U, dat men mij eens opgewacht en gevolgd had! Instinctmatig keerde ik mij om en om en keek scherp langs de lan ge golving van het verlichte trottoir. Ik bevond mij juist in dit verlaten gedeelte achter het St. George hospitaal; een ideaal plekje voor iemand, die zijn mes aan het lichaam van een voorbijganger in bewaring wil geven, zonder daarmede de publieke belangstelling op te wekken. Mijn onderzoek bleek echter een gerust stellend resultaat te hebben. Er was geen spoor van een hartstochte lijk Zuid-Amerikaan, die mij sluipend volgde, te bespeuren. De geheele straat zag er zoo verlaten en rustig uit als een straat in Londen met mogelijkheid maar kon zijn. Ik volgde nu den hoofdweg en keek be hoedzaam van den een-en naar den ande ren kant. Spoedig was ik nu aan den hoek van Hyde Park gekomen. Hier was als ge woonlijk ondanks het late uur meer bewe ging. Een forsche politie-agent schilderde langs het hek van het park, vier of vijf nachttaxi's stonden aan den kant van het trottoir en een hel verlichte koffie-kiosk scheen het druk te hebben, om de chauf feurs en andere nachtklanten te bedienen. Met een aangenaam gevoel van veiligheid stak ik de straat over, teneinde i'i Park Lane te komen. De totale afstand was slechts een groote honderd meter, en ik had reeds drie vierden hiervan afgelegd en haalde mijn huissleutel uit mijn zak, toen het zonder de minste voorbereiding onver wacht gebeurde. Uit de diepe schaduw van een portiek, liep met de woestheid van een panter geruischloos een gedaante op mij af. Ik zag het glinsteren van een mes en op hetzelfde oogenblik sloeg ik er met mijn N00RDWIJKERH0UT. Burgemeesters-bezoek aan het Raadhuis. 1 had ten Gemeentehuize van Noordwijkerhout een samenkomst plaats van de besturen der gemeenten Bloemen- daal, Hillegom, Lisse, Sassenheim, Voor hout, Noordwijk en Noordwijkerhout ter officieele bezichtiging van het gemeente huis van Noordwijkerhout. De Burgemeester van Noordwijkerhout opende te circa half drie de bijeenkomst en heette de aanwezige gemeentebesturen hartelijk welkom. Het was voor het ge meentebes-tuur van Noordwijkerhout een groote voldoening, dat zoo spontaan aan de uitnoodiging wa-s gevolg gegeven en nagenoeg allen burgemeesters, wethouders en secretarissen der betrokken gemeenten tegenwoordig waren. Spreker herinnerde er aan, dat toen Jhr. mr. dr. va-n Karnebeek de Commissaris der Koningin i-n dit gewest dit raadhuis offi cieel opende Zijn Exc. als zijn meening uit sprak, dat in de belangrijke streek van de Zuid-Hollandsche provincie de teeke nen des tijds werden verstaan. Dit was een compliment voor alle gemeenten uit den streek. En spreker zou deze bijeenkomst ook willen zien als een teeken des tijds, als een toeken van loyale, prettige samenwer king tuschen de gemeentebesturen, die in de toekomst meer dan i-n het verleden elkaar zullen noodig hebben en op ver schillend gebied tot samenwerking zullen komen. Als deze bijeenkomst daarvoor een gun stige atmosfeer schept, dan mag zij als ge slaagd worden beschouwd. Spreker ging daarna in den breede na op welk gebied in het verleden reeds dooi de diverse gemeentebesturen samenwer king was geweest en gaf vervolgens een beschrijving van het tot stand komen van het raadhuis en de inrichting van de voor naamste onderdeelen daarvan. Vervolgens werd de eerewijn aangebo den. Daarna werd het woord gevoerd door de Burgemeesters van Noordwijk, Hille- gom, Sassenheim en Voorhout, wethouder Nederasselt van Bloemend-aal en Warnaar van Sassenheim, die in verschillende toon aarden en vaak op geestige wijze en fn bloemrijke bewoordingen het gemeentebe stuur van Noordwijkerhout complimenteer den met het mooie, nieuwe raadhuis en voorts de verzekering gaven steeds bereid te zijn om loyaal met andere gemeenten samen te werken, waar dit mogelijk en gewenscht is. Daarbij werd gewezen op de spreuk, die de hal van liet Noordwijker- houtsche raadhuis siert. Concordia res parvae crescunt. (Eendracht maakt kleine zaken groot). Vervolgens sprak mr. Sens, secretaris van Hillegom mede namen-s.de overige aanwe zige secretarissen een woord van ge-luk- wensoh tot zijn collega van Noordwijker hout met de keurige inrichting van secre tarie en archief. De Burgemeester van Noordwijkerhout beantwoordde d-e diverse sprekers. Vervolgens werd vóór het Raadhuis een foto gemaakt en ging men over tot bezich tiging van het gebouw. Daarna bleef men nog geruimen tijd ge zellig bijeen. In Mexico: Vertelt u mij eens, wat is dit hier voor een stad. vuist naar. Het was geloof ik de vlug ste en (evens meest woeste slag, dien ik ooit in mijn leven heb toegebracht. XII. Wij moeten op 't zelfde oogenblik elkaar geraakt hebben. Ik voelde een stekende pijn aan mijn schouder, alsof ik met een roodgloeiend ijzer werd aangeraakt en mijn aanrander tuimelde drie meter achteruit en kwam met zoo'n smak tegen den muur te recht, dat de huizen aan den overkant het geluid herhaalden. Toen hij tegen den muur kwakte, werd op 't zelfde oogenblik het kleppende geluid van voetstappen hoor baar en kwam de gedaante van een man met versnelden pas op ons af. De heer, die mijn rustige wandeling had verstoord, wachtte geen verdere kennis making met mij af. Hij moet een taaie klant ge»-eest zijn, want ondanks zijn bot sing tegen den muur, ging hij er als een haas van door, zwenkte de bocht naar links om en verdween uit het gezicht voor de nieuw aangekomene ons had kunnen berei ken. Zoodra de laatste onder het schijnsel van de naaslbijzijnde electrische lantaarn kwam, zag ik, dat het Billy was. Ik uitte een luiden vreugdekreet, die hem plotseling deed stilstaan. „Burton riep hij. „Als ik dat geweten had! Waar is dat.andere heerschap" vroeg hij. „Heb je hem ingeslikt 1" „Neen, Billy", zei ik. „Hij is vertrokken weggerend. Hij kon jouw blik niet ver dragen". Toen kreeg ik een hevioen steek in mijn schouder. „Toch geloof ik, dat hij mij een prikje heeft gegeven", voegde ik UIT DE RADIO-WERED Programma's voor Donderdag 20 November. Huizen, 1875 M 8.00—9.15 KRO., 10.00—11.00 NCRV„ 11.20—2.00 KRO., 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 Gramofoonpl. 10.0010.30 Zang door NCRV-Dameskoor. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.01—12.15 Politieber. 12.151.45 Concert. KR O-Trio. I.452.00 Gramofoonpl. 2.002.45 Gramofoonpl. 2.453.45 Cursus Fraaie Handwerken. 3.454.00 Gramofoonpl. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.006.30 Kamermuziek. Trio „Arti". 6.306.45 Knipcursus. 6.457.00 Gramofoonpl. 7.007.30 Cursus Maleisch. 7.30—7.45 Politieber. 7.4510.30 Evangelisatie-samenkomst te Deventer. Sprekers: mevr. v. Essen-Venne- man (sopraan), A. J. Mooy (orgel), dubbel- kwartet „Ad Dei Gloriam". 10.30—10.40 Persber. 10.4011.30 Gramofoonpl. Hil-ersum, 298 M. AVRO-U i t z e n d i n g. 8.019.45 Gramofoonpl. 10.0110.15 Morgenwijding. 10.3012.00 Concert AVRO-Kwintet. 12.012.00 Concert. Orkest van Theater Tuschinski te Amsterdam. 2.002.30 Voor de vrouw. 3.004.00 Naaicursus. 4.004.30 Gramofoonpl. 4.305.30 Ziekenuurtje. 5.307.00 Concert. Orkest van het Asta- Thcater te Den Haag. 7.00—7.30 Engelsch voor gevorderden. 7.309.10 Aansl. Stadsschouwburg te Amsterdam. 9.109.40 Dr. Vollgraff: lezing over Christiaan Huygens. 9.400.00 Vervolg concert Omroeporkest. 10.00 Nieuwsber. 10.1010.30 Dansmuziek. 10.3011.00 Vervolg uitz. Stadsschouw burg. II.0012.00 Studio-uitz. van een klank film. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelconcert door E. O'Henry. 1.20 Concert. 2.20 Berichten. 2.30 Uitz. voor scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing en Berichten. 7.00 Pianospel door Joh. Stockmarr. 7.20 Lezingen. 8.45 „Before the Party". Hoorspel van M. Talbot. 9.20 Nieuwsbeer en Lezing. 10.00 Orkestconcert en variété-nummer. 10.50 Dansmuziek. 12.20—12.25 Televisie. SASSENHEIM. Plaatselijk Comité K. S. A. Gisteren avond vergaderde bovengenoemd Comité. De belangstelling was beneden peil daar van' de 16 besturen, slechts 5 aanwezig waren. De voorzitter, de heer A. Verkleij, open de de bijeenkomst en heette allen welkom. Spr. betreurde de slechte opkomst in ver band met de belangrijkheid der agenda. Met den wensch, dat deze avond de bespre kingen in goede geest en in het belang van de katholieke sociale actie zullen zijn be sluit de voorzitter zijn openingswoord. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. Het belangrijkste punt der agenda was nu aan de orde n'l. finantieel verslag over de exploitatie van het gebouw. De administra teur, de heer W. J. Rozerna, gewapend met de noodige bescheiden, gaf een duidelijke uiteenzetting van den stand van zaken. We zullen ons hier niet aan het cijferen er een beetje spijtig aan toe. Oogenblikkelijk stond Billy bij mij. „Is 't erg?" vroeg hij scherp. „Kan je een oogenblikje wachten, dan zal ik hem even grijpen." Ik lachte en schudde mijn hoofd. „Ik ben niets verlangend naar hem", zei ik, „inmid dels wel bedankt voor je dienstvaardigheid. Geef mij een arm en laten wij naar huis gaan. 't Is goed zoo. Ik ben er vandaag nog niet bij." „Bij lange na nog niet", riep Billy moe dig. „Er zou een houweel voor noodig zijn, om jou dood te slaan. Kom mee, dan zul-- len wij dat wondje even nazien." Ik kon het bloed langs mijn arm voelen afvloeien, dus nam ik onverwijld zijn on dersteuning aan en strompelden wij tot aan mijn huis. Ik had den huissleutel reeds in mijn hand, maar hij was niet noodig, want de huisdeur stond wijd open. „Zeg, Billy", zei ik, „heb je het druk ge had tijdens mijn afwezigheid?" „Ik zal je alles binne een paar minuten vertellen", antwoodrde hij. „Doch eerst je toeget^keWen arm verbinden, 't Kan erger zijn, dan je misschien denkt." ,,'t Vbclt wel een beetje kleverig aan", bekende ik, „doe de deur op slot, dan gaan wij naar mijn studeerkamer." Wat Billy niet weet van meswonden, kan gerust als een overbodige vraag beschouwd worden. Vlug een voorzichtig trok hij mijn kleeren uit vervolgens knipte hij met een schaar door, wat hem in den weg stond en haalde zoo het beleedigde gedeelte van mijn cor pus voor den dag. Het bes'.ond uit een lee- lijk uitziende snede aan den buitenkant van mijn arm, waaruit het bloed langzaam wegsijpelde. Na een kort onderzoek, ver- „Radio-Pari s", 1725 M. 12.502.20 Gramofoonpl. 4.05 Dansmuziek. 4.35 Kinderuuftje. 6.50 Gramofoonpl. 9.05 Concert. Kwintet en solisten. Langenbetg, 473 M 6.207.50 Gramofoonpl. 9.3510.05 Gramofoonpl. 11.30 Gramofoonpl. 12.251.50 Orkestconcert. 4.505.50 Orkestconcert m. m. v. so praan. 7.208.15 Orkestconcert. 8.20 „Verbrechen in Deauville". Hoor spel van V. H. Fuchs. Daarna tot 11.20: Orkestconcert. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Orkestconcert. 2.204.20 Orkestconcert. 4.205.00 Kinderuurtje. 7.408.45 Orkestconcert en zang. 8.459.10 „Paa vej til Cardiff" van E. O'Neill, Hoorspel. 9.3011.20 Her-uitz. van buitenlandsch© stations. Brussel, 508,5 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 Gramofoonpl. 8.35 Trio-concert. 9.05 Concert georganiseerd door de RESEF. Z e e s e n, 1635 M. 5.466.20 Lozingen. Daarna Gramofoonpl. 9.2011.20 Lezingen. 11.2012.15 Gramofoonpl. 12.151.20 Lezingen. 1.202.20 Gramofoonpl. 2.208.50 Lezingen. 3.504.50 Concert. 4.507.20 Lezingen. 7.20 Orkestconcert. 7.50 Hoorspel-uitzending. 9.20 Berichten. Daarna tot 11.50: Orkest concert. NEDERLANDSCHE AVOND VAN DEN K. R. 0. Voor 5t K.ILO.-programma op Vrijdag avond 21 Nov. a.8., des avonds te 8 uur, wordt de bijzondere aandacht gevraagd van eiken radio-luisteraar. Dan zal de K. R. O. den „Eersten Nederlandschen Avond" uit zenden. Het idee om z.g. „Nationale Avonden" in het leven te roepen is uitgegaan van de Union Internationale de Radiodiffusion te Genève. De bedoeling is, dat het betreffende land het beste voor de Radio brengt om de bui- tenlandsohe luisteraars eenig idee te ge ven van het cultureel-muzikaal peil der inwoners. Het program van den K. R. O. getuigt er van, dat hij deze eeretaak, nl. het repre- senteeren van onze Nederlandsche Natie in den aether, ernstig heeft opgevat. Zeer vele buitenlandsche stations, o. a.: Londen, Daventry, Brussel, Leipzig, Dres den, Münohen, Nürnberg, Augsburg relayeeren dezen avond, zoodat ons kleine land op 21 November a.s. den boventoon zal voeren, is 't al niet in de Internationale politiek, dan toch in het- Europeesche Aether-Concert. zetten, maar onze conclusie is dat de ex ploitatie commissie de zaken goed be heerWat meer bezoek aan het gebouw kan ook de zaak niet schaden, maar als de geheele parochie medewerkt gaat de K. S. A. een gunstig tijdperk tegemoet (aldus de voorzitter). De heer Rozema ontving voor al zijn werken den verdienden dank, met den wensch dat hij nog vele jaren zijn ge waardeerde hulp zal verleenen. Nu volgde bespreking winterprograra. Na rijp beraad werd besloten in dit sei zoen enkele mooie en nuttige films tegen zoo laag mogelijken prijs voor de parochia nen af te draaien. Ook werd besloten pogingen in het werk te stellen om een spreker te doen optre den met het onderwerp „Spiritisme". Tijdens de rondvraag werden nog aan gename en nuttige gesprekken gevoerd, waarna de voorzitter deze vergadering op de gebruikelijke wijze sloot. gg dween de ernstige uitdrukking van zijn ge laat. ,,'t Heeft niets te beteekenen, hoor", zei hij, ,,'t Is maar een heel klein adertje. Dat maak ik in minder dan geen tijd in orde." „Je praat net of je het jammer vindt, dat het niet erger is", zei ik. „Ik ben meer dan tevreden zoo."* Hij grinnikte en nam zijn zakdoek, dien hij stevig om mijn arm bond. Daarna ging hij naar mijn Slaapkamer en kwam een oogenblik later terug, met een kom warm water, een sohoonen doek en een fleschje perum balsem. „Je schijnt den weg al goed to kennen", zei ik. „Dat is maar goed ook", antwoord de hij. „Ik heb hier al drie uur op je zit ten wachten. Pas nu even op, ik zal je misschien een beetje pijn doen." Tien minuten later lag ik, volgens de regelen der geneeskunde verbonden op de sofa, terwijl Billy een paar glazen brandy en soda mengde, om onze respectieve ver moeidheid te boven te komen. „Jij bent de eerste spreker", zei ik, ter wijl ik het glas aannam, dat hij mij toe reikte. „Steek jij eerst maar van wal; dan kom ik aan de beurt." Hij haalde zijn schouders op. „Ik zal er niet lang over doen", sprak hij. „Tk kreeg je brief pas vanavond om negen uur in handen. Die Maxwells verzochten mij naar Liverpool te komen en toen lieten zij mij vier en twintig uur wachten, om mij ten slotte nog den bons te geven." „Ik hoop, dat je daartegen toch protest hebt aangeteekend, zei ik vriendelijk. Billy glimlachte. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5