SPORT LUCHTVAART UIT DE OMGEVING DINSDAG 18 NOVEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 ZWEMMEN NEDERLANDS CHE ZWEMBOND. Buitengewone Alg. Vergadering. In hotel Royal te Arnhem werd een bui- l ongewone algemeene vergadering van den Ned. Zwembond gehouden onder voorzit terschap van den heer O. F. Kellenbach. De voorzitter memoreerde in zijn ope ningswoord de bijzondere onderscheiding door den bond genoten in den vorm van een uitnoodiging om met een damesploeg een toer door Zuid-Afrika te maken. Dit steekt prettig af bij het passeeren van het nationaal polo-team ter gelegenheid van de Europeesche kampioenschappen. De vereeniging groeide in het afgeloo- pen seizoen met 5000 leden. Het aantal aangesloten vereenigingen is thafts hon derd. Bij de ingekomen stukken was een schrij ven van den heer J. Vermet, uit Bussum, over zijn ontzetting als consul en lid van den bond. De heer Vermet keert zich in dit schrijven ook nog tegen het lid van het bondsbestuur, den heer H. A. Wissink. De voorzitter was van meening, dat deze actie tegen het bondsbestuurslid niet an ders dan als een lastercampagne te quali- ficeeren is. De vergadering is, naar spr.'s meening, niet in staat om zich over deze zaak een oordeel te vormen en dus is het gewenscht deze aan de protest- en arbitra ge-commissie over te laten. Aldus wordt besloten. Vervolgens werd opgehelderd een mis verstand over de interpretatie van een be sluit der vorige vergadering. De kwestie was of de promotie zal geschieden direct wanneer een vereeniging twee eerste prij zen heeft behaald óf pas aan het eind van het jaar. Met 113—71 stemmen sprak de vergadering zich uit voor de eerstgenoemde regeling. Hierna was aan de orde de goedkeuring van het wedstrijd- en kam pioen sregleroent. Uitvoerig werd bij dit punt besproken een bezwaar van den Kring Haarlem tegen de redactie der artikelen 13 en 14. Op de vo rige vergadering, in Februari, is toegelicht een voorstel door Haarlem, vereenigingen grooter zelfstandigheid te geven. De voorzitter gaf te kenne, dat het in don geest der vorige vergadering is, aan de Kringen, voor zoover zij daarvoor in aanmerking komen, meer autonomie te ge ven. Dit punt zal worden behandeld bij de wijziging van het wedstrijdwezen. - Hierna werden behandeld de bestuurs voorstellen tot wijziging van het wedstrijd wezen. Deze komen hierop neer, dat het wedstrijdwezen zich moet gaan aanpassen aan de ingevoerde reorganisatie, door zoo wel de Kringen als de afdeelingen in het wedstrijd wezen te betrekken. Wat waterpolo betreft, zal zoo snel mo gelijk gestreefd worden naar deze indee ling: eerste klasse acht clubs, tweede klasse zestien, derde klasse 32. Daarbij zullen de plaatselijke competities beschouwd wor den als een vierde klassede kampioenen dev klassen promoveeren. Verder zullen de Kringen ieder een Kringzevental kiezen, die in hun gewest tegen elkaar uitkomen; de afdeelingen kiezen dan gewestelijke ploegen, die tegen de andere afdeelingen zullen spelen. Het bestuur stelt zich voor, deze wedstrijden te doen plaats vinden na de zomercompe- tite, opdat het competitie-wezen niet ge schaad wordt. Ondanks het verzet van een groot deel der vergadering wordt gestemd over db kwestie of startkaarten al dan niet ver plicht zijn, zulks naar aanleiding van een langdurige bespreking over dit onderwerp. Het bestuur acht het om administratieve redenen onmogelijk de startkaarten te la ten vervallen. Met 32 tegen 30 stemmen be sluit de vergadering de startkaarten te handhaven. Het bestuursvoorstel tot reorganisatie van het wedstrijdwezen wordt gerenvoyeerd naar de T. C. Hierna wordt de vergadering gesloten. WATERPOLO Wintercompetitie H. Z. B. L. Z. C. IMaas I 40. VLIEGTUIG TE GILZE-RIJEN TEGEN EEN HUIS GEBOTST. Noodlanding in het dorp. Gistermiddag waren de 31-jarige piloot D. Jacobs uit Arnhem en de 42-jarige me-, canicien P. Mager uit Amsterdam, beiden sergeant-vliegtuigmaker, om 2.50 uur met het marine-vliegtuig F VIII van het vlieg veld Gilze-Rijen gestart met bestemming naar de Kooy in Den Helder. Toen het vliegtuig boven het dorpje Rijen was ge komen, weigerde plotseling de motor en was de piloot «Jacobs gedwongen te landen. Op dat moment vloog het vliegtuig boven een boschje; een geschikt landingsterrein was niet te vinden, niets anders dan eenige ruimte in de Gillesstra-at. Midden hierop kwam het toestel neer. Met zeer groote snelheid men schat de vaart op 100 K.M. kwam het vliegtuig tégen het woonhuis van den machinist van de Coöperatieve Stoomzuivelfabriek „De Hoop", den heer A. Raaijmakers. De beide inzittenden kwa men wonderlijk genoeg met den schrik vrij, hoewel het vliegtuig zelf geheel in puin lag. De piloot heeft enkele schaafwonden aan den neus en het linkerbeen bekomen; mecanicien Mager was aan den pols een w einig»geblesseerd. Dr. A. van Glabbeek te Rijen was onmiddellijk ter plaatse en heeft de eerste hulp verleend. De 30-jarige juffrouw Raaymakers ver- t«uU. jui»t alleen in de keuken zat toen zij plotseling een oorverdoovenden knal hoorde. Zij zag de steenen van den buitenmuur door de voorkamer vliegen. In haar schrik stormde zij door de achterdeur naar buiten en zocht haar toevlucht bij de buren. Haar eerste gedachte was dat een vrachtauto het huis geramd had. Weer te ruggekomen in haar woning zag zij tot haar verbazing, dat echter een vliegtuig de vernieler van haar woning was ge weest. Zij zag de beider vliegers, die inder daad uit de lucht waren komen vallen, in haar kamer staan. Dezen informeerden al lereerst of er niemand van de familie ge wond was. Gelukkig was er niemand in het voorvertrek aanwezig geweest. Het huis behoort in eigendom aan de Stoomzuivelfabriek „De Hoop". De machi ne heeft het pand juist op den hoek getrof fen. In den muur is een gat van plus mi nus drie bij vier meter geslagen. De meu belen zijn er betrekkelijk goed afgekomen: op den vloer lag een massa puin verspreid. Ofschoon de schade niet zoo bijzonder groot is, moet deze toch door de familie R .zelf gedragen worden, daar zij wel te gen de gewone schaden, zooals brand ver zekerd was, doch niet tegen „vliegongeluk ken". Op 300 meter afstand van het woonhuis staat een boom die door den staart van het vliegtuig is geraakt. De gebroeders L. en A. Peerden, die vlak naast elkaar in de Gillesstraat wo nen en die het vliegongeluk op een af- sti.nd van ongeveer vijftig meter hebben zien gebeuren, deelden mede, dat het toe- stil uit de richting van het vliegveld Mo lenheide kwamen, ^op ongeveer 50 meter hoogte vloog. Terwijl men naar een ge- chikt landingsterrein zocht liep de motor nie 1De piloot heeft nog geprobeerd te ••aaien om terug te keeren naar het vlieg veld. Hij kon de Molenheide echter niet meer bereiken en de machine kwam, zoo als reeds gemeld, op den grond, terecht, sp.ong nog driemaal op en botste vervol gens met groote snelheid tegen het huis a: n. De geheele buurt stond uit den aard der zaak overeind en van alle kanten kwamen bewoners met verschrikte gezichten toege stroomd. De vliegers waren 's morgens van Den Helder vertrokken naar Venlo. Voor den terugvlucht hadden zij op het vliegveld de Molenheide benzine ingenomen. Een Belgische auto stopte onmiddellijk en juist op tijd, toen het vliegtuig op circa veertig meter afstand van den wagen naar beneden viel. De chauffeur maakte tegen over de vliegeniers nog de laconieke op merking: Ik vond het maar beter voor jul lie uit te wijken! De belangstelling van de bevolking bleef tot laat in den avond voortduren. „Tel." DE VLUCHT VAN DEN HEER VAN TIJEN. Naar het persbureau Vaz Dias uit Ran goon verneemt is de heer v. Tijen, exportr manager van de firma Van Houten te Weesp, op zijn zakenvlucht naar Ned. In- dië Maandag te 6.20 uur uit Akyab ver trokken en te 11.50 uw te Rangoon aange komen. Als de tocht van den heer Van Tijen zoo voorspoedig blijft verloopen als op den weg van Oonstantinopel naar Akyab (in Calcutta moest hij een da.g blijven voor zaken) dan kan hij Zaterdag of Zondag in Batavia, verwacht worden. In Medan zal hij wel een dag oponthoud hebben, want de Delianen bereiden een feestelijke ontvangst voor. Dat mag hij dan ook wel hebben na zijn laatste moei lijke étappe over de 180 K.M. breede Straat van M-alakka, Ook in Batavia is een comité van ont vangst samengesteld om den modernen za- konman te huldigen. RIJNSBURG. Bloemenlust. De veilingvereeniging „Bloemenlust" hield in „Central" een leden vergadering. Na een inleidend woord door den voorzitter, die de minder goede uit komsten der land- en tuinbouwgewasjen memoreerde en goede verwachtingen koes terde voor de bloementeelt, las de seor. de notulen. Het voornaamste punt der agenda was, om wegens den verbouw van het veiling gebouw over te gaan tot het aanstellen van een bedrijfsleider, hetgeen naar de meening van het bestuur de loop van za ken beter zou doen gaan. Na toelichting en na eenige discussie over dit punt, werd het voorstel ten slotte zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Tot controlecommis sie voor 1930 werden benoemd de heeren J. v. d. Meij en J. Minnee te Noord wijk. Bij de rondvraag kwam, evenals vorig jaar, de vraag naar voren om de bloemen per dozijn aan te voeren en te veilen in- plaats van por 100. Dit werd alsnog aange houden. Vervolgens werden opmerkingen gemaakt betreffende het ophalen der bloe men zonder in het bezit te zijn eener nota. Hierop zal in het vervolg worden gelet. Na verloting van een 38-tal prijzen werd de vergadering door den voorzitter gesloten. VEUR. Geboren: Antonia Sophia Maria, d. van J. H. v. d. Berg en H. J. v. d. Meer. Louisa Catharina, d. van G. Nagtegaal en J. v. d. Grift. Petronella Margaretha Maria, d. van G. Th. v. Bohemen en L. M. Kleywegt. Johanna Antonia, d. van P. J. Vieveen en P. M. H. P. Fleuren. Overleden: P. M. Rosier-Baars 80 j. WARMOND. Personalia. Bij besluit van den heer j Commissaris der Koningin is rot veldwach- j ter dezer gemeente benoemd de heer N. v. d. Krogt, agent van politie le klasse te Delft en zulks met ingang van 1 Dec. a.s. H00GMADE. Feestavond Volksbond. - Zondag heeft de Volksbond zijn Patroonfeest gevierd. Nadat 's morgens een H. Mis voor de le den was opgedragen, waaronder een gene rale H. Communie, werd deze dag des avonds voortgezet met een feestavond, waarop de R. K. Tooneelvereeniging „Lief de voor Tooneel" te Zoeterwoude (Hooge Rijndijk) haar medewerking verleende. Op tijd werd deze feestvergadering door den voorzitter, den heer L. Lie verse, met den christelijken groet geopend. Spr. heet te al en welkom en sprak den wensch uit, dat dit een ware feestvergadering moge worden. Vervolgens werd het Bondslied gezongen, waarvan de solopartij werd uit gevoerd door J. v. Goozen Gzn. Daarna verkreeg de heer J. v. Leeuwen, regisseur van de tooneelver „Liefde voor Tooneel" het woord en heette den geest, adviseur, bestuur en bondsleden en alle aanwezigen hartelijk welkom. Spr. zette in 't kort het op te voeren tooneelstuk uiteen, waarna de opvoering van „Na scheiden verblijden" een aanvang nam. Dit is een k uchtspel in 3 bedrijven door L. Peerenboom. Reeds dadelijk bij het op gaan van het doek bleek, dat het spel iets goeds beloofde. De lachlust was haast niet te temperen, vooral als Neef Johannes zijn liefde wilde verklaren aan Clementine, de dochter van Jan Renders en zijn vrouw Char otte Het 6pel bleef vol spanning tot het einde toe. Het was niet te verwonde ren, dat na afloop van dit zoo vroolijk spel de voorzitter, de heer L. Lieverse, geen woorden kon vinden om den dank van alle aanwezigen over te brengen voor hetgeen men deze avond had genoten. Allen waren voldaan (de zaal was vol), want alle spe lers hadden de aanwezigen geboeid. De heer J. v. Leeuwen dankte ook alle aanwezigen voor hunne medewerking en aandachtig gehoor en sprak een „tot we- derziens" uit. Harmonie. Het bestuur der R. K. Har- monievereeniging „De Heerlijkheid Hoog- made" deelt ons mede, dat Zondag 23 No vember a.s. in de zaal van den heer Op dam voor de donateurs en tegen entree een uitvoering zal worden gegeven. Het bestuur vertrouwt, dat deze uitvoering nu ook eens flink wordt bezocht, want dat steeds bij elke gebeurtenis, bij feesten, optochten en senerades de Harmonie steeds haar gulle medewerking verleent en dat de vereeniging het verdient dat de ingezetenen hetzij als donateur of kunst lievende leden zich laten onschrijven, want wil de vereeniging zoo door gaan, dan moet zij ook op de financieele steun kun nen rekenen. 0EGSTGEEST. Volksbond. Met groot succes opende gisteravond de R. K. Vo'ksbond met een feestavond voor leden, donateurs en ge- noodigden de reeks van uitvoeringen, die dit seizoen, naar wij hopen, wederom in St. Willibrord zullen worden gegeven. De groote zaal was geheel gevuld en het moet dan ook voor het ijvervolle be stuur voorzeker een groote voldoening zijn geweest, dat hun streven zoo wordt ge waardeerd. De voorzitter, de heer A. J. Döfferhoff, opende den avond met een woord van wel kom bot pastoor de Vetten en den geest, adviseur kape'aan van Schaik. Spr. sorak zijn vreugde uit over de groote opkomst en sprak een propagandistisch woord van de onderafdeelingen „St. Deus Dedit" en „St. Jozef". Verder hoopte spr., dat ook in het ver volg de gewone ledenvergaderingen beter zullen worden bezocht. Laten wij, aldus spr., schouder - aan schouder optrekken voor God en Kerk, Vorstin en land. Kapelaan van Schaik onderstreepte het gesprokene van den voorzitter, wekte ook op tot beter vergaderingbezoek. Het woord was daarna aan de humo risten Klaare en Flora, die met hun ko mische zetten en liedjes de aanwezigen deden schaterlachen. Onder de pauze werd een k'eine verlo ting gehouden, waarvan de prijzen door verschillende winkeliers gratis waren be schikbaar gesteld, waarvoor de voorzitter hen dan ook openlijk dank bracht. Nadat Klaare en Flora nog eenige num mers hadden ten beste gegeven, sloot de voorzitter de feestavond en gingen allen hoogst voldaan en dankbaar gestemd huis waarts. NOORDWtJKERHOUT. Geboren: Elisabeth Maria, d. van G. Duivenvoorden en J. Bakker. Johan nes Jacobus Petrus, z. van C. Geerlings en H. E. Hoddes. Adriana Maria Johan na, d. van P. W. Heemskerk en C. M. Mooijman. Hendrica Maria, d. van J. Giesbergen en C. H. van de Water. Pe trus Cornelis Adrianus, z. van A. A. M. van Emmerik en C. M. van den Berg. Emmigje Glasina, d. van L. Driebergen en E. C. van Tilburg. Theodoras Wilhelmus Hendrikus, z. van H. Th. Turnhout en A. Burgmeijer. Ondertrouwd: A. J. A. Baatsen 27 j. en J. M. van der Ploeg 24 j, J. van der Slot 28 j. en W. A. Vrolijk 25 j. L. L. van den Bereken 27 j. cn A. Engelberta van Noort 22 j. J. de Groot 28 j. en J. van Stijn 23 j. Gehuwd: A. J. A. Baatsen 27 j. en J. M. van der Ploeg 24 j. HILLEG0M. Verkeersongeval. Zaterdagavond werd de brieven- en telegrambesteller W. van Doorn, ter hoogte van de tramremise door een luxe-auto van den heer van den Akker aangereden. Hij bekwam hierdoor eenige schrammen en klaagde over pijn in het Im ker-onderbeen. Hij moest zich onder behan deling stellen van dr. Versluys en kan voorloopig zijn dienst niet verrichten. Van een en ander is proces-verbaal cpgemaakr, omdat de auto zonder licht reed. LEIDSCHENDAM. St.-Jozefgezellen, Zondagavond te 8 uur had in de feestelijk versierde zaal van het Patronaat de sluitingsavond plaats van de feestweek, georganiseerd bij gelegen heid van het 10-jarig bestaan der Gezellen- Vereeniging. Om 8.15 uur opende de Vice-praeses, kap. Pronk, dezen feestavond met den Ge- zellengroet en heette allen hartelijk wel kom. Spr. memoreerde in het kort de af- geloopen feestweek, welke, dank zij aller medwerking, schitterend geslaagd mag hee- ten. Ook deze siuitingsavond, aldus Zijn- eerw., welke u wordt aangeboden, belooft alleszins schitterend te zullen slagen. Jam mer genoeg echter kan de heer Aug. de Laat zelf niet komen, doch hij heeft ge zorgd voor bekwame plaatsvervangers, die allen een vroolijken avond zullen bezorgen. Wij krijgen dan terstond het optreden van de humoristen, die inderdaad de aan wezigen met hun moppen en comische voordrachten een mooien en vroolijken avond hebben bezorgd en die de lachspie ren den geheelen avond danig hebben doen werken. De verschillende stukken vielen wel ia den smaak en de humoristen had den dan ook telkens een luid applaus te ac cepteeren. De heer André de Laat zorgde door zijn keurige en schitterende pianomu ziek voor een aangename afwisseling en had eveneens verdiend applaus in ont vangst te nemen. Aan het einde dankte Kap. Pronk allen voor de betoonde belangstelling bij het feest der Gezellen. Hij hoopte, dat deze belangstelling blijvend zoude zijn, opdat het mooie en nuttige werk der Gezellen- Vereeniging steeds moge groeit en en het bestuur met medwerking der leclen de Ver eeniging niet alleen in kwantiteit, doch vooral in kwaliteit tot den hogsten graad zal kunnen opvoeren. Hiermede waren de feestelijkheden ten einde. Zeer zeker kunnen Vice-Praeses, bestuur en leden met genoegen en trots op het 10-jarig bestaansfeest terugzien, daar het feest op waardige wijze gevierd is en alles een schitterend en aangenaam verloop had. Jubilea. Zondag j.l. herdachten de heeren J. de Langen en 0. M. v. d. Heij den, resp. voorzitter en secretaris van den R.-K. Volksbond den dag, waarop zij 12-1/2 jaar geleden werden gekozen tot bestuurs lid van den R.-K. Volksbond, afd. Leid- 8chendam. Ten einde dit feit niet onopgemerkt te doen voorbijgaan, had zich uit de overige bestuursleden een comité gevormd. In de groote zaal van het Patronaatsge bouw werd Zondagmiddag te 3 uur een of- ficieele vergadering gehouden, waarbij wa ren uitgenoodigd de Geestelijkheid, nota belen der gemeente, besturen van Hanze, L. T. B., vak- en onderafdeelingen en de leden van den Volksbond, terwijl de R.-K. Harmonie St. Cecilia deze bijeenkomst met muziek opluisterde. Mede aanwezig was de heer J. W. v. d. Akker, vertegenwoordiger van het Centraal Bestuur in het Diocees Haarlem. Na een muzieknummer opende de voorz. van het comité, de heer J. de Heij, de ver gadering met den Chr. Groet en heette al len hartelijk welkom, waarna hij de jubilee- rende bestuursleden gelukwenschte met dit heugelijk feit en hun, daartoe in staat ge steld door de besturen van vak- en onder afdeelingen, ieder een stoffelijk blijk van waardeering aanbood, bestaande uit een tafel met rookstel voor den voorzitter en een vulpen voor den secretaris. Door een doohtertje van een der be stuursleden werden den echt'/enoo'en van beide jubilarissen eên prachtige bouquet bloemen aangeboden. Van den Burgemeester en den heer v. Delft, die beiden verhinderd waren, waren schriftelijke gelukwenschen binnengekomen terwijl nog meerdere gelukwenschen en bloemstukken waren toegezonden. Afgewisseld met eenige muzieknummers voerden hierna verschillende aanwezigen het woord, o.a. de Pastoor, kap. Pronk, de heer v. d. Akker, weth. van Heiningen, enz. enz., die allen in waardeerende woorden hulde brachten aan de Jubilarissenen hun echtgenooten. Nadat ten slotte door beide heeren woor den van dank waren gericht tot allen, die dezen dag voor hen tot een onver^etelij- ken hadden gemaakt en de Harmonie nog eenige nummers had ten beste gegeven, werd de vergadering door den voorz. van het huldigingscomité onder dank voor aller modowerking met den Ohr. Groet geslo ten. N00RDWIJK. Gemeentezaken. Burgemeester en wethouders stellen aan den raad voor de noodige gelden beschikbaar te stellen aan de Wilhelminaschool voor het bijbouwen van 1 schoollokaal en aan de R.-K. Meis jesschool voor de vervanging van gasver lichting door electriciteit, bet aankoopen van nieuwe banken voor 1 schoollokaal en bet maken van een trap naar de zolder verdieping. Gisteren heeft ten overstaan van B. en W. plaats gehad de openbare aanbesteding van het bouwen van een baarhuisje op de algemeene begraafplaats en van een ver bouwing van de gasfabriek. Voor het eerstgenoemde werk was laagste inschrij ver de heer B. van der Wiel met een in schrijvingsom van 1450 en voor het tweodé werk de heer G. Vogelaar voor een bedrag van 3589. De gunning heeft nog niet plaats gehad. De vergadering van den gemeente raad is tengevolge van bijzondere omstan digheden uitgesteld van Dinsdagmiddag tot Woensdagmiddag 2 uur. Burgemeester en Wethouders stellen aan den raad voor een totaal van ongeveer 300.000 aan geldleeningen met een rente type van meer dan o pet. te converteeren tegen een geldleening van 411/2 pot. pari. Koningstijger. Het eene hoort bij het andere een prachtig kleed, dat volkomen natuurlijk past bij het mooie lenige lichaam. Hoe natuurlijker-luce- dlng/past, des te'beter het /schoóne van eex^gocdqebouWd man- ?mborg^ Coupe bthodjf is geheel en al i^gcsteW op zilveren ijhnaar het levend j eerlijk -%/n snit fijn van afwerking. Kreymhorg-C zich yolkomcr slankheid en hei ander fiqpffr cn onder- steuntfKardoor van elke pcraironlijkhcld het ge heel eigene en aparte. Als U nieuwe wïntcr- klccdlng noodig heeft, naar maat, of anders zóó voor het aantrekken ge reed, denkt er dan wèl om: Kreymborg-coupel Kreymborg Haarlemmerstraat 143 De gemeenterekening van het dienst jaar 1929 wijst aan ontvangsten op den gewonen dienst ƒ714.694.56, aan uitgaven 628.972.13 1/2, zoodat de gewone dienst een batig saldo heeft van 85.722.42 1/2, terwijl de buitengewone dienst aan ont vangsten heeft ƒ329.0.78.80 en aan uitga ben 616.469.31 1/2, zoodat deze een nadee lig saldo heeft van f 287.390.51 1/2. Door Burgemeester en Wethouders zijn aangewezen tot volkstellers voor de aanstaande volkstelling de heeren O. G. J. Alkemade, J. Bank. P. A. van de Putte- laar, Scheffelaar Klots, van Daalen, J. A. Timsners, J. van Sprang, P. J. van der Wey- den, Th. Ste<envorden, K. Mertens, P. G. W. Hiep en W. P. Augustinus. Redden van drenkelingen Door het Oarnegioheldenfonds is een zilveren me daille beschikbaar gesteld voor hot red den met gevaar voor eigen leven in het vo rige 6eizoen van een drenkelinge uit zee aan den heer P. Bndijn. Zaterdagmiddag is deze medaille door den burgemeester met een toepasselijk woord aan den heer Be- dijn uitgereikt. ST0MPWIJK. Colisten-concours. Mot genoegen ver nemen we dat onze plaatsgenoot, de hoor Adr. Olsthoorn, op het solisten-concours te IJselmonde in de afdeeling uitmuntend heid een serste prijs met lof der jury be haalde als tubanist. Zitdag. Woensdag 19 November zal de Ontvangen der Directe belastingen zit ting houden van 10 tot 12 uur v.m. in de R. K. Jongensschool. Geboren: Johannes Maria, z. van J. van Loohem en J. B. v. d. Helm. Reinier Gerardus, z. van R. C. v. d. Helm en J. Al. de Bruin. Ondertrouwd: J. H. Groene weg en J. Bolleboom. Gehuwd: G. J. Ossevoort en A. P. C. v. d^ Zon. Overleden: Th. A. Remmorswanl 16 j. TER-AAR. Auto-ongeluk. Vrijdagavond reeds de chauffeur R. uit Nieuw veen bij de firma Heins tegen een ijzeren hek, waarachter een paar jongens stonden. Een van deze, het zoontje van den heer H. Verboom, ge raakte bekneld tusschen auto en hek en werd daarbij zoodanig gekwetst, dat hij op last van dr. Quartel onmiddellijk naar het Ziekenhuis in Leiden moest worden vervoerd. Vooral zijn handen waren zeer ernstig gekneusd. Geboren; Gerdi, d. van D. Heling Schut. Hubertus Josephus Maria, z. van R. v. d. Meer-Willems. Elisabeth, d. van W. v. d. Hoorn- de Jong. Cornelia Ma ria, d. van G. Otto-Moorsel. Gevestigd; G. Blijleven van Haar lemmermeer. J. J. Castelijn van Alphen a. d-. Rijn. Vertrokken: L. J. vjin dor Laan naar Amsterdam. WASSENAAR. Lek in de waterleiding. Op de Prin ses von Wiedlaan is in den nacht van Za terdag op Zondag een hoofd buis van de waterleiding gesprongen. In den vroegen morgen van Zondag was dientengevo ge een groot deel der gemeente van water verstoken. Door personeel van de bedrij ven is in "den loop van den morgen het lek gedicht. Tegen een boom gebotst. Zondagmid dag is in een bocht van den Katwijkschen weg een auto, bestuurd door den, heer G. uit Bloemendaal, togen een boom gebotst. De oorzaak was, dal de voet van den heer G. van de rem schoo-t en op het gaspedaal terecht kwam, waardooi de wagen in eene vooruit vloog. De mede-inzittend# echtgi- noote van den heer G. werd door £la.'.#chei ven licht gewond, terwijl de auto deer' k gehavend werd. Per kraanwagen vjui H* firma Riem werd hij weggesleept.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7