NlV/tëfc BUITENL. BERICHTEN KERKNIEUWS DINSDAG 18 NOVEMBER 1930 BRANDEN. Wederom een felle brand te Rotterdam. Zes kinderen met moeite gered. Voor de vijfde maal in drie dagen is de Rotterdamsche brandweer Zondag uitge rukt voor een brand van meer dan gewone afmetingen. De brand heeft gewoed in de woning van den groentenhandelaar Kloos terman, gelegen op de eerste étage van pand 58 aan de Steven Hoogendijkstraat, waar bovendien nog twee winkels zijn on dergebracht, benevens de woningen van de families Potters, Haksteen en Visser. De brand, die tegen zeven uur werd ont dekt, is vermoedelijk ontstaan door te fel etoken van een kachel. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de vlammen, kort na de ontdekking, voor en achter reeds uit» sloegen. De leden van de gezinnen Potters en Haksteen de familie Kloosterman w-* niet thuis hebbeh kans gezien nog langs de trap naar buiten te komen. Dit is de familie Visser echter niet gelukt, zoo dat deze met zes kinderen op het balcon do wijk nam en de buren te hulp riep. Deze zijn daarop op het dak van een loodsje ge klommen en hebben met veel moeite van daar de kindoren van het balcon gehaald. De achttien-jarige dochter A. Visser iö in haar angst van het balcon gesprongen en op het loodsje terecht gekomen. Zij was zeer overstuur en had een wond boven het rechteroog. Zij is naar het ziekenhuis Cool- singel vervoerd, waar zij voorloopig is ge houden. De brandweer had inmiddels op de voor zijde van het huis zes stralen en op de ach terzijde een straal gericht, waarmede het vuur in een uur werd bedwongen. De wo ning van Kloosterman brandde geheel uit. Zij was verzekerd voor 3000. Ook de an dere woningen en de winkels kregen brand en waterschade. Zware brand te Oss. Zieke vrouw met veel moeite gered. Zondagnacht ia te Oss brand ontstaan - in de boerderij van Smits aan de Kapel straat, terwijl weldra de aangrenzende boerderij van den landbouwer van D. even eens in volle vlam stond. Hoewel de brand weer spoedig ter plaatse -was kon toch aan bestrijding van het geweldige vuur niet meer gedacht worden, evenmin als aan redding van den inventaris en het meeste vee. Een aantal koeien en varkens en een honderdtal kippen kwamen in de vlammen om. Een zieke vrouw kon slechts met de grootste moeite gered worden. Een der redders liep daarbij nog ernstige brand wonden op. Op een derde boerderij in de nabijheid, welke ook reeds had vlam gevat wist men het vuur te blusschen. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Zware brand te Heemstede. Gistermiddag te half drie brak te Heem stede brand uit in een der houten nood woningen aan de Molenberglaan. Tn Kor ten tijd was de dubbele woning een vuur zee. De brandweer was spoedig ror plaat se, doch kon niet direct handeiend optre den, daar de dichtstbijzijnde slooi een modderpoel bleek en de water.eiding te ver was afgelegen. Door den sterken wind sloeg het vuur over op een tweede h ok van twee woningen, dat tot den grond toe afbrandde. Gelukkig waren slechts twee woningen bewoond. Van het tweede woon huis kon eenig huisraad worden gered. De verbrande perceelen waren bewoond door de families M. Walet en Th van Exel. De inboedel was niet verzekerd. Do oorzaak van den brand is vermoedelijk het omver werpen van een brandend voorwerp door een der bewoners, die in dronkenschap verkeerde. Met twee slangen op de water leiding kon het derde huis nog behouden worden. Brand te Arnhem. In een winkelhuis aan de Wielakken- straat te Arnhem, waar een zaak in onge regelde goederen, militaire kleedingstuk- ken enz. wordt gedreven, ontstond gister middag brand. Op de eerste verdieping van het huis werd een partij goederen door het vuur vernield. Naar het senijnt zijn eenige kleedingstukken in aanraking gekomen met een brandende kachel en is zoo de brand ontstaan. Door tijdig >p;re- den van de brandweer werd verdere uit breiding voorkomen. Zoowel door de re cherche als door den subst. officier van justitie mr. Lasonder en den gerechtelij ken scheikundige dr. W. F. Hesseünk, werd een onderzoek naar de oorzaak in gesteld. Insluiping te 's-Gravenhage. Zondagnamiddag is ten huize van den heer L. S. aan de Regentesselaan te 's-Gra venhage tijdens korte afwezigheid van de bewoners insluiping gepleegd. De deur was wel gesloten maar een klein raampje daar in was, ten gerieve van de bovenwonen- den, niet op het knipje gezet; zoodoende Hel het don ongenooden gast gemakkelijk, de deur met de hand van binnen te ope nen. Uit een linnenkast werd de inhoud van oen doos, t-w. 627 en eenige bijoute rieën, gestolen. Sporen van braak waren niet aanwezig. De politie stelt een onderzoek in. Ontrouwe postbeambte. De 31-jarige hulpbesteller der posterijen te Amsterdam, heeft eenige poststukken, die hij moest bezorgen, niet afgegeven, maar meegenomen naar zijn woning en daar geopend. Bij een huiszoeking zijn en kele stukken teruggevonden. De man is in arrest gesteld. r j. Dr H. NAflNWIfc's reinigt mond en tanden. Inbreker gesnapt. Maandagmorgen omstreeks vijf uur werd bij de politie inbraak gemeld ten huize van den heer HL' Voorhelmstraat 29 te Haarlem. De dader had een ruitje van de buiten deur opengesneden en had daarna de deur gemakkelijk kunnen openen. Er bleken o.m. te zijn ontvreemd twee zilveren armband horloges en een spaarbusje. Twee agenten hebben daarna den Hout doorzocht en den dader daar inderdaad aangetroffen in een tramhuisje, waar hij zich had verscholen. Het was de drie en twintigjarige werktuig kundige F., zonder vaste woonplaats, die in het bezit was van de ontvreemde voor werpen. F. verklaarde de inbraak uit ar moede te hebben gepleegd. Hij is in ver zekerde bewaring gesteld. Auto-dieven op het laatste moment ontkomen. Zondagavond is van een parkeerplaats te Hengelo (O een nieuwe Essex-auto ge stolen. De politie aldaar vroeg aan ver scheidene steden om aanhouding en zoo stond ook te Deventer aan den Snippe- lingsdijk een tweetal politiemannen op wacht. Dezen gaven aan een langzaam na derenden auto een stopsein, maar t^en de wagen tot op 10 meter was genaderd gaf de bestuurder plotseling vol gas, zoodat de agenten in allerijl opzij moesten springen, wilden zij door den wagen niet worden overreden. Per rijwiel zetten zij den vluch tenden auto na welken men even later aan de Handelskade verlaten vond staan. De bestuurder en wie ev. bij hem in den wagen hebben gezeten, waren verdwenen. De auto werd in bewaring genomen en den geheelen nacht zijn de nasporingen voort gezet. Gistermorgen had men echter nog geen resultaat bereikt. Juweelendiefstal in Tilburg. Uit een villa aan den Bredasohen weg te Tilburg werd Zaterdagvond tijdens afwe zigheid van de bewoners een aantal gou den voorwerpen weggenomen. Vermist worden o.a een gouden heerenhorloge, gou den smoking-ketting, twee gouden dames- ringen, een met briljanten en een met blauwen steen, een gouden dameshorloge, een bloedkoralen collier met parels, een groote broche met diamanten en een gou den manchetknoop. De dief heeft zich met een valschen sleu tel toegang tot de villa verschaft. Schip in nood. Zondagavond om 11 uur werden ten Noordwesten van den vuurtoren Brandaris lichtseinen waargenomen. Gistermorgen bleek, dat in die richting een stoomschip geankerd lag met een vlaggesein gehe- schen. De slcepbooten Texel en Oceaan alsmede de Duitsche sleepboot Simson, vertrokken uit de haven van Terschelling tor assistentie. Het schip bleek te zijn het Duitsche stoomschip „Christian'" uit Stettin. De zeesleepboot „Oceaan" heeft verbin ding met 't schip gekregen en heeft het schip op sleeptouw genomen naar Emb- den. Volgens berichten had de „Christian" het roer verloren. DE GROOTE REIS. Van Elburg naar Amerika. Het „Hbld." schrijft: Vanmiddag drie uur troffen wij hen aan het Centraal Station, juist toen zij stapten in den electrischen trein naar Rotterdam. Hij was de 73-jarige heer A. Zoet, tuinman uit Elburg, en zijn 65-jarige echtgenootc. Altijd hebben zij te Elburg gewoond, maar hun dochters zijn de wijde wereld inge gaan, naar Amerika. Daar zijn de meisjes getrouwd. Een van haar is tweemalen naar Elburg „overgewipt", maar de andere heeft nooit gelegenheid gevonden de reis naar het moederland te maken En toch verlaugden de oudjes zoo naar hun dochters, ja, naar allebei, maar vooral naar haar, die zij in negentien jaar niet hadden gezien. En toen kwam de brief uit Brighton (V. S.): „Nu wij niet naar u kunnen komen, moet u naar ons komen, wij betalen de reis en halen u van de boot af." Het is heel wat, als je zoo om en bij de zeventig bent, en altijd te Elburg hebt gewoond, maar het verlangen I Gisterochtend is 't echtpaar Zoet dan op reis gegaan; het heeie stadje heeft hen uitgeleide gedaan. Zij zijn de historische Noord-Veluwsche kleedij getrouw gebleven, hij met de typische pet, zij met de neepjes muts. Zoo in die dracht en met de karabies met sinaasappelen, hebben zij de reis aan vaard. Vanochtend nog even in Amsterdam van familie-leden afscheid genomen en om 3 u. 15 naar Rotterdam. En vanavond gaan zij aan boord van de „Nieuw Amstordam". „Ik kan het me niet begrijpen", zei het moedertje, „dat ik vanavond niet thuis zal zijn, maar op de boot." Zij nam afscheid van enkele familieleden en zij was zoo blij. dat zij over een dag of tien haar kinderen zou zien. Maar toch, zoo'n afscheidDroog waren de oogen niet. „Over vier maanden zijn wij terug. Wij gaan als toeristen, maar het heeft heel wat moeite gekost, alles in orde te krijgen. Nog 1000 borg te moeten storten. Maar nu gaan wij dan toch de zee over...." Moedige oudjes, goede reis DE LEIDSCHE COURANT VOORSPELLINGEN VAN DEN ENKHUIZER ALMANAK. Wat ons in 1931 te wachten staat De Enkhuizer Almanak voor 1931 is ver schenen. Wat het weer betreft wordt in het algemeen voorspe'd: een drogen Januari, een droge Februari, een natte Maart, een April met weinig regen, een regenachtige Mei, een droge Juni en Juli en een Augustus met weinig regen, Sep tember droog, October nat, November re genachtig en December droog. De win termaanden zijn wa-t winderig en guur. We krijgen nu en dan wat helder vriezend weer, maar geen langdurige vorst» De len te wordt nattig, de zomer vrij goed, maar met weinig vast weer. De herfst zal prach tig beginnen, dan guur en winderig wor den, om met een mooien, helderen Decem ber te eindigen. Meer in bijzonderheden zal de Januari maand het volgend verloop hebben: Een winderig begin met sneeuwbuien, 3 gunr met weinig vorst, 10 steeds guur met sneeuwbuien, 17 opklarend met lichte vorst, 2324 mooi winterweer, 26 helder vriezend weer, Februari begint met goed winterweer en vorst; 3 afnemende vorst, 68 sneeuw en mistig, 8 opk'arend helder winterweer, 1214 natte sneeuw en ha gel, 16 koude regenbuien, 24 helder win terweer met weinig vorst. Maart begint onstuimig en buiig, 3 koude regen en win den, 10 stormachtig en regenbuien, 18 op klarend weer, 2325 goed weer, 27 veran derlijk, regen en sneeuw. De opsteller beweert, dat tot dusverre 69 procent van zijn voorspellingen is uit gekomen. Sneeuw. De eerste sneeuw in dit seizoen viel Zon dagavond in Oostelijk-Groningen. ONGELUKKEN SCHEEPSRAMP. Waarschijnlijk 27 man omgekomen. Een Chineesch stoomschip, op weg naar Wladiwostok, is in de Ohineesche Zee in een tyfoon geraakt en gezonken. Ondanks de pogingen van een aantal in de buurt zijnde stoomschepen, om de uit 27 koppen bestaande bemanning te redden is men hierin niet geslaagd. Door den hevigen storm kon men het in- nood verhoerende schip niet naderen, zoo dat de bemanning waarschijnlijk in de gol ven is omgekomen. AUTOBUS DOOR TREIN VERPLETTERD. Vijf dooden, veertien gewonden. In de nabijheid van Indore in Britsch- Indië werd een autobus bij een on bewaak ten overweg door een trein gegrepen en totaal vernield. Van de inzittenden, mee- rendeels Mohammedanen, werden vijf ge dood en veertien gewond. Spoorwegongeluk. Op het traject Rome—Viterbo van de electrische locaalspoor heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Er is een a-s gebro ken, waardoor een trein ontspoorde en om kantelde. Een reiziger werd gedood, zeven zwaar gewond. DE INSTORTING TE LY0N. Ontroerende voorvallen. Te Lyon vond gisteren de bijzetting plaats van de eerste vier uit de puinhoo- pen van het ingestorte stadsgedeelte van Lyon geborgen slachtoffers. In totaal zijn tot nog toe 12 dooden. waaronder 7 brand weerlieden, gevonden Een groote menigte menschen heeft een bezoek gebracht aan de zoo zwaar getrof fen wijk, die afgezet was. Er moesten door de po'itie krachtige maatregelen .genomen worden om incidenten te voroknmen. Gistermiddag vond een nieuwe aardstor ting plaats, echter slechts van geringen omvang, waardoor een steunmuur instort- te. Menschenlevens waren hierbij echter niet te betreuren. Ontroerende dingen ontdek e men bij het opruimingswerk. Zoo werd het lijk ge vonden van een brandweerman, die een vrouw in de armen hield. Tijdens het red den van een slachtoffer was de man zelf slachtoffer van zijn liefdeweik geworden. Een andere brandweerman werd dood ge vonden, met een touw in zijn hand Aan het andere einde van het touw werd het lijk gevonden van een man, dien de brand weerman blijkbaar naar beneden had wil len hijschen toen hij zelf door den dood verrast werd. Ge'ukkig blijkt het aantal dooden niet zoo groot- als men aanvankelijk na de ramp dacht. De meest overdreven geruch ten «doen in 3e stad de ronde. Zoo wordt o.m. verteld, dat de heele heuvel van de wijken St. Jean en St. Paul zal verdwijnen, omdat de heuvel zal instorten. In werke lijkheid is het gevaar daarvoor niet zoo groot, maar de voortdurende regenval wekt toch ernstige bezorgdheid. Op 200 meter diepte zou zich een met water gevulde holte bevinden, die tamelijk makke'ijk, wanneer de bodem nog verder ondermijnd wordt, kan instorten. Tornado in het Mississippi gebied. Het Mississippi-gebied is gisteren ge teisterd door een hevige tornado. Vele huizen zijn vernield en de mareriee'e scha de is zeer groot Helaas bleven ook per soonlijke ongevallen niet uit. Vele perso nen werden gewond en vijf werden ge dood. Aardschokken op de Normandische Eilanden. Op het eiland Jersey, een van de Brit- sche Kanaal-eilanden, i® gisterenmiddag een hevige aardschok gevoeld. De menschen renden de huizen uit van schrik. Totdusver is echter geen schade gemeld. Deze aardbeving op Jersey was de twee de in een week tijds. Ook nu weer werd zij voorafgegaan en gevolgd door een luid j gerommel. INBRAAK BIJ PHILIPS IN WEENEN. Onbekende daders hebben Zaterdag nacht een bezoek gebracht aan de groote bureaux van de firma Philips aan de Neu- baugasse te Weenen. Zij zijn eerst een kelder van een belendend perceel binnen gedrongen en hebben daar een gat in een muur gebroken. Zij verschaften zich toe gang tot de verkooplokalen en hebben daar haast alle kasten doorzocht, waar van zij den inhoud op den bodem ver strooiden. Ook in hei vertrek van den secretaris hebben zij ijverig gezocht. Het merkwaardige is, dat zij de brand kasten niet aangeraakt hebben, niettegen staande zij hadden kunnen weten, dat daarin groote sommen bewaard werden. Zij moeten goed op de hoogte met de in richting der lokalen geweest zijn en beslist alleen het plan gehad hebben zich mees ter te maken van enkele belangrijke docu menten, die voor hen van groote waarde konden zijn. Het is niet uitgesloten, dat zij van enkele stukken en een paar teekenin- gen photografische opnamen hebben ge maakt. Een paar vingerafdrukken zijn ge vonden, maar het is nog niet uitgemaakt, of deze van de inbrekers of van leden van het personeel zijn. Bokser in den ring overleden. Bij de kampioenswedstrijden voor begin nelingen-boksers te Brussel, is een der deelnemers tengevolge van het doorbreken van een slagadergezwel plotseling over leden. Het alcoholgebruik in Sovjet-Rusland. Bij gelegenheid van het anti-alcoholisch congres dat te Moscou gehouden werd, heelt men van officieele zijde medegedeeld dat in den loop van de laatste vijf jaar het verbruik van alcoholhoudende dranken vertienvoudigd is. In het afgeloopen jaar hebben de Russiche branderijen 5.000.000 flesschen Wodka gefabriceerd, maar deze hoeveelheid is nog geen 10 pet. van het geen binnen het gebied van de Sovjet-Unie verbruikt is. Want de meeste alcoholische dranken worden door de boeren zelf ver vaardigd, die liever uit hun graan jenever stoken clan het in te leveren bij de regee- ringsambtenaren. Waarvoor de schitterende begrafenis van Rudolf Valentino dienstig was. Toen de beroemde filmkunstenaar Ru- I dolf Valentino in 1926 kwam te overlijden werd hem een begrafenis bereid zoo schit terend dat heel de pers getuigde dat het een vorstelijke rouwstoet was die Valen tino naar zijn laatste rustplaats bracht: men zag b.v. 1500 politieagenten naast den stoet en de Amerikaansche pers bracht ex tra edities op de schitterende begrafenis plechtigheid. Maar op het oogenblik is er een buiten gewoon proces hangende tusschen een ze kere George Ulimann en de broers en zus ters van Valentino, waurui- blijkt, dat heel die triumfantelijke begrafenisplechtigheid, door Ulimann was georganiseerd, zuiver uit oogpunt van reclame. Alles was ge huurd of op bestelling geleverd, van den eersten den besten politieagent tot en met den laatsten figurant...' alleen het lijk was eoht. Het resultaat: de erfgenamen van Va lentino moesten eerst 600.000 dollar voor de onkosten betalen: maar na deze gewel dige reclame trokken de filmtheaters veel meer bezoekers, zoodat er toch nog een batig saldo van 700.000 dollar overbleef. De eerste sneeuw. Te Berlijn is gisteren de eerste sneeuw gevallen. De temperatuur daalde tot het vriespunt. Ook uit Hannover wordt sneeuw gemeld. In het Reuzengebergte daalde het kwik tot 5 gr. onder het vriespunt; in Beieren regent het, in Baden, waar het ge durende de laatste dagen voortdurend heeft geregend, was het heden mooi weer niet een temperatuur van 6 gr. Moderne verkeersmiddelen in de Missie. De Miva (Missions-Verkehrs-Arbeitsge- meinschaft) te Keulen heeft aan de ver schillende missiecongregaties talrijke mo torfietsen ten geschenke gegeven, benevens 10 automobielen en 5 motorbooten die hier op de werven in Rijnland gebouwd zijn. Op het oogenblik wordt onder leiding van P. Schulte een onderzoek ingesteld, waarbij reeds verschillende proeven werden geno men, naar de bruikbaarheid van de vlieg machine als verkeersmiddel in de missie landen. De auto's voor de missielanden zijn allen van hetzelfde type, voor de levering van deze automobielen werd een speciaal contract met Ford afgesloten. Versche bevroren visch. De Amerikaan Birdseye heeft een snel- vriesmethode uitgevonden, dat voor de wereldeconomie van buitengewoon groot belang belooft te worden. Deze uitvinding geschiedde op de volgende manier: „Ongeveer 15 jaar geleden ging Bird seye in Labrador op de pelsjacht. Een tem peratuur van 50 onder nul kon hem niet beletten om met de Indianen in een gat in het ijs te visschen. De koude was zóó vinnig, dat de visschen die 'Mr. Birdseye naar boven haalde, reeds bevroren waren, vóór ze aan land kwamen. Nu gebeurde er iets wonderlijks. Een gedeelte van deze TWEEDE BLAD PAG. 6 visschen werden, na enkele dagen, toen ze ontdooiden, weer levend en ook de an dere visschen, die al dood waren, smaakten even lekker als versche. Dit feit was aanleiding, dat Birdseye zijn nieuwe conserve-methode heeft uitge vonden. Het berust hierop: dat bij geringe af koeling en langzaam bevriezen, zich vaak groote, verschillende oentimeterslange ijs kristallen vormen. Hoe grooter nu de kou de is, hoe kleiner de kristallen zich vor men. Groote kristallen verscheuren de cel- wanden van een lichaam veel gemakkelijker dan kleine. Wil men b.v. vleesch, visch, groenten of vruchten zóó bevriezen, dat de eclwanden niet springen door de ijskristal len, die zich vormen, dan moet het be vriezingsproces zoo snel mogelijk gaan, zoo dat zich slechts zeer kleine ijskristallen kunnen vormen. Het gevaar van het scheuren der cel- wanden wordt slechts overwonnen, wan neer de temperatuur zeer laag en het be vriezen zoo snel mogelijk geschiedt. En deze mogelijkheid biedt juist de methode van Birdseye. Verleden jaar heeft de bekende groot industrieel uit Bremen, en president der Koffie Hag, dr. Roselius, den uitvinder en zijn uitvinding in Amerika leeren kennen. Eenigen tijd geleden was mr. Colby M. Chester, de voorzitter van de grootste le vensmiddelen-maatschappij der wereld „de General Foods-Corporation" bij dr. Roselius in Duitschland te gast. Van hem vernam do*. Roselius, dat de General Foods Corporation de uitvinding voor 22 millioen dollar gekocht had. In de overtui ging dat deze uitvinding ook voor Duitsch land groote beteekenis hebben moet, zal nu dr. Roselius aan verschillende vooraan staande personen gelegenheid geven om deze nieuwe uitvinding te leeren kennen. Hij heeft den Minister van Landbouw, dr. Schiele en andere beambten der verschil lende Ministeries, vooraanstaande indus- trieelen en kooplui speciaal uit den export- handel- en scheepvaartkringen uitgenoo- digd op een diener in Berlijn. Bij die diner zullen alleen spijzen geserveerd worden, die volgens de methode van Birdseye be handeld zijn. Er zal bewezen worden, dat vleesch, visch, groenten en vruchten, die voor langen tijd volgens de snelvries- methode goconserveerd waren niet van versche producten zijn te onderscheiden, dat zelfs teere vruchten, zooals frambozen werkelijk hun heerlijke aroma en fijnen smaak geheel behouden. Het practische nut van deze uitvinding bestaat wel.hierin, dat zij de mogelijkheid biedt, om heel wat producten voor bederf te bewaren. Deze nieuwe methode zal de volkseconomie en het volksvermogen groo te sommen, die anders door bederf verlo ren gingen, besparen. Vele voedingsmidde len zullen nu ook goedkooper worden en wij zullen wat onze voeding betreft onaf hankelijk zijn van jaargetijde, klimaat eii weersgesteltenis. Met spanning ziet men het resultaat vaa deze uitvinding tegemoet. Pastoor H. C. Smit. t Zondagmiddag om twee uur is in het St Jozefklooster te Amersfoort op 72-jarigen leeftijd overleden de Zeereerw. heer H. C. Smit, oud-pastoor van Schalkwijk. Twee Redemptoristen-missionarissen overleden. Blijkens hier te lande ontvangen bericht- zijn in de missie van Suriname overleden de Zeereerw. Paters G. Schroder en A. Nuyten, van de Congregatie van den Aller heiligsten Verlosser. Beiden waren reeds vele jaren in de mis sie werkzaam. Pater Schroder was reeds langen tijd ziek, terwijl ook Pater Nuyten mocgetobd en afgewerkt was in den zwaren missiearbeid. Eerstgenoemde was geboortig uit Gees teren (Ov.) en 66 jaar oud. Den 29 Septem ber 1888 trad hij in de Congregatie der Re demptoristen en reeds den 12en October van het volgende jaar ging hij naar Suri name, waar hij 21 Juli 1903 tot priester werd gewijd. Hij was er vooral werkzaam als onderwijzer en pastoor te Marianella, waar hij thans ook is overleden. Pater Nuyten was een Bredanaar en werd 18 December 1867 geboren. Hij trad 28 Juli 1839 in de Congregatie en werd den 14en Augustus in Wittem door den Apos tolisch Vicaris van Suriname mgr. Wul- fingh priester gewijd. In 1894 is hij naar de West vertrokken en 29 September van dat jaar arriveerde hij in Paramaribo. Behal ve in de hoofdstad is hij op verschillende staties in Suriname werkzaam geweest. Hij «tierf in Albina. Zij: Hoe waag jij het, om 's morgens om uur thuis te komen. Hij: Hoe waag jij het, om ?s morgens om 6 uur al matten te kloppen.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6