MAANDAG 1" NOVEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 keeper ge9lopt. De bal springt echter in het veld terug en dezelfde speler schiet opnieuw m, thans met succes (13). De Blauw Zwart-voorhuede krijgt dan ver schillende kansen om den achterstand te verkleinen, maar zij weet het doel niet te vinden. Onveranderd komt dan de rust. In de tweede helft kwam er evenmin verandering in den stand. Wel kregen de gasten zoowel als de gastheeren eenige op gelegde kansen, maar zij worden niet be nut. Bij een Blauw Zwart-aanval komt de rechtsbinnen voor open doel. Hij wordt echter door twee Graaf Floris-spelers aan gevallen en geliaakfr, waarbij de bal ach ter liep. De scheidsrechter zag echter niets en liet doorspelen. De Blauw Zwartkeeper wordt dan verschillende malen zwaar op de proef gesteld maar hij houdt stand en onder eenigen druk van Blauw Zwart komt ten slotte het einde onveranderd. DIOC. HAARL. BOND. De uitslagen. Tweede klasse C. Lisse II—O. V. V. I 0—3; D. O. S. I— D. S. S. I 3—3. Derde klasse F. Leiden IIBlauw Zwart II 84; S. J. O. II—Alph. Boys I 2—3. Vierde klasse G. O. V. V. II—S. J. O. IV 1—1. Juniorencompetitie District Leiden. Afdeeling A. Teijling 1—Leiden I 20; O. V. V. I Lisso I 51. Afdeeling B. Teijiiiigen IIMeerburg II 30; Meer burg IS. N. A. I 10. Lisse II—0. V. V. I 0—3. Als de scheidsrechter v. d. Leythe laat beginnen is Lisse compleet. O. V.V. misv doelman Ouwerkerk, waardoor Simonis weer onder de lat staat. Lisse wint den toss en verkiest den zwakken wind in den rug. Reeds direct zit O. V. V. er op en Lisse wordt geheel teruggedreven. Het terrein is vrij drassig, zoodat enkele mooie kansen door de gald- heid verloren gaan. Het spel der O. V. Y\- ers staat vrijwel een klasse hooger als dat der Lissenaren, die maar luk raak trap pen. Enkele uitvallen van Lisse hebben daardoor vanzelfsprekend geen succes. Wanneer er ongeveer een kwartier ge speeld is, zet v. Woerkom den bal voor doel, de keeper grijpt mis en v. Noort geeft zijn club de leiding (01). O. V. V. komt geregeld terug en verschillende schoten hadden beter lot verdiend. De Lissenaren weten het vaak nooit verder te brengen dan de backs, terwijl de enkele ballen die de keeper te verwerken heeft, ongevaar lijk zijn. Door stug verdedigen weten de Lissenaren verdere doelpunten te voorko men. De rust komt dan met ongewijzigden stand (0—1). Na de rust komt Lisse direct opzetten en er ontstaan gevaarlijke momenten voor de O. V. V.'eis. Maar dan komt O. V. V. weer opzetten en het ib voor de rest met Lisse gedaan. Wanneer v. Brugge den bal keurig doorgeeft aan v. Nourt, zet deze even door en schiet onhoudbaar in (02). Vlak daarop doelpunt v. Woerkom na keu rig combinatiespel onhoudbaar (0—3). O. V. V. vindt het dan schijnbaar welletjes en speelt heel gemoedelijk verder. Niet tegenstaande heeft Lisse niets in te bren gen en wordt er vaak van het kastje naar den muur gestuurd. Als de scheidsrechter einde blaast mag Lisse van ge1 uk spreken, dat ze er zoo vanaf is gekomen. De scheids rechter was goed. D. 0. S. I—D. S. S. I 3—3. In een spannenden wedstrijd heeft D. O. S. een gelijk spel bevochten tegen het sterke D. S. S. die hiermede zeker tevre den mag zijn. Immers slechts uit een pe nalty konden de gasten gelijk maken. Het spel was nog slechts enkele minuten oud, toen D. O. S. de leiding nam, doch D. S. S. maakte binnen de minuut gelijk. Toch weet D. O. S. na eenige minuten weer de lei ding te nemen. Maar D. S S. weet zich ook flink te weren, en uit een scrimmage voor 't doel wordt weder gelijk gemaakt. Beide partijen zijn beurtelings in den aan val en het spel gaat tamelijk gelijk op. Toch weel D. O. S. met een onhoudbaar schot weder de leiding te nemen, doch even voor de rust krijgt D. S. S. een pe nalty te nemen en weer is het gelijk spel. Hierna is het rusten A s dan weer is begonnen heeft de re gen het veld zoo mogelijk nog gladder gemaakt, doch er wordt hard gestreden om de leiding en beide doelen worden be kogeld, doch steeds zonder resultaat. De spanning bleef er echter tot bet einde toe in en het publiek dat het slechte weer trot seerde heeft werkelijk genoten, terwijl de D. O. S.-spelers hebben bewezen, zeker in de 2e klas thuis te behooren. Nu vo'gende week tegen het nog onge slagen Vitrix. Als de D. O. S-spelers hun tanden op elkaar zetten en flink spel ge- Ven, dan behoeft ook hiervan niet verlo ren te worden. R. K. Sportvereeninging S, N. A. Het is voor de S. N. A.-elftallen een ma gere dag geworden. De reserves zouden om 2 uur moeten spelen tegen Lisse IV wat echter op zich liet wachten. De heeren wa ren al om 12 uur in Stomp wijk, doch daar de wedstrijd officieel om 2 uur was vast gesteld, was noch de scheidsrechter noch S. N. A. natuurlijk aanwezig. Lisse wensch- te niet te wachten wat hun wel duur zal komen te s-taan. Inmiddels voor de reser ves een verloren Zondag. De volgende week komt V. V. L., dus dan is er zeker wat te doen. De Junioren keerden met een nederlaag van Meerburg 1 terug. Met 10 moesten zij het loodje leggen. Leiden IIBI. Zwart II 84. De Leiden-reserven speelden gisteren een we! eigenaardigen wedstrijd tegen Blauw Zwart II. In de eersie helft wilde het bij de Leidenaars in het geheel niet vlotten en do rust ging in met een 1-3- achterstand. In de tweede helft ge eek het of een geheel andere Leiden-ploeg in het veld was gekomen. Nu ging het beter en niet minder dan zeven doelpunten wisten zij in drie kwartier te maken, waartegen over BI. Zwart slechts één doelpunt stel de. Zoo kwam het einde met 8—4. S. J. C. II—Alph. Boys I 2—3. Het is Alph. Boys gelukt de beide pun ten uit Noordwijk mede te brengen. Het begin is eenigszins sensationeel, want nauwelijks is afgetrapt of S. J. C. krijgt wegens hands een penalty -te nemen, wel ke zij in een doe'punt omzet. Niet ontmoe digd valt Alphen Boys aan en bij een al- gemeenen aanval zorgt v. d. Laan voor den gelijkmaker. Alph. Boys is nu sterk in de meerderheid en weldra is het Severijnen, die den S. J. C.-keeper voor de tweede maal laat visschen. In den stand komt verder geen verandering meer, tot-dat 5 minuten voor de rust v. d. Laan in zijn eentje de heele verdediging passeert^ en onhoudbaar doelpunt (31). Kort hierop is het rusten. Na de rust wegen beide partijen vrijwel tegen elkaar op. Beide doelen zijn beurte lings in gevaar. Bij een algemeenen aan val gelukt het den S. J. C.-rechtsbinnen den achterstand te verkleinen door met een keihard schot den A. B.-keeper geen schijn van kans te geven (32). Kort hier- opfluit de scheidsrechter, die zeer voldeed, einde en hebben de A. B. 2 kostbare pun tjes binnen. Bravo R.-K. S. V. „Meerburg", Zoeterwoude (H.R.) Gymnastiek. Zooals mag worden verondersteld bekend te zijn, hebben de meisjesjunioren en de jongens-adspiranten Zondag 9 Nov. 1.1. deelgenomen aan de bondswedstrijden te Haarlem, waaraan door bijna alle vereenigingen uit het Ha-arlemsch Diocees werd deelgenomen. De meisjes hebben daar een mooi succes behaald, want, in de afdeeling voorgeschre ven oefeningen wisten zij den tweeden prijs te bemachtigen, met slechts het minimale verschil van een halven punt op de eerste prijswinners. Voorwaar, een fraai resul taat. In de afdeeling zelf gekozen oefenin gen behaalden zij door voor ons en voor autoriteiten op gymuastiekgebied onbe grijpelijke redenen, geen prijs. Maar, met dit al, we mogen meer dan tevreden zijn. De jongens behaalden geen prijs, wat heelemaal niet erg is. Hopen we slechts, dat ze in Haarlem iets geleerd hebben, en wel o-a. dal het behalen van successen in de gymnastiekzaal voor een groot deel af hangt van het trouw bezoeken der lessen en van het serieus en vlijtig oefenen op die lessen. In dit opzicht kunne zij waarlijk een voorbeeld nemen aan de meisjes, die hun succes, naast de goede leiding van den heer Castelein, te danken hebben aan hun volhardend en ernstig volgen der lessen. Athletiek. Alle athleten worden hedenavond om 9 uur in het patronaat verwacht ter bespreking van een heel be langrijke kwestie n.l. de in-door-training. Besproken zal o.a. worden, waar die in- door-traning dezen winter gehouden zal worden, of ze gezamenlijk met andere athleten uit Leiden, dan wel alleen voor de Meerburgers gegeven zal worden. Aller opkomst is dus dringend noodzakelijk. Voetbal. Gisteren kwamen alleen de junioren in 't veld. En 't_ Spijt ons, dat we de juniores en speciaal die van het eer ste op iets moeien wijzen. Het zou n.l. aanbeveling verdienen, als er in het veld eens heel wat minder gesproken werd. Dit geldt voor bijna iedereenDoor praten be reikt men op de eerste plaats absoluut niets, en op de tweede plaats komt het niet, te pas. Op een voetbalveld moet men voetballen en niet praten. Overigens kun nen we over het eerste tevreden zijn. Met o werd van S.N.A. I gewonnen, zoodat van de drie gespeelde wedstrijden er even veel gewonnen werden. Een goed begin derhalve Het tweede juniorenelftal trok naar Sassenheim, en keerde met- een 03 neder laag huiswaarts. Hindert heelemaal niet! 't Zal heusch wel beter wordenDaarom de moed niet verliezen Zondag a.s. op het Meerburgterrein: Meerburg I—Teylingen II. Teijlingen I Jun.Leiden I Jun. 20. Precies 12.30 uur stellen beide Junioren- elftallc" zich op.Beiden zijn compleet. Teijlingen wint den toss en verkiest met wind mede te spelen. Als het eerste kwar tier vrijwel gelijk op gaat volgt eens een doorbraak, waaruit de rechtsbuiten de score voor Teijlingen opent. Daarna krijgt Leiden een strafschop toegewezen, welke naast wordt geschoten. Nadat de bal is uitgetrapt gaat de voorhoede er keurig van door, waarop het tweede doelnunt door den midvoor van Teijlingen in het doel verdwijnt. Daarna is, het spoedig rusten. Na de rust neemt Leiden het snel geheel in handen. Nu krijgt Leiden weer een strafschop te nemen welke door den kee per op schitterende wijze wordt gehouden. Hce Leiden ook zwoegt zij kan het niet tot Jre'"unten brengen. Ongewijzigd komt het einde. Teijlingen 2 Jun.—Meerburg 2 Jun. 3—0. Te twee uur stellen beide elftallen zich op. Te Pin gen wint den fco-ss en verkiest met wind mede te spelen. Na ongeveer 20 minuten spelen opent de linksbinnen van Teijlingen de score. Na nog wat heen en weer getrap is het rusten. Het spel is nog gen 10 minuten oud of dezelfde speler de poneert nummer twee in de touwen. Het blijkt dat Tcidingen er alles opzet om haar eerste overwinning te behalen. Zij speler allen voor wat zij waard zijn en weer is het j e linksbinnen die de score tot 30 i voert. Spoedig is het einde daar en heeft Teijlingen haar eerste overwinning be- KON. NED VOETBALBOND. De uitslagen. Oefenwedstrijden. Rotterd. XIBondselftal 32; Bonds- elft. B—Bristol R. 2—3; Noord. Xl-tal— Oost.- XI-tal 3—6; Zuid Z. XI—«West. 2e KI. 5—5. AFDEELING I. Tweede klasse A. WFC-TOG. 2—3. Derde klasse D. AlphiaZeist 8—3. AFDEELING II. Derde klasse A. THBUVS 33LugdunumZeemeeu wen 31. Vierde klasse A. HDVBodegraven 14. Res. 2e klasse A. ADO III—HVV IV 13-2 Vriendschappelijke wedstrijden. WilhelminaExcelsior 44 Be Quick KHC 7—2; Ensoh. Boys—Quick (N.) 32; HFCEDO 6—2; StormvogelsHil versum 33; HVVHBS 19; ADO SVV 6—2; Quick—HDVS 7—2; ASC—VOC 31 DFC—PSV 4—6; ZVV—WA 44; DHCVDL 53; Be Quick (Groningen Rob. et VeL 46. DE BRISTOL ROVERS TEGEN EEN NED. BONDSELFTAL. De Engelschen winnen met 32. Bij de Nederlanders geen nieuwe ontdekkingen. Toen de wedstrijd tusschen een Neder- landsch Bondselftal en de Bristol Rovers gistermiddag in het Stadion aanving, wa ren ongeveer 15.000 toeschouwers aanwezig. Het is een vrij frissche wedstrijd met de Engelschen technisch beter. Een 32 overwinning hebben zij dan ook volkomen verdiend. Bij een dergelijken wedstrijd is een be schouwing van de spelers wel het, eerst op zijn plaats, immers het aantal doelpunten en wie ze maakten is niet direct van be lang. Dat mag dan wel het geval zijn voor de boeschouwers, immers een overwinning op de Engelsche club van de derde divisie zou tenminste eenige vergoeding beteeke- nen voor de reeds nederlagen, welke ons nationale team den laatsten tijd ieed. Odijk (De Hollandiaan) is een keeper met talent. Hij keept met bravoure, iets wat altijd in den smaak valt van net pu bliek. Hooge ballen weet hij wel te houden, zijn opstellen is goed. Het uitloopen is ge vaarlijk en daar hij nog al klein 13, loopt men bij hem vaak gevaar, dat hij of on dersteboven geloopen wordt of dat, het le der over hem gekopt of getrapt zou kun nen worden. In den wedstrijd van giste ren was hij safe, eenige keiharde scho.en heeft hij op uitstekende manier onschade lijk gemaakt. Schuld aan de drie doelpun ten heeft hij bepaald niet. De Engelschen vormden een goede ho mogene ploeg, die het van snel open spel ïnoest hebben. Daarbij werd niet verge ten dat doelpunten moesten worden ge maakt. Odijk heeft dat kunnen merken. In aanmerking genomen, dat de heeren Zaterdag nog een wedstrijd hebben ge speeld voor de League, is deze prestatie toch heel goed. Het begon met een overwicht van de Ro vers, doch zij konden het tot doelpunten voorloopig niet brengen. De Nederlandsche aanvallen loopen meestal dood op buiten spel, waaraan Gerritse zich nog al eens bezondigt. Onverwacht neemt het Bonds elftal de leiding, als na goed doorzetten van Gerritse hij kalm naar Huysman plaatst, die vlak voor doel met een schuiver keeper Berry het nakijken geeft. Op on begrijpelijke wijze geeft scheidsrechter Breethof buitenspeln.b. voor den links binnen. Het punt wordt dus niet toege kend. Langzaam werkt het Bondselftal zich los en het is Huysman die even later na een voorzet van rechts overkopt. Tap zit steeds achter zijn voorhoede aan, geeft meest aan rechts, welke vleugel het meest actief is. Ta.P probeert het zelf ook eenige malen, doch heeft geen succes. Aan den anderen kant belandt een schot van den linksbuiten Young juist op de kruising van paal en lat, en kan wordea weggewerkt. Dix, de Engelsche linksbinnen is handig met den bal, zijn spel heeft veel overeen komst met dat van Tap. Een schot van den Engelschman kan Odijk vallend stop pen. Als er een halfuur gespeeld is scoort Atwood in zijn eentje (01). Een snelle aanval van Gerritse en Ruisch volgt, Gerritse komt in vrije po sitie, maar zijn schot kan nog door Berry corner worden gewerkt, die zonder resul taat blijft. Een keihard schot van Buil slaat Odijk uit zijn doel, de corner die goed genomen wordt, wordt over gekopt. Weer is Dix er door, doch wederom kan de Hol- landiaan-keeper het leder uit zijn doel slaan. Nogmaals moet hij handelend op treden voor een schot van den linksbinnen, wat hem goed afgaat. Dan is het rusten. Om precies drie uur wordt weer begon nen. Het begin is voor de Hollanders, waarbij Ruisch in keepers handen schiet. Het spel gaat op en neer, met de Engel schen als iets sterker. Tap knalt naast het doel. Als er 20 minuten gespeeld zijn geeft Ruisch aan Huysman, die zich tus schen twee spelers door wringt en kans ziet het leder over den uitloopenren kee per heen in het doel te krijgen (1—1). Een minuut later schiet Dix keihard in den rechterbovenhoek, onhoudbaar voor Odijk (1—2). Als er 33 minuien gespeeld zijn herhaalt Huysman het zelfde spelletje en de stand is gelijk (2—2). De Engelschen zetten den buitenspelval open, en telkens loopen de Hollanders er in. Vijf minuten voor het einde is het al weer Dix, die fraai inschiet (2—3). Met een 32-overwinning voor Bristol Rovers komt het einde. R0TTERDAMSCH ELFTAL— BONDSELFTAL 3—2. Ten aanschouwe van een zeer talrijk pu bliek, dat we schatten op 25000 personen is het aan het Rotterdamsch elftal gelukt om het Bondselftal te slaan, een resultaat, dat in de laatste minuut van den wedstrijd werd verkregen, doch dat toch wel ver diend mag worden geheeten. De Rotter dammers zijn voor het grootste gedeelte van den speeltijd in de meerderheid ge weest, hel duurde evenwel lang voordat v. d. Meulen, die in uitstekende conditie was, kon worden gepasseerd. Over het al gemeen was het een snelle en goede wed strijd, meermalen werden de aanwezigen vergast op staaltjes van fraai combinatie spel en in het bijzonder zagen we die van de voorhoede van het Bondselftal, waarin Pasteur de plaats had ingenomen van Van Reenen en zich ontpopte als een spe ler, die goed passeert en het met zijn buur lui uitstekend kon vinden. Kools als links binnen was wel de beste voorwaarts van het veld, snei, handig en schotvaardig. Met Mulders, die op de linksbuitenplaats snelheid aan behoorlijke tactiek paste, vormde hij een bewegelijken en gevaarlij ken vleugel. De rechterwing was niet zoo goed als de linker, zonder nochtans teleur te stellen. De wedstrijd heeft in ieder geval ge leerd, dal de linkerbinnenplaats in het Nè- derlandsch elftal door Kools zal moeten worden bezet, dat De Bruin als achterspe ler nog lang niet heeft afgedaan, dat een middenlinie gevormd door van Heel, v. d. Berg en Sterk tot een behorlijke prestatie in staat moet worden geacht en dat Pas teur als middenvoor in de gaten dient te worden gehouden. Direct nadat Lagendaal voor Rotterdam heeft afgetrapt trekken de Rotterdammers ten aanval. Eenige pogingen stranden op de verdediging van het Bondselftal, maar dan krijgt Lagendaal het leder toegespeeld en v. d. Meulen wordt aan den tand ge voeld. Onze nationale doelverdediger kwijt zich naar behooren van zijn taak. Even la ter probeert de Xerxesman het nog eens, doch nu gaat zijn schot ver naast.'Voorloo pig is de Rotterdamsche achterhoede nog te sterk voor den aanval van het Bonds elftal. Vooral Hoogersteeg weert zich kranig en het gelukt dan ook alleen maar aan van Osch om een tweetal schoten te lossen. Het eene belandt in de veilige han den van Bund, terwijl het tweede rake lings oversnort. Geleidelijk komt na de pe riode van Rotterdamsch overwicht het Bondselftal een tikje meer aan het woord. We zien een fraai staaltje solospel van Kools, maar diens schot mist de juisie richting. Het is echter uil stel van executie wa,nt als even later Mulders den bal in zuivere buitenspel positie krijgt tegespeeld. heeft Kols weinig moeite het lede langs Bund te trappen. Scheidsrechter Casteleyn ontging het buitenspelgeval, zoodat het Bondselftal met 1—0 de leiding heeft. Rot terdam onderneemt hierop een serie aar dig opgezete aanvallen, uit een waarvan Lagendaal een voorzet, van rechts ineens opvangt en rakelings naast kogelt. De Rot terdamsche middenvoor heeft er zin in, want terstond daarop drijft, hij door alles heen en slechts op het allerlaatste mo ment kan v. d. Meulen een zeker schijnend doelpunt voorkomen. Als het spel weer hervat is en de voor hoede van het Bondselftal eerst een be zoek aan Bund heeft gebracht nemen de Rotterdammers het. spel in handen, v. d. Meulen krijgt het weer direct hard te ver antwoorden maar de meest ingewikkelde situaties weet hij steeds op grandioze wij ze tot oplossing te brengen. Een Rotter damsch doelpunt zit evenwel in de lucht. Dit komt dan ook als v. d. Geest leelijic over een bal heentrapt en Lagendaal han dig van de daardoor ontstane kans profi teert. Hij lost een hard schot dat v. d. Meu len slechts ten halve raakt en dat in de touwen terecht komt. (1—1). Twee minuten later heeft het Bondselftal evenwel al weer de leiding. Hogesteeger speelde den bal binnen de beruchte lijnen met de hand en Kools maakt maakt bij het nemen van de penalty geen fout (1—2). De Rotterdammers zijn hierdoor geens zins ontmoedigd. Moedig blijven zij aan vallen en eenige malen moet v. d. Meulen er aan te pas komen. Vooral twee kopbal len van Viergever snel achter elkaar eischen zijn volle oplettendheid. In keurigen stijl maakt hij ze echter beiden onschadelijk. Aan den anderen kant ketst een fraaie kopbal van Kools van de lat in het veld te rug en als Lagendaal weer eens rakelings naast geschoten heeft maakt Kools een doelpunt, dat zeer terecht wegens buiten spels wordt afgekeeurd. Barendregt is niet bijster op dreef. De man die anders toch best een doelpunt kan maken brengt thans resoluut zelfs de eenvoudigste kans om hals. Rotterdam is verreweg het sterkst en het kan dan ook niet uitblijven of aan dien kant moet een doelpunt komen. Als Hendrik een zeven minuten voor het ein de goed aan Viergever overgeeft schiet deze den bal bal via den paal in het net 22. Nog even brengt Kools het Rotter damsche heiligdom in gevaar, maar Bund voortkomt het ergste. In de laatste minu ten van den wedstrijd kogelt Lagendaal een goed aangegeven bal van Barendregt langs v. d. Meulen, zoodat Botterdam dit maal wint. ZUIDEN-WESTEN 2e klas 5-5. In het Sportpark te Tilburg werd onder vrij groote belangstelling de oefenwedstrijd gespeeld tusschen een Zuidelijk eerste- en een Westelijke Tweede klas-combjnatie. Het is een aardig partijtje voetbal ge weest met een sensationeel begin. Binnen dé vijf minuten hadden de Westelijken het eerste doelpunt binnen en nog geen halve minuut later liet Lavryssen nummer twee passeeren. In de eerste helft van den wed strijd is het Westen bijna voortdurend ster ker geweest. Ze gaven goed samenspel te zien en vooral de rechtervleugel met den watervluggen Wels van Unitas als reclns- uiterst gaf de Zuidelijke verdediging han denvol werk. En de Zuidelijke verdediging moest zich in de eerste helft terdege in spannen, want Lavrijsen van de Valk, die na de eerste blunder het tweede doel punt had hij moeten houden prachtig werk leverde, had niet veel steun van zijn backs. Van Pelt van NüAD was uiterst traag en zeer onfortuinlijk. Hij heeft door ondoordacht terugspelen het We'sten nog een doelpunt cadeau gegeven. Na de rust aanvankelijk hetzelfde spel als voor de rust, al laat het zich wel aan zien, dat het Zuiden beter partij zal ge ven. Het eerste succes komt aan den Wes telijken kant als Vente uit een voorzet van van Roest inschiet. Direct van het mid den gaan de Zuidelijken er met den bal van dood. Pellikaan lost een goed-gericht schot, dat door Duivenbode wordt, gere tourneerd. Simons loopt toe en lost een schuiver, die de keeper door de handen laat gaan. Het Zuiden is nu voortdurend in de meerderheid, de Westelijken krijgen geen kans meer en vooral de rechtervleugel wordt goed bewaakt. Bij een Westelijken aanval speelt van Pelt te zacht op Jen keeper terug, van Roest is eerder bij den bal en het is 42. Hazendonk verzwikt zijn knie en wordt het veld uitgedragen. Boor van TAC neemt zijn plaats in. Er is nog ruim twintig minuten te spelen. Nauwelijks staat Boor op het yeld of hij verrast Duivenbode met een hard schot en een paar minuten later is het weer de invaller, die met een vliegend sohot den gelijkmaker scoort. De Zuidelijken ondernemen aanval op aanval, het Westen heeft niets meer in te brengen en het is weder Boor, die het Zui den het winnende punt bezorgd 54. Het Westen haalt nu weer op. Na eeni ge aanvallen scoort Koper den gelijkma ker. Het Zuiden werkt hard om het win nende punt, maar ze kunnen niet meer in halen, wat ze in het begin hebben ver zuimd en er komt geen verandering meer in den stand. NOORD-NEDERLAND— OOST-NEDERLAND 3—6. De districtswedstrijd tusschen de ver tegenwoordigende elftallen van Oost- en Noord-Nederland te Leeuwarden gespeeld heeft een eigenaardig verloop gehad. Voor de rust waren de Oosfelijken u.l. in alle opzichten de meerderen van de gasthee ren. In de tweede helft echter speelde Oost aanmerkelijk minder, Noord een klasse beter dan daarvoor en zoo ging na half-time het spel gelijk op, waarbij zelfs de Noorde lijken iets in de meerderheid waren. In de eerste speelhelft sloot het Oostelijk elftal uitstekend. De spelers waren op het uiterst zware terrein steeds even sneller dan hun tegenstanders. De techniek en tactiek stak gunstig af bij die van de Noordelijken. Kortom in alle opzichten waren de gas'en overwegend sterker. De Noordelijken leg den weinig verband in hun ploeg. De micl- denlinie schoot in haar taak tekort en in de verdediging haperde het meermalen door het vallen van den linksback van der Kamp. De rechtsback Sissingb speelde echter een sublieme partij en gesteund aan den linkerkant door den linkshalf Pnss, werden nog ettelijke aanvallen onderbro ken. Driemaal wist echter het Oostelijk elftal in de eerste speelperiode te doel punten, waarbij achtereenvolgens Fróh- lich, Elf ring en Kluin de makers waren. Na half-time was het eerste doelpunt weer voor Oost. Schippers was daarvan de maker, doch daarna vertoonde het Noordelijk elftal zoo'n verrassend en over rompelend spel, dat het er alle schijn van had, dat het evenals bij den laatsten dis- trictswedstrijd tegen het Oosten den ach terstand tot één doelpunt zou reduceeren. Weliswaar maakte Kluin nog een vijfde goal, toen Bonsema de score op 14 had gebracht, doch de Noordelijken hielden vol en Woltjes en Steenbergen verkleinden den achterstand 35. Kort hierna viel echter een kwartier voor het einde de linkshalf Pots uit en op hetzelfde oqgenblik, dat Noord met 10 man speelde doelpuntte Elfring wederom en daarmede ging de hoop der vele toeschmi- kers op een althans gunstig resultaat in rook op. Ofschoon de Noordelijken in de zen vlotten en aantrekkelijken wedstrijd met 63 het onderspit moesten delven kun nen zij er prat op gaan twee der beste spelers van het veld in hun midden te hebben gehad. Hun rechtsback Sissingh was wel de ster van het veld. Hij is een speler, die op het oogenblik een ernstig candidaat is voor het Nederlandsche elf tal. Daarnaast behoorde ook de rechtsbui ten Meulema tot de uitblinkers, zonder nochtans met Sissingh op één lijn te kun nen worden gesteld. Een candidaat voor het Nederlandsch elftal is hij niet. Wel zou men Kluin, de mid-voor van de Ooste lijken nog eens kunnen probeeren, die dezen middag een goede partij speelde. Bepaal de uitblinkers hadden beide elftallen ove rigens niet.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6