HART0GS UIT DE RIJNSTREEK «MHEEREN-BAAl LUCHTVAART VRAGENBUS ZATERDAG 15 NOVEMBER 1930 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. De vraag voor bloemkool was de laatste dagen groot. Ook voor ex port wordt flink gekocht tegen zeer goede prijzen. Thans gaat het aanmerkelijk min deren en zal de volgende week het cijfer van 20000 per veiling niet gehandhaaft kunnen blijven. Gelukkig bleef men tot he den geheel voor vorst gevrijwaard. Bij de minder goede uitkomsten in het algemeen zou de schade hiervan nog zwaarder val len dan gewoonlijk. Voor winterproducten blijft nog weinig vraag. Er is weinig han del. In de bloembollenbedrijven heerscht thans drukte. Voor de naderende winter maanden wil men klaar zijn. Werkeloos heid heerscht hier gelukkig niet. Moge het zoo blijven. houdt sprèekuilVy voor TANDHESLKuftoE Maandag en V/A en vlag 103 uur en Vti Voorstraat 4, bij KATWIJK Kunsttanden f2.Klii pijnloos trekken Onbreekbare gebitten garantie LISSE. Gemeenteraad. De openbare Raads zitting, welke Dinsdagmiddag zou wordeil gehouden, wordt thans, wegens bezoek van U. en W. aan het raadhuis te Noordwij- kerhout gehouden Maandagavond te 7.30 uur. ^EIMUIDEN. Uitvoering De dames van de Missie- tooneelclub St. Ursula uit Leiden zullen morgenmiddag te 1.30 uur een schoolkin deruitvoering geven en morgenavond te 7 uur een uitvoering voor volwassenen. De uitvoeringen dezer club zijn in Leiden en Rijpwetering een groot succes geweest. N00RDWIJK. Mij. v. Tuinbouw en Plantenkunde. De Novembervergadering van de Ned. Mij. welke gisteravond in Hotel „Roya-1" werd gehouden, mocht zich in een goede opkomst verheugen. De voorzitter, de heer H. de Boer, sprak bij de opening hierover zijn vreugde uit en, als was het seizoen voor onze planten reeds vergevorderd, er wa ren nog vele planten en bloemen aanwezig, waarvoor spr. gaarne zijn dank betuigde. Bij deze opening wilde de voorzitter waar de afd. toch Noord wijk en -Omstre ken is en hiertoe ook Noordwijkerhout behoort, zijn vreugde er over uitspreken, dat bij het pas in gebruik genomen prach tige gemeentehuis door den architect eeni- ge reliefs in tegel zijn aangebracht van onze schoone Duinflora. Spr. vertrouwde dat dit een profeet ie moge zijn, dat de ont wikkeling van bloemen en planten in Noord wijkerhout zich steeds meer moge uitbrei den en dat de ijverige leden van Noord wijkerhout het spoedig mogen beleven, dat zij in hun zoo sterk vooruitgaand dorp, een eigen afd. der Maatschappij kunnen stichten, waarop de afd. Noordwijk als zusterafd. met trots zal kunnen gaan. In gekomen was een schrijven van den heer Mensing met een aanvulling der sprekers lijst. Als afgevaardigde naar de Algemeene Vergadering, welke op 23 October 1.1. in Hotel „Royal" alhier is gehouden, bracht de heer Rietvink een zeer uitgebreid ver slag uit, waaruit bleek, dat deze vergade ring in alle opzichten zeer goed is ge slaagd. Voor dit verslag mooht de afge vaardigde een woord van dank ontvangen. De heer H. de Boer hield hierna een in leiding over de planten en haar vijanden, eendeels zijn dit de menschen, anderdeels de dieren. Het groote verschil hierin is, dat de menschen de planten welke zij voor hun voedsel noodig hebben niet zullen laten uitsterven, doch door zaad winning ook voor het nageslacht zorgen, de dieren houden hiermee geen rekening en daarom vond spr. het zoo interessant eens na te gaan hoe de plant door de macht van den Schepper voor zichzelve zorgt. Velerlei voor beelden kan spr. aanhalen b.v. de Acacia's worden veel bezocht door een mierensoort, die wel iets van de plant tot zich neemt, tloch welke belet dat andere mier-soorten die de ondergang dezer boomen zouden worden, eveneens in de plant komen. Vooral de giftige stoffen, welke meer dere planten bezitten, zijn een sterk ver weermiddel. Vele dieren schuwen instinctief de vergiftige planten, welke veelal een on aangename geur verspreiden. Spr. vond deze planten echter van het grootste be lang voor den mensch, omdat deze allen ge neeskruiden zijn en veel beter zijn dan de chemische praeparatep van thans. Andere planten beschermen zich door de vele Rafiden welke zij bezitten en door vèel diersoorten niet verdragen kunnen worden. Nog anderen door de vorming van een kurklaag op bladeren en bast en het opnemen van veel zuurstoffen. Spr. beëindigde hiermede zijn interes sante causerie en zal volgende keer ver der gaan over de gevaarlijke wapenen, die 'de planten hebben. In de korte pauze wer den de ingezonden planten besproken en gekeurd en, daarna verloot. Eenige leden gaven zich op, een onderwerp op de eerst volgende vergaderingen te bespreken, ter- u ijl de voorz. ook nog eenige toezeggingen deed. Na enkele besprekingen in de rond vraag, sloot de voorz. onder dank voor op komst deze geanimeerde bijeenkomst. Lijk aangespoeld. Ter hoogte van het Radio-station ,.Nora" is op het strand aan gespoeld een lijk, in verregaande staat van ontbinding verkeerend. Door de- politie wordt een onderzoek ingesteld ter indenti- ficatie. VOORSCHOTEN. Jubiieurrbldemententoonstelling. In een j.L Maandagmiddag gehouden vergade ring van het tentoonstellingcomité met vooraanstaande broeiers van Mendeltul- pen, die hun medewerking hadden toe gezegd, is besloten de jubileumtentoonstel ling te houden van 12 tot en met 16 Jan. a.s. Verdere bijzonderheden zullen binnen enkele weken volgen. De afd. VoorschotenVeur, welke in Februari a.s. 40 jaar zal heben bestaan, viert de herdenking van dit feit met deze afdeelingstentoonsteling, waarbij het zwaarteput zal gelegd worden op de Men- deltulpen. „Weekbl. v. Bl.cultuur". VOORHOUT. Verkooping. Door Notaris Romijn van Warmond is gisteren in het openbaar in bod gebracht het perceel van den heer H. Bakker, alhier, bestaande uit woonhuis, werkplaats en bijbehoorende grond. De heer J. Hufner, alhier heeft het geheele pand ingezet voor de som van 7200. Laagste inschrijver. Voor den bouw van 27 arbeiderswoningen voor de woning bouwvereniging „Eensgezindheid" te Lei den, was de heer P. G. Lemmers, aanne mer, alhier, de laagste inschrijver voor de som van a. 73.300.em b. 74.900. De gunning is aangehouden. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gevonden voorwerpen. 3 belasting plaatjes leeren tabakszak broche be staande uit 2 vreemde munten pak drop kinderportemonnaie met- inhoud. Gevestigd: J. W. de Groot van Zevenhoven Alida W. van Haastrecht, echtgenoote van M. v.* d. Panne en gezin van Bodegraven Arie Prona van Ra-al te Kindere Dane van Rotterdam A. Heijneman en gezin van Rosmalen H. Bogaards van Voorschoten Hendrika Hoek van Schiedam A. W. van Hemert en gezin van Frankrijk G. W. den Bog- gende va-n Haarlem A. M. Mathot van Amersfoort. V er trokken Alida N. Samson wed S. Vellekoop naar Winterswijk C. D. H. Bove-t naar Voorschoten Th. van der Kraan en gezin naar Nieuwkoop G. C. van Tienhoven naar Amsterdam J. J. Gastelijn en gezin naar Ter Aar Clara van Houten en gezin naar Leide-n C. Does naar Ouderkerk aan de Amstel Cornelia van Roekei en gezin naar Maas sluis J .G. van Niekerk naar Zwammer- dam Maria Emming naar Gladbeck (Duitschland). AARLANDERVEEN. jarig bestaan R. K. Volksbond. Donderdagavond hield de Volksbond al hier een feestverga-denng in het lokaal van den heer W. v. d. Berg. Het gezellige zaaltje was overvol. Op de bestuurstafel prijkten een pa-ar ruikers bloemen. Geen wonder ook: het was groot feest voor de afdeeling. Het- Patroonsfeest werd her dacht, het jubileum van het 12l/a-jarig be staan van de afdeeling en ook was er nog een jubileerende penningmeester. Nadat de voorzitter, de heer M. Hei man geopend had met gebed werd staande het Strijdlied gezongen. De solozang werd uitgevoerd door den heer Jac. Aartman. De secretaris las daarna de notulen voor van de laatste vergadering; deze worden onveranderd goedgekeurd. Dan complimen teert de voorzitter van harte, ook namens de vergadering, den jubileerenden pen ningmeester, den heer J. de Keizer, die vanaf de oprichting van den R. K. Volks bond bovengenoemde functie vervuld heeft. Hem werd als blijk van waardeering een Mariabeeld, 'n paar engelenbeelden ;n paar nikkelen ca-n-delabres en een godslampje overhandigd. De gelden van deze geschen ken waren door den geestelijk adviseur en door alle leden bijeengebracht. De heer de Keizer bedankte allen. Den heer Steinmetz, districtsbestuurder, wordt dan het woord gegeven. Deze zet uiteen de inrichting van het Werklieden verbond. Spr. noemt de geestelijke en so ciale belangen die de R. K. arbeidersbewe ging nastreeft en herinnert o.a. aan de le vensverzekering „Concordia". Spr. wijst er met nadruk op, dat deze instellingen geen winsten maken, geen aandeelhouders heb ben, maar hun winst ten goede brengen aan andere Kat-h. arbeiders-instellingen. Spr. noemt b.v. het nieuw te bouwen sana torium te Bilthoven. Spr. wijst op het sana torium, thans gevestigd te Berg en Bosch. Voorts wordt door den heer Steinmetz het leven van den patroon-heilige St. Wil- librord geschetst; zijn propagandistisch werk vraagt om navolging. Toen de heer Steinmetz zijn leerzame rede eindigde, had hij een warm applaus in ontvangst te neinen. De voorz. bedankte den Centraalbestuur- der voor zijn eerste kennismaking met deze afdeeling en hoopte nog zeer vele cursus avonden van hem te mogen meemaken. De geestelijk adviseur wenschte de ver eeniging geluk met haar leden en de leden met hun vereeniging bij dit 121/2-jarig be staan, vooral ook den jubileerenden pen ningmeester. Voorts bedankt de pastoor allen die in de afgeloopen 121/» jaar in het bestuur hebben plaats genomen en ook de donateurs van him milde bijdragen; spr. hoopte tevens met denzelfden ijver zijn Door iLclpr&éaTljcvt 't Is me* d^i zomeStyd ge! Weg zonufschijtt eü rozcoget.. De winter stoat vodf onze da Als dan de kachel Sfefcdcer broeit Neemt Moejiaar btalwuswcer ïaJland Eu Jan een boek en Zus liaar poor Eu Vader zegf^kemaan, ik stap Mijn ouwe, trouwe pijp niaapwcey. Die brengt de ware atmosfeer. Die brengt rac edit op itmti gemak, Jan,waar staat mijn D^iabak'? Clinqc Doortnbo» ECHTE FRIESCHE 20*50 ar. PER ONS VUlange van rijpe tabakken. functie onder de schutse van de H. The- resia te mogen blijven vervullen. De secretaris gaf vervolgens een be knopt en duidelijk overzicht van de afge loopen 12llt jaar. Hieruit blijkt, dat de ver eeniging in ledental veel is verminderd. Spr. somde de verschillende besturen op en memoreerde het overlijden van pastoor J. W. M. v. d. Bom. Voorts worden ver meld de oprichting van het Vaandelfonds, de Begrafenisvereeniging Tobias, levens verzekering „Concordia", tooneelvereeni- „Vriendenkring", Inkoopvereeniging en de voor enkele weken geleden onare- riebte propagandaclub „Pet-rus en Paulus". Hierna brengt de penningmeester van de verioopen 121,'a jaar verslag uit. Spr. begint zijn verslag uit te brengen: huive rend Want de inkomsten zijn evenredig met het ledental, wat is gedaald tot 40 le den. Van elk jaar afzonderlijk werden door hem inkomsten, uitgaven en eindsaldo ge noemd. De adv. eerde vervolgens de nagedachtenis van zijn voorganger Pastoor v. d. Bom met de woorden, dat God hem alles rijk zal vergelden. Vervolgens hoopt spr. dat de op dezen avond present zijnde vrouwen hun mannen zullen aansporen, alle verga deringen bij te wonen, en dat zij zich meer zullen toeleggen om in 't bezit te _komen van sociale kennis. Spr. hoopte als cadeau te mogen ontvangen bij dit 121/2-]arig be staan het binnen de rijen komen van een zestal aanwezigen (niet leden). Nog be dankte spr. vooral de oudere leden, die on danks alles trouw zijn gebleven aan hun vereeniging. Al'e leden stemden in met het voorstel van den geestelijk adviseur, om den Bisschop een hulde-lelegram te doen toekomen. De voorz. bedankt den adviseur voor zijn woorden. Nadat allen een gratis consumptie was aangeboden werden de aanwezige niet- leden als lid geboekt. Hierna sloot de voorz. voor de afdeeling. Hierna sloot de voorz. met ge-bed en bedankte allen voor hun trouwe opkomst. De collecte voor „Hulp in Nood" bracht op 3.36. Er zij nog aan herinnerd, dat a.s. Zondag half acht een H. Mis zal wor den gelezen voor de overledene en levende leden. BODEGRAVEN. Slachthuis. In de maand October zijn in het gemeentelijk slachthuis geslacht: 94 i koeien, 5 paarden, 84 varkens, 56 graskal veren, 357 nuchtere kalveren en 17 scha pen en geiten. Arbeidsbeurs. Bij de gemeentelijke arbeidsbeurs alhier staan ingeschreven als I werkloos: 1 carosseriebouwer, 4 timmer lieden, 1 kelner, 1 houtbewerker, 2 metse laars, 1 schippersknecht, 2 opperlieden en 9 losse werklieden. Gaarne worden door de Arbeidsbeurs aan werkgevers nadere in lichtingen verstrekt. Bouwen. Door B. en W. van Bode graven ie aan J. Bierhorst vergunning ver leend tot verbouw van een woon- en win kelhuis, voor rekening van den heer J. Dijs. Geboren Cornelia, zoon van G. van Duuren en van A. A. Braam. Overleden Teuntje Bekker 64 jaar gehuwd met G. van den Berg. Getrouwd: E. van Wensveen 2*1 ja ren en A. A. Sjoorda 24 jaar. Gevestigd: P. K. Koopmams en ge zin van Koudekerk M. K. G. Jaspers van Meppel. Vertrokken: C. M. Vastenhoud naar Doorn G. de Vries en gezin naar Zevenaar H. Wijnstra en gezin naar Rarwoutswaarder H. Voorn en gezin naar Hazerswoude S. W. van der Voorn naar Leiden. KOUDEKERK. Ernstige val. Bij het verrichten van werkzaamheden onder de gemeente Al phen aan den Rijn, had de brandstoffen- handelaarsknecht N. de Jong alhier, gis termiddag het ongeluk van een schuit te vallen. Met- hevige pijnen en een paar ge broken ribben werd hij opgenomen en naar zijn woning alhier vervoerd, alwaar dr. Vlaanderen geneeskundige hulp ver leende. NOORDEN. Goede vangst. Dat er in onze plassen nog flinke snoeken huizen blijkt wel, door dat de visscher W. alhier aan een fleur een exemplaar ving van maar liefst 17 pond. NIEUVVVEEN. „Hamsters" gesnapt. Dezer dagen kocht de heer H. alhier, eenige zakken gerst, z.g. opveegsel, van schippersknechts, die gerst gelost hadden bij de Kattebrug. Later bleek dat- het graan gestolen was. De politie is het gelukt de daders aan te houden, die een volledige bekentenis af legden. „Eigen Hulp". De leden der werklie den-vereen. „Eigen Hulp", willen we nog even herinneren aan de vergadering, die op 18 dezer gehouden wordt. Met het oog op de reglementswijziging, die op de agen da vermeld staat, achten wij een groote opkomst, nog meer dan in andere geval len, dringend gewenscht. Z0ETERW0UDE (Dorp). Vrouwenbond en Missie-actie. De R. K. Vrouwenbond en de afdeeling Missie- naaikring heeft succesvolle organisaties te boeken. Woensdagmiddag werd de tentoonstel ling geopend van de handwerken door de Naaikring vervaardigd en mocht deze ten toonstelling reeds een groote belangstel ling hebben. Donderdagavond hield de Vrouwenbond hare algemeene vergadering, die zeer druk bezocht was. Deze vergadering werd ge opend door de presidente, mevr. G. Schou tenKrom, met een woord van welkom aan de leden en aan den zeereerw. rector G. Kla verwijden O.S. Cr. en den weleerw. heer J. van Dael, geest, adviseur. Vol waardeering voor het vele en mooie werk, dat de Missienaaikring in zoo'n korten tijd had. verricht, sprak de presidente een woord van hulde aan de leden en vooral aan de leidstér, mej. Agatha van Vliet. Ook werd het welkom toegeroepen aan het dames-zangkoor onder leiding van den heer C. H. de Boer en aan den vertegen woordiger van de firma Sluis te Deventer, die dezen avond een demonstratie zal hou den over biscuitfabrieken. Tenslotte dankte de presidente de too- neelclub voor de schitterende uitvoering in de vorige maand gegeven en eindelijk propageerde spr. het lidmaatschap voor de genoodigde niet-leden van den Vrou wenbond. De notu'en werden na lezing onveran derd goedgekeurd. De zangstukjes hierna uitgevoerd waren zeer te waardeeren. Hierna*volgde de demonstratie, die werd ingeleid met een korte inleiding over het ontstaan en den bloei dezer fabrieken. On geveer 50 jaar geleden werd de fabricage in Engeland begonnen. Voor 1914 waren hier nog geen biscuitfabrieken. De fa briek van Sluis werd in 1923 opgericht met een oppervlakte van 1000 M2. en is uitge groeid tot een wereldfabriek met een op pervlakte van 18000 M2. Van de verschillende soorten van biscuit werden ter kennismaking aan alle aan wezigen een drietal gepresenteerd, die zich goed lieten smaken. Na de inleiding en biseuittractatie draaide een interessante film van de fabrieken en de machines. Tijdens de pauze werd koffie of- thee aangeboden met een overvloed van de heer lijkste biscuits. Daarna- volgde het tweede gedeelte van de film en, een komische film. Aan iedere bezoekster werd een blikje biscuits aangeboden om de huisgenooten te laten proeven. Tijdens de pauze en na afloop van deze vergadering werden door de meisjes van de Missienaaikring velerlei middelen aan de hand gedaan om dit missiewerk te steunen en werd van de gelegenheid om de tentoonstelling te bezoeken een druk gebruik gemaakt. Ieder was vol waardee ring over de keur van mooie handwerken, kerkgewaden, enz. die te bezichtigen was. Het was jammer dat de rouwversiering voor de arme parochie te Rotterdam, na de voltooiing, niet tentoongesteld kon wor den. Toen in het vorig jaar dit werk in ge deeltelijke uitvoering is tentoongesteld was het reeds een kunstvol en fraai werk. De Missienaaikring is een kranige afdeeling van den Vrouwenbond en de Vrouwenbond is een organisatie de andere standen ter voorbeeld. DE DO X NAAR BORDEAUX. Een tusschenlanding wegens de duisternis. Volgens gisterenavond te 10 uur M. E. T. ontvangen berichten is de vliegboot DO X in de nabijheid van Rochefort aan de Oharcnte op het water gedaald. Volgens andere berichten zou de daling hebben plaats gevonden ten Zuiden van Les Sables d'Olonne ongeveer 100 K.M. ten Noorden van Rochefort-. Over de oorzaak van deze tusschenlan ding is op het oogenblik nog niets bekend. Aangenomen wordt, dat de aanbrekende avond de piloten genoopt heeft geen lan ding in het donker op onbekend water te wagen. Een nader bericht meldt dat de DO X nabij Les Sables d'Olonne gedaald te zijn, over een afstand van veertig K. M. over het water is getaxied en 's avonds om ne gen uur behouden bij La Rochelle is aan gekomen, waar het vliegschip voor anker is gegaan. Bij de aanlegplaats heerschte op het moment van de aankomst zware mist. Volgens een te Croyd-on opgevangen be richt is het vliegtuig volkomen in orde. De beide persvertegenwoordigers Lady Drumond Hay en Karl von Wiegand, die met de DO X naar Bordeaux zouden vlie gen, zijn niet meegegaan. Zij waren samen met een anderen passagier per auto van Southampton naar Calshot vertrokken, doch onderweg tengevolge van den nevel den weg kwijt geraakt, z-oodat zij naar Southampton moesten terugkeeren. Zij huurden toen een stoombot om aa-n boord van de DO X gebracht te worden, doch zij kwamen nog net op tijdom de vlieg boot te zien vertrekken. Zij zijn toen naar Londen gegaan en zullen trachten de DO X te Bordeaux na te reizen. Dr. Dornier heeft verklaard, dat dc plannen voor den Oceaantocht eerst vas ten vorm zullen aannemen, als Lissabon bereikt is. Al naar gelang den weerstoc- stand zal de noordelijke of de zuidelijke route gevolgd worden. Zoodra hieromtrent zekerheid bestaat zal onverwijld worden overgegaan tot het innemen van brandstof fen. Vraag omtrent het stoken in een broeikas in de nabijheid van een hooiberg H. v. d M. te S. Antwoord: Wanneer u vergunning is verleend cm een broeikas met stookin richting te bouwen, komt het protest o.i. te laat. Daarvoor was vroeger gelegenheid geweest. Indien het echter duidelijk is, dat de stookinrichting gevaar oplevert, doet u het beste u met den eigenaar van den hooiberg te verstaan, teneinde het gevaar weg te nemen. De roem in het pandoerspel. „Een geroutineerd kaartspeler" schrijft ons nog naar aanleiding van de kwestie „Roem in het pandoerspel": „Het is mogelijk, dat het pandoerspel in andere sleden anders wordt gespeeld dan te Leiden. Mijn ondervinding in deze plaats echter is, dat iemand die buiten spel is geen roem mag afkeuren. De redenen daarvan zijn als volgt: Indien speler A. „past" d.w.z. niet wenscht te vragen geeft hij hiermede te kennen dat zijn kaarten niet toelaten iets te spelen. Het spelen laat hij dus geheel over aan zijn medespelers. Déze speler is dus uitgeschakeld, ook wat roemen betreft dus! Speler B. vraagt nu „pandoer". Speler C. vraagt nu pandoer met 20. Speler D. vraagt nu pandoer met 50. B en C. kun nen niet hooger, dus speler D. begint te roemen b.v. „een vierkaart" en werpt de eerste kaart op tafel. Tevens vermeldt hij we'k aas meegaat en wat troef is. B en C. hebben geen vierkaart en vra gen dus niet naar den roem van D. He: zou nu toch in strijd zijn met alle logica indien nu speler A, die geheel buiten spel is gelaten, den roem kan afkeuren van D. Trouwens, indien ieder zijn roem kon la ten gelden zonder zelf te vragen, zou dit tot veel moeilijkheden aanleiding kunnen geven. Het komt n.l. voor, dat de pot of de kas, zooals men zooiets wel noemt, bijna leeg is. Iemand heeft nu in handen een zwak pandoer, doch met een vijfkaart. Om nu niet de kans te beloopen om te moe ten betalen „past" hij. Indien nu een an dere speler ook pandoer heeft- met b.v. 50 en hoewel een zwakke kaart bezittende, toch durft spelen, zou de eerste speler, omdat hij zelf niet durfde spelen, een an der laten betalen. Ieder die veel en op verschillende plaatsen speelt, weet bij ondervinding, dat niet iedereen even kalm en bezadigd is. Otm nu alle meeningsver- schil te voorkomen geldt als regel, dat al leen degene, die ook pandoer vraagt- de roem af mag keuren." Deze meening staat natuurlijk lijnrecht tegenover de meening van anderen en hoe wel wij voor ons de kwestie heel gemak kelijk vinden door eenvoudig vóór den aan vang van bet kaartspel af te spreken waar aan men zich moet houden, willen we er toch ten slct-te nog eens op wijzen dat de kwestie in het algemeen daardoor niet op gelost is. Alles hangt af van de gewoonten die men bij het spel aangenomen heeft en waar nie mand een bindend reglement kan voor schrijven, zullen er altijd onoplosbare kwes ties in het kaartspel blijven. „Ik begrijp er niets van. Volgens de kaart moet de weg hier doodloopen".

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10