H. M. PIERROT STADSNIEUWS Thee-, Ontbijt- el^y li jci iwch LEEGVERK00P wegens VERKOOP HUIS ACADEMIENIEUWS TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN VRIJDAG 14 NOVEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BAROMETER LUCHTTEMPERATUUR: - 10.7 gr. C. LlCHi n^> von" F'ETP-RS e. a. Van Vrijdagnamiddag 4.37 uur tofc 9.5 gr. O. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen van 14 Nov. 1930, medegedeeld door hei Kon. Ned. Meteor. Instituut, te De Bildt: Hoogste baromcterst.776.6 te Clermont. Laagste barometerst.: 738.9 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 15 Nov.: 'Meest matige Westelijke tot Zuidelijke wind. Zwaar bewolkt of betrokken. Wei nig of geen regen. Weinig verandering in temperatuur. DIOC. R. K. VROUWENBOND. In de concertzaal „Concordia" hield de Dioc. R. K. Vrouwenbond gisteravond een algemeene ledenvergadering onder leiding van de presidente mevr. Manders-Vermeu len. Deze opende de bijeenkomst met den chr. groet en zeide, dat een aangename taak haar wachtte, n.I. de installatie van den nieuwen Geest. Adviseur, den weleerw, heer rector R. J. Reynen. Reeds in de be stuursvergadering had zij het welkom toe geroepen aan rector Reynen, die thans den tijdelijk adviseur zou vervangen, maar hier wilde spr. nogmaals haar vreugde erover uiten, dat rector Reynen over -den Vrou wenbond als adviseur was_ aangesteld. Uit de korte kennismaking heeft epr. reeds mogen concludeeren, dat de Boud in rector Reynen een goede kracht zal be zitten en de presidente hoopte dan ook niet anders, dan dat er van zijneerw. veel goeds over den Vrouwenbond moge uitgaan. Rector Reynen zeide, dat de installatie van een geest, adviseur zooveel wil zeggen als een: zich laten bekijken. Dat mochten de aanwezigen nu vrij doen. Spr. zeide ver volgens, dat men misschien niet zoo belang- stellend was naar zijn woorden, omdat er straks op het tooneel wat te doen zou zijn en spr. meende niet beter te kunnen doen dan den inhoud van het tooneelstuk weer te geven, waaruit spreekt liefde, adeldom, beschaving enz. Aan de hand- hiervan geeft spr. in kort trekken weer de taak der ka tholieke vrouw, vooral door elkander waar zulks mogelijk is, te steunen. Wanneer uit geschiedt, dan reeds gaat er propagandis tische waarde van den bond uit en spr. wekt allen op trouwe leden te zijn en te trachten nieuwe leden voor den bond te winnen. Spr. voegde hieraan tenslotte toe een woord van dank aan de presidente voor de hartelijke woorden tot hem gericht. Hierna werden de notulen der vorige vergadering na lezing goedgekeurd. De presidente deelde vervolgens mede, dat haar bij het uitgaan der vorige verga dering door een lid van den Bond een bank biljet van 10 in de hand werd gedrukt, voor een abonnement op de „Katholieke Vrouw". Wie voor een gratis abonnement in aanmerking wil komen kan zich opge ven bij het bostuur. De presidente beval dit mooie propagandistische werk ten zeer ste aan. De presidente deelt vervolgens mede, dat voor het bestuur aan de beurt van af treding zijn mevr. Manders, mej. v. d. Laan en mevr. Fehmers. De twee eerstgenoem- den zijn herkiesbaar, mevr. Fehmers stelt zich echter niet meer besohikbaar. Veertien dagen vóór de jaarvergadering, welke op 15 Januari gehóuden wordt, moeten can- didatenlijsten zijn ingediend. Verder memoreerde spr. den te houden Moedercursus en den kookcursus, zij beval de kermis voor de Hulp in de Huishouding en de Baby ten zeerste in aller belangstel ling aan, evenals het Eigen-gebouw-fonds, dat dringend meerderen steun behoeft. Hierna was het woord aan „Ons Too neel". De presidente deelde mede, dat aan vankelijk mevr. Steyger-Asperslagh zich met de leiding had belast, doch door on verwachte omstandigheden had zij daar van moeten afzien. Gelukkig werd mej. Swart bereid gevonden haar oude taak nog eens op te nemen en spr. twijfelde er niet aan, of zij zou zich daarvan weer op de bekende wijze kwijten. Inderdaad is zulks geschied. Mej. Swart stond voor de moeilijke taak het werk van een ander onvoorbereid over te nemen en de dames-tooneelisten moesten zich onver- wach aan mej. Swart weer aanpassen. Dit in aanmerking genomen mogen we zeg gen, dat de opvoering van het tooneelstuk- geslaagd is. Allen gaven wat zij kqnden geven en de aanwezigen hebben zich ten zeerste geamuseerd èn om het stuk zelf on om de uitbeelding ervan. Aan het slot sprak mevr. Manders een hartelijk dankwoord tot de tooneelisten en haar leidster mej. Swart, aan wie een blijk van waardeering werd geschonken. Ir. C. C. van der Vlis, ingenieur bij de gemeentewerken alhier, komt als No. 2 voor op do voordracht van B en W. van Leeuwarden ter benoeming van een direc teur der gemeentewerken aldaar. MAARSMANSSTEEG 7 TELEFOON 630 KOOPT NU!! Nooit en nergens Door groote voorraden zijn wij ged\yopig^ goedkoop te zijn Ziet onze Etalages Deze overtuigen U R. K. KIESVEREENIGING. Gisteravond vergaderde de R. K. Kies- vereeniging in „De Bucht" onder voorzit terschap van Dir. E. Bolsius. De vergade ring was slechts matig bezocht. Behandeld werd de agenda#van de R. K. Kamer-Centrale. Op laatstgenoemde ver gadering zal do hoofdschotel zijn de agen da van den R. K. Partijraad. Naar aanleiding van deze agenda wer den ook gisteravond eenige besprekingen gehouden. Den afgev. werd opgedragen, om aan te dringen op daden van de .regee ring, om ons land te beschermen tegen het protectionistisch buitenland; ook zal ■de positie van het Rijkspersoneel op bij zondere wijze door de afgev. onder de aandacht moeten worden gebracht. De heer P. Heemskerk bracht een zake lijk verslag uit van de vergadering van don Statenkieskring Leiden, naar aanlei ding waarvan gediscussieerd werd over het leveren van drukwerk, voor den Staten kieskring door een ongearganiseerde druk kerij. De heer N. Vreebrug rapporteerde na mens de kasnazieners, dat. boeken en be scheiden van den penningmeester in de beste orde waren bevonden Bij de rondvraag kwamen verschillende belangen ter sprake. O.m. het aanwerven van nieuwe leden; het houden van verga deringen met een spreker bij actueele poli tieke gebeurtenissen (bijv. naar aanleiding van de misleidende actie der S. D. A. P. rondom de Vlootwet). Naar aanleiding van deze laatsten wensch wees de voorzitter op den helaas bedroevenden toestand van de kas, die een tekort aanwijst. Ook werd nog gevraagd naar den stand van het Stadhuis-vraagstuk, waaromtrent echter momenteel niets nieuws kon worden mede gedeeld. COLLECTIE DUBOIS. De verzameling van Indische fossielen, naar haar bijeenbrenger en tegenwoordig gen directeur meer bekend onder den naam van oollectie-Dubois, zal binnenkort van haar voorloopig verblijf worden overge bracht naar het oude Boerhave-laborato- rium, waarvan de beneden-verdieping tot dit doel wordt ingericht. Prof. E. Dubois, sedert verleden jaar emeritus-hoogleeraar te Amsterdam, heeft thans gelegenheid zich, bijgestaan door den palaeontoloog pater dr. J. J. A. Bern- sen, te wijden aan de wetenschappelijke bewerking dezer verzameling, die een be langrijk bezit vormt der Leidsche Univer siteit. Haar meest vermaarde stuk is een deel van den schedel van een pithecan thropus erectus (rechtopgaande aap- mensch), welks ontdekking indertijd over de geheele wereld buitengewoon veel op zien heeft gebaard. PROF. DR. BAAS BECKING. De onlangs benoemde hoogleeraar aan de rijksuniversiteit alhier, prof. dr. L. G. B. Baas Becking is voornemens zich op 9 December a.s. per s.s. Volendam naar Ne- derlarid te begeven. Hij stelt zich voor zijn werkzaamheden aan de Universiteit in Januari a.s. aan te vangen. Rijksmuseum van Oudheden. In de tweede voordracht, die dr. A. Mahr, directeur van het Nationaal Museum van Ierland gisteravond in het rijksmuseum van Oudheden gehouden heeft en waar voor ook groote belangstelling bestond, heeft deze gesproken over: de invloed van Ierland op de culturen van Midden- en Noord-Europa. De Leidsche Winkelstand. De Stationsweg heeft de laatste jaren als winkelstraat en tevens als entree tot de stad geen onbelangrijke wijzigingen on dergaan. Vanmiddag heeft de opening plaats gehad van een nieuwe winkelzaak en we mogen dadelijk er aan toevoegen, dat deze zaak niet weinig het aanzien van deze straat zal verfraaien. In perceel Stationsweg 6B. heeft n.I. de heer W. J. H. Warnecke zijn zaak in hee- ren-mode-artikelen overgebracht. Zooals bekend was deze zaak vroeger gevestigd aan de overzijde in perceel 17. De kleine ruimte ter plaatse en de onzekerheid of hij dit pand zou kunen behouden noopten den heer Warnecke tot deze verandering en dat het hier een verbetering betreft, behoe ven we niet te zeggen. Ieder, die een be zoek aan de nieuwe zaak brengt, zal zulks onmiddellijk constateeren. Het. nieuwe win kelgebouw, onder bekwame leiding van den aannemer, den heer J. C. v. d. Steen uit het vroeger gesloten huis tot stand geko men, maakt een besten indruk. De winkel beslaat een zeer groote oppervlakte en menig winkelier zou op een dergelijke ver koopsruimte jaloersch zijn. Twee flinke étalage-kasten' bevatten een uitgebreide collectie heeren-mode-artikelen en voor taan zal daarin ook de hoed, waarvoor tot nu toe geen plaats was, een belangrijke plaats vervullen. De winkelpui is in mo dernen stijl opgetrokken met fraaie glas- in-lood-ra men, hetgeen een frisschen in druk maakt. Niet weinig draagt daartoe te vens bij het schilderwerk, dat op uitne mende wijze verzorgd werd door den heer W. F. v. d. Steen, 't Is alles af. De heer Warnecke wenschen we met deze nieuwe zaak van harte geluk. Nederlandsche Reisvereeniging. Gisteravond hield de afd. Leiden der N. R. V. haar tweede win terbij .enkomst, waarin door den heer Oscar Tytgat (Lode van Gent), letterkundige uit Antwerpen werd behandeld het onderwerpVlaam- sche Kunst, gewijd aan de drie zusterste den, Gent, Antwerpen, Brugge. In zijn inleiding bracht spr. in herinne ring don op 19 Maart 1S47 overleden dich ter Ledeganck, geëerd door geheel Vlaan deren, waarvan zijn standbeeld en graf zerk met opschrift te Eeclo getuigen. Onze generatie, met haar nuchterheid en ge jaagdheid kent deze dichter niet meer, doch zoolang Vlaanderen Vlaanderen is, zoolang zal het gedicht van Ledeganck „De drie Zustersteden" blijven bestaan. Uit dit gedicht citeert spr. een fragment waarin Gent „de trotsche", Brugge „de doode", en Antwerpen „de zwoegende" wordt genoemd. Vervolgons verhaalt spr. in korte trekken de geschiedenis van Vlaanderen, haar ontwikkeling op gebied van kunst en religie en komt ten slotte tot de geschiedenis van de steden Gent, Antwerpen en Brugge. Na deze inleiding volgden de aanwezi gen den spr. naar Antwerpen, waarvc:. hij in talrijke lichtbeelden de kunstschatten der Kathedralen, Belforts en Gildehuizen etc. zoowel in- als uitwendig liet zien; daarna volgde Gent, de stad der bloemen en oude gebouwen, de stad van de beroem de gebroeders van Eyck Ook hiervan 'en vele schitterende lichtbeelden al het schoone, waarvan wij vooral willen aanstippen de hofkens bc; ons. Ver volgens kwamen wij in Brugge, genaamd „de doode", maar thans zeer zeker te noe men „de schoone". Zoowel d'or de wijze waarop spr. zijn voordracht hield, zijn bezielend woord, als door de schitterende collectie licht beelden, maakten deze avond "fot een zeer bijzondere, waarvan elk der talrijke aan wezigen volop heeft genoten; een langdu rig applaus was daarvan het beste bewijs, terwijl de voorzitter na een hartelijk dank woord den spr. een tot weerziens toeriep. Handelsregister K. v. K. Opheffing. 900. fa, G. Mizee, Lei den, Haarlemmerstraat 156. Borstelmake rij en handel in aardewerk en huishoude lijke artikelen, enz. Wijzigingen: 1483. W. C. Schrier en Zoon, Hazerswoude, Rijndijk Wijk A. Nr. 146. Graanhandel en malerij. Door uittre ding van den vennoot: W. C. Schrier Sr., is de vennootschap onder firma ontbonden en wordt de zaak voortgezet door den overgebleven vennoot: W. C. Schrier Jr., als eenig eigenaar, onder den ouden naain. 240. Naamlooze Vennootschap Vruchten sap- en Jamfabriek v.h. wed. O. Rok eu Zn. Alphen aan den Rijn, Juliannstraat 94. Overl. comm.: H. J. Lemkes, Alphen aan den Rijn. Nieuwe insohr ij vingen: 5623. J. Hanegraaf. Leiden, Korte Oranjegracht 6. Modelmakerij en houtdraaierij. E.. J. Hane graaf, Leiden. 5624. H. v. d. Drift, Alkemade, Rijpwete- ring D. 23. Granen en kunstmeststoffen. E.H.' v. d. Drift, Rijpwetering. „Turf in je Ransel". Annonces in de courant on affiches in de stad hebben hefc reeds bekend gemaakt. Buziau komt weer! Buwmeester's Revue: „Turf in je Ransel" wordt van Donderdag tot Zondagvond in de Stadsgehoorzaal op gevoerd. Men houde een avond vrij en bespreke plaatsen De Lage Rijndijk werd gistermiddag in opschudding gebracht door een veohtpartij tusschen een man, die zijn van hem ge scheiden levende vrouw ging opzoeken en haar familie. Er werden rake klappen uit gedeeld en tenslotte smeet de bedrogen man „vrouwlief" door een spiegelruit. Wonderlijk genoeg kwam zij er zonder noemenswaardig letsel af. De politie kreeg j natuurlijk het heele stelletje op bezoek.. Van verschillende zijden werd ons ge vraagd wanneer do trekking van de ver loting der R. K. Sportweek zal plaats., hebben. Dit zaJ geschieden op 30 Novem ber a.s. Tijd en plaats worden nader be kend gemaakt. MUZIEK. Residentie-Orkest Een ujtgewerkt programma lici nen wat de optredende pianist van dezen avond, Robert Casadesus, als kunstenaar befcee -ut, aVire e bi i de werken, die uitgevoerd zouden worden. Met het „Concerto grosso no. 17 in g kl. t." van Handel, heeft het Residentie-orkest goeden sier gemaakt. Dr. van Anrooy voel- de het werk spontaan aan. Zoo kwam Handel gedegen en klankvol en bijzonder geacheveerd tot ons, met ernstig gewijd streven. Het ensemble van solo-stemmen (concertino, bestaande uit twee violen en cello) gaven een uitvoering voortreffelijk j van toon en voordracht en een aan Han- j del goed-staande charme. Ten tweede male bracht Robert Casa- I desus een niet geringe en aangename ver rassing in „Mozert's Concert no. 23 in A. gr. t". De Franschen munten uit door klare i en zuivere stijl-uitbeelding en aanslag, fijn j gepointilleerde en dichterlijke belichtin- j gen, èn karakteristiek. In de toelichting staat geschreven hoezeer Mozert's fijne zin voor klankkleur steeds bewondering j wekt. Is het dan wonder, dat Casadesus, die een colorist bij uitnemendheid is, zich j tot Mozart aangetrokken gevoelt? Dan paart zich aan genoemde eigenschap zijn romantische charme, de fijne touche. Welk een plooibaarheid en vloeiing in de kleur- verhoudingen, in schakeeringen van licht j en donker in rechts en links. Mozart's gouden stem heeft haar ontroerende uit werking niet gemist. Herinnert men zich het heel stil doorzongen, zacht omfloerste „Andante", plotseling vreugdig en jong en jubelend het „Presto". Prachtig deze ver scheidenheid De begeleiding wist dr. van Anrooy volkomen in geestelijke overeen stemming te houden, zoodat louter muziek en stemming en fijnheid en rhythme heer- schende waren. Toen volgde Sommerabend (Nyari es-ba) van Zoltaü Kodèly geïnspireerd door het aanzien van versch-gemaaide korenlanden en het golvenspel van de Adriatische Zee (aldus de toelichting). Een werk, zonder excès, modern ge 'acht, '"voneere'd door warme doorzongenheid. Bij het eerste aan- hooren stonden wij er nogal vreemd te genover, een andermaal zullen wij wel- lioht het creatief vermogen meer leeren warrdeeren. Casadesus lief zich nog maals hooren in Liszt's „Totentanz", voor solo-instrument met orkestbegeleiding. Wij vinden Liszt dikwijls hi.;-der 1 ijlr-nitcvli:k Do verwerking van thema en motief (dit maal de Gregcriaansche Diës irae) in ia- no en orkest, is toch wel virtuoos gevonden, al wordt men niet geroerd. Knap is het spel van dezen Franschman, weergaloos; de voordracht al niet minder. Geweldig is de capaciteit en briljante bravour, waar mede hij het sensationeele stuk speelde. Zijn succes was enorm. Tot slot de ouverture „Fliegende Hol lander", Wagner's suggestieve orkestschil dering, die een spontane opzwepende ver tolking genoot. Zoo eindigde deze mooie avond waarvoor wij het orkest, die de ver tolker en dr. van Anrooy, die de drager van al dit schoon is, dankbaar zijn. Wij verheugen ons op het piano-recital, dat Robert Casadesus zal geven op Zon dagmiddag 30 November. Laat hij daar veel belangstellenden vinden J. K. Sempre Crescendo. Het jaarlijksch concert met bal van Sempre Crescendo zal dit jaar op Dinsdag 2 December plaats hebben. LEIDEN. Geslaagd: voor het arts-examen eerste gedeelte de heeren P. A. M. Sengers (N o o r d w ij- k e r h o u t) en Th. J Brouwer (Schevenin- gen). Bevorderd tot arts de heeren A. G. Audier (Den Haag), G. v. Wijk (N i e u w- V e n n e p), J. J. Oosterom (N i e u w-V e n- n e p) en J. ten Brink (Den Haaer» Voorbereidend kerkelijk examen de heer I. F. de Jong (Terheiden (N.B.). Bevorderd tot doctor in de Godgeleerd heid, op proefschrift getiteld: „Paulus en het Orfisme", de heer P. Boendermaker, geboren te Amsterdam. HAAGSCHE POLITIERECHTER. De 25-jarige ambtenaar J. W. U. is door den Kantonrechter te Leiden veroor deeld tot 50 boete wegens wederspannig- hoid van welk vonnis hij heden in verzet kwam voor den Haagsche politierechter mr. van Laer. Vord. heeft op 17 Juli j.l. op den Haag- weg te Leiden, ter plaatse waar een kraan wagen te water was geraakt, met zijn auto den weg versperd en toen hom door den politieagent H. werd gelast zich te verwij deren, dezen toegevoegd, dat staat u niet ter beoordeeling of ik het verkeer belem mer. Volgens verklaring van den verbalisant heeft hij verd. alle gelegenheid gegeven zich te verwijderen, doch deze bleef halstar- rig weigeren. Er zat toen niets anders op dan verd. te verbaliseeren. Als getuige a décharge trad op de echt- genoote van verd. R. C. U. die de verkla- i'in7en van haar echtjenoote bevestiade. Mr. Blok, het O. M. waarnemend, vond geen reden, om aan te nemen dat de po litie misbruik van macht heeft gemaakt en vroeg bevestiging van het vonnis van den Leidschen Kantonrechter. Verd.'s verdediger bestreed de juistheid der ten laste gelegde feiten. Tijdens hot requisitoir meenden zoowel verd. als diens echtgenoote, dat zij vrije lijk het woord konden nemen indien zij zulks verkozen. De officier bracht hun het ongepaste van deze houding onder het oog. Eerst toen de politierechter dreigde mevr. U. uit de zaal te doen verwijderen, hield deze zich stil. Do politierechter zal over 8 dagen von nis wijzen. DE VLIEGB00T DO S. AANGEKOMEN. Hedenmorgen om 10 uur is de vliegboot DO S., komende van Millingen op de Oude Maas bij de zalmvisscherij in het Groote Lindt onder de gemeente' Zwijndrecht vlot gedaald na, boven de Aviolanda-fabrieken te hebben gecirkeld. De vliegboot zal ben zine irinemen, waarom een speciale boot van de A.P.C. op de rivier ligt. Het ver trek is nog niet vastgesteld. De belangstel ling van het publiek is zeer groot. Vooral op de rivier heerscht groote drukte door de vele booten, die zich in de nabijheid van de vliegboot bevinden. Nader wordt ons uit Dordrecht gemeld: Om precies tien uur hedenmorgen arriveer de, zooals gemeld, de DO S. te Dordrecht. De boot streek op de Oude Maas neer en werd in de rivier verankerd. De chef-piloot Wagner en de navigator Heil wig werden aan boord van de Axial (een boot van de Aviolanda) door de heeren Burgerhout en v. Rees en door den burgemeester van Papendrecht hartelijk ontvangen. Om 9.05 uur was de boot uit Millingen vertrokken. In tegenstelling met het oorspronkelijke plan den tocht vandaag nog voort te zet ten, is besloten eerst morgen naar Parijs te vertrekken. Een tankboot lag gereed om de benzine voorraad aan te vullen. De heer Burger hout verklaarde, dat hij de vliegboot DO S. mooier'van lijn vond dan de DO X en dat hij haar uiterst geschikt achtte voor vluch ten naar Indië over lange zeetrajecten. HET DERDE POSTVLIEGTUIG KEERT TERUG. AnetaVaz Dias seint uit Batavia, dat het derde postvliegtuig de PH.AEN. met de vliegers Duimelaar en Parraentier he denmorgen van het vliegveld Tjililitan te Batavia is vertrokken om de terugreis naar Nederland aan te vangen. Het vliegtuig heeft 151 kg. post aan boord. De heer Hans Martin, secretaris van de K. L. M„ die momenteel in Lndië vertoeft, vliegt met het toestel als passagier mee tot Pa- lembang. DE CYCLOON TE BIRMA. Overdreven cijfers. ficieele zijde wordt thans medegedeeld, dat bij den hevigén cycloon, die boven Birma heeft gewoed, niet, zooals oorspronkelijk werd gemeld, te Kiaukpia honderden mon- schen om het leven zijn gekomen, maar dat door den storm, naar thans vastgesteld kon worden, slechts 12 menschen werden gedood. DE RAMP TE LYON. De paniekcijfers waarschijnlijk te hoog. LYON, 14 Nov. (V.D.). De gevolgen van den ramp te Lyon zijn nog steeds niet te overzien. Gelukkig schijnt het aantal doo- den in de eerste paniek ernstig overdre ven. Hedennaoht werd aangenomen, dat het aantal dooden niet meer dan ongeveer 30 zal bedragen, met ongeveer een gelijk aantal gewonden. De president der repu bliek, Doumergue, heeft onmiddellijk na den ramp een telegram gezonden aan den burgemeester van Lyon Herriot en hun medegedeeld, dat hij onmiddellijk 10.000 francs tot leniging van den eersten nood der achtergeblevenen ter beschikking stolt. Het opruimingswerk heeft den geheelen nacht bij het licht van fakkels voortge duurd, zonder dat het tot nu toe is gelukt nieuwe slachtoffers te bergen. Men meen de hedenmorgen te kunnen aannemen, da't het grootste gevaar is geweken en men hoopt dat geen nieuwe instortingen zullen plaats hebben. LEIDEN, 14 Nov. Vee. Aanvoer: 972 runderen, 59 kalveren, 960 schapen, 681 varkens, 874 biggen, 6 paarden, 2 veulen6, 7 bokken en geiten. Prijzen: 26 stieren 190410; 157 kalf- en melkkoeien 230 400, handel matig* 369 varekoeien 190— 390, handel vlug; 249 vette osson en koeien 230445, schoon aan de haak 68100 cL; handel stug; 171 graskalveren 50125; 13 vette kalveren 60113, schoon aan de haak 105130 cent, 46 nuchtere kalveren 13—23; 450 vette schapen 24—44 en 510 weideschapon 2338, handel matig; j 611 mest varkens 16—43, 30 Londensche varkens 4448 cent en 40 Zouters 4853 cent per kg. levend gewicht. 874 biggen 6 12, 6 paarden 115—190, 7 bokken en geiten 614. Kaas. Aangevoerd 88 partijen. Be steed werd voor: le soort Goudsche kaas 4446, 2e soort 4043, le soort Leid sche kaas 4640 en 2c soort 4045 per 50 kg. Handel voor Goudsche en Leid sche kaas matig. Aan de Stadswaag gewo gen 65 partijen, 2161 stuk, 19483 kg. Goud sche kaas 70 partijen, Leidsche 18 partijen. LEEUWARDEN, 14 Nov. Vee. Aanvoer: 82 enterstieren 200—340, 32 twenterstie- ren 340—440, 325 vette koeien 220—400 0.751.04 per kg; 402 melk- en kalf- koeien 210400,. 266 pinken 150250, 25 vette kalveren 45—110. 1226 graskal veren 65—135, 148 nuchtere kalveren 1017, 225 vette schapen 27—40 75 weidesehapen 2535; 528 lamrry?ren 23 —30, Zouters 4850 cent per kg.; 1094 ma gere varkens 50—110, 46—51 cent per kg. 61 vette biggen 28—50, 302 kleine biggen 9—15, 58 bokken en geiten, 13 paarden. Totaal 4862 stuks. Boter. Mijnboter 1.56—1.50—1.31, veilingprijs 1.33—1.19, Aanvoer 3 derden, 33 zesden en 1 twaalfde. Commissienotee- ring 1.60. Eieren. Kippeneieren 9000 kg. 7.510.5 cent, handelsprijs 1.30—1.50; eenden eieren 300 kg. 88.5 cent, handelsprijs 85 100 cent. Kaas. Sleutellcaas 4046 cent, Gouda- kaas 2769 cent, Edammerkaas 3065 cent, Aanvoer 35.456.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 3