VAN LAPJES EN SNIPPERS. Wanneer we ons de moeite geven om lapjes en snippers effen en bont-ge kleurde stof te bewaren, zullen we spoedig tot de ontdekking komen, dat er nog aardig wat van te maken is, ter versiering van onze kamer. Zelf heb ik van kleine lapjes en restjes zijde een paar alleraardigste kussens gemaakt, en daar ik er zoo mede in m'n schik ben, gun ik ook anderen het bezit er van! Het eerste product wat ik maakte van reepjes stof was een vierkant kus sen. Het ligt nu op mijn divan in de huiskamer en telkens als ik er naar kijk, lach ik er tegen! Het is gemaakt van blauwe en roode reepjes stof van 10 c.M. lengte en 5 c.M. breedte. De reepjes zijn afwiselend aangebracht en alleen de roode hebben nog een ver siering van zwarte wol. Met de steel- steek heb ik ieder rood vakje een sierlijke „decoratie" aangeboden van een dankbaar motief, n.l.: een bloem tros; van vuurroode en blauwe wol heb ik aan de vier hpeken een geestige kwast bevestigd, wat heel aardig staat. Onder ons gezegd en gezwegen, was het een reeds jaren-lang gebruikt kus sen, dat smoezelig en onfrisch was ge worden, en waarvan de kapok-vulling was ingeschrompeld. Met het bijvullen van wat nieuwe kapok en de genoemde bewerking, was ik een nieuw, elegant kussen rijk geworden! Nadat ik dan voldoening had van dit werkje, begon ik eens aan een poef. Voor de bovenkant had ik zooveel stof, dat ik met zorgvuldig passen en uit meten, juist 6 driehoeken had, drie zwarte en drie groene. Deze werden weer afwisselend gebruikt. Voor de gebouillonneerde rand had ik niets anders meer dan reepjes zwarte stof, die ik in gelijke deelen knipte, zoodat ik er twaalf noodig had om den om vang te bedekken. De naden werkte ik af met groen koord in dc kleur der stof van het overtrek. Een kleurige, wollen pompoen werd in het midden aange bracht, en maakt m'n poef tut een feestelijk, vroolijk ding. HEUNE. No. 502. Regenmantel van blauw leder, ge voerd met beige wollen stof. De man tel heeft breede revers en een groote kraag. Verder is hij geheel recht en sluit met vier leeren knoopen. De mouw, die niet te nauw mag zijn, heeft als manchet een riempje, dat met een kleine leeren knoop wordt vastgemaakt. De schuine insteekzakken hebben een naar achteren opstaande klep, terwijl de breede ceintuur, welke op de taille wordt gedragen, met een blauw lederen gesp sluit. Een bijpassend blauw leeren regen hoedje completeert het geheel. No 503. Hier toonen wij U een zwart rips wintermantel, welke tot aan den hals gesloten gedragen wordt. De sluiting is blind, en de kraag vervangen door een lange sjaal, welke om de schouders geworpen wordt. De mantel is met roode zijde gevoerd; tevens heeft de sjaal dezelfde zijde als achterkant. De mantel heeft geen zakken, terwijl rechts een los stuk op het zijpand is gezet, dat alleen als rsiering dient. De mouw is tot aan den elleboog glad, dan komt de ondermouw als uit een enveloppe uit het bovenstuk kijken. Een smalle manchet maakt de mouw af, terwijl vijf knoopen als garneering zijn aangebracht op den ondermouw. BANGE KINDEREN. Er zijn ouders, die zelf de schuld zijn van de bangheid hunner kinderen door steeds, als de kleinen iets doen wat ze niet mogen, te dreigen met akelige dingen, en voor het een of ander leelijks bang te maken. Er zijn zelfs ouders, die hun bang< kinderen opzettelijk alleen in het donker sturen, meenende hen dan te harden en hun angst daarmede te overwinnen. Het tegenovergestelde i: waar. Een bang kind zal nog zenuw achtiger en banger worden, wanneer het in zijn angst geen hulp kan zoeken bij de ouders. Hun tegenwoordigheid alleen, kalmeert. Voor het kind is er niets wat meer gerust stelt, dan de tegenwoordigheid van vader en moe der in de naaste omgeving, op hel oogenblik, dat de angst hem overvalt. Een kind wordt niet voor zijn pleizier of met opzet bang, het kan er eenvou dig niets aan doen. Zijn angst overvalt hem plotseling en het eenige wat hij kan doen om zich te verdedigen is hard te schreeuwen om de aandacht te trekken van anderen. Maar wanneer nu de ouders, die op het hulpgeroep komen aanloopen, boos worden en het toch al verschrikte kind een standje geven of zelfs klappen, doen zij zoo verkeerd mogelijk. Misschien zal het kind een volgende maal niet schreeuwen, maar daarom is het nog niet van zijn bangheid af, tegendeel, misschien is die er nog wat erger op geworden en is het kind door zulk een behandeling der ouders, voor heel zijn leven een uiterst zenuwachtig wezentje. Kalmeer het bange kind, door licht aan te steken, waardoor het kind ziet, dat het zich in de gewone, bekende omgeving bevindt. Dit zal het kind tot bedaren brengen. Praat even rustig en vertrouwelijk met Uw kleine en alle angst zal smelten als sneeuw voor de zon en dieper dan ooit, zal het kind ervan overtuigd zijn, dat het in de armen van vader en moeder vei lig is. Wilt ge Uw kind werkelijk van zijn bangheid genezen, straf het dan daar voor nooit, maar tracht door zachte en vriendelijke woorden hem te over reden. En dreig het kind nooit mei Zwarten Piet of boebaas en dergelijk fraais. Het is laf, zulke middelen te baat te nemen om volgzame kinderen te krijgen. En zoo ge Uw toevlucht al eens tot dergelijke maatregelen hebt genomen (velen komen er toe, zonder er verder bij stil te staan) verwerp ze dan nu voor goed, maar laat Uw kind U gehoorzamen enkel en alleen omdat U het wilt en omdat U niets zoudt willen wat niet goed is. AVONDSCHOENTJES. Hier ziet U twee avondschoentjes. Het eerste is van witte zijde met een groote „strass" gesp, het tweede van brocaat en zwart lakleer versierd met puntjes van schitterende steentjes. De zeer hooge hak loopt heel dun toe en geeft aan het geheel iets buitengewoon bekoorlijks. No. 504. Een avondjapon van roode zijde. De rok heeft als voor- en achterbaan ge- pliseerde stukken, terwijl de zijbanen om en om effen en gepliseerd zijn. Het heele heupstuk, dat zeer lang is, wordt dus gemaakt van acht smalle reepen zijde. De rok, die achter en op zij den grond raakt, en voor even op den schoen tipt, loopt met vele wijde gep'i- seerde klokken uit. Het lijfje, dat tot aan de taille komt, is effen, terwijl het belegstuk, de Berthekraag en de mouwen van rood-zijden tulle zijn vervaardigd. Bij dit costuum hooren lange witte glacé-handschoenen gedragen te worden. No. 505. Avondjapon van parelgrijze chiffon. Het lijfje vormt met het heupstuk een geheel, en bestaat uit drie gedeelten, ieder nauw aansluitend en afgewerkt met een reep van dezelfde zijde, die bij wijze van ceintuur is aangebracht. De uiteinden worden gerimpeld en alle drie op dezelfde wijze aan elkaar ver bonden, nl. het linkereind vallende onder het rechtereind. eens met de derde ceintuur afgewerkt De lange, zeer klokkende rok wordt aan het heupstuk bevestigd en even- De hals wordt zonder eenige gar neering naar binnen omgezoomd. Een mooie broche of gespje van „strass" dient als eenige versiering. Bij dit cos tuum worden lange handschoenen ge dragen, zonder eenige garneering, ook zonder kappen, reikende over den elleboog. No. 506 is een middagrobe van grijze kant, met een onderrobe van grijze crepe de chine en van achteren* langer dan aan den voorkant. De taille is weinig ge accentueerd, terwijl de rok met vele klokken neervalt. Over de japon heen wordt een jasje gedragen, dat tot even over den heup komt. Het is van dezelf de kant vervaardigd als de japon. Het kraagje staat op, terwijl even daar onder op den rug een strik is aange bracht met lange slippen. Voorwaar, een chique geheel. No. 507. Middagjapon van zachtgroene zijde De rok bestaat uit drie gedeelten, nl. een heupstuk, dat glad om het figuur sluit, dan een puntig oploopend, van onderen iets wijder vallend midden stuk, waarna de rok verder met eenige ruime klokken naar beneden valt. Het lijfje, dat tot de taille reikt, heeft een opening midden voor en sluit met glazen fantasie-knoopjes. Dit split loopt tot in het heupstuk door. Om de taille wordt een smal ceintuurtje ge dragen, eveneens met een glazen knoop afgewerkt. De hals heeft een smal gepliseerd kraagje, waaronder een groote, tweedeelige Berthe-kraag is aangebracht, die met een breeden zoom is afgewerkt. De mouwen sluiten glad aan, en worden nauwtoeloopend afgewerkt met een gepliseerde man- chette. KNIPPATRONEN. Van alle op deze pagina voorko mende modellen, stellen wij papieren knippatronen beschikbaar a> f 1.45 per stuk. Bij bestellingen moeten be halve het nummer der teekening, tevens de gewenschte maat duidelijk opgegeven worden. Het bedrag moet in postzegels bij gevoegd worden; men kan het echter ook vooruit per postwissel voldoen. Men adresseere: Redactie Damesru briek, Stuyvesantstraat 47, Den Haag. De volgende maten op te geven: A-B. BC. arm gebogen. D. polswijdte. E. rondom. H. rondom heupen. J-K.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 11