BINNENLAND De Man van Nergenshuizen MAANDAG 10 NOVEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 WIT-GELE KRUIS IN HET BISDOM HAARLEM. De K. K. Dioc. Vereen, het Wit-Gele Kruis hield een tweede algemeene verga dering in hotel „Terminus" te 's-Graven- hage. De voorzitter, dr. Gribling uit Delft, opende de vergadering en heette in het bijzonder welkom den zeereerw. heer Ter- wische van Schel tinga, Secretaris van het Centraal Bureau van het W. G. Kruis. Tegenwoordig waren 27 afdeelingen. De voorzitter deelde mede, dat de nieuw be noemde enquetrice voor Noord-Holland, Zr. v. Rooy, reeds haar werkzaamheden had aangevangen. Te Heerlen heeft, de Federatie twee leerlingen in opleiding voor vroedvrouw, die na het behalen van het diploma zich zullen vestigen in het Bisdom Haarlem. In principe is door het bestuur beslo ten tot oprichting van een bakerbureau in Haarlem. Tot commissie van onderzoek van kas en boeken van den Penningmeester wordt benoemd de afd. Alkmaar. Op voorstel van den voorzitter wordt bes'oten het volgend jaaf de jaarvergade ring te houden in Haarlem, aan welke vergadering dan een meer officieel karak ter zal worden gegeven en waarop door een vooraanstaand persoon een inleiding zal worden gehouden over een onderwerp de Volksgezondheid betreffende. Besproken wordt de wintercampagne. De voorzitter vraagt krachtige propaganda in iedere omgeving, opvoering van het le dental, plaatselijke actie en wijkbezoek. Deze winter behoort te staan in het teeken van de verdieping van de Wit-Gele Kruis gedachte. De aandacht wordt gevestigd op de zorg voor het achterlijke kind. In Zuid-Holland verleenen èn de Provincie èn de Gemeenten subsidie voor het buitenge woon lager onderwijs. Het geven van cursussen in de opleiding voor Eerste Hulp bij Ongelukken wordt ten zeerste aanbevolen. Nadat de voorzitter de afdeelingen een prettige winteractie heeft toegewenscht, wordt de vergadering gesloten. Gladheid van wegen. De gladheid der wegbedekking is reeds dikwijls oorzaak geworden van ongelukken. Doorgaans is bij asphaltwegen de glad heid te wijten aan een spramex slijtlaag, waarmee het asphaltbeton is afgedekt. Als één der middelen, die worden toegepast, om aan het euvel van de gladheid eeniger- mate tegemoet te komen, is het inwalsen van fijn split, zoo mogelijk verwarmd. De B. B. N., Bond van Bedrijfsautohou ders in Nederland, heeft zich thans tot de Gemeentebesturen van Heerlen en Schaes- berg gewend, teneinde hun aandacht te vestigen op de gladheid van den z.g. Schaesbergerweg tusschen beide gemeen ten gelegen, waarop reeds eenige ongeluk ken zijn voorgekomen, welke aan den glad den "weg geweten moeten worden. Beiden gemeentebesturen is verzocht het boven aan ge ge ven middel ter bestrijding toe te passen. Christelijke Drukkerspatroonsbond. De Bond van Christelijke Drukkerspa troons hield vorige week te Utrecht oen druk bezochte vergadering. Het voornaam ste punt van de agenda was de bespre king van het compromis van den Rijksbe middelaar mr. S. de Vries Czn., inzake het bekende conflict in de Typografie. De heer H. Diemer hield een openings rede, waarvan de grondtoon was: ook thans hebben de vereenjgde christelijke drukkerspatroons in de allereerste en al lervoornaamste plaats te letten op den eisch van het Christelijk beginsel, en zich niet door bitterheid over de ondervonden teleurstelling te laten leiden. Langdurig werd daarna gesproken over de voorgelegde collectieve arbeidsover eenkomst, met de wijzigingen, aangebracht ingevolge het voorstel van den Rijksbemid delaar. Tenslotte werd met groote meerderheid bes'oten om des beginsels wil, met ter zijdestelling van elke andere overweging, het compromis te aanvaarden. UIT DE RADIO-WERELD Programma van Dinsdag 11 Nov. Huizen, 1875 M. K. R. O.-uitzending. 8.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Concert door het K. R. O.-Trio. I.15 Gramofoon. 2.00 Vrouwenuurtje. o.OO Kniples. 3 305.00 i'auze. 5.C0 Gramofoon. 6.30 Praatje v. h. Alg. Werkl. Verb. 6.45 Cursus schriftverbetering. 7.15 Lezing over kostprijs van electrici- teit door Prof. Dr. Ir. H. Gelissen. 8.00 Herhaling v. d. K. R. O.-propagan- da-avond. Het K. R. O.-orkest en Salon orkest. Hum. Utrechtsch' mannen-ensem ble. Opvoering van de revue „De bonte radiowereld". 0.20 Nieuwsberichten. II.30—12.00 Het K. R. O.-Sextet. Hilversum, 298 M. Uitsluitend A. V. R. O.-uitzeuding. 8.00 Gramofoon. 10.00 Morgenwijding. 10.30 .Concert door het A. V. R .O.-kwin- tet. 12.00 Concert door het Tuschinsky-orkest 2.002.30 Opvoedingsvraagstukken door Emmy v. Lokhorst. 3.00 Kniples. 4.004.30 Gramofoon. 4.30 Piano-muziek. Egb. Veen en L. Schmidt. 5.00 Kinderkoorzang door Jac. Hamel. 5.30 Concert door het Orkest v. h. Rem- brandt-theater in Amsterdam. 7.00 Engelsche les. 7.30 Volksuniversiteit. Spr. L. M. G. Arnt- zenius, L. Cortez, piano. 8-00 „Zapisnik Zmizeleho", voor tenor, alt, klavier en 3 vrouwenstemmen. 8.45 Italiaansch operaconcert. 9.25 Prof. Ir. W. Schermerhom over Wa- penstilstandsdag. 9.50 Guitaarspel door M. Llobet. 10.05 Nieuwsberichten. 10.15 Voortz. concert (opera). 10.3510.50 M. Llobet, guitaar. 10.5011.35 Aansl. v. h. Grand-Hotel Central Den Haag. Bela Sakozi-orkest. 11.3512.00 Dansmuziek. D a v e o t r y, 1 5 5 4,4 M. 10.50 Tijdsein. 10.5011.30 Herdenking van den wapen- Oud-zouaaf overleden. Te Plassendaal in Waal en Berg is plot seling overleden de heer C. Bakker Thz., oud-pauselijk zouaaf. De heer Bakker be reikte den leeftijd van 83 jaren. In plaats van prof. Anema, die als voorzitter niet herkiesbaar was, werd tot voorzitter van de Vereen, v. Volken bond en Vrede gekozen jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, Minister van Staat, oud-Minister van Buittenl. Zaken, thans Commissaris der Koningin in de prov. Zuid-Holland. De gemeenteraad van Utrecht heeft met 2315 stemmen bes'oten tot g e- meentelijkeradiodistributie. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Kind overreden en gedood. Vrijdagmiddag heeft te Nispen, dat feest viert in verband met de officieele opening van den Nispenschen weg (Roosendaal- grens) een droevig ongeval plaats gehad. Bij bet passeeren van een ploeg werd het achtjarig dochtertje van de familie Voog den te Nispen, door een auto van den heer Hielkema, veeverloskundige te Wouw, ovor- reden. Het kind was op slag dood. DE PACHTWETTEN. Adres van de Ver. van Directeu ren van Hypotheekbanken aan de Tweede Kamer. Eenige heel erge overdrijvingen. De vereeniging van directeuren van in Nederland werkende hypotheekbanken heeft naar aanleiding van de behandeling der Pachtwetten door de Tweede Kamer een adres gezonden aan dit college, waarin aangedrongen wordt de wetsontwerpen te verwerpen. De hoop van adressante, dat de bezwa ren zouden worden weggenomen, is niet verwezenlijkt. Een verbetering is in het ontwerp gebracht door beroep mogelijk te maken tegen de beslissingen van den kan tonrechter. Ten zeerste verslechterd is volgens adressante het ontwerp echter door' de uitbreiding van het continuatie- recht en de vaststelling van de pachtsom voor den verderen duur der pacht door den kantonrechter. De eigenaar is door die amendementen niet alleen het recht ontnomen om te be slissen of hij het goed nog langer wil ver pachten, doch ook aan wien hij wil ver pachten, en eveneens tegen welken prijs hij wil verpachten. Adressante is van oordeel, dat het ge amendeerd ontwerp in strijd is met de grondwet Red.) en om die reden niet aanvaardbaar is. Immers de grondwet eischt. voor elk geval van onteigening de speciale vergunning van Staten-Generaal en Kroon. Hier wordt bij een algemeene wet de eigendom zoozeer beperkt, dat dit gelijk te stellen is met gedeeltelijke ont eigening zonder eenige schadevergoeding. (I Red.). Voor de kleine eigenaars, wier goed met een hypotheek bezwaard is, kan deze wet volgens adressante niet anders dan een ramp worden genoemd door de onvermij delijke depreciatie van den eigendom. Zonder overdrijving kan, zoo luidt het verder in het adres, worden gezegd, dat de verpachter in vele gevallen bij verlenging van pacht overgeleverd is aan de genade of ongenade van den pachter Red.). De prijzen der landerijen in Zeeland, in Groningen en Friesland zijn in de laatste maanden gedaald met 30 pet., d. w. z. tot het vóór-oorlogsche peil en de pachten hebben een evenredige verlaging onder gaan. Het gevolg hiervan is, dat, waar ver schillende credietinstellingen, welke gel den verstrekken onder hypothecair ver band, statuair aan limieten zijn verbon den, deze bij verdere prijsdaling onvermij delijk tot executie van de onderpanden zul'en moeten overgaan. ,üit moet tot eiken prijs voorkomen worden, want de gevolgen zijn hiervan niet te overzien, daar execu ties werken als lawines en weer verdere prijsdalingen het gevolg daarvan zijn. Daarbij zou zich dan het geval kurjnen voordoen, dat de pachter de dupe werd. Pachtcontracten, in strijd met de bepalin gen der hypotheekakte aangegaan, kun nen toch door den hypotheekhouder wor den aangevochten. DE STEUN AAN DE AARDAPPELMEEL- INDUSTRIE. Nog meer protesten. Naast de N.Y. W. A. Scholten's Aard- appe'meelfabriek te Groningen, hebben thans ook de particuliere aardappelmeelfa brieken Duintjer, Wjlkens, Meilhuizen Co» te Veendam en de Vrije Coöperatieve Aardappelmeelfabriek „Westerwolde" te Veelerveen bij de Ministers van Arbeid en Financiën geprotesteerd tegen de een zijdige steunverleening aan het algemeen verkoopbureau. UITVOER VAN AARDAPPELEN EN B00NEN NAAR PORTUGAL. Invoerrecht verhoogd. Naar de directie van' den Landbouw mededeelt is in Portugal oa, het invoer recht op aardappelen verhoogd van 0.5 op 0.8 escudo goud, dat op paardeboonen van 1.2 op 1.8 escudo en dat op andere boonen van 0.7 op 1.5 escudo, alles per 100 K-G FEUILLETON door VICTOR BRIDGES Vertaling van F. van Veisen.i 23) „U heeft gelijk, mijnheer, wij moeten voorzichtiger zijn. Het zal mij nooit meer overkomen, dat ik telefonisch referenties aanvraag. Ik zou U oneindig dankbaar zijn en meer erkentelijk, dan ik onder woor den kan brengen, als U de zaak niet hoo- ger op zocht. De schurk moet natuurlijk een medeplichtige bij Sir Henry aan huis hebben." „U moet de zaak maar zoo goed moge lijk met Sir Henry in het reine brengen, zei ik. „Alles wat ik verlang is, verder met deze zaak niet lastig gevallen te wor den." Ik keerde mij om, teneinde het kantoor te verlaten en hij begeleidde mij onder voortdurend buigen naar den uitgang en verzekerde mij plechtig, dat hij mij over de zaak volstrekt niet meer zou lastig vallen en dat hij ten eeuwigen dagen mijn schul denaar bleef. Zeer tevreden over het succes van mijn onderhoud, ging ik terug naar Park-Lane en kocht onderweg in Bondstreeet een lin nen gordel, om onder mijn kleeding te dra gen. Ik vond het namelijk in mijn onzekere omstandigheden wel ©enigszins roekeloos, TEGEN HET MAAL- EN MENGGEB0D. Adres van den Kon. Ned. Middenstandsbond. De Kon. Ned. Middenstandsbond heeft aan den Minister van Binnenlandsche Za ken en Landbouw het volgende adres ge zonden „Het Algemeen Bestuur van den Ko ninklijken Nederlandschen Middenstands bond, laatstelijk goedgekeurd bij Kon. be sluit van 14 Augustus no. 33, kennis genomen hebbend van de pers berichten over het voornemen der regee- ring tot invoering van een maal- en meng- gebod van inlandsche tarwe, hetwelk moet strekken tot steun aan den landbouw. overwegende, dat het nog zeer de vraag is, of langs dezen weg het gestelde doel wel zal worden bereikt, doch dat wel vast staat', dat e-en groote groep van den ban- deldrijvenden en industrieelen midden stand door vorenbedoelde maatregelen ern stig zal worden geschaad. overwegende verder, dat heb gevolg van opgemelde maatregelen noodwendig zal zijn, dat het brood minder van kwaliteit en hooger in prijs zal worden, wat toch zeer zeker niet in het algemeen belang is, verzoeken uwe Excellentie met den mees ten aandrang geen gevolg te geven aan haar voornemen om een maal- en menggebod in te voeren, dooh den land bouw zoo mogelijk op anderö wijze te steunen". DE VU ILVERWIJDER ING UIT HAARLEM. Terrein-aankoop te Leimuïden? De door de gemeente Haarlem aan Ged. Staten van Zuid-Holland gevraagde vergunning tot oprichting van bewaar plaatseen voor vuilnis aan het Braasse- mermeer, is nog steeds niet afgekomen. Vóór 1 Januari 1931 moet de gemeente een terrein hebben en B. en W. stellen nu voor, voor 41.500 terreinen tot het noo- dige doel te koopen aan de Ringvaart in den Haarlemmermeerpolder onder de ge meente Leimuiden. PROV. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. Ged. Staten van Zuid-Holland stellen voor, aan de Ver. tot stichting en instand houding van een school met den bijbel voor buitengewoon onderwijs te Alphen a. d. Rijn een bijdrage te verstrekken van 1/3 gedeelte van de kosten wegens stichting van een gebouw voor haar school voor bui tengewoon lager onderwijs tot een maxi mum van 20.000. Voorts aan het gesticht „De Voorzienig heid" te Leiden een bijdrage te verstrek ken van 1/3' van de kosten wegens stichting van een gebouw voor haar school voor bui tengewoon lager onderwijs tot een maxi mum van 12.000. Tenslotte wordt nog voorgesteld aan de gemeente Maassluis in do kosten van ver nieuwing van een gedeelte van den kade muur langs de Burgemeester de Jongli- kade een subsidie van 1/3 der kosten en tot een maximum van 52.000 toe te ken nen. HET NUT VAN HET HALVE-CENTJE. In een nota naar aanleiding van het verslag inzake de begrooting van het Staatsmijnbedrijf voor 1931 zegt de mi nister van Financiën, dat hij ten aanzien van de vraag of het geen aanbeveling zou verdienen, het halve centstuk te doen ver dwijnen, nog steeds op het standpunt staat door hem ingenomen in de memorie van antwoord op het voorloopig verslag der Tweede Kamer betreffende hoofdstuk VII B voor het dienstjaar 1923. Zooals in het genoemde verslag in 1928 terecht werd opgemerkt, worden tal van artikelen voor 2 1/2, 7 1/2, 12 1/2 cent enz. verkocht en zouden bij afschaffing van den halven cent de prijzen allicht naar boven worden afgerond. Overigens zou inder daad, gelijk in het onderhavige geval wordt opgemerkt., de gewenschte vereen voudiging niet worden bereikt, indien niet ook het 2 1/2-oentstuk wordt afgeschaft en dit munstuk kan, ook naar de meening van den minister, bezwaarlijk worden ge mist. om zoo maar door Londen te wandelen met tienduizend pond in mijn zak. Gedurende mijn wandeling naar huis, hield mijn avontuur van den vorigen nacht mijn gedachtenloop op zeer aangename wijze bezig. Ik vond het heerlijk, te kun nen memoreeren, dat ten minste een van mijn onbekende vrienden een onmisken baar souvenir van onze korte schermutse ling op zijn gelaat droeg. Of „Francis" de geheimzinnige Guarez was of een ander heer met dezelfde bedoeling, dit was ten minste zeker, dat ik hem de eerstkomende dagen gemakkelijk zou herkennen, zelfs on der de meest misleidende vermomming. Ik deed de onverbiddelijke belofte, dat geen vreemdeling met een ontvelden neus on gestraft onder mijn bereik zou komen. Den geheelen middag wachtte ik thuis, om iets van Billy te kunnen hooren. Tegen zes uur echter was er nog geen boodschap van hem. Ik gevoelde mij teleurgesteld en ging naar beneden om eens te zien hoe Milford het maakte. Ik vond hem, geheel gekleed in een gemakkei ijken stoel in de provisiekamer zitten, verdiept in de „Daily Telegraph". De verpleegster was vertrok ken. Hij scheen zeer in zijn schik, dat ik hem kwam opzoeken, doch toen ik op een ge wonen keukenstoel bij hem plaats nam, had ik heel wat met hem te stellen, om hem in zijn fauteuil te houden. Hij vond een keukenstoel te ver beneden mijn waar digheid. „Wat ik maar niet kan begrijpen", zei ik, „is, hoe het gekomen is, dat je zoo ernstig ongesteld werd." Hij bleef een minuut zwijgen. „Ik kan de gedachte maar niet van mij afgooien, mijnheer, dat bet van hei glas bier is gekomen, dat ik bij Granville heb gedronken." „Maar", wierp ik hiertegen in, „als het bier jou vergiftigd had, zouden toch alle menschen eveneens dezelfde gevolgen hebben ondervonden." „Ik geloof niet, dat het bier mij vergif tigd zou hebben, als ik maar beter had op gelet", zei hij nadrukkelijk. „Wat bedoel je, Milford 1" vroeg ik. Hij schoof eenigszins onbehaaglijk in zijn stoei heen en weer. „Ja, mijnheer, het mag verbeelding zijn en u moogt denken, dat ik zotteklap verkoop, maar ik kan het idéé niet van mij afschuiven, dat die man, die een praatje met mij aanknoopte, iets in mijn bier heeft gedaan, op ©en oogenblik, dat ik een anderen kant uitkeek." „Die man'/" riep ik, „welke man?" „Iemand die in het café was, mijnheer. Een groote kerel, hij zag er uit als een vreemdeling. Hij knoopte direct een ge sprek met mij aan, zoodra ik binnen kwam, ofschoon ik hem nooit vroeger ont moet had. Ik geloof vast, dat hij, om wel ke reden dan ook, iets in mijn glas heeft gedaan." Deze theorie van Milford, klopte zoo vol komen met mijn eigen verdenkingen, dat ik voor een oogenblik een gevoel kreeg, alsof ik er 'Zelf schuldig aan was. „Zou je hem nog herkennen?" vroeg ik. „Ja, zeker, mijnheer. Het was een groo te man met zwart haar, zijn eene schouder was iets hooger dan de andere. Hij stond mij niet erg aan, .toen hij naar mij kwam en mij toesprak." Ik maakte juist bij mij zelf de opmerking, dat de eigenaar van die inrichting, moge lijk in slaat zou zijn, ons iels anders be treffende dezen heer mede te deelen, toen er op de deur werd geklopt en het kamer meisje binnen k.wam. „Mijnheer, Simpson is er", sprak zij. Het was een moeilijk oogenblik, want ik had natuurlijk niet de minste notie, wie Simpson kon zijn, doch voor de zooveelste maal kwam Milford mij te hulp. „Ik zond hem een boodschap, om aan te komen, mijnheer. U zei, dat U, als het mooi weer was, morgen met de auto naar Wood ford dacht te gaan en daarom liet ik hem weten, dat hij de a-uto goed moest nazien en komen vragen, of U den wagen morgen wilde gebruiken." Dit was werkelijk nieuws. Tot op dit oogenblik was ik mij niet bewust, dat ik tot het edele leger van auto-eigenaren be hoorde. „Goed, Milford", zei ik opstaande. „Als het weer maar eenigszins fatsoenlijk is, ga ik met de auto." Ik ging de trap op en ontmoette Simpson in de hal en bevond, dat hij een kort mannetje was, met don kere oogen en dito haar en een zeer zorg vuldig, gladgeschoren gelaat. Hij droeg de gebruikelijke livrei van 'n deftigen chauf feur. „Goedenavond, mijnheer", zei hij, ter wijl hij aan zijn pet tikte. „Ik heb de auto nagezien, Milford zei, dat U haar morgen noodig had, om naar Suffolk te gaan." „Ja", zei ik, „als 't goed weer is." Ik had juist besloten, met de auto naar Woodford te gaan, in plaats van per spoor. „Wenscht U, dat ik meega, mijnheer?" vroeg Simpson. Ik dacht vlug na. Ik ben niet bijzonder bedreven in het auto besturen, maar ik had het toch dikwijls met voldoende succes in Buenos-Ayres gedaan. Wat mij veel zorg baarde, was de kwestie van Billy. Het was mijn plan, indien hij tijdig bij mij kwam, hem mede naar Woodford te nemen en hem daar in de dichtst bijgelegen herberg te la ten logeeren; indien ik Simpson mede zou stilstand. Dienst bij den cenotaaph. 12.20 Concert? 12.50 Orkelspel door E. O'Henry. I.20 Orkestconcert. 2.20 Televisie. 2.25 Berichten. 2.30 Uitzending voor scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing en Berichten. 7.00 Concert Strijkkwartet. 7.20 Lezingen. 8.20 Herdenking van den wapenstilstand Militair orkest. Spreker: De Prins van Wales. 9.20 Berichten en koersen. 9.4010.40 ca. In memoriam 19141918. „Radio-Paris", 1725 M. 12.50 Gramofoonplaten. 4.05 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Concert. Orkest en solisten. Langenberg, 473 M. 6.207.50 Gramofoonplaten. 9.3510.35 Gramofoonplaten. II.30 Gramofoonplaten. 12.251.50 Orkestconcert, 4.505.50 Orkestconëcrt. 7.208.05 Gramofoonplaten. 8.20 „Die Brautschau". Hoorspel van N. Gogol. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Orkestconcert. 2.204.20 Orkestconcert en zang. 7.208.20 Orkestconcert. 8.509.10 Viool-recital. 9.3010.20 Symphonisch Jazzconcert. B r u s t e 1, 508.5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Trio-concert. 8.35 Concert. Herdenking van den wa penstilstand. 10.30 Ceremoniën ter herdenking van den in den oorlog gevallen Engelsche soldaten. 8.35 (338.2 M.) Concert georganiseerd door de S. A. R. O. V. Zeesen, 1635 M. 5.45—6.20 Lezingen. 6.206.50 Gramofoonplaten. 9.2011.20 Lezingen. 11.2012.15 Gramofoonplaten. 12.151.20 Berichten. 1.201.50 Gramofoonplaten. 1.503.50 Lezingen. 3.504.50 Concert. 4.507.20 Lezingen. 7.20 Orkestconcert tot 9.50. Architect Staal aan de ge volgen overleden. De heer A. Staal, architect te De Bilt, die Vrijdagavond, wachtende bij de tram halte bij de Kloosterbrug door een pas- seerendq auto werd gegrepen en omverge reden, is in de Rijksklinieken to Ubrecht overleden. Door een auto aangereden. Slachtoffer levensgevaarlijk gewond. Zaterdagavond omstreeks kalf zeven is op den weg Ede—Lunteren door een auto aangereden de 40-jarige H. S., die ernstig inwendig werd gewond en kneuzingen aan het hoofd bekwam. De auto reed door. Het is de politie gelukt den vermoededlijken dader aan te houden, die met een auto in Ede word aangetroffen. De auto is in be slag genomen. Het slachtoffer is in levens gevaarlijken toestand naar 't ziekenhuis te Arnhem overgebracht. Over den kop geslagen. Zaterdagmorgen is tc Gramsbergen de auto van den heer Trip uit Coevorden, d:e den wagen zelf bestuurde, geslipt. De auto sloeg om. De heer Trip moest naar bet Zie kenhuis te Zwolle worden vervoerd. Hij had een gebroken dijbeen, benevens verwondin gen in het gelaat bekomen. nemen, beliep ik groote kans, dat Maurice door middel van zijn bedienden mij een poets zou spelen. Ik besloot dus, in ieder geval zelf mijn auto te besturen. „Neen, Simpson, je behoeft niet mede te gaan, breng den wagen maar om half eTf voor en maak dat er benzine genoeg in is. Ik blijf maar een paar dagen weg." Hij groette beleefd en verdween. Mijn laatale ontdekking had mii in een opgeruimde stemming gebracht. Met een auto ter mijner beschikking zag ik niets te gen een bezoek aan Woodford op. Ik ver trouwde Maurice in het geheel niet, en een auto is een duivelsch gemakkelijk cling, om een plaats zonder uitstel of afscheid nemen te verlaten. De eenige spaak in het wiel, was het wegblijven van Billy. Ik begon te vreezen, dat liij met Maxwell geslaagd was en dat ik er mij alleen zou-moeten door slaan. Ik heb echter als levensstelregel aangenomen, geen zwarigheid te maken voor den tijd en maar het beste te hopen. Met die troost ging ik naar boven om op mijn gemak mijn toilet te maken voor-'de soiree van Lord Sangatte. Ik had een licht diner besteld en terwijl ik met smaak de heerlijke schol en coteletten, die de keu keumeid meesterlijk had toebereid, veror berde, drukte ik het kamermeisje nog eens ernstig op het hart, dat, ingeval Billv c durende mijn afwezigheid mocht komen, hij in ieder geval, kostte wat het kostte, moest blijven. „Zeg hem", zei ik, „dat ik misschien laat thuis koxn, maar dat mijnheer hier kan logeeren. Ik veronderstel, dat je wel een kaïner in gereedheid hebt." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 9