5PEL MAANDAG 10 NOVEMBER 1930 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 DW0E65EL VOETBAL R. K. FEDERATIE. Overzicht. 't Is gisteren een merkwaardige voet bal-Zondag geworden. Er zijn ongelooflijke uitslagen gevallen. Grootendeels het ge volg van de gesteldheid der terreinen. In alle afdeelingen, behalve in de eerste klasse D, zijn abnormale uitslagen geval len. De e ere te klasse E vertoonde al hetzelf de beeld. Vooral opmerkelijk is daar de groote zege van S. J. C. op H. B. G. De Noordwijkers bleken uitstekend in vorm te zijn, waartegenover de Heemsteedsche club slechts een zwak spel ontplooide. Bij de rust had S. J. C. reeds een 40 voor sprong, mede tengevolge van het voordeel van den wind, maar ook daarna bleven de bezoekers de baas en zij verrasten tenslotte door een 60 zege. Lisse verloor met nog grooter cijfers van D. E. M. 't Is inderdaad treurig gesteld met de Lissenaren. Dat T. Y. B. B. van D. H. L. zou verlie zen, hadden we verwacht, doch een 72 uitslag verbaast toch wel. Intussohen boekte Leonidas haar eerste overwinning. Graaf Willem werd met 50 De stand is nu: gsp. gw. gel. verl. v.t. pnt. D. H. L. 5 4 1 29—4 9 T. Y. B. B. 4 3—1 31—16 6 Leonidas 4 13 105 5 H. B. C. 4 2 11 9—10 5 G. D. A. 42 11 9—10 5 S. J. C. 3 2—1 13—7 4 D. O. N. K. 4 1 12 3—10 3 D. E. M. 5 113 12—15 3 Lisse 3 3 430 Gr. Willem 4 5—18 In de tweede klasse O was het een goede dag voor Teijlingen. Door haar 72-over- winning op Lenig en Snel en het gelijk spel tusschen Spartaan en Duiven nam de Sas- senheimsche club de leiding in haar af- deeling over. Bravo! Leiden verloor met niet minder dan 82 van Gr. Floris. Een tegenvaller, hoor! De stand aan den kop is hier: Teijlingen 4 3 1 19—4 7 Spartaan 4 3 1 164 7 Gr. Floris 4 2 11 16—13 5 Duiven 5 12 2 15—16 4 De uitslagen. Eerste klasse A. ValkenburgGrevenbricht 50; R. K. V. V. L.—Marsana 4—2; Kimbria—Helios 66; CaesarChèvremont 70; O. V. C. -R. K. O. N. S. 1-2; V. V. H.-Sittard- sche Boys 14. Eerste klasse B. D. E. V.—Gennep 2—2; R. K. T. V. V.— Venlo 61; UnionKolping 01. Eerste klasse D. Wilskracht—V. I. C. 0—2; De Meer— V. V. Z. 0—2. Eerste klasse E. D. H. L.—T. Y. B. B. 7—2; H. B. O.— S. J. C. 06; LeonidasGraaf Willem 50 D. E. M.Lisse 70. Tweede klasse O. Graaf Floris—Leiden 8—2; Teijlingen— Lenig en Snel 72; SpartaanDuiven 22 H. B. C. I—S. J. C. I 0—6. Het eerste elftal van S. J. C. heeft gis teren een onverwachte, doch verdiende overwinning behaald bij H. B. C. te Heem stede, door deze met niet minder dan 60 te kloppen. S. J. C. speelde over het ge heel een enbhousiaste wedstrijd met ver rassend snel en open spel, waartegen voor al de H. B. C.-achterhoede niet bestand bleek te zijn, uitgenomen de keeper. Waar de geheele verdediging van H. B. C. niet in vorm was, bracht ook de voorhoede, waarin nog wel enkele goede krachten schuilen, er niet veel van terecht, de eenige goede aanvallen welke zij nog deden moesten zij veelal zelf nog op gaan halen. Het is bijna half drie als op het tamelijk drassige terrein wordt aangevangen. S. J. C. had den toss gewonnen en verkiest te spelen voor den straffen wind, welke van doel tot doel staat. Vanaf de aftrap brengt H. B. C. direct een bezoek bij het gasten- doel, waar Martin met een snelle rush voor open doel komt, iets te lang talmen met den bal en de prachtkans om te doelpun ten voor H. B. C. is verkeken. Het gevaar wordt afgeslagen en geholpen door den wind is de bal direct aan de overzijde en als het spel 3 minuten oud is maakt Vos uit een voorzet van Berg (l—0). Weder trachten de gastheeren vanaf de aftrap S. J. C. te overdonderen, met het gevolg een corner, zonder resultaat. Begrijpelijker wijze zweeft S. J. C., gesteund door den wind, veelal voor heb gastheeren doel, waar echter met man en macht verdedigd wordt De enkele aanvallen welke H. B. C. weet op te zetten, zijn vooral als Martin naar voren rent, tamelijk gevaarlijk en stellig dachten wij den gelijkmaker te zien ma ken, doch enkele meters voor doel, schiet hun mid-voor hoog over. Deze aanvallen zijn slechts van korten duur en danig wordt het H. B. C.-doel weder bestookt met gevolg dat als het eerste kwartier bijna vol is W. Rietmeijer er 20 van maakt. Het wordt nu hachelijk voor de gastheeren en hoe hun keeper ook al werkt, precies op het half uur maakt Angevare (30), het vierde doelpunt laat zich niet lang meer wachten hetwelk v. d. Berg in het doel deponeert (40). In de laatste mi nuut wordt nog het vijfde doelpunt ge scoord hetwelk volgens den scheidsrechter echter in buitenspel geschiedde. Alzoo kwam rust met 40. Na de rust houden de S. J. C.'ers direct weer het spel goed open, telkens zetten zij goed hun vleugelspelers aan het werk en reeds in het begin weet W. Rietmeijer met een goed schot den keeper het nakij ken te geven (50). H. B. C. tracht op allerlei manieren het spel in handen te krijgen, waarbij zij wel het S. J. C. doel onder schot nemen, doch Holst is op z'n qui-vive en werkt verdienstelijk eenige scheten retour. Doelbewust werkt S. J. C. verder en weet steeds goede aanvallen op te zetten. Maar de keeper weet eveneens goed in te grijpen. In het laatste kwartier tracht H. B. C. het spel nog wat te for- ceeren, doch enkele strafschoppen zijn het gevolg. 5 minuten voor het einde weet Vos een hoog voorgezette bal in te koppen (60). Dan volgt nog een corner voor H. B. C., doch ook hieruit weten zij de eer niet te redden en het einde komt met de voor velen verrassende overwinning van 60 voor S. J. C. Het derde en vierde elftal speelden een thuiswedstrijd, het derde tegen Alliance II, waarvan zij met 42 wist te winnen, het vierde speelde tegen D. O. S. II uit Roelofarendsveen. De Veenders hebben deze keer een niet al te besten indruk achtergelaten, daar zij met een 10 ach terstand 7 minuten voor het einde den wedstrijd staakten, omdat de scheidsrech ter zich genoodzaakt zag één der D. O. S.- spelers uit het veld te zenden om ongepas te taal waarvan deze zich telkens tijdens den wedstrijd bediende. Zijn medespelers weusohten nu ook niet langer meer te spelen. De jongens mogen zich wel eens beter indenken, hoe men zich gedragen moet als Roomsche voetballers. D. E. M.—LISSE 7—0. Als Lisse aftrapt speelt D. E. M. met tien man. D. E. M. en Lisse weten beide eenige corners te forceeren doch zonder resultaat. Bij een der Lisse-aanvallen, weet de nieuwe D. E. M.-doelman schitterend te redden. Als na vijf en twintig minuten Schram de thuisclub komt completceren, verandert het spel terstond. D. E. M. komt meer in den aanval en na een keurige doorbraak weet Vlek te scoren, hierdoor in staat gesteld door de Vreede. Dadelijk hierop doelpunt Pirovano keihard uit een mooien voorzet van de Vreede (20). Na de rust blijkt D. E. M. terstond weer in de meerderheid en na een tiental mi t u ten weet Pirovano uit een hard schot te doelpunten (30). De thuisclub neemt het zeer kalm op, wat het spel niet ten goede komt, doch de meeste aanvallen stranden in den modder voor het Lisse-doel. Even later is het wederom Pirovano, die voor de thuisclub doelpunt (40). Lisse blijft hardnekkig volhouden, doch wordt niet éénmaal gevaarlijk. Toch veroorzaakt Schram een penalty, als hij in zijn val een Lisse-speler meesleept. Witlox weet den bal evenwel te houden. De D. E. M.-druk blijft aanhouden en Hooij weet den bal uit den modder in het Lisse-doel te wer ken (50). Even later maakt Vlek het halve dozijn vol, waarna Pirovano er 70 van maakt. „Mndmrg." Teylingen I—Lenig en Snel I (7—2). Met sprekende cijfers is Teylingen er in geslaagd zich de meerdere te toonen van L. en S. Onder de uitstekende leiding van scheidsrechter Pirovana werd om ruim 2 uur begonnen. Teylingen speelt met een in valler voor Roozen en L. en S. beschikt slechts over 10 man. Het begin is al niet van spanning ontbloot, want aan beide zij den suizen eenige ballen over het doel. De voorhoede van Teylingen ontwikkelt alras een goed combineerend aanvalspel, temeer toen Nobel met Schreuder van plaats was verwisseld. Er was slechts 7 minuten verstreken toen v. d. Ploeg een keurig doelpunt fabriceerde, na mooi aan- valswerk van Hoogeveen (10). Steeds zijn de Teylingers in het offensief, doch de ach terhoede der gasten weet heel veel gevaar te keeren. Nobel als rechtsbuiten wordt steeds aan 't werk gezet en uit een zijner goede voorzetten belandt de bal bij Th. Homan, welke in moeilijke positie voor zet, Warmenhoven had zich inmiddels goed opgesteld cn plaatste netjes no. 2 in de touwen. Nu waren ook de Hagenaars ge- ruimen tijd in den aanval, doch ook bij Teylingen was Homan het struikelblok, en zoo deze was gepasseerd bleek de keeper zijn plaats volkomen waard. Dan was Tey lingen weer aan de beurt, zij bewerk'en eenige corners welke niets opleverden, tot dat een razend snelle aanval weder succes bracht. Van voet tot voet naderde de bal tot voor de vijandelijke veste, zoodat Th. Homan in laatste instantie gemakkelijk werk had en de stand bracht op (30). Spoedig is het dan rusten. Na de hervat ting werd het spel steeds fraaier. De aan vallen waren wederzijds razend snel. Met kunst en vliegwerk weten de backs van L. en S. het gevaar te keeren. Ook den kee per stopt menig gevaarlijk schot. De meer derheid blijft toch aan Teylingen, wat ten slotte werd beloond. De spil Caspers, welke ook al een beste partij speelde, gaf mooi aan Nobel, welke snel naar binnen zwen kend een kogel loste, die wel gestopt werd, maar reeds doel getroffen had (4—0). Dan was het Hoogeveen, welke den bal voor doel plaatste, de uitgeloopen keeper werk te wel weg, maar de midvoor zorgde van veraf met een goed geplaatst schot voor een 50 voorsprong. Intusschen zat L. en S. ook niet stil, want Paardekooper werd herhaaldelijk met fiksche schoten aan den tand gevoeld. Het mocht hem niet baten. In 't schieten hadden de T.-voorwaartsen geen pech, want het was Nobel, welke in een strijd om den bal, de eerste was en een vliegend schot onhoudbaar langs den keeper joeg (6—0). Teylingen voelde zich binnen, maar L. en S. zag haar wanhoops pogingen na hard werken met een fraai tegenpunt beloond, hetwelk zich na en kele minuten herhaalde en de stand op 62 bracht. De voorwaartsen van T. ble ken hiermede geeenszins tevreden te zijn en het was Th. Homan welke eveneens met een vliegend schot succes boekte (72), waarmede het einde kwam. Graaf Floris—Leiden 8—2. Leiden I heeft het tegen de sterke club graaf Floris V af moeben leggen. Graaf Floris V wist te winnen met 82. Hoewel vermeld was, dat Leiden zonder invallers uit zou komen, zijn er op het laatst toch nog 3 spelers (om wettige redenen) moe ten vervangen worden door 3 invallers. Wat het spel betreft kunnen we zeggen, dat het een aardige wedstrijd was. Hoewel Graaf Floris alles mee zat en bij Leiden alles tegen liep, was een overwinning van Graaf Floris met 42 eerder verdiend. Hoewel de Leiden-spelers met de zak naar hqis werden gestuurd, heerschte er tóch een prettige geest. Zal de oude gezellige geest weer onder onze spelers komen? Wij ho pen het, want dat moet er zijn, een pret tige stemming en een goede clubliefde. De verdere ontmoetingen gingen niet door we gens terreinafkeuring. DIOC. HAARL. BOND. De uitslagen. Tweede klasse C. O. V. V. I—H. B. O. III 4—2. Tweede klasse D. V. V. L. I—St. Lodewijk I A. V. V. IL. en Snel II 10. Derde klasse E. S. J. C. Ill—Alliance II 4—2. Derde klasse F. S. N. A.Meerburg 01. V i e &d e klas G. S. J. C. IV—D. O. S. n 1—0. VierdeklasseJ. V. A. C. II—A. V. V. II 6—5. Vijfde klasse D Teijlingen IIISt. Bernardus II 5—4. Vijfde klasse E A. V. V. Ill—D. H. B.v III 5-0. Juniorencompetitie District Leiden. Afdeeling B. S. N. A. ITeijlingen I 4—0; V. V. L. I V. V. B. II 6-0. 0. V. V. I—H. B. C. Ill 4—2. Als scheidsrechter Meyer laat beginnen is H. B. C. compleet. O. V. V. is zonder Simonis doch daarentegen is v. d. Berg weer van de partij. O. V. V. wint den toss en verkiest den sterken wind m den rug. Reeds direct zit O. V. V. op het H. B. C.- doel, een goed gericht schot wordt door den keeper, die zijn werk den geheelen wedstrijd op uitnemende wijze heeft ver richt, onschadelijk gemaakt. O. V. V. goed gestuwd door den wind komt geregeld te rug, maar de voorhoede zit te dicht op elkaar, terwijl het spel veel te doorzichtig is. Succes is daarom voorloopig onmogelijk. Wanneer zelfs de backs tot over de helft opgedrongen zijn wordt dit O. V. V. nood lottig. De rechtsbuiten snelt, langs de lijn en naar binnen zwenkend doelpunt hij in eens (01). O. V. V. gooit er nog een schepje op maar het slordige plaatsen is oorzaak, dat de meeste aanvallen op niets uitloopen. H. B. O. weet dikwijls gevaar lijke momenten te forceeren, maar backs en keeper weten op de juiste oogenblikken het gevaar te bezweren. Wanneer de links buiten den bal krijgt toegespeeld plaatst hij den bal aan den vrij staanden van Woerkom die de bal ineens inschiet (1—1). O. V. V. blijft sterker, maar voor het doel zijn de spelers altijd even te laat. zoodat er voor de rust- niet meer gedoelpunt wordt. Na de rust pakt O. V. V. direct anders aan en er zit meer vuur in de spelers. Bij een goed opgezetten aanval scoort v. Woer kom het 2e doelpunt (21). H. B. C. komt nu verwoed opzetten, maar de O. V. V.- verdediging geeft geen schijn van kans. Wanneer er ongeveer een kwartder ge* speeld is krijgt de rechtsbinnen van H. B. C. den bal in buitenspelpositie toegespeeld en doelpunt onhoudbaar. De scheidsrechter blijkt niets gezien te hebben. Nog erger wordt het. wanneer v. Bruggen aan de andere zijde onder de deklat schiet en de bal achter de lijn verdwijnt en de scheids rechter ook dit niet ziet. Een der spelers verlaat uit protest het veld. wat natuurlijk niet goed te keuren is. Ook het publiek kan niet langer haar kalmte bewaren, maar dit euvel wordt door aanvoerder v. Brug TE ZAANDAM speelde Ajax tegen Z.F.C. en moest Ajax het onderspit delven. Een spannend moment voor het doel van Z.F.C. gen onmiddellijk den kop ingedrukt door enkele personen van het veld te verwijde ren. O. V. V. speelt met 10 man verder, wat echter niet kan verhinderen om er een schepje op te gooien en het spel vrijwel geheel in handen te nemen. Wanneer v. Bruggen door de heele verdediging heen- sjouwt doelpunt hij onhoudbaar (32). H. B. C. raakt dan de kluts kwijt, waar door de voorhoede ten volle gelegenheid krijgt haar spel te ontplooien. Bij oen schermutseling «chiet v. Woerkom ten slotte onhoudbaar in (42). Vlak hierop is het einde en heeft O. V. V. verdiend gewonnen. De scheidsrechter had zijn dag niet. De junioren-wedstrijd ging tenslotte niet door. R. K. Sportvereen. A. V. V. Zondag 9 Nov. waren drie der A. V. V.- elftallen voor de competitie in actie. Het le elftal speelde om 2.30 uur op eigen ter rein tegen L. en S. II. Als scheidsrechter Thoms beginnqn fluit, komen beide ploe gen met invallers in 't veld. Vrij spoedig ontwikkelt zich een vlug gelijk opgaand spel, en om beurten moeten dan ook de verdedigingen ingrijpen, wat hun goed afgaat. De A. V. V.-aanvallen zijn niet van gevaar ontbloot, toch duurt het geruimen tijd alvorens gedoelpunt wordt. L. en S. roert zich eveneens dap per, doch de A. V. V.-verdediging geeft niet thuis. Tenslotte weet de linksbuiten van A. V. V. uit een goed aangegeven bal, van dichtbij te doelpunten, kort hierop is 't rusten. Na de rust zet L. en S er alles op, om den gelijkmaker te scoren, doch zooals gezegd, de A. V. V.-achterhoede is niet te passeeren. A. V. V. zet dan weer eenige gevaarlijke aanvallen op, doch deze loopen op niets uit. Hoe meer het einde nadert, des te spannender wordt het-, daar L. en S. het A. V. V.-doel nogal eens bestookt, doch het zit hun niet mee. en wanneer scheidsrechter Thoms, welke zooals ge woonlijk goed voldeed einde fluit van deze in de beste verstandhouding gespeelden wedstrijd, heeft A. V. V. met 10 gewon nen. Een gelijk spel, had de verhouding beter weergeven. A. V. V. III speelde op eigen terrein om 12 uur tegen D. H. B. III. De A. V. V.'ers hebben spoedig het spel in handen, en de voorhoede welke goed combineerde, weet spoedig door haar midvoor te doelpunten. D. H. B. komt er geleidelijk beter in, doch de A. V. V. achterhoede is in vorm, en retourneèrt alles. Wederom is het de A. V. V.-midvoor, die op mooie wijze weet te doelpunten, met welken stand gerust wordt. De rust schijnt de A. V. V.'ers goed gedaan te hebben en geleidelijk wordt de stand door de rechtsbuiten, linksbuiten en midvoor van A. V. V. opgevoerd tot 50, waarmede het einde komt, zoodat A. V. V. een mooie overwinning behaalde. A. V. V. II speelde tegen V. A. C. II om 2.30 uur te Duindigt. In een doelpun ten rijken wedstrijd, wint V. A. C. eef'at- teerd met- 65 te winnen; een gelijk spel had de verhouding beter weergeven. R. K. Sportvereeniging „St. Bernardus". Het is gisteren voor de supporters van „St. Bernardus'' wederom een dag van te leurstelling geweest, daar de vastgestelde thuiswedstrijden, zoowel van de junioren als van het eerste elftal, wegens de slechte conditie van het terrein, vooroorzaakt door de regen van Zaterdag, moesten worden afgelascht. Het tweede elftal der junioren, dat op bezoek geweest was te Voorschoten, kwam met een groote nederlaag van 60 huis waarts. Ook het tweede elftal der Senio ren konden het te Sassenheim waar zij moest kampen tegen Teylingen 3, niet bol werken. Ook zij moest zich tevreden stel len met een nederlaag van 45. Wegens het feest van het Veertig Uren- Gebed op a.s. Zondag zullen op dien dag geen wedstrijden worden gespeeld. Teylingen 3—St. Bernardus '2 5—4. Om 12 uur fluit scheidsrechter Knijnen- burg beiden elftallen binnen de lijnen. Tey lingen speelt voor den wind, wat zich meermalen laat bemerken daar zij het meest in den aanval zijn. Er is reeds ge- ruimen tijd gespeeld wanneer Teylingen er eindelijk in slaagt het doel te doorbo ren door toedoen van den rechtsbinnen ((1—0). Het duurt niet lang of V.V.B. maakt den gelijkmaker (1—1). Pittige aanvallen zijn van beiden kanten te noteeren, maar Teylingen heeft het meeste succes en wan neer de rust aanbreekt is de stand 31 in 't voordeel van Teylingen. Na de thee zijn de bordjes verhangen, daar V.V.B. het voordeel van den wind heeft, wel een teeken dat beide partijen aan elkaar gewaagd zijn. Het duurt niet lang of de stand is 33. De aanvallen van Teylingen zijn schitterend, doch de aohter- hoede van V.V.B. is hen meermalen te glad af. Dit blijkt al ras, daar V.V.B. een schitterend doelpunt maakt (43). Dit is echter van korten duur, daar in een mini mum van tijd de gelijkmaker in de touwen ligt (4—4). Nog 10 minuten is er te spelen en beide partijen waren zich geducht om de over winning. Eenige corners leveren niets op. En als wij denken dat met een gelijk spel het einde komt, is het juist nog Teylingen die nummer 5 in de doelmond schiet. Hier na komt het einde van dezen prettig ge speelden wedstrijd.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5