STADSNIEUWS MAANDAG 10 NOVEMBER 1930 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 Landbouwerszoon doodgevallen. De zoon van den landbouwer F. K. te Hoogland bij Amersfoort werd door het schrikken van het paard van den wagen geslingerd en in deerniswekkenden toe stand opgenomen. Hij overleed tengevolge van schedelbreuk. Droevig ongeval. Vorige week was het 7-jarig zoontje van den heer Br. te Swalmen met zijn broer'.je en zusje en nog enkele kameraadjes aan t spelen op het terrein van de N.V. Vereenig- de Dakpannenfabrieken. Eenige kinderen waren op een leegstaan de voerkar geklommen, terwijl het- jonge tje Fr. Br. met stelten rondliep. Om eeni ge knikkers op te rapen, is het ventje on der de kar gekropen en heeft daarbij ver moedelijk den steunpaal losgestooten. De kar sloeg achter er en trof met den ach terkant den armen kleine aan het achter hoofd. Het ventje werd zwaargewond per auto naar het Louisahuis overgebracht, waar het Vrijdagnacht is overleden. Een kind ernstige brandwonden gekregen. Vrijdagavond omstreeks negen uur brak brand uit in de woning van den heer Frencken aan den Rijksweg te Merum (gem. Herten). Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat het pand in korten tijd in lichte laaie stond. De drie kinderen van den heer F. die op de bovenverdieping sliepen, konden slechts met de allergroot ste moeite door het venster gered worden. Het perceel, waarin een rijwielzaak ge vestigd was, brandde totaal uit. Slechts enkele nieuwe rijwielen konden worden gered. De man, de vrouw en een der kin deren werden met brandwonden overdekt naar Roermond overgebracht, waar bleek, dat alleen de verwondingen van het kind van heel ernstigen aard waren. INBRAKEN. De brandkast op een krui wagen meegevoerd. Zaterdagnacht werd in het station der Nederlandsche Spoorwegen te Bredevoort bij Aalten (G.) ingebroken. De brandkast werd op een kruiwagen naar een op een kwartier gelegen dennen bosch vervoerd, daar opengebroken en de aanwezige contanten, ongeveer 150 gulden, medegenomen. Inbraak te Nijmegen. Zaterdagnacht is te Nijmegen ingebro ken, vermoedelijk door Duitschers, in de Nederl. Verbandwattenfabriek aan de Voorstadlaan te Nijmegen. De dieven heb ben een raam opengebroken en zijn toen het kantoor binnengedrongen. Daar heb ben zij met boren en ander breektuig de brandkast geforceerd. Voor zoover kon worden nagegaan, werd een bedrag van 250 ontvreemd. De recherche zoekt naar de daders. Inbraak in een coöperatie. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben inbrekers door verbreking van een raam zich toegang weten te verschaffen tot de bakkerij van de Coöp „Voorwaarts" gelegen aan den Zwaanhals te Rotterdam. Door de fabriek zijn de daders naar het kantoor gegaan, waar zij de brandkast k la sardine hebben geopend. Een buit van 1-200 aan bankpapier en zilvergeld viel hun in handen. In denzelfden nacht werd nog ingebro ken in een andere bakkerij in het Noorden van de stad, doch hier hebben de daders niets van waarde kunnen vinden. Brutale diefstal. Zaterdagvond is een brutale diefstal ge pleegd in de Aert van Nesstraat te Rot terdam. De bestolene is de 44-jarige mej. E., die eenigszins abnormaal is en o.m. de gewoonte heeft hare geldelijke bezittingen in een klein karbiesje met zich rond te dragen. Zij had vroeger steeds de gewoonte gehad voor haar vriendin, die in dit huis woonde, eenige boodschappen te doen. Toen de vriendin gestorven was, is zij dit blijven doen voor den zoon en een inwo nend kellner. Zaterdagavond vond zij nie mand thuis, doch er lag een briefje, waar in haar gevraagd werd eenige boodschap pen te doen. Zij is tweemaal weg geweest. Toen zij de eerste maal terugkwam was het geld er nog. Enkele minuten later echter, toen zij voor de tweede maal even weg ge weest was, was het verdwenen. Het was 450" in zilvergeld, een spaarbankboekje waarop een bedrag van plm. 500 en een bewijs N. W. S. groot 500. De zoon en de kellner werden gearresteerd, doch werden, toen zij een alibi konden opgeven, weer op vrije voeten gesteld. Van het geld ont breekt ieder spoor. VALSCHE MUNTERS AANGEHOUDEN. In dén laatst en tijd waren te Amster dam valsche rijksdaalders in omloop, die goed waren nagemaakt. Op het eerste ge zicht kon men de valschheid niet consta- tceren. Bij nadere beschouwing was de op pervlakte eenigszins korrelig en het hand schrift ontbrak. De winkeliers waren door de politie gewaarschuwd en hen was ge vraagd, indien zulk een geldstuk in beta ling werd gegeven te trachten den aan bieder in handen van de politie over te le veren. Intusschen had ook de politie van de af- deeling „Valsche Geldoentrale" niet stil gezeten. Zij had een spoor gekregen van een tweetal mannen, die zich ook vroeger reods aan het maken van valsche munt hadden schuldig gemaakt. Vermoedelijk hadden deze mannen, de gebroeders W., iiun werkplaats in een onbewoonbaar ver klaarde woning in een gang in de Bloem- straat. Zaterdagavond zou daar een inval gedaan worden. Het liep echter eenigszins anders dan de politie zich had voorgesteld. Aan het bureau in de Marnixstraat werden in den loop van dien avond twee arrestanten bin nengebracht, die op aanwijzing van den eigenaar van een melkzaak in de Wolven- straat waren aangehouden. De twee mannen waren in de melkslijterij geweest en deden, naar de eigenaar meen de wat vreemd. Zij betaalden met een rijksdaalder, die naar het hem voorkwam, niet echt was. Hij ging de beide mannen na en wees ze een politie-agent aan, die ze meenam naar het bureau in de Marnix straat. Bij hun fouilleering kwamen nog een paar valsche rijksdaalders te voor schijn. Zij ontkenden echter te weten, dat deze muntstukken valsch waren. Deze bei de mannen, de gebroeders W., zijn resp. 42 en 46 jaar oud. De politie had op hen reeds verdenking. Toen is het voorgenomen bezoek door de politie aan de onbewoonbaar verklaarde woning in een gang in de Bloemstraat ge volgd. Inderdaad is daar gevonden, wat men dacht te vinden Er was aanwezig het materiaal om rijksdaalders te maken, maar ook zijn een drietal geldstukken gevonden, die nog niet geheel voltooid waren. Met deze arrestatie heeft de politie dus een goeden slag geslagen en men kan vei lig aannemen, dat geen valsche rijksdaal ders meer onder het publiek zullen worden verspreid. Al blijven de mannen ontken nen, dat zij iets weten van het maken van rijksdaalders, de bewijzen zijn te overstel pend, dan dat ontkennen op den duur zou baton. Naar wij nader vernemen heeft een der gebroeders W. bij den melkboer in de Wolvenstraat Zaterdagvond een ei gekocht De melksÜjter is de beide mannen toen nagegaan tot de Westerstraat, waar weer. een van de twee een winkel binnenging. Daar informeerde hij en vernam, dat wederom met een rijksdaalder werd be taald. Vervolgens heeft hij de gebrs. W. aan een agent aangewezen. Voorts kunnen wij nog mededeelen, dat deze beide mannen, die in den omtrek van de Weesperzijde wonen een paar jaren ge leden zich aan hetzelfde misdrijf hebben schuldig gemaakt. Zij hadden toen een ge heime werkplaats in de Foeliestraat. Ontvlucht. Uit het Rijksopvoedingsgesticht te Amersfoort zijn Vrijdagavond twee jon gens ontvlucht, de 16-jarige J. L. uit Gro- nau en de 17-jarige W. S. uit Deventer. Zij zijn bootshoofd en in Manchester gestichts- kleeding ontsnapt. Vechtpartij. In het woonwagenkamp aan den Nieuw Terbregschenweg te Rotterdam, is twist ontstaan tusschen twee mannen om een vrouw. Men ontdekte, dat een van de man nen een revolver bij zich had en om een schietpartij te voorkomen wierp men hem uit den wagen. Daarbij is het wapen af gegaan en de drager raakte daardoor ge wond aan het rechterdijbeen. Hij is in het ziekenhuis aan den Bergweg opgenomen. Dienstmeisjes den schrik op het lijf gejaagd. Donderdagavond omstreeks negen uur begaven de twee dienstmeisjes van hotel Kissels te Roermond zich naar hare slaap kamer. In het halfdonker, het electrisch licht ging niet aan, bemerkten zij, dat een man op den rand van een harer bedden zat. Hevig geschrokken snelden de meisjes naar beneden ,even later op uiterst kalme wijze door den vreemden indringer ge volgd. Op het hulpgeroep was de vrouw des huizes met eenige logeergasten en de huis knecht toegesneld. Op de vraag, wat zijn aanwezigheid hier te beteekenen had, antwoordde de man, die oververmoeid bleek, dat hij niet winst, waar hij was en dat hij zich wel herinnerde om streeks zes uur de poort van het hotel te zijn binnengekomen. De inmiddels gewaarschuwde politie stel de op de kamer der meisjes een onder zoek in, waarbij bleek, dat de man de elec- trische lamp had losgeschroefd en zich op een der bedden te slapen had gelegd. Bij nader verhoor vertelde hij, 'fc was een Duitscher, dat, hij na eenige dagen in de buurt te hebben omgezworven, door ver moeienis uitgeput het hotel was binnen geloopen en zich daar een rustplaats had gezocht. Hij was in 't bezit van een geldige pas; ook werd een knalpistooltje op hem bevonden. Nadat hem dien nacht ten po- litiebureele onderdak was verstrekt, werd hij over de grens gebracht. ONGELUKKEN De TYFOON IN IND0-CHINA. Meer dan honderd slachtoffers. Volgens een bericht van het Indo Pacific Ag. lit Saigon bedraagt het aantal men- schen, omgekomen bij den wervelstorm bo ven de eilandengroep Poelo Condor, reeds meer dan 130. Daarbij betreft het nog slechts berichten uit afzonderlijke distric ten. Het s.s. „Gouverneur-Generaal Roume" is uit Saigon voor de Poelo Condor-groep aangekomen. Het gebied van Camau, in Zuid-Cochin China, is ernstig geteisterd. STORM EN OVERSTROOMINGEN. Dijk, die het Vendée-gebied beschermde, bezweken. Opnieuw hebben in Frankrijk overstroo mingen plaats gehad. Bij Parijs is de Seine buiten haar oevers getreden. Aan de Zuid-West-kust van Frankrijk heerschte Zaterdag stormachtig weder. In de nabijheid vaii Bordeaux is een stoomschip tengevolge van den hoogen zeegang op een zandbank geloopen. Een ander stoomschip, dat van Bordeaux naar Fransch Noord Afrika onderweg was, werd in de Golf van Biscaye zóó zwaar be schadigd, dat het maar nauwelijks een na bijgelegen haven kon bereiken. Volgens een telegram uit Nantes is, ten gevolge van de hevige stormen der laatste dagen, de dijk, die het 20.000 H.A. beslaan de moerassige Vendée-gebied moest be schermen, bezweken. De schade, door de overstrooming aange richt, bedraagt 4,5 millioen Francs. STAD DOOR BANDIETEN OVERVALLEN. De stad Maiagalpa in het district Ma nagua (Nicaragua) is door een bende, on der leiding van den beruchten bandiet Al- tamirano overvallen. De stadswacht bood zes uurlang weerstand, doch moest zich ten slotte terugtrekken. Er werden vijf per sonen gedood. Twee regeeringsvliegtuigen werden ter achtervolging der bandieten uitgezonden. BRUTALE ROOFOVERVAL TE ESSEN. Zaterdagavond is een 60 jaar oude kas sier van de Duitsche Volksbank te Essen door roovers overvallen. Toen de man bui ten kwam, kreeg hij van een jongen man, die zich verdekt had opgesteld, onver wacht van achteren met een stoel- of een tafelpoot tweemaal een slag op het hoofd. De man viel bewusteloos neer. De dader wierp zich op den bejaarden man, dien hij een groote actentasch ontruikte, waarmede hij zich uit de voeten maakte. Op het hulpgeroep waren eenige burgers toegeschoten, die een achtervolging begon nen. De jongeman, die ongeveer 20 ja ren oud is, schoot eenige malen met een revolver ten einde zich zijn vervolgers van het lijf te houden. Niemand werd gekwetst. De politie heeft de zaak in handen. Vader doodt vier kinderen. Uit Gemünd (Eifel) wordt gemeld: De oorlogsinvalide Jaseph Buel in Bergburir heeft gisterochtend, terwijl zijn vrouw naar de Vroegmis was, zijn vier kinderen, waar van de oudste acht jaren telde, met een bijl doodgeslagen en daarna een poging ge daan tot zelfmoord, die hem waarschijnlijk het leven zal kosten. De man dreef een winkelzaakje en heeft de daad vermoede lijk bedreven in eeu vlaag van verstands verbijstering tengevolge van finaneieele moeilijkheden. Hoe de bandieten elkaar opruimen. Te New-York zijn Woensdag in den tuin van de luxueuze Alhambraflats twee ban dieten uit een hinderlaag doodgeschoten. Dit is de derde moord van dien aard in enkele weken fcijds. De slachtoffers zijn Stephen Ferreigno en Alfred Méneia, leden van de z.g. grape racket"-bende, hande laars in druivensap voor de bereiding van wijn, in verband waarmede „de aap", Jo seph Passeli door een concurreerende or ganisatie werd vermoord, zooals wij dezer dagen medeeelden .Beiden mannen werden van dichtbij kogels in het hoofd geschoten uit een venster van de eerste verdieping, toen zij voorbijgingen zonder dat zij een kans kregen, ook maar naar htm revolvers te grijpen. De moordenaars hadden een paar weken geleden de flat gehuurd, waar zij klaarblijkelijk voortdurend op den loer lagen. Als de reden v. d. moord nam men aan, dat de twee doodgeschoten mannen orders hadden gegeven voor een inval in het gebied hunner rivalen. Naar het uiter lijk waren de vermoorden eenvoudige werktuigkundigen van hun vak, doch zij leefden in een rijkgemeubeld flat. Bij de po litie stonden zij ongunstig aangeschreven. Kaslooper met een half millioen verdwenen Een kaslooper aan een der groote bank instellingen te Antwerpen, die een half millioen moest innen, is met dit bedrag spoorloos verdwenen. 600.000 Sigaretten gestolen. In een der laatste nachten zijn uit een fabrieksdepot te Keulen ongeveer 600.000 sigaretten ter waarde van 25.000 mark ge stolen. De inbrekers hebben het zich gemakke lijk gemaakt; ze laadden hun buit eenvou dig op een in het magazijn staanden be stelauto en reden daarmee weg. De wagen werd later nabij Keulen te ruggevonden, van de daders echter geen spoor. Valschemunterswerkplaats ontdekt. De politie te Munchen is er in geslaagd een valschemunterswerkplaats te ontdek ken. Een 28-jarig monteur hield zich daar, tezamen met zijn vrienden, een 32-jarig porceleindraaier en een 39-jarig graveur, be zig met de fabricage van valsche 1 Mark stukken, die bedrieglijk veel op echte lij ken. In totaal had hij reeds een 30-tal geld stukken later uitgeven De laatste dagen leg de de bende zich ook reeds op de vervaar diging van 2 Markstukken toe. Al het ma teriaal, dat voor de fabricage gebruikt werd, is in beslag genomen. De daders hebben een volledige bekenis afgelegd. Bij de begrafenis overleden. Men meldt uit Mangalore: Bij de begrafenis van den Indischen bis schop, mgr. d'Souza, was ook tegenwoordig dr. Gilbert Saldanha S.J., leeraar in de ge schiedenis aan het St. Ludwigs College. Tijdens de Uitvaartdienst werd de pater door een beroerte getroffen en enkele oogenblikken later stierf hij. Het plotselin ge sterfgeval maakte een diepen indruk op de aanwezigen. Met een motorbootje over den Oceaan? Een motorboot van dertig voet lang met drie Amerikanen, die voornemens wa ren den Atlantischen Oceaan over te ste ken en naar Hamburg te varen, zijn Zater dagochtend op de kust van Nieuw Schot land gestrand. De boot was Vrijdag uit Halifax vertrokken maar had met zeer slecht weer te kampen, waardoor zij op de kust werd gedreven. De bemanning be reikte zwemmende de kust, maar heeft daarbij kneuzingen opgei oopen. MAATSCHAPPIJ DER NEDERL. LETTERKUNDE. In de Vrijdagavond gehouden maandver gadering heeft de Bibliothecaris, dr. A. A. van Rijnbach, eenige mededeelingen ge daan betreffende schenkingen aan de boe kerij der Maatschappij in de laatste maan den ten deel gevallen. Vervolgens hield de heer Herman Poort uit Groningen een rede over: Nieuwe Ne derlandsche RonJankunst. R.K. Ver. Herstellingsoorden voor Longlijders en zwakke kinderen. In een Donderdagavond gehouden ver gadering is besloten tot oprichting van een comité Leiden van de R.K. Vereeni- ging Herstellingsoorden voor Longlijders en Zwakke Kinderen, gevestigd te Am sterdam. Het doel dezer Vereeniging, naast de bestrijding der Tuberculose in het sana torium „Dekkerswald" te Groesbeek, te komen tot oprichting van een sanatorium voor lijders aan chirurgische tuberculose. Dit sanatorium heet „Heliomare" en wordt gevestigd te Wijk aan Zee. In het Leidsch Comité hebben zitting de heeren: dr. P. J. M. Wiemer, mr. A. F. C. M. Tepe, Th. B. J. Wilmer, H. M. Simonis en H. Lombert. „De Roman van een Krantenjongen". Zooals in dit blad réeds per advertentie is aangekondigd, is de verkoop der kaarten begonnen alsmede met plaats bespreken. Een groep actieve propagandisten verkoo- pen de kaarten en, 't spreekt vanzelf, de vele belangstellenden zijn grage koopers. Overal zijn de reclamebiljetten geplaatst, iedereen heeft gelezen wie er spelen en waarvoor 't is, kortom, alles is in vol'e actie om de uitvoering van a.s. Woensdag te doen slagen. Om den belangstellenden een idee te geven van het kunnen der tooneelclub „Adolf Kolping" willen we hier vermelden, hetgeen een deskundige in deze courant over een uitvoering schreef: „Met stijgen de be'angstelling hebben wij de uitvoering gevolgd en momenten beleefd, waarin men zou vergeten met dilettanten te doen te hebben. Er waren staaltjes van uitmun tende regie, van rolkennis, samenspel en typeering en dat alles in een tooneelaan- kleeding, die van smaak getuigt. Het zou niet meevallen een club van ge'ijke kracht in Leiden aan te wijzen en daarom bren gen we een eere-saluut aan deze stevig ge fundeerde onderafd. der Gez. Ver., die tooneelspel geeft, dat we niet anders dan bewonderen kunnen". Dit oordeel en de roep, die van „De ro man van een krantenjongen" is uitgegaan zij voor katholiek Leiden een aansporing de uitvoering in den Schouwburg bij te wonen en het spel der Josephgezellen met recht te bewonderen De Propagand a-C ommissie. MUZIEK. Maatschappij voor Toonkunst. Nederlandsch pianokwartet. De Maatschappij voor Toonkunst gaf haar derde gewoon concert in de Stadsge hoorzaal en had hiervoor uitgenoodigd het Nederlandsch pianokwartet, bestaande uit de heeren Theo van der Pas, piano, Her man van der Vegt, viool, Jean Devert, alt en Max Orubio da Castro, cello. Als wij ons niet vergissen bestaat dit ensemble nog niet zoo heel lang, en wat is er veel bereikt. Allereerst dan het kwar tet „g kl. t." van Mozart, mooi gehouden in den subtielen Mozart-toon, karakteris tiek gedetailleerd. Rhythmisch lenig en in telligent en doorschijnend van klank was de vertolking zeer zeker mooi en werd men door Mozart's fijnzinnige kunst beïnvloed. Al dadelijk krijgt men den indruk, dat deze vier musici streven naar 't geven van 't allermooiste. Een felle bewogenheid lag in de vertolking van Schumann's kwartet „Op. 47 es gr. t." Zooals in alle Schumann- muziek een neiging tot de petites misères de la vie humainè, tot melancholie. Schu mann zingt zich uit in fijne broze klank innigheden, die vaak ook uiting vindt in groote volzongenheid van toon. Dank zij de veelzijdige ontwikkeling van dit viertal werd een alleszins gelukkige eenheid be reikt, een hoogst artistieke uitvoering ge geven waar een emotioneele muziek-intuï- tie door henen voer. Wanneer men de vier leden van dit enthousiast ensemble nader beschouwt, dan zien wij in van der Pas den nauwkeurig- oplettende en fijn-voelende, die aanvult, verrijkt en beïnvloedt. Herman van der Vegt, jong, emotioneel en niet minder fijn aanvoelend virtuoos een gepassioneerd, een beschouwend lyrie- ker. Dan Jan Devert, wiens toongeving zoo poëtisch is en die als 't ware de muzie'k- innerlijkheid doorvorscht, stil en melan choliek voor zich heen spelend, terwijl daarentegen Orobio weer alles glorieus om vat, aan zijn idealen uiting geeft in lokken de soms geweldig vibreerende klanken. En uit deze vier heterogene karakters is een bewonderenswaardige eenheid ont staan, zoodat bij 't beschouwen van 5t ensemblespel mag worden gezegd, dat een kunstzinnige benadering werd gegeven. In Dvorak's kwartet „es gr. t. op. 87" was de sensitieve overdaad geweldig. In de op vlammende passie ging de zelf-controle evenwel niet verloren. In de levensvolle uitvoering wist elkeen zich zelf te blijven. De menschen betoonden zich heel in hun sohik het frisch en kern-gezonde „Nederlandsch kwartet" gehoord te hebben. Aan het slot een applaus, dat nagenoeg een ovatie werd. J. K. BIOSCOPEN. Trianon. Het is voornamelijk om de film na de pauze, dat Trianon deze week ve'e bezoe kers zal trekken. Voor de pauze wordt ver toond een interessant journaal een verma kelijke teekenfilm en „De Zwarte Dansdui- vel", waarin de verbroedering van blank en bruin wordt bepleit. Een film met weinig actie en „dikke" sentimenteele teksten, welke laatste bij het publiek nogal hilari teit verwekten. .„Het- Tiende Gebod", met Emil Jannings en Esther Ralston in de hoofdrol is een zeer mooie film. Het drama speelt zich af in de typische omgeving van een Tiroolsch dorp, waarin Emil Jannings burgemeester is. Het spel van Em. Jannings bereikt zijn hoogtepunt, wanneer hij, kreunend over het verlies van zijn vrouw, tot de ontdek king komt-, dat zijn overleden echtgenoot-e hem bedrogen heeft een ontdekking die gelukkig niet juist bleek te zijn. De film is een yporbeeld van sterk spel. Een bezoek aan deze film kan zeker wor den aanbevolen; dit kan echter niet- go- zegd worden voor „De koning van de Char leston", wéke alleen door volop-volwasse- n-en bezichtigd kan worden. Luxor. Emil Jannings viert tegenwoordig triom- phen, misschien wat te veel zelfs en mo gelijk wel eens onverdiend. Maar de thea ter-directie, die hem haar bezoekers op bet doek weet te brengen, kan verzekerd zijn voor een enthousiast publiek. On danks het feit, dat- Jannings in de hoofd film van deze week een minder groote rol vervult is het toch zijn film weer. „Zwei Herzen in 3/4 Takt" is een aardige operet te-film, die onder de vele films van dien aard een goede plaats inneemt en meer dan andere ongetwijfeld voor langen tijd in de herinnering zal voortleven van hen, die haar gezien hebben. De film geeft de geschiedenis weer van de zonderlinge ge boorte van een wals. Toni Hofer, Weenen's beroemde operet te-componist, heeft een nieuwe operette» gecomponeerd, maar er ontbreekt een wals aan en dat "-is iets onmogelijks. Dat ziet Hofer in, dat begrijpen ook zijn vrienden Vicky en Nicky Mahler, dat weet ook de Theaterdirecteur Emil Jannings maar al te goed. De zuster der gebrs. Mahler, die Hofer gaarne wil leeren kennen, krijgt een uitnoodiging voor de première. Zij wil hem echter eerder leeren kennen en dit geschiedt op wel heel bijzondere wijze. In Vöslau, in Toni'a villa, is men in af wachting van 30 gasten. Een enkele slede echter rijdt voor. Het is Hedi en Toni ver neemt, dat zij de eerste en de laatste gast zal zijn. Het spijt Toni echter niet. Hem bevalt Hedi wel. Hedi bereikt, wat zij wilde bereiken. Zij weet Toni over te ha len een wals te improviseeren en weldra weerklinkt een heerlijke walsinelodie. Hij herhaalt het refrein en wendt zich tot Hedi maar waar is zij? Verdwenen. De dag der première nadert steeds meer en meer. Iedereen is radeloos. Hofer kan zich den wals, dien hij voor een hem on bekend meisje heeft gespeeld, niet meer herinneren. Weigl weet raad, hij plaatst 'n advertentie in de dagbladen. De generale repetitie is afgeloopen. Eenigszins ontevreden trekken de directeur en de employee's zich terug de operette is niet volmaakt Hofer is alleen in de zaal achtergebleven. Zal hij de kleine Hedi ooit terugvnden? Plotseling treedt Weigl de zaal binnen, maar niet alleen. Hofer durft zijn oogen niet te gelooven, dat is immers Hedi. Verrast snelt hij op haar toe en weldra zingt zij de door haar geinspireerde wals. Het probleem is opgelost, de directeur kan tevreden zijn en de wereld telt twee gelukkige menschen meer. Amusant spel, heerlijke muziek, kortom een succesnummer. De film vóór de pauze de „Kermismeid" is van geheel ander gehalte en alleen voor volwassenen toelaatbaar. In het Journaal geeft de Fox Movietone o.m. het slot weer van het groot Eucharis tisch Congres, dat in Cathago heeft plaats gevonden. Op het tooneel de vier Atlantic Boys in hun succesnummers van muziek, zang en dans.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10