UIT DE OMGEVING ZATERDAG 8 NOVEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Tot commies 3e klas ter geementesecretarie alhier werd benoemd de heer Joh. Grasdijk van Oost-Dongera- deel. Bij de gehouden examens machine- schrijven slaagde o.a. voor snelheidsdiplo ma onze plaatsgenoot de heor D. Hoogen- doorn, opgeleid aan de inrichting van den heer G. Klok alhier. Posterijen. De Directeur van het Post kantoor te Alphen a. d. Rijn maakt be kend, dat met ingang van 10 November a.s. de uren van aanvang der bestellingen worden gewijzigd en vastgesteld, als volgt: le brievenbestelling 7 u. 20 min. (Zaterdags 7 u. 30 min.); 2e brievenbestelling 14 u. 30 min.; 3e brievenbestelling 17 u. 30 min., (Ridderbuurt. 18 u. 30 min.); le pakketpost bestelling 8 u. 30 min.; 2e pakketpostbestel ling 16 uur. Ten behoeve van de bestelling der avondedities van de dagbladen, zal dage lijks een afzonderlijke couranten-bestelling worden uitgevoerd, welke te 18 u. 30 min. van het postkantoor vertrekt. De uren der buslichtingen worden even eens gewijzigd. Hiervoor wordt verwezen naar de urenborden bij de brievenbussen. Gezonken. In den afgeloopen nacht is in den Rijn alhier, even buiten de kom der gemeente, een geladen zandvlet van de Haagsche zandexploitatie Mij. gezonken. De plaats waar het vaartuig gezonken ligt, wordt door een roode lantaarn kenbaar gemaakt. Gevonden voorwerpen. Een gulden, een glassnijder, belastingplaatje in étui, een paar zwarte dameskousen. AARLANDERVEEN. Vclksbond. Donderdagavond maakte het bestuur van den R. K. Volksbond al hier voor het eerst kennis met den nieuw- aangesteldon districtbestuurder, den heer Üteinmets. Deze werd door het bestuur en geestelijk adviseur met de toestanden in deze vereeniging op de hoogte gebracht. De heer Steinmets zal a.s. Donderdag een olgemeene lezing houden, die dan ook nie mand. moge verzuimen. Temeer niet daar deze avond senigszins feestelijk herdacht zal worden door het 12%-jarig bestaan dier vereeniging in deze af deeling. Op de agen da zal worden ondergebracht, o.a. verslag- rovue der verleden 12% jaar van den Volksbond in deze afdeeling, feestrede geestelijk adviseur Pastoor A. J. M. Hoge- veen enz. Niet alleen de leden en donateurs met hun dames, maar vooral ook niet-leden zullen voor deze feestvergadering worden genoodigd. Uit de kas zal worden betaald voor elk een gratis surprise. Hot bestuur hoopt op aller opkomst! Kolendamp-vergiftiging. In de woon vertrekken van de familie v. B.alhier was door 't openstaan van een smeulende kachel vergiftige kolendamp binnengedron gen. Bij het ontwaken gevoelde allen zich niet wel en- hadden last van braken. Dr. v. d. Wind heeft enkele der huisgenoten onder zijn behandeling gehad. BODEGRAVEN. Etalage-verlichting. Voor de leden van de R. K. Middenstands-Vereeniging en leden van den Handeldrijvenden „Ind. Middenstand, werd in het patronaat door do N.V. Philips een demonstratie gege ven in winkel- en étalage-verlichting. De voorzitter van de Hanze heette namens beide vereenigingen alle aanwezige da mes en heeren welkom, waarop door den vertegenwoordiger van Philips fabriek de verschillende verlichtingen eerst wer den uiteengezet, vervolgens met een pro jectie-lantaarn goede en niet goede ver lichtingen werden getoond en daarna de étalage-verlichting in de praktijk, waar voor een drietal étalages waren gemaakt. Duidelijk werd de werking van verschil lende verlichtingen getoond, alsook het uitkomen van de kleuren bij daglichtlam pen. Ook de verlichting met verschillende kleuren werd gedemonstreerd. Met een woord van dank aan den representant van Philips voor dezen leerzamen avond en een aansporing aan de lichtoommissie van Bodegraven, die eveneens aanwezig was, om de prijs van de electriciteit voor win- kelgebruik zoo laag mogelijk te willen stellen, sloot de voorzitter deze bijeen komst. Bouwen. Door B. en W. van Bodegra ven is aan A. Costerus vergunning ver leend tot den bouw van een dubbel woon huis. Geboron: Maria Theresia, d. van L. Bakker en M. J. Steenbergen. Pieter- nella, d. van S. P. Visser en J. de Ruijter. Neeltje, d. van M. Lok en G. H. Groe nendijk. Jan Bastiaan, z. van H. Ha merslag en J. B. Serné (wonende te Nieuwkoop). Maria Margaretha, d. ran M. van de Panne en J. C. Koster. Arie, z. van C. Vreeken en L. van Oijen. An- driés Bastiaan, z. van C. Bekker en W. Daniel. Gehuwd: T. J. van Laar 23 j. en N. de Geus 22 j. Overleden: G. H. van Noort 67 j., geh. met. M. A. van Eek. A. M. van Elk 47 j., geh. met J. van der Tier. A. Win- gelaar, 83 j., geh. met E. Bos. Gevestigd: G. A. Roor van Gouda. J. Ouweneel van Amersfoort. L. Smit en gezin van Woubrugge. G. van der Kooij en gezin van Pijnacker. Vertrokken: C. Jansen naar Utrecht. C. C. van der Boon naar Utrecht. A. W. van Haastrecht en ge zin naar Alphen a. d. Rijn. K. Hoogen- dijk naar Vuren. Wed. G. J. van Dijk en gezin naar Zwammerdam. M. C. Alsuni naar Rotterdam. J. Groenendijk naar ^arwoutswaarder. ZEVENHOVEN. Geslaagd. Mej. J. Rademaker alhier is te Nieuwkoop geslaagd voor costumière. KOUDEKERK. Personalia. Onze plaatsgenoot, heer D. Vergunst is met ingang van 19 No vember benoemd bij het korps politietroe- pen te 's-Gravenhage. Inzameling. De alhier door de heeren T. van Wijngaarden en B. D. de Wit ge houden inzameling ten bate van mej. wed. St-rien van den Bosch, wier geheele inboe del bij den brand van 21 October j.l. ver loren ging, heeft opgebracht 194.60. Gevonden. Bij den gemeenteveldwach ter alhier zijn inlichtingen te bekomen om trent een gevonden zijden sjaal. Gevestigd: van Haarlem E. Ver boog; van Brakel A. J. Schreuder; van Am sterdam P. Kalshoven; van Leiden P. M. van Vegten; van Driebergen J. Reijneveld; van Leiden G. de Wit. Vertrokken: naar Hazersvvoude C. van Ginhoven en gezinnaar Bodegraven P. K. Koopmans en gezin; naar Hazers- woude G. van den Bosch (wed. Strien) en gezin; naar Leiderdorp D. Lauwertsma; naar Heemstede B. A. de Bruin; naar Ha- zerswoude C. van Veen; naar Leiderdorp B. Struijk; naar Rotterdam P. W. Groe- neweg; naar Alkemade I. A. Koot; naar Leiden P. M. van Vegten. NOORDEN. Auto-ongeluk. Toen gistermorgen T. de Graaf van hier met een vrachauto bela den met 23 zakken veevoeder en een partij lijnkoeken voor rekening van den graan handelaar M. van der Vaart, de Korte Meent passeerde, liep een achterwiel van de auto, waardoor deze in de naast liggen de sloot terecht kwam, kantelde en geheel de last in het water terecht kwam. De chauffeur kostte het slechts een nat been. Gevestigd: J. G. Verlaat uit Hoog- woude. K. Zotz uit Müncken. M. Oos tendorp uit Nieuwer-Amstel. L. van der Sluis uit Zevenhoven. J. G. Messing uit Woerden. Vertrokken: J. G. Lunenburg naar Zoetervvoude. G. J. Timmer naar Zeg- waart. P. W. Pauëlsen naar Leiden. J. O. van Noort naar Apledoorn. D. M. A. Roovers naar Woerden. J. B. Twaalf hoven naar Leiden. N. van Hemort en gezin naar Alphen aan den Rijn. A. van Haringen naar Ter Aar. KORENBOND ST. WILLIBRORDUS. De zangersavond. Omtrent den Zan gersavond, te geven door den Korenbond St. Willibrordus op Donderdag 13 Novem ber a.s. te Voorschoten kunnen we nog melden dat het plechtig Lof zal worden gecelebreerd door Pastoor O. Tholenaar te Wassenaar met assistentie van Pastoor J. C. H. M. Schiphorst te Katwijk a. d. Rijn en kapelaan N. van Schaik te Oegstgeest. De Predicatie zal worden gehouden door Rector R. J. J. Reijnen te Leiden. De heer Braun, onderwijzer aan de R. K. School hoofd de heer Vreeburg, te Leiden, zal een demonstratie geven met een klas schooljongens over de „Ward-methode". Zoals reeds vermeld, zullen de zes Zangko ren allen een verplicht nummer Grego- riaansch uitvoeren. De beoordeeling hier van hebben welwillend op zich genomen de Eerw. Broeders Marcolinus en Huber- tus te Den Haag. Het Zangkoor van Noord wijk zingt de Lofgezangen. OEGSTGEEST. Volksbond. Donderdagavond hield de afdeeling Oegstgeest van den Ned. R. K. Volksbond een ledenvergadering in het gebouw St. Willibrord. De Voorzitter, de heer A. J. Dofforhoff, opende de vergadering met gebed, en heet te de aanwezigen van harte welkom, in bet bijzonder den geestelijk adviseur kap. v. Schaik. Door den secretaris werden de notulen van de vorige vergadering met een kleine wijziging goedgekeurd. Allereerst werd behandeld de agenda voor de a.s. Centrale Raadsvergadering, die gehouden wordt op 8 December a.s. te Rotterdam. Verschillende punten werden besproken en den afgevaardigde werd vrij mandaat gegeven. Verder werd medegedeeld-, dat er een afdeeling van de bouwvakarbeiders was opgericht en de voorzitter riep hun een woord van welkom toe. Het bestuur is sa mengesteld uit de heer Borst, voorzitter, de heer A. Onderwater secretaris en de heer Fleur penningmeester. Ook werd medegedeeld, dat er een Comité van Herwonnen Levenskracht was opgericht. Het bestuur is samengesteld uit de heeren W. den Dubbelde, voorzitter J. H. Kuijken secretaris en de heer N. A. Kerkhoff penningmeester. Ook werden de leden nog aangespoord om lid te worden van de brandstoffen- spaarkas „St. Antonius", vooral omdat het de loden zoo gemakkelijk gemaakt wordt daar wekelijks het geld aan huis afge haald wordt. Uit de cijfers bleek wel, dat de spaarkas al een groot succes kan boe ken wegens de goedkoope inkoop van brandstoffen dit jaar. Daarna kwam aan de orde de bespre king jaarfeest. Allereerst werd medege deeld, dat er Zondag 9 November ter vie ring van het Patroonsfeest van St. Willi brordus om 7 uur een H. Mis is voor de leden en overleden leden van den Volks bond. De léden werden dringend uitge- noodigd deze H. Mis bij te wonen. Na de H. Mis zal er een algemeene H. Commu nie plaats hebben. Dan zal er Zondag avond 16 Nov. een feestavond worderi aan geboden aan de leden en genoodigdon en daar zullen optreden de welbekende hu moristen Kees Klaare en Bram Flora. Dat zal een vroolijke avond worden! Tot slot van deze leden vergadering werd gezamenlijk het Strijdlied gezongen en sloot de voorzitter om 10 uur de ver gadering met gebed. LISSE. Kath. Jonge Middenstandsvereen. Op de buitengewoon goed bezette vergadering van Donderdagavond hield de heer Noord- man, cand. ingenieur te Delft een lezing over: Onze speciale veranwoordelijkheid. Spreker begon met te wijzen op den grooten strijd, welke heden gevoerd wordt tussehen twee groote machten: Rome Moskon. Hij beschreef in korte trekken het tegenwoordige Rusland, waar gods dienstvervolging, de gruwelijkste schand daden en het grootst mogelijk machts-mis- bruik aan de orde van den dag zijn. Hoe is onze houding daartegenover? We beleg gen protest-vergaderingen, het is heel mooi, ze toonen ons de feiten, maar het is te laat. Men had het Communisme in den kiem moeten en kunnen smoren. Op de eerste plaats moeten zorgen, dat de ar beiders een meer menschelijk bestaan hadden. Spreker noemde enkele voorbeel den, waarin hij schetste de wantoestanden van enkele tientallen jaren terug, die niet ten onrechte de arbeiders tot ontevreden heid dwongen. Ook de toestanden van het huidige oogenblik hebben hun kwade zijde, als we groote trusts en concerns zien verrijzen, welke de massa afhankelijk maken van een enkeling. Als we zien onze moderne fa brieken, waarin de mensch een onderdeel eener machine is. Onze moderne fabrieken, waar het transport-band-systeem toege past wordt. De geest heeft men niet meer noodig. het gaat alles automatisch. Derge- ijke arbeid maakt de mensch stompzinnig. Geen wonder, dat de mensch na dergelijko arbeid behoefte heeft aan ontspanning. Geen wonder, dat de tegenwoordige tijd zich kenmerkt door toenemende dwang naar genotzucht-bevrediging, welke door het slechte voorbeeld der hoogere stan den, door de luxe tijdschriften, die mode opdringen, door het afbetalings-systeem, en volgens spreker door de tegen woordige moderne reclame nog aangewak kerd wordt, welke allen tesamen de men- schelijke begeerte neg meer prikkelen, en de menschen tot een luxe dwingen, welke boven hun krachten is. Aan het einde van deze lezing ontspon zich tussehen spreker en enkele leden een animeerend debat. Toen de voorzitter spreker dankte voor zijn mooie lezing, bewees het applaus hoe zeer zij in den smaak gevallen was. Gaat zoo door K. J. M. V. zulke avon den zijn leerzaam, zulke avonden zien uw leden graag. Kruisverbond. Gisteravond hield het Kruisverbond „St. Jan de Dooper" in combinatie met de Mariavereeniging op een der bovenzalen van het Bondsgebouw een vergadering met een tamelijk goede opkomst. Deze vergadering was in hoofd zaak gewijd aan de bespreking van het 25- jarig bestaan. Een nieuw lid voor de Ma- ria-vereeniging werd geinstalleerd en door den voorzitter gelukgewenscht. LEIMU IDEN. Uitvoering. Door de Missietooneeldub „St. Ursula'' uit Leiden zal Zondag 16 Nov. een uitvoering worden gegeten. NOOTDORP. Uitvoering. Dinsdag 4 en Donderdag 6 November gaf de Katholieke Kring een uitvoering in het Vereenigings-gebouw aan den Veenweg. Den eersten avond wa ren wegens het slechte weer veel plaatsen over, terwijl er den tweeden avond veel plaatsen te kort- waren. Het programma werd deze avonden gegeven door de be roemde Universisa! Kunstenaars en me dewerkers van den K. R. O. Mr. Carter en Miss Corrina. No. 1 van het programma was humoristisch goochelen, wat bij ieder al goed in den sraaalc viel en een luid lachsucces verwekte. Zoo werd het pro gramma voortgezet, en telkens wanneer er een deel ten einde was, volgde een avonden was wel het overdragen der ge luid applaus. Het interessantst van deze dachten door Miss Corina. Na dit deel volgde een korte pauze. Na de pauze volgde een electrisoh kleu- renwonder, waarin Miss Corrina- verschil lende moeilijke houdingen te zien gaf. Ook Mr. Carter kwam nog eens voor het voet licht met zijn humoristiek en imitatiën. Ook hij maakte eenige diepe buigingen ten teeken van afscheid, gevolgd door luid applaus. Dat Mr. Carter en Miss Corrina nog eens te Nootdorp mogen optreden, met- hun raadselaohtige experimenten, is de wensch van allen, die hen deze avonden hebben mogen meemaken. WASSENAAR. Personalia. De heer G. J. van der Mark, die ongeveer 35 jaar in onze ge meente gefungeerd heeft als hoofd van de brandweer en in al die jaren met bijzon dere accuratesse do brand bi usohmiddelen heeft verzorgd, zoo zelfs, dat tal van ge meenten bij de organisatie van haar brand- wezen, hier hun licht kwamen opsteken, heeft tegen 1 December a.s. ontslag ge vraagd uit- zijn betrekking. Autovervoer. Naar wij vernemen zal de N.V. Intern. Automobiel Maatschappij te Den Haag, welke sedert enkele jaren een dienst exploiteerde van het viaduct naar park Rijksdorp, van 16'November a.s. af dezen dienst stopzetten en een nieuwe exploiteercn van de Haven door het Dorp nara het. viaduct. Geboren Hennie, dochter van W. D. SchnitzlerC. P. van den Berg An tonius Leonardus, zoon van A. L. Ouds- hoornJ. C. van Spronssen. Overleden Adrianus Hendricus van der Waal oud 70 jaren echtgenoot van J. van Smaalen Cornelia Maria van den Barselaar oud 13 dagen. Ondertrouwd: P. T. van Schie en A. J. van der Velde H. J. van den Berg en H. Sontrop J. H. F. Hoenderdos en J. B. Ra.es. NIEUW-VENNEP. Uitvoering. Door de Missietooneelclub „St. Ursula" uit Leiden zal Zondag 23 Nov. een uitvoering worden gegeven. OUD-ADE. Brand. Vrijdagmorgen ontstond door tot nu toe nog niet vastgestelde oorzaak brand in den hooiberg van den veehouder P. Hoogev&en alhier. Het vuur werd be streden door de handbrandspuit van Rijp- wetering en den motorspuit van Roelof- arendsveen. Gelukkig was het erg stil weer, zoodat het vuur niet terstond naar de belendende gebouwen oversloeg. Niette min geraakte toch een klein gedeelte van het. dak der woning in vlammen, doch door krachtdadig ingrijpen kon erger worden voorkomen en werd het vuur gebluscht. De hooiberg bleef nog nasmeulen, zoodat de motorspuit nog geruimen tijd in actie bleef. Verzekering dekt de schade. RIJPWETERING. Uitvoering. De dames-missietooneel- club „St. Ursula" geeft morgen in oafé Daalman twee uitvoeringen, de eene voor schoolkinderen te 2.45 uur, de andere voor volwassenen te 7 uur. De tooneelclub be haalde te Leiden met zijn opvoeringen een groot succes. WARMOND. Rijkspostspaarbank. Gedurende de af geloopen maand werd op de Rijkspostspaar bank alhier ingelegd een bedrag van 3691.79 terwijl werd teruggehaald een be drag van 4006.31. Het laatst afgegeven spaarbankboekje was No. 3718. „St. Matthias". Tengevolge van de in deze gemeente heerschende diphtheritis zijn de uitvoeringen van de R.-K. Muziek-, Zang- en Tooneelvereeniging „St. Mat thias" alhier, welke oorspronkelijk waren vastgesteld, op Zondag en Maandag a.s. uitgesteld. Meikbesluit. Burgemeester en wet houders hebben voor deze gemeente van toepassing verklaard artikel 20 en 29 van het Koninklijk Besluit van 13 Februari 1929 (Meikbesluit) betreffende voorschriften waaraan moet worden voldaan voor den verkoop van melk. Het desbetreffende be sluit is ter goedkeuring opgezonden aan de Kroon. Ongeluk, De jongeheer H. v. D. had bij het sluiten van een raam het ongeluk met zijn vinger tussehen het raam te gera ken waar een vinger totaal werd verbrij zeld, zoodat geneeskundige nulp moest worden ingeroepen. INGEZONDEN STUKKEN Nederl. R.-K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel St. Raphael". Mijnheer de Redacteur! Ondergeleekende verzoekt beleefd het na volgende in Uw geëerd blad te willen plaatsen, om een beter overzicht te krijgen over de fi- nancieele positie der bondskas van onzen R.K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel St. Raphael, dit near aanleiding van het voorko mende verslag der gehouden bondsvergadering te Amsterdam in Uw blad van Dinsdag 4 Nov. j.l., 2de blad. M. de Red., de cijfers voorkomend in Uw blad hebben volgens mij betrekking op de in komsten en uitgaven der bondskas over het jaar 1929. Deze geven de cijfers aan van 111.448.11, met een voordeelig saldo van 8766.52. Wat nu de begrooting voor het jaar 1931 betreft, deze cijfers zijn 115.S36.80, met een post-overschot van 6613.83, en deze begroo ting werd met een woord van dank aan den penningmeester op boveng, bondsvergadering aangenomen. Nu kan nog worden medegedeeld, dat op boveng. vergadering aan haar dochters organisatie, het Herstellingsoord, Vereeniging voor het R.K. Spoor- en Tramwegpersoneel Mgr. Mutsaersoord te Venlo, sanctie is ver leend aan het Hoofdbestuur, om de loopende leening van ƒ50.000 tot een bedrag van ƒ80.000 te verhoogen als 2e hypotheek tegen de geringe rente van 4 Aan de tuberculosevereeniging Herwonnen Levenskracht een bedrag van 25.000 tegen 5 rente voor haar nieuw te bouwen sanatorium te Bilthoven. Bovendien zijn er nog giften uit de bondskas gegeven van 1000 en 250 aan diverse instellingen. Waneer U nu ziet de boveng. uiteenzetting over de bondskas van St. Raphael, dan zal U toch moeten toegeven dat de financieele posi tie zoo slecht nog niet is zooals Uw blad naar voren bracht, n.I. dat de begrooting voor 1931 met een tekort van 111.448 wordt goedge keurd. Door het een en ander over den slechten financieelen toestand der bondskas naar voren te brengen .brengt U voor voor ons R.K. Spoor- en Tramwegpersoneel een groote schade om de verkeerd- en ongeorganiseerden in onzen R.K. ond ondergebracht te krijgen. M. de Red., hopende op Uwe bereidwillige medewerking om de2e uiteenzetting in zijn ge heel in Uw geëérd blad op te willen nemen, en in het belang voor onzen R.K. Bond St. Ra phael en onze geheele R.K. Vakbeweging. Bij voorbaat mijn hartelijken dank, opdat de goede verstandhouding tussehen Uw blad en onze R K. Arbeidersbeweging niet geschaad zal worden, blijf ik in afwachting, Uw dw, nr. J. A. v. d. LINDEN, Vertrouwensman St. Raphael. Wij nemen gaarne op de hier gegeven recti ficatie van een blijkbaar tot onzen spijt onjuist verslag. Red. L. Crt LEIDEN. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN. (Secretariaat Leliestraat 7). Zondag 9 November, Bidstond R. K. Kerkhof te 1 uur. Maandag. Rechtskundig Bureau van 6.30 8 uur voor de leden van de afd. Leiden en Omstreken. Bondsgebouw Steenschuur no. 15. Zij die gebruik maken van het Rechts kundig Bureau worden verzocht op tijd aan wezig te zijn. Voor leden van buiten de stad rijwiel stalling in het Bondsgebouw. Dinsdag. Bestuur R. K. Bouwvakarbei ders, zitting van 7S uur. Woensdag. Bestuursverg. R. K. Volks bond, 8 uur. Woensdag Bestuur Jeanne d'Arc 8 uur. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- eenigin.g Pulchri Studio 8 uur, tevens aan melden van nieuwe leden. Zaterdag S ?••!- e.. hctbanJc 7— uur. Sluiting kantoor precies 8 uur. Bibliotheek van 7.308.30 uur. Brandstoffenconunissie houdt zitting van 78 uur in het kantoor. Iedere Zondagavond ontspanning voor de Bondsleden vanaf 6 uur in de groote zaal, prijsbiljarten en prijsjassen. In de maand November iedere Zondag 's middags te 1 uur Bidstond op het R. K. Kerkhof. iNTERPAROCHIëELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in- sc' 'jven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9 in de Presi dentskamer van het GezeUenhuis. Zondag is de zaal geopend van 12.30 2.30 en van 7.tot 10.15 uur; verplichte bijeenkomst van S.159.45. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting St. Joseph Spaarkas, welke wordt waar nomen door de heeren H. Vorst en W. Kolhbeek. Van 11.30 uur bibliotheek. Na het Lof prijsbiljarten. Bij het sluiten van het veertigurenge bed in de St. Petruskerk zal tijdens de Processie de vaandel wacht bestaan uit de commissarissen Overpeli, J. de Water, W. Deviling, H. Selier en W. Boogers Jr. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. Te 8.30 uur op de bovenzaal cursus in Es peranto. Dinsdag 8.45 uur verplichte maandver gadering Afd. Ongeh. Gezellen. Woensdag 8.15 uur in den Schouwburg de Roman van een krantenjongen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de propagandisten en aan het gebouw. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. Van 89 uur in de Bestuurskamer zit ting R. K. Arbeidsbeurs voor Jongelingen. Telefoon 1168. Vrijdag. Symphonie Frans Schweitzer repetitie om 8.30 uur. Van S10 uur turnclub Oranje-Zwart lokaal Pieterskerkhof. Allen op tijd aanwezig. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot. 10.15 uur. 8.15 uur kegelclub de Poedelaars. lederen Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Leesbibliotheek geopend/uitsluitend voor de'leden en donateurs der Vereeniging. Ie aren Zondag van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. Verdere rr.ededeelingen: De eerstvol gende recollectieoefening is op Donderdag 20 November a.s. te 8.45 uur, retraitanten houdt dezen avond vrij. Zondag 16 November begint het kruis jassen concours. ST.-PETRUS. PATRONAAT. Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Afdeeling Leerlingen van de St. Joseph's Gezellen- Vereeniging, Augustus 1887September 1920). Zaterdag Leesbibliotheek van 89 uur. Zondag half 5 patronaat voor beide af- deelingcn. ST. ANTONIUS-PATR0NAAT. Hartebrug. Zondag te half 6 uur groote bioscoopuit- voering. Maandag te 8 uur bijeenkomst gezellen. Woensdag, 8 uur, tooneelrepetitie. Donderdag 8—10 uur bijeenkomst Ge zellen. Zaterdag van 67 bibliotheek, betaling der contributie, gelegenheid tot sparen en retraitefonds. R. K. Arbeidsbeurs voor Jongelingen. Gebouw der St. Joseph's Gezellen, Ra penburg 52. Telef. 456. Aanmelding: Don derdag 89 uur. Aanbieding: 1 Timmerman gezel, 1 timmerman vergev. halfwas, 1 electrioien leerling, 1 typograaf leerling, 1 monteur- chauffeur, halfwas. Gevraagd een leerling fijn lederbe werking. ZITA-VEREENIGING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag, Woensdag en Donder dag van 810.30 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 810.30 uur. Bemiddelings-bureau. Inschrijving voor dienstboden kosteloos; Voor werkgeefsters wordt berekend 1.25 bij inschrijving en 1.25 bij plaatsing van een meisje. Het bureau is geopend iederen werkdag, be halve Zaterdag, van 9.30—11 uur d^s morgens. R. K. REIDANSCLUB „UTILE DULCI". Maandagavond geen repetitie.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10