M. PIERROT VERSTANDIG HANDELT GE, au LEEGVERKOOP wegens verkoop van ons huis SPORT VRAGENBUS MARKTBERICHTEN VRIJDAG 7 NOVEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 HAZERSWOUDE. Geboren: Piefertje d. van J. Ooms en J. P. Oppeiaar. Joanna Alida d. van G. Th. D. van Niekcrk en O. Boeren Wi'ly d. van C. Verkerk en M. de Witte. Overleden: J. Reyneveld 76 j. wed. van J. A. van Abshovcn. P. M. de Groot 2 j. d. v. P. J. de Groot. C. Yerduyn 48 j. gehuwd met E. K. «iel'.er. Ondertrouwd: J. W, ïïaagen 25 j. en E. K. Bos 22 j. J de Graaf 2-3 j. en H. C. de Bruin 22 j. Gehuwd: A. v. Rseuwk 22 j. en G. v. Veen 20 j. A. Erke'.ens 34 j. en G. W. Niesten 20 j. N. v. Kranenburg 21 j. en G. H. Gersbergcn 21 j NIEUWKOOP. Bedwelming. Toen het gezin H. gis termorgen ontwaakte nam men in de woonkamer een sterke kolendamp waar. De moeder, die tevens in het vertrek haar slaapplaats had, vonden ze. reeds bewuste loos, welke van dien aard was, dat dok tershulp moest worden ingeroepen. De toe stand van de vrouw die zich eerst ernstig liet aanzien is thans van dien aard, dat di rect levensgevaar niet meer aanwezig is. Geboren: Wilhelmma Christina d v. J. Kwakkenbos en P. M. de .Tong. Rolina Jeannotba d. van G. van der Laan en H. Wormser Jan z. van L. Immerzeel en H. Brouwer. Overleden: Ph. Springintveld 71 j. Ondertrouwd: C. W. Koelman 26 j. wonende te Zevenhoven en J. E. Vink 25 j. H. A. de Jong 24 j. en C. J. van der Hoorn 22 j. wonende te Alkemade. MAARSMANSSTEEG 7 i Telefoon 630 inkoopen voor St. NiCOLAAS-CAD^AUji' /cfoet./Atyij |ewaren de gekochte artikelen gratis. - Al onze tfijni ërt^rioderne waren worden nu verkocht tegen fabrieksprijs. Profiteert dus van onze WOERDEN. Gemeenteraad. De gemeenteraad komt in spo'edeischonde vergader'ng bijeen he denavond te 7 uur. Agenda-. Grondaonkoop wconwagenterrcin. Aanrijding. Gistermiddag had op de Gravenbrug een aanrijding plaats tusschen een luxe-auto van' den heer R. alhier en een vrachtauto Door tijdig remmen kon een ernstige botsing worden voorkomen en bekwam de luxe-auto siecb's lichte schade. Het duurde echter geruimen :'.jd voordat de passage daar ter plaatse weer vrij was zoodat spoedig een heele fi'e van auto's en voertuigen gevormd was. De bestuurder van de vrachtauto schijnt schuld te heb ben. GEMEENTERAAD VAN NIEUWKOOP Aanwezig allo leden. De voorz., burge meester v. d. Weijden, opent de vergade ring met gebed, waarna de notulen onver anderd worden goedgekeurd. Bij/ de mededeelingen zegt de voorz., dat een stuk land is aangekocht van J. van Tricht voor 2350, wat nog geen 500 per H.A. kost. Ook deelde spr. mede. dat de straatverlichting bij nacht is besproken door B. en W., maar een voorstel wordt tot nader order aangehouden, daar er plan nen bestaan bij den aanleg van de water leiding ook het electrische net onder gronds te maken en clan zal ook de nacht verlichting gemakkelijker gaan, daar er nu een speciale klok moet worden aangebracht voor dit doel. Tevens wordt- voorgelezen een verzoek om er bij Prov. Staten op aan te dringen bijdragen te verkrijgen voor algeheele ver beteringen der wegen, daar het thans niet mogelijk is met het steeds toenemende verkeer de bestaande wegen in orde te houden. De voorz. hoopte, dat bij de Sta ten het noodzakelijke hiervan al is inge zien daar er al opmerkingen zijn gedaan. De heer Verhagen zegt, dat de gemeente er geen schade bij zal hebben, omdat het nu ook veel kost en er nog niets mee be reikt wordt. Weth. Augustinus vindt dat het eenigste bezwaar is, de demping van de Wetering en het bestraten van dat gedeelte. Een ridderlijke bekentenis. De heer Stam zegt, er destijds tegen geweest te zijn, maar had er nu spijt van dat hij toen zoo kleingeestig was. Hij zou het een mooie verbetering vinden. De heer v. Leeuwen zegt, dat over het werk men zich niet behoeft te bekommeren. Als dit in handen van de Provincie is, wordt dit wel goecl. De heer Breedijk vraagt, hóe het dan zal gaan met licht- en waterbedrijf. Wij krijgen dan toch vrijheid, dat we niet met reparatiën enz. zoo lang behoeven te wach ten. De voorz. zegt, dat dit alles toch voor later orde is. De raad betuigde verder adhaesie met de werkzaamheden van B. en W. voor dit doel. De dreigende werkloosheid. Hierna werd een schrijven voorgelezen van den Ned. R. K. Volksbond van Nieuw koop en Noorden, dat er voor dezen win ter groot-o werkloosheid voor de deur staat en dat hiervoor geen post op de begroo ting voorkwam. De voorz. zegt, dat dit niet juist is want er is wel een pest voor armenzorg, want voor werkloozen is in strijd met de wet. De heer Stam zegt: wij kunnen hier zoo maar niet op ingaan. De voorz. acht het beter dit punt in ge heime zitting te behandelen. Hierna volgt punt 2 van de agenda. Rapport van de Commissie en voorloo- pige vaststelling van de Gemeentereke ning over het dienstjaar 1929. De uitgaven waren 78823.77, de inkomsten 94608.31, waaruit een batig saldo volgt van 1578.47 en op den kapitaaldienst van 2530.27. Punt 3 van de agenda: Voorstel tot aankoop van een strook rietland van M. J. v. d. Weiden 'ter grootte van 6/7 H.A., koopsom 800 en daarnaast een kleiner' strookje van Th. v. Leeuwen van onge veer 1/7 H.A. De voorz. zegt, dat v. Leeuwen hier geen geld voor eischt, maar hiervoor 3 schuiten vuil wil hebben. Spr. stelt voor dit aan te nemen. De heei Stam zegt: dit land kost meer als in Noorden. Weth. Hertogh antwoordt, dat ook de ligging in oogenschouw geno men moet worden. Het voorstel wordt aan genomen. Radio-distributie. Hierna volgt punt 4: Voorstel inzake Radio-distributie. De voorz. zegt, wij moeten voorzichtig handelen. Vergunning zal worden gegeven aan G. Groen te Nieuwkoop en S. Splin ter te Noorden, wat wordt aangenomen. Dan volgt punt 5: Benoeming van een hulpkeurmeester wegens het bedanken van A. J. de Haas. Aangezien de lijst van sol licitanten is uitgeput, wordt alleen ter be noeming aanbevolen C. A. de Keijzer. Een schrijven van A. J. de Haas wordt voorge lezen, waarin deze verschillende eigenaar dige plaatselijke bezwaren aanhaalt, zoo dat de raad in een luid gelach los brak. Bij stemming blijkt, dat zijn uitgebracht 7 blanco stemmen en 4 op den heer Keizer. Dc voorz. zegt, dat volgens de wet de heer Keizer gekozen is. De heer Breedijk zegt, dat de heer Keizer nu benoemd is tegen den wil van den raad in. Weth. Augusti nus zegt, dat de heer Breedijk een voor stel had moeten doen voor een andere op roeping. De begrooting. Punt 6 van de agenda: Behandeling van de begrooting 1931, welke bij de leden is rondgezonden. De voorz. licht een en ander tee* gezien er schriftelijke en mondelinge vragen zijn gesteld. De heer Verhagen vraagt, hoe het nu moet met de post voor werkloozen. De voorz. stelt voor dit in geheime zitting te bespreken. De heer Zwart vraagt, of het mogelijk is, bedragen te noemen, wat aan werkloozen is betaald, waarop wordt voor gelezen: aan werkloozen 766.71, aan ar menzorg 161.50, 161.50. Hierna wordt keurd. Rondvraag. Bij de rondvraag zegt de heer Verhagen dat een ingezetene, Voorsluis, afhankelijk is met stroomverbruik van zijn buren; als de heer Klapwijk het wil, zet hij Voorsluis in het donker. De voorz. zegt, dat er aan gewerkt is, maar het werd den electricien niet toegestaan de straat op te breken. De heer v. Leeuwen vraagt, of er niets te doen is, dat het stukje land, dat Verha gen in huur heeft van de gemeente, niet zoo stuk wordt, geloopen. De heer Stam zegt gehoord te hebben, dat er veel jon gens over gaan naar de vuilnisbelt. Weth. Hertogh zegt veldwachter de Jong last te hebben gegeven hiernaar te kijken. De heer Breedijk vraagt, hoe het staat met de vleeschkeuring. Hij hoopt, dat B. en W. ook hier hun aandacht aan zullen schenken en vraagt hoe het nu moet gaan met. de beplanting bij het station. Spr. vindt het daar maar „bende". De voorz. vindt een beplanting aan beide kanten mooi, maar men wil het hier niet. Hierna gaat de raad over in geheime zitting. ziekenverpleging begrooting goedge- GEMEENTERAAD VAN TER AAR Woensdag kwam de gemeenteraad in openbare zitting bijeen ten gemeentehuize. Voorz. de burgemeester Jhr. K. W. L. de "Mural t. Afwezig met kennisgeving de heeren v. d. Weiden en Apeldoorn. De voorz. opent te 11 uur de vergade ring, na voorlezing van gebed. Verlichting van de Hoeksche Aar. Bespreking verlichting Hoeksche Aar. De voorz. zegt, dat dit niet besloten is op de vorige vergadering, daar de Raad het vreemd vond, dat de Hoeksche Aar duur der was, dan de Geerdijk. Toch is de be rekening zeer juist opgemaakt door den heer Bergsma. De Hoeksche Aar kost meer, omdat er daar nog geen net bestaab, en dus ieder jaar afgeschreven moet wor den, en ook komen er meerder palen te staan dan aan den Geerdijk. De voorzitter zegt, dat er wel eens meer de aandacht aan is geschonken om de Hoeksche Aar te verlichten, eerst dachten wij nog, dat er een rijweg doorgetrokken zou worden naar Korteraar, maar op de groote kosten stuitte dit af. Om nu het licht ook te laten wachten vindt spr. niet gewenscht, en de lichtcommissie heeft met algemcene stemmen besloten, - „uitvoering van dit plan". De heer Kammeraat kan zijn stem er niet aan geven; spr. zou gaarne eerst eens de stroomprijs verlaagd zien. De voorz. brengt het voorste] in stem ming om de Hoeksche Aar te verlichten, wat wordt aangenomen met 8 vóór en 1 tegen (Kammeraat). Verlichting van de Geerdijk. Voorts wordt er besproken verlichting Geerdijk. De voorz. zegt, dat Leimuiden gevraagd heeft, om de Geerdijk te verlich ten, en dus deze gemeente dan wel bereid zal zijn, cm mede de kosten te draeen. Zoo noodig als de Hoeksche Aar is het niet, omdat die weg meer een pad is voor verkeer en de Geerdijk niet, maar als de gemeente Leimuiden bereidt is 3/4 der aanlegkosten en 3/4 der jaarlijksche onkos ten te betalen, dan adviseeren B. en W- er toe over te gaan. Op deze voorwaarden kon de Raad haar toestemming geven. Vaststelling legesverordening. De voorz. heeft een concept opgemaakt, en leest dit artikelsgewijs voor. Hoofdzakelijk komt het hierop neer, dat wanneer iemand bij de secretarie stukken, afschriften, uittrek sels enz. wil hebben hiervoor een kleine vergoeding moet geven, zooals het geval is in andere gemeenten. Deze verordening werd na een enkele wijziging goedgekeurd en vastgesteld en treedt 1 Jan. in werking. Bij de rondvraag brengt de heer v. Vliet een geval ter sprake van personen in be schonken toestand. Spr. zou gaarne wil len, dat zulke personen direct opgeborgen werden door de politie. Hieraan zal gehoor gegeven worden. De afbraak van de „Kleine Brug". Ten slotte brengt de voorz. het geval ter sprake van de „kleine brug". Deze wordt afgebroken en een nieuwe voor in de plaats gelegd, maar hierdoor zal het verkeer niet zijn gewone loop hebben. Er is eenigen tijd voor gegeven, of er nog bezwa ren zijn voor het vernieuwen van de brug. B. en W. hebben er bezwaren tegen in ge bracht op deze grond, dat er voorloopig een noodbrug neer geslagen zal worden, voor loopers, fietsers en handkarren maar niet voor auto's, maar daardoor wordt het autoverkeer stopgezet. Dit is ook een be langrijke factor, waar terdege rekening mee gehouden moet worden. Doch Ged. Staten hebben geantwoord, dat dit geen bezwaar is voor het vernieuwen van de brug. De raad betreurde dit, vooral daar dit een gemeentebelang is, en vele menschen er mee gemoeid zijn. Ook betreurde de raad, dat er nu begonnen is met dit werk. Als er winter komt, is het eind er van weg. Hierover werd een langen tijd gediscus sieerd. Weth. v. d. Hoorn vindt het jam mer, dat de autobusdiensten geen bezwa ren er tegen in gebracht hebben. Doch B. en W. zullen alles in het werk stellen om tot een bevredigende oplossing te komen, hoe zwaar dit ook zal gaan. Verder niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorz. de vergadering. VOETBAL Schoolwedstrijden van A. S. C. Het programma voor morgenmiddag luidt: V erliezers-tournooi: le ronde Kennis is MachtCentrale School (Bloe- mink) 2.30 uur op bijterrein Pomona. Halve eindstrijd: U. L. O. School (Hibma)R. K. Par. School (Snijders), 2 uur op hoofdterrein Pomona. Winners-tournooi h a 1 v e eindstrijd: AmbachtsschoolGym nasium, 3.15 uur op hoofdterrein Pomona. WANDELSPORT „De Vierdaagsche". De Haagsche Wandelsportvereeniging „de Vierdaagsche" organiseert Zondag 9 November a.s. een wandeltocht over een afstand van 20 K.M., welke een onderdeel zal uitmaken van een serie van 20, 30, 40 en 50 K.M. Voor elke tocht afzonderlijk wordt het officieele diploma beschikbaar gesteld, ter wijl aan hen die alle de vier tochten met goeden uitslag volbrengen een herinnerings medaille zal worden aangeboden. Inschrijvingen te richten tot het secre tariaat: Broekslootkade 28, Den Haag. Het inschrijfgeld bedraagt 30 cent. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt. Vraag. Wat is de kortste weg per auto van Alphen a. d. Rijn naar Gilze (N.B.) en hoeveel K.M.? Antwoord. Alphen, Bodegraven, Gouda, Haastrecht, Schoonhoven, Gorinchem, Zand, Nieuwendijk, Geertruidenberg, Oosterhout, Gilze. Afstand omstreeks 75 K.M. Vraag Is u iets bekend omtrent het nog bestaan van de Vereeniging tot Bevordering van 's Lands Weerbaarheid. Antwoord. Deze Vereeniging bestaat nog. Jaarlijks heeft een trekking plaats, doch alleen die loten, welke eenige jaren geleden bij gelegenheid van een reorganisatie zijn af gestempeld, worden uitbetaald. Vraag. Welke is de mooiste weg van Stompwijk naar Gorinchem? Hoeveel K.M.? Antwoord. Stompwijk, Zoetermeer-Zeg- vvaart, Moerkapelle, Gouda, Schoonhoven, Nieuwpoort, Goudriaan. Schelluinen, Gorin chem. Afstand plm. 45 K.M. Vraag. Welke is de kortste weg per auto van Nieuw-Vennep naar Lobith? Hoeveel KM? Antwoord. Nieuw-Vennep, Leimuiden, IJJieuwveen, Noorden, Kamerik, Harmeien, Oudenrijn, Utrecht, Zeist, Woudenberg, Rens- woude, Scherpenzeel, Ede, Arnhem, Wester voort, Groessen, Oud-Zevenaar, Herwen, Lo bith. Afstand 115 K.M. Vraag. A, B. en C. spelen oud pandoer. B. heeft gegeven en C, vraagt pandoer, A. gaat er boven met 20 roem, B. past, C. roemt 50 boven pandoer. Mag nu B, die geen pan doer kan vragen en b.v. met 4 heeren zit, de loem van C. afkeuren of is B. met zijn roem buiten spel? We ontvingen nog meerdere vragen omtrent het pandoerspel, voornamelijk over het afkeu ren van roem door spelers, die eigenlijk bui ten het spel zijn, wijl zij reeds gepast hebben, Een ander vraagt ons of er een reglement van het pandoersepel bestaat en hoe dat luidt. Antwoord. We willen bij het laatste be ginnen, Een eigenlijk pandoer-reglement be staat er niet. Wij althans hebben nimmer een reglement geschreven gezien en wie zou een dergelijk reglement ook kunnen voorschrijven? Dat wil evenwel niet zeggen, dat er niet volgens bepaalde regels gespeeld wordt.' De grootste richtlijnen zijn natuurlijk overal het zelfde. Wij noemen b.v, het aantal kaarten, waarmee en het aantal personen 3 voor oud- pandoeren en 4 of 5 voor Ned. pandoeren) waardoor het spel gespeeld wordt, het maat- vragen, de waarde der kaarten, de waarde van den troef boven de andere kaarten, de volgorde der verschillende spelen in het pan doerspel, dat zijn alle vaste regels, aan de hand waarvan wel een reglement gemaakt kan worden. Maar er zijn zoovele afwijkingen op bepaal de onderdeelen, die afhankelijk zijn van plaat selijke gewoonte van spelen, dat daarvoor eigenlijk geen vaste regelen zijn voor te schrijven. Nu de eigenlijke kwestie waar het hier om gaat. Gevraagd wordt of iemand, die reeds ge past heeft en dus geen pandoer gevraagd heeft toch den minderen roem van een ander speler mag afkeuren. Hierop moeten we eigenlijk met „ja" antwoorden, wat toch ook wel be grijpelijk is. Immers wanneer A pandoer speelt met een derde, moet hij alle slagen halen, dus 146 punten plus 20 punten voor roem. B, zijn tegenpartij, keurt de roem af, wijl hij b.v. een vierde heeft. Daardoor zal A. nimmer 166 pun ten kunnen halen. Wij moeten er echter dadelijk bijvoegen, dat een en ander geheel afhankelijk is van de wijze, waarop men gewoon is te spelen. Wij hebben in onze pandoerpractijk slechts een maal bovenbedoeld geval meegemaakt, waar bij een tegenspeler de roem afkeurde. Wij vin den het veel logischer dat een speler, die geen pandoer kan vragen, ook zijn roem niet laat gelden tegenover een speler, die een pandoer heeft. Intusschen, gaarne ontvangen we over deze kwestie de meening van echte pandoerspelers, al willen we, ongeacht die meening, al bij voor baat wel verklaren, dat het vóór en tegen ook hier wel geen bevredigende oplossing zal brengen. Berichten in een groot gedeelte van onze vorige oplage reeds geplaatst. BINNENLAND. Brand in een kapokfabriek. Hedenmorgen tegen 11 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een brand die uitgebroken was bij de N.V. Fabriek voor Veeren en Kapokbereiding v.-h. Gebrs. Pe ters op de Wittenkade 36 te Amsterdam. De voorzorgsmaatregelen, die in deze fa briek met haar zeer brandbaren inhoud zijn gemaakt, hebben uitstekend voldaan. De Sprenkler-inrichting werkte hard-, toen het eerste voertuig van de brandweer arri veerde. Dit is vermoedelijk wel de reden geweest, dat het vuur in hoofdzaak geloca- liseerd werd tot het vertrek, waar het ontstond. De brandweer legde vier slangen uit. De kaarderij brandde uit en het daar boven gelegen vertrek kreeg brandschade. De nablussching zal nog geruimen tijd du ren, want alle kapokbalen, die in aanraking met het vuur zijn geweest moeten geheel uit elkander worden gehaald, omdat Let kleinste vonkje, dat achterblijft een nieuwe brand zou kunnen veroorzaken. BUITENLAND. Een rumoerige vergadering te Breslau. BRESLAU, November (V.D.) De nationaal socialisten hielden gisteravond te Breslau een vergadering in welke de rijksdagafgevaardigde Fillusch sprak over het onderwerp „Waarom maakt Hitier geen putsch?" Toen de spr. ook den Pruisichen minister van binnenlandsche zaken aanviel, greep de commissaris van po- Draagt NU KEURICjy PASVteM Prijzen/vanaf iea* paar Haarlemmerstraat, hoek Donkersteeg 2-4-6 litie, die aanwezig was, in en verklaarde de ver gadering voor ontbonden. Er ontstond een groot tumult. Stoelen, bierglazen, aschbakjes en der gelijke werden als projectielen gebruikt, zoo dat de politie van de gummistok gebruik moest maken en de zaal ontruimde. Hierbij werd een groot aantal personen gewond. De deelnemers aan de vergadering verzamelden zich daarna en trokken demonstreprend door de stad. Daar bij werd de politie herhaa'de malen met stee- nen bekogeld. Wegens het niet gevolg geven aan aanwijzingen van de politie en wegens het verstoren van de openbare orde werden 6 personen gearresteerd. TRIBUNE INGESTORT BIJ EEN OVERWINNINGSFEEST. 65 gewonden, 15 zwaar gewonden. ROME, 6 Nov. (V. D.) Uit Genua wordt gemeld, dat in het p'aatsje Lumarzo bij feestspelen ter herdenking van de over winning, door Italië behaald in den we reldoorlog, een ernstig ongeluk plaats vond. Ter ge'egenheid van dit feest zou een nieuw schoolgebouw worden ingewijd en was voor de officieele gasten en ge- noodigden een tribune opgericht, waarop ongeveer 250 persnen hadden plaats ge nomen. Terwijl een geestelijke na de ont- hu'ling van eenfmonument voor de geval lenen uit het plaatsje het nieuwe school gebouw inwijdde störtte de tribune plot seling in en ongeveer honderd personen vielen van een hoogte van 5 meter naar be neden. In totaal werden 65 personen ge wond, waarvan 15 ernstig. Van 2 jongens zullen de beenen geamnnteerd moeten worden. Ook de plaatselijke geestelijke en de podesta werden gewond. DE MIJNRAMP IN OHIO. Geen kans op redding. LONDEN, 6 November (V.D.) Uit Athene (Ohio) wordt geseind, dat tot nu toe in de mijn van de Sunday Creak" Coal Cy. bij Millfield 75 lijken van mijnwerkers en 7 lijken van beamb ten der maatschappij zijn geborgen. Er bestaat geen hoop meer dat de overige 80 ingeslotenen worden gered. Onder de, slachtofers bevindt zich ook de vice-president van de maatschappij, alsook de hoofdingenieur. Het staat nog niet met zeker heid vast, wat de oorzaak van de ontploffing is geweest. Men neemt echter aan, dat het een mijngasontploffing is geweest. De omgeving van de mijn is geheel afgezet. Het reddingswerk wordt met kracht voortgezet, doch doordat in de mijn groote verwoestingen zijn aangericht kunnen de ingeslotenen slechts langzaam wor den bereikt. In de mijn worden nog slechts lijken gevonden. De meeste lijken zijn onher kenbaar doordat zij óf verminkt óf gedeeltelijk verkoold zijn. Vóór de mijn spelen zich vree- selijke tooneelen af, zoodat de politie genood zaakt is krachtig op te treden, ALPHEN a. d. RIJN, 6 Nov. Melkvei- ling. Aanvoer 4300 Liter, prijs 8.70 per 100 Liter. Hanclel matig. NIEUWKOOP, 6 Nov. Eierenveiling. Aangeveerd 2250 stuks. Prijzen: kippen eieren 11.0011.85 en eendeneieren 6.50 —6.75" ner 100 stuks. Handel vlug. WOERDEN, 5 Nov. Eierenveiling. Prijzen: kippeneieren, bruin 10.8011.00 gemengd 10.7010.80, wit 9.S011.05, heneieren'/ 7.30—8.80 en eendeneieren 5.00—6.60 per 100 stuks; kaas 34—39 cent per pond. VEUR, 6 Nov. Groentenveiling. Krop sla le soort 1.502.90, 2e soort 3050 cent, peen 7.90—11.50, bloemkool le soort f 10.50—11.60, 2e soort 4.50—6.30, uitschot 1.50—2.50, tomaten mid. 8.30—16,—, gr. ronden 7.40—14.90, 2e soort 4.306.70, 3e soort 2.00—3.1(1, rijp f 10—12, andij vie per ioo 40—50 cent, spinazie 4082 cent, postelein 15.1016.30, snijboonen 29.0044.00, spercieboonen 25.0036.00 radijs f 1.002.00, spruiten f 12.0015.00. W0UBRUGGE, 6 Nov. Eierenveiling. Aanvoer 727 stuks. Kippeneieren 10.20 11.kuikeneieren 8.10—9.30, eenden eieren 7.307.70 per 100 stuks; boter 1.641.76 pér kg. Handel vlug. UITHOORN, 6 Nov. Kaas. Op de kaas markt waren aangevoerd 2275 stuks. Goud- sche kaas le soort 4447, 2e soort 40 43, zonder rijksraerk f 39—43. Handel vlug STOMPWIJK, 6 Nov. Eierenveiling. Aangevoerd 1474 eieren. Prijzen: Hennen- eieren 8.75—9.00, kippeneieren 10.60 12.40, eendeeieren 8.008.15 per 100 stuks. NOOTDORP, 6 Nov. Eierenveiling. Aanvoer 1567 stuks. Prijzen: kippeneieren 11.1513.00, kuikeneieren 7.30S.90, eendeneieren 8.158.60 per 100 stuks; hanen 1.401.45, kinpen f 1.jonge hennen 2.20 per stuk, paling 1.00 per pond, kaas 4045 cent per pond.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6