VRIJDAG 7 NOVEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN DE MIJNRAMP IN OHIO. 165 dooden. Naar uit Millfield in Ohio gemeld wordt, is thans alle hoop opgegeven, dat de nog ingesloten mijnwerkers zouden kunnen worden ger.ed. Het aantal dooden zal 165 bedragen. De ramp is de grootste, die sinds 100 jaar in den staat Ohio heeft plaats gehad. MIJNONGEVAL IN NOTTINGHAM. 1 doode, 30 gewonden. In een mijn te Nottingham vond een ern stig mijnongeluk plaats, waardoor één mijnwerker gedood en dertig gewond wer den. ERNSTIG ONGELUK OP OVERWEG IN CANADA. Vier meisjesstudenten gedood. Uit Charlottestone (Canada) wordt ge meld: Een auto, waarin zich zes personen bevonden, is op een overweg door een trein gegrepen. Vier meisjesstudenten wer den gedood en twee mannen ernstig ge wond. AANVARING TUSSCHEN ENGELSCH EN JAPANSCH SCHIP. Uit Kobe wordt gemeld: De Britsche vrachtboot Ben Macdhui heeft het stoom schip Hakusan Maru van de Nippon Yusen Kaisha geramd. Het Japansche schip werd ernstig beschadigd. Een Fransch geestelijke is gedood en verscheidene passagiers wer den gewond. Ontploffing in de haven van Caën. Door de ontploffing in een groote kraan in de haven van Caën zijn in de geheele havenwijk groote verwoestingen aange richt. De stoker van de kraan had zich van zijn zetel verwijderd en den ketel onder druk gelaten. Plotseling had een ontplof fing plaats. Alle huizen in de omgeving werden of door weggeslagen stukken van de kraan of door het springen van de rui ten tengevolge van den geweldigen lucht druk beschadigd. Het hooge water in Duitschland. Uti Frankfurt aan de Oder wordt ge meld: Het hooge water heeft thans ook Crossen bereikt. Te Tschicherzig is het wa ter in den loop van den dag 3 c.M. ge daald het niveau bedraagt thans 5.03 M. Door den sterken val van het water van de Obra is bij Ostritz een dijk bezweken. Alle weerbare mannen, brandweer, cava lerie en eerste hulp zijn gerequireerd. De dorpen Gross- en Klein-Ostritz moesten in allerijl ontruimd worden. Crossen staat onder water. Alleen de hoog gelegen markten en de omliggende straten staan nog niet blank. Bioscoopbrand in Siberië'. Naar uit Moskou gemeld wordt brak in een bioscoop in het dorp Kasakino in Si berië gedurende een voorstelling brand uit. De bioscoop is geheel uitgebrand. Naar tot nu toe bekend is, moeten zeven personen omgekomen zijn. De oorzaak van den brand is nog niet bekend. GUY FAWKES BALDADIGHEDEN IN ENGELAND. Botsingen tusschen politie en studenten. Woensdag word in Engeland de jaarlijk- sche Guy Fawkesdag gevierd, ter herinne ring aan het op 5 November 1605 ontdek te „buskruitoomplot", dat door Guy Faw- kes en zijn aanhangers was gesmeed tegen den koning, de ministers en het parlement, welk .complot beoogde het parlementsge bouw tijdens de openingsplechtigheid in de lucht te laten vliegen. Bepaalde vereenigingen houden de vie ring van dezen dag in eere en vooral de studenten maken er een pretje van. Te Londen ontstonden dientengevolge eenige incidenten. In Bloomsbury namelijk veroorzaakte een troep van ongeveer 600 studenten nogal wat beroering door een beeltenis van een der professoren aan een lantaarnpaal te verbranden en groote hoe veelheden vuurwerk af te steken. Tevens werden vuurtjes gestookt, wat zulk -een omvang aannam, dat de brandweer uren lang bezig was met blusschen. De politie zag zich ook genoodzaakt tegen de stu denten op tc treden. Daarbij kwam het tot vechtpartijen, waarbij de politie van den gummistok gebruik moest maken. Verschei den studenten werden gewond en een aan tal hunner werd wegens het plegen van verzet tegen de politie in arrest gesteld. Te Oxford en te Cambridge, de beide oude universiteitssteden, waar anders zulk een strenge discipline heerscht, speelden zich soortgelijke tooneelen af. Te Henley, de bekende plaats aan de Theems, hadden do studenten eenige stuk ken groot vuurwerk op den weg gelegd, die bij het passeeren van een autobus met een luiden knal explodeerden. De chauffeur verloor door den schrik de macht over zijn stuur, dé auto reed tegen een berm van den weg en de autobus stortte om, met het gevolg, dat eenige pasagiers werden gewond en een dame werd gedood. DE TOEKOMST VAN BRAZILIË. Een groot gebrek aan priesters. Door de jongste revoluties is Brazilië bij veel menschen in een ongunstig dag licht komen te staan, ofschoon Brazilië in de laatste halve eeuw de meest vooraan staande plaat-s onder de republieken van Zuid-Amerika heeft weten te veroveren. Brazilië is wellicht het rijkste land ter wereld,- waar nog onmetelijke schatten in den bodem verborgen zijn. Zal Brazilië ook een centrum worden van waaruit een echte katholieke levensopvatting over de wereld zal uitstralen? Op een bevolking van 36 millioen menschen zijn maar 3000 pries ters. Daardoor loopt het „edelmoedig ge zinde volk van Brazilië groot gevaor dat het voor de Katholieke Kerk verloren gaat. De strijd tegen God In Sovjet-Rusland. De Commissaris voor Volksontwikkeling heeft aan alle arbeiders een vragenlijst 1a- ten uitreiken, waarvan de eorste vraag luidt: „Bestaat er een God?" Om echter ieder onaangenaam antwoord te voorko men, liet het Volkscommissariaat boven deze vragenlijst de veelbeteekenende woorden drukken: „Wie voor God stemt, pleegt verraad tegenover de Sovjet-Repu bliek". De arbeiders moesten de vragenlijst beantwoorden en met hun volledigen naam, adres en beroep onderteekenen. Zoodoende is het begrijpelijk dat de arbeiders uit vrees van him brood te verliezen, tegen God stemmen. Een stemming onder der gelijke omstandigheden heeft natuurlijk absoluut geen waarde. Want diegenen die ondanks alles toch volgens hun overtui ging stemden en hun geloof aan God- durf den bekennen, kregen onmiddellijk hun ont slag, terwijl enkele vooraanstaande arbei ders zelfs naar Siberië verbannen werden. Lang gezochte moordenaar gearresteerd. De politie te Boitzenburg in Mecklen burg is er in geslaagd 'n lang gezochten misdadiger te arresleeeren, die met een medeplichtige onlangs een schipper en een marechaussee had doodgeschoten. De mede plichtige werd toen zwaar gewond, doch de ander ontkwam en werd maanden lang ver geefs gezocht. Bij een razzia, waarbij het tot een vuur gevecht kwam tusschen de politie en een inbrekersbende, bleven twee bandieten ge wond liggen. Toen er vingerafdrukken wer den genomen, bleek een hunner de ge zochte moordenaar te zijn, hetgeen hij eerst na langdurig ontkennen toegaf. Bij het ge vecht heeft hij twee schoten in de oogen bekomen, waardoor hij geheel blind zal worden. Mislukte Kanaaltocht op een fiets. De Franschman Savard, die op een fiets met drijvers gisteren het Kanaal wilde oversteken en te 12.50 uur Calais vertrok is door een wilde zee in uitjeputten toe stand genoodzaakt geweest op drie kilome ter afstand van Dover op een kustboot over te gaan. De „Nautilette" werd verbrijzeld. Katholiek Film-Congres. In de feestzaal van „La Ligue patriotique des Frangaises", had Dinsdagmorgen om half tien de plechtige opening plaats van het Katholiek Film-Congres, onder voorzit terschap van Zijn Eminentie Kardinaal Verdier, Aartsbisschop van Parijs. Er wa ren afgevaardigden uit bijna alle landen van Europa, zelfs uit Oostenrijk en Litauen, en de belangstelling van de zijde der gees telijkheid was zeer groot. We zagen o.m. de bekende figuren van Dr. Muckermann S.J., Dr. Ernst, uit Zwitserland, Kan. Bro- hee uit België, Dr. de Feo en vele anderen. Nadat de gasten verwelkomd wareq hield Kanunnik Raymond een belangrijke lezing waarin hij vooarl de geestelijke zij de van het vraagstuk belichtte. Op het oogenblik moeten de Katholieken zich nog beperken tot. het afweren van de gevaren die aan de tegenwoordige filmvertooning verbonden zijn: er werden weliswaar nog geen nieuwe dingen gecreëerd maar er zijn toch plannen in voorbereiding om een groo te katholieke film in Fransche studio's te doen vervaardigen, die in 4 landen ver toond zou w.orden. GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE De bovenbuur met de saxophoon: „Ik hoop dat mijn muziek u niet stoort." „O, neen, ik ga mijn gang, hoor. Ik hoop, dat mijn schijfschieten u ook niet storen zal". Gistermorgen vergaderde de gemeente- raad onder voorzitterschap van den bur gemeester. A'le leden waren aanwezig, behalve de hoeren Los en de Graaf, die bericht van verhindering hadden gezon- j den. Te ongeveer half tien opent de voorz. I de vergadering, waarna de secretaris de notulen der vorige vergadering leest, die onveranderd worden vastgesteld. Bij loting wordt vervolgens bepaald dat de stemmingen en de rondvraag een aan vang zullen nemen bij den heer G. van Leeuwen. Ingekomen stukken. Naar aanleiding van een opmerking van Ged. Staten met betrekking tot de ge meenterekening 1928 wordt alsnog een be sluit gerïomen tot het onderhands laten uitvoeren van eenige gemeentewerken, aangezien Ged. Staten het standpunt hul digen, dat wanneer een aanbesteding wordt gehouden onder de gemeen'enaren dit een onderhandsche aanbesteding is. Aan den heer N. Roos wordi overeen komstig diens verzoek, met ingang van 1 Februari 1931, eervol ontslag verleend als hoofd der openbare lagere school alhier in verband met diens benoeming in gelijke betrekking te Maarsbergen. Ten aanzien van een verzoek van A. P. van Ve'sen om hem eene tegemoetkoming te geven van 1/3 der vervoerkosten per autobus voor twee zijner kinderen naar een school voor buitengewoon lager on derwijs te Leiden, stellen B. en W. voor, om het verzoek in te willigen. Ze merken hierbij op dat art. 13 der L. O. Wet be paalt, dat voor kinderen die een lagere school bezoeken eveneens een tegemoet koming in de vervoerkosten moet worden betaald, wanneer die school op meer dan 4 K.M. afstand ge'egen is, doch dat de gemeenteraad in afwijking van deze be paling, ook vergoeding geeft voor het over zetten per veer of pont en voor bruggeld voor kinderen uit deze gemeente, die scho len in een andere gemeente bezoeken, die op minder dan 4 K.M. zijn gelegen. Ten slotte zegt hei college dat ook vrijwillig bijdragen worden gegeven voor het doen volgen van hoover- en middelbaar onder wijs. De kosten bedragen 84 cent per week, terwijl de Provincie en de Federatie van het Wit-Gele Kruis eveneens een gelijk bedrag voor hunne rekening nemen. Op een vraag van den heer Stadhouder ant woordt de voorz., dat het hier betreft een school voor achterlijke kinderen. Met al- gemeene stemmen wordt het voorstel dan aangenomen. Aan de Wed. H. wordt conform het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen gedurende het tijdvak I Decem ber—1 Maart een onderstand in de huis huur verleend van een gu'den per week, terwijl een verzoek van de Wed. F. H. van gelijke strekking wordt verwezen naar B. en W. om prae-advies. Vaststelling rooilijn. Aan de orde is da-n een voorstel van B. en W. tot het vastste len van een ont- werp-verordening tot beoaling van eene rooilijn aan den Hooge Rijndijk, vanaf de grens der gemeente Leiden tot aan de Rijnegommerbrug. Bij dit voorstel is ge voegd een toelichting, waarbij wordt uit eengezet, dat door de eigenaars der per- ceë'en, die voor meer dan een derde ge deelte door de geprojecteerde rooilijn wor den getroffen, geen schade wordt geleden. Deze rooilijn wordt voorgedragen als volgt: A. voor de westzijde van den Hooge Rijn dijk: a. op 18 Meter uit de as van den be staanden weg, vanaf de grens der gemeen te Leiden tot de watering loopende langs het eigendom van Chr. Hendrikse; b. op 24 Meter uit de as van den weg vanaf laatstgenoemde sloot tot het hart van de Lange Wetering en B. voor de oostzijde van den Hooge Rijndijk op 9 Meter uit de as van den bestaanden weg, vanaf de grens der gemeente Leiden tot het hart van de Lange Wetering. De heeren Stadhouder en de Groot ontwikkelen bezwaren tegen dit voorstel ten aanzien van een 5-tal eige naren. Nadat de voorz. heeft medegedeeld, dat het te nemen ontwerp-besluit geduren de 14 dagen ter visie zal worden gelegd en belanghebbenden dan hunne bezwaren kunnen inbrengen, die dan later bij de de finitieve vaststelling zullen worden be- hande'd, wordt de ontwerp-verordening met- algemeene 'stemmen onveranderd vast gesteld. Aanleg van een straat Vervolgens komt in behandeling een voorstel van B. en W. om een straat te maken, ongeveer op het midden van het aangekochte terrein aan den Hooge Rijn dijk, bij de woning F. 163, alsmede tot het maken van een betonschoeiing langs den Rijn en van een lichte schoeiing langs de Molenboezem vaart. Voorts zal het noodig zijn om een brug te maken, toegang ge vende tot het terrein, terwijl verder wordt voorgesteld om den bestaanden dam te doen verwijderen, zoodat er een doorstroomend water komt. Teneinde de opslagplaats voor grind aan haar doel te doen beantwoorden zal deze verhard moeten worden, terwijl mede werkzaamheden moeten uitgevoerd wo-rden in verband met het maken van een aanlegplaats voor schepen, de be staande bollenschuur moei dienstig ge maakt worden voor garage en eenige nood zakelijke verbeteringen moeten aange bracht worden aan de woning Een en an der zal een uitgave vorderen van ongeveer 6500. Na korte bespreking wordt dit voorstel met algemeene stemmen aange- Arr.btswoning gemeente-opzichter. Vervo'gens komt in behandeling een voorstel van B. en W. om de aangekochte woning F. 163 te bestemmen als ambts woning voor den gemeente-opzichter en te bepalen, dat op diens salaris een be drag van 350 's ja-ars zal worden ge kort, zoolang deze die woning in die kwa liteit zal blijven bewonen. Op een vraag van den heer Starrenburg antwoordt de voorz. dat de tegenwoordige opzichter niet verplicht kan worden om daar te wo nen, doch wel geldt die verplichting ten aanzien van een eventueel nieuw te be noemen opzichter. Naar aanleiding eener vraag van den heer Stadhouder zegt de voorz.. dat het niet in de bedoeling van B. en W. ligt cm aan het betrekken dier woning te verbinden dat de opzichter ook belast wordt met de inning van kaaigeld. Wel zal den opzichter zulks worden opge dragen op grond van diens functie, terwijl het in de bedoeling ligt daarvoor een kleine be'ooning voor te ste'len. Na eenige besireking wordt dan met algemeene stemmen het voorstel van B. en W. aan genomen. Op een vraag van den heer G. v. Leeuwen antwoordt de voorz. dat het in de bedoeling ligt om de te maken straat niet te bestemmen voor den publieken dienst. Verhuring tuingrond. Daarna is aan de orde een voorstel van B. en W. om over te gaan tot verhuring van tuingrond, gelegen bij voornoemde woning. Alvorens echter hiertoe over te gaan stelt de voorz. voor om in geheime zitting te gaan. waartce de Raad besluit. Na ongeveer 10 minuten wordt de open bare vergadering voortgezet en komt in behandeling e.en verzoek om van de ge meente bedoe'de grond te kunnen koopen als bouwgrond. De gebeden koopsom be draagt in totaal f 6350. De voorz. stelt eerst aan de orde dat de Raad zich zal uitspreken of al dan niet tot verkoop zal worden overgegaan. Na ampele bespreking s wordt met algemeene stemmen tot ver koop van den niei benoodigden grond be sloten, met uitzondering van het gedeelte tuingrond, waarop momenteel nog staan een loods, schuur, broeikas enz. Hierna wordt na eenige discussie be sloten om den grond in zijn geheel te ver- koopen, terwijl de koopsom wordt be paald op 7650. mei de bepaling, dat ter plaatse geen fabrieken gebouwd mogen worden, binnen 3 jaren het geheele ter rein moet bebouwd zijn, onder verbeuring eener boete van 5000, terwijl de wonin gen, die langs den Rijkstraatweg worden gesticht middenstandswoningen moeten zijn. De gemeente neemt voorts op zich in de straat een electrieiteitskabel te doen leggen en gedeeltelijk een hoofdbuis voor de water'eiding. Van dit besluit zal mede- deeling worden gedaan aan den verzoe ker. Punt 5 (verhuur grond) wordt dan va-n de agenda afgevoerd, terwijl besloten wordt om de op het terrein aanwezige loods, broeikas enz. alsmede bollenstellin gen publiek te verknopen. Verbreeding Dorpsstraat. In behandeling bomt dan een voorstel van B. en W. om ten behoeve van de ver breeding der Dorpsstraat bij de Schou tenbug (toegang tot het Watertje) een strook grond, ter grootte van ongeveer 23 M2. van A. Slootweg over te nemen voor een som van 75, met bepa'ing tevens dat deze van het onderhoud (de helft) van het hek wordt ontslagen. Voorts om onge veer 10- M2. grond over te nemen van M. Elderhorst. onde* bepaling dat deze even eens van het onderhoud van het hek wordt ontslagen, zonder eenige vergoeding. Op den grond die aldus verkregen wordt zal een trottoir gemaakt worden, terwijl ter afscheiding van dat trottoir en den eigendom van voornoemde personen een ijzeren hek geplaatst zal worden op beton schoeiing, waarvan het onderhoud geheel ten laste der gemeente zal komen. Na eenige bespreking worut dit voorstel met algemeene stemmen aangenomen. Hierna is de rondvraag aan de beurt die niets belangrijks oplevert, waarna de voorz. te ongeveer half twaalf de verga dering sluit. GEMEENTERAAD VAN EODEGRAVEN (V ervolg.) Voortzetting der begrootings-behande- ling op Donderdagmiddag 2 uur. Afwezig is de heer de Mars. De armenzorg. Bij behandeling van den post Armen zorg, doet de heer Beijen het voorstel hel beheer van deze gelden 5C00.—op te dragen aan eon Burgerlijk Armbestuur. Er bestaat ontevredenheid en daarom is deze regeling beter. De voorzitter echter vreest dat ook bij een armbestuur er geen volle tevredenheid zal komen. De eene steunzoekende is nu eenmaal geheel anders dan de andere. Er zijn er die bij een inkomen van 20.— steun kunnen missen on anderen, die 50 verdienen zoeken voor bijzondere gevallen gemeentesteun. De heer de Vos steunt het voorstel Beijen. Liefst zag hij het college van B. en W. voor de zaken van armenzorg aangevuld met. enkele personen. De voorzitter maakt hem echter duide lijk dat zooiets niet gaat. De heer Oldemans komt min of meer terug op zijn verworpen voorstel en stelt voor de uitkeeringen van een Burgerlijk Armbestuur te binden voor werkloozon aan bepaalde normen. Hij meent na on derzoek dat het kan. Evengoed als in Gou da bijv. De voorzitter zegt dat een derge lijke regeling in strijd mot de wet is. De heer Oldemans meent dat men het met de wet zoo nauw niet neemt, doch de voor zitter wijafc hem erop, dat hot eon heel verschil uitmaakt of men niet alle overtre dingen kan achterhalen of een verordening maakt, dio tegen cle wet strijdt. De heer C. B. Batolaan meent dat bij een Armbestuur de zaak gelijk blijft, alleen komen er andere menschen. Ontevreden heid blijft er altijd. Het voorstel Beijen wordt verworpen met 73 stemmen. Niet gesteund wordt een voorstel Oldemans om de post te ver- hoogen tot 7000.Verworpen wordt een voorstel Oldemans, gesteund door den heer Beijen, om de post werkverschaffing te verhoogen met 2500.De heer Olde mans bezigt als argument het uitkeeren van hoogere loonen. Thans wordt 15. gegeven en het moet, ook al zijn de ar beidskrachten niet volwaardig, een nor maal vakloon zijn. De heer Eeijen stemt voor om ruimer middelen ter beschikking te stellen. Do eerste stap naar een nieuw gemoontehuis? B. en W. stellen voor op rekening der kapitaalsdienst te bouwen een veldwach terswoning met arrestantenlokaal aan de Nieuwe Markt. De heer Jongeneel is daar sterk tegen. De zaak der cachotten be hoort gelijk behandeld te worden met de Raadhuiskwestie. Dit wordt vooruitloo- pen op een hangende kwestie. Blijkbaar ziet de heer Jongeneel gevaren. Hij veron derstelt blijkbaar, dat dit een eerste stap is naar de stichting van een nieuw Ge meentehuis op de Nieuwe Markt, waar hij absoluut tegen zou zijn. Bovendien is hij tegenstander van dienstwoningen. De voorzitter wijst op den onhoudbaren toe stand. De cachotten deugen daar absoluut niet voor. Bovendien moet er gelegenheid zijn tot communicatie met de bewakende politie. Dat bestaat bij het gemeentehuis niet. Verband met den worfing van den chef-vcldwaohter is dan ook veel beter. Met de Eaadhuisplannen heeft het niets te maken. De plaats is niet onceschikt. Toch vraagt ook de heer Beijen nog weer eens de positieve verklaring dat het geen stap is in de richting van een Ge meentehuis op de Nieuwe Markt. Deze verklaring wordt gegeven. De heer Oldemans staat aan de zijde van B. en W. De heer Baan Batelaan acht de oplossing niet ideaal. Als er plannen voor een Raadhuis waren kon er er1,ter ge wacht worden. Nu niet, dat duurt te lang. De heer Jongeneel C. H. vindt dat wachten niet zoo erg. De zaak moet centraal gere geld. De zaak van een brandvrij archief voor het Gemeentehuis is minstens even noodig. Diens voorstel tot uitstel wordt echter verworpen met 1 stem voor. De opcenten op gebouwd. Lang en breed, diep en hoog is gespro ken over de door de Holl. Mij. van Land bouw gevraagde afschaffing van de opcen ten op gebouwd van de grondbelasting. Weth. v. d. Marei (C.H.) stelde voor het gevraagde toe te staan. Het gaat bij hein niet om het bedrag, maar om het principe. Waarom moet de landbouw dubbel beta len. Van den grond wordt toch al vermo gens en inkomstenbelasting betaald. De heer Batelaan (A.R.) wil de zaak helder bezien. De opbrengst is 2200.waarvan 700.komt van vreemde eigenaars. De rest 1500.van 130 grootere en een hee- teboel kleine eigenaars. Hoogstens wordt een landbouwer dus ontlast met 12. waartegenover weer komt de verhooging van de fondsbelasting. Het helpt dus niets. Omdat echter zooiets als een toezegging is gedaan wil spr. de opcenten terugbren gen tot het peil van voor den oorlog d.i. 10 op gebouw-, 40 op ongebouwd durft hij niet aan, dat wil hij brengen op 60. De heer Vos steunt den wethouder. De heer Oldemans is verwonderd over de hou ding van den wethouder. Waarom heeft deze geen minderheidsnota ingediend. Snr. onderschrijft dat de eigenlijke boeren niet geholpen worden, alleen de ei^en-"-s. De heer Jongeneel trekt fel van leer tegen het voorstel. Alleen de eigenaars v,::,.e:i gediend. Juist in dien eigendom is geen sneldalende tendenz. De prijzen zijn nog ver boven de vooroorlogsche. Weth. v. d. Marei neemt de prijzen bijzaak, maar het gaat om het principe dat deze belasting •onrechtvaardig is. Wethouder Ba'elaan stelt tenslotte voor de opcenten te bren gen op 10. De heer Baan Batelaan gaat daarmee accoord. Weth. v. d. Marei is ver blijd over den halven stap in zijn richting, waarover zijn collega weth ouder weer ver wonderd is, want die had hetzelfde voor- vol gedaan in B. en W. waar alle voorstel len 1; stem hadden. De heer Oldemans be schuldigt den wethouder v. d. Marei en de beide R. K. leden ervan groepsbelangen Ie dienen. De beidé laatsten zijn nog nooit ergens zoo warm voor geweest als voor dit voorstel, waar ze belang bij hebben. Weth. Batelaan verdedigt zijn voorstel, dat hij doét omdat er iels is toegezegd en weer te heeren tot de opcenten voor den oorlog. De voorzitter raadt alle voorstellen af. De heer Jongeneel is ook tegen alle voorstel len. Afschaffing is onrechtvaardig, niet rechtvaardig. Tenslotte wordt ges'cmd. De stemmen staken, zoodat cle zaak aange houden moet worden. Yoor zijn de heeren Leliveld en de Vos, Burggraaf, Beijen en v. d. Marei. Dhr. Oldemans zag zJjn voorstellen om de opcenten op de personeele belasting af te schaffen en 50 te heffen op de Vermogens belasting, niet gesteund. De leer Beijen leest tenslotte voor een brief van den voorzitter der T. B. O. ver- eeniging, den heer K. Steijn, die een mis verstand in de besprekingen van den vori- gen dag wil wegnemen. Er bestaat geen reservefonds van 4000.Wel was er een speciaal fonds van 1054.95 dat reeds moest worden aangesproken voor de ver plaatsing van het te -tenkamp. Dit bedrag gaat er voor de verdere plannen geheel aan. Bovendien zijn de kosten voor ver pleging e. d. gestegen. De voorzitter weet alleen dat op 31 Dec. 1929 het door hem genoemde fonds er was bestemd voor nieuwbouw. Hoe het nu is, weet hij echter niet. De begrooting wordt tenslotte vastgesteld, met de aanteokening van zijn tegenstem op verzoek van den heer Oldemans. Hierna sluiting.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 14