ACADEMIENÏEUWS TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN WOENSDAG 5 NOVEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER naar waarnemingen in den morgen van 5 Nov. 1930, medegedeeld door he^ Kon. Ned. Meteor. Instituut, te De Bildt: Hoogste barometerst.760.0 te Dyon en Zürich. Laagste barometerst.: 737Ï9 te Valencia. Verwachting tot den avond van 6 Nov.: Matige tot krachtige tijdelijk stormach tige Zuid-Oostelijke, later naar het Wes ten omloopende wind. Betrokken met re gen. Aanvankelijk veel zachter. LUCHTTEMPERATUUR: 7.4 gr. C. LiOP r-s-rc-ps e. a Van Woensdagnamiddag 4.52 uur tot Donderdagmorgen 6.34 uur. is in een haast algemeene stijging der uitgaven. Zoo stegen, ongerekend de meerdere uit gaven voor fabricage, die der verkiezingen met 8500, die der pensioenlasten (open bare veiligheid) met 5300, meerdere sub sidie t. b. c.-bestrijding met 3550, pen sioenlasten enz. (openbare werken) met 4500; boventallige onderwijzers enz. met 12000. subsidies bijzondere bewaarscho- :n met 6100, nijverheidsonderwijs met 6000; subsidie gemeentelijke commissie voor maatschappe'ijk hulpbetoon met 5000, werkloozensteun mer 25.000, sub sidie werkloozenkassen en kosten Sociale Dienst met 6000; reserve voor aflossing op geldleeningen met f 10.000; rente en aflossingen geldleeningen, alsmede rente over deposito's van bedrijven enz. en kas geld met 57.400. De fabricagebegrooting was oorspron kelijk 87.000 hooger dan de raming in 1930 en 112.000 hooger dan de uitgaven in 1929, terwijl de winst van het slacht huis (incl. ijsfabriek! ongeveer 12.000 lager werd begroot Een andere belangrijke omstandigheid was, dat de begrooting over 1930, als gevolg van de verlaging van den vermenigvulcygingsfaclor van 0.9 op 0.7, sloot met een tekort van 250.000. hetgeen zich in 1931 niet mocht herhalen. Een slui tende begrooting is thans nog meer dan vorige jaren een eisch in verband met de nieuwe financieeie regeling. Het ging niet gemakke'ijk middelen te vinden om de begroot mg in evenwicht te houden, aangezien aan veihoogmg van het aantal opeenten op de gemeentefondsbe lasting niet kon worden gedacht. Niet al leen hebben B. en W. die middelen ge vonden, doch hebben zij ook nog een be drag beschikbaar weten te houden voor een tweetal posten, betrekking hebbende op de lichtfabrieken en op de fabricage- rekening. Ten eerste achtten B. en W. een verhoo- gin.g van de winst der lichtfabrieken mo gelijk. Mede in verband met de ingetreden daling der kolenprijzen kwam het hun ge oorloofd voor, voor de gasfabriek een hoo- gere winst uit te trekken van 22.000 en voor de Cenrale van 61.000 zoodat de totale winsten voor 1931 gebracht worden voor de Centrale van 61.000 zoodat de de eleetriciteitsfabriek op 660.275. Wat de fabricagerekening betreft hebben B. en W. weten te bereiken, dat behalve de reeds door de commissie zelve voorge stelde verminderingen van uitgaven ad pl.m. 11.000 nog een verlaging werd ver kregen van circa 22.000 en dat het ver lies der gemeentereiniging ca. f 5000 is gedaald, waardoor in zijn geheel een be drag werd verkregen van f 121.000. Het tot dekking van het tekort over blijvende bedrag hebben B. en W. ge bruikt voor de posten werkloozensteun en onvoorziene uitgaven alsnog te verhoo- gen. Al is dus, zoo zeggen B. en W., ten slotte evenwicht verkregen tusschen ont vangsten en uitgaven, schenkt dit 'toch geen voldoening, temeer, nu het algemeen financieel aspect niet bemoedigend is voor wat de verdere toekomst betreft. Immers dit jaar is de begrooting slui tend kunnen worden gemaakt o.m. door een toevallige daling der kolenprijzen. Voorts is in het onderhoud van straten, wegen enz. een achterstand ontstaan, die moet worden ingehaald en waaraan de hoogere raming voor fabricage is toe te schrijven. Verder zijn belangrijke uitgaven te wachten voor nieuwe werken bijv. een vermeld tempo in de voltooiing der cen trale rioleering, overbrugging van het Galgewater, de nieuwe veemarkt, het uit breidingsplan, de oplossing van het over weg-vraagstuk aan den Bijnsburgerweg, enz. Ook het onderwijs blijft zware eischen stel'en en de bouw van een nieuw stad huis zal eveneens offers vergen. Voorts zijn de vooruitzichten betreffende de werk loosheid en de armenzorg hoogst onzeker. Practisch staan nog slechts open ver zwaring van de personeele belasting en ver hooging tot het maximum der opcenten op de gemeentefonds- en de vermogensbelas ting. Doch dit zou groote moeilijkheden met zich brengen. B. en W. betoogen vervolgens, dat de 1 elastingbetalers bij den nieuwen toe- nd zeer gebaat zijn, daar zij en hier int de nivelleeringsgedachte van de wet tot uiting een aanzienlijk bedrag min der aan belasting zullen te betalen heb ben dan anders het geval was geweest. Immers ware deze wet er niet gekomen, dan zou de burgerij 600.000 meer aan be lastingen op te brengen hebben dan thans Vergeleken met het belastingjaar 1930 1931 worden zij ontlast met 240.000. De begrooting sluit aan ontvangsten cn uitgaven met een bedrag van ƒ8.249.522; vorig jaar 7.689.337. DE MAR IA-CONGREGATIE DER M0N PERE-PAROCHIE. Het triduum in de Parochiezaal. De Maria-Congregatie der Mon Père- parochie begint hedenavond een triduum. Eigenlijk is dit feit niet zóó iets bijzon ders, dat hierover buiten een officieel be richt nog iets meer zou moeten worden vermeld. Bij dit triduum is dit echter o.i. wel het geval. Immers, ondei de bezielende lei ding van den directeur, kap. R. M. A. Nieveen van Dijkum, kan dit triduum n.l. gehouden worden in de Parochiezaal in de Maria Gijzensteeg. En ook dat zou nog niet aanstonds zoo iets heel bijzonders zijn, als men de inrichting der zaal bij deze gele genheid niet iets bijzonders was. De leden der Congregatie hebben n.l. onder leiding van hun directeur de zaak terdege aangepakt en zoo de Parochiezaal omgetooverd in een fraaie kapel, heusch een echte, intieme, waim aandoende kapel. Op een kleine verhooging staat een móói altaar, op waarlijk kunstzinnige wijze ingericht. Het staat er temidden van bloe men en palmen en licht. Rechts staat een groot beeld der Moeder Gods, eveneens in bloemen en licht. Links het vaandel der Congregatie en de „preekstoel". De heele zaal is verder* bezet met bid- stoelen, in het midden een pad naar het altaar vrijlatend. Achterin staat een orgel en is er plaats voor de koorzangers-con- greganisten. Hier zullen de congreganisten tot Zondag a.s. hun geestelijke oefeningen houden, die door een eerwaarde Pater Jesuiet worden geleid. Het H. Misoffer wordt er opgedragen en het H. H. Sacrament zal er ter aanbid ding worden uitgesteld. Het is echt een kapel, een intiem kerkje, heel alleen voor de Congreganisten. En het is werkelijk ook de moeite waard er overdag, zoo ongeveer tusschen 12 en 1 uur eens een kijkje te gaan nemen. Bij de politie zijn inlichtingen te beko men omtrent een fiets, die in het Terwee- park onbeheerd is aangetroffen. De 10-jarige P. K., die voor de Petrus- kerk aan' het blindemannetje spelen was, stootte zijn hoofd tegen de punten van "het hek, waardoor hij een ernstige wond aan het voorhoofd opliep. Het jongetje werd in het politiebureau verbonden. LEIDEN. Geslaagd: Candidaats-examen Wis- en Natuurkunde letter F de heer P. van den Berg (W a s- s e n a a r) Candidaats-examen rechtsgeleerdheid mej. M. J. Coert (Den Haag) en de heeren Tj. de Cock Buning (Den Haag) en F. W. Telders (Hilversum). Bevorderd tot doctor in de Letteren en Wijsbegeerte, op proefschrift getiteld: „De karakterleer van Ludwig Klages", de heer J. Francois, geboren te Soerabaya. LAATSTE BERICHTEN UIT DE BOUWBEDRIJVEN. Met het oog op de onderhandelingen over de vernieuwing der Landelijke Collec tieve Arbeidsovereenkomst, welke op 1 Maart 1931 afloopt, is de samenwerking tusschen den Patroonsbond voor de Bouw bedrijven in Nederland en den Ned. R. K. Bond van Bouwpatroons hersteld. Door de gezamenlijke patroonsbonden is aan de arbeidersorganisaties medegedeeld, dat zij het bestaande collectief contract niet ongewijzigd wenschen te ver lengen. Wel hebben zij zich bereid ver klaard voor den tijd van twee jaar een nieuwe overeenkomst aan te gaan gelijk aan de oude met de navolgende wijzigin gen: a. Herziening der stakingsclausule. b. Bij verzuim op R. K. feestdagen, wel ke met Zondagen zijn gelijkgesteld, Jood- sche Sabbath, nationale- en plaatselijke feestelijkheden worden de niet-gewerkre uren zonder betaling van overgeld inge haald. c. Herziening der ziekteregeling in den geest der Wet. d. In niet in de klassenlijst opgenomen plaatsen zonder medewerking van de zijde der patroonsbonden geen afzonderlijke collectieve contracten door de arbeiders organisaties af te sluiten. e. Schrapping der 3A loonklasse en de daarin opgenomen plaatsen wederom in te deelen in de 3e klasse (met 2 cent lager loon). Wederinstelling eener 6e klasse. Herziening of opneming van eenige ge meenten in de klassenlijst. f. Technische herziening der vakantie regeling. g. Straffere maatregelen tegen beun hazerij. Ook de gecontracteerde arbeidersorgani saties hebben wijzigingen voorgesteld, on der meer: a. Instelling van plaatselijke commissies, welke speciaal tot taak hebben, overtre dingen van de bepalingen der overeen komst te voorkomen of te doen beëindi gen. b. In te voegen tusschen de 3e en 4e klasse een klasse 4A met uurloonen van 58, 48 en 43 cent per uur. c. De navolgende plaatsen in klasse te vorhoogen: Utrecht en Zaandam van le klasse naar hoofdk'asse, hetgeen betee- kent een uurrloonverhooging van 5 oent. Van de 2e naar de le klasse: Beverwijk, Yelsen, Groningen, Bussum, Delft, Hilver sum, en Wijk aan Zee. Dit beteekent voor de geschoolden 5 cent verhooging. voor de gooefenden 8 cent en voor de ongeschool den 15 cent per uur Van de 3A klasse naar de 2e klasse: Eindhoven, Nijmegen en Katwijk, hetgeen neerkomt op een uurloonverhooging van 6 tot 8 oent. Van de 3e klasse naar de 2g klasse: Hil'egom, Lisse, Noordwijkerhout, Sas- sen'heim, Bennebroek. Huizen (N.-H.) en Helder, wat beteekent een verhooging van 8 tot 10 cent. Van de 3e klasse naar de klasse 3A: Amersfoort, Bennekom, Breda, Broek op Langendijk, Castricum, Deventer, Ginne- ken, Gouda, 's-Hertogenbosch, Leiderdorp, Oosterbeek, Princenhage, Tilburg, Uit geest, Vught en Wageningen. Dit voorstel houdt in een verhooging van 2 cent. Naar de 3e klasse: Noorddijk. In klasse 4A op te nemen: Alphen a. d. Rijn, Bodegraven, Boskoop, Jutphaas, Mid delburg, Oude Pekela, Vlissingen, TJssel- stein, Coevorden, Stadskanaal Musse'ka- naal, Ter Apel, Medemblik, Schagen en West-Friesland. Dit zou een verhooging van 3 cent zijn. Van de 5e klasse naar de 4e klasse: Zuidlaren en Bellen. Dit is een verhooging van 4 tot 5 cent. Voorts wordt voorgesteld de klassenlijst uit te breiden door opname van die plaat sen, waar wederzijdsehe partijen afdeelin- gen hebben gevestigd. Met het oog op de huidige sociale- en economische ontwikkeling en de daaruit voortkomende of daarmee samenhangende feiten en verschijnselen, kan aan hot vraagstuk van den werktijd-actualiteit niet worden ontzegd. Men wenscht dan ook de regeling van den werktijd onder de oogen te zien. Verdere inkrimping van de groep onge schoolden wenschen de werknemers onder het oog te zien. Het Leerlingenvraagstuk, meer in het bijzonder de leerlingregeling en de rechts positie van de leerlingen wenscht men oveneens nader te bezien. Eenige wijzigingen m onderling overleg in het Vacantiereglement worden diensrig geacht. De Ned. R. K. Bouwvakarbeidersbond „St. Joseph" en de Ned. Chr Bouwarbei- dersbond ste'len nog voor bindertoeslag op den grondslag van fondsvorming. De postvluchten naar Indië. Bij de K.L.M. is bericht ingekomen dat het vierde postvliegtuig naar Indië hedenmorgen om 6.10 uit Jask is vertrokken en om 13.22 te Karachi is aangekomen. Hoog waler in de Zuiderzee. Tengevolge van den boogen stand der Zui derzee die ruim 1 M boven N.A.P. is, zijn gis teren aan het Pampus en de Eeuw eenige pol ders overstroomd. In den Oostpolder IJdoorn drijft meer dan 150.000 pond hooi in het zee water. Veerwegen overstroomd. Uit Boxmeer wordt ons gemeld: De veerwegen te Boxmeer, Oeffeit en Afferden zijn overstroomd. Het veer le Vierlingsbeek is intact. Doodelijk ongeluk. Vanmorgen kwart- over negen is de 58- jarige havenarbeider O. C. van Putten, wonende Maaskade te Rotterdam, aan boord van het sleepschip „Mannheim" 201 terecht gekomen onder drie balen suiker bij het lossen van het stoomschip „Utgard", deze balen waren n.l. plotseling uit de strop losgeschoten. Hij werd in bewuste- loozen toestand naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht, waar een nekwervelfractuur geconstateerd werd. De man is overleden. Overreden en gedood. Gisteravond is de landbouwer J. Vrijs, wonende te Deurze, bij den onbewaakten overweg te Balloo gemeente Rolde, door den laatsten trein van de Noord-Ooster locaal spoorweg overreden. Het ongeluk is door niemand bemerkt. Hedenmorgen vond men den ongelukkige dood op de rails lig gen. Het hoofd was hem van den romp gescheiden. Onder een schip terechtgekomen. Hedenmiddag omstreeks 1 uur is op de scheepswerf van de gebrs. Pot te Bolnes de 65-jarige L. van Es uit IJsselmonde on der een op stapel staand schip, dat om viel, terecht gekomen. De ongelukkige moet onmiddellijk gedood zijn geweest. DE DO X NAAR NEDERLAND. De vliegboot volgt den loop van den Rijn,. ALTEURHEIN, 5 November (V.). - De vliegboot Do X, die beden te Amsterdam ver wacht wordt, is hedenmorgen 8.10 uur uit de hal naar buiten op het meer van Constanz gebracht. Sedert 10.10 uur kruiste het vlieg tuig boven het meer, waarschijnlijk om de mo toren aa# een laatste proef te onderwerpen. Tegen den middag startte het met bestem ming naar Amsterdam. BAZEL, 5 November (V.D.) Hedenmid dag te kwart voor 1 nam men boven Bazel het dof geronk waar van zware motoren en even later verscheen de Do X boven de stad. De vliegboot vloog in Zuidelijke richting over Bazel, en volgde den loop van den Rijn, om boven de dennen van het Zwarte Woud te ver dwijnen. Twee vliegtuigen, opgestegen van het vliegveld te Bazel, begeleidde de Do X een eindweegs. (Reclame) 375 Nader wordt ons nog gemeld: Naar wij hedenvoormiddag vernamen is de Do X om 11.27 (10.47 A'damsche tijd) van Friedrichshafen vertrokken. Het vliegtuig werd te ongeveer 4 nur te Amsterdam verwacht; het zou niet over Scheveningen vliegen in verband met het late uur van aankomst. KARLSRUHE, 5 Nov. (V.D.). De vlieg boot DO X vloog te 13.03 uur over Kehl en bereikte te 13.00 de Oostelijke voorsteden van Karlsruhe. De vliegboot vloog -hoog in do welken en koerste in Noordelijke rich ting. MANNHEIM, 5 Nov. (V.D.) De vlieg boot DO X vloog te kwart over 2 over Mannheim en volgde verder den Rijn. COBLENZ 5 November. (V.D.) Do Do X vloog te half 3 over Coblenz. DüSSELDORF 5 November. (V.D.) De Do X vloog te 15.50 uur (3.10 Ned. tijd) over Düsseldorf. Het schip volgde den Rijn in Noordelijke richting. Schellingwoude gereed. In het vliegkamp Schellingwoude, waar men feitelijk reeds van 15 Juli af paraat is voor de ontvangst van de Do X, heersehte hedenmorgen een opgewekte stemming, veroorzaakt door het feit, dat men thans zekerheid heeft, dat 's werelds grootste vliegboot door de luebt haar weg naar do hoofdstad zoekt. Daar men erop rekent, dafc gezien het startbericht de aankomst niet vóór 4 uur kon plaat-s vinden, was te "on geveer half 2, toen wij in het kamp arri veerden, de bedrijvigheid, daar uiteraard nog niet groot. Het toezicht op het kamp wordt thans persoonlijk waargenomen door luitenant ter zee lie klasse F. W. v. Overeem, geassisteerd door e-en der ge trouwen van het kamp, bootsman Seyder- veld, terwijl voorts een aparte bezetting van 12 man van de marine-kazerne voor den goeden gang van zaken zorg dragen. In het Buiten IJ nabij het kamp koersten e entweetal booten der politie waarvan do bemanningende bemanningen opdracht hebben ontvangen het vaarwater open te houden, opdat een veilige daling van de Do X verzekerd zou zijn. Luitenant v. Overeem deelde ons mede, dat de landing zal plaats vinden buiten den strekdam van Durgerdam in de buurt van Pampus. Van dit punt uit zal de Do X met een motor boot der marine „de Coehoorn" naar het kamp worden gesleept om daar aan een door het loodswezen geplaatste boei te worden gemeerd. De Amst-erdamsche poli- tie-autoriteiten hadden speciale maatre gelen getroffen, dat geen enkele onbe voegde het marine-vliegkamp zou kunnen bereiken. De toegangswegen tot het kamp waren door agenten afgezet. Een groot aantal nieuwsgierigen bevinden zich reeds vanaf 8 uur vanmorgen op den Durgerdam- mer dijk tegenover het kamp, in elk geval een uitstekende plaats voor een goed over zicht. De aankomst te ongeveer half 5. Men houdt er op Schellingwoude thane rekening mede, dat de aankomst van de Do X te ongeveer half 5 zal plaats vin den. Voor het geval van e-en landing op de Zuiderzee bij donker zijn in het kamp vuurpijlen aanwezig. Nadere middelen om de juiste positie aan te geven, heeft men hier niet. De eerste piloot van de Do X, luchtvaart-kapitein ir. H. Metz, is van de situatie te Schellingwoude volkomen op de hoogte, aangezien hij het kamp reeds verschillende malen per vliegtuig heeft bezocht. Nader wordt ons nog gemeld: Volgens een draadloos telegram van de vliegboot Do X zou de vliegboot om 10 min. over 4 (Holl. tijd) in de marine haven Schellingwoude arriveeren. DE STORM IN FRANKRIJK. PARIJS, 5 November (V.D.) De hevige stormen van de afgeloopen dagen hebben voor al in de Zuidoostelijke provincies van Frank rijk groote schade aangericht. Te Bordeaux en omgeving werd in de tuinderijen groote schade aangericht, terwijl in de stad zelf verschei dene schoorsteenen instortten, daken van hui zen werden afgerukt en door het omverwaaien van verschillende masten der bovengrondsche electrische leiding een groot gedeelte der stad in donker werd gezet, Het telefoon- en tele- graafverkeer met het Zuidwesten van Frank rijk werd eveneens bijna geheel verbroken. Bo vendien zijn ook in deze streek de meeste ri vieren tengevolge van de aanhoudende regens buiten de oevers getreden. Te Arles stortte tengevolge van den storm een stal in, waarin zich ruim 120 schapen bevonden. Slechts 20 schapen werden levend onder de puinhoopen gevonden. De andere dieren werden door het vallende houtwerk gedood of moesten afge maakt worden. Prettige verkiezingsdagen in Polen. WARSCHAU, 5 November (V.D.) Gister avond trachtte een groep bewapende mannen tijdens een verkiezingsvergadering der Nat. Democr. Partij de zaal binnen te dringen. Toen zij daarin niet slaagden, schoten zij met hun revolvers alle ruiten kapot. Toen de vergade ring was afgeloopen en de deelnemers naar huis wilden gaan, werden sommigen hunner door de gewapende mannen beschoten. Zeven hunner werden ernstig en verscheidenen licht gewond. Later op den avond drong de gewa pende bende het redactiebureau van een Nat. Democr. blad binnen en vernielde den inven taris van 6 redactiekamers. De politie kwam te laat ter plaatse om de daders te kunnen arresteeren. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Afgekeurd. Een boerenopmarsch in Finland. HELSINGFORS, 5 November (V.D.) Groot opzien heeft in geheel Finland gebaard een opmarsch van boeren in het provincie stadje Forssa in de provincie Tavastaland. Gistermiddag verschenen plotseling voor het politiebureau te Forssa meer dan 100 auto's met ruim 400 personen erin, die de invrijheid stelling eisch ten van een zekeren Zondag j.l. gearresteerden Markula, die beschuldigd wordt van moord op den communist Holm, die in den nacht van 4 Juli werd vermoord. De toe stand te Forssa werd dreigend toen den ge- heelen middag nieuwe auto's met boeren de stad binnenkwamen zoodat tegen den avond in totaal 800 auto's in Forssa stonden opge steld. Na lange onderhandelingen van den gou verneur en den districtscommondant met de leiders der boeren, konden dezen ertoe worden overgehaald, rustig naar huis terug te keeren. Forssa ligt ruim 100 K.M. ten N.W. van Helsingfors. Ontploffing in een textielfabriek. BRUSSEL, 5 November (V.D.) Heden heeft te Leuze een hevige ontploffing plaats gehad in een textielfabriek. De door deze ont ploffing ontstane brand verwoestte de geheele fabriek. Vijf meisjes zijn tengevolge van de ontploffing zwaar gewond. Groote brand te Battle Harbour. NEW-YORK, 5 November (V.D.) Uit St. Johns op Newfoundland wordt gemeld, dat te Battle Harbour op Labrador een groote brand is uitgebroken. De verbindingen met Battle Harbour zijn verbroken, maar volgens ingekomen berichten zouden vele gebouwen, w.o. het Wilfred Grenfell hospitaal door het vuur zijn vernield. Borstelfabriek afgebrand. BRUSSEL, 5 November (V.D.) Te Izegem is een borstelfabriek door onbekende oorzaak totaal afgebrand. Groote voorraden zijn ver loren gegaan. De schade wordt geraamd op een half millioen francs. AMSTERDAM, 5 Nov. Vee. Aanvoer 236 vette kalveren le kwal. 1.001.10, 2de kwal. 9298 cent, 3de kwal. 84—90 cent, 31 nuchtere kalveren 1218, 400 varkens. Vleeschvarkens (90110 Kg.) 6667 cent, zware 6466 cent, vette 6264 cent. WOERDEN, 5 Nov. Kaas. Aanvoer 329 partijen le kwal. 40—43, met rijksmerk le kwal. 4448, 2e kwal. 40-43, zware 49.—, Handel matig. BOSKOOP, 5 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 62— 71 cent, Golden Ophelia 0.801.16, Had- ley 1.482.00, Claudius Pernet 1.00— 1.60, Columbia 0.931.30, Butterfly 0 801.18, Mac Keiler 1.001.22, Rosa- landia 0.801.31, Kilham 0.64—1.20, Germania 1.10—1.30, Florex f 1.00—1.23, Poten 0.801.20, Polyantharozen 5076 cent. Diversen: Chrysanthen, grootbloemig 1523 cent per stuk; idem tros 10—30 cent per bos, Lelies 1618 cent per kalk, Phy- salis Franchetti 1535 cent, Clematis Prins Hendrik 38 cent per stuk. HAZERSW0UDE, 5 Nov. Eierenveiling Aanvoer 3024 eieren. Prijzen: kippeneieren 10.5011.75 per 100 stuks; eendeneieren 6.10—7.^0 idem. TER AAR 4 Noc. Veiling Tuindersbelang Snijboonen 3.804.60, Stek 1.80—2.30. Witte Pronkers 1.—1.80, Sla 2.60—5.60, Tomaten A. 17.50—21.—, B. 17.40—18.—, C. ƒ16.50—17.—OC. ƒ8.60—10.30. <W 138KI.N UTK E KIN O EN (A MSTERÜ AM) (Niet officieel). Berlijn 59.20 Londen 12.063 /4 New York 2.48% Barijs 9.753/.J Brusse 34.6D/2 Zwitserland 48 22 Milaan 13.01 Madnc 27 97l/2 Oslo 66.47i/9 Kopenhagen 66.47t/2 Stockholm 66.65 We-ne> 35.02l/2 Hraai - 7.37l/2 Boedapest Prolongatie U/^'o BEURSOVERZICHT. De stemming ter beurze was heden niet ongunstig in navolging van Berlijn. Wel licht, dat de overwinning der Democraten in de verkiezingsstrijd in de Vereen. Sta ten hier een goeden indruk heeft gemaakt. Philips liepen enkele pets. op, al kon het hooger peil van hedenmorgen niet ge handhaafd blijven. Margarine Unies stel den zich wat hooger, terwijl Aku's boven 70 kwamen. Accoustieken openden in vaste houding, maar in het verder verloop ging het avance weer verloren. Voor Olie waar den bestond een gunstige tendenz, in de eerste plaats voor Kon., die een kleine winst behaalden. Suikers stil en weinig veranderd, hoewel hier en daar een neiging tot reactie bestond. Tabakken konden zich eenigszins herstellen van de gisteren ge leden verliezen, waarschijnlijk in verband met een wat gunstiger stemming op de Rubberafd. waar de noteeringen hooger kwamen. De Mijnafd. was stil en ook in Scheepv. ging weinig om. Ned. Scheepv. Unies iets lager. Amerikanen stil en over het geheel waren de koersvariaties geheel onbeteekenend. Young-leening gevraagd en eenigszins hooger.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 3