De Man van Nergenshuizen MAANDAG 3 NOVEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. AUTO RIJDT OP WAGEN MET BOOMEN. Eén doode. Toen de auto-verhuurder D. uit Lichten voorde Zaterdagavond de familie S. V., wo nende te Lichtenvoorde, uit het Naburige Eibergen wegens het zeer slechte weer per auto van een familiefeestje thuis bra-cht, had hij te ongeveer 8 uur het on geluk op den Liohtenvoordschen weg, even voor de grens,der gemeente Groenlo, in volle vaart op een met zware en lange boomen geladen houtwagen, elke zich even eens in de riehting Lichtenvoorde bewoog, in te rijden. De botsing was zoo ontzettend, dat een boom door de voorruit der auto binnen drong in de lengte daar door heen stak, vervolgens deze door de achterruit- verliet en nog enkele meters daarbuiten uit kwam, terwijl een andere boom door de zijruit eveneens binnen drong, 'n Voorbijganger waarschuwde onmiddellijk beide Groenlo- sche doktoren dr. Wentholt en dr. Smit, die binnen enkele minuten aanwezig wa ren. Zij troffen de echtgenoote van S., de 27-jarige mej. V., die reeds dood was. Haar man en een halfjarig kindje van haar zuster die slechts lichte verwondin gen aan het hoofd hadden opgeloopen, wer den naar het St. Vincentiusgasthuis te Groenlo vervoerd, vanwaar ze, na verbon den te zijn, huiswaarts mochten. De chauffeur en een zuster van het slachtoffer bekwamen wonder boven wonder bijna geen letsel. De carrosserie van den nieu wen groot en Citroen-wagen werd geheel vernield. Eerst na de boomen te hebben afgezaagd kon de auto weggesleept wor den. Omtrent de oorzaak van het ongeluk stelt de politie een onderzoek in. Vermoe delijk treft de koetsier van den houtwagen geen schuld en ligt de oorzaak misschien in den zwaren regenval welke het uitzicht belemmerde. BOTSING TUSSCHEN TWEE MOTOR- WAGENS VAN DE GOOISCHE TRAM. Zes gewonden. Zaterdagmiddag omstreeks twee uur heeft op den Hilversummerweg ter hoogte van de Vredelaan een ernstige botsing plaats gehad, tusschen twee motorwogens van de Gooische Tramnjaatscliappij. De eene wagen vertrok om kwart voor twee uit Laren, terwijl de andere op hetzelfde tijdstip uit Hilversum vertrok. De tram van Hilversum had voor den wissel bij het St. Janskerkhof moeten wachten om de haar tegemoet rijdende wagens te la ten passeeren. De bestuurder schijnt ech ter niet te hebben opgelet en reed full speed om de bocht van het St. Janskerk hof. Op hetzelfde moment, dat hij op het spoor van den wissel reed, naderde de tram uit Laren Een aanrijding was niet meer te voorkomen. De beide wagens reden met kracht tegen elkaar in, wipten elkaar uit de rails en liepen in elkaar. De tram van Laren was vol passagiers, terwijl de tram van Hilversum een tiental reizigers ver voerde. In totaal werden ongeveer vier personen gewond, terwijl de beide be stuurders zware verwondingen opliepen. Alle gewonden bevonden zich op de beide voorbalcons. De slachtoffers werden naar het St. Janskerkhof vervoerd, waar zij verbonden werden. Ter plaatse waren aanwezig de burgemeester van Laren en de ingenieur van Rijkstoezickt Capelle, welke laatste als zijn meening te kennen gaf, dat de bestuurder van de tram uit Hilversum had moeten stoppen voor den wissel om de te gemoet rijdende tram te laten doorgaan. Met het opruimingswerk is menspoedig begonnen. FEUILLETON door VICTOR BRIDGES Vertaling van F. van Velsen. Ik geloof, dat ik hem een beetje scherp aankeek, want hij maakte onmiddellijk een verontschuldigend gebaar met zijn hand. „Zie mij niet voor onbescheiden aan", voegde hij er haastig aan toe. „Uw naam is in de City dikwijls in verband daarmede genoemd, maar indien U op het oogenblik daarover geen nadere inlichtinge kunt ge ven. zal ik geduld moeten hebben." Zijn gezegden hadden -^ij natuurlijk ecnig lichv gebracht. Ik dacht niet, dat iemand, behalve mijn ontdekking in Boli via, een nieuw goudveld in Zuid-Amerika hadden gevonden. Zou, hetgeen waarop hij zinspeelde, in betrekking kunnen staan met den brief van Sanga/tte? Om tijd voor een antwoord te winnen stak ik een sigaret „Op het oogenblik", zei ik hoog-ernstïg, „mag en kan ik geen nadere inlichtingen over dit onderwerp verstrekken" (God weet, dat het de zuivere waarheid was Doch toen, ik zijn teleursteling zag, voeg de ik er aan toe: „Misschien ben ik bin nenkort wel in de gelegenheid U een prac- tisch advies te geven." Opeens verhelderde zijn gelaat. Hevige autobotsing te Velsen. Een hevige autobotsing vond Zondag middag omstreeks halfdrie plaats op den Wijkerstraatweg te Velsen. In een bocht van den weg wilde een luxe auto, bestuurd door den heer W., wonende te Haarlem, een in dezelfde richting rijden den auto passeeren, toen van de tegenge stelde richting een auto kwarnm aanrijden, bestuurd door den heer B., wonende te Be- verwijk," Beide auto's botsten met kracht tegen elkaar. De slag door de botsing ver oorzaakt, was zoo hevig, dat tientallen om wonenden verschrikt naar buiten kwamen. Met moeite kon men de inzittenden uit de auto's, die niet veel meer waren dan ruïnes, bevrijden. Het bleek, dat allen min of meer ernstig door glasscherven gewond waren, zoodat men een dokter waarschuw de, die spoedig ter plaatse was. De ge wonden, de heer en mevrouw W., de heer B. en een passagier, R. genaamd, werden bij eenige omwonenden binnengebracht. Na verboaiden te zijn werden zij per auto naar hun woning vervoerd. Auto bij Wormerveer te water gereden. Waarschijnlijk door duisternis en regen misleid, geraakte Zaterdagavond een per sonenauto op den onverlichten weg tus schen Wormerveer en het buurtschap West-Knollendam in een sloot langs den weg te water. De inzittenden, waaronder een lid van den gemeenteraad, allen op weg naar een herdenkingsbijeenkomst in genoemde buurtschap, wisten zich nog bij tijds in veiligheid te stellen en kwamen zoodoende met den schrik vrij. De auto, die in een scherpe bocht van den weg te water was geraakt, zakte steeds verder weg, zoo dat toegesnelde hulp er niet in mocht sla gen den vierwieler weer op den weg te krij gen. Later op den avond is een kraanwagen ter assistentie geroepen. De chauffeur scheen met den weg, die zeer veel bochten heeft, niet voldoende bekend, terwijl het zeer slechte weer ook van invloed op het ongeval moet zijn geweest. Vrachtauto in een sloot gereden. Op den Rotterdamscheweg nabij de Zweth is gisteravond een vrachtauto van v. d. B. uit IJmuiden in de sloot langs den weg gereden. Het voertuig sloeg over den kop en kwam geheel onderstboven in de modder te liggen. Door het intrappen van een ruit werden do -chauffeur en een Haagsche werklooze die mee mocht rijden, uit de modder ge trokken. Zij kwamen met den schrik en een nat pak vrij. Door de firma De Graaf te Delft is de zwaar beschadigde auto ge licht en weggesleept. GROOTE TORENKRAAN DOOR DEN STORM OMGEWORPEN. CV scheepswerf te Amsterdam. Het stormachtige weer van gisteren heeft overal in hefc land veel schade aan gericht aan daken en schoons teenen. Van buitengewoon ernstigen aard was de schade op de groote terreinen van de Ncderlandsche Scheepsbouw Maatschappij aan den Cornelis Douwesweg aan de overzijde van het IJ te Amsterdam. Om precies één min. voor drieën de klok in de portiersloge is op dat moment blijven stilstaan klonk een licht ge kraak, gevolgd door een enorm zwaren slag. Een der groote toren'kranen, die gebruikt worden bij den bouw van de schepen, die op de helling staan en die platen en andere bouwmaterialen omhoog hij schen, was door een rukwind losgerukt en in haar volle lengte over het emplace ment gestort. Slechts een electricien bevond zich in de nabijheid van het gevaarte. De man, het gevaar-ziende, kroop dadelijk onder den kiel van het aanbouw zijnde vrachtschip voor de maatschappij „Ne derland", de „Tajandoen." De torenkraan met uitstekenden arm viel precies- evenwijdig met bakboordzijde van heb schip. Een gedeelte van den kraanarm raakte de „Tajandoen" mid- „Ik zou U buitengewoon dankbaar zijn, indien U mij dien dienst zoudt kunnen be wijzen, mijnheer Norbhoote", sprak hij, bui tengewoon opgewekt. „Het zal mij zeer aangenaam zijn", zei ik, mijn glas ledigend. „Nu zal ik U werke lijk moeten verlaten, want ik heb om zes uur een conferentie." Hij volgde mij tot den uitgang van het hotel, onder het uiten van de onmogelijk ste betuigingen van dankbaarheid over mijn welwillendheid en toen ik in een taxi wegreed, zag ik hem nog steeds buigend mij met zijn hand staan nawuiven. Het was ta melijk ver van Cannonstreet naar Vaux- hall road, maar de herinneringen aan die vergadering waren te onderhoudend om mij te vervelen en ik glimlachte nog over de voorbarigheid van dat kaalhoofdige heertje, toen de chauffeur plotseling voor een rij ouderwetsche, naargeestige huizen bleef stiistaan. „Hier isset meneer", sprak hij, achter over leunend, waarna hij de deur opende. „Nummer 34". Ik stapte uit en verzocht hem te wach ten. Ik oordeelde het practisch om, indien Billy niet thuis mocht zijn, een taxi bij de hand te hebben. Dit wist ik wel, dat in dien ik werd gevolgd, men mij niet naar dit soort buurt zou vergezellen. Ik ging een oude vervallen trap op en gaf een ruk aan de bel en hij moet nog al tamelijk sterk geweest zijn, want er volg de een geluid, in staat om de gehee-le buurt op de been te brengen. Na lang wachten werd er op het geraas, dat ik gemaakt had gereageerd door een oudachtigé vrouw met ronde schouders, die haar hoofd voor den ingang zichtbaar maakte en mij wantrou wend met loerenden blik bekeek. „Is mijnheer Logan thuis?" «roeg ik. DRA5I(1A-vANVA0föhBURG'S-- -LEEUWARDEN scheeps en sloeg eenige platen en spanten stuk. De dreuning was buitengewoon zwaar en de vele duizenden kilo's van het gevaarte deden den grond schudden. De kraan heeft een hoogte van omstreeks 35 Meter. Onder den kraanarm, die 25 Meter zal zijn, bevindt zich het huisje van den machinist, aan het achtergedeelte van den arm is de ruimte, waar de lieren, die electrisCh bediend worden. De kraan, die rijdbaar is, was volgens voorschrift met klemmen aan de rails vastgebonden. Voorts was zij, zooals- eveneens voorschrift is, op den wind gericht, om dezen 'zoo min mogelijk vat te geven. Voor 't geval de wind draait, kunnen de kraanarmen met nen wind meedraaien. Het heeft er veel van en de verklaringen van het per soneel wijzen daar ook op dat de bui, die omstreeks drié uur los'tbarstte een wer velende werking moet hebben gehad. De toten is één groote ruïne: de ijzeren binten zijn verwrongen en verdraaid en de rails, waaraan de Hemmen bevestigd "waren, zijn uit den grond getrokken. De arm ligt, geheel ontzet, dwars over het terrein, dat met platen en ijzeren voor werpen is bedekt. „De ört." Doodelijke val. Zaterdagavond is de arbeider V. in zijn woning te Maassluis van de trap gevallen. Bewusteloos en met een hoofdwond werd hij opgenomen. De ontboden geneesheer kon slechts den dood van den ongelukkige constateeren. Door gas badwelmd. Te Delft is Zaterdagmiddag de uit zeven personen bestaande familie van Boon aan het Oostplantsoen ter nauwernood aan den dood door gasverstikking ontsnapt. Toen mevr. van B. door den wekker ont waakte voelde z ijzich zeer onwel en be merkte een sterke gaslucht. Zij had de te genwoordigheid van geest direct de ramen open te zetten. De overige huisgenooten, die allen min of meer bedwelmd waren, kwamen spoedig weer bij. Later is geble ken, dat de gasleiding onder den drempel van de voordeur was gebroken en het gas door een gat in den muur in de woning was binnengedrongen. ZIJN KNECHT VAN DEN TOREN GESTOOTEN? Om een verzekeringssom machtig te worden Op 29 Maart van het vorige jaar ge schiedde op' het Ambonplein te Amsterdam een ontzettend ongeluk; in den toren van de kerk aldaar viel een leidekker uit den nok in een der ommegangen. De brand weer kwam er aan te pas om het vreese- lijk verminkt lichaam van den man naar den beganen grond te transporteeren en weldra gaf het slachtoffer den geest. Aanvankelijk dacht men aan niets anders dan aan een verschrikkelijk ongeval, doch langzamerhand begonnen er vreemde ge ruchten omtrent de droeve gebeurtenis te loopen en kwamen er speciaal ten aanzien van den patroon van den verongelukten leidekker zeer bezwarende omstandigheden aan het lioht. Zoo bleek, naar het „Han delsblad" meldt, o.a., dat die patroon op het leven van zijn om het leven gekomen knecht een levensverzekering van vijftig duizend gulden had gesloten, welk bedrag hem dan ook na het sterfgeval werd uit betaald. Toen nu de patroon een nieuwen knecht in dienst nam, stelde hij pogingen in het werk om op het leven van dezen man een verzekering van eenige honderd- Zij schudde haar hoofd. „Wanneer zou hij terugkomen?" Weer schudde zij het hoofd. „Kweet niet", schorde zij. Ik weerhield een sterke vloekneiging. „Ik ben een vriend van hem", legde ik uit. „Ik heb hem vanmiddag een telegram gezonden, «Jat ik zou komen. Heeft hij het niet ontvangen?" „Nee," antwooi-dde zij „hij'p geen tele gram ontvangen." „Maar het moet toch gekomen zijn", wierp ik haar tegen, „want ik heb het zelf verzonden." „O ja, dazwaar ook, ja, deris een tele gram gekomen'k heppefc tusschen den spiegel gestoken. Maar hij is sinds giste ren niet thuis geweest." „Dat is jammer", zei ik. „Mag ik even binnekomen om een briefje voor hem te schrijven De ronde schouders gingen een paar maal op en neer. „Kweet niet, offie dat graag het." „O ja, dat vindt hij best", verzekerde ik haar. „Ik behoef niet in zijn kamer te ko men. Als U een velletje papier en een en veloppe voor mij heeft, kan ik het in de hal wel krabbelen". Iets in mijn redelijk aanbod scheen het oudje vertrouwen in te boezemen, want zij deed voorzichtig de deur juist wijd genoeg open, om een normaal menschelijk lichaam te laten passeeren. „Ik ben direct terug", riep ik tegen den chauffeur;daarna stapte ik op den drem pel en ging binnen. De kostjuffrouw opende.de deur aan de linkerhand in de gang. „Hij zalletwel goedvinden, hoop ik", sprak zij nog eenigszins met tegenzin. „Dis de kamer van meneer Logan." UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 4 November. Huizen, 1875 M. K. R? O.-uitzending. 8.009.15 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.151.45 Conoert door het KRO-Trio. I.45 Gramofoon. 2.00 Vrouwenuurtje. Boekbespreking. 3.003.30 Kniples. 5.00 Gramofoon. 6.00 Esperante. 6.15 Gramofoon. 6.45 Cursus schriftverbetering. 7.15 Lezing over den Volkenbond. 8.00 Concert door het KR O-orkest o. 1. v. J. Gerritsen. Mevr. v. d. Meent Walter, zangeres. II.0012.00 Gramofoon. Hilversum, 298 M. 'A. V. R. O.-uitzenddng. 8.0010.00 Gramofoon. 10.00 Morgenwijding. 10.3012.00 Concert door het AVRO- Kwintet. 12.00 Concert door het klein strijkorkest v. d. Amsterdamsche Orkestver. o. 1. v. F. v. Diepenbeek. 2.002.30 G. Pilger spreekt over „De Vrouw". 3.00 Kniples. 4.00—4.30 Lezing. 4.30 Kinderuurtje. 5.30—7.00 Concert door de Haarlemsohe Orkestver. o. 1. v. E. v. Beinum. 7.00 Engelsche les. 7.30 Lezing over J. S. Baeh, door H. Kindier, met cellomuziek. 8.008.20 Kamermuziek door het Con certgebouw-trio (Zimmermann, Loeven- sohn, Spaanderman). 8.20 Concert door het Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. 8.50 Vervolg Kamermuziek. 9.10 Fragmenten „Tosca", opera v. Puc cini. 9.30 Vlaamsche leut door Lamoen. 10.00 Persberichten. 10.15—11.00 Concert door 't Omroep orkest. 11.00—12.00 Gramofoon. D a v e n t r y, 1 5 5 4,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Concert. 12.50 Orgelspel door E. O'Henry. U202.20 Orkestconcert. duizenden guldens af te sluiten. Deze po ging mislukte, een en andere kwam de justitie ter oore en zij droeg den oommissa- ris van politie van het bureau-Linnaeus- straat, den heer J. Reyinga, op, terzake een onderzoek in te stellen. De commissaris verzekerde zich ten deze van de hulp van de centrale recherche en een uitgebreid onderzoek werd hier en in Den Haag waar de leidekker-patroon woont, begonnen.. Eerst een dezer dagen dué ruim ander half jaar nadat het sterfgeval op het Am bonplein plaats greep kon de politie tot een tweetal arrestaties overgaan, nl. van den patroon en één van zijn knechts. Een reeks getuigen werd deze week ten par- kette door den subst. officier van justitie mr. J. Versteeg gehoord. Gisteren (Zater dag) heeft ten slotte de aangehouden knecht zeer bezwarende verklaringen afge legd tegen zijn patroon, die zich op den be- wusten 29en Maart 1929 tezamen met den verongelukten leidekker in den kerktoren moet hebben bevonden. Welk afschuwelijk drama zich daar in dien hoogen toren heeft afgespeeld, men kan het. slechts bevroe den. Inmiddels is op last van den rechter commissaris de aanvankelijk aangehouden knecht in vrijheid en de gearresteerde pa troon in verzekerde bewaring gesteld. Het getuigenverhoor wordt de volgende week nog voortgezet, meer en meer hoopt zich het bezwarend materiaal tegen den patroon op, zoodat verwacht mag worden, dat de strafzaak binnen niet te langen tijd naar de openbare zitting kan worden venvezen. Ik volgde haar in Billy's heiligdom, dat bleek te zijn het gewone type van goed koop gemeubelde voorkamer-in-commensa- lenhuis. „Ik zal effe 'n keterretje papier zoe ken", vervolgde zij, ,,'t leit meestal in z'n vloeiboek." Zij dribbelde nu naar een klein soort schrijftafel, die tegen den wand stond en begon daar te snuffelen. Ik nam plaats bij de kleine tafel mid den inde kamer die met. 'n afzichtelijk rood kleed was bedekt en wachtte geduldig op het resultaat van haar onderzoekings tocht. Het viel nogal mede, want na een paar minuten van schuifelen en papierkraken legde zij do gevraagde artikelen voor mij neder. „Mott-er nog inkt wezen?" vroeg zij „Neen, dank U", zei ik, „ik heb een pot lood, 't zal best gaan zoo." Ik sloeg het tafelkleed een eindje op en begon te schrijven, terwijl het oudje, zwaar hijgend naar mij bleef staan kijken. „Beste Billy", begon ik. „Ik schrijf je dit briefje op je eigen kamer,e zooals je kostjuffrouw je zonder twijfel zal vertellen, als je thuiskomt. Ik telegrafeerde je van middag, dat ik kwam, maar dank zij je slechte gewoonte, om den geheelen nacht uit te blijven, steekt het telegram onge opend in je spiegel. Als je met Maxweli nog niet tot zaken bent gekomen, breek dan je relatie onmid dellijk af. Ik heb iets beters voor je en veel meer passend in jouw kader Ik kan het nu op dit papier niet uiteenzetten, maar er zit geld genoeg achter en ik heb je broodnoo- dig, Billy, ik kan niet buiten je. Kom direct na ontvangst dezes bij mij. Ik woon Park Lane 46a. Het staat in hot telefoonboek onder den naam Stuart North- 2.20 Televisie. 2.25 Berichten. 2.30 Uitzending voor scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing en Berichten. 7.00 Piano-recital door Laffitte. 7.20 Lezingen. 8.05 Concert. Kwintet. 9.20 Berichten en lezing. 10.00 „More Djinn and Bitters". Koor en solisten. 11.0012.20 Dansmuziek. „Radio-Pari»". 1 725 M. 12.502.20 Gramofoonpl. 6.50 GramofoonpL 8.20 Concert. Orkest en solisten. Langenberg, 473 M. 6.207.20 Gramofoonpl. 9.3510.35 Gramofoonpl. 11.30 Gramofoonpl. 12.251.50 Orkestconcert. 4.505.50 Concern. Koor, orkest en so listen (Gramofoonpl.). 7.20—8.05 Orkestconcert. 8.05 „Weidmannsheil". St. Hubertusvie ring. Solisten, koor en kwartet. Kalundborg. 1153 M. 11.20—1.20 Orkestconcert. 2.204.20 Orkestconcert, pianiste. 4.204.50 Kinderuurtje. 7.208.50 „O Pepita". Blijspel in 1 be drijf van Erik Bogh. Muzik, inleiding door orkest. 8.50—9.10 Declamatie. 9.3010.25 Concert. Strijkorkest, cem balo. Brussel, 508.5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Trio-ooncert. 8.35 Gala-avond gewijd aan de „Chat Noir". Declamatie en zang. 8.35 (338.2 M.) Concert georganiseerd door de Sarov. Zessen, 1635 M. 5.05—6.20 Lezingen. 6.20—6.50 Gramofoonpl. 9.2011.50 Lezingen. 11.50—12.15 Gramcfouapl. 12.15—12.50 Berichceo 1.201.50 Gramofoonpl. 1.50—3.50 Lezingen. 3.504.50 Concert. 4.507.20 Lezingen. 7.20 Orkest conce rt. 8.20 Heruitz. van Munchen. Orkest en solisten. 9.45 Lezing en berichten. BRUTALE ROOFOVERVAL. Gemaskerde roovers dringen een woning binnen. Gistermorgen heeft te Oss een brutale overval plaats gehad. Do klein-winkelier en handelaar in vee, J. K„ onder de buurt Zevenbergen, Ossche heide, begaf zich om vijf uur in den morgen ter werke, welke ongeveer drie kwartier loopens. van. zijn woonhuis gelegon is. Toen hij ongeveer een kwartier weg was, zijn 5 mot zwarte doeken gemasker de personen, dc woningen binnengedron gen, hebben dc vrouw, welke alleen thuis was, gebonden, en haar aldus genood zaakt, de plaats aan te wijzen, waar het geld geborgen was. Een bedrag van onge veer duizend gulden werd door hem mee genomen. De roovers hebben zeer waar schijnlijk op den uitkijk gestaan, totdat K. van huis ging. De gemeente-politie stelt een ijverig onderzoek in naar de daders. Werkwilligen beschoten. In verband met de staking op de cha- mottefabriek te Geldermalsen, worden eiken dag de werklieden uit de omlig gende gemeenten, met de A. T. O. bussen, onder politiegeleide, gehaald en weer huis waarts gebracht. Vrijdagavond reden op den Burenschedijk wederom eenige auto bussen, toen van over de Linge revolver schoten werden gelost. De begeleidende rijkspolitiebeambten maakten van hun ka rabijnen gebruik en schoten terug. cote, dus indien je kunt, bel mij dan even op. Als je telefoneert, vraag dan naar mijn heer Northcote, vooral niet naar mij, ook als je in het huis komt. Vergis je vooral onder geen voorwaarde en in geen geval mijn naam noemen hoor. Je vraagt maar naar mijnheer Nortcote. Het zal je wel eenigszins geheimzinnig voorkomen, maar ik zal je alles uitleggen zoodra je bij mij bent. Laat mij niet in den steek, Billy, 't Is een mooie zaak in allo opzichten. Ik teekende het briefje „Jack Burton", vouwde het op en sloot het zorgvuldig in een enveloppe. Aangezien ik bang was, dat de kostjuffrouw het briefje zou lezen, tast te ik, om den gom den tijd te geven, op te drogen, in mijn zak, en haalde er een hand vol geld uit. Ik begon nu zeer langzaam vijf shilling bij elkaar te zoeken. Gehcol in beslag genomen door haar belangstelling, sloeg zij al mijn bewegingen gade. „Nu is de gom wel droog", dacht ik. „Mag ik U dit geven, voor de moeite, welke ik U heb veroorzaakt", zei ik. „Wel bedankt, mijnheer", mompelde zij, terwijl zij het geld gretig aannam. „Steeds tot uw dienst." „U wilt dan wel zoo goed zijn, dit brief je direct aan mijnheer Logan te geven, zoo dra hij thuis komt; vooral niet vergeten juffrouw", zei ik en stak hefc briefje bij het telegram in den spiegelrand. „U kan er sekuur op rekenen, meneer als hij den sloutel in het slot van de deur steekt, begin ik al te roepen." „Dan is hot goed", zei ik glimlachend. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 9