MAANDAG 3 NOVEMBER 1930 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Roode DuivelsLonden 44. Gistermiddag werd te Brussel op het terrein van Union St. Gilloise de tradi tioneels wedstrijd Roode DuivelsLonden gespeeld. Ondanks het slechte weer waren er toch nog zeer veel toeschouwers, die ongetwijfeld genoten zullen hebben van dezen utrijd, welke niet minder dan acht doelpunten opleverde. Het veld was ten gevolge van het hemelwater vrij glad, doch niettemin kon men genieten van een spannenden kamp, waarin de punten ten slotte werd gedeeld (44). „Tel/' Sajet bestuurslid K. N. V. B. De heer M. Sajet te Amsterdam is bij enkele candidaatstelling gekozen tot be stuurslid van den Kon. Ned. Voetbalbond, ter voorziening in de vacature van dr. Van Prooye, die voorzitter is geworden. Schoolwedstrijden van A. S. C. Daar slechts een der beide Pommona- terreinen beschikbaar was, zijn er Zater dag slechts twee wedstrijden gespeeld kun nen worden. De Chr. H. B. S. sloeg in den halven eindstrijd de R. K. H. B. >S. met 100, ter wijl in het verliezerstournooi de R. K. Pa rochiale Jongensschool met 41 zegevier de over de Gem. Kweekschool. L. P. S.V. II—De Post. Woensdagmorgen te 10 uur speelt L.P. S.V. II op het Lugdunum-terrein tegen De Post. L. P. S.V. I—R. I.S. Woensdagmiddag te 2 uur speelt L.P. S.V. I op het Lugdunum-terrein voor de politie-competitie tegen R.I.S. (Rotterdam) KORFBAL 20-JARIG BESTAAN VAN FLUKS. In April van het volgend jaar hoopt Fluks haar twintigjarig bestaan te her denken. In verband daarmede is het vol gende programma ontworpen: Op 4 April wedstrijden voor de lilde twaalftallen van Fluks, Ons Eibernest en Vitesse. Op 6 April (2en Paaschdag) seriewed strijden, waarvoor de volgende clubs wor den uitgenoodigdOlvmpia, D. T. V., Vi tesse, H. S. V., Friso (Leeuwarden) en Fluks. En in de 2e afdeeling: H. B. S. TT: Haar lem: Eibernest II en Fluks II. Tevens zul len spelen de veteranen van Fluks en H. R. V. Des avond is er receptie en een feest avond, waar een Fluks-revue zal worden opgevoerd. Op 11 April adspiranten-wedstrijden en een intieme dansavond. RUGBY EERSTE INT. WEDSTRIJD DER NED. RUGBYPLOEG. België wint met 6—0. Het was jammer dat het weer zoo wei nig medewerking verleende. Het veld was in zeer slechten toestand, waaronder na tuurlijk het spel te Jijden had, terwijl er bovendien een groot aantal lichte overtre dingen plaats had. Nóch de Hollanders, nóch de Belgen blonken uit in tactiek, wat de grootste kracht van het spel is. De Belgen hadden door meerdere rou tine vooral in de eerste helft een over wicht; na een kwartier wist Wynne, na een scrimmage met een prachtige Ten door een kluwen van spelers den bal achter de cuekiju te deponeeren. Do poging om deze try in een goal om te zetten mislukte ech ter (20). Na uitmuntend werk van den Belgischen stand off., waarna Truwens na een snelle rush onbereikbaar bleef voor den Hollandsche full back, die door het g'adde veld uitgleed, en het leder achter de lijn drukte, hadden de Belgen een 6-0- vooisprong. Ook nu mislukte de poging om een goal te scoren. „Tel." ZWEMMEN INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE ROTTERDAM. In de Overdekte Zweminrichting te Rot terdam zijn gisteren internationale zwem en polowedstrijden gehouden, georgani seerd door de zwembond Rotterdam en Omstreken. Er was veel publiek aanwezig, dat eenige spannende nummers te zien kreeg. De leiding, die in vertrouwde han den berusttte zorgde er voor, dat er gang in de zaken bleef, en het resultaat is een buitengewoon geslaagde zwemmiddag ge worden. De Antwerpenaren van de Konink lijke Antwerpsche Zwemclub werden over winnaars in alle nummers, waarin zij uit kwamen, ook waar zij buiten mededinging zwommen. Zij verdienden dit echter vol komen; vooral wanneer een Rotterdammer haperde bij het nemen van eea keerpunt, wist de Belgische zwemmer juist in dit op zicht iets goeds te verrichten. Ook de wa- terpolowedstrijd werd door de Belgen ge wonnen en wel met 27. De cijfers spro ken te sterk; Antwerpen was wel sneller dan de Rotterdammers, maar hun stevige en enthousiaste spel verdiende zoo'n ne derlaag toch niet. Daar komt nog bij, dat het Rotterdamsche zevental slechts een combinatie uit verschillende Rotterdam sche vereenigingen was en de Antwerpe naars allen lid van de Antwerpsche Zwem club. Vooral Blitz was bij de Antwerpe naars zeer actief, maar ook Arts heeft het noodige tot de overwinning bijgedragen. De uitslagen luiden: 100 meter schoolslag dames om het kam pioenschap van den Z.R.O.1. G. van Gel der (RDZ) in 1 min. 36.8 sec.; 2. G. Brou wer (RDZ); 3. O. Luyke (ODZ). 100 Meter schoolslag heeren om het kam pioenschap van den Z.R.O.1. Descombes (AZ) in 1 min. 24 sec. (buiten mededinging); 2. L. Korpershoek (RZC); 3. J. J. van Woerkom )SZC). 100 Meter vrije slag dames om het kam pioenschap van den ZRO1. M. Braun ODZ in 1 min. 22.6 sec.; 2. N. Mudde ODZ. 100 Meter vrije slag heeren om het kam pioenschap van den ZRO: 1. G. L. E. Blitz AZ in 1 min. 12 sec. (buifcenmededinging); 2. W. Delwei RZC in 1 min. 16.2 sec.; 3. G. Seelt SVH. 100 Meter rugslag voor dames om het kampioenschap van den ZRO: 1. J. Gren del ODZ in 1 min. 26.8 sec.; 2. T. Bau- meister RDZ; 3. O. van Oort ODZ. 100 Meter rugslag heeren om het kam pioenschap van den ZRO: 1. L. Korpers hoek RZC in 1 min. 32.4 sec.; 2. C. Glavi- mans SVH; 3. W. Welwel RZC. Estafette viermaal 40 meter vrije slag voor heeren om het kampioenschap van Jen ZRO: 1 SVH met de heeren F. Tordoir, G. Seelt, A. Verhoeff en A. Barent in 1 min. 44 sec.; 2, RZC II; 3 RZC I. Estafette vijfmaal 40 meter, vrije slag, internationaal: 1. Antwerpen met de hee ren Landsoght, Casteleijns, G. L. Blitz, Arts en G. Blitz in 2 min. 5.4 sec.; 2. Rot terdam. Estafette viermaal 40 meter vrije slag dames om het kampioenschap van den ZRO: 1. ODZ met de dames M. Lejeune, C. Oversloot, J. Grendel en M. Braun in 1 min. 47.8 sec.; 2. RDZ I; 3 ODZ II. 100 Meter rugzwemmen voor heeren, in ternationaal: 1. Gérard Blitz AZC in 1 min. 17.6 sec.; 2. J. H. de Haas ZIAN. Waterpolo: RotterdamAntwerpen 27. WIELRENNEN Moeskops slaat Michard. Gistermiddag werd op de Parijsche win- terbaan de groote Allerheiligenprijs ver reden voor sprinters en stayers. De finale der sprinters werd door Moeskops gewon nen voor Michard. Derde werd Martinetti. Het eind-kassement van den stayers-wed strijd, verreden in twee manches van 30 K.M. elk, was: 1. Paillard 2 p.; 2. Linart, 4 p.; 3. Grassin, 6 p.; 4. Möller, 8 p. PAARDENSPORT COURSES TE DUINDIGT. Ondauks het zeer ongunstige weer was de belangstelling voor de courses gisteren vrij groot. De hoofdschotel werd gevormd door de le klasse heat, welke in drie heats door Flambeau werd gewonnen. De rennen wa ren spannend en brachten als verrassing FanfanlII en Petit Pierre. De uitslagen luiden: Tricolore-prijs. Prijzendraveren 4e klasse 1690 M.: :1. Uitblinker Iv. 1650 M. eig. G. Ivleyne (G. Fusing) tijd 2 min. 57.2, sec.; 2. Quil Patrick 1690 M. eig. A. M. L. Vo- gelesang (eig.); als eerste werd Tamboer wegens ongeoorloofde gang gedisqualifi- ceerd. Tourterelle prijs. Ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder. 1. Fanfan III eig. G. du Ry v. Beest Holle (C. Pex) tijd 1 min.25.2 sec.; 2. Mi- lano eig. W. Joehems (J. C. Kuipers) op 1 Yo lengte. Troubadourprijs. Handicaps heat le klasse. Afstand 1650 M. le heat. :1. Queen Ethel St. L. 1650 M. eig. H. v. Zalinge (G. J. Bakker) tijd 2 min. 49.2 sec.; 2. Flambeau 1730 M. eig. D. de Vlieger (J. de Vlieger). 2e heat: 1. Flambeau 1730 M. (J. de Vlie ger) tijd 2 min. 51.2 sec.; 2. Postduif je 1670 M. (W. de Graaf-, 3e heat: 1. Flambeau 1730 M. (J. de Vlie ger) tijd 2 min. 53.6 sec.; 2. Present H 1730 M. (J. M. v. d. Berg). Tourbillonprijs. Ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder. Afstand 2000 M.: 1. Petit Pierre eig. stal Hippos, tijd 2 min. 30.6 sec.; 2. Plume Square eig. stal Hippos op 3 lengten. Toscaprijs. Prijzendraverij 2e en 3e klas se afstand 2040 M.1. Radio S 2080 M. eig. Jol- Span (G. Ensing); 2. Siem Clau- dy 2100 M. eig. stal C. (J. M. v. d. Berg). Hubertusjacht van de Z. H. J. V. Zaterdag heeft de Z. H. J. V. den naam dag van haar schutspatroon herdacht; m. a. w. haar Hubertusjacht gereden. De Hei lige Hubertus had zich voor dit feest van de medewerking van Pluvius verzekerd, met het gevolg, dat het heerlijk herfstweer was: vochtig-zacht en gekruid door de pittigste najaarsgeuren. Het voordeel van dit jaargetij is, dat het, hoe hard het ook regent, altijd lijkt alsof de zon schijnt door de vlammende tinten van het verkleurende blad. Wel een kleine zeventig deelnemers hebben deze Hubertusjacht meegereden. De meet, om halfdrie bij de Maliebaan, gaf als altijd een levendig schouwspel te zien, De meeste dames en heeren arriveerden te paard; sommigen hadden den viervoeter door een stalknecht laten brengen en kwa men zelf per Lancia of daaromtrent. En zoo ontstond er om en op het smalle zand pad een wirrelwarrel van paarden (die gaan in dit geval vóór), ruiters, amazones, auto's, fietsers en de onmisbare „men-of- the street"; men zag niets dan vroolijk- lachende gezichten, blijde begroetingen en genoegelijk gepraat; en enkel paard met een roodbestrikten staart verzekerde zich door dit embleem-van-gevaar van een cir kelvormige vrije zone. Klokke halfdrie gaf de fieldmaster, de heer J. Canters, het sein van vertrek, en direct werd in een flinke galop de eerste run ingezet, die dwars door het Haagsche Bosch liep. Er waren op dit slingerend zandpad een paar hindernissen opgesteld, die in vlot tempo genomen werden. Door snel omrijden waren eenige auto mobilisten en fietsers langs deij Leidschen straatweg de ruiters vóór gekomen, zoodat zij daar, waar ruiterpad en rijksweg elkaar naderen, het sportieve gezelschap in volle galop voorbij konden zien gaan. Wij merkten hier o.a. de volgende ama zones op: gravin M. van Limburg Stirum, freule Storm van 's-Gravesande, mevrouw HJMDDOfcVtDS .HtBBfcN Pasman, mevrouw Kraemer, de dames Ro- derwald. Gaerthé, Stufkens, Arntzenius, Andriessen, Fein, Fuijck, Eibergen, Sa-nt- gavens, Remmelzwaan en Piel, terwijl wij tusschen de heeren o.a. R. F. C. baron Bentinck zagen en den majoor van den Gen. Staf baron van Lawick. De heer R. J. J. Hiemstra fungeerde als fieldmaster. Nadat de Leidsche straatweg gepasseerd was, reed het groote gezelschap langs de renbaan Clingendaal, door Clingenbosch, Blankenburg, Voorlinden en den Hout boer naar Meyendell; in het. geheel werden er 5 runs ondernomen. In Meyendell, waar de Z. H. J. V. den deelnemers een tea aan bood, sprak de voorzitter, baron Bentinck eenige woorden van hulde en dank tot den heer Canters, die als steeds een zoo voor treffelijke jagermeester was geweest, en eerst toen het donker begon te worden, keerden de deelnemers naar huis. „Vad." SCHERMEN FLORET-KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Voorwedstrijd op 7 December te Leiden. Op verzoek van de technische commis sie, van den Kon. Ned. Ara. Scherm-bond zullen de voorwedstrijden om het kam pioenschap van Nederland op floret alhier worden gehouden op Zondag 7 Dec. a.s. De finale zal plaats vinden op 14 December in een nog nader te bepalen plaats. De voor bereiding, regeling en organisatie van deze wedstrijden zijn opgedragen aan den heer Gijsberti te Leiden. DE INT. STUDENTENWEDSTRIJDEN. Het programma. De internationale studenten-schermwed- strijd, uitgeschreven door het Utrechtsche studentenschermgeze-lschap Olympia, wordt gehouden van 10 tot en met 14 November a.s. in de Handelsbeurs op de Mariaplaats te Utrecht. Het gedetailleerde wedstrijd- programma luidt als volgt: 10 November 10 uur voorm.Personeele floretwedstrijd; 2 uur n.m. Landenwed- strijd op degen. 11 November 10 uur v.m.: Personeele degenwedstrijd. 12 November rustdag. 13 November 10 uur v.m.: Lan- denwedstrijd op sabei. gevolgd door elimi- natoire van den personeelen sabelwed strijd. 14 November: Finale personeele sabelwedstrijd. De Nederlandsche ploeg is als volgt samengesteld: Floret: A. Nieuwenhuijzen en J. Stapel. Degen: C. B. Labouchère, J. Greve en J. Stapel. Sabel: A. Nieuwen huijzen, J. Greve en Levie. „Tel." BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De uitslagen der gehouden wedstrijden om het 3e kl. kampioenschap L. B. B. luiden J. v. d. Poel 36 34 8 1.05 G. v. d. Berg 100 34 11 2.94 H. v. Niekerk 92 33 10 2.75 L. v. Keeken 100 33 16 3.03 L. v. Keeken 100 38 18 2.63 G. v. d. Berg 72 37 8 1.94 H. v. Niekerk 91 47 9 1.93 G. v. d. Berg 100 47 13 2.12 C. Hendriks 100 36 18 2.77 G. v. d. Berg 74 35 19 2.11 H. v. Niekerk 77 26 12 2.96 C. Hendriks 100 26 14 3.84 H. Rietbergen 84 30 10 2.80 G. v. d. Berg 100 30 12 3.33 De eindstand luidt: H. Rietbergen 5 4 1 484 159 21 3.70 3.04 L. v. Keeken 5 4 1 492 180 19 3.03 2.72 C. Hendriks 5 3 2 4S1 162 25 3.84 2.9S G. v. d. Berg 5 3 2 446 183 19 3.33 2.43 II. v. Niekerk 5 1 4 436 164 21 3.22 2.05 J. t. d. Poel 5 0 5 274 175 8 2.12 1.56 Het wedstrijdprogramma voor November luidt: 4 Nov.; S. D. O. I—'t Gr. Laken I; T. O. G. IKI. Rustoord II; 5 Nov.; D. O. S. IIKr. o. t.; 6 Nov.: KI. Rust- oo'rd I-P. v. Cleef I; L. U. T. O. I— A. D. O. I; 7 Nov.: FloraHollandia I; 11 Nov.: L. U. T. O. IV-T. O. G. II; S. D. IV't Gr. Laken II; 12 Nov.: de Kroon I-P. v. Cleef II; L. U. T. O. III -D. O. S. Ill; L. U. T. O. II-D. O. S. III; 13 Nov.: S. D. Q. II—L. IT. T. O II; D. O. B.—A. D. O. II; de Kroon II—P. v. Cleef III; P. v. Cleef IV—D. O. S. IV; 14 Nov.: de Kroon III-S. D. O. III; 18 Nov.: D. O. S. I—S. D. C. I; Kr. o. t.—A D. O. I; KI. Rustoord II-L. U. T. O. I; 't Gr. Laken IT. O. G. I; 20 Nov.: Hollandia IKI. Rustoord I; 21 Nov.: D. O. S. I Flora; 25 Nov.: 't Gr. Laken IIde Kroon III; S. D. O. Ill—D. O. B.; D. O. S. IV- de Kroon II; T. O. G. II-P. v. Cleef IV; 26 Nov.: L. U. T. O. II—Hol'andia II; D. O. S. Ill L. U. T. O. Ill; S. D. O. II P. v. Cleef II; 27 Nov.: A. D. O. II— S. D. O. IV; P. v. Cleef 1II-L. U. T. O. IV. ATHLETIEK DE T0 P-PRESTATIES VAN HET ATHLETIEK-SEIZOEN 1930. Mej. Schuurman, Berger en Gubbels spannen de kroon. Zooals reeds meermalen tot uiting ia gekomen, heeft de athletiek een bijzonder gunstig seizoen achter den rug. Een van de feiten, waaruit de vooruitgang der athletiek in Nederland wel het zuiverst valt op te merken, zijn de prestaties. Welnu, de verbetering van 27 Neder landsche record, w.o. 6 door dames en 21 door heeren, benevens de officieuse ver betering van 4 top-prestaties, schetst op overduidelijke wijze, dat het peil der Ne derlandsche athletiek dit jaar in niet ge ringe mate gestegen is. In het leveren van top-prestaties heb ben in het afgeloopen athletiekseizoen mej. Schuurman, Berger en Gubbels de kroon gespannen. Mej. Schuurman uit het be scheiden dorpje Rottevalle in Friesland werd eerst laat in het seizoen „ontdekt", doch nam niettemin de verbetering van drie Nederlandsohe records voor haar re kening. Berger, de jeugdige Amsterdam- sche sprinter, bracht er eveneens drie om hals, terwijl de glimlachende Rotterdam sche snelwandelaar Cor Gubbels liefst acht records nekte. Niet alleen het aantal records van dit drietal athleten spant de kroon, doch ook in qualiteit zijn de nieuwe records van dien aard, dat zij op de lijst der wereld records' geen „slecht figuur" zullen slaan. Mej. Schuurman evenaarde zelfs een we reldrecord, n.l. dat van de 100 Meter hardloopen. Wij mogen ook den slanken Zwollenaar Peters, onzen hink-stap-sprong-man en den serieuzen polsstokspringer v. d. Zee noe men, wier prestaties- op de internationale afchletiekmarkt pari staan. De records van Berger. Het spreekt haast als vanzelf, dat wij eerst de door Berger, onzen nationalen sportkampioen, gemaakte records onder de loupe nemen. Evenals mej. Schuurman bezit ook de snelle Amsterdammer na tuurlijken aanleg voor den sprint, al heeft de ontwikkeling van dezen aanleg wat langer geduurd. Op 15 Juni tijdens de A.V.A.C.-wedstrijden te Amsterdam bracht Berger het eerste record op zijn naam. De 200 M. ging toen in 21.1 sec. (wereld record 20.6 sec.), waarmede v, d. Berge's record op dien afstand met niet minder dan 0.9 sec. werd verbeterd. Op 3 Augustus ging te Groningen het 100 yards record er aan. Berger legde dezen afstand in 9.7 sec. (wereld-record 9.5 sec.) af en ver beterde het record van Broos van 1925 met 0.2 sec. Het derde record, dat Berger dit, seizoen op zijn naam bracht, was op de 100 M. in 10.5 sec. (wereld-record 10.4 sec.), waardoor hij den naam van Van den Berge van de Hollandsche recordlijst af voerde, daar dit record met 10.6 sec. op naam van den Rotterdammer stond. Wij hebben achter de nieuwe records van Berger de officieele wereld-records genoteerd, waaruit blijkt, dat Berger op de 100 M. in vergelijking met de wereld prestaties ook in het buitenland bleek dit iets sneller is. Zeer waarschijnlijk mag dit, op rekening van den jeugdigen leeftiid van den Hollandfcchen kampioen worden geschoven, die nog niet in de kracht van zijn leeftijd is. Berger's re cords kunnen echter den toets der verge lijking met de wereld-reco'rds glansrijk doorstaan. Op de 1500 M. gelukte het Hoogewerff eindelijk om het record van Jan Zeegers- te verbeteren. Hij deed al eerder eenige pogingen daartoe, die mislukten tengevolge van het feit, dat hij niet altijd serieus oefende. Hoogewerff is n.l. een verwoede vogel liefhebber, die vele uren in de duinen van IJmuiden slijt en dan wel eens het trainen verzaakt. O.i. bezit Hoogewerff in vol doende mate de capaciteiten om een scherp 1500 M.-record te vestigen. Op 14 September liep hij te Amsterdam 4 min. 8.6 sec., dit is 2 sec. sneller dan het be staande record van Zeegers, doch onze meening is, dat bij nog sneller kan na een langdurige en serieuse voorbereiding. Wij zullen Hoogewerff echter niet meer op- de Hollandsche athletiekvelden aan het wei-k kunnen zien, want binnenkort ver trekt hij naar Indië. Zeegers heeft weer wat> „oud-roest" op geruimd. Op 16 Februari liep hij te Am sterdam de 9 K.M. in 30 min. 51 sec., oud record 32 min. 32.4 sec., gemaakt in 1915, en op 9 Juni verbeterde hij de re cords 6 K.M. en 4 Eng. Mijl (6436 M.). Op eexstgenoemden afstand maakte hij den tijd van 19 min. 46.2 sec., terwijl het oude x-ecord sinds 1909 op naam van Bus ses met 20 min. 9.6 sec. stond. Op de 4 mijl noteerde men 21 min. 7.4 sec., waar mede Wakkers record van1906 met 24 min. 14.8 sec. eindelijk van onze re cordlijst zal worden afgevoerd. 'Het nieuwe nummer op 'het athletiek- programma de 200 M. horden kreeg een vrij scherp record. Op 11 Mei liep de Pro Patriaan Yan Uitert dezen afstand in 28.9 sec., doch op 15 Juni deed Prins er in de hoofdstad 26.9 over, welke tijd als het officieele record geldt. Gubbels' record-jar De Rotterdamsche snelwnndelaar is in het afgeloopen seizoen buitengewoon op dreef geweest. Hij verbeterde niet minder dan 8 records, waarbij hij naast een uit stekenden en zuiveren stijl ook een buiten gewone snelheid aan den dag legde. Jam mer is- het, dat 'het snelwandelen geen internationale sport is, althans officieel -liet meer en een vergelijking met de we reld-records geen zin meer heeft. Wij laten hieronder de 8 recordsverbete ringen van Gubbels volgen; 3 Augustus 1500 M. in 6 min. 2.9 sec.; oud record Gubbels 6 min. 12.1 sec. 17 Augustus 3 K.M. in 13 min. 28.8 sec.; oud record Gubbels 13 min. 51.2 sec. 24 Augustus 4000 M. in 18 min. 36.2 sec.; oud record Gub bels 18 min. 47.1 sec.; 5000 M. in 23 min. 6.8 sec.; oud record Gubbels- 23 min, 25.2 sec. 31 Augustus 1000 M. in 3 min. 55.2 sec.; oud record 4 min. 4.4 sec. 28 Septem ber 10 K.M. in 47 min. 19.9 sec.; oud re cord Gubbels 48 min. 17.6 sec. 5 October 20 K.M. in 1 uur 45 min.; 22.5 sec.; oud record Ekkers- 1 uur 45 min. 11.4 sec. 25 K.M. in 2 uur 8 min. 15.1 sec.; oud record Gubbels 2 uur 9 min. 53.2 sec. Men bemerkt: Gubbels is „van alle markten thuis", vandaag 1000 M., morgen bij wijze van spreken 25 K.M. En a-lle tijden zijn even fraai. Dit seizoen weiden ook drie estafette- records verbeterd. De Haarle-mploeg hoe zou het ook anders- kunnen nam deze voor haar rekening. De 4 x 100 M., eveneens op naam van Haarlem staande met 42.8 sec., werd op 1 Juni van dit jaar tot 42.6 sec. terug- gebracht. Op 31 Augustus gingen er twee records aan. De 3 x 10Q0 M. werd op dien dag in 8 min. 6.2 sec. afgelegd, een verbetering van Haarlem's eigen records van 1.6 sec., terwijl de Olympische estafette (S00400 2002000 M.), welks record met 3 min. 42.6 sec. op ijaam van de A.V. „1923" stond, door „Haarlem" werd verbeterd tot 3 min. 37.2 sec. De nieuwe spring-records. Opmerkelijk is- het, dat het record op polsstokdioo-gspringen zoo beduidend is verbeterd. Op 1 Juni bereikte Van der Zee te Haarlem 3.62 M., op 28 Juli te Amster dam 3.81 M. en op 17 Augustus te Hil versum 3.86 M., waardoor het oude re cord van Pasma in totaal met 25 c.M. werd verbeterd. Een kranige prestatie van den Haarlemmer Van der Zee. Het laatste officieele record, doch zeker niet het minste, welke wij ,hier resumeeren, is van den Zwollenaar Wim Peters. Hij bracht zijn eigen record op hink-stap- sprong van 15.105 M. op 15.26 M. tijdens de kampioenschappen op 2 Aug. te Groningen. Niet alle nieuwe records zijn als officieel erkend. De drie laatst genoteerde wandel records van Gubbels, de 100 M. van Berger en de 1500 M. van Hoogewerff, benevens de 4 x 100 M. dames zijn als zoodanig nog niet erkend. Wij meenen echter, dat de record-commissie der K. N. A. U. ook tegen de erkenning van deze records geen bezwa ren zal hebben, daar zij onder normale om standigheden en met inachtneming van de reglementaire bepalingen werden gemaakt. Wat de officieuse records betreft, hierover nog in 't kort het volgende. Peters bereikte dit seizoen op hink-stap-sprong 15.30 M. en sprong ver 7.33 M. De Eindhovensche reus Kamerbeek stootte den kogel 13.27 M. d.i. 7 c.M. boven zijn record, terwijl de Amster dammer Versteeg eenige seconden onder het 10 K. M.-record liep, doch later bij de officieele pogingen echter faalde. Ook de Haarlem-ploeg bleef 3 seconden onder het Nederlandsoh record op de 10 x 100 Meter estafette. Al met al mogen de Nederlandsohe ath leten en de K. N. A. U. met deze record verbeteringen in alle opzichten bijzonder tevreden zijn. Zij geven een uitstekend beeld van den vooruitgang dei Nederland sohe athletiek. SCHAKEN De competitie van den Ned. Schaakbond. Evenals het vorige jaar is het District Ziud-Holland voor de competitie van den Ned. Schaakbond in- 2 groepen verdeeld, een Noordelijke en een Zuidelijke afdeeling. In de eerste spelen 25, in de tweede 36 tien tallen mede, in totaal derhalve 61 tiental len. In de hoogste Noordelijke groep (2 A Noord) zijn geplaatst: Leidsch Schaakgen. I, Disc. Disc. II, H. Arb. Soh.cl. I, II. Wes- terkw. I, Disc. Disc. Ill, Sckev. Schaaksoc. I en Resed. Schaakcl. I. Dit jaar speelt dus D.D. II ook weer mede, evenals in de Zui delijke groep de N. R. Sch.v. II. (De reser ve-eerste tientallenwedstrijd is vervallen). Het Leidsch Schaakgenootschap, dat het vorige jaar gemakkelijk no. 1 werd en ook den kampioen van de Zuidelijke hoogste groep met flinke cijfers sloeg, zal dit jaar wel meer moeite hebben no. 1 te worden. Op Donderdag 6 Nov. a.s. speelt het L.S. G. I zijn eersten wedstrijd, n.l. in Den Haag in het Nationaal Schaakgebouw te- gende Residentieschaakclub I. In het eer ste tiental der Leidsche club zijn de vol gende spelers geplaatst: 1. W. Demmen- dal, 2. W. H. Bosscha, 3. G. Bosscha, 4. Ir. J. J. G. v. Hoek, 5. M. M. Scgaar, 6. Dr. C. H. Hins, 7. Mr. C. J. Goudsmot, 8. W. A. A. v. Ootterlo, 9. W. de Bruin, 10. P. L. J. Rassers. Voor de maand Nov. zijn nog de volgen de wedstrijden vastgesteld: 4 Nov. H. Arb. IS.S.S. I, 24 Nov. Westcrkw. ID.D. II, 27 Nov. Resid. Sch.cl. IH. Arb. I. Op 28 Oct. j.l. is reeds gespeeld tusschen D.D. II en D.D. III. eD totaal-uitslag daarvan is nog niet bekend. In groep B Noord der 2e klasse zijn ge plaatst L.S.G. II, H. Westerkw. II, Disc. Disc. IV, Messemaker I (Gouda), Inter Nos I. (Boskoop) en de H. Arb. Schel. II. Inter Nos speelt op 25 Nov. alhier te gen L.S.G. II, D.D. IV op 1 Nov. tegen de H. Arb. II, Messemaker op 3 Nov. tegen het H. W.-Kw. II. De uitslag van den op 28 Oct. gespeelden wedstrijd L.S.G. IIH. Arb. Sch. II hebben we reeds vermeld. De Wassenaarsche Schaakclub is met eenige Haagsche tientallen ingedeeld in de 3e klasse, groep A. L.S.G.—Schaakv. S.c.a.e.c. (Unitas). De afdeeling S.c.a.e.c. van Unitas Studiu- sium L. B. heeft een uitnoodiging gezon den aan het bestuur van het Leidsch Schaakgenootschap tot het spelen van een vriendschappelijken wedstrijd. Deze wed strijd zal gehouden worden op Vrijdag 7 Nov. a.s. in „In den Vergulden Turk" al hier op den speelavond van den Schaak- .bond voor Leiden en Omstreken. Het derde tiental van L.S.G. zal in dezen wedstrijd uitkomen.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6