BUITENL BERICHTEN NED. OOST-INDIE UIT DE OMGEVING MAANDAG 3 NOVEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 DE VERBODEN VOETBALWEDSTRIJD TE BLOKZIJL. Heeft de Burgemeester gezegd: „Ik had jullie allen doodgeslagen"? Er heersohfc groote opgewondenheid in Blokzijl Onze lezers weten het wel: heel Neder land weet het: de burgemeester heeft daar een voetbalweslrijd voor een Zondag ver boden, en toen men toch wilde gaan spe len, schijnt de veldwachter krachtig op getreden te zijn. Te krachtig zelfs, naar velen meenden.De Burgemeester echter, zoo wordt ten minste verteld, vond, dat het nog wel wat krachtiger had gekund, ja, nog heel wat krachtiger. „Ik had jullie allen dood geslagen" schijnt hij gezegd te hebben. Dat is velen Blok zij Iers toch wat al te bar en in de laatste gemeenteraadszitting is het dan ook tot een heftige botsing gekomen tussohen de 'vrijzinnig-demiera- tische leden en den burgemeester. Mevrouw Hettema opendo al direct bij 't begin der zitting het- vuur. Vrouwen zijn altijd nog veel heftigerof nog veel moediger dan mannen. Toen de burgemeester mededeelde, dat hij herbenoemd was, kon mevr. Hettema niet, nalaten op te merken: „Dat is jammer voor Blokzijl." Inderdaad, wat zou er van Blokzijl wel overblijven als het den burgemeester eens ernst zou worden met zijn bedreiging en dat hij allen Maar het werd nog mooier, toen de brief van de Voetbalvereeniging werd voor gelezen. Bakker (v.d.) vroeg het woord en kwam op voor de vrijheid van het bal- trappen ook op Zondag en ook te Blokzijl en protesteerde tevens tegen de wijze van optreden van den veldwachter en tegen de moorddadige woorden van den burge meester; {en slotte dient hij volgende motie in: „De gemeenteraad van Blokzijl, ia de zitting van 30 October 1930, geeft zijn verontwaardiging te kennen over het op treden van den veldwachter J. Hoede- maker ep over de gebezigde woorden door H. J. Bulten, en draagt- den secretaris op deze motie ter kennis te brengen van den weledelen heer commissaris der koningin en van den minister van Binnenlandsche Zaken, n gaat over tofc de orde van den dag.' Het debat over deze motie was vrij kort; de burgemeester, die niet van voetbal houdt, is blijkbaar ook geen vriend van lange debatten. Ziehier het verslag: Pg. Schuit zou gaarne willen weten, of de veldwachter Hoedemaker gehandeld heeft in opdracht van een superieur, in dit- geval op bevel van den burgemeester. Mevr. Hettema- (v.d.) wensóht te verkla ren, dat zij het volkomen eens is met den heer Bakker. Wethouder Veen zou wel eens willen weten, of de jongens van Blokzijl niet anders gelukkig zijn te maken dan met voetbal en kaartspel. Mevr. Hettema (v.d.) zegt, dat het veel rustiger is op straat wanneer de jongens voetballen. Waarom verbiedt de burge meester dit spel, waarvan de jongens zoo houden? Vroeger had de burgemeester toch zooveel met de jongens op.- Hij is zelfs wel met een jongen gaan zwemmen en een anderen keer heeft hij zelfs met een jongen op Zondag in de electrische centrale gevochten, wat niet bepaald een goed voorbeeld was. De burgemeester zegt kort te zullen ant woorden en, zoo voegt, spreker er aan toe: ..Dan sluit ik de vergadering." Spreker zal niet ingaan op de pertinente onwaarheden als die van den heer Bakker, dat- hij zou .hebben gezegd: „ik had jullie allen dood geslagen." Bakker: De majoor kan het getuigen; die heeft er zijn hoofd over geschud. De burgemeester: Ik zeg, dat, 'het niet waar is. Bakker: Waarom verbiedt u het voet ballen. U heeft op Zondag met een jongen gevochten. Mag dat- wel? De 'burgemeester: De vergadering is gesloten. Allemaal weg, allemaal weg! Mevr. Hettema: De motie moet nog worden behandeld. De burgemeester: Mevr. Hettema, ik heb de vergadering gesloten, u moet weg. Op dit oogeriolik verschijnen de veld wachters in de zaal en eelasten de aan wezigen zich te verwijderen, hetgeen in kalr te geschiedt. „Vad." Vrouw door haar man gestoken. Zaterdagavond had te Middelburg een steekpartijtje plaats. Een zekere K. M. stak daarbij zijn vrouw met een mes in den hals. M. ontmoette zijn vrouw, die niet meer bij hem inwoont, op straat en verzocht haar met hem mee te gaan. De vrouw, die aan dit verzoek niet wenschte te voldoen, ging de woning van een familielid, waar zij inwoont, binnen, waar M. haar volgde en een messteek in den hals toebracht. De politie, die weldra aanwezig was, ar resteerde den dader, die echter inmiddels in vrijheid is gesteld. De vrouw is naar het gasthuis vervoerdzij had tamelijk veel bloedverlies, doch haar toestand baart geen zorg. Het Westland onveilig. Het gebeurt de laatste dagen meerma len, dat het Westland door ongure elemen ten onveilig wordt gemaakt. Na den dief stal met inbraak te Monster, waar een buit van ruim 14000 werd behaald en waarvan men de daders nog niet op het spoor is gekomen, zijn ook te 's-Graven- zande kleine diefstallen gepleegd, terwijl ongenoode gasten deze week ook een be zoek aan Hoek van Holland brachten, waar op niet minder dan drie plaatsen ingebro ken werd. De politie zoekt in deze inbra ken eenig vèrband en tracht de daders op te sporen. Een bijgeloovig wethouder. In de op 13 October gehouden Raads vergadering der gemeente Gramsbergen heeft wethouder Krikke verzocht niet weer op den dertienden van de maand te ver gaderen, omdat elf raadsleden op 13 Oo- tober bijeen hem angstig maakten, terwijl de genomen besluiten dien angst bij hem nog deden toenemen. Tegen deze uitdrukking heeft Donder dag de heer Habers geprotesteerd, omdat hij daarin zag een poging de gemeente in opspraak te brengen en als zeer bijgeloo vig aan het Nederlandsche volk voor te stellen Ook zag hij er een beleediging voor den Raad in, omdat de Wethouder de genomen besluiten als onverstandig had gequalificeerd, zoodat 'sheeren Wet houders angst, reeds veroorzaakt door de getallen elf en dertien, nog vregroot werd. De heer Habers las voor een artikel uit „De Hoeksche Waard", waar het bijgeloof van wethouder Krikke op zeer verdienste lijke wijze belachelijk werd gemaakt en waarin ook beweerd werd, dat de wethou der scheen te meenen, dat Gramsbergen's Raad niet in staat was goede besluiten te nemen, of hij moest eeen gelukkigen dag hebben. Aan het eind van zijn betoog heeft de heer Habers den Wethouder verzocht, dergelijke van bijgeloof getuigende uitla tingen voor zich te houden en de gemeente niet weer in opspraak te brengen. Dit protest maakte op den wethouder niet den minfcten indruk. Hij zeide gezegd te hebben eenigszins fatalistisch aange legd te zijn. Dien aanleg had hem er toe gebracht om uiting te geven aan zijn angst, ontstaan door de getallen dertien en elf en de genomen besluiten. Hij had de toen onder woorden gebrachte opvat tingen nog en liet den Raad vrij om aan te nemen, dat het een opvoedingsgebrek was, of onnoozelheid of een beleediging voor den Raad. Maar, zoo ging hij voort, niet ik alleen geloof a-an het noodlot, maar zelfs in Amerika en Frankrijk heeft men vele hotels waar men kamer dertien tever geefs zoekt. De Raad glimlachte fijntjes, knipoogjes werden gewisseld, de verslaggevers gnuif den en hadden moeite zich goed te hou den. De voorzitter maakte echter een eind aan dit alles, door alsof er niets ge beurd was, de vraag te stellen: Wie heeft aanmerkingen op de notulen? Niemand, dan zijn ze goedgekeurd. Klop. Aan de orde is de begrooting voor 1931. Deze werd vervolgens behandeld. Avontuurlijke jongelui. Een tweetal zoontjes van zekeren B. uit Monster zijn Woensdag j.l. d« ouderlijke woning uitgeloopen en tot op heden nog niet teruggekeerd. De avontuurlijke jon gens namen 1500 weg en lieten niets meer van zich hooren. Het onderzoek heeft intusschen uitgewezen, dat de ben gels te Rotterdam in een café hebben ge slapen onder het opgeven van een valschen naam. Den volgenden morgen zijn zij in de richting van Roosendaal vertrokken. De politie in het Zuiden is van den avontuur lijken tocht van beide jongelui volledig op de hoogte gesteld, zoodat zij wel zeer spoe dig naar de ouderlijke woning zullen worden teruggevoerd. ONGELUKKEN Noodlottige ontploffing in een fabriek. In de metaalfabriek Henricot te Court St. Etienne heeft een hevige ontploffing plaatsgehad in een gietoven, waaraan door 11 arbeiders gewerkt werd. Alle elf wer den gewond. Vijf hunner liggen met levens gevaarlijke brandwonden in het zieken huis. Japansch stoomschip in nood. Engeland is gisteren door een hevigen storm geteisterd. Te Shoebeuryness was de kracht van deu wind zoo hevig, dat in de straten verscheiden auto's werden om gewaaid, terwijl tal van voetgangers me ters ver weggeslingerd werden, waarbij velen min of meer ernstig gewond werden. Schoorsteenen, muren en daken werden vernield. Op het Kanaal werd een passagierschip, de „Maid of Orleans" door stortzeeën zwaar beschadigd, terwijl 4 passagiers ge wond werden. Aan boord van het s.s. „Isle of Thannet" bekwamen twee matrozen door stortzeeën zware verwondingen. Een Grieksch schip bevindt zich ernstig I in nood bij Ventnor. Overal worden de reddingsstations gemobiliseerd. In het Kanaal vonden reddingsbooten een motorboot hulpeloos ronddrijven. Het bleek, dat de inzittenden nog bijtijds door een stoomschip van boord waren gehaald. THANS HOOG WATER IN NEDER-SILEZIE. Nu in Opper-Silezië over het algemeen het water in de groote rivieren vallende is en inzonderheid het gevaar voor Oppeln vrijwel geweken is, heeft het hooge water Neder-Silezië bereikt. Het niveau is daar gemiddeld een halve meter hooger dan Zaterdag. De dijkbreuk bij Linden kon nog niet gedicht worden, maar uitbreiding kon wor den voorkomen. Soheidelwitz, Neulimburg en Dippitz worden wel is waar door het water omspoeld, doch de oude dijken hou den stand. Blijkens de rapporten i deze meteo- rologischen dienst zijn er de laatste dagen geweldige regenmassa's gevallen. Zoo viel er in de Midden-Silezische laagvlakte 200 millimeter regen; op enkele plaatsen be droeg de regenval zelfs 400 m.M. Hoog water in Zeeuwsch Vlaanderen. Ten gevolge van de hevige regens staat het water in de Zeeuwsch-Vlaamsche pol ders abnormaal hoog. Sommige landerijen en weilanden staan geheel blank, zoodat het vee, dat nog buiten is, moeilijk te be reiken is. Op verschillende plaatsen .iet vervoer der suikerbieten s' --pgezet, omdat de boe ren hun landerijen niet kunnen bereiken. MISLUKTE UITBRAAKPOGING IN SING-SING. Een doode en twee gewonden. Zaterdagavond is door vijf gedetineer den in de Sing-Sing gevangenis te New York een poging gedaan om te ontvluch ten, waarbij een hunner gedood werd, ter wijl twee anderen gewond werden door de geweer- en revolverschoten van de bewa kers. Op nog niet ontdekte wijze waren de gevangenen er in geslaagd, zich revolvers en munitie te verschaffen. Om halfacht in den avond vielen zij him bewakers buiten hun cellen aan en dwongen hen de deuren van de gang te openen en hun de sleutels te geven. De vijf gevangenen snelden daar na het binnenplein op, doch voordat zij de buitenmuur kouden bereiken, werd alarm geslagen en een oogenblik later baadde het gevangenisplein in een zee van licht, uit gestraald door de zoeklichten. De bewa kers stelden zich op met geweren en machi negeweren, terwijl een aantal andere be wakers de ontvluchte gevangénen over de binnenplaats opdreven. Een der bewakers werd licht gewond door een revolverschot, doch dit werd door de bewakers onmiddel lijk met een salvo beantwoord, waarbij een der gevangenen werd gedood en twee an deren zwaar gewond. Hierna wierpen de gevangenen hun wapenen weg en zochten dekking. Drie hunner moesten zich echter spoedig overgeven. Extra bewaking werd onmiddellijk rondom de gevangenismuur geplaatst, terwijl alle schuilhoeken afge zocht werden. De twee andere gevangenen werden niet gevonden, doch men neemt aan, dat zij zich binnen de muren schuil houden en onmogelijk ontsnapt kunnen zijn. „Tel." OPROER IN EEN GEVANGENIS. Ongelooflijke toestanden. In de Zau-Ootching gevangenis van de Chineezenbuurt te Shanghai hebben 700 politieke gevangenen een wanhopige poging gedaan om opstand te maken en heer en meester te worden van de gevangenis. Ge wapende Chineezen en een versterkte po- litie-strijdmacht omsingelden de gevange nis en overmeesterden de opstandelingen. Het oproer schijnt ontstaan te zijn over het slechte voedsel. De toestand in de Zau-Ootching-gevan- genis is werkelijk bedroevend slecht. Nie mand en vooral geen journalist mag de ge vangenis bezichtigen, maar 't is hier een publiek geheim, dat deze gevangenis één der meest verschrikkelijke kerkerholen is van geheel China. Zij zit volgepropt met politieke gevan genen, meest communisten en leden van de linksche groepen der Kuomingtang. 't Is er vreeselijk vuil en de gevangenen worden geboeid, geslagen en mishandeld. In dé cellen is het donker en benauwd, want frissche lucht kan er slechts spaar zaam binnendringen. SPUITENDE OLIEBRON BEDREIGT OKLAHOMA. Vele woningen ontruimd. Door het plotseling gaan spuiten van een petroleumbron verkeert een deel van de stad Oklahoma in gevaar. Honderden ge zinnen hebben wegens .andgevaar him woningen moeten ontruimen. De scholen zijn gesloten en het verkeer is in verschei den straten stopgezet. Het uitstroomen der olie duurt nu reeds bijna 24 uur en er is een hoeveelheid olie weggestroomd, voldoende voor het vullen van 110.000 vaten. In verband met het gevaar, dat als ge volg van de voortdurend spuitende olie bron, die op een kilometer afstand van het zakencentrum der stad is gelegen, brand zal uitbreken, wordt de stad door 500 po litieagenten speciaal bewaakt. De bevo- king is gewaarschuwd geen vuur te ma ken. De treinen mogen de gevaarlijke plek niet passeeren. De dagelijksche productie van de bron wordt op 60.000 gallons ge schat. Uit het Roode Rijk. De bond van godloochenaars beroemt er zich op dat zij thans bijna 17 millioen vol wassenen onder hare leden telt, terwijl bij de jeugd-afdeeling ruim 18 millioen jongens en meisjes van 814 jaar zijn aan gesloten. Deze organisatie zorgt er voor, dat de voorhaamste leerstoelen aan de verschillende universiteiten bezet worden door personen, die bekend staan om hun ongeloovige beginselen: zij betaalt aan 35 professoren, die hun lessen geven ge heel in den geest van den bond van god loochenaars een zeer groot salaris. Onder de arbeidersklasse worden bijzondere groe pen gevormd die tot taak hebben iederen vorm van godsdienst te bestrijden. On danks het feit dat deze stoottroepen bui tengewoon hard werken is het resultaat zeer bedroevend. De Besbojnik bevat de ontstellende mededeeling dat onder de boeren-bevolking nog ruim 80 pet. kerke lijk getrouwd is, terwijl de „Komsomols- kaja Prawda" meldt dat zelfs leden van de Communistische jeugdorganisatie hun huwelijk door een geestelijke laten ze genen. Brandweer als bemiddelaar. De Berlijnsohe brandweer werd des nachts gealarmeerd door een dronken lood gieter, die door zijn vrouw niet tot de echtelijke woning werd toegelaten en thans op de hulp van de brandweer rekende, om zich toegang tot zijn woning te krijgen. Hoewel deze taak feitelijk buiten de com petentie van de brandweer lag, kreeg de man tocb zijn zin. Door de voorspraak van de brandweerlieden liet de vrouw zich overhalen haar echtgenoot weer in de wo ning op te nemen. De man zal echter de kosten voor het alarmeeren te betalen hebben, terwijl ook procesverbaal wegens „grober Unfugte gen hem Het verkeer naar Oberammergau. Zooals de Reichsbahn-directie in Mün- chen thans mededeelt, werden naar de 77 openbare Passiespelen in Oberammergau en terug rond 392000 personen met de spoor vervoerd, wat overeenkomt met de helft van dit aantal, dus 196000 bezoekers der spelen. Het aantal reizigers bedroeg ge middeld in de eerste klasse 6 pet., in de tweede klasse 61H pet. en in de derde klasse 32 y« pet. Daar het passiespel volgens de uitein delijke statistiek van de spelleiding door 384000 personen werd bezocht, vervoerden de spoorwegen 51 pet. daarvan, terwijl 49 pet. gebruik maakten van andere verkeers middelen als auto's, omnibussen, enz. AARDVERSCHUIVING IN HET S0EKAB0EMISCHE. Drie en twintig slachtoffers. Anefca seint ons uit Soekaboemi: Ten gevolge van de in deD la als ten tijd geval len hevige regens heeft in het Soekaboe- mische een aardverschuiving plaats gehad. Door deze aardverschuiving werden zes tien inlandsche woningen meegesleept, welke ten slotte in de eveneens door de hevige regens gezwollen rivier stortten. Hierbij werden acht mannen, acht vrouwen en negen kinderen, allen inheemschen, eveneeens megesleurd. Twee hiervan wer den gered. Drie lijken zijn gevonden, ter wijl de anderen nog niet werden ontdekt. Er bestaat slechts weinig hoop dat de nog niet gevonden slachtoffers alsnog geborgen kunnen worden, daar het zeer waarschijn lijk is, dat de lichamen dezer ongelukkigen door de strooming der rivier naar zee zijn gevoerd. LISSE. Filmavond Volksbond. Onze afdeeling van den R. K. Vrouwenbond heeft voor morgen, (Dinsdag) avond een filmavond uitgeschreven. Vertoond zal worden het dramatisch filmwerk „Kinderkarakters". De mandolineclub luistert den avond op. Algemeen adviseurschap. Kapelaan Kuipers zal, naar we vernemen, worden belast met het Geestelijk Adviseurschap der Stand- en Vakorganisaties met hun onderafdeelingen. Geboren Elisabeth, dochter van J. Akkerman en C. J. Bermo Cornelia An- thonius, zoon van H. J. v. d. Berk en A. G. M. Hillenaar Margaretha, dochter van Ch. A. de Bruijn en M. J. G. Paardekoo- per Johanna Cornelia, dochter van P. Kortekaas en G. Baak Elfrida Margare tha, dochter van B. Versteeg en F. M. J. Marks Laurens, zoon van J. Rhijnsbur- ger en G. Zwaan Catharina Clara An na, dochter van J. C. Dame en A. C. Braun. Gehuwd: Z. v. d. Burg en A. Schipper C. Wijnhout en J. Molendijk. Overleden Theodora Johanna v. d. Berg, oud 4 weken Appolonia Maria v. d. Berg, echtgenoote van J. van Diest oud 76 jaar. ZOETERMEER-ZEGWAART. Debatingclub Hanze. Dezer dagen stichtte de afdeeling van „De Hanze" al hier, een debatingclub, welke onder lei ding zal staan van het dagelijksch be stuur der R. K. Middenstandsvereeniging. Bij de oprichting was tegenwoordig de heer J. Mol van het Centraal Hanzebureau die eenige nuttige en practische aanwijzin gen gaf. Een 10-tal leden traden tot deze onderafdeeling toe. Besloten werd om de 14 dagen bijeen te komen. „Hei daar; het park wordt gesloten j „Ja, da's goed. Maar sla de deur niet zoo hard dicht, wil je." RIJNSATERWOUDE. GEMEENTERAAD. Aanwezig alle leden. Voorzitter de hee>- J. A. Bakhuizen, burgemeester der gemeente. Nogmaals: de inbraak in de pastorie. De notulen der vorige vergadering wor den voorgelezen. Bij deze voorlezing herle ven wij nogmaals de inbraak in de R. K. pastorie te Leimiuden met al den aan kleve van dien. De heer van Tol maakt aanmerking op de notulen en zou daarin opgenomen wenschen te zien enkele woor den door den voorzitter in de vorige ver gadering gesproten omtrent hef onder houd bij den heer Officier van Justitie te Haarlem, inzake W. H. van Beek. De voor zitter vraagt of zijn voorstel tot wijziging van de notulen ondersteund wordt, dit geschied alleen door den heer Weststeijn, zoodat het niet in stemming wordt ge bracht. De notulen worden djiarna door den Raad onveranderd vastgespeld. Bij het gebed bleef de heer van Tol evenals de vorige vergadering wederom zitten, terwijl de overige leden zich allen van hun zitplaatsen verhieven. De voorz. doet mededeeling van de in gekomen stukken o.a. van een schrijven van den A. N. W. B. Toeristenbond voor Nederland waarbij verzocht wordt om als buitengewoon lid van dien bond toe te treden. Gezien het groote nut dat deze vereen- ging in het belang van het verkeer doet, stellen B. en W. voor om met ingang van 1 Januari 1931 alsbuitengewoon lid toe te treden tegen een minimum contributie ad 25 per jaar. De raad besluit hiertoe met algemeene stemmen. Schrijven van de kerkvoogdij der Ned. Herv. gemeente te Rijnsaterwoude waar in verzocht wordt het gedeelte van de kerk bij de gemeente in onderhoud te doen schilderen. De voorz. deelt, mede dat door B. en W. reeds opdracht aan den plaats ■selijken schilder tot he.t schilderen is ge geven. De verlichting. Het college van B. en W. wil nogmaals de kwestie van de straatverlichting ter sprake brengen. De toestand is z_>oals ze op het oogenblik is onhoudbaar. De licht fabrieken hebben later nog een brief ge stuurd waarin zij mededeelen, dat zij ook bereid zijn de verlichting op kosten van ongelijk te herstellen. Zit de fout in de leiding dan betalen de lichtfabrieken en zit de fout in het slechte onderhouden dan betaald de ge meente. B. en W. willen- graag het. bedrag ad 163 aan de lichtfabrieken als tegemoet koming in de vernieuwing verleenen. Na eenige discussie besluit de Raad met al gemeene stemmen dit bedrag toe te staan. De voorz. deelt nog mede dat ook reeds een schriftelijke klacht omtrent de ver lichting van een inwoner van Rijnsater woude is _ingekomen. Gelukkig is thans deze kwestie opgelost. Over de wijze van verlichting zal met de lichtfabrieken nog overlegd worden, daar over de nieuwe aangelegde proefver- lichting verschillende raadsleden niet vol daan zijn. De voorz. deelt nog mede dat. aan mej. Geertsema, onderwijzeres aan de O. L. school op advies van den geneesheer dr. L. Bouthoorn gedurende 14 dagen verlof is verleend. B. en W. hebben in den voort gang van het onderwijs door aanstelling van een tijdelijke leerkracht voorzien. Thans is mej. Geertsema weder in dienst. Thans komt aan de orde punt drie der agenda aanbieding Gemeentebegrooting dienst 1931. Deze sluit wat den gewonen dienst, betreft in ontvangsten en uitgaven met 31.052.83. De inkomsten van den kapitaaldienst bedragen 242.80 en de uitgaven 80. Batig slot alzoo 162.50. De voorz. verzoekt den Raad tot benoe ming van drie leden die zitting zullen ne men in de commissie van onderzoek over te gaan. Bij stemming kregen de heeren Bik 6 stemmen, van der Knijff 5 stemmen en Compeer 4 stemmen, zoodat deze heeren zitting nemen in de commissie. Genoemde heeren nemen hunne benoeming aan. Op voorstel van B. en W. wordt nog vastgesteld een besluit tot wijziging der begrooting dienst 1930 tot een bedrag van 239.07. Dat belooft wat! Bij de rondvraag wil de heer van Tol van de aanbieding der begrooting gebruik maken tot het houden van algemeene be schouwingen. De voorz. zegt. den heer van Tol dat dit op het oogenblik niet aan de orde is. Algemeene beschouwingen kunnen bij de behandeling der begrooting gehouden wor den. Blijkbaar wist de heer van Tol dit niet. Hij zegt tot den heer van Tol wat in het vat zit verzuurt met. De heer van Tol zag nu noodgedwongen maar van zijn algeme-ene beschouwingen af en besloot een en ander tot de volgende vergadering uit te stellen. Hierna, sluit, de voorzitter deze verga dering. SASSENHEIM. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert hedenavond te 7.30 uur. Agenda: 1. Notulen, 2. Ingekomen stukken. 3. Verzoek betreffende Ijsbaan. 4. Aanvrage naai machines voor „de Visserschool". 5. Benoe ming leden Commissie Arbeidsbemidde ling. 6. Benoeming leden Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. 7. Be noeming leden Oommissie tot wering van grondslagen. 9. Kosten riool en trottoir schoolverzuim. 8. Vaststelling pensioens- Wasbeekerlaan-Zuiderstraat. Tooneeluitvoering. Deze week zal door de tooneelvereeniging „Amicitia" de 26ste uitvoering worden gegeven voor donateurs en leden. De keuze is dezen keer geval len op een tooneelspel in drie bedrijven, getiteld „Weldoeners der Mao*/\bh*id door Felix Pbillippi.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10