LUCHTVAART KERKNIEUWS ONDERWIJS Burgerlijke Stand STADSNIEUWS UIT DE OMGEVING MAANDAG 27 OCTOBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 P. v. Cleef II—S. D. O. II 3e kl. G. Naaveld (S.D.O.) 61 35 9 1.73 A. L. van Iterson 100 35 12 2.85 (P. V. Cl.) A. J. Kantebeen 83 37 8 2.24 J. Blansjaar 100 37 16 2.70 H. Nas veld 70 47 5 1.43 H. Koet 100 47 14 2.12 D. Nieuwenburg 100 49 13 2.04 M. Fontein 94 49 11 1.91 P. v. Cleef 2 en S. D. O. 0 punten. D. O. S. IIIde Kroon I 3e kl. C. v. Reis res. (de Kr.) 77 45 11 1.71 P. Schouten (D.O.S.) 100 46 14 2.17 L. Blonk 100 34 14 2.94 M. Geertsma 94 33 13 2.84 M. Zuiderduin $4 33 12 1.96 L. Koning 100 33 10 3.03 J. Verdoes, res. 61 43 7 1.41 W. Swaak 100 43 9 2.32 D. O. S. 2 en de Kroon 0 punten. de Kroon IIS. D. O. IV 4e kl. N.N. (S. D. O.)^ 75 39 9 1.92 J. Verdoes (de Kr.) 52 39 7- 1.03 W. Ranselaar 75 28 11 2.67 J. de Vreugd 42 27 7 1.55 N.N. 36 31 7 1.16 C. Vooys 75 32 15 2.34 P. Poelijoe 75 56 6 1.33 C. de Haas 73 56 8 1.30 De Kroon 0 en S. D. O- 2 punten. S. D. O. Ill—A. D. O. II 4e kl. J. Wortman (A.D.O.) 66 60 8 1.10 P. Neutefeoo m (S.D.O.) 75 61 6 1.22 J. Schuurmans 75 42 9 1.78 J. Nieuwenburg 72 42 13 1.71 B. van Leeuwen 38 36 6 1.05 C. Al trof res. 75 36 10 2.08 de 4e partij door A. D. O. gewonnen ge- geven w. n. o. S. D. O. 2 en A. D. O. 0 p. D. O. S. IV—L. U. T. O. IV 4e kl. P. Turken (Luto) 50 23 11 2.17 C. P. Fas el (D. O. S.) 75 24 11 3.12 A. J. Lagerwey, res. 37 35 6 1.05 S. de Water 75 36 11 2.08 2 partijen door L. U. T. O. gewonnen ge geven w. n. o. D. O. S. 2 en L. U. T. O. 0 p. De wedstrijd F. O. G. II—de Kroon III is door F. O. G. gewonnen w. n. a. van de Kroon. Het wed strijd program ma voor de kamp 2e en 3e kl. luidt: Tweede klasse. Dinsdag 28 Oct.: P. HorreeR. Kante been; A. v. RijsdamA. Offenberg; R. KantebeenW. Penseel; A. v. Rijsdam P. Horree. Woensdag 29 Oct.: R. KantebeenC. Schouten; W. Penseel—A. Offenberg; C. SchoutenW. Penseel. Derde klasse. Donderdag, 30 Oct.: G. v. d. BergJ. v. d. Poel; L. van KeekenH> v. Niekerk; G. v. d. BergL. van KeekenH. van Niekerk G. v. d. Berg. Vrijdag, 31 Oct.: G. v. d. BergC. Hen driks; H. v. NiekerkC. Hendriks; H. RietbergenG. v. d. Berg. De uitslagen der gehouden wedstrijden om het le kl. kamp. L. B. B. luiden: L. Turk 102 41 19 2.48 Jac. J. v. d. Meer 200 41 25 4.87 P. van Ruiten 178 44 22 4.04 G. Rietbroek 200 44 36 4.54 B. de Roo 200 28 45 7.14 L. Turk 78 27 10 2.88 B. de Roo 200 33 28 6.06 Jac. J. v. d. Meer 148 32 29 4.62 NOODLANDING. Het vliegtuig in een moeras. Uit Boxmeer wordt gemeld: Boven de Peel ten Zuid-Westen van Oploo was Zateldagmiddag een militair vliegtuig genoodzaakt wegens motordefect een noodlanding te maken. Hierbij kwam de machine in een moeras terecht. Ter plaatse opstijgen was daardoor niet moge lijk. Zondagvoormiddag arriveerde uit Soest erberg een tweetal transport-auto's om het vliegtuig te vervoeren. De drie inzittenden kwamen er zonder noemenswaardige kwetsuren af. MASSA-HULDIGING VAN LUCHTHELDEN. Oceaan-vliegers Costes en Bellonte in triomftocht langs Parijs' boulevards. In verband met de ontvangst van Costes en Bellonte had men plannen gemaakt voor een triomftocht door de Champs Ely- sées te Parijs. Alle schoolkinderen hadden vrij gekregen, hetgeen sedert vele jaren niet is voorgekomen. De huldiging viel eigenlijk eenigszins tegen. Was het onze kere weer de schuld? Betreurde men, dat New York de première van de plechtigheid had genoten? Of raakt het volk aan de vele Oceaan vluchten gewend? Toch hadden de boulevards zich voor de ontvangst opgemaakt. Alles stond in het leeken van de „Vraagteeken". Groote da- mestasschen, shawls, dassen en zelfs kou sen waren voorzien van vraagteekens. Op het asfalt speldden de venters den. toe schouwers, of zij wilden of niet, vraagtee kens op de borst. Moest het vraagteeken na den schitterenden tocht eigenlijk niet in een uitroepteeken omgetooverd wor den? De stoet met Costes en Bellonte was voorbij voordat men gelegenheid had zijn geestdrift te toonen. Koperhelmen te paard de auto van den prefect en dan verschijnen Costes en Bellonte in hun kleine zes-cylin- der, stram groetend. De officieele ont vangst had plaats op het plein voor het stadhuis, waar de voorzitter van den ge meenteraad zeide, dat er geen zaal groot genoeg was om de toeschouwers te bevat ten en dat men daarom voor de ontvaxgst zijn toevlucht tot de open lucht had geno- Dicht opeengepakt stonden de menschen velen met hun periscoop en voitout gewa pend. De geestdrift der menigte werd be koeld door de eindelooze speeches van officieele sprekers, die door luidsprekers in alle richtingen werden uitgezonden. Daarna droeg mevr. Nouailles, de officieele dichteres der republiek, een gedicht in proza voor, dat door het volk werd over schreeuwd, dat liever de beide luchthelden in levenden lijve op het balkon zag ver schijnen. Het sobere korte woord, dat daarop door hen werd gesproken, sloeg geweldig in en geestdriftige ovaties volgden. 'Tel. NIEUW KLE IN-SEMINAR IE VOOR HET AARTSBISDOM. Terrein aangekocht te Apeldoorn. Naar het „Centrum" verneemt, zijn de plannen voor een nieuw Seminarie voor het Aartsbisdom reeds zoo ver gevorderd, dat er Vrijdag een terrein is aangekocht te Apeldoorn. Het terrein ligt aan den Arnhemschen weg, dicht bij de kerk van de H.H. Fabianus en Sebastianus, in de onmiddellijke nabijheid van Rijksbosschen, die dus niet verkaveld kunnen worden. De oppervlakte van net terrein is 16 H.A. 400 Meter aan den weg en 400 Meter diep. r. k. Tuinbouwwinterschool te Beverwijk. Va-jj de elf candidaten, die het toela tingsexamen deden voor de R. K. Tuin- -bouwwinterschool te Beverwijk, slaagden er tien. Een werd afgewezen. De namen der geslaagden zijn: Adr. A. Goemans, H i 11 e g o raR. de Groot, Noordwijk; G Hencsey, Heemstede F. G. Hulsebosch, Hi 11e gom; N. A. Keijzer, Alkmaar; J C. Nijssen, Sant poort; G. L. van Reisen. Sassenheim; J. J. J. van Santen, Wolvega; E. H. F. M. Slteenhardt Carré, Amsterdam; W. van der Vlugt, L i s s e. De nieuwe oursus vangt aan op Dins dag 4 November a.s. in het gebouw der R. K. U. L. O.-school Kees Delfweg, Be verwijk. LEIDEN. Ondertrouwd: G. A. Anokkée wedr. 57 j. en A. C. Plu wed. 55 j. H. J. Webbers jm. 23 j. en J. F. Dubbelaar jd. 21 j. F. F. E. Marquenie jm. 28 j. en E. van den Berg jd. 28 j L. Gijsman jm. 27 j. en G. J. van Ovost jd. 26 j. P. Plu jm. 24 j. en J. van Abswou- de jd. 23 j. H. Schrijver wedr. 37 j. en M. Erades jd. 36 j. A. D. Rovers jm. 20 j. en L. Prevoo jd. 21 j. S. L. van Wersch jm. 27 j. en M. C. Hottges jd. 29 j. - J. L. H. Schramp jd. 30 j. en M. M. xan der Steen jd. 34 j, J. C. Teske jm. 23 j. en W. A, van Hensbergen jd. 22 j. W. van Zuijlen jm. 22 j. en J. H. de Boer jd. 19 j. A. C. P. See- bregts jm. 33 j. en G. G. B. J. Janssens jd. 28 jr. A. L Deegenaars jm. 27 j. en W. C. Ouds hoorn jd. 26 j. W. F. van Tongeren jm. 25 j. en M. Martijnis jd. 25 j. Leidsche Winkelstand. De winter staat weer voor den deur met al zijn narigheden. We kleeden ons weer dik in wol en bont, om tegen de koude bestand te zijn. Op het juiste tijdstip dus is heden op de Haarlemmerstraat 95 een winkel ge opend, die een specialiteit mag heeten in het warme wintergoed. Maison van Leeuwen, Haarlemmerstraat 9395, heeft reeds twee jaren in de stad vele klanten tot zich getrokken, en het succes was zoo groot, dat met uitbreiding van de zaak niet langer mocht worden gewacht. Bij het bestaande winkelhuis werd het naastliggende pand getrokken en zoo ingericht, dat Maison van Leeuwen, hoewel één geheel vormend, toch uit twee specialiteits-zaken bestaat: de eene win kel voor dameshoeden, die in alle moge lijke kleuren en modellen voorradig zijn; en een in wollen goederen en bont. De laatste is hedenmiddag geopend. Het interieur maakt een bijzonder pretligen indruk en met één oogopslag is reeds te zien, dat iemand, die zich „er warmpjes in wil zetten' hier alles van gading vindt, aan jumpers, vesten, deux-pièces en pelte rijen. Het bont wordt door de firma gratis op de kleedingstukken verwerkt. Zoo is de zaak van Maison Vr Leeuwen een flinke zaak geworden m een etalage-lengte van 12 M. en een ve;- koopruimte van 80 M2. Wie weet hoe spoedig een tweede uitbreiding zal noodig blijken. HET HULDEBLIJK VAN DE LEIDSCHE BURGERIJ AAN PRINSES JULIANA de aanbieding op het l00. Zaterdagmiddag heeft ten paleize Het Loo de overhandiging plaats gehad van het hulde blijk, dat namens de Leidsche burgerij aan prinses Juliana is aangeboden ter herinnering aan den tijd, dien de koninklijke studente al hier heeft doorgebracht. De voorzitter van het comité, mr. F. K. de Haan, heeft daarbij de volgende rede uitge sproken: „Koninklijke Hoogheid! Wanneer ik thans, als Voorzitter van het Comité, dat zich uit de Leidsche Burgerij ge vormd heeft, met verlof van Uwe Koninklijke Hoogheid, het woord tot U richt, dan zij dit in de allereerste plaats een woord van diepge voelde erkentelijkheid en dank. Dank aan Uwe Koninklijke Hoogheid voor het feit, dat juist de Leidsche Academie door U werd uitverkoren om aldaar Uwe studiën aan te vangen, voort te zetten en het mag met blijdschap erkend worden met zooveel succéfe te voleindigen. Dank zeer zeker in niet geringe mate, aan Uwe Koninklijke Ouders, dat Zij, ten deze een tractie volgende, Leiden hebben aangewezen als de stad, wier Academie zulk een belangrijk aandeel zoude hebben in het bekwamen van Uwe Koninklijke Hoogheid voor de hooge moeilijke taak, die Uwe Koninklijke Hoogheid in de toekomst wacht. Leiden is daar en met recht trotsch op, doch aan den anderen kant meende onze stad, als ik het zoo mag uitdrukken, een op de historisch gebaseerd recht verkregen te hebben op de eer, Leden van ons Koningshuis aan haar Universiteit te zien studeeren en gedurende Hun studietijd geregeld binnen hare veste te zien vertoeven. De band, die tusschen Uw Huis en onze stad bestaat en op het voortbestaan waarvan zoowel Uwe Koninklijke Ouders als U Zelve, blijk heb ben gegeven prijs te stellen, dateert trouwens waarlijk niet van den laatsten tijd. Even onmogelijk als het is, zich een zuiver beeld te vormen van het ontstaan en de ont wikkeling van ons Koninkrijk zelve, zonder daarbij te zien en te erkennen den grooten en overwegenden invloed, dien Uw Voorgeslacht daarop gehad heeft, even onmogelijk is het, zich de Leidsche Academie in te denken zonder steeds en bij herhaling te worden herinnerd aan Uw Huis. Zonder mij al te zeer in de historie te willen verdiepen, moge ik er U slechts aan herinne ren, dat 't Uw onvergetelijke Voorvader Prins Willem I was, die aan Leiden zijn Haogeschool schonk als erkenning voor hetgeen deze stad in ellende had doorstaan voor de groote zaak, waaraan Hij Zelve alles, ja ten slotte Zijn leven geven zou. Door alle daarop volgende eeuwen heen heb ben Prinsen van den Bloede de Leidsche Aca demie bezocht. Geen wonder derhalve, dat de inwoners van Leiden in 1927 met vreugde en trots aanvanke lijk het gerucht, later de bevestiging verna men, dat de traditie zou worden voortgezet en opnieuw een Telg van ons Vorstenhuis als Studente aan hun Universiteit zou worden in geschreven. De tijd, gedurende welken Uwe Koninklijke Hoogheid als zoodanig geregeld, ik zou bijna zeggen, dagelijks zich onder de Leidsche Bur gerij bewoog, is voor die Burgerij een onverge telijke tijd geworden. Men voelde zich in die jaren, méér dan anders, de Oranjestad in het bijzonder en het mag dan ook geen verwonde ring wekken dat men, ten dage dat Uwe Ko ninklijke Hoogheid tot Doctor Honoris Causa in de Faculteiten der Letteren en Wijsbegeerte promoveerdet en daarmede in hoofdzaak Uwe studiën aan de Leidsche Academie beëindig- det, naast gevoelens van vreugde over de aan Uwe Koninklijke Hoogheid te beur» gevallen onderscheiding, een zeker gevoel van droef heid niet kon onderdrukken, omdat men wel inzag, en begreep, dat van toen af het geregeld verkeer van Uwe Koninklijke Hoogheid in onze stad, een einde zou nemen. Onder de Burgerij is toen spontaan het plan opgekomen, om aan U een geschenk aan te bie den, dat er toe zou kunnen bijdragen bij Uwe Koninklijke Hoogheid de herinnering levendig te houden aan den tijd, gedurende welken Uwe Koninklijke Hoogheid als Studente op zoo on gedwongen wijze te midden van haar vertoef- det. Het Comité, dat uit de Leidsche Burgerij gevormd werd om deze plannen uit te werken en uit te voeren, heeft gemeend het best aan de bedoelingen dier Burgerij te beantwoorden, indien als geschenk aangebóden werd een prac- tisch gebruiksvoorwerp waarvan verwacht mocht worden, dat het na de overhandiging a.h.w. dagelijks onder de oogen van Uwe Ko ninklijke Hoogheid zou komen en aldus op sprekende wijze telkens en bij herhaling de herinnering van Uwe Koninklijke Hoogheid aan deze stad levendig zou houden, een ge schenk tevens, dat een specifiek Leidsch ka rakter zou dragen en dat in onverbrekelijk ver band zou staan met het verblijf van Uwe Ko ninklijke Hoogheid aan de Leidsche Academie. Ons Comité is van oordeel, dat het geschenk, hetwelk ik de eer heb heden namens de Leid sche Burgerij aan Uwe Koninklijke Hoogheid te overhandigen aan alle hiervoren genoemde eischen voldoet. Ik moge hieraan nog toevoegen, dat, even als de gedachte om aan Uwe Koninklijke Hoogheid een herinneringsblijk aan te bieden, is voortgekomen uit de Leidsche Burgerij, ook slechts Leidsche burgers aan het tot stand komen daarvan hebben medegewerkt. De heer A. Coert, waarnemend directeur van het Stedelijk Museum „de Lakenhal", heeft het kunstvoorwerp ontworpen, terwijl de uitvoe ring daarvan werd opgedragen aan den heer M. Brinks. Het schrijnwerk werd verricht door den heer van Weeren en heet étui, eveneens ontworpen door den heer Coert, werd uitgevoerd door de Firma Labree. Na deze bijzonderheden .wat de totstandko ming betreft, moge ik dan overgaan tot de overhandiging van het herinneringsblijk zelve. Ik verzoek Uwe Koninklijke Hoogheid eer biedig bij het aanvaarden van dit geschenk wel te willen bedenken, dat daarginds, achter on zen duinenrij, een stad ligt, op de trouw van wier inwoners ten allen tijde door Uwe Ko ninklijke Hoogheid zal kunnen worden staat gemaakt. Namens de inwoners van die stad spreek ik, bij het aanbieden van dit geschenk, de hoop uit, dat God U en Uw Huis moge zegenen en sparen en dat nimmer mogen verbroken wor den de banden, die bestaan tusschen Uw Huis en de stad Leiden". Nadat de heer De Haan het geschenk had aangeboden en daarbij eenige toelichting had verstrekt, heeft Prinses Juliana in gevoelvolle woorden dank gezegd voor dit blijk van sym pathie, waardoor zij zich zeer getroffen voelde. Zij herinnert aan den tijd, dat zij in Leiden heeft gestudeerd, waaraan zij steeds de aange naamste herinneringen zal behouden. Prinses Juliana onderhield zich vervolgens met alle leden van het comité, waarna H. M. de Koningin de groote receptiezaal binnen kwam en zich de aanwezige heeren liet voor stellen, waarna zij zich met hen onderhield en de thee werd geserveerd. Om kwart over 5 trokken de vorstelijke per sonen zich terug, nadat de Koningin den voor zitter nog had verzocht haar dank over te brengen aan de Leidsche burgerij voor de sym pathie, die uit het geschenk sprak. UNIE VAN R.-K. STUDENTEN- VEREENIGINGEN IN NEDERLAND. De jaarvergadering te Leiden. Zaterdagmiddag werd in café-restaurant „In den Vergulden Turk" alhier de jaarvergade ring gehouden van de Unie van R.K, Studen tenverenigingen in Nederland. Van alle aangesloten vereenigingen waren afgevaardigden aanwezig, terwijl mede tegen woordig waren de Unie-moderator, prof. P. G. Groenen en de moderatoren van Rotterdam, Leiden en Utrecht. De Unie-praeses, de heer H. van der Ster ren, sprak bij den aanvang een woord van wel kom, in de eerste plaats tot de moderatoren en verwelkomt vervolgens de afgevaardigden en leden der plaatselijke studentenverenigin gen. Hierna bracht de heer van der Sterren het jaarverslag uit, waaraan het vogende is ont leend. De praeses bespreekt allereerst de groeiende centrale der Unie, het Unie-bureau in Leiden, dat steeds in belangrijkheid van werkzaamheden toeneemt. Daarna brengt spr. een hartelijk dankwoord aan den Unie-mode rator, prof. Groenen, die jaar in jaar uit zijn zoo waardevolle adviezen geeft en altijd met dezelfde groote vriendschap met de studenten blijft meeleven. Opleving valt te constateeren op verschil lend gebied. De R. S. D. is in 't teeken van de apologie gezet, waarvoor belangstelling van vele zijden wordt getoond, o.m. door Z.D.H. den Bisschop, Mgr. Aengenent. De Interacademiales verheugen zich in groei en bloei. Voor de uitgave van het R. S. B. met de N.V. De Leidsche Courant zijn nieuwe en de gelijke maatregelen getroffen. Er werd contact gezocht met de oud-leden, waardoor nu velen regelmatig kennis nemen van de gebeurlijkheden in 't Unie-leven. Mr. Donders heeft zich als hoofdredacteur van het R. S. B. weer met grooten ijver aan zijn functie gewijd en het R. S. B. in opwaart- sche richting gebracht. De Annuarium-redactie heeft dit jaar wel zeer voortreffelijk gewerkt, zoodat het laat ste Annuarium zich in een levendige belang stelling ook in niet-studentenkringen kon ver heugen. De abiturienten-actie werd op nieuwe leest geschoeid en zulks heeft bevredigende resul taten opgeleverd. De retraites zijn nog altijd slecht bezocht, een blijk, dat er in ons studentenleven een be langrijke leemte is. De Missieclubs, vooral van Arasterdam en Nijmegen, verrichten steeds belangrijk werk. Onze Internationale, de Pax Romana, bleef niet voor moeilijkheden gespaard. De Unie werkt naar vermogen mee aan het werk dezer organisatie. Aan het Congres in München (Sept.) werd door een 20-tal Nederlanders deelgenomen. Laurentius vierde een groot lustrum, Augus- tinus organiseerde een zeer indrukwekkende Augustinus-herdenking, waarvan de rede van prof, Steffes een hoogtepunt was. Ook andere plaatselijke vereenigingen brachten in het af- geloopen jaar belangrijke dingen naar voren. Besprekingen werden gevoerd met de N. N. S. F. en de A. S. V., doch tot resultaten is men niet gekomen. Met de N. C. S. V. is het contact blijvend en de verhouding is van den meest aangenamen aard. De jaarlijkschee conferentie met de N, C. S. V. heeft weer plaats gehad. Praeses van der Sterren eindigt tenslotte zijn verslag met de opwekking tot allen, om met opbouwende critiek het Unie-werk te steunen, in den geest van rijkdom en veelzijdigheid, van vrijheid en spontaniteit, in den geest van kracht en liefde, omdat ons bezielen moet het groote verlangen onszelf en al onze mede-stu denten zooveel mogelijk gelijkvormig te maken aan het hoogste ideaal van christelijk leven. Het jaarverslag van den secretaris, den heer A. Rottier, beperkt zich tot enkele technische gegevens over de werkzaamheden van het Unie-bureau, de abiturienten-actie, de oud leden- actie, de uitgave van R. S. B. (die met grooter optimisme dan vroeger kan worden be zien) en het inlichtingenbureau, dat een belang rijke stijging in het aanta' behandelde zaken aangeeft. Aan het jaarverslag van den quaestor, den heer N. van der Laan, ontleenen we, dat de financieele toestand reden geeft tot tevreden heid. De Unie krijgt langzamerhand ook finan cieel een basis, waarop zij voort kan werken. De jaarlijksche bijdragen stijgen weer en als het zoo door gaat, zal over een paar jaar deze post weer even hoog zijn, als vroeger het ge val is geweest. Na het verslag der Kascommissie, dat door den heer L. H. C. Perquin wordt uitgebracht, vclgt de bestuursoverdracht. Praeses van der Sterren dankte allen, die in den loop van dit jaar aan het Uniewerk heb ben deelgenomen en in het bijzonder noemt hij nogmaals prof. Groenen, verder de leden van de R. V. A. en vooral zijn beide mede-leden in het Dag. Bestuur: secretaris A. Rottier en quaestor N. van der Laan. Hierna volgt de overdracht van het bestuur. Praeses wordt thans de groepafgevaardigde van Delft. Verder nemen zitting *ln de R. V. A.: Woltring (Amsterdam), F. Nagel (Groningen), L. Perquin (Leiden), Bouman (Nijmegen), Aug. Rottier (Rotterdam), A. Rottier (Til burg), C. van Basten Batenburg (Utrecht) en IJdo (Wageningen). De nieuwe praeses dankt van harte Driek van der Sterren voor het enthousiasme en de wilskracht, waarmee hij zijp zware taak als Unie-praeses, ondanks zware eischen, die de studie hem in het laatste jaar stelde, heeft ver vuld. Vervolgens spreekt hij een opwekkend woord en licht hij de beteekenis, de tegenwoordige waarde en het ideaal, dat hij zich van de Unie voor oogen heeft, nader toe. Op de eerste plaats zal gestreefd worden naar uitbouw van de oud-leden-actie, opwekking van belang stelling voor de Unie bij oud-leden en vorming van een hechten band met hen. Nog vele an dere punten brengt hij voor het komende jaar naar voren en hij eindigt met een beroep op aller medewerking. Bij de rondvraag neemt prof. Groenen het eerst het woord, om dank te brengen aan al len, die zoo juist, na een jaar van arbeid voor de Unie, zijn heengegaan om hun functie aan anderen over te dragen. Zijneerw. voegde daar aan toe een hartelijke opwekking, waaruit sprak groote vriendschap voor de studenten. Hierna volgde nog een korte besoreking over de wijze, waarop door de oud-leden actie zal moeten worden gevoerd, waarna de vergadering werd gesloten. KORENBOND „ST. WILLIBRORDUS". De Zangersavond door den Korenbond St. Willibrordus is thans definitief vast gesteld op Donderdag 13 Nov. a.s. Te 7 uur is er plechtig Lof met toespraak in de Parochiekerk van den H. Laurentius te Voorschoten. De gezangen in het Lof wor den, aam het altaar, uitgevoerd door het zangkoor van Noordwijk. De heer W. Braun, onderwijzer aan een school te Leiden, zal met een jongenskoor een demonstratie geven over de „Ward- methode". Voor zeer velen zangers en be langstellenden zeker iets interessants. De verschillende koren zingen in de hiena te noemen volgorde o.m. de navol gende verplichte Greg, gezangen: No. 1. het koor van St. WiUibrord te Wassenaar: Graduale-Vers „Speciosus-Eruetavit'' bl. 14 45 in het Graduale No. 606. No. 2. Zang koor Voorschoten Offertorium „Reus enim'-', bl. 32. No. 3 Zangkoor de Goede Herder le Wassenaar Graduale-Vers „Salvas fac Tu Domine" bladz. 4849. No. 4 Zangk. Noord- wijk Graduale-Vers „Prope est Laudem"bl. 21-22. No. 5 Oegstgeest Offertorium „Deus blz. 6, en No. 6. Zangkoor Katwijk aan don Rijn Alleluia-Vers „Vcni" bladz. 22. De Eerw. Broeders Marcolinus en Hubertus uit Den Haag zullen voor ieder koor een afzonderlijke schriftelijke beoordeeling geven. alkemAde. Geboren: Maria Wilhelmina d. van A. Strijk en H. Bakker. Helena Corne lia dochter van L. Loogman en H. C. Groen in 'fc Woud. Catharina Maria d. van L. van Emmerik en M. A. Verdel. Petrus Josephus zoon van J. van der Hoorn en Anna Marie van Diemen. Joanna Mar tina Maria, docther van J. N. Turk en C. A. Hülscher. Ondertrouwd: Cornelis Heems kerk wedr. 63 j. en Leonarda Hoogen- boom j.d. 49 j. Leonard us Dobbe jm. 32 j. en Anna acoba Alida van der Hoorn jd. 26 j. J Wilhelmus Johannes van Diemen jm 21 j. en Maria Jacoba van der Meij jd. 24 j. Getrouwd: Nicolaas Johannes van Berkel jm. 20 j. met Wijnanda Maria Mar tha van der Meer jd. 23 j. Johanes Hen- driktis Schoo jm. 21 j. met Wilhelmina Verhaar jd. 22 j. Adrianus Christianus Kool, jm. 22 j. met Anna Maria Adriana Rotteveel jd. 22 j. Overleden: Hendrica Margarelha Beugelsdijk echtgen. van G. van Hameren 30 j. WASSENAAR. Geboren Johannes Wilhelmus, zoon van J. W. Altorf—C. J. C. Pierlot Wil helmus Paulus, zoon van W. Zonneveld M. J. Jansen Pie ter Cornelis, zoon van C. Nell—A. Piek Jan, zoon van S. Abina H. H. van der Gaag Wilhelmina Ca rolina Johanna, dochter van L. H. Belle- kom—W. C. J. Klingen Jeroen, zoon van J. J. KoolhovenM Le Coultre Geertruida Emerentiana, dochter van A. J. BeijersbergenH. T. Rooijakkers Jo hannes Henri Jacobus, zoon van H. Mantel H. C. van der Reijden Anna Maria Ge- rarda. dochter van C'. L. BcllekomA. M. Brandenburg Jenneke Johanna, dochter van L. S. A. KooistraR. W. Heijerman Hendrik Jan, zoon van S. Heins—J. W. Scheggetman Theodora Catharina, doch ter van L. van der BoogC. J. Lange veld Elizabeth Mary, dochter van L. J. van dér MandeleC. C. van Essen Johannes Jacobus Christianus, zoon van C. A. An- gevaren—M. J. L. Kortekaas Cornelia Maria, dochter van C. W. van den Barse laarE. J. F. Venhuis. Ondertrouwd: P KruijswijkM. H. Scholten H. H. Lausen en T. Recker W. Nieborg—J. Friemann H. A. Krul ler—E. B. E. Henke G. Andries en B. C. M. M. Schmidt J. Vermeulen en A. P. niemann J. G. Koek en C. C. Borren- bergs G. Knetseh en M. F. de Niet A. Schoenman en M. G. Timmers.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7