JU— MAANDAG 27 OCTOBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 In de lagere afdeelingen van het Westen is heel weinig gespeeld. Slechts twee wedstrijden in de geheele tweede klasse en één ontmoeting in de derde klasse A. Daar won U.V.S. met 32 van Schoten, wat ongetwijfeld een mooie prestatie is. Het Oosten. Waar gaat dat naar toe, zal iederen zich wel afvragen? Iedere week oogst P.E.C. nieuwe lauweren en gisteren werd wederom een over winning behaald, n.l, te Arnhem tegen Vites se, niet met 10 of desnoods met een ve'r- schil van twee, drie doelpunten. Neen, 70. 7n minder schijnt het bij de Zwollenaren niet te kunnen. Of een inzinking aanstaande is? Wij gelooven daar nog niet zoo direct aan, in ieder geval hebben ze op fraaie wijze de leiding in het Oosten en deze positie is nog versterkt door de overwinning van Go Ahead op de Sportclub. Een verliespuntje kunnen de P.E.C.- ers dus wel hebben. In de Apeldoornsche deby toonde de club der Landaals zich de sterkste en Heracles voegde zich bij de leiders door een 42-overwinning op Wageningen. Z.A.C. bracht het thuis niet verder dan een gelijk spel tegen Tubantia. P.E.C. Enschedé Go Ahead Heracles A.G.O.V.V. Tubantia 5 25—4 10 3 1 1 15—10 7 3 2 16—13 6 2 1 1 10—9 5 2—2 9—8 4 1 1 1 8—9 3 Wageningen 3 1 2 610 2 Robur et Vel. 4 1 3 815 2 Vitesse 5 1 4 818 2 Z.A.C. 4—13 4—13 1 Het Zuiden. N.O.A.D. toont zich dit seizoen van haar beste zijde; zij schijnt P.E.C.-allures te heb ben en overwinningen te willen behalen met groote cijfers. Gisteren was het 't bezoekende M.V.V., dat met 40 huiswaarts werd gezon den. P.S.V. behaalde een benauwde 21-over winning op de Kanaries en Willem II stelde hevig teleur door met de zeldzame cijfers 47 te verliezen van Eindhoven. Ditmaat schijnt de strijd zich meer te bepalen op N.O.A.D. en Philips, daar ook N.A.C. opnieuw weer een puntje verspeeelde ,n.l. tegen B.V.V. (33). In Valkenswaard werd heftig om de punten ge streden. Longa was de gelukkige en kan ze best gebruiken. N.O.A.D. P.S.V. N.A.C. Willem II Eindhoven De Valk B.V.V. M.V.V. Wilhelmina Longa 5 i 25—8 11 4 i 28—8 9 2 2 15—11 6 2—2 15—13 4 1 2 2 12—19 4 1 1 3 9—15 3 1 1 3 12—18 3 —21 2—6 2 1 3 9—12 2 1 4 9—26 2 Het Noorden Be Quick en Velocitas behaalde ieder een overwinning, de eerste sloeg met 20 M.S.C.. De kampioenen deden het nog beter en sloe gen Leeuwarden met 41. De Groningsche athletiekers deden uitstekend werk en keerde door een 32-overwinning op Achilles met beide punten naar Groningen terug. Alcides wist zich Veendam van het lijf te houden, zij het dan met den oneven goal. Be Quick 4 3 1 10—4 7 Leeuwarden 6 3 1 2 2513 7 Veendam 5 3 2 157 6 G.V.A.V. 6 2 13 15—19 5 Velocitas 2 2 73 4 Alcides 4 2 2 138 4 M.S.C. 4 2 2 9—8 4 Friesland 4 112 817 3 Achilles 4 1 3 3—10 2 Frisi 3 1—17 De uitslagen AFDEELING I. Eerste klasse. D.F.C.—Het Gooi 3—2; Ajax—H.F.C. 6—0; Hermes D.V.S.Z.F.C. 66; Stormvogels V.U.C. 4—4. Tweede klasse A. H.R.C.—Hollandia 1—1; A.F.C.—W.F.C. 3— 2; West FrisiaD.E.C. 20. Tweede klasse B. HerculesHaarlem 53; ZandvoortD.W.S 14; BaarnB.F.C. 00; De SpartaanV.V. A. 21; BloemendaalVelox 13. Derde klasse D. U.V.V.Utrecht 23; H.V.C.Voorwaarts 23; AlphiaL.S.V. 01; Vriendenschaar Olympia 03; ZeistD.O.S. 21. AFDEELING II. Eerste klasse. A.D.O.—V.S.V. 1—0; R.C.H.—Feijenoord 1— 2; K.F.C.Blauw Wit 11; HilversumE.D.O 1—3. Tweede klasse A. Quick—B.M.T. 10—0; Unitas—D.H.C. 2—6. Derde klasse A. SchotenU.V.S. 23 Vierde klasse A. D.V.S.R.C.L. 21; ArchipelPostduiven 2—3. Res 2e klasse A. V.U.C. II—H.V.V. III 4—4. AFDEELING III. Eerste klasse. EnschedéGo Ahead 02; Z.A.C.Taban- tia 22; A.G.O.V.V.Robur et Velocitas 41; HeraclesWageningen 42; VitesseP.E.C, 0—7. AFDEELING IV. Eerste klasse. N.O.A.D.—M.V.V. 4-0;. Willem II—Eindho ven 4—7; de Valk—L.O.N.G.A. 1—2; B.V.V.— N.A.C. 3—3; P.S.V—Wilhelmina 2—1. AFDEELING V. Eerste klasse. Be QuickM.S.C. 20; VelocitasLeeuwar den 41; AchillesG.V.A.V. 23; Alcides Veendam 21. Alphia—L. S. V. 0—1. 't. Was allesbehalve aangenaam op het Alphia-veld en het werd er niet beter op, toen scheidsrechter Arends te kwart over tweeën onder een fiksche regenbui het sein tot beginnen gaf. Het veld, uitgeno men de beide doelmonden, leek nog wel bespeelbaar, doch de regen bleef stroomen en deed het veld weldra in een modderpoel herscheppen. Van behoorlijk spel was on der deze omstandigheden weinig te bemer ken, de eene speler na de andere maakte een salto mortale in de modder. Alphia zwoegde hard, doch vond bij haar vele aanvallen de L. S. V.-keeper als een on overkomelijke hinderpaal, hij was het on getwijfeld die voor zijn club de overwin ning heeft bevochten. Over den wedstrijd het volgende: Direct na aftrap komt Alphia in den aanval en forceert zij enkele corners op het L. S. V.-doel, die onbenut blijven. De thuisclub blijft aanvallen, een hard schot van Zwaan belandt in handen van den keeper. Het spel verplaatst zich zeer vlug en nu en dan breekt ook L. S. V. eens door en dan blijken de aanvallen der Leerdam mers heel niet zonder gevaar. Er zijn pl.m. 30 in. gespeeld, wanneer bij een doorbraak van de L. S. V. voorhoede de bezoekers uit een voorzet van links de leiding nemen. Aan weerszijden ontstaan hierna voor doel enkele hachelijke momenten, waarbij eens de L. S. V. keeper achtereen twee geweldi ge schoten onberispelijk weet weg te wer ken. Onveranderd komt de rust. In de tweede helft oefent de thuisclub al dadelijk eenige druk uit op het L. S. V.- doel. De verdediging daar schijnt echter niet van plan zich te laten passeeren, tel kens weet zij tijdig in te grijpen en door verre schoten haar terrein te zuiveren om daardoor soms de voorhoede in staat te stellen aan de overzijde haar geluk te be proeven. Een goede controle op den bal lijkt door de glibberigheid van het veld bijna onmogelijk, zoodat het leder telkens over of naast komt. Met de Alphia voor hoede wil het evenmin lukken, de meest moeilijke schoten worden door de L. S. V.- keeper onschadelijk gemaakt of ketsen via de lat achter of in het veld terug. Het wordt een vinnige strijd tusschen de steeds opdringende Alphia-voorhoede en de stoer verdedigende Leerdamsche achterhoede, welke laatste tot het einde toe stand weet te houden, zoodat ongewijzigd het einde komt met een kleine overwinning voor de Leerdammers. D. V. S. I—R. C. L. I 2—1. Het regenweer was van dien aard ge- weest, dat alle Leidsche voetbalvelden wer den afgekeurd. Het zanderige Maaldrift terrein was uitstekend bespeelbaar en dus kon de plaatselijke match D. V. S.R. C. L. zonder eenig bezwaar doorgaan. D. V. I S. won met een meerderheid van één goal, waaruit men de conclusie kan trek- ken dat deze verhouding de juiste is. Het spel was productiever, de aanvaller der j voorhoedemenschen waren vrij goed opge- j zet, en vooral de midvoor verstond nogal i eens de kunst om handig de R. C. L.-back v. Weizen te passeeren, wat hem minder lukte bij zijn confrater Bunse, die trouwens een goede verdedigende partij liet zien, al was hij dan een tikje medeschuldig aan het tweede doelpunt. De achterhoede van de Maaldriftbewoners was forsch en trap- vast, maar liet allesbehalve fraai spel zien. De voorhoede van R. C. L. was schijnbaar niet in conditie. Mooten was er voortdu rend uit, en Burggraaf deelde in deze ma laise, waardoor dus de meeste aanvallen zonder succes eindigden. De spil was ver dienstelijk en liet niet na zijn buitenman nen den bal aan te bieden, waarvan deze over 't algemeen geen vruchtbaar gebruik wisten te maken. Een sneller afhandig maken van den bal kan zeer zeker tot suc ces leiden. Voor de rust was D. V. S. de meest aan vallende, met- het resultaat dat Wille- brandt zijn club de leiding gaf (1—0). Na de thee was het van der Berg die er 20 van maakte toen even daarna de gevrees de penalty die tegen de paal was aange schoten, werd het spel van D. V. S. iets minder, en hiervan profiteerde de R. C. L. voorhoede. De druk wordt zwaar, zoo zelfs dat bij een doelworsteling de keeper geen raad weet en met den bal klemvast in zijn bezit zes passen wandelt, waarvoor terecht de scheidsrechter een vrije schop gaf. Deze kans wordt door den rechtsbuiten keurig verknoeid. Het aanhoudend door zetten van Burggraaf leidt tot een doel punt (2—1). D. V. S. maakt nog een doel punt echter buitenspel. De laatste 10 mi nuten is R. C. L. de meest gevaarlijke maar de stand blijft onveranderd. De scheidsrechter verstond uitstekend de regelen der voetbalkunst. HET NOORDELIJK ELFTAL. Het Noordelijk elftal, dat op Zondag 16 November a.s. te Groningen tegen het Oos telijk elftal uitkomt, is als volgt samen gesteld: Doel: Roossies (Veendam). Achter: Sissingh (Be Quick) en v. d. Kamp (Alcides). Midden :W. de Wolf (Velocitas), Zuide- ma (Velocitas) en Pots (G.V.V.). Voor: Meulema (Velocitas), Bonsema (Velocitas), Steenbergen (Leeuwarden), Woltjes Jr. (Veendam) en Dekker (G.V, A.V.). Het terrein van Veendam gesloten. Het chauvinisme van een gedeelte van het Veendammer publiek is oorzaak ge weest, dat niet alleen bij den wedstrijd Veendam IIVelocitas III de leider daar van hinder heeft ondervonden, maar bo vendien, dat de scheidsrechter van de ont moeting Veendam—Leeuwarden na afloop werd gemolesteerd en slechts dank zij het optreden der politie, zonder hinder van een dreigende, joelende en met gra-szooden werpende schare belhamels kon vertrek ken. Een en ander heeft den K. N. V. B. thans aanleiding gegeven, het terrein te Veen dam, hangende het inmiddels geopende 1 onderzoek, te sluiten. HjMDDOfcVtDS „MErBBÊN stemmen gefozen KORFBAL De uitslagen. Nj^X.LAXDSCHE KORFBALBOND. Westelijke afdeeling. Eerste klasse N.-H. SwiftD. V. D. 63; OlympiaWester kwartier 43; HerculesD. D. V. 52. Oostelijke afdeeling. Eerste klasse A. E. K. C. A.Overschotje 11; Rapidi- tasZ. K. C. 2—4; HellasOnder Ons 22 Eerste klasse B. H. K. C.Ons Clubje 31; Rigtersbleek Naas 05. Noordelijke afdeeling. Eersteklass e. SpartaW. W. M. D. 02. RUGBY NEDERLAND—BELGIE. Zondag 16 November wordt te Den Haag de eerste internationale wedstrijd NederlandBelgië gespeeld.' Het Neder- ladsch vijftiental zal later worden vastge steld. SCHAKEN GYMNASTIEK EU WE NAAR HASTINGS. Naar wij vernemen zal dr. M Euwe deel nemen aan het groote schaaktournooi, dat met de Kerstdagen te Hastings wordt ge houden. Aan dit tournooi neemt ook, Ca- pablanca deel. ATHLETIEK VELDLOOP VAN „GRAAF WILLEM II". Jan Zeegers opnieuw winnaar. Gisteren vonden op de landerijen van den heer Prins te Wassenaar een drietal veldloopen plaats, welke georganiseerd wa ren door de Haagsche A.V. „Graaf Wil lem II". Er werd in vier klassen geloopen, n.l klasse A, 10 K.M. waaraan verbonden was het kampioenschap van Nederland, klasse B. (5 K.M.) en klasse C. en D. (3 1/2 Iv.M.) Het .parcours was ditmaal zwaarder dan andere jaren en was vooral voor de nieuwelingen feitelijk te zwaar. Er bevond zich in het parcours een sloot, waarover de meest deelnemers niet heen konden sprin gen waardoor zij grootendeels hierin te recht kwamen en zoodoende het verdere parcours met natte shirt en broekje moes ten loopen, iets wat o.i. niet bevorderlijk is voor een goede gezondheid en waarmede een volgend maal wel rekening gehouden diene te worden. In de A-klasse (10 K.M.) welke gold voor het persoonlijk en het clubkampioen- schap van Nederland, verschenen een der- titgal loopers aan den start. Ook dit jaar mocht het Jan Zeegers (A. V. 1923) we derom gelukken het kampioenschap te be halen, hetgeen tevens zijn vijfentwintigste was. Reeds na eenige honderden meters nam hij den kop en stond dezen niet meer af. De „oude" Baars Steyneman (Pro Pa- tria) kon het niet tegen hem bolwerken en hoewel hij in den beginne vrij dicht achter Zeegers liep moest hij liera vrij spoedig los laten en bezette met een achterstand van ongeveer 600 k 700 Meter, de tweede plaats. In de B-klasse (5 K.M.) waren slechts een vijftal loopers. De Hagenaar de Groot van „de Zwaluwen" wist in den tijd van 22 min. 35.2 sec. met gering verschil op Schmidtke van A.V. 1923 de eerste plaats te bezet ten. Het slot van dezen goed geslaagden veld loopdag werd gevormd door de C. en D.- klasse (3 1/2 K.M.) Voor deze beide klassen verschenen teamen ongeveer 80 loopers aan den start. Van de B-klassers voerden Bakker (S. L. T. O) en Buys (Leynden) langen tijd een grooten strijd om de eerste plaats doch op het laatste gedeelte loopt Bakker uit en passeert in den tijd van 17 m. 51.7 sec. als eerste de finish. Van de nieu welingen weet v. d. Broek van B.A.C. in den tijd van 18 min. 33.8 sec. het eerst de fi nish te bereiken. De uitslagen luiden: Klasse A 10 K.M.(waaraan verbonden het kampioenschap van Nederland) 1. J. Zeegers (A. V. '23) in 39 min. 13 sec.; 2. N. Baars Steynemann (Pro Patria) 40 min. 13 8/10 sec.3. J. Kemp (D. O. S.) in 40 min. 35.8 sec. Klasse B: 5 K.M.1. J. de Groot (De Zwaluwen) 22 min. 35,2 sec.2. W. Schmidtke (A.V. 723) 22 min. 38.4 sec.; 3. J. Hoogwerf (Hellas) 22 min. 43 sec. Klasse C (3 1/2 K.M): 1. W. Bakker (S.L. T.O.) 17 min. 51.7 sec.2. J. Buys (Leynden) 18 min. 2.4 sec. Klasse D. (nieuwelingen) 3 1/2 K.M.: 1. L. v. d. Broek (B. A. C.) 18 min. 33,8 sec.; 2. J. Smittenaar (De Zwaluwen) 18 min. 41,8 sec. LEIDSCHE GYMNASTIEK- EN ATHLETIEKVER. „DONAR". Het vijf-en-twintig-jarig bestaan. Op een feestavond in de Stadsgehoor zaal heeft de Leidsche Gymnastiek- en Athletiek-vereeniging „Donar" Zaterdag avond haar vijf-en-twintig-jarig bestaan herdacht. Er was bij dit zilveren feest minder be langstelling, dan wij op den jaarlijkschen feestavond van „Donar" gewoon zijn, hoe wel de belangstelling toch niet slecht mocht worden genoemd. Vooral van de zijde der verschillende zustervereenigingen was de belangstelling zeer groot. Om ongeveer half negen nam de feest avond een aanyang met het openings woord van den heer J. J. Hcrwijer, voor zitter der jubileerende vereeniging, die allen harte'ijk welkom heette, speciaal de Amsterdamsche Turnbond, de Zuid-Hol- landsche Athletiekkring, de Leidsche Ath- letiekkring, de Leidsche Voetbalbond en de afgevaardigden van verschillende an dere sportvereenigingen. Speciaal de Amsterdamsche Turnbond (bedoeld wordt hier de zich aldus noe mende afgescheiden groep van den Am- sterdamschen Turnbond), die ter opluiste ring van dezen feestavond' aan het pro gramma medewerkte, werd welkom gehee- ten. Spr. geeft dan een overzicht van de verrichtingen van „Donar" in het afgeloo- pen jaar, brengt dank aan den heer W. P. J. Suringar, beschermheer der vereeniging en spreekt tenslotte den leider, den heer S. J. Koopmans met woorden van dank toe en overhandigt hem daarbij onder luid applaus een krans. Spr. wenscht tenslotte allen een pret- tigen avond. Hierop traden drie der kleinste leden naar voren, van wie een een toespraak hield tot hun leider, waarna de beide anderen een mand met fruit overhandig den. Aan den leider den heer D. Roest werd onder een toespraak eveneens een krans door den voo-rzitter aangeboden, terwijl tenslotte de voorzitter ze'f door den se cretaris den heer Ph van der Lof ook met een krans werd omhangen. Hierna kon met het programma worden aangevangen, dat onder leiding van den heer S. Koopmans werd uitgevoerd. De vrije oefeningen der jongens, die een tweetal oefeningen te zien gaven, werd vrij goed en ieder geval vlot uit gevoerd. Daarna kwam de dames-keurploeg van den Amsterdamschen Turnbond opmar- cheeren voor de brugoefeningen. Deze groep van acht. dames telt eenige goede tunrsters, die flinke oefeningen aan de brug te zien gaven. De leider dezer dames zorgde bovendien voor een uiterst vlugge en vlotte afwerking. De tremplinbok voor de jongens ging vlot en goed, waarna door de dames van den Amsterdamschen Turnbond eenige niet gemakkelijke paard-oefeningen wer den uitgevoerd. De eerste helft van het programma werd besloten met een zeer goed nummer hoog- rek door werkende leden en veteranen. Van beide gaven eenige leden zeer goed werk te zien waarbij vooral de leider de heer S. Koopmans, die in dit nummer eveneens medewerkte, door zeer goed werk uitblonk. Overigens werd door de meesten in dit nummer, ook door de veteranen goed werk te zien gegeven Onder de pauze bes'ond in de koffie kamer gelegenheid om hei recipieerende bestuur geluk te wenschen met het zil veren jubileum. Nadat van het bestuur te midden der bloemen een foto was gemaakt ving de stroom van gelukwenschen aan. Achtereenvolgens spraken de heer H. Lokker namens de oud-leden, de heer Menkhorst namens de Leidsche Ath'e- tiekkring, de heer van der Lijke namens de gymnastiekvereniging „Hercules", de heer Wesseling namens de Kon. Ned. Ath- letiek Unie, de heer Last namens de Z. H. A. B., mevrouw van Dorssen namens „Nieuw Brunhilde"', de heer Zwart na mens de Leidsche Politie Sportvereeniging, de heer de Bree namens de Leidsche Voet balbond, de heer Jansen namens A. S. C. en de heer Bakker als oud-lid Nadat de voorzitter, de heer J. Herwijer namens het bestuur allen dank had ge bracht voor hun gelukwenschen werd de eerewijn rondgediend. In het tweede gedeelte van het pro gramma, dat hierop volgde, blonken voor al de dames van den Amsterdamschen Turnbond uit die mei het nummer spring- tafel en met de rythmische oefening als einde van het programma twee zeer goede beurten maakten. Met het nummer spring- tafel werd een tiental steeds zwaardere sprongen uitgevoerd die het publiek ten slotte een hartelijk en welverdiend ap plaus ontlokten. Vooral de laatste zeer moeilijke spron gen werden door eenige dames schitte rend uitgevoerd. De rythmische oefening door zestien dames, begeleid door de muziek van de „Donauwe'len", ging zoo keurig regelma tig, zoo soepel en gracieus, dat deze met een langdurig applaus beloond werd. Daartusschen werden nog eenige num mers paard-, brug- en vrije oefeningen I gegeven. i Een bal in de foyer besloot tenslotte dezen goedgeslaagden avond. werd gewonnen door mej. E. Smits (het Y) in den tijd van 1 min. 16 4/5 sec. Henk van Essen kwam niet uit. Brink won in den mooien tijd van 1 min. 5 2/5 sec. De 3 X 50 meter wisselslag dames gaf een zeer spannende strijd te zien. De H.D. Z. werd kampioen in 2 min. 1 3/5 sec., dat is 1 sec. sneller dan het Y. Voor den polowedstrijd tusschen „Neder land" en „Amsterdam" stelden de zeven tallen zich als volgt op: Nederland: C. H. Mousset Jr. Nanninga F. Kuyper B. F. Carton J. Buys J. de Haas H. de Man J. Stender K. Kohier J. v. Oostrom Soede Mr. J. A. C. Bierenbroodspot J. Kohier G. Muller A. van Olst Nederland moet in de eerste 7% mi nuut de ondiepe helft verdedigen. Jac. Kohier moet het water verlaten, de Haas neemt zijn kans waar en geeft Nederland de leiding (10). Mousset krijgt nu eenige moeilijke schoten te verwerken, doch hij weert zich schitterend. Voor de rust maakt Stender gelijk (11). Even na de hervatting weet Bieren broodspot van de tweemeterlijn te doel punten (12). Dan komt de bal bij Ko Kohier. Deze zwemt op en schiet, onhoud baar voor Mousset in (13). Jac Kohier wordt opnieuw uit het water gezonden. De Haas verkleint „Nederland's" achterstand (23). Amsterdam blijft in de meerderheid. Bierenbroodspot neemt met succes een strofworp (24). Carton wordt nu het water uitgezonden, Nederland speelt met zes man verder. Buys weet niettemin te scoren (34). Door dit harde schot werd de zijlat gebroken. Met dezen stand eindigde den wedstrijd, die niet veel moois te zien had gegeven. De Rotterdamsche Dameszwemclub te Düsseldorf. Zaterdag en Zondag heeft de Rotterdam sche dameszwemclub met de dames Klap wijk, Van Gelder en Baumeister deelge nomen aan den internationalen wedstrijd van de Düsseldorffer Schwimmclub 1909. Zaterdag kwam mejuffrouw Klapwijk uit in het nummer schoonspringen. In plaats van drie moest zij vijf vrije sprongen uit voeren; daardoor werd zij eenigermate ge handicapt en moest de eerste plaats in verband daarmee afstaan aan mejuffrouw Borgs van Poseidon te Düsseldorf. Zij werd echter goede tweede. Op de 100 meter rugslag kwam mejuf frouw Baumeister als eerste aan vóór de Duitsche kampioene mejuffrouw Sasserath, die een tijd van 1 minuut 23 4/5 seconde maakte. Met den tijd van 1 minuut 25 4/5 seconde moest onze landgenoote wegens foutief keeren gediskwalificeerd worden. Mejuffrouw Van Gelder heeft op de 200 meter schoolslag mooi werk gedaan door na een vinnigen strijd met mejuffrouw Si- bes (MünchenGladbach) te zegevieren. Zij zwom in een tijd van 3 minuten 22 4/5 se conde. De tijd van mevrouw Sibes was 3 minuten 23 4/5 seconde. Gisteren kwamen mejuffrouw Klapwijk en mejuffrauw Baumeister op de 100 me ter vrije slag uit. Eerste werd mad.elle Goddard, Parijs (1 minuut 13 4/5 seconden), wier poging om het wereldrecord te verbe teren mislukte. Tweede werd Kuppers-Er- kens (Oberhausen) in 1 minuut 15 2/5 se- vonde, derde mejuffrouw Baumeister, 1 min. 16 seconden, vierde mejuffrouw Klap wijk 1 minuut 17 seconden. De wissel-slag estafette (100 meter rug, 200 meter schoolslag en 100 meter vrije slag) werd een overwinning voor de Rot terdamsche Dames Zwemclub, in een tijcl van 6 minuten 14 seconden, d.i. 9 seconden beneden Duitsch record; tweede werd Un dine (München-Gladbach) in 6 minuten 25 3/5 seconden. BILJARTEN DE AMSTERDAMSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Zaterdagavond werden in de zwemin richting „Heiligen Weg" te Amsterdam de kampioenschappen van Amsterdam ver- zwommen. Alle beschikbare tribuneplaat sen waren uitverkocht. Mej. Huybers (het Y) werd kampioene 100 M. schoolslag. De 100 M. vrije slag LEIDSCHE BILJARTBOND. De competitie. De uitslagen der gespeelde wedstrijden oor de comp. L. B. B. luiden: A. D. O. IF. O. G. 1 2c klasse. car. brt. h.s. gem. c. P. (F. O. G.) 38 14 3 0.57 R. A Bijleveld 125 14 38 8.92 (A. D. O.) J. Tuks 47 17 14 2.76 A. van Rijsdam 125 IS 24 6.95 J. Bouman 125 50 12 2.50 D. van Runde raat 90 49 6 1.83 K. Tol 125. 50 15 2.50 O. v. Runderaat 121 49 16 2.47 A. D. O. 1 en F. O. G. 1 punt. Kr. o. t.S. D. O. I 2e klasse A. J. Kantebeen, res. 80 39 12 (S. D. O.). D. G. v. d. Voort 125 40 15 (Kr. o. t.) C. Schouten H. P. v. Amsterdam W. Penseel G. v. d. Berg R. Kantebeen J. Westerbeeke Kr. o. t. 0 en S. D. O. L. U. T. O. III-P. v. 125 36 16 3.47 120 44 9 2.72 2 punten. Cleef II 3e kl. A. L. v. Iterson 100 38 11 2.63 (P. v. Cl.) N.N. res. 59 38 8 1.55 J. Blansjaar 100 47 10 2.12 J. Jansen 77 47 10 1.63 H. Koet 100 42 14 2.38 D. v. Zanten 72 41 14 1.75 M. Fontein 70 41 9 1.70 N.N. 100 42 12 2.38 L. U. T. O. 0 en P. v. Cleef 2 punten.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6