MAANDAG 27 OCTOBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 Haahdag voetbal GEESTELIJKE ADVISEURS EN R. K. VOETBALCLUBS. Voorschriften van Mgr. A. F. Diepen. De „St. Janski." bevat het volgende schrijven van Z. D. H. Mgr. A. F. Diepen: „Om tot een beteren organisatie-vorm in onze R. K. Voetbalclubs te geraken, veror denen Wij, dat bedoelde vereenigingen verplicht zijn een Geestelijk Adviseur aan te vragen, docht dat zij haar aanvraag om een Geestelijk Adviseur tot Ons hebben te richten door bemiddeling van den Bonds- adviseur (Kapelaan A. Vissers te 's-Her- togenbosch). Deze zal dan, in overleg met de Plaatselijke Geestelijkheid, en met het Bestuur van den R. K. V. B. hebben te beoordeelen: a. Of voor deugdelijke leiding in de nieu we vereeniging is zorg gedragen. b. of geschikte kleedgelegenheden aan wezig zijn. c. Of voldoende bestaansmogelijkheid verzekerd of te wachten is. Eerst na ontvangst van dien oordeel zal dan door Ons tot de benoeming van een G. A. worden overgegaan. Het is aan de R. K. Clubs geoorloofd zelf een Geestel. Adviseur aan te bevelen." R. K. FEDERATIE. Overzicht Onze vrees, dat het een slechte voet bal-Zondag voor onze omgeving zou wor den is wel bewaarheid. Er is heel weinig in Leiden en Om ge Tang gespeeld, temeer wijl ook Zaterdag en gisteren de regenbuien aanhielden. Ia de eerste klasse E werd de eenig vastgestelde wedstrijd S. J. C.Lisse afge last wegens afkeuring van het terrein door den scheidsrechter. Tevoren was er even wel nog een wedstrijd gespeeld. In de tweede klasse O ging de wedstrijd TeijlingenExcelsior wel door, maar de Schiedammers toonden zich verre de meer deren van de Sassenheimers, die met 36 het onderspit moesten delven. De stand is hier nu: gesp. gew. gel. verl. v.t. gem. Spartaan 3 3 142 6 Teijlingen 4 2 11 158 5 Excelsior 3 12 1310 4 Gr. Flo ris 3 111 8—11 3 Duiven 4 112 13—14 3 Leiden 3 1 2 6—12 2 BI. Zwart 2—11 2—6 1 L. en Snel 1 1 0—6 De uitslagen. Eerste klasse A. R. K.V. V. L.Chèvremont 02; Marsa- naV. V. H. 42; Helios-*-Caesar 01; KimbriaSitt. Boys 23. Eerste klasse B. VenloM. U. L. O. 02; KolpingWil- helmina 23; GennepVenlosche Boys 4—2. Eerste klasse C. N. E. O.P. H. 30; GrolDe Zweef 32; AchillesQuick 41. Eerste klasse D. V. V. Z.—H. M. S. 2—3; R. K. A. V.— Limvio 13; E. M. M.Wilskracht 0—0; V. I. C.—P. V. C. 2—1. Tweede klasse O. TeijlingenExcelsior 36. Teijlingen I—Excelsior I 3—6. Nadat voor een malsch buitje eenige oogenblikken was uitgesteld, brengt War- menhoven onder leiding van scheidsrech ter Pirovano den bal voor Teijlingen aan het rollen. Al dadelijk blijkt het een span nende wedstrijd te zullen worden en zien wij dat de Schiedammers over een stevige ploeg beschikken. Het succes voor hen kwam echter onverwachts. Als de midvoor een aangegeven bal hard doorzendt, be grijpt Paardekooper te laat dat zijn doel in gevaar is, en wordt zoodoende ver schalkt door een hard schot (01). Er is nog geen minuut gespeeld of no. 2 wordt voor hem onhoudbaar in het net gejaagd. Het ongelukkige begin is echter niet van kwaden invloed op de Teijlingers, want zij komen overdonderend opzetten. Een hard schot van Warmenhoven en een van Chr. Homan redt de keeper niet zonder geluk. Voor eenige oogenblikken worden de Schiedammers ingesloten, en voor hun doel ontstaan benauwende oogenblikken, waar bij de keeper al weer niet over pech heeft te klagen. Het overwicht slaat langzamer hand weer over naar de Excelsiormen- schen waarbij Homan en Vink elkander nogal eens misverstaan met als gevolg me nige strubbeling voor het Teijlingendoel. Het begint thans flink te regenen, en de scheidsrechter acht het raadzaam even te .^auzeeren. Zoodra hervat is gaan voor Teij lingen twee mooie kansen verloren als Ho man. en Roozen mooi hebben voorgezet. Teijlingen krijgt dan een vrijen trap welke goed genomen nog juist overgestompt wordt. Dan veroorzaakt Nobel juist op de lijn van het strafschopgebied een vrijen trap, welke hoog in het doel verdwijnt. (0—3). ZATERDAG WERD DE KAMPIOENSRIT DER K.M. V.j. verreden door Gelderland en Limburg. De heeren Pietersz en Luit. Van Hulst worden bij Vijlen geassisteerd tijdens het beklimmen van een berg We zien dan een moment voor de Schie- damsche veste waaruit we zeker een tegen- punt hadden verwacht, doch de doelman keerde het gevaar steeds. Dan is het rus ten. Wij hadden den .iced voor Teijlingen al opgegeven, maar het pessimisme was on gemotiveerd. Gedurende een lange periode weten de onzen het spel in handen te krijgen, en dit enthousiasme werd aldra door een doelpunt beloond. Als de beide Homannen den bal mooi opbrengen, wordt door een goed geplaatst schot de eer ge red. Er is nu geen houden meer aan en ook Hoogeveen en Nobel geven mooie voorzet ten. Het duurt niet lang of er is door goed spel weer succes van links (23). Onder luide aanmoedigingen stevent het vijftal weer op de Schiedamsche veste aan waar alle hens aan dek zijn. Een ver schot brengt den gelijkmaker (33). We gaven Teijlingen weer een winstkans, maar he laas, als zand zakt het elftal in elkaar. Ge lukkig dat Homan in de achterhoede stand hield andere waren er zeker nog meer dan 3 punten gescoord na dit gelijke spel. Ook Paardekooper deelde in de malaise, want een van deze drie had hij zeker moeten houden. Een verontschuldiging was het dat de grond bij hem als pap was. Het ein de kwam alzoo met een teleurstelling voor. de supporters. De leiding van Pirovano liet niets te wenschen over. Om 12.30 uur speelde Teijlingen 1 Jun. V. V. B. I jun. op Sporthof, welke ein digde in een gelijk spel (4 - 4). hetwelk de verhouding juist weergaf. Van beide kan ten waren spannende momenten te con- stateeren. V. V. B. heeft nauwelijks 10 mi nuten gespeeld of de Teijl. keeper moet visschen (10). Teijlingen onderneemt nu eenige mooie aanvallen, doch alles wordt afgeslagen. Even voor de rust maakt Teijlingen gelijk (1—1). Nog eenmaal krij gen de Teijlingers een vrije trap toegekend op de rand van het strafschopgebied, wel ke niets oplevert. Kort hierop is het rusten. Na de rust heeft Teijlingen een weinig voordeel van den wind. De aanvallen zijn veel talrijker dan voor de rust. Spoedig deponeert Teijlingen no. 2 in de touwen, en in den tijd van 10 minuten was de stand 41. Het zag er voor V. V. B. hopeloos uit, maar achtereenvolgens brengen zij den stand op gelijken voet (44). Gevaar lijk blijft het voor beide doelen, doch ge doelpunt wordt er niet meer. Scheidsrech ter Homan voldeed goed. Het was een prettige wedstrijd. De kleinste juniores hadden rust, daar het V. V. B.-terrein afgekeurd werd. DIOC. HAARL. BOND. De uitslagen. Derde klasse E. S.J.C. III—Lisse III 3—2. Vierde klasse G. D.O.S. IILeiden II 111. Vierde klasse J. A.V.V. IIS.D.S. II 1—4. Vijfde klasse E. Velo IIIA.V.V. Ill 14 (vriendschap pelijk). Juniorencompetitie District Leiden. Afdeeling A. Teylingen I—V.V.B. I 44. Afdeeling B. A.S.C. I—S.N.A. I 1—0. D.O.S. IILeiden III 111. Op een glibberig terrein heeft D.O.S. II Leiden III met korfbalcijfers geslagen. In den beginne was de strijd tamelijk gelijk en Leiden wist zelfs met een mooi schot de leiding te nemen, doch weldra maakte D.O.S. gelijk (11). Een fiksche regenbui is even spelbreker, maar als er weer is be gonnen, pakken de D.O.S.-menschen flink aan en' weten voor de rust den stand op 31 te brengen. Als weer is begonnen denken we dat Leiden zal ophalen, doch de D.O.S.-spelers treden overdonderend "op en steeds is het Leiden-doel in gevaar, doelpunten komen dan heel kort achter elkaar, en spoedig is het 81. Leiden krijgt dan een penalty, doch deze wordt niet benut. D.O.S. blijft thans voor het Leiden-doel zweven. Leiden verwisselt van keeper doch ook deze moet nog 3 maal visschen (111). Dan krijgt D.O.S. nog een penalty, doch deze wordt tegen de boven lat geschoten. Hierna komt het einde. D.O.S. heeft verdiend gewonnen, doch Lei den had zeker nog een paar tegenpunten verdiend. R. K. Sportvereeniging A.V.V. Gisteren speelde A.V.V. 2 den len competitie-wedstrijd tegen S.D.S. 2. Beide ploegen zijn volledig, als scheidsr. Rutten beginnen fluit. Door de vele regens is het veld uiterst glad, doch goed bespeelbaar. A.V.V. is het eerst in den aanval, doch van langen duur is dit niet, daar S.D.S. het spel spoedig in handen neemt. Het duurt dan ook niet lang, of S.D.S. neemt de lei ding, en maakt er spoedig 20 van. A.V.V. onderneemt eenige tegenaanvallen, doch deze loopen op niets uit. Wederom weet S.D.S. op eenigszins fortuinlijk- wijze het 3e doelpunt te maken, daar de A.V.V.-kee- per dezen bal wel had kunnen houden; kort hierop is het rusten. Na de rust zit A.V.V. er dadelijk op en het S.D.S.-doel wordt bestookt, doch het zit A.V.V. niet mee. S.D.S. heeft zich intusschen weer weten los te werken en onderneemt eenige goede aanvallen. A.V.V. geeft zich geenszins ge wonnen en wederom moet S.D.S. alle zeilen bijzetten. Dan maakt S.D.S. hands en de toegestane penalty wordt in een doelpunt omgezet (13). In een periode, dat A.V.V. steeds in de meerderheid is, weet de S.D.S.-rechtsbin- nen te ontsnappen en kogelt nummer 4 achter den A.V.V.-keeper, waarna spoedig einde gefloten wordt met 41 voor S.D.S. De A.V.V.-'ers deden allen hun best, doch voor doel boterde het niet, daar het be slissende schot ontbrak. A.V.V. 3 trok naar Wateringen om daar Velo 3 te bekampen. De scheidsrechter keurde echter het terrein af, waarna toch een vriendschappelijken wedstrijd werd ge speeld. In een goed gespeelden wedstrijd wist A.V.V. 3 op de stoere Westlanders een 41-overwinning te behalen. De wedstrijd A.V.V.aE.D.S.a vond geen doorgang, daar S.D.S. niet opkwam. R. K. Sportvereeniging S. J. C. Waren er oorspronkelijk een drietal wedstrijden voor S. J. C. vastgesteld voor gisteren, hiervan kon er slechts één door gang vinden en wel S. J. C. IIILisse III. Werd dit elftal vorige week met een ge voelige nederlaag huis toe gezonden door D. S. S., thans brachten zij het er beter af, door in een goed gespeelden wedstrijd gezegend met eenige fiksche buien beide punten thuis te houden. Met 32 werd van Lisse III gewonnen. Het 2e elftal waar\oor eveneens een thuiswedstrijd was vastgesteld tegen BI. Zwart II, moest wijken voor de door de R. K. F. omgezet ten wedstrijd Lisse I S. J. C. I daar Lisse geen terrein beschik baar had. De pogingen om S. J. O. II in Wassenaar te laten spelen slaagden aanvankelijk, doch ter elfder ure verviel dit weder. Alzoo weder een thuis-wedstrijd voor ons le elftal en wel tegen het naburige Lisse 1, men begrijpe de groote belang stelling van supporterszijde, ondanks het somwijlen minder gunstige weder. De ve'e regens dei laatste dagen had het veld op sommige punten wel wat dras sig gemaakt, doch het was nog goed be speelbaar; echter de aanwezige scheids rechter oordeelde er anders over en keur de het terrein, mede met het oog op de dreigende lucht, af. Dit was vooral voor de bezoekers en supporters een groote te genvaller. Wanneei er altijd zoo gemakke lijk afgekeurd wordt zou er o.i. op de meer vette gronden zooals Rotterdam en Gouda, van het afwerken der competitie-wedstrij den niet veel terecht komen. R. K. Sportvereeniging „St. Bernardus". Door het aanhoudende slechte weer van de laatste dagen moesten de voor gister vastgestelde thuiswedstrijden worden afge last, wegens het niet bespeelbaar zijn van het terrein. Ook het tweede elftal, dat een bezoek moest gaan brengen bi] de Alphen- sche Boys kregen bericht dat ook hun veld niet bespeelbaar was. Het eerste elftal der junioren die op be zoek geweest waren te Sassenheim bij de sportvereeniging Teijlingen, wisten met ge lijk spel (44) hun wedstrijd tot een einde te brengen. De algemeene ledenvergadering welke a.s. Woensdagavond zal gehouden worden, in het café van den heer D. G. v. d. Voort begint niet zooals Zaterdag is gemeld te 7 uur maar begint onmiddellijk nadat de jongenscongregatie welke te 7 uur begint tem einde is. Dus jongens gaat eerst dus a.s. Woensdagavond naar de congregatie, en komt dan allen op ter vergadering. R. K. Sportvereeniging A. S. C. Zoeterwoude (Dorp). Hoewel er gisteren voor al onze elftallen wedstrijden vastgesteld waren, is er maar één wedstrijd gespeeld. Ons eerste elftal moest te Voorschoten spelen tegen V. V. L. II. Door het slechte weer der laatste dagen werd het V. V. L. veld afgekeurd, zoodat deze wedstrijd uitgesteld is. Het tweede elftal moest thuis spelen tegen Teijlingen III. Hoewel Teijlingen evenals A. S. C. present waren, vond ook deze wed strijd geen doorgang, daar de aangewezen scheidsrechter niet op kwam dagen, zoo dat Teijlingen onverrichter zake huiswaarts moest keeren. Om een uur speelden onze junioren tegen de dito's van 8. N. A. en wisten met 10 te winnen. De junioren zijn t'hans op het goede pad. Twee wedstrij den zijn nu achter elkaar gewonnen, wat bewijst dat hun spel goed vooruit gaat. Nu maar goed je best blijven doen junio ren! SPORTBEOEFENING IN KATHOLIEK VERBAND. De neutrale vereenigingen. Z. D. H. Mgr. A. F. Diepen, Bisschop van 's-Hcrtogenboseh, schrijft in de „St. Jansklok"; „Wij brengen onder de aandacht van Onze Eerwaarde Geestelijkheid, dit het niet geoorloofd is zich in te laten met voet balclubs, gymnastiekclubs en athletiekver- eenigingen, die weliswaar bestaan uit ka tholieke jongens (of meisjes), maar die in neutraal verband spelen en (of) tot neu trale bonden zijn toegetreden. Alvorens do geestelijken zich met dergelijk^, clubs of vereenigingen bemoeien, behooren deze eerst tot aansluiting bereid of reeds aan gesloten te zijn bij de resp. bestaande ka tholieke bonden. Mochten er hier of daar clubs of ver eenigingen gevonden worden, die tot nu toe in neutraal verband gespeeld hebben en (of) bij een neutralen bond zijn aange sloten, dan zal de geestelijkheid alle po gingen in het werk stellen, dat deze voor 1 Januari 1931 p.k. in katholiek verband worden gebracht. Mislukken deze pogin gen, dan zullen zij zich na dien datum van deze clubs of vereenigingen terugtrekken". KON. NED. VOETBALBOND. Overzicht. Het schijnt gisteren in het Westen wel bij zender slecht weer te zijn geweest, vergeleken met dat in de overige deelen van het land. We mogen er ons niettemin over verheugen, dat er nog zoovele eerste-klasse wedstrijden konden plaats vinden. Intusschen leverden die hier en daar wel de noodige verrassingen op, zoodot zulks de span ning slechts ten goede komt. In Afdeeling I van het Westen waren de uitslagen nogal normaal. Ajax won n.l. met prachtige cijfers van H.F.C. en dat ondanks van der Meulen, die geen der zes doelpunten kon houden. Z.F.C. verspeelde een punt aan Hermes D.V. S. in een doelpunten rijken wedstrijd, zoodat het aantal verliespunten der Zaankanters thans even groot is als dat van Ajax. D.F.C. sloeg in een moeilijken wedstrijd het Gooi met 32, zoodat Z.F.C., Ajax en D.F.C. den kop blijven behouden. Stormvogels en V. U. C. deelden de punten, waarin ook al heel wat doelpunten werden gemaakt. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Z.F.C. 6 4 2 16—11 10 Ajax 5 3 2 14—2 8 D.F.C. 6 3 2 1 9—8 8 H.D.V.S. 5 13 1 11—12 5 Stormvogels 5 1 2 2 810 4 V.U.C. 4 112 9—9 3 H.B.S. 4 112 6—7 3 t Gooi 6 114 6—12 3 Excelsior 3 1 2 56 2 H.F.C. 4 2 2 2—9 2 In de derde klasse D werden (zeer merk waardig) alle vastgestelde wedstrijden ge speeld en hier vielen harde klappen. Drie hoo- ger geplaatste clubs n.l. werden op eigen ter rein door een lagere op de ranglijst geslagen. U.V.V. verloor van Utrecht, H.V.C. verspeelde de leiding door een 23 nederlaag tegen Voorwaarts en Alphia bleef met den oneven goal de mindere van LSV Olympia handhaafde zich op een lastigen concurrent en nam door de nederlaag van H.V.C. de leiding der afdee ling over. Zeist sloeg D.O.S. met 21, zoodat de stand nu is: Olympia 6 5 1 259 10 H.V.C. 6 4 11 19—16 9 Zeist 7 4—3 12—15 8 Vriendensch, 7 3 13 16—12 7 U.V.V. 6 2 2 2 14—17 6 Voorwaarts 6 2 2 2 1518 6 L.S.V. 6 2 13 12—14 5 Utrecht 4 2—2 10—8 4 Alphia 6 12 3 12—17 4 D.O.S. 4 1 3 8—11 2 Blauw-Wit ondervond, dat het in de Koog niet gemakkelijk valt van de nieuwe eerste klassers te winnen. Verder dan tot een ver- deelen der punten konden de Amsterdamsche kampioenen het niet brengen. Feyenoord, dat met 21 uitspelend van R. C.H. won, een verdienstelijke prestatie overi gens, heeft thans een verliespunt minder dan de Amsterdammers. A.D.O. werkte zich wat hooger en bleef met den odd-goal in de meerderheid tegen V.S.V. Hilversum valt de laatste weken geducht te gen. Na een aanvankelijk goed begin kunnen de Hilversummers geen punt meer boeken, thans verloren zij op eigen veld tegen de toch heusch niet sterke E.D.O.-ers. BI. Wit 6 4 11 12—4 9 Feyenoord 5 Sparta 4 A.D.O. 5 K.F.C. 6 E.D.O. 5 R.C.H. 6 Hilversum 6 H.V.V. 4 V.S.V. 5 4 1 14—6 8 3 1 12—5 6 3_2 10—8 6 2 2 2 13—13 6 2—3 8—10 4 2—4 15—16 4 2—4 6—15 4 1 1 2 5—12 3 1 6—12

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5