UIT DE OMGEVING STADSNIEUWS ACADEMIENÏEUWS TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN MAANDAG 27 OCTOBER 1930 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER naar waarnemingen in den morgen van 27 Oct. 1930, medegedeeld door hei Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 772.8 te la Coruna. Laagste barometerst.: 742.6 te Breslau. Verwachting tot den avond van 28 Oct.: Zwakke tot matige Noord-Westelijke tot Zuid-Westelijke wind, half tot zwaar be- wolkt, weinig of geen regen. Weinig ver andering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR: 10.8 gr. C. LICH* OP VOOR FIETSERS e. a. Van Maaudagnamiddag 5.10 uur tot Dinsdagmoigan 6.18 uur. VOORHOUT. Gemeenteraad. De gemeenteraad heeft nog besloten met 4 tegen 3 stemmen het salaris van den ge meente-opzichter te brengen van 750 op 2000 gld. Besloten werd vervolgens ook met 4 te gen 3 stemmen om een nieuwe vrachtauto aan te schaffen voor 4000 gld. Een uitvoerig verslag plaatsen wij in een volgend nummer. MARIA-CONGREGATIE. Gisteren had in de Parochiekerk Maria Onbevlekt Ontvangen de Plechtige Opdracht plaats van de nieuwe leden der Meisjes-Con gregatie. De dag werd ingezet met een Plechtige H. Mis, opgedragen door den directeur den wel- eerw. Pater Frigge. Onder de H. Mis nader den alle leden tot de H. Tafel, 's Avonds te 7 uur was er plechtig Lof. Na de gloedvolle toespraak van den Directeur, waarin deze o.a. de leden aanmaande steeds trouwe en vurige congreganisten te zijn en te blijven, had de Plechtige Opdracht plaats. Met een Te Deum werd deze plechtigheid gesloten. 's Morgens werden de gezangen op ver dienstelijke wijze uitgevoerd door hét koortje der Congregatie onder leiding van Mevrouw Heijdeman. 's Avonds onder hel Lof door de heeren Koorzangers. Wij hopen en vertrouwen, dat nog velen de behoefte en het goede doel van de Con gregatie zullen inzien en zich op zullen ge ven bij den Directeur of een der bestuurs leden. HISTORISCHE COMMISSIE DER RIJKSUNIVERSITEIT. Door den President-Curator der Leidsche Universiteit Mr. A. van de Sande Bakhuyzèn werd de Historische Commissie, welke op iniatief van Curatoren werd ingesteld, thans geinstalleerd. Tot voorzitter werd gekozen de archivaris van den Academischen Senaat Prof. Dr. L. Knappert. Als secretaresse-con servatrice zal optreden Mej. O. Siegenbeek van Heukelom, terwijl Mr. S. J. Fockema An- dreae het penningmeesterschap op zich nam. Voorts hebben in de Commissie zitting: Prof. Mr. D. van Blom, Dr. J. J. de Gelder, Dr. P. C. Molhuysen, Mr. P. J. Idenburg. de heer A. van Hoogstraten. De heer H. van der Bijü conservator van de Historische Commissie van de Universiteit van Amsterdam, zal als adviseur der Commissie optieden. Het doel der Commissie is tweeledig: Ten eerste: Het bijeenbrengen van een per manente collectie, en het op onregelmatige tijden organiseeren van tijdelijke tentoonstel lingen, waardoor een beeld gegeven wordt van de geschiedenis der Leidsche Universi teit. Ten tweede: Het verzamelen van gegevens betreffende de geschiedenis der Leidsche Universiteit en het bijeenbrengen van docu menten, welke voor die geschiedenis van beteekenis zijn of kunnen worden. Een permanente tentoonstelling zal worden ingericht in een voor dat doel gereedgemaak te lokaliteit in het Academiegebouw. Het ligt in het voornemen daar tevens periodieke tentoonstellingen over bepaalde onderwerpen te houden. Teneinde te geraken tot het bijeenbrengen van een zoo volledig mogelijke verzameling van voorwerpen en docutnenten betreffende de geschiedenis der Leidsche Universiteit, hare docenten en studenten, alsmede betref fende de academische gebouwen, doet de Commissie een beroep op alle die daartoe bij dragen zouden kunnen leveren. NJORD. Het bestuur van de Leidsche Studenten- roeivereeniging Njord heeft zich als volgt samengesteld: H. M. C. Poortman, praeses, R. O. H. F. Werdmüller von Elgg, ab-actis, ange Raamsteeg 5; C. A. van Hees, questor; J. Vriesendorp, comm. van materieel; H. Beucker Andreae, J. A. James en C. H. W. i Artillac Brill, commissarissen. HET SINOLOGISCH INSTITUUT» Binnenkort zal de officieele opening plaats hebben van het Sinologisch Instituut, geves tigd aan het Rapenburg 71, alhier. Directeur van deze nieuwe instelling is prof. dr. J. J. L. Duyvendak, hoogleeraar in het Chineesch aan de Leidsche Universiteit. De Stichting stelt zich ten doel de bevor dering van de studie in het Chineesch aan de Leidsche Universiteit. Bovendien biedt het aan iedereen, die zijn kennis over China wenscht te verrijken, gelegenheid zich op de hoogte te stellen van toestanden, gewoonten en stroomingen in het huidige China. Het Leidsche Brokkenhuis. Hedenavond te half negen heeft in het ge bouw Hooglandsche Kerkgracht 40, de ope ningsbijeenkomst plaats van de Stichting „Het Leidsche Brokkenhuis". De Leidsche Winkelstand. Heden heeft de heropening plaats van de geheel naar de laatste eischen des tijds inge richte dameskapsalons „Maison Marcel", N. Rijn 54. De heerensalon heeft hier plaats moeten maken voor die der dames, t Is het teeken van den modernen tijd. Voortaan al leen toegang voor dames! De vroegere hee rensalon is nu in een gezellig zitje voor de dames veranderd, terwijl er twee nieuwe boxen zijn bijgeplaatst. Het geheel ziet er keurig verzorgd uit en mede door de nieuw ste permanent wave voldoet de zaak aan alle eischen. Uitvoering Vereen. R. K. Dilettanten. De Vereenigde R.K. Dilettanten hebben zich een goeden naam in de stad verworven op 'u gebied van uitvoeringen, met dit gelukkig ge volg, dat hun tooneelavonden steeds druk be zocht zijn. Zoo ook gisterenavond, toen de di lettanten in „Concordia" een vertolking gaven van het blijspel „Een groote nul". De naam van de vereeniging zegt reeds vol doende, welk doel zij nastreeft: de beoefening van het tooneelspel niet om 't te brengen tot hooge kunst maar uit liefhebberij. Dit voor oogen houdende mag de opvoering van „Een groote nul" weer een succes voor de dilettanten heeten. Het opgevoerde blijspel is wel 'n beetje onwaarschijnlijk in elkaar gefan taseerd met behulp van een meer dan zonder linge testaments-clausule maar het zit vol verrassende vergisisngen en ontknoopingen. En het publiek heeft genoten! De spelers hebben weer hun beste beentje voorgezet. De dames waren over 't algemeen beter op dreef dan de heeren. Vooral Katchen speelde haar rol met groot gemak. De figuur van de „studentenmoeder" had veel meer uit gebuit kunnen worden. Van de heeren-tooneelspelers leek ons de kolossale heereboer de best-getypeerde ver schijning. Ook de studenten, de een meer dan de ander, gaven een keurig spel. De figuui van „Opa" leek ons wat al te bibberig; had opa last van Vitus-dans? Het stuk werd vlot gespeeld, met in de pau- zenn opgewekte en jolige muziek. De toe schouwers waren niet karig met applaus en dat was ook welverdiend. Na afloop het programma-nummer „gezellig samenzijn", dat dien naam alle eer aandeed Uitvoering „St. Ursula". Woensdagavond van 89 uur zal er gelegen heid zijn toi plaatsbespreken voor de tweede opvoering van „De zegepraal des kruises" door de R.K. Missietooneelclub „St. Ursula" in de Romanuszaal achter de Hartebrugskerk, waar tevens nog enkele kaarten verkrijgbaar zijn. Verder zijn tot Donderdag kaarten ver krijgbaar bij de wed. Huibers, Haarlemmer straat en bij Slegtenhorst's Boekhandel, Pie- terskerkkoorsteeg en voor zoover nog voor radig, Donderdagavond aan de zaal. Een gouden zaken-jubileum. Naar wij vernemen, zal de zaak in uurwer ken, goud en zilver, Haarlemmerstraat 86, in 1880 opgericht door wijlen den heer J. Ding jan, sinds Juli 1917 gedreven door den heer A J. Verheul, op Zondag 2 Nov. 50 jaar be staan. Veertigjarige jubilea bij T. en D. Hedenmorgen heeft in den kring van het personeel de huldiging plaats gehad van de heeren J. S. Favier en F. G. Pop- tie die beiden hun 40-jarig jubileum in de eveneens jubileerende afdeeling koek- en banketbakkerij van Tieleman en Dros' Conservenfabrieken herdacht. De beide jubilarissen werden in de feestelijk versierde afdeeling allereerst toegesproken door den oudsten firmant, den heer A. H. Dros, die herinnerde aan het ontstaan der bakkerij. Onder dank voor de verleende trouwe diensten en met den wensch, dat beiden nog jaren werk zaam zouden blijven bood de heer Dros den jubilarissen de gebruikelijke enveloppe met inhoud aan. Namens de kinderen der firmanten dankte mej. M. Tieleman voor hetgeen zij in hun jeugd in deze afdeeling hadden mogen genieten en bood aan elk der ju bilarissen een schilderij aan. Nadat de fabriekschef de heer van Vel- zen en hun afdeelingschef, de heer van der Velden, namens het fabriekspersoneel hun felicitaties vergezeld van bloemen en geschenken haddén overgebracht, waarbij de hoofdboekhouder, de heer Haaksma, zich namens het kantoorpersoneel aan sloot, dankte de heer Favier voor de har telijke huldiging en de fraaie cadeaux. Hierna werden verfrisschingen rondge diend en bleef men nog eenigen tijd bijeen. Adviseur „Dr. Schaepman". Door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem is aan den weleerwaarden heer kapelaan H. A. J. M. van der Ven eervol ontslag verleend als geestelijk adviseur der R.K. Propagandaclub „Dr. Schaepman" en is als zoodanig benoemd de weleerw. heer B. Dorbeck. De collecte, gisteren in de Hartebrugskerk gehouden ten bate van het St. Franciscus- Liefdewerk, na predicatie van den weleerw, pater J. Jorna, O. F. M., heeft opgebracht 400.87. Het bestuur brengt zijn hartelijken dank aan alle weldoeners van het Liefdewerk. Gehouden verkooping in het Notarishuis alhier op Vrijdag jl. ten overstaan van: B. H. Stumpel, notaris alhier Oude Rijn 62. kooper G. A. Lagerenberg qq. voor 5400.— Vliet a, J. W. P. Licht qq. voor 2600.—, Garenmarkt 8, H. M. Swaak voor f 3750. Langebrug 57, A. Dorrepaal voor f 2500. Groenesteeg 65, J. van Iterson voor f 2875, Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden heerenrijwiel. Voor Stadsnieuws zie men verder 2de blad, pagina 7. LEIDEN. Geslaagd: Candidaats-examen rechtsgeleerdheid mej E. Kruysse (Rotterdam) en de heeren H. C. Henkemans (Den Haag) en E. Hamburger (Dordrecht). LAATSTE BERICHTEN BURGEMEESTER VAN 'S-GRAVENHAGE Jhr. mr. dr. Bosch, Ridder van Rosenthal. Naar wij vernemen is met ingang van 1 December te verwachten de benoeming tot burgemeester van 's-Gravenhage van jhr. mr. dr. L. H. N. Bosch Ridder v. Rosenthai met gelijktijdig eervol ontslag als burge meester van Groningen. De nieuw benoemde burgemeester van do Residentie, die 46 jaar oud is, is Raads lid en wethouder van Zutphen geweest, bur gemeester van Bruramen en daarna in 1924 burgemeester van Groningen geworden. Hij st .it in Groningen bekend als een bekwaam man. Hij is bij geen partij aangesloten, doch min of meer Christelijk-Historisch georiën teerd. De nieuwe burgemeester van 's Gravea- hage, die te Dordrecht is geboren (zijn vader was Officier van Justitie) heeft ge studeerd aan de Leidsche Universiteit, waar hij in 1909 promoveerde tot docter in de Rechtswetenschappen. Daarna studeer de hij te Utrecht, waar hij in 1911 werd be vorderd tot doctor in de Staatswetenschap pen. DE POSTVLUCHTEN NAAR INDIE. Volgens bij de K. L. M. ingekomen be richt is het derde postvliegtuig om 5 uur 35 uit Bangkok vertrokken en om 13.10 uur te Medan geland. Alles is wel aan boord. Morgen verder. DRAMA TE HILVERSUM. Kind door vader gedood. Uit Hilversum wordt ons gemeld: Gis teravond laat heeft de bewoner van per ceel Neuweg 331, een zekere Hoogstraten, gepoogd zichzelf en zijn 6-jarig dochtertje van het leven te beroovon. Zijn vrouw was den geheelen dag uit geweest om een zwa ger te IJ muiden te bezoeken. Toen zij gis teravond laat thuis kwam, ruim zij een sterke gaslucht waar. Zij snelde naar de slaapkamer van haar dochtertje en vond daar haar man op den vloer en haar kind in bed liggen. Dadelijk opende zij het raam en riep om hulp. Hoewel dr. ten Brink spoedig probeerde met een zuurstof-appa raat de levensgeesten bij het meisje op te wekken, mocht dit niet gelukken. De direc teur van den gemeentelijken geneeskundi gen dienst dr. Planten kon slechts den dood der gasverstikking eonstateeren. De man zelf bleek bewusteloos. Hij is naar het Diaconesenliuis vervoerd, waarheen ook het lijkje van het kindje is gebracht. De reden voor de gruwelijke daad is nog niet bekend. De man, die nog steeds be wusteloos is, wordt bewaakt. De politie hoopt na het bijkomen van den man op heldering van het geval te krijgen. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN MOTOR. De motorrijder gedood. Op den hoek van de Thomsonlaan en de Valkenboschkade te 's-Gravenhage zijn hedenmorgen omstreeks 9 uur een perso nenauto en een motorrijder met elkaar in botsing gekomen, waarbij de motorrijder gedood werd. De bestuurder van de auto had voorrang moeten verleenen, doch daartegenover staat, dat de motorrijder, de 30-jarige F. C. v. Z., uit de van Kins- bergenstraat, zeer hard moet hebben ge reden. Het lijk is door de politie in beslag ge nomen en naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Kokend vet op het lichaam. In een perceel aan de Bloemstraat te Amsterdam is een kind van 6 maanden ge deeltelijk door kpkend vet verbrand. Toen de moeder n.l. een pan met vet van het aanrecht wilde nemen, stootte zij de pan per ongeluk tegen het aanrecht, waardoor het vet uit de pan viel en terecht kwam op het in de wieg liggend kind. Het kreeg brandwonden aan achterhoofd en schou ders en is door den G. G. en G. D. naar 't Binnegasthuis vervoerd. Inspecteur-generaal voor het Nijverheidsonderwijs. Op Donderdag 30 dezer, des nam. te 3 uur zal de heer H. J. de Groot, inspecteur- generaal voor het nijverheidsonderwijs, ter gelegenheid van zijn afscheid gehul digd worden op een receptie in hotel „De Twee Steden" te 's-Gravenhage, waar men gelegenheid zal hebben den scheidenden inspecteur-generaal de hand te drukken. Prof. mr. J. V. van Dijck. t In den ouderdom van 51 jaar is overleden mr. J. V. van Dijck, raadsheer in den Hoo- gen Raad en hoogleeraar in de faculteit der rechtsgeleerdheid van de Gem. Univer siteit te Amsterdam. Verduistering. Door de recherche te 's-Gravenhage is aangehouden P. N. J. Z., reiziger bij de fir ma V. en S., groothandel in comestibles en koloniale waren op den Zuidwal aldaar. Hij heeft zich schuldig gemaakt aan ver duistering en valschheid in geschrifte tot een totaalbedrag van ongeveer 1000 in den loop van anderhalf jaar. Z., die, als hij klanten van de firma be zocht, tevens gelden inde, verduisterde aan vankelijk kleine bedragen. Wanneer een klant een deel van zijn schuld op afbeta ling voldeed, verantwoordde Z. van het ontvangen bedrag slechts een gedeelte en behield het overige. Toen hij aan zag ko men, dat dit mis moest loopen, nam hij zijn toevlucht tot valschheid in geschrifte. Hij vervalschte de kwitanties waarop hij gel den moest innen, gaf bij betaling de ver valschte kwitanties af en leverde de echte kwitantie weer in bij zijn patroon met de mededeeling, dat de klant uitstel van be taling had gevraagd. Deze feiten konden natuurlijk niet ver borgen blijven; Z. is heden gearresteerd en ingesloten. De moord in de Faber v. Riemsdijkstraat te 's-Gravenhage. Het Hof te den Bosch heeft heden arrest gewezen in de zaak tegen Mendel Bekker, die terecht had gestaan wegens moord op zijn vrouw in de Faber van Riemsdijk straat te den Haag en deswege door de Haagsche Rechtbank was veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf, we'ke vonnis door het Hof aldaar was bevestigd. De Hooge Raad had bij cassatie de zaak verwezen naar het Hof te dcD Busch. De advocaat- generaal mr. Couvée had veroordeeling van verdachte tot 7 jaar gevangenisstraf ge- ëischt. Het Bossche Hof heeft heden in zijn arrest het vonnis van het Haagsche Hof vernietigd en verdachte v r ij g e- sproken. Als verdediger was opgetreden mr. Bourlier uit den Haag. DE MIJNRAMP IN HET SAARGEBIED. Nog drie vermisten. SAARBRüCKEN, 27 October. (V. D.) Gemeld wordt, dat behalve de 92 dooden, waarvan 2 lijken nog niet uit de mijn naar boven gebracht konden worden, nog 3 personen vermist worden. Omtrent, hun lot verkeert men in het onzekere. Het is mogelijk, dat zij bij de ram pzijn omge komen en dat hun lijken nog niet gevon den zijn, maar het is ook niet uitgesloten, dat zij veilig uit de mijn wisten te komen, doch verzuimd hebben zich te melden. SAARBRüCKEN, 27 Oct. (V. D.) In het geheele Saargebied heerscht diepe rouw over het vrecselijk ongeluk dat Za terdagmiddag in de Maybochmijn te Frie- drichsthal is geschied. Van alle bedrijfsgebouwen der verschil lende mijnen, van alle openbare gebouwen en van vele particuliere huizen hangen de vlaggen halfstok. De handelskamer en de vak vereen igingen hebben een oproep ge publiceerd voor collecte en steun inzame lingen ten bate van de nabestaanden der slachtoffers. Op uitnoodiging van de mijn- directie zijn hedenmorgen vertegenwoor digers der mijnwerkersorganisaties bij de Maymochmiin aangekomen om een geza menlijk onderzoek in te stellen naar de oorzaak van hetj ongeluk. Voor de slachtoffers der mijnrampen. BERLIJN, 27 October (V. D.). Rijks- president von Hindenburg heeft een bedrag van 10.000 Mark beschikbaar gesteld voor de nabestaanden van de slachtoffers van de rampen in de Maibacbmijn in het Saar gebied. De Apostolische Nunlius te Ber lijn heeft namens Z. H. den Paus een gift van 10.000 Mark overhandigd voor de na best.ianden van de slachtoffers van het mijningeluk te Alsdorf. ONDER BRANDEND DAK BEDOLVEN. Zeven personen levend verbrand. PARIJS 27 October. (Y.D.) Uit Madrid wordt gemeld, dat op een landgoed te So- ramp heeft plaats gehad, die 7 personen het leven heeft gekost. In de villa, die be hoorde aan den voormaligen stierenvechter Torres, brak brand uit en het vuur ver breidde zich met razende snelheid over de bijgebouwen. Het dak van een bij het land goed behoorende boerderij, waarin een pachter met zijn vrouw en 5 kinderen woonde, stortte brandend naar beneden en begroef de 7 slachtoffers. Het geheele gezin kwam in de vlammen om en slechts de 7 verkoolde lijken konden geborgen worden. HET NOODWEER TE SMYRNA. ATHENE 27 October. (V.D.) Naar nader uit C'onstantinopel wordt gemeld, heeft het noodweer, dat in den nacht van Zater dag op Zondag Smyrna en omgeving teis terde talrijke slachtoffers geëischt. Van verscheidene huizen werden de fundamen ten onderspoeld met het gevolg, dat de huizen instortten en do bewoners onder de puinhoopen werden bedolven. Tot nog toe is men erin geslaagd, 25 lijken te bergen. Men rekent, dat het wel 14 dagen zal du ren aleer het tramverkeer in de stad weer hervat zal kunnen worden, aangezien de rails bijna overal vernield zijn, evenals het spoorwegverkeer naar Aidin Kassaba. BIOSCOPEN. Trianon: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd. City: Afgekeurd. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Het Bulgaarsche koningspaar naar huis. SOFIA, 27 October. (V. D.) Koning Bo ris is met zijn jonge bruid te Brindisi scheep gegaan, uitgeleide gedaan door een jubelende menigte van 60.000 personen. Te Sofia zijn alle voorbereidingen voor de ontvangst van het vorstenpaar getroffen. De stad is geheel versierd en overal ziet men de Bulgaarsche en Italiaansche kleu ren. De beschieting van de „Baden". BERLIJN 27 October. (V.D.) Naar van bevoegde zijde vernomen wordt, hoeft de Duitsche gezant te Rio de Janeiro onmid dellijk na het bekend worden van de be schieting van het Duitsche s.s. „Baden" een onderzoek ingesteld en met dit doel een commissie aan boord van het stoom schip gezonden. Ook heeft hij zich met do bevoegde Braziliaansche autoriteiten in verbinding gesteld. De Braziliaansche autoriteiten hebben toegezegd, de zaak te zullen opholderen en dc schuldigen te zul len straffen. De gezant heeft opdracht ont vangen voldoening en schadevergoeding te eischen. ROTTERDAM, 27 Oct. Vee. Aange voerd 423 vete runderen, 177 vette kalve ren, 1204 schapen of lammeren, 1031 var kens. Koeien le kw. 52.5—56, 2e kw. 4649, 3e kw. 3639 ct., ossen geen noteering; kalveren le kw. 87.592.5, 2e kw. 77.5 82.5, 3e kw. 67.572.5 ct., schapen 40 50, lammeren 30—35, zuiglammeren 23 29, varkens le kw. 29, 2e kw. 28, 3e kw. 27 ct. Overzicht: koeien en ossen stugge handel, prijzen zelfde hoogte; vette kal veren iets vluggere handel, hoogcre prij zen; schapen en lammeren tamelijke han del, hoogere prijzen; varkens iets williger, zelfde prijzen. AMSTERDAM, 27 Oct. Vee. Aanvoer 430 vette koeien le kwal. 1.101.16, 2o kwal. 0.981.08, 3e kwal. 0.800.96, min dere soorten 7078 cent; 137 melk- en kalfkoeien 280380; 105 vette kalveren 2e kwal. 0.96104, 3e kwal. 8294 cent; 54 nuchtere kalveren 12—20; 118 schapen 3642670 varkens. Vleeschvarkens (90 110 kg.) 6970 cent, zware 67—68 cent, vette 6567 cont, 106 paarden 120240. DELFT, 25 Oct. Kaas. Aanvoer 24 sta pels komijne kaas, prijs 7694 cent per kilo. Handel gewoon. WOERDEN, 25 Oct. Groentenveiling. Goudreinot 1561 cent, groenpeer 815.5 cent, handappelen 927 cent, stoofpeer 0.5 14.5 cent, ubbeling 926 cent, Armgnard 12.532 cent, Jodenpeer 419.5 cent, Beur Clair 1134 cent, handpeer 2029 cent, win ter jan 719 cent, giezen 417.5 cent, Leopold 3653 cent, borgamot 717 cent, St. Germain 16.5 cent, Camp. zoet 1919 cent, bellefleur 1825 cent, Besie v. Schon 5.5—21 cent. Spinazie 1923 cent, uien 5 cent, spruiten 20 cent, mispels 1516 cent, stamboom 39 cent, snijboonen 29—48 cent per kg.; Meloen 219 cent, C'hinakool 2.5 cent, bloemkool 3—21 cent, roodekool 3—82 cent, witte kool 7 cent, Savoyekool 5 cent, groene kool 6 cent per stuk; tomaten 313 cent per pond. 'W ISSKLNUTEEKI N(i EN (AMSTERDAM.) (Niet officieel). Berlijn 57.161 /2 Londen 12.063 llG New York 2.481/ Parijs 9.741/.J Brusse 34.601/2 Zwitserland 48 20 Milaan 12.991 /2 Madn< ..MMM 27.00 Oslo 86.411/2 Kopenhagen 66.41'/.. .Stockholm 66.651/2 Wemei aö.011/2 7.371/2 Boedapest BEURSOVERZICHT. De handel had over 't algemeen ecnige uitbreiding ondergaan, vooral in Cultuur fondsen ging nogal wat om en do tendenz voor deze papieren was veel beter gewor den. Dit was bijv. in hooge mate het ge val met de Rubbers, die na de koersver- heffing der vorige dagen heden een verder belangrijk avance behaalden. Dit hield verband met de voortgezette stijging der Rubberprijzen. Suikers waren goed ge vraagd en voor alle soorten konden dan ook opnieuw hoogere noteeringen tot stand komen. Java-culturen avanceerden ruim 10 pet,. Voor de Sumatra-tabakken was het een goede dag. Deli Batavia's en Oude Deli's overschreden de 3>»0 pct.- grens in opwaartsche richting. Op de In- dustrie-afd. hadden Philips weer van flink aanbod te lijden en de hooger noteeringen, die even vóór beurg golden konden in den nfficieelen tijd lang niet bedongen worden. Men spreekt er vai. dat het dividend over 1930 zal worden verlaagd tot 15 pet. 'Jcu'a prijshoudend. Accoustieken avancoc.' en tot 90. Margarine Unies konden handhaven. Olie kalm. Koninkl. verloren 'n 5-tal pets. Scheepv. vast. Braziliaansche obligaties hooger. Amerikanen goed prij^- houdend.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 3