UIT DE OMGEVING MAANDAG 27 OCTOBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 Doodelijk verkeersongeval. Zondagmiddag te ongeveer vijf uur kwam een jongeman, zekere E. v. L. uit Laren, die met zeer groote snelheid op zijn motorrijwiel uit de richting Naarden langs den Rijksstraatweg reed, nabij Hak- kelaarsbrug in botsing met een tegenko mende auto. De botsing was zoo hevig, dat de motorrijder zwaar verminkt over den weg werd geslingerd. Een geneesheer kon slechts den dood constateeren. De motor vloog in brand en de auto kwam in het vater naast den weg terecht. De bestuur der van de auto, zekere J. C. v. P. uit Amsterdam, bekwam een beenwonde en is naar een der Amsterdamsche ziekenhui zen vervoerd. Het lijk van den motorrij der is naar het lijkenhuisje overgebracht. Blijkens het ingesteld onderzoek moet hij met- een snelheid van wel 120 K.M. hebben. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Doodelijk ongeluk in Beverwijk. Zaterdagmorgen is de ongeveer 50-jarige J. T., verblijf houdende in een logement te Beverwijk nabij den onbewaakten over weg in den Pruimendijk van de spoorlijn BeverwijkUitgeest door een trein over reden en gedood. Vermoedt wordt dat het slachtoffer op weg naar zijn werk langs de spoorbaan is geloopen en toen bij het oversteken van de lijn door den trein is gegrepen. Het lijk is naar het lijkenhuisje over gebracht. LASCHAPPARAAT UIT ELKAAR GESPRONGEN. Een man gedood. Zaterdagavond te ongeveer half zes had te Dalfsen bij den smid Haaverman een ernstig ongeluk plaats. De man had een laschapparaat schoongemaakt en wilde nog eenige werkzaamheden daaraan ver richten toen het toestel plotseling uit elkaar vloog, met het treurig gevolg, dat de smid op slag werd gedood. De man was omstreeks 40 jaar en laat een vrouw en een kind achter. DOOR EEN STEEN DOODELIJK GETROFFEN. Ten tweeden male in het tijdsverloop van een week is in de Eleetrische Centrale aan den Hoogte Kadijk te Amsterdam, waar herstellingen worden verricht, een doodelijk ongeval te betreuren. Een zware steen, welke van het dak viel, kwam terecht op het hoofd van een 18-jarigen arbeider, die zoodanig werd ge troffen, da<t hij op slag dood was. LOCOMOTIEF ONTSPOORD. Ernstige treinvertraging. Zaterdagavond even na 10 uur zijn nabij Gorinchem de locomotief no. 3741 en de eerste wagen van een goederentrein ont spoord. Hierdoor is een belangrijke ver traging in den loop van de treinen ont staan. De reizigers moeben bij de plaats, waar het ongeval heeft plaats gehad, in een anderen trein overstappen en de goe deren moesten worden overgeladen. Verdronken. Te Wouw is het 16-jarig meisje O. C. M. verdronken gevonden in een drinkput. Te Vlissingen is uit het Dok het lijk opgehaald van een onbekenden jongen man. Vermoed wordt, dat het is het lijk van een 22-jarigen matroos, die eenigen tijd geleden van een Duitsch schip werd vermist. INBRAKEN. Inbraak te Horst. Toen de echtelieden ArtsDeriz te Horst Vrijdagnamiddag van hun werkzaam heden op het veld thuis kwamen, vonden zij de voordeur openstaan en de kasten opengebroken. De inhoud der kasten lag geheel dooreen op den vloer, terwijl het geld was weggenomen. Vermist wordt een bedrag van ruim 900. De dief of dieven hebben zich blijkbaar toegang verschaft door inklimming over de schuur en den stal en zich door de voordeur weder ver wijderd. Opgemerkt zij nog, dat de woning slechts een 100 M. van de naastbijzijnde huizen ligt verwijderd en de diefstal in den namiddag plaats had. Inbraak te Soestdijk. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ingebroken in het perceel Oranjelaan 9 te Soestdijk. Vermist worden een depo- 6itiebewijs van 5000 ten name van de Rott. Bankver., alsmede bankbiljetten-van 100 en zes van 25. Toegang tot het perceel werd verkregen door een gat te boren in een espagnolet. Inbraak te Voorburg. Vrijdagnacht, vermoedelijk is te Voor burg ingebroken in de villa van den heer B. Wilton, aan het Oosteinde. Uit een ingesteld onderzoek is geble ken, dat de dieven zich toegang hebben verschaft aan de rechterzijde van het ge bouw, waar zij het privé-kantoor van den heer Wilton geheel doorzocht hebben. Het bureau wa-s opengebroken en de brand kast geforceerd, doch, zooals een voorloo- pig onderzoek heeft uitgewezen, zijn geen belangrijke bedragen ontvreemd. Alleen wat vreemd geld, eenig goud geld en een aantal mantels van effecten worden ver mist. Deze laatste hebben voor de die ven geen waarde, daar de coupons ont breken. De aanwezige zilveren voorwerpen zijn onaangoroard gebleven. -De bewoners hebben 's nachts niets van de inbraak gemerkt, eerst om 7 uur 's n gens werd de inbraak ontdekt MOORDAANSLAG TE HAVELTE. Stroopers schieten op politiemannen. In den nacht van Donderdag op Vrijdag bevond dc rijksveldwachter v. d. Berg te Uffelte zich in het jachtgebied achter Wap- serveen met den boschwachter onbez. rijks veldwachter Maillé, aldus het „Nwsbl. v. h. Noorden". Zij ontdekten stroopers met een lichtbak en de politiemannen na derden hen tot op een afstand van pl.m. 30 M. Van den Berg riep de stroopers aan, doch in plaats, dat deze bleven staan, draaide een hunner zich om, richtte zijn geweer op de politiemannen en trok af. Maillé kreeg enkele hagelkorrels en kruit in het gezicht. Onmiddellijk schoot v. d. Berg met zijn revolver in de lucht, terwijl Maillé zijn revolvers op de stroopers richtte en schoot. Een van hen viel neer, terwijl de anderen op de vlucht sloegen. De politie beambten dachten, dat de onbekende ge troffen was, doch toen zij op de plaats kwamen, waar hij gevallen was, vonden zij wel het geweer, maar niet den man. Deze was verdwenen. Bij het nazien van het. geweer bleek, dat ook de tweede loop was afgeschoten. Dit schot was echter geketst. Direct be gaven de politie-ambtenaren zich naar het huis van wethouder Booij. Deze werd gewekt en bracht hen per auto naar dr. Miedema, die den politieman verbond, waarna de burgemeester met het geval in kennis werd gesteld. Het onderzoek naar de onbekend ge bleven stroopers werd onmiddellijk voort gezet, tot dusver zonder resultaat. BUITENMAN VAN 6800 BEROOFD. In donker Rotterdam. Een boer van de eilanden is Zaterdag avond te Rotterdam het slachtoffer ge- orden van ongure elementen, die ge- oonlijk aangeduid worden met den ver zamelnaam: de Rotterdamsche onderwe reld. De man is, na een ritje met een kennis, een vrachtrijder, in de omgeving van den Schiedamschedijk beland, waar hij door een vrouw naar een pand daar in de buurt is meegetroond. Hij heeft daar een kop koffie gedronken, waar men waar schijnlijk een verdoovend middel in ge mengd had. Hij is in een zwaren slaap gevallen en, toen hij na verloop van tijd met een vreeselijke hoofdpijn wakker werd, zag hij zijn portefeuille, waarin een bedrag van 6800 gezeten had, ledig en geopend op een tafel liggen. Van genoemd bedrag was 4000 zijn eigendom. De rest behoorde aan anderen e. De man is onmiddellijk op het politie bureau aan de Groote Paauwesteeg aan gifte van de berooving gaan doen. Hij wist zich met zekerheid te herinneren, dat hij bij het binnengaan van het bewuste pand nog in het bezit was van zijn geld, dat bestond uit bankbiljetten van 300, 200. 100, 50. 25 en 10. Hij heeft een signalement van de vrouw opgegeven. De politie stelt een onder zoek in. DUSSELDORFER BANDIETEN. Naar Nederland uitgeweken? Door bemiddeling van de Nijmeegsche politie verzocht de Polizei-prasident te Dusseldorf aanhouding van den straatroo- ver en autobandiet W. Reiners uit Duis burg, die met zijn inmiddels gepakten me dedader R. Koll uit Keulen te Dusseldorf verschillende roofovervallen en autodief stallen heeft gepleegd. Toen zijn makker K. te Dusseldorf werd aangeschoten door de recherche, schoot R. een politieman neer. Op 16 October 1.1. i sde gevluchte R. op het station te Nijmegen gezien. Men vermoedt, dat hij dieper Holland in is uit geweken. Zijn signalement luidt- 1.75 meter lang, slank, donkerblond, smal gezicht en ade laarsneus. Vermoedelijk bevindt hij zich in Am sterdam of Rotterdam. Een verdachte val uit het raam. De 26-jarige bewoner van een perceel in de Valkstraat te Utrecht, die Vrijdag avond, na een val van 15 meter uit zijn vensterbank, zwaar gewond in de Rijks klinieken werd opgenomen, is thans door de commissaris van politie verhoord. Naar aanleiding van dit verhoor is de vrouw ter beschikking van de justitie gesteld. Een revolver-duel. Twee schepen kwamen Vrijdagmorgen zoo dicht- bij elkaar, dat er een kleine aan varing plaats had. Een aanvaring, die niet de minste schade aanbracht aan de beide schepen en niet anders verdiende dan oogenblikkelijk weer vergeten te wor den. Maar zoo dacht, aldus meldt de „Zw. Crt.", de schippersknecht van een der schepen, H. M. uit Hoogeveen, er niet over. In woede ontstoken greep hij naar zijn strijdwapen en vuurde naar zijn te genstander. Schoten klonken uit een knal pistool. Maar dat wist de schippersknecht- van het andere schip J. A. P. uit Drachten niet, ert deze greep een echte- revolver en loste eveneens een schot. Toen vonden eenige menschen uit de omgeving het tijd worden de politie te waarschuwen, die de gevaarlijke wapens in beslag nam. Hofjachten. Bij de driedaagsche Hofjachten zijn met- 25 geweren in totaal geschoten 150 herten en 4 wilde zwijnen. Zaterdag vertrokken de deelnemers weder naar hunne woonplaatsen. Was Prins Hendrik verleden jaar gere geld toeschouwer bij de jachten, thans was de Prins afwezig. Ook hertog Adolf Frie- drich, 's Prinsen broeder nain dit jaar niet aan de jachten. deeL BUITENL. BERICHTEN ALSDORFS DOODENDAG Op het gemeentelijke kerkhof van Als- dorf zijn Zaterdag, te midden van ontroe rende tooneelen, honderd veertig lijken ter aarde gesteld. Het aantal dergenen, die aan deze droe ve plechtigheid hebben deelgenomen, wordt op 150.000 geschat. Eerst tegen twee uur was de officieele rouwdienst afgeloopen. Langzaam keerden toen de familieleden van de begraafplaats naar het dorp terug. Terwijl de zwaarbeproefde bevolking haar dooden de laatste eer bewees, speel den zich in het dorp onverkwikkelijke too neelen af. De revolutionna-ire va-kvereeni- ging sloeg aan het betoogen met roode va nen. Voorafgegaan door een kapel, die communistische liederen speelde, trok de stoet, 'n paar honderd man, door de stra ten. Op het marktplein kwam het tot een botsing met de politie. Omsingeld door de agenten, deponeerden de communisten ten slotte op het marktplein de kransen, wel ke zij in den optocht hadden meegedragen, voor de slachtoffers der mijnramp. Later werden de betoogingen hervat. ONGELUKKEN 40 LIJKEN GEBORGEN. Na overstroomingen te Smyrna. De overstroomingen te Smyrna nemen ernstige afmetingen aan. Talrijke personen zijn om het leven gekomen en er is groote schade aangericht. Reeds zijn 40 lijken gevonden en een aanzienlijk aantal personen is gewond. Te Smyrna en omstreken zijn meer dan honderd huizen ingestort. Het spoorwegverkeer is tengevolge van het- bezwijken van eenige bruggen gedeel telijk gestremd. ERNSTIG ONGELUK IN FRANSCHE STEENGROEVE. Drie dooden, twee gewonden. In de nabijheid van Clermont-Ferrand heeft in een steengroeve een ernstig onge luk plaats gehad. Een groep arbeiders was bezig met het deen springen van rotsblok ken, toen plotseling' een groote steen klomp los geraakte en naar beneden stort te. Drie werklieden, die zich nie't tijdig in veiligheid konden stellen, werden verplet terd; twee anderen bekwamen levensge vaarlijke kwetsuren. VERNIELENDE REGENS TE C0NSTANTIN0PEL. Talrijke gewonden in ingestorte huizen. Uit de ruïnes van de door de hevige re gens ingestorte huizen te Constantinopel zijn talrijke gewonden te voorschijn ge haald. Groote uitgestrekte landerijen rondom Smyrna staan blank, waardoor veel vee acht, dat de dader, wanneer hij gegrepen wordt, gelyncht zal worden. Men weet niet, of de ontvoering ten doel had een groot losgeld voor het slachtoffer te eischen of dat wraak de beweegreden is geweest, doch men vermoedt het eerste. De familie Wilson heeft een hooge beloo ning uitgeloofd voor de arrestatie van den bandiet. Kinderoffer in Br. Indië. Naar verluidt is in het dorp Barpali, in liet district Sambalpoer, een knaapje van zeven jaar geofferd. In het huis van een fanatiek godsdienstig man werd het ont hoofde lijkje gevonden. Er hebben verscheiden arrestaties plaats gehad. Duitsche jeugd op rooftocht. In Charlottenburg is Vrijdagavond, tus- schen vijf en acht uur een troep jongens op roof uitgegaan. Zes jongens drongen een bakkerswinkel binnen en namen mee, wat ze grijpen kon den. Daarna vielen ze nog een aantal andere •winkels binnen, waar zij alle mogelijke voorwerpen roofden. Later sloegen ze de ruiten van een winkel in. De zes jeugdige bandieten werden door de politie achtervolgd, tenslotte gegrepen en in bewaring gesteld. KATWIJK. Schietwedstrijd, Zaterdag werd ter gelegenheid van het afleggen der schiet proeven tegelijk de eindschietwedstrijd ge houden dóór de Katwijksche Burgerwacht. De wedstrijd werd begunstigd door prach tig weer, bedekte lucht, zonder wind. Er werden 'twee series geschoten, een knie lend en een liggend. De schutters warén ingedeeld in drie klassen A, B. en C -schut ters. Voor ieder klasse was een mooie prijs beschikbaar gesteld. De uitkomst was als volgt: in A. was de winnaar de heer Jac. Meijer met 94 punten, in B. de heer H. v. Leeuwen met 85 punten en in 0. de heer I. Impthorn met S3 punten. In de cantine werden onder gezuig samenzijn de prijzen uitgereikt. Het seizoen om bui ten te oefenen is hiermede geëindigd en binnenkort zullen de oefeningen met buks weer aanvangen. LISSE. De H. Agatha-parochie. Z. D. H. de Bisschop heeft den weleerw. heer M. H. Kuipers, die kapelaan is ge weest in de parochie van de H. Engelbe waarders, benoemd tot kapelaan aan de H. Agatha-parochie. De weleerw. heer B. Kooper, kapelaan aan deze parochie, is sedert eenigen tijd Dr.H. NANKING'S HAEMOFfgRRIN Bloedvopmend vepteokingsmlddel f 2.6Op.ft flesch. XlftOpVz flesch Er zijn hulpbrigades georganiseerd om naar de slachtoffers te zoeekn. STORM AAN DE FRANSCHE KUST. Averij aan verschillende schepen. Uit Toulon wordt gemeld: Aan de kust heerscht een hevige storm. Van den orpedojager „Chaca-l" werd een matroos door de golven weggeslagen. Een andere torpedojager heeft ernstige averij opgeloopen. Een der booten van de hydrografischen dienst, de „Vogue" ligt ontrede'drd bij Ajaccio. Een sleepboot is voor hulpverlee ning uitgezonden. Millionnairsdochter ontvoerd. Het plaatsje Greenfeld in den staat Missouri is in rep en roer gebracht door een gebeurtenis, die zich daar Dinsdag j.l. heeft afgespeeld. In het prachtige landhuis van den oliemagnaat Benton Wilson, een van de bekendste notabelen van Missouri, bevonden zich zijn echtgenoote en doch ter, mevrouw McKinley, alleen thuis. Plot seling bemerkten zij, dat een man, klein van gestalte, de onderste helft van zijn gelaat bedekt door een doek, het vertrek was binnengedrongen. De beide vrouwen met een revolver bedreigend, riep hij uit: „Al het geld dat er in huis is, en vlug". Toen hem geantwoord werd, dat er zich weinig of geen contanten in huis gevon den, zeide de man tot mevrouw McKinley: „Dan ga jij met me mee". Mevrouw Wilson wilde de bedienden te hulp roepen, maar de man bemerkte dit, dwong haar met voorgehouden revolver, op" een stoel te gaan zitten, waar hij haar vastbond en proppen in haar mond stopte. Toen richtte hij zijn revolver weer op de dochter en gelastte haar, in een der auto's van de iamilie te stappen, die in de op rijlaan voor het huis stond. Sindsdien heeft niemand den bandiet en zijn prooi teruggezien. Meer dan twintig patrouilles speuren overal in de Ozarkheu- vels; talrijke huiszoekingen hebben plaats gehad, doch tot dusver zonder eenig re sultaat. Het misdrijf werd ontdekt toen de be dienden de kamer binnenkwamen en me vrouw Wilson geboeid en gekneveld in den stoel zagen zitten. Eerst toen men haar bevrijd had, werd het gebeurde bekend en kon er alarm worden gemaakt. De alge meen© verontwaardiging over de misdaad is zoo groot, dat men het waarschijnlijk Het kleine torentje van de H. A kerk wordt gemaakt in overeenstemming met den grooten nieuwen toren. „Adolf Kolpirig". Men zal zich herin neren dat onze R.-K. Harmonie „Adolf Kolping" op het in den afgeloopen zomer gehouden muziekconcours van den B.-K. Zuid-Holl.» Bond, behalve den eersten prijs, zijnde een zilveren lauwerkrans, den beker, geschonken door den weled. heer Keijzer, burgemeester van Leidsehendam, voor het hoogst aantal painten, won. De overreiking van dezen beker nu zal a.s. Donderdag avond te 8 uur in het Patronaatsgebouw plaats hebben door den burgemeester van Leidsehendam in tegenwoordigheid van het huldigingscomité van dezen zomer. Een groote eer voor onze Roomsche Harmo nie Speldjesdag. B. en W. dezer gemeen te heben a'an een plaatselijk comité ver gunning verleend tot het houden van een speldjesdag op 30 October a.s. ten bate van de stichting „Zonnegloren". Verloting. B. en W. dezer gemeente hebben aan het bestuur van de Pluimvee- en Konijnensportvereeniging voor Lisse en Omstreken vergunning verleend tot het houden van een verloting tijdens de door haar te houden pluimvee- en konijnenten toonstelling op 26 en 27 December a.s. R0EL0FARENDSVEEN. De groenten en fruitveiling. De vei ling alhier bevindt zich op heden in een buitengewonen belangstelling vooral wat de tomaten aangaat. De grootste expor teurs van elders zooals uit Rotterdam, 't Westland enz. komen naar hier om de to maten te koopens vooral om de prima kwa liteit, hetgeen de prijzen welke alhier be steed worden wel bewijzen. Deze vrucht heeft hier in een zeer korten tijd 'n groote vlucht genomen. De vorige week werd ook al reeds door de firma Jac. Vonk te Rot terdam een wagen uitsluitend tomaten van hier verladen. VOORHOUT. De Bergendaalsche molen. Binnenkort al de molen van den Bergendaalschen pol der verdwijnen. Dat het betreurt wordt, dat er wederom een molen teniet zal gaan, blijkt wel uit het feit, dat er pogingen in het werk zijn gesteld om de molen te be houden. Het mocht evenwel niet baten. ZOETERMEER. GEMEENTERAAD. Vrijdagvond 1.1. vergaderde de Raad de zer gemeente onder voorzitterschap van burgemeester F. S. G. Bos. Aanwezig alle leden. Na de opening, die geschiedde op de ge bruikelijke wijze, werden door den secre taris, den heer C. P. Blaauwhof, de notu len der vorige vergadering gelezen en on veranderd vastgesteld. Hierna werd dé agenda aan de orde ge steld. Mededeelingen. Schrijven J. West hoek, nachtwaker, om verhooging van sala ris. Zal bij behandeling van de begrooting 1931 worden besproken; proces-verbaal van kasopname van den gemeente-ontvan ger; goedkeuring raadsbesluiten door Ged. Staten. Werden behandeld als hamerstuk ken. Aanbieding gemeenterekening 1929. Hier uit bleek, dat voor den gewonen dienst is ontvangen 52599,67 uitgegeven 50480.84 alozo een batig saldo van ƒ2118.83. Door den vooritter werden de heeren J. N. van Reeüvijk, G. van Staalduinen en G. L. de Groot, als commissie benoemd tot nazien der gemeenterekening 1929, welke benoeming door hen werd geaccepteerd. Aanbieding gemeentebegrooting 1931. In ontvangst en uitgaaf sluit deze met een be drag van 53634.72 voor wat den gewonen dienst betreftden kapitaaldienst biedt het volgende beeld; ontvangsten ƒ6243.72; uitgaven ƒ6572.28; nadeelig slot ƒ328.56. Wijziging gemeenterekening 1928. Betrof opmerkingen van administratieven aard door Ged. Staten, waarin tegemoet is ge komen. Verzoek van het comité voor kinder feesten om subsidie. Het voorstel van B. en W. om 200 subsidie te verleenen werd met algemeene stemmen aangenomen. Verzoek Gymnastiekvereniging „Pro Pa- tria" om subsidie. Met algemeene stemmen werd besloten geen subsidie te verleenen, overeenkomstig praeadvies B. en W. Verzoek bestuur R.-K. Meisjesschool om beschikbaarstelling gelden voor de aan schaffing van kachels. Besloten werd de ge vraagde medewerking te verleenen. Reclame hondenbelasting N. Hoogduin. Besloten werd den aanslag te handhaven, ingevolge voorstel B. en W. Benoeming tijdelijk wegwerker. Door B. en W. was de volgende alphabetische aan beveling opgemaakt: T. Klos en A. J. Knijnenburg te Zoetermèer en M. Uitden- bogert te Zegwaart. Alvorens een besluit werd genomen gaat de Raad in geheime zitting over. Na heropening der vergadering werd tot stemming overgegaan. Benoemd werd M. Uitdenbogert met 4 stemmen. No. 1 en 2 der aanbeveling kre gen resp. 1 en 2 stemmen. Wijziging begroting 1930. Daartoe werd besloten. Bij de Rondvraag werd het onderhoud der wegen ter sprake gebracht. Overigens leverde geen der punten van de agenda- stof tot praten op. SASSENHEIM. Ondertrouwd: Willem van Bla- del 27 j. en Jacoba Johanna van den irg 24 j. Overleden: Johannes Hoogstraten 70 j. wedn. van Martha Cornelia Le Clercq. Gevestigd: Miena Verhoef, van Zutphen. Geertruida Schalk, van Lisse. Jacobus Johanes de Graaff, van Leiden. Vertrokken: Jasoba Cornelia van de Schuur naar Warmond. INGEZONDEN STUKKEN Leiden, 25 October. Zeer geachte Redacteur. Zoudt u zoo vriendelijk willen zijn on derstaande regelen in uw blad een plaatsje te geven. Bij voorbaat- mijne en misschien veler anderer hartelijke dank. Dat een school en een Fröbelschool in een drukke straat als de Haarlemmer straat gebouwd werd, zal, hoewel niet wenschelijk, wel onvermijdelijk geweest zijn. De gevaren voor de kinderen hieraan verbonden moeten echter dan zoo gering mogelijk gemaakt worden. Of dit inder daad gedaan wordt is een vraag, dit in het bijzonder voor de Fröbelschool. De deuren die toegang geven tot de binnen plaats blijven zoolang mogelijk gesloten, dikwijls tot 5 minuten voor negen. De wachtende kinderen én ouders vinden niet altijd een plaats op het trottoir en ver- keeren door voorbij vliegende auto's voort durend in gevaar, en worden bij slecht weer volgespat met slijk. Nu een vraag. Indien het niet mogelijk is dat vroeger toegang verleend wordt tot de school zou het dan niet mogelijk zijn de wachtenden op de binnenplaats toe te laten? Dit zou e^n zeer wenschelijke en noodzakelijke verbetering zijn. Hopende dat dit schrijven geen roep stem zal zijn in de woestijn, verblijf ik met de meeste hoogachting, W. BROUWER. Zoet-erwoude (H. R.), 24 Oct. Moet het kalf verzopen zijn, eer men de put dempt? Deze vraag richt ik tot de bevoegde autoriteiten, welken dit aangaat. Men be hoeft maar een kijkje te nemen op de tij den dat de R. K. school aan den Hooge Rijndijk (naast Meerburger kerk) aan- en uitgaat en men zal tof de conclusie komen dat een of twee waarschuwingsborden met bet opschrift „School" daar zeer op hun plaats zouden zijn, gezien de druk begane verkeersweg en bet- parkeeren van auto mobielen. In veel kleinere plaatsen met minder verkeer is dit reeds lang inge voerd; moet dan Zoeterwoude achter blij ven? Deze klacht heb ik al meermalen tegen verschillende gemeenteraadsleden geuit, doch zonder succes. Reden, wa-a-j-om ik mijn toevlucht tot onze courant- n<sem. Vele ouders en automobilisten zullen rse-t de plaatsing van een of twee border ingenomen zijn. Hopende, dat dit scHtl- ven aanleiding moge zijn tot 8^>oedies plaatsing van bovenvoornoemde !>orden, verblijf ik, Hoogachtend,, J. TH. BOESim

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10