Extra solide, Extra Gxth lange beenen UIT DE RIJNSTREEK VRIJDAG 24 OCTOBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BAROMETER ^tMNDËRÖli^ TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen van 24 October 1930, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 766.8 te la Coruna. Laagste barometerst.732. te Thorshaven. Verwachting tot den avond van 2 Oct.: Matige wellicht tijdelijk krachtige Wes telijke wind, zwaar bewolkt of betrokken. Enkele regenbuien. Aanvankelijk zelfde temperatuur, later iets kouder. LUCHTTEMPERATUUR: 11.— gr. C. LICHT OP VOOR F ETSPRS e. a. Yan Vrijdagnamiddag 5.16 uur tot Zaterdagmorgen 6.12 uur. STADSNIEUWS VRIENDENKRING TER EERE VAN HET ALLERH. SACRAMENT. Gisterenavond hield de Vriendenkring een ledenvergadering in de Parochiezaal in de Maria Gijzensteeg. Voor de vergadering bestond zeer groote belangstelling, zelfs zoo, dat er bijna plaat sen t© kort waren en de vertooning der gekleurde lichtbeelden der Passiespelen te Oberammergau met toelichting van den geest, adviseur, Kap. R. Nieveen van Dijkum, zal daaraan wel niet vreemd zijn geweest. Ongeveer half negen opende de voor zitter, de heer L. C. Schrijvers, de verga dering met den chr. groet en een hartelijk woord van welkom tot de talrijke aan wezigen, speciaal tot den geestel. advi seur Kap. Nieveen van Dijkum. Spr. zeide zich te verheugen over deze groote opkomst, waaruit bleek de goede geest onder cle leden der Vriendenkring. Spr. zeide te hopen, dat de lichtbeelden over de Passiespelen te Oberammergau een grooten en goeden indruk op allen zouden maken. De secretaris las vervolgens de notulen der vorige vergadering, welke onveran derd werden goedgekeurd. Hierna deelde de voorzitter mede, dat de hoogeerw. Deken ver'hinderd was deze vergadering bij te wonen. Dan doet spr. mededeeling van de vertegenwoordiging der Vriendenkring op den Kathedraalsdag te Haarlem en vervolgens van den Vrien denkringdag op 26 October a.s. in de St. Petruskerk, waar des morgens om 7.30 uur een H. Mis zal worden gelezen met algemeene H. Communie en des avonds om 7.30 uur een plechtig Lof zal worden gecelebreerd. Hierna deelt de voorz. mede, dat op 5, 6 en 7 November in de Parochiezaal in de Maria Gijzensteeg een triduum zal worden gehouden met uitstelling van het Allerh. Sacrament; op Zondag 9 November d.a.v. zal dan de plechtige sluiting plaats heb ben. Hierover zullen nog nadere berichten volgen. Tot kasnazieners worden' aangewezen de heeren v. d. Horst. Van Velzen en War merdam. De heer Van Berge Heneoguwen zegt, dat de nieuwe leden bezwaar maken tegen de directe betaling der contributie. De voorz. antwoordt hierop, dat in dat be zwaar mag worden tegemoet gekomen, maar dat zoo mogelijk tooh de oude- rege- ing gehandhaafd moet blijven. Op voorstel van een der leden wordt dan een „Lang zal hij leven" gezongen ter eere van Kap. R. Nieveen van Dijkum, die gisteren zijn geboortedag herdacht. Nadat vervolgens eenige oogenblikken was gepauzeerd ving Kap. Nieveen van Dijkum aan met de vertooning der aan gekondigde lichtbeelden. Met groote belangstelling aanschouwden de talrijke aanwezigen de meer dan vijftig mooie gekleurde foto's van het Oberam- mergau-er Passiespel. Prachtige overzich ten van gedeelten van het spel in natuur lijke kleuren zooals Ohristus voor den Hoogen Raad. voor Pilatus. en voor Annas, op den lijdensweg en andere zeer mooie tafereelen uit het lijden van Christus. Ook kregen de aanwezigen zeer mooie foto's te zien van de hoofdpersonen uit het spel en close-up's uit verschillende tafereelen. De vertooning dezer lichtbeelden maakte op de aanwezigen dienen indruk. Kap. Nieveen van Dijkum gaf bij a-lle beelden een passende toelichting en ein digde met een sohoone toepassing hiervan op het leven van icderen mensch. De voorzitter, da.'k brengend aan den geestelijk adviseur, sloot zich bij diens woorden aan, deze nog even onderstree- pend. en sloot tenslotte de vergadering met den chr. groet. Bijeenkomst slechthoorenden. Gisteravond werd de eerste bijeenkomst van de Ve-. t. bev. d. bel. v. S. H. gehou den in het Leidsche Volkshuis. Even 8 uur opende de presidente, mevr. Kranenburg de bijeenkomst met een har telijk welkom aan de vele aanwezigen, waaronder v<" scheidcne nieuwe gezichten waren. Tev-ms een woord van hartelijken dank aan de d*.iri*s H-eeria^a, Vvn Hook en Makkink voor hunne welwillendheid om dezen avond eenige liederen te willen zin gen en spelen. De presidente dringt er toch vooral op aan, dat wanneer de leden bezwaren of wenschen hebben in het belang der afd. zij deze ook kenbaar zullen maken op de bijeenkomsten door de groepstelefoon, want dit zoo practisch instrument is niet alleen voor het bestuur, maar ook voor alle leden. Mevr. Kranenburg dringt er op aan bij de leden, waarvan de meeste een gehoorinstrument gebruiken, zich toch ook te oefenen in het liplezen. Het spreekt uit eigen ondervinding en zegt in gezel schappen een groote steun daaraan te hebben. Dit jaaT zal ook weer een Nationale wedstrijd plaats hebben; Leiden heeft goede krachten en het bestuur kan er niet genoeg op aandringen dar allen zich zul len oefenen op de bijeenkomsten. Het stelt voor een lipleescursus op te richten, waarvan mej. Driessen de leiding op zich zal nemen tegen eenige vergoeding. Ten slotte komen de excursies ter spra ke. Met leedwezen heeft het bestuur ge zien, dat er in de afd. Leiden zoo weinig animo voor uitstapjes of bezoeken aan fa brieken, enz. bestaat; het heeft zich afge vraagd, wat daarvan de reden kan zijn, waar men toch van andere afdeelingen leest, dat op cle excursies zoo veel genoten wordt. Het bestuur moet echter erkennen de oorzaak niet te kunnen vinden en waagt den leden hunne bezwaren kenbaar te willen maken in een volgende bijeen komst. Dan wordt overgegaan tot 'n kwartiertje liplezen,. waarna den dames gaarne de ge legenheid wordt gegeven hare liederen ten gehoore te brengen. Door de groeps telefoon konden allen genieten van de liederen, welke door de dames Heeringa en Van Hoek, die beiden over een zeer mooie! stem mogen beschikken, werden ge zongen, terwijl mevrouw Makkink hen op voortreffelijke wijze begeleidde op de piano. Zoowel voor als na de pauze hebben deze dames allen eenige genotvolle oogenblik ken bezorgd. Het woord van hartelijken dank door mevr. Kranenburg gesproken was dan ook zeer zeker op zijn plaats, ter wijl genoemde dames toezegden nog eens bij hen te mogen aankloppen. In de pauze had een der damesleden gezorgd voor een heerlijke cake bij het ge bruikelijke kopje thee, wat dankbaar werd aanvaard. Na de pauze, behalve den zang, nog een kwartiertje liplezen, eenige voor stellen tot het vormen van clubjes om met elkander te bridgen, schaken, dammen, enz., en de bekendmaking dat de volgende bijeenkomst een goochelaar zal optreden, die dien avond ook weer op aangename wijze zal helpen passeeren. Te ruim 10 uur sloot de presidente dezen zeer welgeslaagden avond. De DRIE onovertrefbare eigenschappen onzer en GO(DKQn)PEB dan 'Rï? concurrentie „RECU bij u'itni schoolkous (nrendheid, p^i/ rart en gekleurd, /a maat 1, slechts. met 10 ets. stijging per maat. Exira Fijne Wollen Kinderkousen, Wollen Sportkousen, 396 enz. Haarl.str. hoek Donkersteeg 2-4-6 OPGERICHT 1875. gestemd voelen, jegens den Allerhoogste, die ons voorzien heeft van een paar ge zonde oogen. Meen eohter niet dat den aanblik der blinden triestig is. Integen deel. De vroolijke lach en de gulhartig heid in het spreken zal u direct doen thuis voelen in het samenzijn met deze ongeluk- kigen. Wat het doel is van den avond? U weet misschien dab in Grave op het oogenblik ongeveer 130 blinden verpleegd worden. Het gesticht biedt of liever bood tot op korten tijd plaatsing voor een 60- tal van deze arme misdeelden. Door de talloze uitvoeringen, die de blinden zelf reeds gaven, is die toestand gedeeltelijk veranderd, en is een gedeelte van den nieuwbouw reeds verrezen. Er moet echter nog veel gebeuren. En juist daarom trekken de blinden van Grave door heel Nederland rond, om door hun schitterende prestaties de hulp in te roe pen van charitatief Nederland. Nu is Nieuwkoop aan de beurt, om te laten zien, dat ze niet willen achterstaan bij andere plaatsen. Wij moeten minstens met andere plaatsen gelijk staan, ja zelfs een record slaan. Meen niet, dat een flinke aalmoes, die men aan cleze stumperds geeft, ons arm I zal maken. Integendeel. Wat men den ar me geeft, wordt dubbel teruggeschonken. Welnu dan! Op Zaterdag 25 October in groote getale naar het Patronaat. Er mag geen plaatsje onbezet Olijven. De zaal moet uitpuilen. Laat eens zien wat charitatief Nieuwkoop vermag. Laat in die doffe oogen eens den glans schijnen, die uw of fertje daarin toovert. En de dankbaarheid, die deze misdeelden U toonen, zal nog lang een zoete weerklank vinden uwe harten. Handelsregister K. v. K. W ij z i. g i n g e n1503. Hotel Café-Res taurant „Het Witte Hxris", Oegstgeest, Wil- helminapark 18. De statuten zijn gewij- zigd. Wijz. handëlsn. thans: Naamlooze j Vennootschap Hotel Café Restaurant „Het l Witte Huis". 767. D. en J. Dobbe, Alkemade, Roelof- i arendsveen B. 372. Timmerbedrijf. Overl. I E.: D. Dobbe, Alkemade, d.d. 31 Aug. 1930. 1915. Hotel „Het Centrum". Leiden. Nieu- we Beestenmarkt 23. Uittr.: E.: Wed. J. van Benten—Overes, Leiden. Wijz. han dëlsn. thans: Hotel Noordzee. 5611. Hotel Noordzee. Leiden, Nieuwe Beestenmarkt 23. E. J. C. G. Verhoeven, Leiden. Bij de politie zijn inlichtingen te beko men omtrent een pauw, die blijkbaar zijn verblijf in een tuin te eng en bekrompen vond'voor zijn mooie veerenpracht en op den Hpoge Rijndijk ging wandelen. MUZIEK. Het Residentie Orkest. Het eerste van de reeks abonnements concerten, door het Residentie Orkest aan geboden, kon dr. van Anrooy niet beter en met artistieker programma hebben inge zet, dan hij deed. Het staat daar zoo een voudig: Vijf deelen uit de „Symphonie no. 3 in D-moll" van Gustav Mahler voor or kest en altsolo. 't Was van dr. van Anrooy een daad bij het eerste concert onmiddel lijk met zoon edel werk te beginnen als dit van Mahler, die op de allereerste plaaats een zielebegrijpen en onherroepe lijk samen opgaan in de allerinnigste ge waarwording vordert. Elkeen zal getroffen zijn, door wat hier bereikt is door den dirigent en zijn orkest. Gustav Mahler's geest in zijn kunst is: de drang, in klan ken om te zetten het mysterie van mensch en eeuwigheid de verwezenlijking van de meest menschelijk doorleefde waarach tige schoonheid. Dit toch geeft het ont roerende, de innerlijke en schokkende weemoed aan heel zijn conceptievermogen. Hij worstelde en kampte tegen de wereld, die ons begenadigde met zijn hand. Als de desillusie in zijn worstelende geest harts tochtelijk rondwoelt, rondgrijpt, klaagt of zingt, voelen wij plotseling de verfiering van zich zelf, volgroeiing in eigen per soonlijkheid. Zijn ziel sloot hij af van daar waar hij geen redding vond en kon hij diep tasten in de geheimen van het leven. De leiding van dr. van Anrooy heeft ons de geestelijke kenine'ken van Mahler's werk nabij gebracht. Hij begreep, dat deze muziek boven alle gevoelsrauziek, voor elke menschenziel een andere uiting zou zijn, beinvloed door de zelfde idéé De Folklore is bij Mahler en vooral in dit werk de in geving, waarom heen zijn strijdend en ver heugend hart, zijn mystieke kunst heeft voortgebracht, alles verwerkend tot een machtige verklanking van dichterlijk philo- sofische levensbeschouwing. Door de exe cutanten is onder leiding van den di rigent en door liefde er voor, het werk be naderd en achterhaald. Zoo was er de sfeer de wonderlijke weerklank van de muziek- essentie, de groote verinnerlijking en de oplevende en stemmingwekkende bekoor lijkheid van de folkloristische pastora'.e, de felle verschroeiing van de smart. De strijkinstrumenten waren ongemeen mooi, de blazers op wie hier zoo veel aankomt, vol diepgang en nobele inzichten en klan ken. Mevrouw Meta Reidel zong voortref felijk haar altsolo waarvan de tekst door Mahler genomen is uit Zarathustra's „Mit- ternachtslièd" van Nietzsche. Wat de stem betreft, het middenregister is in bijna alle schakeeringen het mooist. Maar wat doet de stem er eigenlijk weinig toe, wanneer een artiste zingt die de bezie ling en streeling van het woord kent, en het artistieke accent vermag te geven, ge heimzinnig en in teere melancholie. De kunstzinnige stemming weet zij bij voort during te bewaren. Prachtig was haar aan hef „O mensch". Een siemmingsstuk van groote wijding 1 Een woord van hulde aan de beide solisten den heer Zonneveld, die in het eerste deel de trombone-solo speel de, niet minder aan den heer de Beer wiens posthoorn-solo zoo romantisch aandeed. Het laatste deel hebben wij met het oog op de moeilijkheden door medewerking van vrouwen en jongenskoor, moeten mis sen; een vorm van uitvoering door Mahler geautoriseerd. Wij danken het den diri gent, de groote schoonheid van dit rijk aan inhoud zijnde werk te hebben mogen j hoorei}, waarnaar bet genotvol was te j luisteren. Het was in een woord: grootsch. J. K. SPORT SCHERMEN ALPHEN AAN DEN RIJN. Auto in een sloot gereden. Gistermiddag is op den Steekterweg omstreeks half drie de luxe auto L 8931, toebehoorende aan mevr. B. uit Rijsen- burg. in de sloot gereden. Door V. en B. zijn de inzittende personen, twee dames en de chauffeur, gered. De 62-jarige dame S. bleek een ernstige hoofdwonde te heb ben bekomen. Zij werd door dr. N. heel kundig behandeld en op diens advies naar liet Acad. ziekenhuis te Utrecht vervoerd. Mevr. B. had zich licht verwond, terwijl de chauffeur met een nat pak vrij kwam. Het ongeval werd veroorzaakt doordat de luxe auto, die achter een vrachtauto reed, deze wilde passeeren. Bij het pas seeren haalde de vrachtauto plotseling uit met bovengenoemd gevolg. De bestuur der der vrachtauto was oorspronkelijk doorgereden, doch werd later door de po- li"ie aangehouden. Hij was afkomstig uit j Alkmaar en verklaarde het ongeval met te hebben bemerkt. Omtrent de schuld vraag stelt de politie een onderzoek in. Blindenconcert. Op hun tournee ga ven ook hier gisteravond de blinden van Grave in de St. Josephzaal, die tot in de uiterste hoeken was gevuld, een kunst- avond te genieten, welke aan allen, die deze uitvoering bijwoonden nog lang in I aangename herinnering zal blijven. Het eerste deel van den avond werd gewijd i aan harmonie, terwijl het overige gedeel te werd afgewisseld door soli en een strijk orkest. Ook op het gebied van blinden onderwijs werd menig verrassend staaltje van vlugheid in lezen, aardrijkskunde en ander onderwijs gegeven. Ook de verschil lende muzieknummers werden subliem vertolkt. Het publiek wist dit telkens aoor een daverend applaus na elk nummer te waardeeren. Aan het einde van den avond werd nog een kleine verloting gehouden ten bate van het blindeninstituut. NIEUWKOOP. De Blindenavond. De steeds stijgende successen van de blinden van Grave, overal waar ze optre den, zijn ook in onze plaats met gretigheid gelezen, en eindelijk staan we aan den vooravond van den blindenavond die hier ter plaatste gegeven wordt. ;Ja, Nieuwkoop krijgt zijn blindenavond Oud en jong, rijk en arm kan genieten van de heerlijke prestaties van het schitterend muziekkorps en het overheerlijk strijkor kest. We zullen ons verwonderen en met eigen oogen zien wat we dezer dagen in de recensies der bladen mochten lezen. We zullen ons verkwikken in de heerlijke at mosfeer die zoo'n blindenavond schept. Ja, genieten, maar ook ons dankbaar Leidsche Politie Sportvereeniging. A 1 p h e nL e i d e n. De schermwedstrijd, welke gisteren to Alphen werd getrokken tusschen L. P. S. V. I en Alphen werden door Alphen met 106, 51 gegeven en 43 ontvangen tref fers gewonnen. Voor de L. P. S. V. kwamen uit de hee- ren Ehrenhart, Straathof, Berger en Rempt. Ehrenhart en Straathof wonnen ieder twee partijen, Berger en Rempt ieder een. De wedstrijd stond onder leiding van den heer Gijsberti. TWEEDE KAMER. Lou de Visser schreeuwt. In de Tweede Kamer is het vanmiddag tijdens de voorzetting van het Vlootwet debat rumoerig toegegaan. De communist de Visser noemde de Christ. Historischen „politieke dominees zonder God" en sprak van een „hetze" van den Paus tegen Sov- iet-Rusland De voorzitter moest hem het woord ontnemen, doch de communist wilde het tot het uiterste laten komen. Toen de voorzitter aan den heer Slotemar ker de Bruine het woord gaf, kon deze zich niet verstaanbaar maken door het ge bulder van den communist. De voorzitter was genoodzaakt de vergadering een kwartier te schorsen. DE P0STVLUCHTEN NAAR INDIE. Het eerste postvliegtuig op de retour vlucht de PH-AGR met de bemanning van Dijk, Wiersma en Buitenhuis is heden te Weenen aangekomen. Het toestel wordt morgen te Schiphol verwacht. UITVOER HERKAUWENDE DIEREN NAAR BELGIE. Door den Nederlandschen Bond van Vee handelaren werd heden het volgend tele gram gezonden aan Z. E. den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw: „Nu België de geheele invoer van vee heeft verboden en daardoor opnieuw een slag is toegebracht aan onze toch reeds zoo moeilijke handel, verzoeken wij Uwe Excel lentie beleefd doch dringend omgaand alle het vervoer beperkende bepalingen in het binnenland, te willen opheffen, opdat de binnenlandsche handel eenige compensa tie kan geven voor de op het oogenblik ver loren export naar België stop. Met het oog op de a.s. groote herfstmarkten is om gaand beslissing zeer gewenscht. Inbreker aangehouden. Vanmorgen omstreeks, half 5 heeft een agent van politie in de Schijfstraat te Til burg twee mannen aangehouden. Toen hij beide wilde medenemen ter fouilleering greep één hunner hem aan terwijl de twee de achter den agent sprong. De agent ruk te zich los en moest zijn revolver gebrui ken. Hij trof een der mannen in het zit vlak. De andere nam de vlucht. De ge wonde man werd meegenomen naar het bureau, waar op hem werd bevonden een stel zware inbrekerswerktuigen en 300 aan klein geld. Na eenige uren werd op gave gedaan van een inbraak in het ma gazijn van de firma van Hoekei aan de Utrechtsche straat, waar het geld uit de brandkast was meegenomen. Ook bleek nog te zijn ingebroken bij de firma Hamer van Belle aan de Elleboogstraat. Daar is niets ontvreemd. De aangehouden inbre ker bekende, dat hij ergens in Tilburg had ingebroken. Waar wist hij niet, omdat hij ter- plaatse niet bekend is. De gewonde inbreker is heden naar het Huis van Bewaring te Breda overgebracht, waar operatief zal worden ingegrepen om den kogel te verwijderen. Brand te Eindhoven. Hedennacht is te Eindhoven de woning en schuur van den heer C. aan den Sta tionsweg afgebrand. Twintig stuks vee werden gered. Een paard en 70 biggen kwamen in de vlammen om. 40.000 kg. hooi verbrandde eveneens. TELEGRAMMEN DE RAMP TE ALSD0RF. Nog een gewonde overleden. ALSDORF, 24 October. (V. D.). He denmorgen is in het ziekenhuis te Alsdorf een der bij de ramp gewonde slachtoffers tengevolge van zijn verwondingen overle den. Het aantal dooden is hierdoor geste gen tot 256. Het opruimingswerk wordt met kracht voortgezet. Men is nog steeds niet in slaat nauwkeurig op te geven, wel ke personen vermist worden. Morgenoch tend tot 10.10 A.T. d.i. half 10 Duitsohe tijd zal de West-Deutsche Rundfunk de rouw en begrafenisplechtigheid draadloos uit zenden. Alle andere Duitsche radiostations zullen een her-uitzending daarvan geven. BERLIJN, 24 October. (V. D.). - De rijksregeering en de Pruisische Staatsre- geering hebben opdracht gegeven dat in het geheele rijk en in Pruisen morgen ter gelegenheid van de bijzetting van de slacht offers van de vreeselijke mijnramp te Als- dorf van alle openbare gebouwen de vlag gen halfstok geheschen moeten worden. Het huwelijk van koning Boris. ROME, 24 October (V. D.). Bij de te ssisië aangekomen gasten, die morgen aldaar de huwelijksvoltrekking van koning Boris van Bulgarije met prinses Giovanna zullen bijwonen, bevindt zich o.m. de broer van koning Boris, prins Cyril. Ter be scherming van het vorstelijk paar en de gasten tijdens de plechtigheid zijn reeds 5000 man politie-troepen en soldaten te Assisië gearriveerd. IWISaKLN(JTKER1NGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.17 Londen 12.063/4 New York 2.483/g Parijs 9.743/4 Brusse 34.62ri2 Zwitserland 48 22 Milaan 13.00i/2 Madric 26.50 Oslo 66.45 Kopenhagen 66.45 Stockholm 66.67i/2 We-»ne> 35.05 l'raafc - 7.37l/2 Boedapest Prolongatie D/4% BEURSOVERZICHT. De beurs was heden iets beter ge stemd door de vaste houding van Rubbers en Suikers. H. V. A.'s stegen tot 410, doch konden zich niet geheel op het hoogste punt handhaven. De minder courante soor ten werden eveneens belangrijk hooger ge noteerd. Olie veel beter gedisponeerd. Kon. konden zich herstellen, van het gisteren iaat geleden beursverlies. Ook dé Ameri kanen liepen op. Rubbers konden over de geheele linie 3 4 pet. profiteeren. A'dam Rubbers verbeterde tot 108, doch liepen later weer terug. Tabakken verdeeld. Se- uemba's liepen op, doch de overige Suraa- tra-soorien waren prijshoudend. Van de Industrieelen hadden Philips weer van realisaties te lijden. Aku's en Margarine Unies bedongen weder hoogere prijzen. Ac- coustieken bleven op peil zonder meer. Mijnwaarden en Scheepv. lusteloos. Ame rikanen onregelmatig. Spoorwegaandeelen algemeen lager, doch Public Utilities en Industrieelen behaalden een koerswinst. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 24 Oct. Vee. Aangevoerd: 1207 runderen, 59 kalveren, 379 schapen, 438 var kens, 829 biggen, 14 paarden en 15 bokken en geiten. Prijzen: 29 stieren 225430, 139 kalf- en melkkoeien 220410, handel stroef; 547 varekoeien 195390, handel flauw; 221 vette ossen en koeien 235—440 schoon aan de haak 62110 cent, handel stroef; 271 graskalveren 45130; 12 vet te kalveren 60110, schoon aan de haak 1.051.35; 47 nuchtere kalveren 1322, 90 vette schapen 24—42, en 289 weide- schapen 2236, handol matig; 438 mest- varkens 1046, handel traag; Londen- sche en Zouters geen aanvoer; 829 biggen 712, handel traag; 14 paarden 120 230; 15 bokken en geiten 214. Kaas. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas 4448, 2e soort 40—43, le soort Leidsche kaas f 4549 en 2e soort 4044 per 50 Kg Handel voor Goudsche en Leidsche kaas matig. Aan de Stads waag gewogen 70 partijen, 2520 stuks, 22366 kilogram. LEEUWARDEN, 24 Oct. Vee. Aanvoer: 22 enterstieren 200325, 70 twen terstie ren 325510, 334 vette koeien 2204l0, 0.74—1.04 per kg.; 726 melk- en kalf koeien 210—110, 242 pinken 130—300, 26 vette kalveren 45145, 1808 graskalveren 60 155, 149 nuchtere kalveren 1018, 152 vette schapen 2640, 159 weideschapen 2636, 236 lammeren f 2336. 1021 vette varkens 56120, 4854 cent per kg., Zouters 4952 cent, 60 magere varkens f 30 56, 205 kleine biggen 915, 33 bokken en geiten, 27 paarden. Totaal 2482 stuks. Boter. Mijnboter 1.691.60—1.50, veilingprijs 1.571.37, aanvoer 7'3, 49/6 en 2/12. Commissienoteering 1.70. Eieren. Kippeneieren 10.009 kg. 8—9.5 cent per stuk, handelsprijs 1.351.50 per kg.; Eendeneieren 250 kg. 7.58 cent per stuk, handelsprijs 9095 cent per kg. Kaas. Sleutelkaas 30 cente nagelkaas 2244 cent, Goudakaas 2174 cent. Edam merkaas 2055 cent. Aanvoer 48881 kg. ALKMAAR, 24 Oct. Kaas. Aanvoer 89 stapels, 120.000 kg. Fabriekskaas (kleine) 40 cent, Fabriokscommissie 45 cent. boeren kaas 41 cent, boerencommissie 48 cent. Iiandel matig. WOERDEN, 24 Oct. Kaas. Aangevoerd: 218 partijen, prijs 4043, met rijksmerk 4448, 2e kwal. 4043. Handel matig.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 3