Afeem Vyh'-tf UIT DE RIJNSTREEK KERKNIEUWS RECHTZAKEN FAILLISSEMENTEN DONDERDAG o OCTOBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 DE EENE VEILING. „De hoop geleidt ons" verklaart zich ervoor. Dinsdagavond hield de Algem. Groen- tenveiling als eerste van de drie bestaan de Vereen, haar vergadering tot bespre king van een neutrale veiling, in het café van den heer v. d. Akker te Aardam. De Voorz. opende de vergadering, heette daarna van harte welkom alle leden en ook de heeren v. d. Bosch en Jonker als commissieleden. Spr. zegt dat dit een spoedeischende ver gadering is, in aansluiting op de algemeene vergadering in het Patronaatsgebouw, waar gevraagd werd, dat de bestaande Vereenigingen zoo spoedig mogelijk een bijeenkomst wilden houden en wel over dit punt: te trachten een neutrale vereeni- ging te stichten. Terstond beginnen de besprekingen over het punt. De heer Rietveld vroeg, of het plan van de Commissie is alleen één veiling te stichten er verder niets. De Voorz. zegt, dat voorop staat bij de commissie, eerst één veiling en dan zul len er nog verschillende punten onder de oogen gezien worden, wat tot verbetering strekt voor de Tuinders. Doch de heer Rodenburg begint juist aan het laatste punt: eerst verandering van cultuur brengt spr. naar voren, hoe dit mogelijk gemaakt kan worden. De heer Jonker antwoordt, dat de Com missie zal pogen een veiling te stichten, en dan de bestaande toestanden van de cultuur onder de loupe neemt. Maar, zegt spr., het is niet. gezegd, dat dit in eens gaat, en dan kan men niet in de persoon lijke belangen grijpen. Men ziet het, hoe men in den zomer met onze bekende doperwten overgeleverd is aan één man, enz. Dit zijn feiten, die de commissie ter dege zal behandelen. De Voorz. vindt, dat er te ver van het onderwerp af gesproken wordt: eerst één veiling, en dan volgt het andere. De heer De Bruin vraagt, hoe het Be stuur er tegenover staat en vervolgens, als er twee derde van de Tuinders voor zijn, om eene veiling te stichten, wat doet de Commissie dan? Op de eerste vraag zegt de Voorz., dat het Bestuur er voor is. De tweede vraag wordt beantwoord door den heer Jonker, doch deze kan hierop geen juist antwoord geven. Zijn persoonlijke meening is, dat als er 80 pet. vóór zijn, er toch wel doorge werkt zal worden, maar dat zal dan toch terdege besproken worden in de commis- sie. De heer Rijnsburg vindt de houding van het bestuur teleurstellend, vooral daar het in 1912 „De Hoop geleidt Ons" heeft opge- ïicht, en van dien tijd af aan toch zoo maar doorgewerkt hebben. Waarom hebben zij dit niet. eerder ingezien. De heer Jonker zegt, dat de tijden enorm veranderd zijn, en wij ook mee moeten met den tijd. De heer v. Eijk is voor ééne vei ling. Het parool in dezen huidigen. tijd is „Vereenigt U". Spr. vindt het helder van het Bestuur en Voorz. dat zij er voor zijn, vooral ook de Voorz., die een flink salaïis verdient aan de nog bestaande veiling, en nog niet-weet. wat hij krijgt aan een andere veiling. De Voorz. zegt, dat zijn persoonlijk be lang niet voor mag gaan bij het algemeen belang. Het bestuurslid de heer Esveld pleit voor één veiling. Wij mogen er niet tegen zijn, gezien het royale standpunt van Rector Kok, dat het Bestuur moet bestaan voor de helft uit Katholieken en voor de andere helft uit niet-Katholieken. De heer Rijnsburg zegt, dat men weet wat men heeft, maar niet wat men krijgt. Spr. is gehecht geraakt aan het Anker. Z.i. is het de Veiling. Spr. noemt fabelachtige staaltjes, hoe het gaat met de prijzen bij de andere Zusterver. vergeleken. Zullen we verder voordeeliger gaan werken. Neen, het is uitwendig winst, maar verborgen schade. Wie maakt de beste prijzen, toch zeker onze Veiling. Doch hierop antwoordt de heer Jonker, dat Ter-Aar niet zoo gunstig bekend staat om zijn productie, die aan de markt gele verd wordt. Hieraan is ook nog zeer veel te veranderen en dit gaat moeilijk als er drie veilingen zijn. Het staat niet voorop, om onze waar zoo goed mogelijk aan te bieden bij den handel. De heer Esveld vindt het een onhoud bare toestand zoo. Nemen wij het Veilings uur, hoe vaak is het niet gebeurd dat er twee vereenigingen tegelijk de bel over kant haalde. Wie lijdt de schade? De Tuin der. De heer Rijnsburg vindt dit geen be zwaar, want de koopman komt toch zeker naar de veiling die het best gesorteerde product heeft. Of zegt Esveld: die viscKt in troebel water. (Gelach). De heer v. Eijk is vol enthousiasme voor ééne veiling. Spr. betreurt het dat er uit de 400 Tuinders niemand is, die pogingen in het werk gesteld heeft, om al veeleer te trachten één veiling te stichten. Daarom brengt spr. hulde aan de bestaande com missie di.e het initiatief genomen heeft. Niemand kan tegen ééne veiling zijn. Een dracht maakt macht. Heusch in onze be staande ver. zijn er legio gebreken, die helaas moeilijk opgelost kunnen worden, door de verdeeldheid die er bestaat. De Voorz. meent, dat de kwestie nu goed belicht is van alle zijden, en vraagt of er iemand nog het woord wil hebben. Blijkbaar is het punt goed besproken, want niemand komt op het appèl, waarna tot stemmen wordt overgegaan. Er werden 82 stemmen uitgebracht. 72 vóór eene veiling, 8 tegen en 2 blanco. Met een reuze meerderheid is aldus de „De Hoop Geleidt Ons" vóór eene veiling, wat zullen de andere twee vereenigingen als uitslag geven? De Voorz. dankt de leden voor de aan gename besprekingen, die in goede ver standhouding zijn gevoerd. Spr. hoopt dat de Commissie tot een goed resultaat moge komen. De heer De Bruin vraagt aan den Voorz. of hij nog iets hoort van de Pronk- boonen. De voorz. antwoordt, dat dit een rare vraag is, en daar ook een raar ant woord op volgt nl. „Ik hoor de Pronkboo- nen alleen rammelen, als ik ze aan het plukken ben. Verder nog niets. Dit was het aangename slot van de ver gadering, welke onder groote hilariteit gesloten werd. WARMOND. Hanze. Gisteren hield de afd. War mond van den Ned. R. K. Middenstands bond „De Hanze" een zeer druk bezoch te algemeene vergadering in Hotel „de Zon" onder voorzitterschap van den heer F. F. J. Slager. Nadat deze de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze had geopend, deelde spreker mede, dat de adviseur der vereeniging, de zeereerwaarde heer Pas toor bericht had gezonden tot zijn leedwe zen niet aanwezig te kunnen zijn. Het deed spreker een genoegen te kunnen mededee- len dat de bloempjesdag, gehouden ten ba te van het Santosfonds, een groot succes geworden is en een bedrag heeft opge bracht van 110.G0. Bereids, aldus spre ker, heeft zich ook een Santos-Comité ge vormd onder voorzitterschap van den Pas toor met als secretaris en penningmeester resp. de heeren Paardekooper en van Stijn. Deze commissie heeft reeds daadwerkelijk steun verleend, daar een kind van een der leden reeds op kosten van dit fonds is uit gezonden. Spreker vertrouwde, dat ieder naar vermogen dit fonds om zijn zeer goed doel zou steunen. Nadat de notulen der vorige bijeenkomst door den secretaris waren voorgelezen en deze onder dankzegging zonder op- of aanmerkingen waren vastgesteld, werd overgegaan tot voorlezing van de ingeko men stukken. Allereerst kwam aan de orde een schrijven van het Hoofdbestuur van de K. S. A. waarin deze, bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan dezer instelling, een beroep deed op de Katholieken van Nederland, deze instelling, die zoo een nut tig werk gedaan heeft en nog doet inzake het Katholieke Sociale leven, te steunen door abonné te worden van het hoogstaan de tijdschrift Katholiek Nederland. Bij dit schrijven was een afzonderlijk schrijven ge voegd van Mgr. J. D. J. Aengenent, Bis schop van Haarlem, waarin deze de K. S. A. warm aanbeval. Waar hier met een zeer geringe bijdrage een groot en nuttig werk kan worden ver richt, aldus de voorzitter, vertrouw ik dat een ieder deze instelling zooveel mogelijk zal steunen door zich op te geven als abon né van genoemd blad, welk blad op weten schappelijk zeer boogen trap staat. De heer Koppers onderschreef ten volle het gesprokene door den voorzitter en zou wil len voorstellen de gelegenheid open te stellen om zich reeds staande de vergade ring als lid te kunnen opgeven. Dit voor stel werd door den voorzitter dankbaar overgenomen en buiten de reeds aanwezige abonné's, gaven zioh direct 6 nieuwe abon- né's op. Hierna kwam aan de orde het voorstel van het bestuur om een bijdrage te ver- leenen aan de R. K. Steenzetters te Am' sterdam. Iedereen, aldus de voorzitter, kent op het oogenblik de strijd die de R. K. Steenzetters in Amsterdam tegen de terreur van het Communisme hebben te voeren. Als bewijs van sympathie en me deleven met de R. K. Steenzetters stelt het bestuur voor uit de kas een bijdrage te verleenen van 5.Een krachtig ap plaus bewees, dat het bestuur hier een voorstel had gedaan dat aller sympathie had. De heer Piët stelde voor om ook in deze vergadering een collecte ten bate der Steenzetters te houden, waarop de voor zitter antwoordde, dat hij meende dat het in de bedoeling lag van den R. K. Volks bond eerstdaags een collecte te houden, waarbij dan ieder in de gelegenheid ge steld werd een bijdrage te geven. Hierna kwam aan de orde: „Verhooging contributie". Het zal wellicht verschillen de leden vreemd hebben aangedaan, aldus de voorzitter, dit punt ineens op de agen da te zien prijken. Deze aangelegenheid heeft echter reeds dikwijls een punt van bespreking uitgemaakt in onze bestuurs vergaderingen, doch de vrees dat deze verhooging niet in den geest der leden zou vallen heeft ons steeds weerhouden dit voorstel naar voren te brengen. Onze or ganisatie,aldus spreker, ligt op het oogen blik lam, er zit geen leven in ondanks het feit, dat wij deze week reeds het 69e lid mochten inschrijven. Een der voornaam ste factoren, aldus spreker, dat geen vol doende beweging en leven in onze vereeni ging zit, is gelegen in het feit, dat de ver goede organisatie behoort ook op een goe de en gezonde financieele basis te staan. Meermalen heeft het bestuur plannen be raamd om te komen tot een meer intenser organisatieleven, maar telkens sprongen deze plannen af op onze onvoldoende geld middelen. Wij kunnen niets doen om het cultureele leven onder onze leden te be vorderen om de eenvoudige reden dat wij ons op dit gebied geen enkele uitgaaf kun nen getroosten. Dat kan niet, aldus spre ker. Zoowel het individueel belang der leden als het belang van de organisatie eischt dat er iets gedaan wordt. Spreker vertrouwt, dat een ieder zal inzien dat het hier geldt een groot belang voor den groei en bloei der organisatie. Het bestuur stelt voor de contributie te verhoogen met 2.50 per jaar. Over deze aangelegenheid ontspon zich een zeer uitvoerige discussie en het liet zich aanzien dat het bestuur dit voorstel niet met vlag en wimpel er door zou ba len. De sprekers werden door den voorzit ter beantwoord op een wijze die alle be* wondering afdwong en het is hieraan zeer zeker voor een groot deel te danken, dat het voorstel van het bestuur met groote meerderheid werd aangenomen. Als afge vaardigden naar den Centralen Raad wer den aangewezen de heeren C. M. v. Stijn Sr. en J. v. Moorsel en als plaatsvervan gers de heer C. M. v. Stijn Jr. en W. v. Dijk. Hierna werden verschillende voor- —Wybert verhangt het gorg-el- drankje. Wtfbert beschermt U tegen verkqudheid en infectie Daarom dtgelijltis Wybert stellen afgewerkt van huishoudelijkcn aard en welke speciaal betrekking hadden op de aanstaande Centrale Raadsvergadering. Van de gebruikelijke rondvraag werd zeer druk' gebruik gemaakt. De heer van Stijn wees er op, dat door verschillende niet georganiseerde winkeliers geleverd werd aan het St. Liduinagesticht, hetgeen volgens de bestaande voorschriften niet geoorloofd was. De voorzitter zeide, dat deze zaak reeds met den Pastoor was be sproken, die direct zijn medewerking had toegezegd deze aangelegenheid in het be lang van de vereeniging te zullen oplos sen. De heer C. M. v. Stijn Jr. zou gaarne zien, dat vanwege de Hanze een inningsbu reau voor belastingen werd ingesteld, waarop de voorzitter uiteenzette, dat zulks praktisch niet uitvoerbaar was. De heer Papot vroeg hoe het stond met de verbe tering van de Dorpsstraat, waarop de heer Zwetsloot mededeelde, dat deze zaak in de volle belangstelling van B. en W. staat en binnen niet al te langen tijd met de werkzaamheden een aanvang zal wor den gemaakt. Spreker beklaagde er zich over, dat te dezer zake zoo weinig mede werking van de Dorpbewoners ondervon den werd, hetgeen een goeden en vluggen gang van zaken niet bevorderde. De heer van Stijn beklaagde er zich nog over dat in deze Gemeente de gasprijzen zoo abnor maal hoog waren gezien de prijzen in Lei den. Hij zou het zeer op prijs stellen, wan neer door het bestuur in de een of andere richting stappen werden gedaan om te komen tot een verlaging. De voorzitter was het volkomen eens met de heer van Stijn dat de lichtprijs alhier abnormaal hoog was. Spreker weet niet hoe de zaak pre cies in elkaar zit, doch is hij wel inge licht, dan zitten we hieraan tot in lengte van dagen vast. Dit hebben we te aanvaar den als een erfenis van onze vroegere vroede vaderen, die zich geen voldoende rekenschap hebben gegeven van de draag wijdte van dit contract. Ook kwalificeerde de heer van Stijn de handelwijze van de Stedelijke Lichtfabrieken te Leiden als unfair inzake het wegnemen van Philips- lampen wegens het verzwaren van het ka belnet en het daarvoor in de plaats stellen van minderwaardige andere rommel. Ver schillende leden waren het met 'den heer van Stijn eens. De voorzitter deelde mede, dat waar Philipslampen waren weggehaald ook Philipslampen moesten terugkomen en adviseerde in deze zich te wenden tot de Directie der Stedelijke Fabrieken. Niets meer aan de orde zijnde, werd deze zeer geanimeerde vergadering gesloten. KATWIJK AAN ZEE. De blinden uit Grave. De blinden uit het Henricus-gesticht te Grave die in Lei den en andere plaasten in de omgeving uit voeringen gaven, brachten in autobussen een bezoek aan Katwijk. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De prijen zijn in stij gende lijn doch de aanvoer gaat nog ver minderen, evenals de verscheidenheid. Be taald werd Roode en Rose ceboutanjers 1.201.40, Chrysanthen per stuk 0.16 0.18, Chrysanthen pér bos 0.200.40, Sca- biosa 0.750.80, Vuurpijlen 6.208.40, Herfstaster 68.Rozen per bos van 20 stuks: Columbia 1.101.20e Hadley 1.601.80, Pernet 0.600.70, Golden Ophelia 1.101.20, Butterfly 1.101.20, Rosalandia 1.10—1.20, Edith Helen 1.60 —1.80. VOORHOUT. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is in openbare vergadering bijeen geroepen Vrijdagavond om 7.15 uur ter be handeling van de navolgende punten: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mede- deelingen. 3o. Voorstel van B. en W. tot wijziging der geldleeningsbesluiten inza ke waterleiding. 4. Voorstel van B. en W. tot wijziging der begrooting 1930 en die van het waterleidingbedrijf. 5. Vaststel ling begrooting 1931, met behandeling van het rapport der commisie van derzoek. 6. Behandeling reclames schoolgeld. 7. Rond- ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanrijding. Gistermiddag had op den hoek Bruggestraat—van Boetselaerstraat een aanrijding plaats tusschen de wielrij ders V. en T., waarbij V. zijn rijwiel van achter bijkans geheel werd vernield. De politie stelt een onderzoek in. LEIDERDORP. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdagavond te 7.15 uur. Agenda: 1. Notulen. 2. Mededeelingen en ingekomen stukken. 3. Wijziging veror dening op den aanleg van wegen. 4. Vast stelling verordening op het schoolgeld. 5. Reclame schoolgeld. 6. Overname grond hoek Hoogmadesche weg. 7. Wijziging be grooting. 8. Vaststelling begrooting 1931. 9. Voorstel tot het nemen van 2 aandeelen ad 1000 bij de Bank van Nederlandsche Gemeenten. 10. Rondvraag. HAZERSWOUDE (H.-R.). Toneel. De Tooneelvereeniging „St. Michaël" hoopt haar zevende uitvoering te geven op Dinsdag 4, Woensdag 5 en Donderdag 6 November. Opgevoerd zal worden „De Greep van het Geweten", Too- neelspel in drie bedrijven en „De Wijze Dwaas", kluchtspel in één bedrijf. We zul len hopen, dat, evenals andere jaren, de bezoekers in grooten getale zullen opko men, want dan zullen zeker de avonden van ernst en luim weer schitterend slagen. NIEUWKOOP. Wegwijzers. Gisteren is de Secretaris van de Commissie voor Watersport te Am sterdam verschillende punten wezen opne men in den Polder Nieuwkoop en Noor den, om daar wegwijzers te plaatsen ten behoeve van vreemdelingen voor het vaartverkeer. Electrisch Huis. Op de onlangs ge houden electriciteits-tentoonstelling te Leiden was een huis ingericht voorzien van alle uitdenkbare electrische gemakken. Hiervan is een zeer aardige brochure ver schenen, waarvan bij de eerstvolgende me teropname aan alle e'ectriciteitsverbrui- kers in deze Gemeente een exemplaar zal worden uitgereikt. Electriciteit. Naar wij vernemen wordt vanwege het electriciteitsbedrijf een berekening gemaakt om zoo mogelijk ook de boerderijen aan de Achttienkavel-weg van eleetrischen stroom te voorzien. Landaankoop. Ten behoeve van hei Ontginningsbedrijf is dc Gemeente eige nares geworden van 5 Hectaren rietland overgenomen van J. van Trigt te Zevenhc ven voor de som van 2350. Hulpkeurmeester. De hulpkeurmees ter C. A. de Keijzer is ziekenverlof ver leend en moet vermoedelijk in het Zieken huis Eudokia te Rotterdam, waar hij ter verpleging is opgenomen, een operatie on dergaan. Besmettelijke ziekte. In 't gezin van J. J. van den Bosch doet zich een geval voor van de besmettelijke ziekte typhus. Volksbond. Maandagavond werd een vergadering van den Volksbond gehouden. De opkomst was schitterend. De voorzit ter, de heer P. de Jong, opende de verga dering met een welkomstwoord. De notu len werden gelezen en onveranderd vast- gesteld. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van den Districts-bestuurder Steinmetz over de' te behandelen onder werpen voor den a.s. winter. Daar zullen twee cursussen worden gegeven, de eerste zal zijn over de vraag: begrijpen onze le den voldoende de beteekenis der katho lieke arbeidersbeweging voor Kerk en Maatschappij, de tweede cursus zal zijn over: de sociale beteekenis van ons geor ganiseerd zijn, Punt 2 was bespreking van het werk-programma. Dit werd goed onder de loupe genomen. Er zullen ontwikkélings avonden worden gegeven. Ook wil het Cen traal Bestuur elke afdeeling terzijde staan in het samenstellen van een ontwikkelings program. Besproken werd ook een ouder avond. Het tweede lustrum zal gevierd worden in de eerste helft van Januari 1931 op Zondag en zal beginnen met een H. Mis en Algemeene H. Communie, 's avonds feest op de zaal voor de leden met hun vrouwen en verdere genoodigden. Aangezien het tooneel overbelast is met werk, zal een humorist worden aangezocht om dezen avond op te vroolijken. Bij de rondvraag werd een vraag ge steld, die door den geestelijk adviseur werd beantwoord. Hierna dankte de Voorzitter den G. A. en de leden voor het gezellig samenzijn, de hoop uitsprekende dat op de cursusavon den de opkomst nog grooter moge zijn. De collecte Hulp in Nood bracht 1.20 op. WOERDEN. Aangehouden. Door de politie is aan- gehoud enen naar Den Haag overgebracht zekere A. F., die nog een vonnis te goed had van 12 of 12 dagen en J. A., alhier, voor een vonnis van 12 of 6 dagen. De jaarmarkt. De jaarmarkt is weer voorbij. De paardenmarkt die op Maandag wordt gehouden zal wel ten doode zijn ge doemd. In totaal stonden 5 paarden aan de lijn. Hoewel het aantal koeien, verge leken met vorige jaren, steeds in dalende lijn gaat, kon Woensdag het getal 1235 nog bereikt worden. Op het Kerkplein heersch- te Woensdag weer de bekende drukte bij de verschillende kramen en stands. Begin van brand. Gisteravond S uur ontstond bij bakker B. alhier, een begin van brand door het vuur vatten van een hoop krullen. Hoewel de brandspuit reeds gereed was om uit te trekken, behoefde men hiermede geen assistentie te verlee nen, daar men inmiddels het vuur reeds met emmers water meester was. mcnschen bij dc felste vc^n natuurlijke _iit óns IicK^am bc- scl erincn door het dra- geiLyan cea«uiver wol len wintq^as, als een deken zadTwarm en toch licht igrhet dragen. En bovendien prijs stelt1' op een mooie jas, neemt er dan een met Kreymborg-coupe: chic, kwiek, warm èn billijk in prij s. Vergelijk onze kwa liteit met onze prijzen. Kreymborg Haarlemmerstraat 143 langstellenden. waarbij de feestrede zal worden gehouden door den zeereerw. heer Rector J. C. C. Groot. Het strijkje „Auf- gepast" zorgt voor het muzikale, terwijl aan den heer Louis Contran het humoris tische gedeelte is toevertrouwd. Onder de pauze verschillende attracties, terwijl daarna de trekking der verloting zal plaats hebben. Na, afloop gezellig samenzijn voor de ouderen. GENOOTSCHAP TOT VOORT PLANTING DES GELOOFS. Het Octobernummer van de „Annalen van het Genootschap tot voortplanting det Geloofs" publiceert de opbrengst van het dienstjaar 1929/1930. De opbrengst van het afgeloopen dienst jaar heeft een verblijdenden voortgang gemaakt. Bracht 1928—1929 op 296.457.33, 1929— 1930 bereikte het cijfer van 314.679.10. De netto-opbrengst is dus het laatste dienstjaar 18.221.77 hooger geweest dan het jaar tevoren. Het meest verblijdend feit is echter dat die meerdere opbrengst groo- tendeels te danken is aan de toename van het aantal leden. De contributies toch wa ren dit jaar 14.294.15 hooger dan 't vorig jaar. Dit wijst er op, dat er elf duizend nieuwe leden zijn aangeworven. Wij mogen dus besluiten, dat het Ge nootschap nog steeds in bloei toeneemt. In bijzondere Pauselijke audiëntie. Men seint uit Rome d.d. 2S dezer aan de „Msb.": Z. H. de Paus ontving heden in bijzon dere audiëntie den zeereerw. heer J. P. J. Kok, rector te Bloemendaal, welke naar hier is gekomen om de conferentie van het internationaal Landbouwkundig Insti tuut bij te wonen. Z0ETERW0UDE (Hooge Rijndijk). Tweede jaarfeest Sportvereeniging. Zondag a.s. zal het 2de jaarfeest der Sport vereeniging „Meerburg" worden gevierd. 's Morgens te 7.30 wordt begonnen met een H. Mis voor de leden der vereeniging, waaronder algemeene H. Communie voor leden en donateurs. Na afloop hiervan fees telijk ontbijt voor alle leden in het Pa tronaat. Des namiddags te 2.30 uur zal een voet- balwedstrijd worden gespeeld tusschen Meerburg I en Leiden I. Dit belooft een spannenden wedstrijd te worden, want beide elftallen zullen trachten de hiervoor uitgeloofde zilveren lauwertak te bemach tigen. I Des avonds te 7.30 uur feestavond in het patronaat, voor leden, donateurs en be- Zwaar lichamelijk letsel door schuld. M. J. R., uit Benthuizen, een en twintig jaar, in dienst te Leiden, met groot, verlof, thans te Zoeteiwoude, had zich een zeer onvoorzichtig rui'er getoond, door de wijze waarop hij op 30 Nov. te Noordwij- kerhout te paard dermate gereden had, dat hij bij een slipjacht op een berm, waar talrijke voetgangers waren, den ouden heer S. Polak, die een beetje hardhoorend is, ten onderst boven galoppeerde- Polak werd door het paard op den grond geworpen en bekwam zwaar lichamelijk letsel door een algemeenen schok van zijn zenuwstelsel en bloedingen. Er waren drie getuigen gehoord. Dc pa tiënt was niet verschenen. Na uitvoerig getuigenverhoor kon de aud.-mil. de schuld van verdachte niet vaststellen. De verklaringen waren slechts objectief, te weinig positief althans om verdachte op die mededeelingen te veroor- deelen. Dus luidde de eisch vrijspraak. Opgeheven: Ch. van Wijk Azn., landbouwer, Hoofd dorp gem. Haarlemmermeer, Hoofdweg 581. Cur. mr. A. A. Huizenga, Haarlem. G. W. Assendelft, H i 11 e g o m.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6