SPORT JUBILEUM- RECLAME STOF, FLUWEEL of ZIJDE UDÖERUE DAMESKOUSEN JUBILEUM-DEKENS KERKNIEUWS LUCHTVAART UIT DE OMGEVING VRIJDAG 17 OCTOBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Overtreding Loterijwet. De Haagsche Rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak van de directeuren van de N.V. De Lichtstraal, die voor den kan tonrechter aldaar hadden terecht gestaan wegens overtreding van de Loterijwet en tegen wie in hooger beroep voor de Recht bank altlaar door den officier van Justitie driemaal een maand hechtenis was gere- quireerd. De rechtbank, vonnis wijzende, veroor deelde ieder der verdachten tot twee geld boeten groot 250 subs, voor elke boete één maand hechtenis. Een schenking, die geen schenking was. Voor het Gerechtshof te Arnhem heeft in hooger beroep gediend de volgende pro cedure. Zekere S., een landbouwer te Tubber- gen, had zijn boerderij (roerende zoowel als onroerende goederen) aan zijn dochter verkocht. Aan een zoon was toen een be drag van 2000 uitbetaald. Betrekkelijk kort daarop werd S. fail liet verklaard, waarbij bleek, dat er voor de schuldeischers niets moer te halen viel. De curator heeft toen evenwel diens zoon aangesproken, bewerende dat die 2000 hem waren geschonken en hij dit geld aan den faillieten boedel thans moest terugge ven. Het behoeft geen betoog, dat de aan gesprokene maar niet zoo dadelijk daartoe bereid was. Hij voerde aan, dat men hier niet met een schenking te doen had, maar met. een wederkeerige overeenkomst, waar bij hij zijnerzijds afstand deed van zijn recht op een later eventueel open te val len erfenis. De rechtbank te Almelo heeft den cura tor toegelaten tot het bewijs van de door hem gestelde schenking en toen hij daarin, naar het oordeel van de rechtbank, niet was geslaagd, aan den curator zijne vor dering ontzegt. Laatstgenoemde kwam tegen die uit spraak in hooger beroep bij het Ax-nhem- sche Gerechtshof en voerde daar nog aan, dat het verweer van den gedaagde niet opging, omdat het afstand doen van een nog niet opengevallen nalatenschap inge volge art. 1370 B.W. nietig is. Thans heeft het Hof de beweringen van den curator als juist aangenomen en den gedaagde alsnog bij verstek veroordeeld om de bedoelde 2000 te betalen aan den curator. VOETBAL KON". NED. VOETBALBOND. ZWITSERLAND—NEDERLAND. Een ander costuum voor het Nederlandsch Elftal. Het Nederlandsch elftal zal op 2 No vember te Zurich niet in het traditioneele Oranje jersey en witte broek spelen, doch in wit hemd en zwarte pantalon. Op het witte hemd zal in goud de Nederlandsche Leeuw aangebracht worden. Mog onze ploeg er zich naar gedragen! „N.R.Crt." LEIDSCHE VOETBALBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klasse. A.R.C. 2A.R.C. 1 3.15 uur; S.C.C. 1— Rijnsb. Boys 1 3.15 uur; Terleede 1F. Pac ta 3.15 uur. Tweede klasse. Quick B. 3Terleede 2 3.15 uur; S.L.F. 2—S.C.O. .3 3.15 uur; Rijnsb. B. 2Quick 2 3.15 uur; D.V.V.Rijnsb. B. 3 3.15 uur. Leidsche Politie-Sportvereeniging. Gister werd door de L. P. S. V. deelge nomen aan de scriewedstrijden te Haarlem, uitgschreven door de H. P. S. V. Door ziekte en examen van enkele spelers klvaon de L. P. S. V. tamelijk gehavend in het veld. De uitslagen waren als volgt: HilversumLeiden 32. LeidenAlkmaar 10, zoodat Leiden met den derden prijs een verguld zilveren medaille thuiskwam. De uitgeschreven thuiswedstrijden voet bal en schermen zijn in verband met het overlijden van het lid Schippers voor deze week afgelast. ZWEMMEN Smit, Van Oostrom Soede eii H. van Es sen. Dolfijn zwom met Pronk, Van der Kamp, Brink en Kuiper. Verdere uitslagen luiden: 50 Meter rugslag dames: 1. C. Ladde 43 sec.; 2. D. H. Huybers 43.2 sec. 100 Meter vrije slag dames met voorgift: 1. S. Iiessel 45 sec. (12 sec. voorgift), 2. D._ Uyterwijk 47.G sec. (voorgift 21 sec.); 3. M. Vierdag 47.6 sec. (met voorgift 31 sec.). Tenslotte vond een polowedstrijd plaats tusschen het Y en de Rest van Nederland. De zeventallen waren als volgt samen gesteld Doel: Van Olst; van Oostrom Soede, Kohier, W. Bohlander, Bierenbroodspot, G. Bohlander en J. Kohier. Rest van Nederland: Doel: Mousset (D. J. K.); Ingenluyff (H. Z. en P. O.), Kuyper (Dolfijn), P. Carton (D. J. K.), Th. de Man (U. Z. C.), J. li. de Haas (Zian) en J. Buys (L. Z. O.). Als W. Bohlander een bloemstuk is aan geboden in verband met zijn 20-jarig mee spelen in het Y wordt met den wedstrijd aangevangen. Na goed spel van De Haas scoort Buys voor het eerst voor de „Rest". De Rest van Nederland is iets sterker, doch G. Bohlander ziet kans gelijk te maken. Met dezen stand wordt gedraaid. Als Car ton het water uitgezonden wordt, maakt J. Kohier snel 21, maar Buys brengt den stand weer gelijk (22). De Haas wordt wegens hinderen binnen de tweemeterlijn het water uitgezonden, doch de Rest van Nederland weet tot het einde toe stand te houden. Uitslag '22. SCHAATSENRIJDEN DE WEDSTRIJDEN VAN HET Y. Nieuw Nederlandsch record 4 x 200 M. vrije slag. Ter gelegenheid van het twintigste be haalde waterpolokampioenschap van de zwemvereeniging „Het IJ" had deze ver- eeniging gisteravond in het Sportfondsen- bad te Amsterdam zwemwedstrijden geor ganiseerd, die sportief een succes zijn ge worden. De volgende verecnigingen namen aan. de diverse wedstrijden deel: A. M. V. J., A. Z., H. Z. en P. C. Den Haag, Leidsche Zwemclub, Utrechtsche Zwemclub, D. J. K., Zian Den Haag, Dolfijn en Het Y. Na adspirantenwedstrijden voor Y-leden vond de wedstrijd 4 x 200 Meter estafette plaats vrije slag voor hecren, waarvoor het Y en de Dolfijn aan den start verschenen. De Amsterdamsche Zwemclub kwam niet uit. Bij het overnemen van den derden man is het Y reeds belangrijk voor, Brink van Dolfijn weet den achterstand echter te verkleinen. Henk van Essen als laatste man weet den voorsprong te behouden en Kuiper kan hem niet meer inhalen. Het blijkt, dat do Y-ploeg de 4 x 200 Meter vrije slag in nieuw Nederlandsohen Recordtijd heeft gezwommen, nl in 10 min. 44 sec. (Oud record eveneens het- Y met 10 min. 55.2 sec,) Een verbetering dus van niet minder dan 11.2 sec. De winnende ploeg bestond uit de heeren Hazenberg, Kampioenschappen van de Internationale Schaatsenrijdersbond. De kampioenschappen van den Interna tionalen Sehaatsenrijdersbond voor den winter 19301931 zijn op de volgende data vastgesteld: 2425 Januari Europeesche kampioenschappen schoonrijden voor hee ren te organiseeren door de Verein Kunst- eisbahn te Weenen. 31 Januari1 Februari: Europeesche kampioenschappen schoonrijden voor da mes en paren te St. Moritz, te organisee ren door de vereeniging te St. Moritz. 78 Februari: Europeesche kampioen schappen hardrijden op de schaats te Stockholm, te organiseeren door de Svenska Skridskoforbundet. 2122 Februari: Wereldkampioenschap pen hardrijden op de schaat te Helsingfors te organiseeren door de Helsingin Luiste- lijat. 28 Februari1 Maart: Wereldkampioen schappen schoonrijden voor heeren, dames en paren te Berlijn, te organiseeren dooi de Berliner Schlittschuhclub. BILJARTEN Leidsche Biljartbond. De uitslagen der gehouden wedstrijden om het 2e kl. kamp. L.B.B. op Dinsdag luiden: C. Schouten 125 30 12 4.16 A. Offenbei'g 64 29 9 2.20 R. Kantebeen 125 46 12 2.71 A. v. Rijsdam 98 45 8 2.17 P. Horree 55 30 8 1.83 W. Penseel 125 30 15 4.16 A. v. Rijsdam 120 43 25 2,55 C. Schouten 125 43 15 2.90 VERGEET NIET ONZE GR00TE o. m. Bij aankoop van een chique KRAAGJE of, GAftNITUUR 1 .CADEAU Onze zoo E«TRAtsllè)DE KFtiBÊRiiOUSEN en loch Z00 LAfjï iq/prijs. ONZE ONVERWOESTBAAR ONZE 40 a 50 MEER WAARDE DAN U BETAALT. Gistermorger^te 6 u. 10 is het derde post vliegtuig van Schiphol naar Indië vertrok ken. Het is de PHAEN. Als eerste piloot vliegt mee Duimelaar, als tweede bestuur der Parmentier. Werktuigkundige is Kolte. j Het vertrek geschiedde zonder officieele i plechtigheid, maar er waren toch nog heel wat belangstellenden. Met het vliegtuig ging mee 185 Kg. post. De PHAEN gaat naar Boedapest en dan verder over Athene met eventueel een landing te Kaïro naar Bagdad. Ver der wordt de oude route gevolgd. Twee militaire vliegtuigen in Frankrijk neergestort. Bij Marseille is een Fransch marinevlieg tuig omlaaggestort, waarbij de piloot om het leven kwam. Ook bij Chartres heeft de Fransche militaire luchtvaart wederom een verlies geleden. Hier is namelijk een militair vliegtuig wegens een motordefect neergestort, waardoor de beide inzittenden levensgevaarlijk gewond werden. Het programma voor Vrijdag luidt: R. KantebeenA. Offenberg; C. Schouten P. Horree; W. PenseelA. v. Rijsdam; A. OffenbergP. Horree. De uitslagen der gehouden wedstrijden om het 3e kl. L.B.B. op Woensdag luiden: C. Hendriks 86 35 25 2.45 L. v. Keeken 100 35 13 2.85 H. Rietbergen J. v. d. Poel J. v. d. Poel C. Hendriks L. v. Keeken H. Rietbergen 100 38 12 2.03 100 33 12 92 32 100 32 1.75 3.03 LUCHTRACE TUSSCHEN KINGSF0RD SMITH EN HILL. Wie zal het eerst Australië bereiken? Het gaat er naar uit zien, alsof Hinkler's record van 15 dag voor de vlucht van Engeland naar Australië weldra tweemaal zal zijn vex'beterd. Luitenant Hill is gister morgen vroeg uit Singapore vertrokken en acht uur later in Batavia gearriveerd, van waar hij met een oponthoud van slechts een half uur zijn tocht naar Soerabaja voort heeft gezet. Hij is thans twee dagen voor op Hinkler's recordtijd. Kingsford Smith, die den tocht vier dagen na Hill is begonnen, zit hem hans vlak op de hielen en is gisteren vanuit Rangoon te Singa pore aangekomen, na een afstand van ruim 900 K.M. zonder tusschenlanding te hebben afgelegd. Hij is acht dagen geleden van het Iieston-vliegveld vertrokken en heeft sindsdien ongeveer 13.000 K.M. gevlogen, j Hij heeft nog 3800 K.M. voor den boeg voor hij het einddoel van zijn vlucht, Port Dar- win, zal hebben bereikt. De komende dagen zullen een spannen- 1 de race te zien geven. Natuurlijk zal de Austi-aliër alles in het werk stellen om voor Hill in zijn geboorteland aan te ko men. Indien de vlucht een normaal verloop heeft en er geexx ongelukken gebeuren, zal Kingsford Smith in elk geval een moge lijk record van Hill kunnen verbeteren, want hij is thans reeds vijf dagen op Hinkler's tijd voor. ..Tel." Bouw van een nieuwe kerk te Bleijerheide. Door B. en W. van Kerrade wordt voor gesteld aan het R.-K. Kerkbestuur van den H. Antonius van het rectoraat Bleijerhei de een subsidie te verleenen van 20.000 gulden voor den boyw eener nieuwe kerk. 137. j ZeerEei-waarde Pater, „Geld heb ik niet en een van mijn vree- j selijkste beproevingen is de gedachte dat ik nu al drie jaar tenlaste van mijn ouders i ben, die het niet "al te breed hebben. Ziet u, ik ben t.b.c. en ik weet dat er zoo goed I als geen kans is dat ik nog beter word. Maar, Pater, ik lees altijd uw stukjes en wou dan dat ik rijk was. Wat zou ik u dan gi-aag helpen. Maar u hebt ook al dik wijls om gebed gevraagd en offertjes bren gen voor uw werk. Nu, Pater, ik bid iedere dag voor uw Missiehuis en heb vandaag aan O. L. Heer beloofd dat ik mijn lijden zoo geduldig mogelijk zal dragen tot zegen op uw werk. Misschien dat ik op die manier nog veel zegen voor u kan verkrijgen. Misschien is wel de eerste bijzondere weldoener die u weer krijgt door mijn medewerken ertoe opgewekt en misschien zal de roeping van uw jongens er sterker door worden. met eerb. groet enz. Echt mooi, dit briefje van een ziek meisje. Ja, hoor, beste kind, ik ben er vast van overtuigd dat ge op die manier oen vande beste medewerksters wordt. Moge O. L. Heer het je loonen. Moge dit schoone voorbeeld navolgste.rs en navolgers vin den. Het schijnt in Gods raadsbesluiten te liggen dat sommige menschen door een lang en pijnlijk lijden een zalige dood moe ten verdienen. Laten ze zich niét nutteloos beschouwen en bedenken dat het offer van hun leven, vaak jonge leven, en het gedul dig verdragen van hun lijden tot intentie van de axmie heidenzielen en tot zegen op zoo'n Missiehuis mogelijk meer bijdraagt tot het welslagen van het Missiewerk dan sommige uit overvloed gegeven geldelijke bijdragen. Bij machte zijn en offervaardig genoeg zijn om geldelijke steun te verleenen zijn twee gaven Gods, die vaak de een zal ont vangen door het gebed van den ander. Father LEFEBER, Directeur. St. Bonifacius-Missiehuis, Hoorn, pogtrek. 120937. Vergelijk de brief van dit meisje met de houding van dat andere meisje, dat onlangs bij een collecte voor de Missie in de kerk plotseling een bevlieging kreeg tot bidden met haar handen voor haar gezicht: pcx-- maaient wave 7.50 -r- 1 oent voor collecte 7.51. Maar die ééne cent was zoek. HILLEG0M. i Post naar Engeland. Voorheen was de laatste buslichting alhier voor stukken, j die voor Engeland bestemd waren te 17.30, om met de nachtboot te worden vervoerd. Voor kort werd die laatste lichting ge- i steld op 15.40, hetgeen een vei'schil gaf j van bijna twee uren, tot groot ongerief i vooral der bloemistfirma's, die door hun bedrijf veel Engelsche correspondentie heb ben. Een der gi-oote firma's heeft hierover een klacht gezonden naar den Directeur- 1 Generaal der Posterijen te Den Haag en thans is bericht ontvangen, dat het vroe gere uur van lichting blijft gehandhaafd. Voorzeker een mooi succes voor adressen- te en haar collega's, maar tevens een be wijs van welwillendheid en medeleven in Den Haag met het hoofdbedrijf der Bloem bollenstreek, daarvoor 'n woord van hulde. NOORDWIJK. Kon. Ned. Mij. van Tuinbouw en Plantenkunde. De algemeene vergadering van genoeixi- de Maatschappij zal dit jaar te Noordwijk worden gehouden, op Donderdag 23 Octo ber a.s. in de groote zaal van Hotel Royal. Ieder lid kan op vertoon van lidmaat schapskaart 1930 deze vergadering bijwo nen. Deze vergadei-ing zal aanvangen des morgens 11 uur, 12.30 uur noenmaal, waar voor men zich kan opgeven voor 20 Octo ber a.s. bij den Secretaris, den heer A. R. Overvelde, terwijl te ongeveer 2 uur B. en W. het Hoofdbestuur en afgevaardigden officieel in het Gemeentehuis zullen ont vangen en enkele vervei'6chingen zullen worden aangeboden. Een eer, welke niet alleen de afdeeling Noordwijk, doch ook het Hoofd-bestuur en afgevaardigden op hoogen prijs zullen stellen. Commissaris der Koningin. Donderdag 23 October a.s. zal de Commissaris der Koningin van Zuid-Holland onze gemeen te komen bezoeken en zal in een buitenge wone zitting 's namiddags te 2.30 uur door B. en W. en den Raad worden ontvangen. Blindenconcert. Op de tournee, die de blinden uit Grave maken, zal ook Noord wijk worden aangedaan exi wel op Vrijdag 24 October en Maandag 27 October a.s. De uitvoeringen zullen gegeven worden in het Juvenaats-gebouw. Wij verwachten voor deze buitengewoon kunstvolle avonden een groote belangstelling, zoodat het zaak zal zijn reeds vroegtijdig plaatsen voor deze avonden te bspreken. Gevestigd: J. Boender van Pijnac- ker, Zwarteweg I. G. H. Sleen, studente van 's-Gravenhage, Oranjeweg 34 Wed. Jkvr. J. M. v. d. Lek de Clercqde Jonge van Ellemeet, van 's-Gravenhage, Pickéweg 5 M. M. Boersma, 1. 1. verpl., van Haar lem, St. Maria-gesticht J. J. dorsman, adj. comm. P. en T., van Amsterdam, Duin weg 31 J. Fr. Nasselink, student, van Tubbergen, Kerkstraat 66 W. P. Luijten, onderw., van Voorburg, Voorstraat 60. Vertrokken: J. A. Hinke—de Lan ge, Barentzstraat 50, Amsterdam M. FabiusVinovsky, Valeriusplein 14 Am sterdam J. W. A. van Dalsum, Ramar- kliniek, 's-Gravenhage A. Vriends, kap- persbed., de ia Reijweg 118II, 's-Graven hage W. Oosterom, bakkersknecht, Oc- kenburghstraat 88, Loosduinen J. S. Grunstrav. Rijn, E. A. Borgerstraat 22, Katwijk J. Koot, kok, Vijhestraat 4-, Har derwijk A. G. Swart, voi. b. d. politie, Stationsweg 47, Meppel A. C. Cirk, dienstbode, J. v. Berkstraat 18, Heemstede R. P. van Eeden, Leidschevaart 2, Voor hout H. v. d. Heuvel, dienstbode, Twaalf morgenstraat 12, 's-Bosch E. B. Wol- meijer, winkeljuffrouw, Iepenlaan 4, Was senaar. N00RDWIJKERH0UT. Auto-ongeval. De heer N. v. D. reed gistermorgen met zijn auto op den Zilleer weg toen hij het beheer over zijn stuur kwijt raakte en tegen een hek aanbotste. De auto was eenigszins gehavend. TER-AAR. Serenade. Het was Woensdagavond een heele drukte op het Kerkpad. Onge veer 7 uur hadden er zich vele menschen verzameld, die stonden te wachten totdat onze muziekver. „Arti" den directeur, den heer C. van Dam, een serenade kwam brengen, ter gelegenheid van zijn zilveren huwelijksfeest. Verschillende nummers bracht Arti ten gehoore, en had daarvoor een welgemeend applaus te ontvangen, gevolgd door een dankbare speech van den jubilerenden di recteur. Na de serenade werden de leden op feestelijke wijze onthaald en zagen al len het cadeau prijken, tusschen vele an dere, dat geschonken was door de muziejc- vereeniging. Het was een mooi pendule- stel, met een fijn muziekkastje er bij. La ten wij hopen, dat „Arti" nog vele jaren onder leiding moge staan van haar bemin den directeur den heer van Dam. In vollen bloei, Als een zeldzaamheid hier ter plaatse kan worden gemeld, dat een kastanjeboom, voor de 2e maal in volle bloei staat bij den heer Joh. W. Valentijn. Het typische is, dat er nog enkele kastan jes aan de boom zitten. Een film over kassenbouw. Velen zul len ongetwijfeld wel gevraagd hebben, be gint de ver. van Oud-Cursisten weer niet met haar leex-za-me lezingen, toegelicht met Films. Als een verx-assing mag het wel •heelen, dat Zaterdagavond a.s. de leden worden uitgenoodigd tot bijwoning van een vergadering, waarbij de heer Jonker een film zal vertoonen. over „Wanneer en hoe bouwt men kassen". Daar dit een zeer interessant onderwerp is, voox*al daar hier de glascultuur zich in flinke mate uitbreidt verwacht de vereeniging ook alle leden ter vergadering. Tevens zal de uitslag van de gewassen- wedstrijd plaats hebben. De vergadering wordt gehouden in het café Verhoef, te 7 uur. SASSENHEIM. Postnieuws. De directeur van he.t Post-, Telegraaf- en Telefoonkantoor te Sassenheim brengt ter algemeene kennis, dat de Zondagslichting der bijbus aan „de Oude Post" met ingang van 19 OctolDer wordt opgeheven. Geboren: Wilhelmina Adriana Ma ria, d. van H. van der Voort en M. Haver. Gehuwd: W. van Gerven 23 j. en J. M. A. Langelaan 21 j. Overleden: Johannes Jozef van der Voort 1 j., z. van J. van der Voort en G. Langeveld. Gevestigd: II. Hanelt, Hocfdstr. 161, van Borhum (Duitsdhl). Th. Roelof, van Cameren Hbofdstr. 354, van Valkenburg (Z.-H.). N. M. de Vries, Hoofdstr. 354 van Valkenbui'g (Z.-H.). H. de Vries, Hoofdstr. 35L van Valkenburg (Z.-H.). J. Kaptein, Hoofdstr. 354, van Valkenburg (Z.H.). J. Doornbosrk, Vaartkade 5, van. Amerika. A. M. Schraven, Hoofdstr. 167, van 's-Hertogenbosch. A. M. Wilbrink, Oude Poststr. 8, van 's-Gravenhage. I. Schiszlei-, Hortuslaan 6, uit Hongarije. Wed. O vervliet geb. Bouwmeester en ge zin, Kerklaan 33, van Oegstgeets. J. 1"). van der Ploeg, Klinkenberg 9, van Hille- gom. Vertrokken: Joha. M. A. Langolaan, van Nieuwe Haven 9, naar Voorhout. P. Tillenburg, van Fl. Schout en str. 13, naar Zwolle, J. Visser Vlasveld en echtgen., van Hoofdstr. 181, naar Den Haag. W. J. C. Meyer, van Jac. v. Be ierenlaan 5, naar Leiden. F. Goossens en gezin, van Hoofdstr. naar Ouderkerk a. d. Amstel. H. C. Oosterbeek, van Hoofdstr. 220, naar Gouda. ST0MPWIJK. Hoog bezoek. De burgemeester der gemeenten Stompwijk en Veur brengt ter openbare kennis, dat Zijne Excellentie, de heer Minister van Staat, Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, op Donderdag 23 October a.s. des namiddags omstreeks 2 uur een bezoek aan deze ge meente hoopt te brengen, Hij noodigt de ingezetenen beleefd uit door het uitsteken der vlag belangstelling voor dit bezoek te toonen; aan welke uit- nqodiging, naar wij hopen, allen wel zullen willen voldoen. WARMOND. Blindenconcert uitgesteld. Wegens veelvuldig voorkomende diph- theritis-gevallen in deze gemeente is door den directeur van het Blindeninstituut te Grave, waarvan de leerlingen morgenavond hier een uitvoeiïng zouden geven, in over leg met den plaatselijken geneesheer beslo ten de uitvoering tot nader aankondiging uit te stellen. De reeds verkochte kaarten blijven geldig. WASSENAAR. Lezing in 't Patronaatsgebouw. Gis teravond werd door de Eerwaarde Paters Dom Carlos Verbeke en Dom Willibroi'd in het patronaatsgebouw eene lezing ge houden over de Missie der Benedictijnen op het eiland Trinidad en St. Vincent. De zaal van het Patronaat was geheel bezet en de toehoorders hebben genoten van het verhaal, dat Dom Carlos deed in zijn moedertaal: het Vlaamsch. De Pater die reeds 25 jaren als missio naris werkzaam is, wist zijn gehoor te boeien met al wat een missionaris zooal te lijden heeft in een arme Missie. Tijdens zijn verhaal lichtte Dom Willi- brord alles zooveel mogelijk toe met licht beelden. Daar Dom Carlos het meest ge werkt heeft op het eiland St. Vincent en dp omliggende eilanden, vertelde hij hoofd zakelijk wat daar door zijn werkzaamheid is tot stand gekomen. Vei'scheidene kerk jes heeft hij gebouwd, maar alles is nog zoo primitief. Gaarne zou hij aan het vei'- langen van zijn parochianen op de ver schillende eilanden voldoen om hun van bedehuizen te voorzien, maar dat kost geld, veel geld. Hij deed daarom een beroep op de aan wezigen om de missionarissen te steunen door hun gebed maar er is ook materieele hulp noodig. De missie moet ook gesteund worden door de aalmoezen van de geloo- vigen, die op die wijze een werkzaam aan deel nemen aan het missiewerk. In een vurige rede spoorde hij de jonge lieden aan om te bidden, dat God hun hun roeping mocht leei'en kennen. Wellicht geeft God hun de genade om Missionaris te worden. De ouders spoorde hij aan, inge val een hunner kinderen zijn verlangen ken baar maakt om aan de bckeering der hei denen te gaan werken, zich daar niet te gen te verzetten. Tijdens de pauze hield de Pater eene collecte, die aardig wat opbracht. Misschien was de belangstelling zoo groot, omdat een paar zonen der parochie in diezelfde Missie werkzaam zijn. Ook dit memoreerde de eerw. heer Bottelier in zijn openingswoord en daarom was hij zeer verheugd de Paters hier in het Patronaat in de gelegenheid te kunnen stellen om van de Missie wat te verhalen. het gorgel- beschermt U en infectie Wybert

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6