HflRTEVELT'S MR EEN MERKWAARDIG VOORBEREIDE INBRAAK. Die toch geen succes opleverde. De paardenknecht van een expediteur op den Leegh water kade te Den Haag ont dekte vorige weck Vrijdag op zijn avond ronde, dat een deur van een der perceelen van de firma openstond. Hij keek eens ver der en zag twee mannen, een lange en een korte, één met blond haar, de vlucht ne men. De politie vond een beitel met verf van een der beide brandkasten, die open stond, maar waaruit niets verdwenen was, omdat zij niet van waarde bevatte. Ver der bleken alle deuren te zijn opengezet. De andere brandkast, waarin veel geld geborgen was hadden de dieven nog niet onder handen genomen. Verder niets. Op deze aanwijzingen waren de daders niet te vinden. Maar gisteren zijn de lange en de korte aangehouden en opgesloten. Onver wacht was een spoor gevonden, dat da delijk tot de daders leidde. Men wilde gis termorgen n.l. een kist, die volgens het beurtvaartadres machine onderdeel en bevat te naar de boot voor Breda brengen, toon bleek dat de kist.niets bevatte dan een verbroken sluiting aan den binnenkant en een tasch met gereedschap. Bij onderzoek bleek de kist juist op den dag van den gefingeerden inbraak te zijn bezorgd. De knecht herinnerde het zich heel goed. Een vrachtauto, van een beken den vrachtrijder, was 's avonds voorgere den en had een groote kist gebracht met machineonderdeelenvoorzichtig, breek baar, niet kantelen, dit boven, enz., be stemd voor Breda. De boot naar Breda was juist vertrokken. De knecht had de kist nog willen weigeren; hij had de man nen, die haar brachten, nog aangeraden ze per spoor te verzenden, maar ze zeiden, dat er geen haast was en de kist werd voorzichtig in het magazijn gezet. Toen de firma dit aan de recherche meldde, werd de expediteur opgezicht. Ja, op dien bewusten avond had hij zijn vrachtauto verhuurd. Hij had zijn knecht nog meegegeven. Waar is de knecht? Hier. Vertel eens, waar heb je Vrijdag avond die kist gehaald De naam van een hofje werd genoemd. Hoe ging dat? Nou, we kwamen bij dat hofje, de huurder en ik. De huurder ging naar bin nen en kwam terug met een anderen man. Zij droegen een groote, zware kist. ik hielp hem op den wagen laden. Toen reden we weg. De tweede man ging achterop zitten. Hij moest er onderweg ag. De huur der en ik gingen voorop zitten. Toen we den tweeden man wilden afzetten, bleek hij al weg te zijn. O, zei de huurder, die is er onderweg natuurlijk afgesprongen. Dat is niks. Laten we maar doorgaan. Nou, toen reden we naar den expediteur. Ma*i de boot was weg De huurder van den vrachtauto was bekend en dus spoedig opgespoord. Hij viel door de mand en vertelde, dat zij met een kameraad het plan had opgevat om bij den expediteur in te breken. Hij wist dat op Vrijdag veel geld in huis was, Zaterdag immers wordt er uitbetaald, en daarom ko zen zij voor hun kist een beot, die juist op Vrijdag vertrok. Dat was de boot voor Breda. De tweede man was onderweg niet van den auto gesprongen, maar in den kisfc gekropen. Toen de kist met de kost bare lading was afgeleverd, had de huur der een oogje in het zeil gehouden, totdat alles stil was. Toen heeft hij tegen een raam in de Leeghwaterstraat getikt. De pseudo-Hugo de Groot was te voorschijn gekomen en had een deur geopend. Uit voorzorg hadden zij beiden alle deuren las gezet, om spoedig te kunnen verdwijnen bij onraad. De kistreiziger, die het vak eenigszins kende, had met een beitel de eene brand kast geopend. Zijbleek niet op slot te zijn. Juist toen zij naar de tweede wil den gaan (waar dan de buit in moest zit ten) kwam de paardenknecht. De kameraad, die het vak eenigszins kende, was ook spoedig opgespoord. Hij was niet op het hofje in den kist gestapt, omdat daar veel familie van hem woonde, die hij buiten het. heele geval wilde hou den. Van de politie vernamen wij, dat nie mand zich zoo'n geval kon herinneren. De kist zal dan ook teruggevraagd worden voor het politiemuseum. Zij was met zorg ge reed gemaakt. Binnen sloot zij niet alleen met een grendel, maar ook nog met een touw, dat door trapoogen kon worden ge spannen. Om den schijn te wekken dat zij dichtgespijkerd was, hadden zij keurig net jes rondom het dekselspijkerkoppen geslagen. De punten waren echter afge knepen. De huurder van den auto heeft bekend. De man van het vak heeft nog niet toe gegeven. DE ROOFOVERVAL TE ALBERGEN. De vermoedelijke daders gearresteerd. In verband met de te Albergen plaats gehad hebbende roofoverval, waarbij een oude landbouwer, J. H. te Albergen ern stig werd verwond, heeft de politie van Tubbergen een tweetal personen gearres teerd. Verschillende gegevens wijzen uit, dat zij bij den diefstal en overval betrok ken waren. Ondanks hunne hardnekkige ontkenning, zijn zij voorloopig ingesloten. De een is een Duitscher uit Lingen, die pas eenige weken uit de gevangenis is ont slagen. Deze zal terecht staan voor de Duitsche Rechtbank, terwijl de tweede vermoedelijke dader, een Nederlander, is ingesloten in het Huis van Bewaring te Almelo. Verschillende voorwerpen en klee- dingstukken zijn in beslag genomen en ter beschikking gesteld van de Justitie. Diefstal in het Ned. Paviljoen te Antwerpen Naar „Le Soir" bericht, is in het Ned. paviljoen op de tentoonstelling te Anwer- pen dezer dagen een diefstal gepleegd. Twee sextanten ter waarde van 300 zijn verdwenen. De politie heeft onmiddellijk een uitgebreid onderzoek ingesteld, doch zonder resultaat. Wel kwam men daarbij tot een andere ontdekking: de nachtwaker van het Engelsche paviljoen werd n.l. op heeterdaad betrapt, toen hij met vijf flcs- schen champagne en een aantal doozen ci- garetten zich trachtte uit de voeten te maken. De arrestatie der valsche munters te Renkum. In aansluiting met het bericht omtrent de aanhouding van twee personen, die Ie Renkum drie valsche bankbiljeten van 10 in een café en twee verschillende winkels te Renkum in betaling hadden gegeven, kan nader worden medegedeeld, dat de Renkumsche politie hiermede en goede vangst heeft gedaan. Bij de Nederlandsche Centrale inzake falsificaten te Amsterdam toch was sedert medio Juli een onderzoek aanhangig in verband met den aanmaak en uitgifte van valsche bankbiljetten van 20, welk onderzoek zoover was gevorderd, dat tegen de beide te Renkum aangehouden personen een caféhouder uit Dordrecht en een steendurkker uit Arnhem ernsti ge verdenking was gerezen. Door het thans door de Renkumsche politie tezamen met de Centrale ingesteld onderzoek, hierin krachtig bijgestaan door de politie te Arn hem en te Dordrecht, is inderdaad komen vast te staan, dat beide personen; zoo wel bankbiljetten van 10 als van 20 hadden vervaardigd en die in vrij gfioot aantal in verschillende steden en dorpen hadden uitgegeven. Hoewel beide verdach ten aanvankelijk hardnekkig ontkenden, bleek het verzamelde bewijsmateriaal zoo overstelpend te zijn, dat zij na een lang durig verhoor ten slotte een volledige be kentenis aflegden. Beide verdachten zijn ter beschikking gesteld van den officier van justitie te Dordrecht, aangezien de valschemunters- werkplaats zich daar bevond. De steen drukpers, alsmede het daarbij behoorend materiaal, waarmede de valsche bankbil jetten werden vervaardigd, zijn door de re cherche te Dordrecht in beslag genomen. Met het mes uitgevochten. Woensdagavond om tien uur, na het uit gaan der fabriek kregen twee jongelui te Almelo ruzie, waarbij het mes te pas kwam en zekere E. uit Zenderen kreeg een steek in den rug, waarbij ook de long werd ge raakt. In zeer zorgelijken toestand is het slachtoffer in het ziekenhuis opgenomen. 55 If/ LifIR- 7„ LITÏÉRFLE EN SCHEN ALOM VERKIfJGBAAR! Gevaarlijk spel. Twee scholieren uit Monster hadden de aardigheid uitgehaald om in het duister een touw tusschen twee boomen in de Zee straat aldaar te spannen. Een negen-ïaiT-i meisje het dochtertje van den heer ae G. liep vrij hard tegen het touw aan, waardoor zij een diepe snede in den hals bekwam en bewusteloos bleef liggen. Na gefceskundige hulp verkregen te hebben is het meisje naar de ouderlijke woning overgebracht. Haar toestand was thans redelijk wel. De politie stelde, aldus het „Vad.", een onderzoek naar de daders van deze gevaarlijke „grap" in en mocht er in slagen een tweetal scholieren aan te hou den. Een boycott tegen een Rotterdamsch vleeschverkooper aan het Rotterdamsch abattoir. Naar wij vernemen, heeft Woensdag de Rotterdamsche vereeniging van grossiers in rund- en kalfsvleesch den boycott uit gesproken tegen den Rotterdamschen vleeschverkooper De B., die weigerde met die vereeniging een contract aan te gaan, waarbij deze toegestaan werd voor zijn bestaande cliëntèle Rotterdamsche sla gers aan het Retetrdamsch abattoir vleesch bij de georganiseerde grossiers te mogen blijven inkoopen, doch waarbij hij tevens verplicht werd, om daarbij geen nieuwe klanten aan te nemen. Nadat de vleeschverkooper geweigerd had, om dit contract, dat opgemaakt ge worden was door zijn vertrouwensman zoo wel als die van de Rotterdamsche vak- vereenigingen op het gebied van den vee- en vleeschhandel, den heer R. J. Koopmei- txers, voorzitter van de Rotterdamsche Middenstandsvereeniging „Handel en Nij verheid" en lid van de Kamer van Koop handel te Rotterdam te teekenen werd de boycott over hem uitgesproken. Toen hij gisteren den druksten t inkoopsdag der week, vleesch van de grossiers wilde be trekken, werd hem duidelijk gemaakt, dat geen enkele Rotterdamsche vleeschgrossier zaken met hem wilde doen. Verdikkingskuur per kabel. Een nachtwaker heeft'gisternacht ont dekt, dat twee mannen bezig waren langs de kabels, waarmee het Duitsche stoom schip Finkenau in de Rijnhaven te Rot terdam op stroom was gemeerd, te klau teren. Hij vond deze wijze om zich aan boord te begeven vrij verdacht en hield een oogje in het zeil. Even later kwamen de mannen terug en langs denzelfden zon derlingen weg verlieten zij het schip. Zij waren inmiddels veel dikker geworden. De waker waarschuwde de rivierpolitie, die da delijk een onderzoek instelde. Het bleek, dat men te doen had met den 26-jarigen schipper J. D. en zijn 17-jarigen knecht 'W. L. v.. F., die van hun langszij van de Finkenau liggend schip een dienst vice- versa hadden georganiseerd via de meer- trossen. Op het Duitsche schip stalen zij blikken met conserven, die zij onder hun kleeding verborgen. Men heeft aan deze frauduleuze lossing een eind gemaakt en de beide mannen opgesloten. Juweelendiefstal. Op verzoek van de Amsterdamsche po litie werd te Tilburg S., uit Heusden, aan gehouden, die juweelen ter waarde van 20.000 franken onder zijn berusting had, vermoedelijk afkomstig van een te Antwer pen gepleegden diefstal. VRIJDAG 17 OCTOBER 1930 BLINDENZORG. Het is alweer een jaar geleden en nog altijd zit het blinde zoontje van den beurt schipper in huis, baloorig, ondeugend, wild en ongenietbaar, omdat Jan den heelen dag niets anders mag doen, dan maar voor zijn pleizier leven/ De vriendjes van zijn leeftijd, (hij is n.b. a] 11 jaar), zien al in gedachten, de werk plaats, waarop ze als leerjongen kunnen komen, zoodra ze, volgens de wet, d.e school mogen verlaten. Jan hoort al die verhalen, met een groote zucht aan, en af en toe balt hij zijn vuisten, en komt in opstand over zijn blindheid. Hoe dikwijls heeft Jan aan zijne ouders al niet gevraagd: „Waarom mag ik nu niet leeren; waarom mag ik toch niet naai school, net zooals mijn vriendjes", en tel kens weer opnieuw komt Moeder naast, hem zitten, haar hand op zijn krullebol, ter wijl ze hem hevig zit te beklagen, en het toch zoo vreeselijk is, dat haar jongen blind is, en dat hij gedoemd is, zijn heele leven op een stoel te zitten, niet in staat zijn eigen brood te verdienen. Op een keer, juist onder zoo'n jeremiade, klopt een huisbezoekster, gestuurd door de Ver. „Blindenzorg", aan de huisdeur, ter wijl ze al inwendig zegeviert. „Dat kan een Succes worden", denkt ze, maar ze zegt niets, en hoort, wel een uur lang, de ge schiedenis over de oorzaak van Jan's blind heid, aan. Dan komt zij pas aan 't woord. „Jan, zou jij wel willen leeren lezen?" „Maar dame, dat kan mijn iongen toch niet leeren; hij is toch blind!" „Neen, dat kan ik toch niet leeren juf frouw." De bezoekster zegt niels, maar haalt een reglette uit haar taschtje en een stift, en prikt in een briefkaart één puntje. „Jan, hoeveel puntjes staan hier?" „Eén, juffrouw." „Goed, hoor! Dit ééne puntje is een „A", Jan." „Een „A"! O, Moeder hoor nu eensik kan leeren lezen, want ik voel dit puntje en hoe is de „B" „Kalm aan. Jan, anders raak je veel te veel in de war. Vertel mij eens, heb je veel vriendjes V' „O, juffrouw, dame, ze zijn zoo lief voor hem, hè Jan het is dan toch ook vreese lijk, blind te zijn, en gedoemd te wezen, je heele leven op een stoel te zitten, terwijl ze afhankelijk zijn, van de goedheid van anderen." „Janneman, weet je, hoe de boeken er uit zien van je vriendjes?" „Dat is papier, en daar staan zwarte letters op, heeft Kees mij laatst nog ver teld maar daaraan heb ik toch niets." „Stil, Jan, luister eerst eens even, en antwoordt mij eerst nog eens >op een vraag: „Waar gaan je vriendjes eiken dag naar toe?" „Naar school, maar „Stil Jan, niet driftig worden en geloof je niet, dat er meer blinde jongens en meisjes zijn, die ook zoo graag willen lee ren, en die ook kunnen leeren, omdat ze DE LEIDSCHE COURANT naar school gaanmaar niet naar de school, die jij denkt, maar naar een school, die er heelemaal voor ingericht is. om rie blinde kinderen even goed te leeren, alles, wat er op een gewone school geleerd wordt, alleen op een andere manier, zooals je nu ook al hebt gemerkt met dat voelen van de „A". „En mag ik dan ook niet naar die school toe, juffrouw „Daar kom ik nu juist eens met Moeder, Vader en jou over spreken; luister maat goed toe, hoor; maar mondje dicht. Ondertusschen heeft Moeder Jacobs een „Bakkie" thee gezet, en, nadat ze alle drie op hun gemak bij de tafel zitten, begint de juffrpuw te vertellen, over de verschillende Blinden-instituten, die in ons land, tot nu toe, aanwezig zijn. Het R.-K. Blinden-in- stituut, te Grave; het Chr. Bünden-insti- tuut te Zeist, en het Neutrale Blinden-in stituut te Amsterdam, waar de blinde jongens en meisjes worden klaar gemaakt voor de Maatschappij. Moeder en zoon hebben met open ooren geluisterd, maar de, door de beoekster, ver wachtte uitroep: „Je troggelt het kind van ons af", blijft niet uit En toch komt er, na- maanden, een oogenblik, waarop de ouders eens inlich tingen gaan inwinnen bij 't Burgerlijk Armbestuur, om geld bij elkaar te karijgen, hun kind een goede opleiding te laten ge- Al is het te begrijpen, dat een blinde Iniet elk werk in de Maatschappij kan aan pakken, zijn er toch, dank zij het mooie werk van Maatschappelijk Hulpbetoon, in Offerbloklichters. Te Aarle-Rixtel zijn in de parochieekrk twee offerblokken opengebroken en van hun inhoud behoofd. Men meent, dat de diefstal midden op den dag is geschied. Vrees van een Edelachtbare voor 13 en 11. In de Maandagmiddag gehouden verga dering van den raad der gemeente Grams- bergen heeft wethouder K., nadat hij vele malen zijn afkeurende en waarschuwende stem had laten hooren bij het behandelen van verschillende gemeentebelangen, den voorzitter ernstig verzocht nimmer meer een raadsvergadering te beleggen op den 13en eener maand. Het maakte, zoo schrijft men aan de „Standaard", Zijne Edelacht bare zoo angstig: Men zat hier met 11 raadsleden op den 13en October. Wat zou daarvan terecht komen? De genomen be sluiten hadden zijn angst vermeerderd, om dat ze hem in 't geheel niet goed voor kwamen. Wilt u 't daarom nimmer weer doen, vroeg Zijne Edelachtbare op de hem eigen wijze. Hardop lachen durfde niet elk raadslid. Alleen wethouder de Jager heeft verklaard niet bang te zijn, dat 13 en 11, de door zijn Edelachtbaren collega genoem de cijfers, gevolgen zouden hebben. In eere hersteld. Te Wintelre en Heee zullen dezen win ter in verband met de vele diefstallen, de nachtwachten weder worden in het leven geroepen. Deze wachten zulen ter assisten tie van de politie des nachts patrouille loo- pen, waarbij de surveillance zoowel in de om als in de afgelegen buurtschappen zal worden uitgeoefend. Onveilig strand. Het strand te Scheveningen is onveilig tot den Wassenaarsche Slag op Woensdag 22, Donderdag 23 en "Vrijdag 24 October, telkens van 9 uur tot 13 uur, wegens het schieten met mitrailleurs. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het strand eerst dan weer voor het publiek toegankelijk is, wanneer de roode vlaggen, waarmede de onveiligheid wordt aange duid, zijn ingehaald. EUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN Scheepsbotsing in de Golf van Mexico. De Britsche vrachtboot „Hallmoore" kwam in de Golf van Mexico door den mist in botsing met de Cubaansche stoomboot ,;Antolin der Collado". Dit laatste schip zonk. De zich aan boord bevindende 30 personen werden gered. Vleeschvergiftiging in tehuis te Berlijn. In het stedelijk tehuis voor moeders en kinderen in Charlot-tenburg zijn 27 perso nen aangetast door paratyphus na het ge bruik van ganzenleverpastei; onder hen bevinden zich 17 verpleegsters, zeven an dere leden van het verplegend personeel en drie moeders. Er bestaat geen gevaar voor het leven der aangetasten. Aardbeving in Baden en den Elzas. Gisterenavond is om 11 uur 20 in ver schillende plaatsen van Boven-Baden en Elzas weder een aardbeving waargenomen, die versehiedene seconden duurde en van een onderaardsch gerommel vergezeld ging. Zij is o.a. waargenomen in Freiburg, Donaueschingen en'te Mühlhausen in den Elzas. Voor zoover bekend, is geen schade aan gericht. Per motorfiets door Afrika. Gisteravond is te Kaïro de jonge Zuid- Afrikaansche motorfietser Hayter aange komen na een tocht dwars door het Afri- kaansche continent van Kaapstad af. Men gelooft dat dit de eerste tocht van dien aard is. ons land, al verscheidene Blinden-inrichtin- gen, waar de Blinden vast werk, en daar door ook een vast inkomen ontvangen, zoo dat zij gelukkig niet meer het gevoel be hoeven te hebben, anderen tot last te zijn. De plaatsen, alwaar die werkinrichtingen voor Blinden gehuisvest zijn, zijn: Amster dam, Den Haag, Rotterdam, Leiden, Utrecht, Haarlem, Arnhem, Middelburg en Groningen. (Het kan best zijn, dat er nog een enkele vergeten is, maar u kunt toch wel een goed overzicht krijgen). In die werkinrichtingen voor Blinden, maakt men, onder zeer vakkundige leiding borstel-, mand- en matwerk, dat weer door een, daarvoor gekozen venter, aan den man wordt gebracht. Nu moet ik hier toch ook nog een gevaar wijzen, «aardoor al vele blinden zijn te- 'eurgesteld zoodat een blinde hoort van een werkinrichting voor Blinden buiten zijn dorpje, gaat hij zich dadelijk in die stad vestigen, in de hoop onmiddellijk op die -werkinrichting geplaatst te kunnen wor den. Dat zit hem echter niet gladjuist, doordat meu begreep, dat de toeloop van blinden, uit de verschillende omliggende gemeenten, groot zou zijn, heeft men vastr gesteld, dat een blinde niet eerder op de werkinrichting mag komen, of hij moet 3 jaar in de gemeente, waarm zich zoo'n werkinrichting bevindt, woonachtig zijn. Over de toekomst van blinde musici, zal ik liever zwijgen deze tijd is ook voor de ziende musicus een zware, sombere tijd, zoodat het er voor den beroeps-musicus in 't algemeen, al heel treurig uitziet. De blinde piano-stemmer, typist, mas DERDE BLAD PAG. 10 TWEE MOORDAANSLAGEN OP JACK DIAMOND? De politie te New York heeft thans een nieuwe theorie ontwikkeld in zake den moordaanslag op den Amerikaarischen bendeleider Jack Diamond. Detectieven gelooven thans, dat Diamond het slacht offer is geworden van twee moordaanslagen. Tweemaal zouden, volgens deze theorie, Diamond's eigen bendegenooten op hem hebben geschoten. Eerst op straat op weg van de nachtclub naar zijn hotel en toen moet zijn eigen lijfwacht, die hem naar zijn hotel bracht, om onbekende redenen nog eenige schoten op hem hebben gelost. Deze veronderstelling is gebaseerd op het opmerkelijke feit, dat er zich slechts één kogelgaatje bevindt in de pyjama, waarin men Diamond in bewusteloozen toe stand heeft gevonden, terwijl er toch vier kogels in zijn lichaam zaten. Hij zelf bewaart nog altijd het stilzwij gen over zijn aanvallers. Hij verkeert nog steeds in gevaar, maar zijn toestand is toch reeds zooveel verbeterd, dat de dok toren nu een operatie voor het verwijderen van de vier kogels mogelijk achten. Al z«'ijgt Diamond ook, toch meent de politie de daders, of in elk geval enkelen hunner op het spoor te zijn. Zij is bekend met de namen van de drie mannen, die Diamond Vrijdag hebben bezocht en heeft een be vel tot arrestatie tegen hen uitgevaardigd. Er is nog een ander lid van de bende ge arresteerd. Zekere Carl Entratta, alias Green, is door de politie in verzekerde be waring gesteld, onder verdenking wegens een oude veete bij den moordaanslag op Diamond betrokken te zijn. Entratta en Diamond werden n.l. het vorig jaar beiden ervan beschuldigd bij de opzienbarende moordpartij in de Hotsytotsyclub betrok ken te zijn. Diamond hield zich evenwel schuil tot na afloop van het proces en hoewel de ander werd vrijgesproken, heeft hij het zijn leider nooit kunnen vergeven, aldus in den steek gelaten te zijn. „Tel." Een school zonder meester. Wanneer men een onderwijswet vaststelt, waardoor de kinderen verplicht worden om de school te bezoeken, dan is het toch een eerste vereischte, dat de deur van de school open is. Te Boulbon (aan de uitmonding van de Rhone) is de openbare meisjesschool reeds sedert 1 October gesloten. lederen dag gaan de kinderen naar school, maar zij komen steeds voor een gesloten deur. Hoe dat komt? Omdat de nieuwe onder wijzeres nog niet is aangekomen. Men heeft reeds de nood-ige stappen gedaan bij het- departement van onderwijs, maar zonder resultaat: de onderwijzeres is er nog niet. In sommige openbare scholen blijven de kinderen weg, maar in Boulbon komen er kinderen, maar daar is geen onderwijze res. Russisch geleerde sterft den hongersdood. Uit Leningrad wordt gemeld: De bekende natuurkundige kolonel Kara- tiev, oud-professor aan de hoogere .krijgs school, is van honger en gebrek gestorven. De keukenmeid, die tennissen geleerd had. seur, breister, kan een even zoo goede plaats in de Maatschappij innemen, als zijn (haar) ziende collega wanneer de zien den, dan ook maar niet wantrouwig tegen over de arbeid der blinden staan. Daar de blinden zelf héél goed begrijpen, dat de zienden zeer sceptisch tegenover hun pres taties staan, zorgen de blinden er voor, hun arbeid tot in de uiterste volmaaktheid meester te zijn, alvorens ze zich geheel zelfstandig in de Maatschappij begeven. De „Nazorg" voor Blinden begint een klein beetje levensvatbaar te worden, zoodat de toekomst zich voor hen, beter doet aan zien. In hoever den blinden marconist een goede toekomst verzekerd wordt, ligt niet op mijn weg, om te beoordeelen wel weet ik, dat er zich op dit gebied vele moeilijk heden voordoen, die niet zoo makkelijk zijn te overbruggen. Op wetenschappelijk gebied slaan wij, leeken, vaak de handen in elkaar, over het geen de blinden hierbij presteerenmaar ook dit is hier niet de plaats om verder over uit te wijden. In de hoop, door dit artikeltje, iets voor de blinden te hebben kunnen doen, wensch ik ze veel succes op hun moeilijken levens weg. L. M. v. I.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10