TRIANON/TH LIEFDESPARADE BESPREE UIT DE RIJNSTREEK MARKTBERICHTEN ACADEMIENIEUWS VRAGENBUS DINSDAG 14 OCTOBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER naar waarnemingen in den morgen van 14 October 1930, medegedeeld door liet Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 772.te München. Laagste barometerst.: 743.6 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 15 Oct.: Matige tot krachtige Zuid-oostelijke tot Zuid-westelijke wind. Zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring. Waarschijnlijk regen. Aanvankelijk zachter. LUCHTTEMPERATUUR: 15.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSPPS e. a. Van Dinsdagnamiddag 5.37 uur tot Woensdagmorgen 5.54 uur. „SANCTUS AUGUSTINUS". Voor de Kath. Studentenvereniging „Sanctus Augustinus" trad gisteravond als spreker op prof. H. J. M. Weve uit Utrecht, die een toespraak hield over de verhou ding tusschen de studenten onderling, tot de Katholieken in 't algemeen en tot de andersdenkenden. Over de onderlinge verhouding, zeide spr., dat de critiek bij jonge menschen het meest vaardig is. Maar critiek is goedkoop en kan gevaarlijk zijn. Het is een specifiek Roomsche hebbelijkheid flink afkeurend te spreken over b.v. de Roomsche organisatie, waaraan generaties hun beste krachten be steed hebben. Niemand minder dan de pa troon dezer vereeniging, St. Augustinus, heeft dit euvel al bestreden: Zoekt op de wijnberg naar druiven en op de dorsch- vloer naar goede tarwe, schreef hij. Ook trok spr. te velde tegen de liefde loosheid der studenten onderling en hun neiging om verschillen van staat en stand uit te buiben, vooral door het schrijnende hoonen en negeeren. In het studentenleven bestaat allerlei standverschil, maar het is merkwaardig, hoe gemakkelijk dit in het later leven verdwijnt. Weest verdraagzaam en hartelijk voor elkaar, zei spr. Zijn wij geen leerlingen van Chritsus? Laten wij ons heel duidelijk het kleine en belachelijke van het standsver schil voor oogen brengen. Denken wij ons in, dat de deftige en geleerde Paulus zich als te hoogstaand had beschouwd om met den eelthandigen Petrus om te gaan! Of' dat Felicitas en Perpetua ieder bij een an der clubje gingen staan om door de leeuwen verslonden te worden! Waarom zouden wij heden ten dage an ders handelen dan toen. Laten wij ons toch geen blinddoek ombinden. Spr. wil geen Jeremias zijn, geen defaitist van de Chris telijke beschaving, maar zijn overtuiging is, dat wij tijden tegemoet gaan, waarbij de Christenvervolgingen in het Romeinsche Rijk slechts kinderspel waren. Maar spi'. gelooft vast, dat één moedig volk onze cultuur kan redden. Doch daarvoor is een heid. een allereerste vereischte. Een ander punt van bespreking vormde de verhouding tot de pers. Voor ontwik kelden schuilt het gevaar vooral in die pers, die objectief s c h ij n t. Er is geen groo- ter dwaling dan dat de hoogste uiterlijke cultuur steeds de draagster is van de ver- hevenste innerlijke beschaving. Wie heb ben meer gedaan voor de cultuur der men schen: Alexander, Xenophon, Plato of de twaalf arme visschers in Galilea? Dat, wat men menschheids-cultuur noemt, is een mantel, die nauwelijks de melaatschheid kan bedekken. Over de verhouding tot de andersden kenden zeide prof. Weve, dat het onze taak is contact te zoeken met andersdenkenden. Deze taak is alleen toevertrouwd aan ter dege ontwikkelden. Deze taak is moeilijk, omdat er zooveel vooroordeel bestaat. Dit wantrouwen is echter goed te verklaren door historische oorzaken of door vrees voor groeiende macht der Katholieken of door gebrek aan contact en ook door ge brek aan tact onzerzijds. De meeste Katho lieken worden opgevoed volgens een eigen afgesloten systeem, maar dat systeem mag contact met andersdenkenden niet uitslui ten wegens 't simpele feit, dat wij met anderdenkenden door het leven moeten gaan. Door het al te zeer gesloten zijn van het opvoedingssysteem is men soms niet op de hoogte van de mentaliteit van anders denkenden. Een noodzakelijk contact kan bijdragen eerbied af te dwingen voor onze overtuiging. De groote fout is, dat velen „andersden kenden" a priori vertalen door „verkeerd- denkenden". Voor de andersdenkenden vroeg spr., wat prof. de Groot O.P. noemde aller „verlichte waard^eering". Deze toespraak van prof. Weve vond bij de toehoorders grooten bijval. De praeses van St. Augustinus dankte den spreker met een kort woord. Handelsregister K. v. K. Wijziging; 4518. „Onderling Hulpbe toon", Nieuw veen, Dorpsstraat 123, Zieken huis verzorging. N. 2e voorz.: P. Sprey. Nieuw veen. N. le Comm.: C. R. de Grootj Nieuw veen. N. 2e Comm.: M. Notenboom, Leimuiden. Opheffing: 2612. P. J. A. van Oerle, Leiden, Haarlemmerstraat 95, handel in luxe- en toiletartikelen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer J. Verduin, amb'enaar ter gemeente secretarie alhier, werd met ingang van 1 Dec. a.s. benoemd tot ambtenaar ter pro vinciale griffie van Z.-Holland te 's-Gra- venhage. Bekneld. Gistermorgen had de 17- jarige K., werkzaam bij den winkelier v. K., het ongeluk met zijn hand onder een machine te geraken, waardoor hem een zijner vingers bijna werd afgekneld. Dr. de G. verleende voorloopige heelkundige behandeling. K. werd daarna naar het ziekenhuis te Leiden overgebracht. Wagen door een ruit. Bij een aanrij ding gisterenavond op de hoek Brugge- straatvan Mandersloostraat liep het paard van den koopman H. precies met zijn kop door een der zijruiten van de auto van den boterhandelaar Z. uit Bodegraven. De ruit werd geheel vernield terwijl het paard er zonder eenige verwonding af kwam. Gestoorde inbraak. Van Zondag op Maandagnacht werd bij de familie H. in de Hooftstraat een ruit van hun woning ingedrukt. De bewoners, die door het le ven wakker werden, vernamen bovendien voetstappen van iemand die zich trachtte uit de voeten te maken. De politie stelt een onderzoek in, naar den blijkbaar ge stoorden inbreker. Teruggevonden. Omtrent ons bericht van vermissing of diefstal van een rijwiel van een bewoners der Hortensiastraat ver nemen wij nader, dat bedoeld rijwiel dooi den betrokken eigenaar later is terugge vonden. Godsdienstzin en liefde tot het volk zijn onbesmet. Spr. besloot met de bede „Do- mine, salvam fac reginam nostram. Heer, behoed, onze Koningin. Na deze woorden brak een stormachtig applaus los. Nadat de inwendige mensch wat was versterkt, werd uit volle borst door een geheele zaal gezongen „Wij willen Hol land hou en" en na muziek en zang, was het woord aan burgemeester Boddens Hosang van Woubrugge. Spr. wilde eenige woorden wijden aan de Koningin. In gloedvolle be woording schetste hij, wat de Koningin is voor haar volk. Hoe zij meeleeft in vreug de en voorspoed, maar ook bij rampen en ongelukken en telkens herhaalde spr. Wat dunkt u van de Koningin? Zij is een moeder voor haar volk en wat heeft zij in oorlogstijd niet gedaan? Heeft zij niet door haar wijs beleid ons land gered uit den oorlog? Heeft zij niet het initiatief geno men, om in dien tijd het steuncomité op te richten. Zij leeft voor haar volk. Spreker eindigt met de bede, dat God haar nog vele jaren moge sparen. Een dankbaar ap plaus bewees, dat allen met de woorden van den spr. instemden. Nog werd door het muziekgezelschap gespeeld „Balletmuziek" van Schubert, dat zeer zuiver werd vertolkt. Het applaus was zoo geweldig, dat het gezelschap zich ge dwongen gevoelde nog een stukje toe te geven. Na eenige woorden van dank aan de sprekers, leden van muziekveren., zan gers enz., door den voorzitter, werd deze bijeenkomst gesloten. NIEUWVEEN. Groene Kruis. In de advertentie van Zaterdag j.l. is bij vergissing niet ver meld, hoe laat de ledenvergadering zal plaats hebben. De opening is bepaald op acht uur in het Geheelonthoudersgebouw. Ernstige vechtpartij. In een danszaal in St. Trudo-parochie te Strijp ontstond gisteravond een ernsti ge ruzie tusschen twee jonge meisjes. De meisjes trokken hun schoenen uit, waar mee ze elkaar te lijf gingen. Een hunner haalde een mes te voorschijn, en ver wondde haar tegenstandster aan het hoofd en sneed een stuk van haar oor af. Dr. van der Put verleende geneeskun dige hulp. Zooals begrijpelijk veroorzaak te deze niet alledaagsche vechtpartij groo te consternatie. Inbraak te Kerkrade. Hedenmorgen te half zeven ontdekte men, dat er ingebroken wae in den manu facturenwinkel van de weduwe S. te Kerk rade. De dieven hadden een groote hoe veelheid heerencostsuum, hoeden, dassen, petten, broeken, mijnhemden, overhemden, en andere modeartikelen ontvreemd. De waarde van de gestolen goederen be draagt honderden guldens. De juiste waarde kon nog niet met zekerheid wor den genoemd. De dieven hebben achtergelaten oude costuivms en oude pett,en. De lessenaar, waarin het geld gewoonlijk wordt opgebor gen, werd geforceerd, doch toevallig was er thans geen geld aanwezig. Waarschijn lijk zijn de dieven door het keldergat naar boven gekomen. LAATSTE BERICHTEN HAAGSCHE RECHTBANK. De Rechtbank veroordeelde heden: De 23-jarige naaister L. S. uit Bos koop wegens diefstal tot 4 maanden voor waardelijk. J. F. wegens diefstal drie maanden. P. N. M. E. te Leiden wegens over treding van art. 247 W. v. S. 1 jaar. S. H. M. H. te L e i d e n, werd wegens meineed tot een jaar tuchtschool veroor deeld. M. L. te Leiden, die terecht had ge staan wegens het veroorzaken van dood door schuld( tot 2 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proefijtd. DE MOORD TE WADDINXVEEN. Verd. tot 10 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Het Amsterdamsche Gerechtshof deed heden uitspraak in de strafzaak tegen den 36-jarigen« houtbewerkers A. K., die op 10 Augustus 1929 te Waddinxveen zijn buur man H. A. Schotman, naar aanleiding van een burenruzie over een heg, met oen scheermes den hals afsneed. De Rechtbank te Rotterdam veroordeel de Z. op 11 Februari 1.1. tot een gevangenis straf van acht jaren met aftrek der preven tieve hechtenis. De eisch luidde 15 jaar ge vangenisstraf. In hooger beroep werd ver dachte door het Haagsche Hof conform den eisch van den advocaat-generaal tot 12 jaar gevangenisstraf veroordeeld. In cassatie verwees de Hooge Raad de zaak op 25 Juli naar het Gerechtshof te Amsterdam. Het Amsterdamsche Hof vernietigde het vonnis der Rechtbank op formeele gronden. Opnieuw rechtdoende nam het Hof den voorbedachten raad niet aan en sprak verd. vrij van den primair ten laste gelegden moord. Het Hof achtte den subs, ten late geleg den doodslag bewezen en veroordeelde verdachte tot een gevangenisstraf van tien jaren. De advocaat-generaal mr. Harinxma Thoe Slooten had verd.'s veroordeeling wegens moord tot 15 jaar gevangenisstraf geëischt. DE CURACAOSCHE OVERVAL. Het Hoog Militair Gerechtshof heeft he den den kapitein Borren, gewezen comman dant van de troepen op Curasao, veroor deeld tot een gevangenisstraf van een dag wegens het feit, dat het aan hem als mili tair bevelhebber te wijten is geweest, dat een bezette plaats door den vijand overval len is. OUD-MINISTER VAN HOUTEN, t In den ouderdom van ruim 93 jaar is he denochtend overleden mr. S. van Houten, oud-minister van Bhmenlandsche Zaken. Gratie verleend. Naar wij vernemen heeft H. M. de Ko ningin gratie verleend aan den machinist J. H. L-, die op 5 Sept. 1929 onder de ge meente Hazel veld bij Meppel met den door hem bestuurden lacomotief in de Smilder- vaart terecht kwam en die wegens het doen ontstaan van gevaar door schuld door de rechtbank te Assen en in hooger beroep door het Hof van Leeuwarden tot 1 maand hechtenis "was veroordeeld. H. M. heeft daarbij bepaald, dab deze straf gewijzigd is in een geldboete van 25. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Niet afgekeurd voor volwassenen. LEIDEN, 13 Oct. Groentenveiling. Andijvie 12, komkommers 48, bloem kool I 818, idem II 26, roode kool 4—9, savoye kool 510, groene kool 2—5, Chinakool 1—2, rapen 35, Meloenen 215, pieterselie 12, prei 12, selderie 1—2.40, kropsalade 0.50 4, bleekselderie 2025, knolselderie 2—5, wortelen 2—7, alles per 100 stuks; kroten 4—6, kroten gek. 7—11, snijboonon 33—41, stokboonen 20—40, pronkboonen 4—8, stamboonen 15—20, postelein 14—22, spinazie 14—24, to maten A 27, idem B 27.80, idem O 23.60, idem CC 11.40, uien 3—6, spruiten I 10—20, idem II 2—6, aard appelen 4—5, alles per 100 K.G. Meilkveiling. Aanvoer: 51.200 Li ter. Hoogste prijs 11.30, laagste prijs 10.20, kaas 40 ct. per pond. 14 Oct. Vette varkens. Aanvoer: 292 w.d. 264 zwaar en 28 licht soort. Prijs per K.G. levend gewicht: zwaar 0.58 0.59, licht 0.540.56. Handel matig. BODEGRAVEN, 14 Oct. Kaas. Aan gevoerd 400 partijen kaas w.o. 392 met Rijksmerk, tezamen 16204 stuks, wegende 145.836 K.G.; prijs Goudsche kaas met rijksmerk. le soort f 45—49, 2e soort 40 —43, zwaardere tot 51. Handel matig. BOSKOOP, 14 Oct. „De Boskoopsche Veiling". Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 5880 ct.. Golden Ophelia 7182 ct., Marcel Rouyer 5055 ct., Hadley l.io —1.30, Cl. Pernet 11.39, Columbia 63 97 ct.. Butterfly 0.99—1.21, Mac Keiler 6080 ct., Mad. Jules Bouché 4468 ct., Rosalandia 0.90—1.20, K. A. Victoria 51—76 ct., Kilham 6389 ct., Florea 1.18 1.30, Polyantharozen 4060 ct.; diver sen: Dahlia's gr. bl. 1525 p. st., idem kl. bl. 25 ct. p. bos, Anjers 10—15 ct., Physalis Franchetti 45—60 ct. ROTTERDAM, 13 Oct. Buitenl. Granen. Stemming flauw. Rogge. 73-4 kg. DuitschPoolsche disp. 5.73 leg. Zuid-Russische naar kwak disp. 4.50—4.75. Gerst: Amerik. no. 2 van Can. haven disp. 8485, 67-8 kg. Donau disp. 88, 62-3 Donau disp. 85, 62-3 Donau aangek. 82, 61-2 Zuid-Russische spoedig gewacht S2, 61-2 La Plata aangekomen 81. Haver. 55 kg. Noord-Russische disp. 6.20, 51-2 k. idem 5.46-7 k. La Plata aangekomen 4.70. Mais per 2000 kg.: La Plata disp. 115 114, idem stoomend 122, Dounau-Galfox disp. 114, idem stoomend 113112, Bulgaarsche stoomend 112, Witte platte Z.-Afr. no. 2 disp. 112, idem no. 3 disp. 110, Bessarabische disp. 114. Binnenl. Granen en Peulvruchten. Tarwe: van 6.008.75, uitgezochte par tijtjes erboven betaald. Gerst: 5.50—6.50. Haver: 4.50—5.50 Erwten: 711. Schokkers: 8.00—14.50. Bruine boonen: 11.0013.75 soms iets meer. Alles per 100 kg. 14 Oct. Vee. Aangevoerd 218 paarden, 18 veulens, 1549 magere runderen, 720 vette runderen, 367 nuchtere kalveren, 128 vette kalveren, 458 schapen of lammeren, 125 biggen, 15 bokken of geiten, 580 graskalve ren, 5 overloopers. Prijzen per half k&: vette koeien 52—54, 4448 en 35—38 cent, ossen 5154, 4447.5 en 42.5 cent, stieren 4750, 41—43 en 3537.5 cent, kalveren 8590, 72.577.5 en 62.565 cent; vet vee: per stuk: melkkoeien 235455, kalf- koeien 235440, stieren 140—480, pin ken 180195, vaarzen 220250, werk paarden 175280, slachtpaarden 165 205, hitten 80175, veulens 85140, fokkalveren 22—26, biggen 12—16, slachtkalveren 14—20, biggen per week 1.752.00, graskalveren 60110. Over zicht: kooien en «sen kalme handel, prij zen gelijk gisteren, stieren redelijke han del, prijzen lager dan vorige week; kalve ren kalme handel, prijzen lager; melk- en kalfkoeien bevredigende handel, prijshou dend; paarden redelijke handel, prijzen gedrukt; fokkalveren luie handel, lagere prijzen; biggtn handel en prijzen als vori ge week; graskalveren trage handel, prij zen iets lager. ALPHEN a. d. RIJN, 13 Oct. Groenten- veilingè Per 100 kg.: spinazie 18.20, hee- renboonen 12.8021.00, snijboonen 16 22, pronkboonen 5.206.10, postelein 10.1011.00, per 100 bos: peen 7.80 10.70, kroten 2.703.20, andijvie 1.50 2.10; per 100 stuks: kropsla 1.20—1.40, bloemkool I 19.00, idem II 47, savoye kool 7.50—10.00, roodekool 5.405.80. BODEGRAVEN. Burgerwacht. In het beursgebouw hield de Burgerwacht e'en propaganda- avond, die in alle opzichten zeer goed ge slaagd is. Tegen zeven uur waren de zaal en de galerij geheel bezet met belangstel lenden. De voorz., de heer H. Schoo, opende de bijeenkomst, en heette allen welkom, bij zonder de sprekers, Pater Borromeus de Greeve en burgemeester Boddens Hosang van Woubrugge. Tevens verwelkomde spr. den burgemeester van Bodegraven, afge vaardigden van Burgerwachten en B. V. L. van-Alphen, Reeuwijk, Boskoop en het vendel Nieuiverbrug, vervolgens de leden van het Bodegraafsch muziekgezelschap, die dezen avond met eenige nummers zou den opluisteren, alsmede het kwartet. Begonnen werd met gezamenlijk staande te zingen het „Wien Neerlandsch Bloed", dat door allen zeer enthousiast werd mee gezongen. Het muziekgezelschap, dat de samenzang had begeleid, vertolkte daarna op keurige wijze, onder leiding van den directeur, den heer J. M. Ivouwenhoven „Heinzelmannchen Wachtparade" van Noach, gevolgd door zang van het kwartet. Vervolgens kwam Pater Borromeus op het podium tot het houden van een propa- gandarede. Spreker had gaarne de uit- noodiging aanvaard om dezen avond te komen spreken voor de Burgerwacht, om reden deze vereeniging noodzakelijk is. Als katholiek priester is de pater paci fist, voor algeheele en algemeene ontwa pening, gelijk zijn onmiddellijke chef, de Paus van Rome dit in zijn encyclieken heeft neergelegd. Toch wil hij spreken voor de Burgerwacht dus voor bewapening. De algeheele ontwapening kan en mag niet geschieden, wanneer dit niet algemeen ge schiedt. Nooit mag ons land daartoe over gaan, zoolang andere landen zwaar gewa pend zijn; dat zou zelfmoord plegen zijn. Zoolang men zijn deur moet sluiten voor inbrekers en roovers, die zelfs de heilig schennis van- kerken te bestelen niet ont zien, zoolang zal men ook gewapend moe ten blijven, temeer zal dit moeten, wanneer revolutie dreigt. Onze bewapening, zegt men, voert ons in den oorlog. Spreker haalt verschillende gezegden van buitenlandsehe staatslieden aan, die juist verklaard heb ben, dat onze bewapening ons buiten een grooten oorlog heeft gehouden. Onze be wapening moet zijn als een muur. Een muur zal op zich zelf geen ander deeren, maar wanneer men er tegen loopt, zal men met verbrijzeld hoofd neervallen. Wij moeten niet zijn aanvallend maar, verdedigend. Anderen beweren weer, dat in de H. Schrift staat, dat men zich niet mag verdedigen. Wanneer men u op den linker wang slaat moet- u den rechter ook aanbieden, is de spreuk, waarop zij zich beroepen. In den bijbel wordt 350 maal over het zwaard gesproken. Daar wordt ge sproken over het zwaard van gerechtig heid en over het zwaard des verderfs. Met verschillende andere citaten bewijst de eerw. spreker, dat de H. Schrift niet ver biedt zich te wapenen. Vervolgens schetste hij de verschrikkin gen der revolutie in Rusland, in China, in Zuid-Amerika, de dreigende revolutie in Spanje en Portugal. Nu moet men niet zeggen, dat is alles hier ver vandaan. Den ken wij aan de mislukking van den opstand in 1918, toen Troelstra zei zich te hebben vergist, maar op zijn 65ste verjaring zei hij tegen de vertegenwoordigers der S. D. A. P. dat nog veel andere middelen ten dienste staan het doel te bereiken. Denken wij aan de terreur uitgeoefend tegen de Amsterdamsche Kath. Steenzetters, aan de besmeuring van de kerk in Hilversum, dan zien wij dat het doel der revolutie is: de vernietiging van Staatsbestuur en vooral van de Godsdienst. En Nederland, als Christen volk, wil zijn Kerken en Gods dienst behouden. Daarom moeten wij ons wapenen. Aan het slot van zijn rede wilde de eerw. spreker getuigen van zijn liefde voor de Koningin en het Oranjehuis. In al de eeuwen heeft het Huis van Oranje ge werkt aan de grootwording van het land. Boven alles staat onbesmeurd onze gelief de Koningin Wilhelmina. Nooit nog heeft iemand het gewaagd haar eer als lands vrouwe en moeder aan te randen. Haar KOUDEKERK. Besmettelijke ziekte. In het gezin van den kantonnier B. in den Hondsdijk al hier, doen zich een tweetal gevallen van Diphteritis onder de kinderen voor, geluk kig echter niet van ernstigen aard. Mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer onder het vee in deze gemeente is voor de tweede maal in dezen zomer thans weer geheel geweken. WOERDEN. Colecte. De Zondag onder alle H.H. Missen gehouden collecte voor het R. K. Ziekenhuis heeft opgebracht een bedrag van 614. Serenade. Nadat verschillende hooge militaire autoriteiten Maandag op bezoek waren geweest bij Majoor Eggink, hoofd van het Centraal Militair Kledingmaga zijn, alhier, bij gelegenheid van zijn be noeming tot officier in de orde van Oranje Nassau, werd hem des avonds een serenade gebracht door het Fanfarecorps „Excel sior". Na afloop dankte Majoor Eggink hartelijk voor de hem gebrachte hulde. ZEVENHOVEN. Collecte. De opbrengst der collecte voor de vereeniging Tehuis voor alleen staande Blinden te Wolfheze heeft in deze gemeente opgebracht de som van 21. LEIDEN. Geslaagd: Propaedeutisch examen Godgeleerdheid mep. F. Koops (Den Haag) doctoraal-examen geneeskunde de dames A. W. Bokma en H. Bokma (Schiedam) en de heeren A. Fossen (Scheveningen) en P. K. Pel (W a s s e n a a r). Vraag: Ik ben tot en met 1 Mei in een andere gemeente werkzaam geweest; mijn betrekking alhier is 5 Mei ingegaan. Nu ontvang ik uit mijn vorige woonplaats een aanslagbiljet voor de inkomstenbelas ting. Is dat in orde? Hoeveel bedraagt hier de aftrek voor noodzakelijk levensonder houd voor gehuwden en hoeveel per kind? Antwoord: Het is volkomen in or de, dat u uw aanslagbiljet, uit uw vorige gemeente ontvangt. Een tweede aanslag biljet uit Leiden hebt u niet. te wachten. De aftrek voor noodzakelijk levensonder houd voor gehuwden bedraagt hier 700. de kinderaftrek 100.voor het eerste kind, 125.voor het tweede kind en 150.voor elk volgend kind. Vraag: Als ik een dienstbode huur op de maand en acht dagen daarna reden bestaat, dat ik haar niet in mijn dienst wil houden, kan ik haar dan met een maand opzeggen. Antwoord Zeker, kunt u dat. V raag: Kunt u mij het adres opgeven van het bureau der R. K. Reclasseerings- vereeniging welke haar arbeid uitoefent te Haarlem en omstreken? Antwoord: De heer H. J. Klein, Kin- derhuissiugel, Haarlem. Berichten in een groot gedeelte van onze vorige oplage reeds geplaatst. BINNENLAND. Boerderijen afgebrand. De boerderij van den heer M. Men- ninga is te Groningen door onbekende oor zaak in brand geraakt. Een enorme hoe veelheid hooi verbrandde. Een hond kwam ook in de vlammen om. Alles was verze kerd. Hedennacht omstreeks 2 uur is te De Cocksdorp de hoeve „Leiden", eigenaar de heer Vermeer te Den Haag, afgebrand. De oorzaak is onbekend. minstens Uw plaatsen 2 dagen van te voren voor de

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 3